Trek 6300 Disc vs. Merida Matts TFS Trail 700-D vs. Haibike Edition SL 09

16 nepřečtených
  • Jarisior

    Ahoj, mám prosbu ohledně výběru kola pro přítelkyni. Jedná se o kolo na pohodovou jízdu po horách případně polní cesty a nějaký ten asfalt. S ohledem na to, že na horách je začátečník, tak ať se ji to hned nezhnusí ;-) Výšku má 163 cm váha asi 63kg, spíše silově založena.

    Do výběru přichází v úvahu:

    http://www.yogi.cz/cyklo/73.html

    http://www.axitbikes.eu/index.php…

    http://www.kubicasport.eu/…ition-SL-09/

    můžete poradit a podělit se ze zkušenostmi? Díky :-)

    0 0
    • Smith10  

      Trek 6300 jsme letos kupovali v dámské verzi a 100% spokojenost narozdíl od mužské verze…dle slov slečny! :-)

      http://www.trek-bikes.cz/…trek-6300wsd

      0 0
      • Jarisior  

        A není ten rám moc dlouhý? Přítelkyně zkoušela Gary Fishera Piranha (i když tyto rámy jsou známy svoji delší konstrukcí) a moc ji to nevyhovovalo a v prodejně říkali, že Trek je na tom podobně.

        0 0
        • Smith10  

          Kolo jí vyhovuje dle jejích slov po všech stránkách…velikost je 17.5"… slečna měří 171cm…

          0 0
          • Jarisior  

            A je na té verzi 6300 WSD měkčí vidlice (aspoň pocitově oproti normalní vidlici)? Geometrie je jinak úplně stejná jako na 6300 až na průměr sedlové trubky.

            0 0
            • Smith10  

              …jde o to,co bereš jako normální vidlici? :-)

              Na kole je RockShox Tora SL…maj na tom nápis, že to je vidlice vytuněná pro dámy!:-) Jinak chodí suprově (dle mého pocitu),je krásně citlivá (prostě pružina) …porovnávám to se svým Trekem,na kterém mám Epicona z Tuning-testu!:-)

              …pochybuju že ty rámy mají stejnou geometrii (ale třeba kecám).

              Ale každopádně je v dámské verzi jiné sedlo (vůbec na něm nebolí prdel ani po 90km jízdy – slečna si pochvaluje) a je kratší představec…a v reálu to kolo vypadá super.

              0 0
              • Jarisior  

                jj, sedlo a představec jsou jiné. Jinak na obrazku prvni tabulka je dámska verze, druhá je pánská verze. Ja se jen bojím, kdyby jsme vzali normalní a ne dámskou verzi, aby ta vidlice byla k necemu (aby nebyla moc tvrdá). Díky za veškeré info :-)

                0 0
                • Smith10  

                  …tak ta " tvrdost " je ovlivněná pružinou, u té verze WSD bude podle mě asi měkčí pružina. Třeba o tom tady někdo na fóru bude vědět víc,jakej je mezi nima přesně rozdíl.

                  Ale ani ty normální bych se nebál…a když nebude vyhovovat, sundáš ji a jako skoro novou s mírnou slevou prodáš! :-)

                  0 0
              • Jarisior  

                A ještě dotaz proč právě Trek, když třeba ten Haibike bych řekl má „lepší“ vybavení. O vzhled nejde, ten na kole není rozhodujicí ;-)

                0 0
                • Smith10  

                  …proč právě Trek? :-)

                  U nás rozhodovalo to, že já jezdím na Treku už třetí sezónu a jsem s ním 100% spokojenej…to kolo mi prostě sedlo jak prdel na hrnec! :-) Letos jsem sháněl kolo pro slečnu, bylo víc adeptů na výběr,ale když se projela na Treku tak hned řekla , že ho berem! Vypadá to asi jak pohádka :-)))))

                  Jo a u nás vzhled teda docela rozhodoval!!! :-)

                  jj, Haibike má lepší vybavení a je taky pěknej…ale o těch kolech víc nic nevím, tak nejsem hoden ho vychvalovat nebo pomlouvat…asi tady bude víc odborníků přes tuto značku! :-)

                  0 0
              • o.1  

                :-)

                trochu mimo – z toho vyplyva ze muzska verzia biku sa lisi tym ze tam treba dat necitlivu vidlu, nepohodlne sedlo a dlhy predstavec aby bol clovek natiahnuty, vytraseny a bolel ho zadok, vsak je to pre chlapa:-)

                0 0
                • Smith10  

                  …já se ty detailní rozdíly rád dozvím, tak nám je prosím popíšeš?

                  0 0
        • smith22  

          Zkusil bych Treka s rámem 15.5, je to malinký kolečko a při její výšce 163cm by jí to mohlo vyhovovat.Jednoho takovýho Treka s touto velikostí doma máme a majitel má taky výšku zhruba jak tvá přítelkyně.Kolo je to opravdu malý a dobře se sním manevruje.Teď přesedlal na Gianta stejné velikosti a ten mi už přijde delší jak ten Trek.

          0 0
    • smith22  

      Bral bych jednoznačně toho Treka.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.