Superior 929 Disc versus Gary Fischer X-Caliber

18 nepřečtených
  • stroum

    Jak vidíte porovnání těchto dvou kol? Zajímalo by mě, zda cenový rozdíl není dán víceméně značkou…

    Anketa: Hlasuj...

    929
    7x
    50%
    GF
    7x
    50%
    0 0
    • Vevoda  

      Co řešíš?  TO je jak srovnávat  Ferari s Felckou.  Sup má základní model rámu

      0 0
    • Bafoon  

      chceš-li dobrý rám – pak jasně Gary

      chceš-li lepší komponenty – pak jasně Supíka

      0 0
    • BB  

      hlavní rozdíl je v geometrii, GF umí udělat zázračně obratnou 29

      0 0
    • Vegan  

      cau jestli budes kupovat supa tak mam jednoho na prodej viz profil je s lepsi vybavou nez ma seiovej namatkou uvedu trebas rebu namisto tory

      0 0
      • Bafoon  

        ty vago! co blázníš chlape??? na čem budeš jezdit?!

        0 0
        • Vegan  

          Hehe Giant Reign 1 :)

          Holt me spesl nasral opet nebudou delat 29 Stunk jumper se 120mm zdvyhu dele uz cekat neminim az zacnou a budou myt hravou geometrii tak se snad vratim na 29 zatim je to s fullama bida a primi jednocep od Ninera nechci jednak to jsou maratonske bajky a jednak je to houpacka

          navic pritulka se rozhodla ze chche proste vicemene jezdit technicke dole kopcom ma obednaneho giant trance x no tak ja se za ni nebudu kodrcat na HTcku :)

          0 0
          • Bafoon  

            hech… Reign … mno musel jsem si to najít abych věděl o čem mluvíme ;-) a z možností co můžeš chceš jezdit jsem si na sucho polknul :-D proč jsi vlastně šel do 929 když jste oba fullíci? O spešlu žádná ale co takhle Hifina od Garyho? Jen abych zas měl pár informací já – mě fully nic  neříkaj a nadto se mi ani nelíběj

            0 0
            • Vegan  

              No podivej kdysy davno jsem jezdil hodne, pak jsem mel uraz s kolenem kterej me na par let uplne vyradil byl jsem rad, ze chodim a jak se zraneni lecilo zacal jsem posilhavat po kole jenomze jsem mel pritelkyni ktera MTB v zivote nejela takze jsme kupovali kola tak aby se naucila jezdi, no a ted kdyz uz ji jezdeni bavi a ja zjistuji ze koleno je jaks taks funkcni tak se proste vyvijime jako kazdy na kole 929 udelala svoji dobrou praci a rad bych si ji nechal jako druhe kolo, ale proste na to nemam :) Takze 29 je fajn a libi se mi ten smer bouzle neni nic co bylo jak 29 tak AM zaroven zatim ale to prijde :) a co se tyce HiFi tak ja se na tom projel a je to tez houpacka jako niner jedine co neni houpacka je spesl kterej jezdi super, ale je to jen 100mm ze 120 uz by se dalo ale to zatim nemaji takze nachvili probehne devoluce nez se vyrobci zpamatuji :)

              0 0
              • Bafoon  

                ti nějak rozumím, třetím rokem oživuju kotník – taky sem rád že jakž takž funguje. Že by nějaká paralela? 29" = lemra? :-D hele ať to jde čím dál líp, držím palec

                Ty jsi si vychoval bajkerku?! A to až do fáze AM? není to nebezpečné? kam půjdete dál? :-D to houpání je to co mě na fullech odrazuje, jednak od pohledu se mi to nelíbí a jednak tomu nijak zvlášt nerozumím abych do toho šel jak ty. Jak dlouho čekáš na „wake up“ od spešlu? aby si se taky dočkal

                0 0
                • Vegan  

                  to snad zase ne ze by 29" = lemra spise jen volnejsi tempo :)

                   

                  JJ vychoval, ale nebudu si nic nalhavat ja jen ukazal naucil predal jak co delat a ona uz sama vali a jezdi dobre az obcas koukam, ze ma mene strachu nez by bylo vhodne. No nebezpecne to je asi trosku, ted zrovna ma pohmozdenou dutinu brisni :), ale jak rika predseda Cemby neni bajker bez jizev :). Dal no snad uz nijak moc daleko :) A houpani obecne plati ze vyzpelejsi systemy tin netrpi treba VPP co ma ten giant to do jiste miry eliminuje avsak zase pro zmenu nekdy az neprijemne taha za retez, nic mene lepsi jak houpacka :) nejvyspeleji je na tom system FSR jez je sice mene citlivy, ale to by se u 29" stratilo enomze proste spesl z nejakeho duvodu ne a ne udelat vetsi zdvyh jak 100mm a cekam druhou sezonu :) takze zadna traga

                  0 0
                  • kloubik  

                    Ahoj, vaše diskuze mi přišla velice vhod…zrovna prodávám GF 29" hardtail a chci jít do fulla…víceméně bylo rozhodnuto pro Giant Trance X2 - Včera jsem dal dvě hodiny na Stumpjumperovi (120 mm) – žehlil krásně, nepřišlo mi ani že by nějak houpal i když byl tlumič úplně povolený (ale moje zkušenosti jsou s fullama nulový, takže někdo by to možná odhalil) a následně jsem srovnal ještě s Epicem se 100 mm a pohodlí na 120 mm je mnohem větší. ALE!! problém je, že už jsem se nedokázal cítit jistě na těch „malých“ kolech. Přišlo mi že nic nepřejedou a zapadnou do každý díry. Proto jsem začal vážně uvažovat o HiFi 29" a když píšeš, že ses na něm svezl chtěl bych poprosit o názor a srovnání – jde mi hlavně o pocit komfortu – bude velký rozdíl mezi full 29" se 100 mm a 26" full se 120 mm zdvihu? Něco by zas možná vykompenzovaly velký kola, ne? p.s. opravdu ten Gary tolik houpe? snad se mi povede se někde svézt a třeba mi to nebude vadit…na druhou stranu nemůžu moc otálet, téměř všude jsou už HiFi vyprodaný a ve velkoskladu je prej už jen asi jeden kousek Hifi Plus v L-ku.

                    0 0
                    • Vegan  

                      houpe pokud nemas zaply propedal tak pri silovym slapani bych rek, ze to jde skoro o centak mozna vic :( jak rikam jediny 29" full pouzitelny na trhu je Spesl stumpjumper 29" jenze ono 100mm je 100mm ..... ono me celkem stvou reci jak nekdo rika ze 100mm na 29" je na 26" 120mm atd neni to tak 100 je 100 proste se to jen lepe prevaluje pres nerovnosti, ale neutlumi to jen jakoby obrousy ostrost toho narazu takze pokud by si srovnaval se 120mm na 26" budes mozna tech 20mm citit, ale nijak zavratne a jizdni vlastnosti co se tyce prekonavani prekazek budou urcite lepsi vyvazeno trosilinku horsi manevrovatelnosti, ale jen neznatelnou tohle ma spesl super udelane nic mene rozdil vuci 130mm a vic uz by si citil vic

                      subektyvne je pravda ze 29" nemusis tolik pracovat s tezistem, nemusis resit prikopy a male kameny ono je to prejede jako tank, ale zase ruku na srdce udelat na 29" bunyhop je hodne hodne … tezke

                      0 0
                    • Vegan  

                      Za sebe proste rikam ze do klasickych jednocepu na 29" bych urcite nesel a pak tady zbyva tedy jedine SPESL :( a ten zakorenil na 100mm

                      0 0
                      • kloubik  

                        díky za odpověd, ještě to promyslim a zkusim garyho někde na víkend vypůjčit a víc pojezdit, jaký budou pocity…je pravda, že mě začíná bavit trochu větší terén a tam by z hlediska obratnosti i zdvihu byl asi Trance X lepší (nehledě např. na ten bunyhop :)  už se vidím, jak ať se nakonec rozhodnu pro to a nebo to, budu si pak další dva měsíce říkat měl jsem si koupit to druhý :))

                        0 0
                        • Vegan  

                          jestli pokukujes po vetsich terenech s vyhledem na skakani tak rovnou preskoc trance x a uvazuj nad raing nebo raing x :)

                          0 0
                  • Bafoon  

                    držím palec ať ti konečně udělají spešla „na přání“. Pro mě čekat dva roky na kolo by bylo na prášky – když vím co chci a jsou finance tak to MUSÍM mít :-D

                    přítelkyni „luci liu“ taky předělávám – když jsme se poznali jezdila na author linea ted má classica a pomalu upgradujeme na MTB ;-) když jsem přecházel na 29" a hodně věcí z 26" tu zbylo – to jsem ji neukecal, asi moc velký skok najednou, ale ted už uvažuje o vzduchové suntource atd  jen si tak říkám jestli je to vedlejší projev toho jak o tom já pořád mluvím nebo jestli ji opravdu „předělávám“ :-D

                    jak mám rád Garyho tak se mi víc líbí Spešl – tam začínají a končí moje informace o fullech takže díky, kdybych přesedlával tvé info přijde vhod ;-)

                    0 0
                    • Sandrushe  

                      hehe, to predelavani musis vzit supem at vi do ceho jde rovnou :-P u nas to bylo tak, ze jsme koupili bajky a ja byt jsem mela predtim mtb, jezdila jsem s tim dost po silnici a do lesa jsem se nekolikrat vydala na uzky bociny (budiz mi prominut ten strasny vyraz :D ) se srazem na jedne strane ale moc jsem tam toho nenajezdila protoze jsem tak nejak neprisla na to jak spravne. No a tak me pak Ales hned po koupit bajku vytahl do lesa na strmejsi kopec a chtel at to sjedu a zacal vysvetlovat jak davat zadek za sedlo a jak brzdit, a jak nadhazovat predni kolo atd. a ja na nej koukala jak na zjeveni ze preci nemuze chtit, abych neco takovyho sjela :D a to bylo minuly rok na jare. do zimy jsem tak nejak jezdila neco se naucila, bavilo me to dost, ale ze bych tomu propadla se rict nedalo. pak prislo opet jaro a s tim i nova laska k bajku :D proste to prislo tak nejak samo, zacali jsme jezdit vic nez loni a ted jsem tomu propadla se vsim vsudy. jestli jezdim dobre, to si nemyslim, jsem hrozna lama :D ale snazim se ucit nove veci, protoze mi to nestaci, proto chci fulla (a za par hodin uz bude doma), protoze je to s nim mnohem vetsi zabava a hra. meli jsme na par dni pujcene meridy AM3000 a me to hned prvni den tak nakoplo, ze jsem na tom behem jedne dvouhodinove vyjizdky se zacala ucit bunnyhop (ale hoooodne zmrseny a maly zatim) a skakani se schodu apod., coz se s pevnakem nikdy nestalo, vetsinou je to tak, ze me do neceho Ales musi 5 minut nutit a premlouvat pac sama se bojim (a naopak se zas ja jindy pustim do neceho jeste horsiho, proste to mam nejak pomotane v palici :D ), a az to zkusim jsem z toho nadsena jak veverka. A sama bych si nikdy ani nepomyslela, ze poletim 2m skokem se schodu ba co vic, ze se hned po dopadu neroztriskam :D (dopad sice ukazkovej nebyl, ale ustala jsem to). no to jen tak pro osvetleni situace, co full s nekteryma lidma udela :D pak jsem jezdila furt nahoru a dolu a skakala a tesim se uz na toho Cyphera jak maly decko :D obcas to proste u holek chce trochu vic natlaku nejak to zabalit a zaonacit, na nektery plati taky to, kdyz s nima jede jina holka, ktera umi jezdit.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.