Specialized Pitch Pro 2011 vs 2010

62 nepřečtených
  • xetron

    Zdravím všechny bikery a bikerky. Asi bych si mohl sypat popel na hlavu, protože sem se dostal do situace, která kopíruje tu před 2 lety, akorát dnes již vím, že sem nevybral optimálně. Ale každá zkušenost dobrá.

    K věci. V plánu je tedy nakoupit nové kolo a vím že to bude celopéro kolem těch 150mm, aby se s tím dalo cestovat ale i trochu vyblbnout. Aktuálně mám na stole tyto 2 biky a ptám se tedy, jestli se vyplatí dát cca 4 tisíce za novější model. Jde mi o to že již s 2010 budu na hraně rozpočtu a uvažuji tedy jestli má kvůli něčemu cenu jít do 2011.

    Další možnost je rám + vidlu do max těch 28 ať mám ještě na nejdůležitější komponenty(přední nába na osu, říditka, sedlo, přesmyk) a zbytek osadit z tohodle http://www.bike-forum.cz/…il-2887.html Byla by to možnost tak na tuhle sezonu než by přišly další finance.

    0 0
    • logoman  

      Kdyz se kouknu tak 2010 model zacina nekde kolem 33k a 2011 na 53k. Pri tehle cene bych rozhodne vzal 2010.

      0 0
      • xetron  

        Řeknu to asi tak. za 32 můžu mít 2010 za 36 2011. Jenže měl sem v plánu investovat 30 tis a 2 000 seženu jednodušeji než další 4 000.

        Jedná se v obou případech o nové kola akorát na testovacích barvách. čili červená a červená…

        0 0
        • logoman  

          To jsi na tom stejne jako ja akorat ja uz shanel horko tezko vic takze sem vzal za 31 comp v te dobe chteli za pro aspon 36 a to sem nemel. Je to na tobe ale kazdej cm zdvihu se hodi :) treba ja kdyz dal do predu lyrika tak se mi zda kolo vyvazenejsi, lip se mi na nem lita ale je mozny, ze to udelalo zmenseni uhlu … Jediny co se mi nezda nejak extra na mym kole sou brzdy. a to sou u obou pro elixiry takze to je asi vyreseny. Kola nejsou spatny vydrzi i dropovani na placku :) i kdyz trochu maji osmu, ale nijak se nezvetsuje :)) Ja kdyz bych mel prachy asi bych sel do 2011 ta vidlice vepredu se hodi :)

          0 0
        • Atilla  

          A ta 2011 je Pro, nebo Comp? Jestli pro tak bych šel do 11, má lepší komponenty. Jestli comp, tak bych vzal raději 10 v pro.

          0 0
          • xetron  

            Jak 2010 tak 2011 bude PRO, je nějaká změna u 2011 i v rámu?

            0 0
    • Atilla  

      Kamarád koupil za 32tis pitche pro 09 myslím, že za ty prachy dobrá koupě. Rok 2010 se dá sehnat za ty samé peníze. Rozhodně lepší, než to slepovat z tvého starého kola. (Ještě bys musel koupit brzdy, přeplést kola, atd)

      0 0
      • xetron  

        jj osobně bych z toho prasklého kola chtěl udělat bike pro přítelkyni… Ale těch Strokeru bych se zrovna nebal ani na Pitchi, nesloužili mi zas tak zle…

        0 0
        • Atilla  

          Aha já koukal na obrázek a tam jsou Sole

          0 0
          • xetron  

            jj jenom na obrázku s prasknutým zadkem je stroker s 203 mm který za to asi mohl

            0 0
            • Atilla  

              No pěkně luplí. Kde ti to budou vařit? To by chtělo nechat pak popustit aby to neprasklo hned vedle, protože to bude svár jak prase. Nechal bych udělat do vnitř nějakou spojku a pak to teprve zavařit, aby se to mělo o co opřít.

              0 0
              • xetron  

                To už je docela historie a už je to i svařené. Osobně nevím kdo to dělal, taťka říkal že má známého, něco dal dovnitř prý a svařil viz http://www.bike-forum.cz/…/big/ram.jpg

                I přesto ale mám trochu strach nechat na tom slečnu jezdit a asi to předělám na HT…

                0 0
                • Atilla  

                  Když vidím jakýma barvama to hraje, tak bych na to svou drahou polovičku neposadil.

                  0 0
                  • xetron  

                    Proto to chci předělat. Jezdil sem na tom jenom kolem baraku a jako žádné pazvuky ani nic, ale nerad bych aby se na tomhle někdo zrakvil, taky se mi to provedení tedy moc nelíbí.

                    0 0
                • K2  

                  Podle mě to bude držet, žádnými barvami to nehraje (pouze popálený lak)Pokud to vařil někdo, kdo hliník už svařoval, tak bych tomu věřil.

                  Osobně jsem dával svařovat dva různé rámy + prasklý ráfek na enduro motorce (Yamaha 600)

                  A všechno drželo…

                  0 0
    • logoman  

      A nebo koupit enduro + sehnat vidlici, ale ten obchod je nejakej divnej, maj tam podezrele nizky ceny. Tipuju, ze ram nesezenou :)

      0 0
      • xetron  

        i přesto nemají Mko…

        0 0
      • Atilla  

        Coal-box je normální kamenný krám v Trutnově. Kupoval jsem tam tenkrát z bazaru Monstera.

        0 0
      • logoman  

        Premyslim za kolik by se tak mohl dat prodat zanovni ram specialized pitch? co myslite? :)

        0 0
        • Atilla  

          Zánovní skákaný ze 2m na placku?:) No nevím 15tis?

          0 0
          • logoman  

            ze 2m ne … z 1.5 a do travy :) 15k moc neni :) bejt to o par tisic vic … mozna bych ho vymenil za enduro :)

            0 0
            • xetron  

              není to moc ale víc toho asi moc nedostaneš, když si k tomu někdo koupí vidli kolem 10ti tak je na 25 a za to seženeš pomalu jetý komplet.

              0 0
              • logoman  

                njn i kdyz ja bych ho prodal za 20k i s rs pike :)

                0 0
                • xetron  

                  za zkoušku nic nedáš ;) Dej fotku kola, napiš to tam, když se toho zbavíš alou pro Enduro, když ne budeš jezdit dál na Pitchi xD

                  0 0
                  • logoman  

                    jj uvidim zatim musim zjistit jestli vubec enduro dokazou sehnat za ty prachy. Moc tomu neverim. A vubec jestli by to melo smysl menit. Nevim jestli bych si tim 1 cm nejak polepsil. Pitchka mi dosti vyhovuje :) To kolo proste miluju :D

                    0 0
                    • Atilla  

                      2 cm. Obávám se toho, že rozdíl moc nepoznáš. Hlavně, že na tom není spešl tlumič a ta jejich dvoukorunka, to je hotová tragédie. Znamý ho má s těmahle komponentama a ty to kolo úplně ničí.

                      A neboj se seženou. Majitel je schopný obchodník.

                      0 0
                      • logoman  

                        Heled nemluvis o tom starsim enduru, ktery melo tu jejich dvoukorunku? To vim, ze byl dost pruser :) Je to fakt 1cm, pitch ma vzadu 150 a enduro 160.

                        0 0
                        • Atilla  

                          To je dost veliký *******, taky to dávali snad jen jeden rok. Ta vidle jde tak trhavě, prostě divně. Tlumič nemůžu hodnotit nebyl na mou váhu, ale druhý známý si to koupil a rychle prodal a pořídil regina a říkal, že to prostě vůbec nefungovalo.

                          0 0
                          • logoman  

                            To nevim, na chod tlumicu od specialized sem stiznosti neslysel, lidi nadavali spis na to, ze se porad neco kazilo. Kdyz fungovali tak myslim chodili dobre.

                            0 0
              • Atilla  

                U toho Enduro rámu je i teleskop sedlovka, což jde za ty prachy! Když vemeš, že koupíš komplet new pitch za 33tis, tak kdybys to za 15 prodal budeš šťastný muž.

                0 0
                • logoman  

                  Zas ram je asi to nej na kole ostatni komponenty nejsou zadna hitparada :) Takze extra ceny mit nebudou :)

                  0 0
                  • Atilla  

                    Tak si ty díly nakup a uvidíš jak se dostaneš přes cenu:)

                    0 0
    • Maynard  

      neodpustím si to: Já ti to říkal:-D!!!…k věci: kup 2010 a posléze tam dopředu nahoď 160mm, je to pak úplně šupa kolo:)

      0 0
      • xetron  

        říkali to všichni… Ale tak co, chybami se člověk učí přece :) Ale teď si mně rozhodil :-D Protože už sem se rozhodl že vemu 2011 a teď toto. Posléze nebudu mít peníze :-/ A 160 není to už dost na něj? když origo je 140? Asi ho to pěkně položí že:)

        Nehledě na to jak má 2010 nepěknou barvu, alespoň na foto :-D http://www.sport-lyze-kola.cz/…original.jpg

        0 0
        • Maynard  

          co jsem zkoušel od pussyny 140/160 tak jednoznačně 160 akorát. položí hlavu, natáhne rozvor, prostě samé dobré věci:). je to jak lehčí SXo s menším zdvihem(krátký zadek, celkem dlouhý rozvor, hlava položená, střed v optimální výšce)

          0 0
          • xetron  

            to zní ideálně, i když mám pocit že ta 011 je trošku taky víc položena, ale nejsem si teď jistý a zrovna smažím palačinky tak to musím pak zkouknout :-D

            0 0
          • logoman  

            Ten chlapec ma pravdu!! 160mm rulezz :)

            0 0
        • Maynard  

          teď se dívám na geometrii 2008 co jsem zkoušel a 2010/2011 a něco s tím porobili(natáhli, střed šel dolů). barvu sral pes, za ty peníze:)

          0 0
          • xetron  

            právě, podle mně teď ty kola mají docela ideální hodnoty. A jestli už vemu 010 nebo 011 a poměnim vidlu tady nebo tam…

            0 0
            • Maynard  

              ta 2011 už by to možná ani nepotřebovala. těžko tahle soudit, co je ten RS sektor zač.

              0 0
              • xetron  

                právě ten sektor mi docela vrtá hlavou ale jinak co sem se na něj byl dívat mi to připadalo už dost položené, uvidíme jestli dneska odjede big hit tak to zítra zajdu projet a uvidíme :)

                0 0
              • xetron  

                Tak sektor by měl být nejspíš nástupce Piku. Je na tom verze Solo Air, s 20mm osou o celkem příznivé váze 1.8kg a nějaký motion control damper, což by mělo být něco na způsob lockoutu jestli to správně chápu? Na tom ještě začnu chrtit.

                0 0
                • Maynard  

                  MC je základní verze tlumiče od RS, ketrá má nastavení low speed komprese a odskoku(lock tam je myslim taky-k ničemu věc)..asi to bude lepší jak pike, co se na to dával..

                  0 0
                  • xetron  

                    Budu na to muset někdy sednout

                    0 0
                  • Atilla  

                    Zase Pike už je prověřenej. Sice má svý neduhy, ale to všechny vidle co mají motion control.

                    0 0
                    • xetron  

                      Podle mně to bude podobní Piku, koukám na RS stránky a Pike už nevyrábí takže to nahradili Sektorem a můžou říct že mají novou vidlici…

                      0 0
                      • logoman  

                        jo sektor nahradil pike. Geometrii museli trochu zmenit kdyz s vyssi vidlici je stejny hlavovy uhel (jedine ze by sektor byl stejne vysokej jako pike, ale to si nemyslim). Skoda, ze to nenechali trochu by padl. Takhle kdyz se koupi novej ram a vymeni se vidlice za jinou tak uz se uhel tak nepolozi jako u modelu s pikem …

                        0 0
                        • Maynard  

                          pravda, ale furt to bude hodně dobré, myslim(co se týče úhlu hlavy)…

                          0 0
    • ZdenekPha  

      Znacka Specialized, je nejlepsi material pro cyklistu :)

      0 0
    • AleZ80  

      Ahoj, nevážili jste někdo Pitche Pro v M-ku ?

      0 0
    • xetron  

      Tak nakonec sem vzal 2011ku protože 2010 se špatně sháněla a myslím si, že chybu sem již tentokrát neudělal. Za dnešek 30km celkem v pohodě. Sektor se jeví jako velmi pohodová vidlice, celkem žehlička, až dostanou na krám zásilku pump na vidlici tak si pohraji s tlakem, mám tam zatím tabulkových 110psi.

      FSR funguje k mému překvapení lépe než sem čekal.

      0 0
    • madmansux  

      zdravim, chci se zeptat jestli vlastni nekdo pitch pro 2011 ve velikosti XL? mam moznost koupit tento bike ale uz jen v teto velikosti. merim 186cm a shanel jsem spise L..bohuzel nemam moznost na kolo sednout a mam strach, ze XL bude pro me az moc, protoze jsem spoustu let jezdil na dirtu a jsem prece jen zvyklej na mensi ramy. dekuji za pripadne reakce a pomoc

      0 0
      • Specík  

        Měřím taky 186cm a koupil jsem Lko – bylo pro mě moc dlouhý, tak jsem tam dal 45mm představec a je akorát. To XL bude fakt obrovský!

        0 0
      • goofy  

        mam 187cm a do XL bych urcite nesel…

        0 0
      • garretx  

        A nemá tady někdo Pitch a výšku cca 182 cm? Potřeboval bych trošku nastřelit velikost rámu pro mou výšku. Podle toho co čtu to spíš vypadá na M, že?

        0 0
        • Treeper  

          mam 183,bral jsem L a je to akorat

          0 0
        • cat  

          Nevim jak Pitch, ale na 182 mam Mko Enduro + 60 stavec. Sedlovku hokejku, sedlo posunuty dozadu.

          0 0
        • pitos  

          Manželka měří 180cm a má Mko.Při koupi jsme zkoušeli zároveň i velikost L a bylo to celkem dlouhé… i když čistě na Xc by to šlo.

          Já mám 182 a bral bych také Mko.

          0 0
      • DaSnail  

        na výšku by mohol byt dobrý, standover pri XL je 765mm – o 6mm vačši jak L a o 17mm vačší jak M

        ale 645mm dåžka je už dost vela

        ja mám 187cm a L

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.