Specialized, Lapierre, Orbea 100/100 do 150ooo Kc

23 nepřečtených
  • perupe1205

    Zvazuji porizeni XCM celoodporuzeny stroj a do meho vyberu se dostaly uz jen tyto

    3 znacky : Specialized EPIC, Lapierre 5.9, Orbea M30

    Parametry pro vyber, odporuzeni 100/100 a cenovka do 150000 Kc.

    Nejake vyhody jednoho oproti druhym a proc spise jit do konkretni znacky ?

    Osobni aktualni zkusenosti vitany.

    dekuji za vase postrehy a nazory. Petr

    0 0
    • Micey  

      Chce to odkazy. I když si dám do gůglu „Orbea M30“, vyjede na mě ledacos, ale celopéro za 150 nějak nevidim.

      1 0
    • Gwaihir  

      Teď v neděli na předváděcí akci mojekolo jsem vyzkoušel https://www.mojekolo.cz/…re-xr-7-9-2/

      Co si vyzkoušel ty a co od toho čekáš? Závodní stroj?

      0 0
      • perupe1205  

        Zvazoval jsem spise XR 5.9 s tim, ze osadim me oblibene AXS Eagle a brzdy XTR, ktere ted vozim na 29" pevnaku.

        Ano – cilem je „pohodlnejsi“ maratonsky stroj.

        0 0
      • perupe1205  

        A tve dojmy z XR 7.9 ??

        0 0
        • Gwaihir  

          Já jezdím na pevňáku Canyon Exceed. Tak ten Lapierre je pohodlnější, ale že bych si z toho sedl na prdel, tak ne. Ale mám malou zkušenost s fully. Jako jede dobře, jen mi přijde ta cena šílená v porovnání s HT. Ale pěkné a příjemné kolo. Jenom slabé brzdy.

          0 0
          • jeniiiik  

            Cena je právě na dnešní dobu a XC full celkem v pohodě.

            Už se tomu smějeme ve stylu jak to není za 120.000,– a nemá to sx tak to bude dobré levné kolo.

            Mě to XR moc bavilo. V rámci konkurence fajn osazení, rám super tuhý.

            0 0
      • Lachtis  

        Strasny ty ceny vs osazeni. Ale touhle optikou mi je nejbliz Orbea, ktera ma slusne pruzeni, pohon a brzdy. Kola sice 1900, ale tak pri dnesnich cenach… No a plaste taky cajk. Spesl a lapik ma uz preci jen vic kompromisu. Ale jak jezdi Ti nepovim. Ja bych bral orbeu kvuli pomeru cena/vykon a asi mi je i nebliz co se geometrie ramu tyce.

        0 0
        • Melvin  

          Jo je to peklo, kam se to za takovou chvilku dostalo. Jinak taky bych se přikláněl k Orbee, jen bych vzal vyšší verzi pokud bych měl rozpočet 150 k.

          0 0
    • Micey  

      Já vidim všude jako prů.ser ty záplety, na kola v týdle kategorii.. když teda abstrahuju od Reby na spešlu za 130:)

      Pokud jsi ochoten vyměnit celou sadu a brzdy, nemá smysl spíš nějaká stavba/rámovka?

      EDIT: Reakce na ty odkazy, sakra.

      0 0
      • Lachtis  

        Jj v principu taky souhlas, ale ta orbea az na ty zaplety neni uplne marna vzhledem k cene, tedy dnesnim cenam :-). Teoreticky je muze strelit rekneme za 4–5 tis kc a slusne hliniky s vahou kolem 1550g sezene kolem 12 tis. A to pak bude znatelny rozdil v rychlosti a pritom doplatek nebude tak strasny.

        0 0
      • Smazaný účet  

        FS rámy jsou cenově úplně mimo.

        Rozum by volil Dekáč, ale už to začali šidit NX kazetama, mainstreamový Caňon má vyvážené komponenty za přijatelnou cenu, „zvučnější“ značky jsou komponentově ošizený takovým způsobem, až to pěkný není.

        0 0
      • tomxxx  

        Kde seženeš rám? Kdyby se dal koupit, klidně za 80 tis. samotný rám, tak za 150 postavíš s trochou snahy funkčně a hmotnostně top model. Bohužel slušný rám je nereálné sehnat pod 100 tis.

        0 0
        • Gwaihir  

          https://eu.intensecycles.com/…022-sniper-t?…

          To není slušný rám? Je pod 80k a ve velikosti L skladem.

          1 0
          • Lachtis  

            souhlas a navíc virtuál, tam ani nepotřebuješ locky, za mne nejlepší systém pružení. V začátku hodně citlivý a pak hodně progresivní. Bohužel kvůli pár gramům a složitosti se od toho upouští, ale naštěstí jsou značky, co jej stále dělají a Intense je jedna z nich. A za ty prachy dobrý kauf na dnešní dobu.

            0 0
            • tomxxx  

              Právě ten intense není ani tak těžký 2kg v XC verzi v M, to je strovnatelný jak LUX topovej rám, novej Santa cruz Blur atd. Takovej Epic s Brainem ani nemluvě, ten je hmotnostně hůř. Asi nejlehčí „XC“ rám je Epic Evo – 1800g.

              0 0
          • snas89  

            Za me tenhle ram hrave predci vsechny vyse zminene.

            Jediny “problem” je, ze mozna uz pristi rok bude novs generace.

            Ale i tak, tenhle ram predbehl dobu a rozhodne neplati, ze je za zenitem. Naopak, ted to teprve trh dohnal, co de tyce geometrie. No a s virtualem je tehle kol jak safranu.

            1 0
          • tomxxx  

            1/ za pár měsíců bude nejspíš nový model, tohle je 5 let starý rám. Aktualizaci by snesl, ale né velkou.

            2/ xc verze se letos jako rám nedá koupit a trail verze 2,5 kg rám je na XC kolo celkem dost.

            3/ v L už je ten rám celkem hegeš

            Ale jako jo, je to asi fajn kolo, ale asi jediný co se dá snadno sehnat, plus ještě trail verze Norco Revolver, což je stejné jak ten intense – těžké a starší model.

            Jak vyjde nový XC model, pokud ho nějak úplně nezkazí a nezdraží do nesmyslu, hned jim sypu svoje prachy.

            0 0
        • TK75  

          https://www.marinobike.com/…nsion-frame/

          Za babku…

          :-D

          0 0
    • tomxxx  

      Osobně bych vyškrtl Epica, protože má Brain. Já už bych to asi nechtěl – zbytečně těžké a stejně máš na XC kole lock vidlice, tak se ti zamkne vše najednou.

      Navíc servis tlumiče s brainem stojí nesmysl.

      Nahradil bych ho do výběru epicem Evo a hodil na něho 100mm vidlici.

      2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.