• saintjv

    Uz nekdo cornul nekde nejake foto? Uz pry byly predstaveny a i nasi prodejci uz to meli moznost videt, ale foto jsem jeste neobjevil…

    0 0
    • logoman  

      Ti to hodim sem …

      Predpokladam ze M, nevypada to moc dobre … Navic ten McDonalds paintjob O_o …

      0 0
    • Kubiczech  

      Hehe, a právě začala smršť. (:

      0 0
    • goofy  

      Něco i v češtině. Mě se to i líbí. Jsem zvědavý na cenovku. :-)

      0 0
      • JakeF  

        Tak to se mi nelíbí… Kratší horní rámovka, vyšší střed, na český závody zbytečnej zdvih… Další kolo už asi znovu Enduro nebude.

        0 0
        • logoman  

          Realne ne, stary melo bb 351 tohle ma 352, ale taky o 1cm vic zdvihu, takze v sagu to bude niz. Posed zkrati 76° sedlovej uhel, ale reach je delsi, vidle podkoplejsi, o 2cm delsi rozvor, rozhodne je vic sjezdove orientovany. Ale jsou to vsechno jen maly upravy. Imho ale 29E jezdilo dobre i ted, ja bych na to novejsi neprechazel, to uz spis poridil treba angleset, jestli tam jde pouzit.

          Modro cerny je moc pekny.

          0 0
          • JakeF  

            Oukej, tak bude v sagu níž o 1mm, to pořád není změna, ve kterou bych doufal :D. Sedlovej úhel posed nijak nezkrátí, jen budeš mít jinou předozadní pozici sedla, ale s tím reachem to je fakt. Problém je, že já už na nový kolo přejít budu muset… Dost zvažuju zkusit 650b, ale 170 mi přijde trochu overkill, navíc mě sere ta nabídka, že základní model za 90 je na Yari a pak až karbon za 130 s Lyrikem… No uvidíme, pořád netrpělivě čekám na český nacenění Treku Remedy :).

            0 0
            • Fran-tic  

              a co stump? po česku mi to přijde dostatečné a univerzální

              0 0
              • JakeF  

                Jedinej zajímavej model je Elite a to máš za 125 a potenciál velmi brzký výměny kol, protože vepředu je 24 drátů…

                0 0
                • hctr  

                  Asi jezdis moc velkou palbu :)

                  Nerikam, ze ty kola jsou nesmrtelna, ale ja s nimi problemy nemel :)

                  0 0
                  • JakeF  

                    No nevím, možná na tom Spešl zapracoval, já měl Rovaly dvoje, z toho XCčkovej přední s málo dráty jsem ohnul tak, že byl na vyhození a na Enduru jsem měl klasiku s 32 a ta v pohodě, ale zase taky žádná hitparáda, DT Swiss byly proti nim krok kupředu. Každopádně 24/28 ztenčovaných DT Revolution 2–1,5–2 úplně nesplňuje mou představu zápletů na EN ježdění. Ještě tak dejme tomu s karbon ráfky, ale to už je na to moje prasení zbytečný.

                    0 0
                    • hctr  

                      Od te doby co tam jsou ty sirsi rafky to drzi slusne, ale letos jsem jezdil carbony s 1560g a taky vydrzely.

                      DTcka mam taky, ze bych poznal nejak rozdil oproti rovalum rict nemuzu, ale je fakt, ze se o ne clovek neboji ikdyz jede na defektu. :)

                      0 0
                      • JakeF  

                        No to je druhá věc, ty to po sezóně vyměníš… Mně by se hodilo, kdyby to zas chvíli vydrželo :).

                        0 0
            • logoman  

              Uhel ma na delku „top tube“ zasadni vliv, ze to je trochu nicnerikajici udaj (TT) je vec druha :-)))

              Nechce se mi verit ze by Trek udelal cenove zajimavy kolo. Ale ono to je fuk, zajimavy kolo za ok prachy se da sehnat jinde …

              0 0
              • JakeF  

                Jo, jak jsem říkal, máš pravdu s tím reachem, ve výsledku bude posed o trochu delší…

                Ono zase u Treku a Spešlu máš celkem jistotu, že když se něco vysere, tak ten přístup je špičkovej a nesmrdí to zamítnutýma reklamacema a půl rokem čekání na náhradní díly nebo třeba i blbý patky jak se občas stane u těch „zajímavých kol az ok prachy“ :).

                0 0
                • logoman  

                  Njn, clovek by cekal, ze kompromis bude v tom, ze si kolo neozkousi, a ne problemu s reklamaci jedne soucastky …

                  Ale geosku maji u strivu paradni. Dlouhy predek, kratky zadek, tak jak to ma byt.

                  0 0
                • becis  

                  Ja ti nevim, svuj ram jsem reklamoval par dni zpet ( nakonec dostanu novej ) ale problemu delali hodne.

                  1. Nebyl podepsany zarucak
                  2. Nebyl podepsany reklamacni protokol
                  3. Garancka nebyla v concept storu
                  4. Chteli dolozit ze to kolo bylo servisovany fakturama

                  a ted zacala teprve ta sranda

                  1. Rekli mi ze vidlice je moc cista ( byla po repasi ) orptoi ramu a z toho usoudili ze jsem si to prasklinu udelal schvalne abych dostal novej ram > vyreseno dolozenim uctu za repasi
                  2. Na FB nasli fotku kde jezdim s Lyrikem takze byl problem ze tam byla neoriginalni vidle > poslal jsem jim vykresy od SRAMu kde je napsano ze offset a axle to crown jsou stejny jako u originalni vidle a nakonec to proslo.
                  0 0
                  • Atilla  

                    Taky jsem se spešlem docela bojoval, nehledě na tu kvalitu montáže atd. Navíc teď jdou všechny opravy a reklamace do Holandska, takže čekačky jsou delší.

                    0 0
                  • JakeF  

                    No tak holt asi ani u Spešlu to nebude pravidlem… S tou vidlí by je člověk nakopal do ******, to už by za chvíli mohli buzerovat, že člověk nefoukal předepsanej sag.

                    0 0
                  • Pedro404  

                    Ti jako fakt projížděli facebook? To mě *****.

                    Koukám že kupovánim kol z druhý ruky o nic nepřicházim.

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Tak, konečně mi je něco platné, že na FB defakto nic nepostuju :D

                      0 0
                  • hctr  

                    A ted uprimne, nevidíš tak ,,trosku'' chybu i na sve strane? :)

                    0 0
                    • becis  

                      Popravde ani ne :)

                      Pohlidat si podpisy na zarucaku a reklamacnim protokolu meli oni pri predani kola do reklamace. V zarucaku zaroven vubec neni zmineno ze garancka musi byt delana v concept storu ( popravde jsme to ani nevdel )

                      Na co potrebovali vedet kde a jak to kolo bylo servisovany taky moc nechapu.

                      A to ohledne vymeny vidlice mi prijde spis k smichu. To je jak kdyby ti rekli ze si na aute nemuzes vymenit kolo.

                      0 0
                      • hctr  

                        Dobre tak jinak, bodem c.1 a 2 jsi vlastne nedodrzel podmínky zaruky a oni jako obchod to posilaji dal, kdyby ti někdo reklamoval v servise auto, ale nemel dodrzene servisni intervaly tak ti to auto ani neprijmou.

                        Pokud posles doklady ke kolu, které nejsou komplet vyplnene tak tu záruku a nemusi to vubec resit s tim, ze nejsou splneny podmínky, které jsou uvedeny v zarucaku.

                        Plives tady obecne na znacku, ale oni ti vysli vsric, jediny kdo je hajdalak je tvuj prodejce nebo ten se kterym jsi resil tu reklamaci, hledej problem tam. :)

                        0 0
                        • becis  

                          Jasne, s tim jenom souhlasim body c. 1 a 2 je fail dealera ( a muj taky ), ale reseni vidlice, tvrzeni ze jsem si ram prasknul schvalne, hadani se kvuli garancce a nutnost dolozeni uctu za servisy je podle me docela opruz od Speslu, ktery vubec nebyl nutny.

                          Obzvlast, kdyz je prasklina kolem hlavoveho slozeni u tehlech ramu znama vec a daji se na tech internetech dohledat spousty stejnych pripadu.

                          0 0
                        • Radek Broz  

                          Musíš bejt velkej fanda značky, když obhajuješ takovejhle zmrdizmus:)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Nebo prodejce :).

                            0 0
                          • Radek Broz  

                            Aha, tak to pak jo.

                            0 0
                          • hctr  

                            Me je to vlastne jedno, nepotrebuji tady nekoho obhajovat, ale vim jak to normalne chodi a at bys reklamoval cokoli, at je to kolo, auto, mobil tak mas proste nejaky zarucak a nejake instrukce a když je nesplníš tak na tu reklamaci vůbec nemusíš mit nárok, to, ze je to ted spojene se speslem je věc 2.

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Smutný, že to bereš už jako normální a jo, jsem si vědom toho, že to tak některý firmy dělají. Slušná firma, která stojí o zákazníky se ale nechytá formalit typu nepodepsanej záručák (pokud ví, že to je v záruce), nestanovuje si naprosto nesmyslný podmínky typu „servisovat jen v conceptstoru“ (co je komu po tom, jak a kde si to servisuju a jestli na to mámm faktury a vůbec jak způsob olejování řetězu ovlivní naprosto nesouvisející závadu?) a až skoro úchylný mi přijde, že někde sedí člověk, kterej má na práci stalkovat FB profily zákazníků a hledat fotky, díky kterejm by se z reklamace dalo nějak vykličkovat. Chápu, že se to děje, ale za mě pro takovou firmu palec dolů.

                              0 0
                              • Dorsiflex  

                                Já jak to tu čtu, tak musím přidat i svojí zkušenost – rovnou říkám, že je dobrá, takže kdo to nechce slyšet, nemusí číst dál.

                                Reklamoval jsem svého Spešla SJ FSR kvůli vibrování zadní brzdy (klasické věci nefungovaly) – kolo jsem přivezl k prodejci, kde jsem ho ani nekoupil, ale stejně mi ho vzali a poslali. Reklamace byla vyřízena za 6 dní výměnou horní části zadní vidlice za novou S-works karbonovou. A teď to nejlepší – tu původní vzpěru jsem při jedné držce slušně promáčknul a trošku ohnul (byla dost odřená, takže to bylo hodně vidět). Nejsem si tím 100% jistý (už si to úplně nepamatuji), ale vibrování se potom hodně zhoršilo. Bral jsem to tak 50×50, že mě s tím pošlou někam, ale prodejce řekl, ať to stejně pošlu. Já byl zase jejich přístupem velice mile překvapen – a kdyby mi to zamítli, přijal bych to (z výše popsaných důvodů). Jo, papíry jsem měl vyplněné, ale žádné potvrzení o garančkách.

                                0 0
                              • hctr  

                                Jo jenze ja se vyjadroval o bodech 1 a 2. Takze ja o voze a ty o koze.

                                Nechci te nejak soudit, ale myslim, ze zrovna ty jsi u speslu nikdy nic nereklamoval a soudis tady dle povidacek na foru, celkem smutne.

                                Za sebe mohu jen rict, ze v ramci reklamaci spesl funguje vic nez dobre a tim bych to asi uzavrel, nepotrebuji tady neco obhajovat, nebo rikat, ze ruzni mistni prodejci to nedelaji asi tak dobre jak by mohli nebo meli. :)

                                0 0
                                • Radek Broz  

                                  To máš sice pravdu (a asi ani nejsem potenciální zákazník), reagoval jsem na to, že becis tu popisoval jeho zkušenost a tys na to reagoval stylem: chyba je u tebe, neměls podepsanej záručák. Jak to bylo, samozřejmě nevím, ale jak jsem psal výše, takhle se slušná firma nechová.

                                  0 0
                                  • Rubi  

                                    tak on spesl zduraznuje ze je to na prvniho majitele, takze jim asi trochu vadi kdyz lidi/prodejci nechavaji tu kolonku prazdnou… ty dalsi body jsou dost ulet, asi uz pak stalkovali (fb, garancky) jestli neni druhy majitel nebo nevim… neslysel jsem ze by mel nekdo problem

                                    0 0
                  • scret  

                    ntvl, slusnej oddil! A to se tu nedavno se mnou dohadoval jak je to super mit ten spesl, prtze clovek ma tu zaruku dobreho jednani a nic nemusi resit!:))

                    1.a 2. jeste budiz, ale za to bych kua honil prodejce! Nasledujici body jsou uz jen argumenty, jak vy.ebat se zakaznikem!

                    0 0
                    • snas89  

                      Tohle ale myslím sedí na jakoukoliv větší značku.

                      Např. já jsem řešil v dejvicích teleskopa na epica a tam odsud jsem po prá minutách odcházel mírně řečeno…rozpačitý.

                      Naproti tomu ve vršovicích úplně opačný přístup a tam jsem ten přínos viděl.

                      0 0
    • kali222  

      Tak dělají si ze mě šoufky, nebo JO? :D / :( Čeinstej opět do plusu na 650b.

      0 0
    • logoman  

      Jeste teda kolo za 174k s lyrikem RC a na alu rafkach je teda vysmech …

      0 0
      • wilda81  

        Tak ale za tyhle prachy snad S nikdo nekupuje, ne? Teda doufam…

        0 0
      • hctr  

        Tak mas ram za 100, sadu za 45 co by jsi tam chtel mit? :)

        0 0
        • logoman  

          A oni kupuji ram za 100k sadu za 45k? Seriovka by mela byt vyhodnejsi nez suma ceny komponentu.

          0 0
          • hctr  

            Dobre, kdyby vseci prodali vse za to za co to koupi tak by slovo obchod asi neexistoval.

            0 0
      • Atilla  

        To je velký výsměch když za to koupíš novou Yamahu YZ250:)

        0 0
      • -b-n-x-  

        Ze jo? Taky jsem si rikal, ze to je prilis levne :-)

        0 0
    • X-biker  

      Náhodou ten MCD design bude parádní na fotkách :-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.