• Davos000

    Tak co osazenstvo BF, zůčastníte se letošního závodu v Ostravě? Sice to je ještě daleko, ale já jsem rozhodnut, že se zůčastním:)

    Ještě by mě zajímalo jestli by někdo nebyl ochoten zaklikat Zde na bikamapách trasu závodu

    Anketa: Zůčastním se :

    Ano
    35x
    66%
    11x
    21%
    Ne
    6x
    11%
    0 0
    • nox159  

      uz se tesim,a doufam ze se naseru dopredu abych pak nebyl nasrany jak se to zasukuje v tom singlu po sjezdovce :)

      0 0
      • Davos000  

        jo nahoře v tom lese to bylo naprd

        0 0
      • Chaingang  

        sjezdovka je celkem daleko…pokud nestartuješ uplně totalně vzadu,musí to jít sjet

        0 0
        • nox159  

          z lonska mam vyzkousene ze ne :( startoval jsem tak z 250–300 mista ) lidi se nasrali dopredu a ja to nejak neresil a pak jsem az do nejakeho 33–35km jen sjizdel a az posledni km jsem se dostal do skupiny ktera byla ± moje vykonnost

          0 0
          • Chaingang  

            nevím no,já tam byl nějakej marnej,tak jsem ani nějak neřešil,že bych v tom singliku jel ze špice sám o něco rychleji…

            0 0
            • nox159  

              sem chytl asi blbou skupinu lidi ale jet tam za nima to bylo za trest :(

              0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Beru volno a jedu :D

      0 0
    • jIrI___  

      Taky jdu. Startovné na krátké grátis, nikam nebudu muset dojíždět (konečně si budu moct po závodě dát nejedno pivo :-D ) a ještě poznám pro mě neznámé okolí Ostravy.

      0 0
    • Marskatin  

      na bikemapách ti to asi nikdo klikat nebude, mapové podklady jsou dost slabé, chybí možnost chytit se ces, turistických tras. . . jen podle satelitních snímků se to klká blbě.

      Třeba ti bude stačit "toto ":http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/…

      0 0
      • Robeéért  

        Díky za odkaz na mapu. Jen mi ty kilometry moc nesedí. Loni jsem tam měl 68km. Ale jeden z nejlepších závodů jaké jsem jel. A s cenou startovného je to bezkonkurenční. :) Už se moc těším.

        0 0
        • Marskatin  

          Jo máš pravdu kilometry nesedí, protože to je mapa, podle která byla zveřejněná jako první a nakonec se jelo jinak. Od startu úplně jinak až ke koupališti. Zkusím nakreslit rozdíly.

          0 0
          • Marskatin  

            Tak tady jsou rozdíly:

            1.start se jede jak je na prvním obrázku. 2009 se jelo po červené, 2010 byla vypuštěna smyčka k vřesinské strži.

            2.Honův mlýn se objížděl dle obrázku 2.

            Pak sedí kilometry. Ročník 2009 byl plus mínus 70km 2010 cca 68km.

            0 0
    • jIrI___  

      Na krátké trati (35 km nebo kolik to je) se jede i terénem nebo to jsou jen asfaltky/šoto­liny/pěkné polňačky?

      0 0
      • nox159  

        asfaltky sotoliny a polnačky jestli si dobre pomatuju – proto neberu fula ;-)

        0 0
    • Lance  

      nezucastnim se vubec, uplne nejvic, zadneho zavodu, tudiz ani tohohle

      0 0
    • Majkrosoft  

      ano, kvůli zranění po dlouhé době 1.závod, těším se :) a navíc jak píše jIrI za ty prachy :)

      0 0
    • Tina  

      Chcela by som sa spýtať ako je to účasťou na maratónoch tu v ČR. Musím mať nejakú závodnú licenciu?

      0 0
      • witmar  

        Nemusíš, stačí se jen přihlásit a uhradit startovné… U některých maratonu je omezena startovní listina počtem a tak kdo dříve provede platbu ten jede :-)

        0 0
        • Tina  

          A ako je to na XC?

          0 0
          • Chaingang  

            na pohárech bys licenci mít měla, na ostatních závodech ji po tobě nikdo chtít nebude

            0 0
            • McBlacky  

              nevím jak v ženských, ale muži mohou jet v pohárovém XC v kat. Open a Masters bez licence

              0 0
              • Chaingang  

                ženy nejsou open a tak na 95% jsem přesvědčenej,že licenci mít musí.

                0 0
    • Babec  

      Snd jo, ještě jsem tam nebyl, ale všichni to chválí

      0 0
    • Davos000  

      ještě mě napadlo, kdo by se zůčastnil závodu tak by si mohl dát do názvů týmu B-F, a uviděli by jsme kolik nás tam je z B-F, a třeba někde před závodem dát nějaký sraz nebo tak něco :)

      0 0
      • deko  

        V klidu, me pozna kazdy. Oranzovy praporek B-F pozer to jisti :-D

        0 0
      • nox159  

        stači sebou vzit trička od jirky ;-)

        0 0
        • jIrI___  

          Já si ho beru určitě. Ale jsem třeba i pro ten sraz nebo diskuzi nad škopkem po závodě, já tam nebudu nikoho znát :)

          0 0
      • KAPLIS  

        Sejdeme se na bedně! A ti, na které bedna nezbude, se potkají v řadě na guláš :-). Nebo napiš, kdy a kde, a jsem pro.

        0 0
        • Robeéért  

          Jen aby to nedopadlo jak loni, že došlo jídlo a skončili jsme ve frontě na hamburger :)

          0 0
          • nox159  

            musis vic natrenovat at si v cili drive a jidlo na tebe vyjde ;-)

            0 0
            • Robeéért  

              Trénuju jak drak, takže by letos mohlo zůstat i na mě :)

              Když budu kolem 50 místa bude naprosto spokojený, ale je to ještě daleko.

              0 0
              • deko  

                Ja trenuju taky. :-D Pasivne

                0 0
                • Robeéért  

                  Co si pod tím představit…pasivně? :)

                  Já teda aktivně, najíždět km na silničce ale s tím počasím je to konec. Chvíli pěkně pak zase týden sněží, pak zase pěkně, ani na běžky se pořádně nedá.

                  0 0
              • nox159  

                ja doufam ze se do 50ky tež vlezu idelane by se mi libilo tak do 15–20 mista v kategoriji 35km-muži ale to bych už musel zacit trochu trenovat a ne se jen flakat :D

                0 0
                • Robeéért  

                  Já to beru celkově na 65 km. Loni jsem byl 181 takže by to chtělo zlepšit :) ale to jsem začal trénovat až od března. Tentokrát jsem začal už v prosinci.

                  0 0
                  • deko  

                    Ja dojel drtice na 37 miste, takze skoda bike budu rad do 200. :-D

                    0 0
                • jIrI___  

                  Já doufám, že se vlezu do 50–70% startovního pole, ale s letošními najetými 12 km si nejsem moc jistý :-D

                  0 0
                  • nox159  

                    pokud mistni znalci kecali a ja ty FF nekde řiznu tak me jestě dáš :D

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Chce to znát jeho limity a podle toho jet.

                      0 0
                      • nox159  

                        neznam jeste ani limity pevne vidlice, bude to premiera – bud z toho bude pekné umistění nebo uplný propadák :D

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          U pevné vidle je to jednoduché – snese vše, co snesou tvé ruce :-)

                          0 0
                          • nox159  

                            tak to se o plaste nemusim bat, protoze širka mojeho zapesti = širce nohy vidlice tak si na paratka musim davat pozor :D

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              U těch plášťů to s rukama moc nesouvisí, spíše s hlavou. Je to o způsobu jízdy – jak brzdíš, jak zabíráš, jak si vybíráš kudy pojedeš, jak na kámen vjedeš, když už se mu nedá vyhnout a tak :-)

                              0 0
                      • ememem  

                        tomuto fakt nerozumiem.

                        proste je volaky teren a po nom idem. co jake limity, jak to poznas a jak tomu prisposobis jazdu obzvlast ked jazdis na bednu. sa pytam uplne vazne. ja si to proste neviem predstavit ani teoreticky.

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Pokud jezdíš hlava nehlava, tak si samozřejmě nevezmeš FF, ale pláště, které toto zvládnou. Já tak nejezdím a proto můžu využívat výhod FF.

                          0 0
                          • nox159  

                            tohle treba plně chapu… jde o to že neznám miru toho ježdění hlava nehlava…

                            proste je mez za kterou kdyz se dostanu tak ty plaste odrovnám ( nebudou pro me přinosem…) tu mez ale neznam tak to musim zkusit ;-)

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              Chce to nejdřív vzít jedny na vyzkoušení a podle toho uvidíš, jestli pro tebe jsou vhodné nebo ne.

                              0 0
                              • Davos000  

                                minuly rok jsem jel s FAST FREDY 2.0 (starší verze FF) a bez defektu, ale zas asi nejezdim jak drak :D

                                0 0
                              • nox159  

                                vsak ja beru zatim jen jeden dozadu – jeste musim nahodit nejaky přijatelny rafek aby slo dat no tube… a nestala me ta zkouška majlant :D

                                dat ho na predek na to nemam koule, kdyz ho i na celopevnaku prorazim a nejak hodne brzo ( a budu vedet ze to nebylo v extra rozbitem terenu nebo si nebudu vedom ze to byla moje chyba) tak už na moje kolo nepujde :)

                                0 0
            • mrozu  

              To v Plzni bejvá guláše sice dost, ale po určitý době začíná díky permanentnímu ohřívání na slunku nevábně zapáchat, takže motivace k lepším výkonům je tu taky :D

              0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        Jako já bych se klidně sešel :D Ale největší starost mi dělá guláš a píívo :D

        0 0
        • Davos000  

          někdo mužete udělat nějaký transparent :)

          0 0
          • Dzordano_Bruno1  

            To není blbje nápad:D

            Bohužel jsem včera na biku urval růžovej stojánek, takže mé poznávací znamení je v čudu :D ale vymyslím něco jinýho, abychom se nemusli nějak urputně hledat :D

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak jsem se přihlásil, bude to zajímavé. :-)

      0 0
      • raceman  

        Já taky… :-)

        0 0
        • jIrI___  

          Doufám, že jedete na dlouhé. Moc chrtů na krátké mě netěší :-D

          0 0
          • nox159  

            ja zas doufam ze vsichni jedete jako vysokoškoláci at mam dobre umisteni v kategoriji :D

            0 0
            • jIrI___  

              Ze mě strach mít nemusíš, já jsem, narozdíl od těch dvou předemnou, naprosto neškodný :-))

              0 0
          • raceman  

            krátká, vš ;-)

            0 0
            • Mig_all  

              Hele kdy trénujete s teamem silnici? Mohl bych se nekdy svést s váma? (par kilometru nez odpadnu :-D)

              0 0
              • raceman  

                doporucim ti spis ut, ct v 16:00 od dakoty a v nedeli v 10:00…

                tam jezdi vicero cyklistu pohormade… ale nevim, jestli tam ted nekdo jezdi.. kazdy spis sviha svoje kilaky zvlast

                u nas to je stejne… a az zacnou spolecne treninky, tak to bude asi rozdelene, protoze mame mlade, a ti si budou jezdit svoje

                0 0
                • Mig_all  

                  Dík, až se vykurýruju a udělá se trochu hezky tak se přidám, spíš ale ta neděle, út, čt tam ma zrovna v tech odpolednich hodinach školu :-/

                  0 0
                  • raceman  

                    ale upozornuju te, jak uz to tak byva, na tepy se tam jede tezko.

                    0 0
                  • raceman  

                    ale upozornuju te, jak uz to tak byva, na tepy se tam jede tezko.

                    0 0
          • Smazaný účet  

            Ze bych se taky napsal..v te dobe bych mohl mt uz najetou prvni stovku, takaze by to byl spise takovy adrenalinovy zacatek sezony:) Nechces nekoho, kdo s tebou bude drzet krok?:)

            0 0
          • Biker jak Pes  

            Tož samozřejmě, že dlouhou, přece se nebudu štráchat takový kus do Ovy kvůli 30km. :-)

            0 0
    • daymaker  

      tak jsem se přihlásil na „dlouhou“… letos to bude asi horší s tréninkem, ale loni to bylo supr, takže není co řešit… zjistil jsem, že mě šoupli do vyšší kategorie, tak nevím, jestli je to výhra, nebo ne… :-)

      0 0
    • onik  

      tak to budu ještě zvažovat po ostre vyměne nazoru s panem pořadatel po lonskem beskyd touru :)

      0 0
      • raceman  

        Jj, pan poradatel nic moc. ale jeste, ze jako student vs nemusim platit startovne :-)

        0 0
        • onik  

          radši svuj nazor nepiš protože se dočteš nepěkne věci potom ;)

          0 0
      • jIrI___  

        Můžeš nějak nastínit, co bylo za nesrovnatelnosti? Teda pokud to není Top Sekret :))

        0 0
        • witmar  

          Sekret to možná je ale třeba není TOP tak ven s tím :-)))))

          0 0
        • Mig_all  

          taky by me to zajimalo :-O

          0 0
          • onik  

            na mtbs v članku http://mtbs.cz/…ie/popis-xcm .podepsan Ondřej Starostka sem napsal co se mi nelibi a nasledovala vyměna mailu a poslední mail obsahoval že od lidi jako ja penize nepotřebujou takže proto. a mailu sou už smazané :)

            0 0
            • raceman  

              muzes ty maily aspon nastinit? :-) ale jinak klasika, totalni propadak ve znaceni.. zbalene zazemi, kdyz jeste nedojela aspon 1/3 lidi, arogance hl. poradatele…

              uz nevim, kdy to bylo,asi 3 roky zpatky. ale tehda se v mlze ztratilo tolik elity, ze z toho byl fakt pruser, a boudny se s hrdinou kvuli toho celkem slusne pohadal… :)

              0 0
              • Davos000  

                no minuly ročnik ho nebalili, jim se rovnou bortil ten nafukovací oblouk :D

                0 0
                • petrbw  

                  nejen minulý ročník, předminulý taky.Nějak jim tam vypíná elektrika.Celkem trapas když pořadatelé rukama nadzvedávájí oblouk aby mohli závodníci vůbec projet.

                  0 0
              • onik  

                něco ve stylu jeho obhajovaní co co stojí,že peníze od lidi jako ja nepotřebuje a zakončil to tím že zdraví z klondajku a podobné plky,kdo se zučastnil beskydu sám ví jake to bylo,moje nervy byly umocněné tím že sem nedojel z technických duvodu a když sem se vracel zpět najít nějaky stanek tak už tam žadny nebyl a to sem zdaleka nebyl poslední…ale tak nazor si muže každy udělat sám

                0 0
    • Bystrous  

      Sice v Plzni ale pojedu. Loni sem na 60 docela zkapal, tak se s tim musim letos poprat :D

      0 0
    • hctr  

      ahoj, prosim, kde najdu na tech strankach to cislo uctu na ktery mam poslat to startovne?:) dekuju.

      0 0
    • esotery  

      Kuci, zná někdo tu trasu?:) Něco takového jedu poprvé a rád bych veděl, jestli tam neumřu, trošku potrénovat nanečisto:).

      0 0
      • jIrI___  

        Jedeš dlouhou nebo krátkou? Krátkou bych si taky chtěl s někým časem projet, ať vím, co mě čeká. Nicméně tě to určitě nezabije dřív než mě s mými zatím najetými 50 km :-))

        0 0
        • hctr  

          vzdyt tam mate mapu ne?;D

          0 0
        • esotery  

          Kterou mají študáci zdarma?:D Sranda.

          Na tu dlouhou se po zimě v posilovně a bez fyzičky moc necítím. Takže jedeš tu kratší? Bychom se mohli některý víkend domluvit, na počasí mě nesejde. Ideální by to bylo projet aspoň dvakrát pře závodem, co ty na to?:)

          0 0
          • jIrI___  

            Studentská krátká jasná volba :)

            0 0
            • esotery  

              Ideálně ty dva víkendy před závodem, abych stačil něco natrénovat a aby mi dali kolo do pořádku.

              0 0
              • jIrI___  

                To se pak můžeme domluvit, teoreticky bych v tu dobu už mohl mít bajka v Ově.

                0 0
                • esotery  

                  Jirko, jak to vidíš tenhle víkend?:) Už budeš mít kolo v Ově?

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Bohužel ne, musím na něm doma ještě ladit nějaké věci… Vypadá to tak, že ho do Ovy přivezu až 15.4., 2 týdny pojezdím po okolí (pohled do mapy mě utvrdil v tom, že v okolí Ostravy asi nebude moc kde jezdit), s 200 najetými km si střihnu Škodabike a rovnou další týden plynulý přesun na Šelu :)

                    0 0
                    • esotery  

                      Tak to pojezdím sám no:).

                      0 0
                    • esotery  

                      Jen tak pro zajímavost, tu šelu jedeš zase krátkou nebo tu delší?:)

                      0 0
                      • nox159  

                        asi kratkou kdyz se boji drtiče ;-)

                        0 0
                        • esotery  

                          No jo, ale drtič je až v v polovině června ne? To je dost času na přípravu:).

                          0 0
                          • nox159  

                            prave proto si nemyslim ze by jel dlouhou šelu…

                            jinak ja planuju projet tu trasu 9. nebo 10.

                            0 0
                            • esotery  

                              Bych se přidal, jestli by to bylo OK:).

                              0 0
                              • nox159  

                                klidne ale nevim to jeste na 100% ani jak tam pojedu… ale chteli by sme to jet v zavodnim tempu at zjistim jestli pevna vidlice jo nebo jeste narychlo predelat :D

                                0 0
                      • jIrI___  

                        Krátkou (těch 50 km nebo kolik to je), nechci chcípnout :-D

                        0 0
                        • esotery  

                          Aspoň ne do drtiče jo?:D

                          0 0
                          • jIrI___  

                            No na Drtiče taky nejdu (maximálně tak zafandit pokud se pojede někde v blízkém okolí), na toho nemám mentálně ani fyzicky :)

                            0 0
                            • esotery  

                              To proto, že nevozíš radiální výplety a kola pod 1100g, to je jasný :).

                              0 0
                            • Mig_all  

                              Hele na Škodě poslední nebudeš! Bud naprosto vklidu, poslední budu já :-D Mám na kontě stále 0 km (prvni vyjezd planuju az o vikendu) a fyzičku v hajzlu, nedělam vubec nic, celou zimu jsem se valel, 5 kilo navrch, jo to bude BOJ :-D

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                dame zavod kdo pred sebou bude tlacit vice lidi?:)

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  Sakra, jsem si myslel, že v tomhle nebudu mít konkurenci :-(. Ale vidím, že to bude boj :-D. Jedeš krátkou nebo dlouhou?

                                  0 0
                                  • onik  

                                    pokud jedeš na šelu klidně se mužem nak naskladat do auta..ale chci jet dlouhou

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    jeste nejsem prihlasen..ale budu sockovat, takze kratkou bo je zadara:)

                                    ha..tak mozna nepojedu bo ten vikend asi pojedu do rychlebek:)

                                    0 0
                              • Marskatin  

                                O tuhle trofej se chci taky poprat.

                                0 0
      • esotery  

        Nešel by si to někdo zítra projet?:) Má být hezky.

        0 0
        • biker1988  

          ahoj,jel bych to projet,v kolik by jsi chtěl vyjet a kde chceš dát sraz?jsem po noční končím v 9h takže od 10h jsem ready

          0 0
          • esotery  

            Ty jdeš po noční na kolo?:) Wau. Vstanu v 9, než se vyhrabu a než dojedu do poruby tak bude půl 11.

            Někde u VŠB? Třeba před Ačkem?

            0 0
        • esotery  

          Rád bych jel s někým, kdo už to fakt jel:). Když nikdo nedá vědět do půlnoci, tak se prospím a půjdu se projet do lesa k Odře:).

          0 0
          • biker1988  

            no jsem zvyklej po noční jít na kolo,páč kdybych lehl tak se vzbudím tak v 17h a to už toho moc nepojezdím no ne?jinak trasu znám úplně nazpamět a mám najetou každou zatáčku,každý sjezd a každý výjezd,je to výborná trat a trénuju na ni hodně často.už jsem ti večer nestihl odepsat,usnul jsem před noční a pak už nebyl čas,spěchal jsem.jedeme dneska v 11h na hukvlady,kdyby jsis tohle přečetl dříve než v 11h tak dej vědět na 732530603 a klidně pozměním plán a projedeme to¨.jinak mám v plánu to projet ještě v úterý a ve středu,pak až za 14dní zase.co ty na to?

            0 0
            • alex44  

              Ahoj, nemáš možnost tu trať zaznamenat na GPSku? Snažil jsem se jí jet loni podle GPS,kterou jsem našel na netu, ale nebyla přesná, bylo to jen naklikáno do mapy, spousta nepřesností.Dík

              0 0
            • hctr  

              tento tyden bych to taky s nekym chtel projet .

              0 0
              • Mig_all  

                Tak co lidi jak vypada trať? Sjízdná? Nejake zaludne místa po cestě? A je uz to nejak značeno?

                0 0
                • hctr  

                  Nevim, projede to se mnou nekdo o vikendu?

                  0 0
                • nox159  

                  sme tam dneska byli s kamošem a jak sme tam prijeli tak sme zjistili ze si nechal predni kolo doma :D

                  0 0
                • daymaker  

                  kolem Opavy je totální sucho, tak si myslím, že trasa bude to stejné…

                  0 0
                • bosmilan  

                  trat je celá sjízdná a suchá,akorát je někde pár popádaných stromu

                  0 0
                • raceman  

                  znacene to neni, jen sipky na asfale z lonska, takze jestli nevis kudyma to vede, tak hodne stesti… mistama se to prolina s okolo ostravy, pak milion sipek lesaku atd…

                  jinak trat je sucha, sjizdna… (kratka)

                  0 0
                  • hctr  

                    Tak je tu nekdo kdo to uz jel a ma cas o vikendu?:D

                    0 0
                  • nox159  

                    ktere useky vypadaji blbe pro pevnou vidlu? :D

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Od začátku až do konce? :-)

                      0 0
                    • raceman  

                      teoreticky zadne, ale obcas te to ve sjezu poradne vyklepe…

                      jo a dva sjezdy sem nejel, protoze sme je s kamosem netrefili

                      0 0
                      • nox159  

                        jako ja uz to jednou jel ale zase jsem to zapomel…

                        a dneska jsem to jel malem, chybelo jen trochu :D

                        0 0
                        • hctr  

                          jedes na celoperu s pevnou vidlou? ;D

                          0 0
                          • nox159  

                            ee celopero v tom nastaveni jak ho tedka mam se tam nehodi…

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Kdybys byl co k k čemu, tak AMthema nasadíš jen pevnou vidlu a jedeš! :-D

                              0 0
                              • nox159  

                                to by bylo hustokrute :D

                                0 0
                              • nox159  

                                tedka to tak mam :D cekam na epikona tak slouzi pevna jako drzak predniho kola :D

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  Fotku!

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    nemam tedka fotak :D ale celkem by me zajimalo jak se na tom pojede ale nechce se mi lisovat krouzek od rizeni na pevnou takze to neprojedu :D

                                    0 0
    • onik  

      jede někdo zítra se mnou a bulharem?před­pokladana trasa Hrabova-F-M-Krásná-Frydlant-Rožnov-Nový Jičín-Hukvaldy-Staříč-Hrabová?Sraz v 10:00 u bulhara v připadě divného pořasí telefonická domluva čislo 725 810 315

      0 0
    • nox159  

      1.4. 2011 Řazení na startu v souvislosti s opakovanými dotazy na možnost rozdělení startů 35 a 68 km tras. Rozdělit starty není rozumné vzhledem k tomu, že by se špička při dojezdu do cíle na úzkých stezkách v porubském lese potkávala s chvostem druhé trasy. Ať to počítáme jak chceme s tím, že max interval by byl do hodiny. Proto je asi lepší protrpět si tlačenici na startu a pak už od nějakého 7.km (Mexika) jet v pohodě. Kromě toho opět letos zařadíme ještě jednu smyčku v porubském lese(viz mapa) a navíc loňských prvních 100 z každé trasy bude startovat z první vlny.

      nejak jsem to moc dobre nepobral – teda nikde jsem se to presne nedocetl jak to bude s tema vlnama? jako ze nechaji startovat 100 dlouha + 100kratka a pak pusti ten zbytek?

      kdyby nekdo vedel tak dejte info jak to teda je… ;-)

      0 0
      • biker1988  

        noxy taky mě to hlava nepobrala moc,mají to napsat jasně a ne takhle blbě.jinak nemáš tušení,co myslí tou smyčkou v porubském lese?jako zda je po startu nebo ke konci až?ikdyž bydlím hned pod všb a znám v porubském lese každou cestičku tak nemám tucha

        0 0
        • nox159  

          proste podle me pred sjezdovkou otoci jeste jeden okruh nekde v tom lese aby trochu roztrhali startovni pole a tak moc se to po te sjezdovce nešpuntovalo… ( jinak ja to tam vubec neznam :D )

          ale kdyby vypustili prvnich 200 a pak zbytek tak by to bylo super… pokud by se tam nenasraly zas ty male decka s kokoskama :D

          0 0
          • daymaker  

            ono asi ani není třeba dělit trasy, ale oddělit děcka a dorost… ti zdržovali na startu nejvíc, navíc to bylo dost o hubu…

            0 0
            • nox159  

              bohate by stacilo kdyby meli lidi trochu soudnosti… ;-)

              0 0
              • daymaker  

                to je ale utopie… :-)

                0 0
                • nox159  

                  to jo a proto se naseru ve sjezdu s pevnou vidlou dopredu :D

                  0 0
                  • raceman  

                    by me zajimalo, jak budou mit resenou tu prvni lajnu…

                    0 0
                    • nox159  

                      to ti reknu uplně přesně: budou to mit řešené blbě :D

                      jinak jsem slysel ze je to koupaliste jeste zavrene ( ze se tam neda projet) co je na tom pravdy?.. ( je to od neduveryhodneho zdroje tak proto se ptam :D)

                      0 0
                      • onik  

                        bazen vždy otevřeli jen kvuli zavodu tak asi otevřou zase

                        0 0
                        • nox159  

                          to vim ze na zavod ho otevrou ale kdybych si chtel zajet projet trasu jestli projedu nebo ne… to me zajimalo;-)

                          0 0
                          • onik  

                            to asi ne,začni až na skalce a ten kilometr te nepřekvapi

                            0 0
                            • nox159  

                              to bych nenasel :D se tam jeste ztratim… :D

                              0 0
                              • onik  

                                na te sjezdovce..vyjedeš s poruby směr vřesina a na kopci před vesnici odbočíš doleva,sjezdovku uvidiš i z cesty

                                0 0
          • Marskatin  

            zde

            červená je trasa rok 2009, tmavá rok 2010

            2009 obsahovala tu smyčku navíc k vřesinské strži. 2010 byla vypuštěna a jelo se rovnou ke koupališti. Domnívám se , že rok 2011 se pojede jako 2009.

            0 0
    • daymaker  

      jak specifikujete platbu online? rodné číslo jako VS? díky

      0 0
      • daymaker  

        jsem slepec, už jsem to tam našel… původně jsem to přehlédl… :-)

        0 0
    • Mig_all  

      Na stránkach pisou ze si mame zajit pro cisla uz v patek, a to jako kam a v kolik hodin? Na VSB do kruhovky?

      0 0
      • daymaker  

        minulý rok jsem si ho vyzvedl až před závodem a nebyl jsem sám… :-)

        0 0
        • Mig_all  

          No je pravda ze tam byla fronta jak na banany proto se ptám, ale opet takova polovičatá informace na webu, to jsou fakt kokoti…

          0 0
          • jIrI___  

            Ach, co je na tom polovičatého? :-D

            „Po tomto datu je možné se přihlásit při prezentaci před startem:

            29. dubna 16:00 – 21:00 Stará aula VŠB TU (kruhová)

            30. dubna 6:00 – 9:30 Stará aula VŠB TU (kruhová)

            Přihlašující se do kategorie – VŠ student – nutný doklad o studiu (např. index, potvrzení o studiu-např.karta ISIC apod.)“

            0 0
      • jIrI___  

        Je to tam všechno napsané, stačí číst ;-)

        0 0
    • Hynas  

      Kurnik, proč mě dali do první vlny?!?…musím do ní nastoupit, nebo si můžu zalézt mezi ostatní někam dozadu? :o(

      0 0
      • jIrI___  

        Máš lepší startovat hned ze předku než pak předjíždět pomalejší, ne? Nevidím ale důvod, proč bys do té první řady musel nuceně nastoupit.

        0 0
      • onik  

        včera sme se potkali na jistebnickych ne?:)

        0 0
        • daymaker  

          jak se to pozná? nicméně já tam klidně půjdu a jsem ochoten za malý bakšiš celou první vlnu shodit… :-))

          edit:ad hynas

          0 0
        • Hynas  

          V kterém místě? Předjížděl jsem tě nebo míjel? Zdravils? Ne? Tak bacha!

          0 0
          • onik  

            v zatačce kousek od polanky,cely tym ste jeli ne?

            0 0
          • onik  

            v zatačce kousek od polanky,cely tym ste jeli ne?

            0 0
            • Hynas  

              Tak to si nepamatuju, asi jsi nebyl ničím zajímavý. Ani výkonem, ani postojem. :oP

              0 0
      • raceman  

        ja tam pudu klidne misto tebe ;-)

        0 0
      • nox159  

        kde si to vyčetl?

        0 0
      • Hynas  

        No tak já se teda podvolím většině a vůli organizátora. Oholím nohy a pokusím se oprat Šárku Ch. nebo aspoň potahat Kamilku P. :o)

        0 0
        • onik  

          šarka ch. už nejezdi ani ne?

          0 0
          • Hynas  

            Nevím, ale v první vlně je napsaná (díky loňskému umístění), nicméně pokud nejezdí, tak se mi podaří životní úspěch, že operu Chmuřici…a na trekingovém kole!!! :o)))

            0 0
        • Marskatin  

          Na Šárku se vykašli, Mlynář je tvůj cíl.

          0 0
    • Buf  

      Dnes odpoledne jsme byli na trati a po včerejším dešti je to ideální. Nepráší se a bláta není moc, jen tam kde je vždy. Stromy za sjezdovkou na singlu před Mexikem jsou pořezané a uklizené. Lesáci ještě kácí ve sjezdu do údolí Seziny, ale dá se to sjet. Na asfaltě jsou již obnovene šipky.

      0 0
      • jURis_1  

        Doufejme, že už nebude pršet.. Myslím si, že je lepší aby se prášilo než, abychom se bortili ve 20cm bahně.

        0 0
    • deko  

      Tak po zvazeni jedu 35. Tak tam uvidite takoveho lehkeho pozera a jestli bude bahno, tak zasadne nosim. :-DD

      0 0
      • jIrI___  

        Já už to úplně odpískal. Po tomhle počasí bude bahno určitě a to se mi nevyplatí ani nosit :-D

        0 0
        • deko  

          Jedu pro ucast a aspon bude sranda.

          PS: budu pocitat nudle :-D

          0 0
          • Dzordano_Bruno1  

            Já taky frčím. Čím víc hnusu, tím líp :D

            0 0
            • daymaker  

              jj, přišly mi nové kliky, kazeta a řetěz, tak musím dodělat to co tam mám… :-) a bahno nebude, od zítra 20C a občas sluníčko, to bude akorát…

              0 0
      • Hynas  

        Slečinky, šamponci a ještě k tomu sračky. Ostudy bajkingu. Trošku blátíčka a můžete se pokmadit…:oP

        0 0
    • nox159  

      jo a pripominam, kdo mate trička od jirky tak je jiste berte ;-)

      0 0
      • jIrI___  

        A udělejte pak nějakou skupinovou fotku, ať vidím, kolik se vás tam sešlo :-))

        0 0
        • nox159  

          ty tam nebudes?

          0 0
          • jIrI___  

            Nebudu, je velké riziko deště a nestojí mi to za to. Navíc bych musel jet zítra od nás do Ovy na kole a to se mi taky nechce :-D. Poslední možnost je ta, že to hecnu, v sobotu půjčím auto a dojedu jen na otočku na závod. Rozhodne počasí a jestli bude volné auto :)

            0 0
            • nox159  

              Nebudu, je velké riziko deště a nestojí mi to za to- sem si nemyslel ze si tak velky pozer a leštič :D

              0 0
              • jIrI___  

                No to pozor, mezi pozéry a leštiče se neřadím, ale jezdit v dešti a zimě mě nebaví, holt když nemusím :)

                0 0
                • nox159  

                  me tez ne, ale je to muj prvni a zaroven asi posledni zavod v tehle sezone ( prozatim) takze chci jet a hlavne potrebuju zkusit FF at na nej kdyz tak muzu tady nadavat :D

                  0 0
                  • dua  

                    FF bych si na to teda nebral :-)

                    0 0
                    • nox159  

                      proc?

                      mam jeste NN 2,25" no :D

                      0 0
                      • dua  

                        Bláto? :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          stejne se vetsina jede po zpevnenych cestach… a bahno nebude pokud uz nebude prset…

                          jinak ani v bahne se nechova az tak blbe :)

                          0 0
                          • dua  

                            Jede, ale bláto tam je :P

                            Mluvím, ale FF jsem nikdy nejel :D

                            0 0
                            • nox159  

                              sem na ne tez nadaval ( ze to nemuze drzet…) dokud jsem je nejel… drzi mi relativne podobne jak RR… a na zadnim kole je to stejne celkem jedno…

                              0 0
                              • dua  

                                Jak jsou v porovnání s RK 2,2? Je to celkem výzva je pořídit. Ale přiznám, jsem línej to třeba na víkend do Beskyd přezouvat na RR :/

                                0 0
                                • nox159  

                                  RK jsem riznul ( tedka nevim jestli dva nebo dokonce tri behem chvilky) a moc na nich nenajezdil…

                                  a taky FF mam na jinem kole nez predtim RK… takze porovnavat si netroufam no

                                  jinak do beskyd je RR malo ;-)

                                  0 0
                    • Davos000  

                      asi tak :)

                      0 0
                      • nox159  

                        v cem vidite ten problem? :-o)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Já právě slyšel, že většinou se jede po zpevněném povrchu, takže FF bude asi lepší volba než NN. Ale co je na tom pravdy netuším :-D

                          0 0
                          • dua  

                            Loni bylo sucho delší dobu tuším, ale i tak jsem dojel jak prase :-) Raději RK, nebo RR než FF

                            0 0
                          • nox159  

                            vim, uz jsem to parkrat jel… a terenu je tam minimum takze pro me jasna volba, jen chci slyset nazor tech nademnou… ( otazka je jen odolnost ale zatim vydrzel testovani takze to risknu…)

                            NN dozadu bych na zadny maraton nanasadil ani za zlate prase bych zdechl :D

                            0 0
                            • daymaker  

                              no vidíš, já bych ho zase ani za zlaté prase nesundal… :-)

                              0 0
                              • nox159  

                                k cemu je dobry NN pri zavode na asfaltu na zadnim kole? ;-)

                                0 0
                                • daymaker  

                                  nevím, znám teda hodně jiných závodů po asfaltu, škoda bike po něm naštěstí moc není… co je v nohách ti guma nevezme… .-)

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    mi to prislo ze skodabike moc o terenu neni… ( bavim se o kratke trase)

                                    jinak mas pravdu kdyz zajizdis bednu a mas 3 min rezervu tak muzes nazout NN i dozadu… ja si to dovolit nemuzu… :)

                                    0 0
                                    • daymaker  

                                      no vida, já jedu dlouhou, na bednu nejedu a jestli pojedu s RR a dvěma defekty a budu 134., nebo s NN bez defektu a budu 134. moc mě to netrápí… :-)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        plast tam neni kde riznout – respektive na cem (doufam) volne sutry tam nejsou ( predpokladam ze ani na dlouhe ) a defekt jako takovy muzes chytnout stejne na NN jak na RR ale to resi prece no tube ne? ;-)

                                        0 0
                                        • daymaker  

                                          mám zafixováno, že „terén“ začíná právě až po rozdělení tratí. alespoň co si z loňska pamatuju. A jak říkám, pro mě má větší přínos být trochu pomalejší na asfaltu a v klidu v terénu… kdybych se honil o bednu, tak asi budu řešit gramy a podobné „blbosti“… :-)

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            no ja z tohohle tvrzeni a kontextu bral co je v nohách ti guma nevezme… .-) že cas resit nemusis že to mas vsechno v nohach takze mas dost velkou casovou rezervu proto muzes nahodit hruby vzorek… ;-)

                                            0 0
                                            • daymaker  

                                              .-) jasne… já už jezdím pro to, abych si posouval vlastní limity… chrty už stejně nechytnu… .-)

                                              0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Ty defekty moc nechápu. NN i RR je v obyč verzi podobná šlupka a v double defense nebo UST verzi je velmi dobře odolné oboje.

                                        Jinak pokud nejde o bednu, tak bych klidně volil taky mírně pomalejší pláště i když celkově se tím může něco ztratit.

                                        0 0
                                        • daymaker  

                                          člověče, mělo by to tak být… ale předloni jsem vzadu vozil RR v DD verzi a defekty pořád dokola… jsem si říkal, jestli jsem takové nemehlo… pak jsem tam dal NN a od té doby ani jeden… :-) tak nevím…

                                          jsem zvědavý, jestli jsem to na zítra nezakřikl.. :-)

                                          0 0
                                          • MlokCZ  

                                            Spíš náhoda. Když jsem vozil NN a RR obyč verze s duší, tak jsem defektil docela dost i NN na předním. A to obecně defektím na zadním vždy více.

                                            A DD RaR vozí v partě více lidí na zadním. A i když předtím defektili dost, tak s RaR DD i když vozí duše, tak defektů úplné minimum.

                                            A co si měl s DD verzí za typ defektů tak často?

                                            0 0
                                            • daymaker  

                                              většinou trny a podobné lesní „svinstvo“… .-) s NN zatím klid… tuk, tuk…

                                              0 0
                                • raceman  

                                  pekne bzuci ne? :D

                                  0 0
                        • Davos000  

                          tak co jsem jel minuly rok na FF, tak to bylo vklidu, ale letos po deštích…jede se tam občas po hlíně atd..

                          0 0
                          • nox159  

                            to je prece super ze se MTB zavod jede aspon občas po hline ne? :D

                            btw: mam to nahozene na NO TUBE a prehazovat se mi to nechce… :)

                            0 0
                            • Davos000  

                              ale po tom dešti to bude taková sračička možná, a s FF to bude pěkně klouzat

                              ale co tady radím konkurenci :D tak ber FF

                              0 0
                              • hctr  

                                Jede nekdo z vas dlouhou? Jsem prihlaseny na kratkou, ale chci se zaroven trosku projet :D a ne jet za hodku a neco dom.

                                0 0
                              • nox159  

                                oki na startu si budu hlidat kellyse s epikonem at mi neujedes… :)

                                0 0
                                • hctr  

                                  Ja budu startovat nekde z pice, protoze nemam odjety ani 1 rocnik a nemam pravo startovat do 100ho mista ;D a kazdopadne nez neco sjedu je konec zavodu:D kazdopadne ja na kole jezdim pro radost a nebudu se tam honit za Ivanovem apod :D

                                  0 0
                            • MlokCZ  

                              Pokud je trať někde trochu mokrá třeba na hlíně, tak bude zcela jinak vypadat pro prvních 5% jezdců a zcela jinak v půlce startovního polo.

                              Pokud budeš dost vepředu, tak bych se vůbec nebál a nechal rychlé pláště.

                              0 0
                              • nox159  

                                prave ze tedka u nas zas chcije a jsem jeste v praci i s kolem takze jeste muzu prehodit na RR neb RoR ale nevim no …

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  Já nemám tušení v jakém stavu to tam u vás bude, takže těžko říct. Tady dnes zapršelo taky hodně slušně, tak zítra to žádný zázrak v terénu nebude.

                                  Dnes jsem nakonec kvůli tomu počasí ani na kolo nevyrazil a čas jsem přitom měl už ve 13:30. Škoda.

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    ja se na prehazovani vykaslal protoze se mi nechtelo :D

                                    a myslim ze jsem dobre udelal…

                                    0 0
                                    • jIrI___  

                                      Však počkej, v noci to ještě skropí ;-)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        bude aspon vetsi sranda ne ;-)

                                        jetu to jen tak z hecu, zkusit jestli HT zahodit nebo nechat na zavody… vyzkouset zazracne FF… :D beru to sportovne jen doufam ze po 10km neprorazim plast :D

                                        0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Taky přehazování je zbytečný opruz. Pláště se přehazují v jediném případě. Když ten starý už je sjetý nebo jde definitivně pryč z domu a přechází se na jiné.

                                      Jinak ztráta času :-)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        proto planuju dalsi sadu kol… protoze FF neni univerzal a jestli zitra prezije necham si ho na kole :)

                                        jen jeste uvazuju o galuskach… tak furt nevim jestli brat nejaky lehky set ZTR do 1400g + pacestary

                                        nebo lehke galuskove kola…

                                        0 0
    • Smazaný účet  

      kaslu na to…vcera v noci jsem kolenem trefil nejaky strom a tak odpocivam:)

      0 0
      • raceman  

        pche… sjabe :-P

        musis mazat mazat mazat… ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          V tom to bude…sem vcera vyhjel pred osmou vecer a ve stare vsi nad ondrejnici uz zadna zahradka otevrena. A jak sem si to strizlivy mastil po tme kolem Odry, nevyhnul jsem se tomu stromku. Mit v sobe pivko, tak vidim lip:)

          0 0
          • raceman  

            jj, je to tak… jen pak bacha abys nepremazal… nemusel bys trefit ten mostek… :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No hele, pokud k nemu zvladnu doklidkovat, tak ho uz trefim:) Ale docela mi zatrnulo, kdzy jsem jel po louce a najednou mi zmizel svetelny kuzel pred kolem-tri metry pode mnou reka. Usoudil jsem, ze nesmim tolik cumet kde sviti jake ocicka, ale radeji si svitit pred kolo.

              0 0
    • daymaker  

      si nejsem jist, jestli jedete závod ve stejné Ostravě… :-) poslední 3 dny azuro. 20C… sucho jak v nose… v so má pršet až večer, přes den 20C a polojasno… chlapi, co blbnete…? co byste na bike chtěli, loni byly oproti letošnímu roku povodně… :-))

      0 0
      • raceman  

        posledni 3 dny azuro? :D:D chcalo s prestavkama do vcerejsiho rana…

        a obcas jakoze fest :)

        0 0
      • KAPLIS  

        Přesně tak. Ve středu jsem jel kousek po trati. Sice se neprášilo, ale bláto nebylo. Jenom tak povrchově. Jestli už nebude pršet, tak ideální stav.

        0 0
    • onik  

      přihlašeno přes 850 lidi předevčírem takže jestli bude pěkně(což bude) tak bude určitě přes tisic lidí:D to fakt nema smysl to si to radši sjedu den po zavodě a nebudu na skalce stat hodinu jak loni

      0 0
      • nox159  

        kdyz si jel loni tak snad startujes v prvni 200 ne? ;-)

        0 0
        • dua  

          Ten kdo jel loni jde automaticky dopředu? I když bych se zapsalt až dneska odpoledne?

          0 0
        • onik  

          jj loni sem přišel na start ve chvili kdy už byly všichni pryč a hodinu sem seděl na skalce než projely děcka…takže nejsem a na tohle seru a nejde o penize

          0 0
          • daymaker  

            letos jsem z webu pochopil, že děcka budou puštěny po startu dospělých kategorií… ???

            0 0
            • Marskatin  

              To je kategorie rodičů s dětmi, ti jezdí okruhy v areálu VŠB,

              Děckama na sjezdovce je zřejmě míněna kategorie středoškoláků, která startuje současně s ostatními kategoriemi v 10h.

              0 0
          • jIrI___  

            To tam v některém místě bývá až tak moc ucpané? :-O

            0 0
            • Marskatin  

              ale jo, bývá, ale buďto na to máš a dojedeš tam před děckama, nebo na to nemáš a pak tlačíš s děckama. Díky bohu za tuto situaci, na kterou lze svést špatný čas.

              Myslím, že prvních 7km po cestách, kde se dá rozhodně předjíždět (od startu pod skalku) stačí na to, aby si každý našel své místo v potravním řetězci.

              Lidem se člověk nezavděčí, furt mají nějaké výmysly, jak kdyby jim o něco šlo, vždyť je jedno jestli dojedou 143. nebo 151. Buď brečí, že je to po málo technické a po širokých cestách. Když je to po úzkých pěšinách tak zase brečé, že se tam nedá předjíždět a někdo je o 30s zdržel, čímž se propadli ze 121. na 122. místo.

              0 0
              • onik  

                ja nebrečim mne to je fuk..jen to prostě nepojedu protože to dle mně nema cenu,stejnou vyjiždku si mužu udělat kdykoli bez 1000 spolujez­dcu..at to jede kdo chce ja to nikomu neberu

                0 0
                • Marskatin  

                  v pořádku, neber to osobně. to jsou jen takové řeči, které se motají okolo každého závodu. Vždy mám pocit, že jistá skupina by nejraději závodila jen se slabšíma, kteří by startovali daleko za nimi a oni by měli furt volnou trasu.

                  Co se tarti, tak si spíše myslím, že je hošrší, když ti nejrychlejší z dlouhé narazí na pomalé z krátké na Vaňkově kopci nebo na těch zabahněných pěšinách před cílem.

                  Svou účast beru tak, že su tu potkám s lidma, které normálně tak často nevidím a podpořím svou účastí domácí podnik.

                  0 0
                  • daymaker  

                    .

                    0 0
                  • nox159  

                    mám pocit, že jistá skupina by nejraději závodila jen se slabšíma, kteří by startovali daleko za nimi a oni by měli furt volnou trasu.- spis by bylo super kdyby to bylo uplne naopak… proste me by nikdo nebrzdil protoze by byli vsichni rychlejsi… :D

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Není tak složité se k tomuhle stavu dopracovat, já tomu zasvětil pár let života a blížím se konečně k ideálu :-D

                      0 0
                      • nox159  

                        je to prave celkem problem, pokud netrenujes na fyzicku a jezdis na kole stale tak trenujes techniku… takze kdyz te nebudou lidi brzdit do kopce tak te budou brzdit z kopce… :D

                        ( ale stejne ja toho vic nakecam nez najezdim :D )

                        ale tesim se moc, z kopce to budu palit bo mi Vcka nebrzdi a i kdyby zabrzdily tak FF v tom bahne nebude moc brzdit :D

                        skoda ze jeste nemam kameru na helmu mohla by to byt prdel to tocit… :D

                        0 0
                        • raceman  

                          jenze cas jizdy z kopce je mnohem mensi nez do kopce ;-)

                          0 0
                          • nox159  

                            nebavim se jak dlouho pojedu ale kdy me nekdo bude brzdit… ;-)

                            0 0
                            • raceman  

                              njn, to si to pak projed v nedelu… a to te nikdo brzdit nebude ;) a mozna najdes i neco uzitecneho, co lidi poztraceli :-)

                              0 0
                              • nox159  

                                kdyz nad tim tak uvazuju, kdybych cas ktery stravim tady stravil na kole tak jezdim ***** dobre :D

                                0 0
      • daymaker  

        kurnik šopa, to jich musím aspoň 849 předjet…

        0 0
    • Buf  

      Tak jsem právě přijel z lesa a trasu škodabike dnešní bouřky a přeháňky minuly. Značil jsem od sjezdovky přes Mexiko až po mlýn na rozdělení tras a zcela ideální povrch, prakticky bez bláta…

      0 0
    • nox159  

      tak je to tady :)

      preju všem hodně sily do kopcu, hodne obvahy při sjezdech, malo defektu a padu.

      A když už vám to nepojede jako mě tak at se vám to povede aspon pěkně okecat :D

      0 0
      • deko  

        Ty uz nemuzes dospat co. :-D

        0 0
        • nox159  

          sem si jeste musel nachystat kolo a sbalit veci, vecer se mi nechtelo a nemam to jak ty 5 min na kole z domu na start :D

          0 0
          • deko  

            Jakych 5 min. Mam to 20 a svezu se autem :-DDD

            0 0
            • metr-x  

              Taky dobrý :-D. Já se rozšlapu na Svinovských mostech při závodech s kamiony :))

              0 0
              • deko  

                Tak vis jak, mam najeto 120km, nesmim se pretezovat a mam nalestene kolo :-DDDD Ne sranda odpoledne bych nestihal, tak proto…

                0 0
                • metr-x  

                  Sakra, taky mám čisté kolo..že bych se svezl tramvají..? :-D

                  0 0
                  • deko  

                    Muzes

                    0 0
                    • hctr  

                      jo to tvoje nalestene kolo jsem dneska videl :D

                      0 0
                      • deko  

                        No aspon ze bylo ciste. Dneska fakt konec. Slo poznat, ze mam prd najeto, mel jsem chut to nekde zahodit :-D

                        0 0
      • jIrI___  

        Tričko, nezapomeň si obléct to správné tričko! :-D

        0 0
        • nox159  

          oblekl jsem ale videl jsem tam jen jednoho s tim motivem nic vic… ( tim ho tady zdravim :)

          0 0
          • Roman1492  

            tak to jsem byl asi já – oranžový triko s bílý potiskem, taky jsem potkal jen tebe :)))

            0 0
            • nox159  

              lidi se na to vysrali… skoda no

              0 0
            • jIrI___  

              Já vás tam neviděl ani jednoho :-X. Podle biku a Hakr dresu jsem poznal snad jen Splintera, parkoval skoro naproti mně.

              0 0
              • Roman1492  

                potkal jsi červenou caddynu s plakátem na amut Tour? A vedle stál opel combi zelenej taky s plakátem :)))

                0 0
                • jIrI___  

                  Myslím že ne. Nebo si nepamatuju :)

                  0 0
                  • Roman1492  

                    njn trochu mumraj :))) naštěstí jsme přijeli užkolem osmičky, takže jsme atáli na tom nebližším parkálu u kruhové, za rohem sprchy, no pohodička :))) ráno jsem maturoval se šesti kolama do caddy, včetně mojí devětadvácy :)))

                    0 0
        • hctr  

          a co ty jiriku posles mi to tricko?;D

          0 0
          • jIrI___  

            Rád bych, ale burgundy L a dvě zinc jsou zaseklé, nebyly nikde k sehnání. Zinc se nakonec nesehnaly vůbec, burgundy by mi pravděpodobně mělo v pátek přijít. Zdržení jak sviň, za to se omlouvám, ale nic víc než neustálé telefonování jsem dělat nemohl.

            0 0
            • hctr  

              v pohode jiriku, ja vim, ze jsi ferovy kluk a jednou se tricka dockam:p

              0 0
    • nox159  

      jinak dojmy ze zavodu

      organizace zase pokulhavala ale hodne to bylo o lidech, nekteri „bikeri“ jsou fakt prasata… :(

      proste ta prvni vlna ok, bylo tam par lidi co to tam hlidali konkretne jsem tam videl jednu holku co to tam kontrolovala a posilala ty kdo tam nemeli byt pryc… ale nekteri ji proste postalili do hajzlu a i tak se tam nacpali coz mi neprislo uplne ok… ale je to o lidech… nekdy mi to prislo dost blbe az trapne od tech lidi…

      ( ale z pohledu zavodnika mi to bylo fuk at se cpou kdyz se citi na to ze pojedou na špici… :)

      jinak trat super, byla hodne sucha prašilo se, FF naprosto dokonale ( i tak me brzdil jeden fulista na 29er pri sjezdu :D 29 nebrat:D

      umisteni na kratke celkove 18 a v kategoriji 12 ( cekal jsem ze predemnou bude vic vysokoškolaku… ale tech tam moc nebylo coz me zarazilo…)

      jsem spokojeny a HT si nechavam na fulovi bych se trapil :)

      0 0
      • hctr  

        ten start to cele zajebal, sjezdovku bych vyjel vklidku pokud by predemnou nespadlo asi 5 typku zrejme s novymi spd pedaly, ale nakonec jsem byl rad, ze jsem startoval z take ******, za celou cestu me predjeli asi 2 lidi a svoji skupinku jsem chytil az tak na 50km, ale videl jsem spoustu fajn veci defekt po 500 metrech par super padu, kde zustali lezet 3 na zemi a nikdo se nehybal, kazdopadne otacet se v tom chumlu by byla blbost, nejvic me nasral ten singl za skalkou, kde tam byli taci technicti mastri, kteri kolo spis tlacili vedle sebe nebo jeli 7km/h, tam to byla brzda jak cyp, jinak pocasi a trasa paradni na vysledky jsem ani nekoukal:D 68 km za 3hodiny prece neni na zadne umisteni:D

        0 0
        • Ostrawak  

          No někteří týpci to jeli po te horní pěšině, což mně docela sralo, bo já čekal, než se vláček rozjede…organi­zátoři to měli pustit po obou nebo tu horní hlídat a týpky vylučovat.

          0 0
      • jIrI___  

        Já na start dojel půl hodiny předem a už tam bylo úplně plno, stál jsem asi na začátku poslední čtvrtiny celého startovního pole. Takže začátek zasekaný, totálně. Sjezdovka bez šance (tu bych ale nevyjel tak i tak) a ten následující rovinatý singlík jsem tlačil, protože jet se nedalo. Pak už se to trochu roztrhalo, ale brzdili mě lidi ve sjezdech. No já jsem je pak „na oplátku“ brzdil ve výjezdech :-)).

        Z mého pohledu je to nejzašpuntovanější závod, který jsem kdy jel. Ale trať se mi líbila. Umístění jsem pro jistotu ani nezjišťoval, tipuju to někde na na začátek druhé poloviny start. pole, ve své skupině možná tak někde na začátku 4/5.

        0 0
        • nox159  

          ja sem tam zadny spunt nahore nemel – byl bych sice schopny trochu prislapnout ale jak se jelo tak to bylo ok trochu jsem odpocinul… :)

          0 0
          • jIrI___  

            No bodejť bys ho tam měl, když jsi jel někde na špici. To bych si jinak pomyslil, že je něco špatně :-D

            0 0
            • nox159  

              jako ja furt mel za to ze jedu nekde kolem 100 mista a pak na me na 30km jedna zenska 18 a 19 ja na ni hledim co to placa…

              asi vsichni uhli na tu dlouhou… :D

              0 0
              • Tina  

                a štartoval si za mužov alebo za ženy? Pýtam sa kvôli tej ružovej ikonke čo tu máš na fóre ;)

                0 0
                • nox159  

                  kdyby za zeny mam bednu – ale holky ani poradatele by to nezkousli asi :D

                  0 0
        • jIrI___  

          Tak nakonec to umístění není zas tak špatné. 15. ve své kategorii, 96. celkově, můj životní úspěch :-D. Čekal jsem to podstatně horší.

          0 0
      • raceman  

        tento vikend se jede akademicky mistrak na silnici, proto jich tam tolik nebylo… ale historie se nepta :D

        0 0
      • javormartin  

        JJ tak tebe jsem čoveče potkal a předjel. Mrkni do profilu na moje kolo a budeš vědět :) Tvoje si pamatuju. Jinak závod pěknej. Jel jsem krátkou umístění slušné, dojel jsem 4 v kategorii a 12 celkově, tak spokojenost. Příště polepším techniku a uvidíme esi bude bedna :) Jinak mě na sjezdovce shodil taky nějakej borec a ani se neomluvil, nejdřiv se vedle mě cpal jako že mě předjede a pak hovno no :D Akorát mě shodil. Ale tak co no…

        0 0
        • nox159  

          upřimne kolo vubec nepoznavam… :D

          jinak k umisteni gratuluju ;-)

          0 0
    • Ostrawak  

      Závod fajny :) dobre bylo, jak na startu několikrát borec opakoval do mikrofonu, že se nesmí předjíždět na začátku, že až pak v lese…jenže než byla ta první ostrá doprava, tak mně takových dobrých 50 předjelo…no je to v lidech :)…a tito týpci pak na skalce vytuhli jako první :)

      0 0
      • hctr  

        jo tam me tez predjelo lidi jak cyp a na myslivne do kopcu kde bych jel vklidku na 2/4,5 prede mnou borci hazeli dopredu jednicky …to byl šit ;D ale radej neresit, na to abych startoval nekde vepredu nemam, takze si nemam na co stezovat.

        0 0
    • daymaker  

      trať supr, začátek klasicky na houby… že jsem vyjel sjezdovku mi bylo na hovno, nahoře jsem si mohl klidně sednout a čekat… ale co, je to pro mě turistika… jinak výkon a čas hrůza… oproti loňsku jsem se neskutečně trápil, už na začátku jsem cítil, že nohy jsou jakési divné… ale žádné výmluvy, zjistil jsem, že jsem na tom teda dost tragicky a nutno přitvrdit v tréninku… mějte se a všem co dojeli, palec nahoru…

      P.S. – nechápu, proč ty čuňata nemůžou ty obaly dovést na občerstvovačku… asi nějaké znamení elity, když to švihneš do lesa… :-(

      0 0
      • jIrI___  

        Mně se naopak jelo na mých současných najetých 400 km strašně dobře. Zjistil jsem, že můžu polevit v tréninku a soustředit se na šíšu a hospody :-D. Hlavně počasí vyšlo parádně.

        0 0
      • Roman1492  

        na některých závodech v chráněných oblastech, kde na to upozorní před závodem, si obaly dávám do kapsy a zahazuju třeba u regulovčíků :))) ale tady nebyl důvod, na kraji cesty to posbírají, samo že to nehážu do křoví :)))

        0 0
    • onik  

      a kdo vyhral teda?

      0 0
    • Splinter  

      Chape nekdo co tam vytvareli ti policajti v tom zavadecim aute? To sem moc nepobral, jinak „dlouha“ se mi moc libila, skoda toho potkavani s lidma z te kratsi ke konci. Pocasi parada, u Ol sem navic umyl auto takze celkove super:)

      Umisteni, no ehm, su rad ze sem dojel po skoro roce bez zavodu.. Kdyz sem uvidel salinu tak sem si jako trati neznaly naivne sem si myslel ze uz bude cil :)

      P.S. V bahne musi bejt ta trasa masakr…

      0 0
      • raceman  

        cajti to meli brzdit.. ale vedeli hovno o tom, jakym stylem maj jet…

        0 0
    • jadamek  

      nevíte, jestli už jsou na netu někde výsledky??

      0 0
      • stanik 2  

        jo ta adres na výsledky by mě taky zajímala , jwstli někdo víte ,pověste to prosím sem ! dík

        0 0
    • jim1f  

      Musím říct že to byl supr rejs!Jel jsem ho poprvé a nevěřil bych že kousek za městem dokáže být tak pěkný terén.Ke konci dlouhé tratě mi ty stoupáky už nechutnaly,ale i s výměnou duše jsem taky viděl cíl.

      0 0
    • Roman1492  

      to spojení ke konci je fakt nešťastný, buď to nemaj spojit vůbec nebo vést po široké cestě, ale poslední trailíky s malýma děckama před sebou fakt nic moc, já třeba chvíli počkám mě to nevadí, ale když třeba někomu ustřelí kolo a někoho vezme s sebou :((( jako všichni tam chodí pěšky a někteří ani uhnout nechtěli :))) ještě se divili, proč oni už po třiceti km nemůžou a my je po šedesáti km pojíždíme, jakoby couvali :)))

      0 0
      • nox159  

        mel si jet kratkou ;-)

        0 0
        • Roman1492  

          to mi zas připadá fakt krátký – autem z přerova 80km, chvilku se projedu na kole a valit zase z5 :)))) ale já si nestěžoval, mě to spíš připadá takový nebezpečný pro ty fakt pomalý – zařveš zleva a oni ti skočí doleva :)))

          0 0
    • metr-x  

      Nemá náhodou už někdo link na nějaké fota?

      Dík

      0 0
      • onik  

        tvoje fotky sem viděl akorat na amaterech :D

        0 0
      • zemski  

        už se na nich pracuje, dnes tu ještě budou

        0 0
        • zemski  

          tady jsou

          0 0
          • Biker jak Pes  

            aha… vedle…

            0 0
          • metr-x  

            Špatně směrovaný odkaz, hodí mě to na domovskou stránku B-F

            0 0
            • zemski  

              druhý pokus

              0 0
              • raceman  

                parada, taky tam jednu mam :)

                ps: nestacim se divit, jaky problem dela lidem sjet nebo objet 3 kořeny a přejet stabilní mostek :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Hezky:) Jenom skoda ze tam mas tolik pesich turistu co se opiraji o kolo:DD

                0 0
              • jIrI___  

                Mohl bych poprosit P1150123 v plném rozlišení na mail z profilu? Díky!

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jeden z mala, kdo si troufnul! Nejvipnejsi mi prislo, kdyz nekdo to kolo prenasel po prave strane-kde to bylo docela rocny a bez korenu:)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    A podle těch fotek sleduju, že jsem si vybral nejhorší možné místo :-D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      ALE! asapon ses pochlapil a trochu nakrmil celopero. Dovedes si predtavit ten vysmech na BF kdybys to kolo vedl vedmle sebe:DD

                      0 0
                      • jIrI___  

                        No to bych se tu už neukázal :). Taky se ale divím, kolik lidí tam přenášelo/tlačilo.

                        0 0
                      • deko  

                        No u toho posledniho prejezdu jsem si uz taky nebyl moc jisty. Po jednom poletu pres rodla ( jeden zavodnik zhucel a neslo jiz zabrzdit :-D )… Dneska jsem jeste zjistil, ze mi prdl rafek.

                        0 0
                • zemski  

                  máš to tam :)

                  0 0
              • nox159  

                to je komedie ty 2 kořeny pred lavkou tesne pred cilem :D

                lidi se dali na turistiku :D

                0 0
                • onik  

                  to je hrozna komedie :D normalně nerozumím :D

                  0 0
                • zemski  

                  nakonec dva se koupali v potoce, ale mnohem větší problémy dělal strom jak okolo něho bylo pár větších kořenů, cca 20 m nad toutu lávkou, tam to zabořilo 7

                  0 0
                • Roman1492  

                  všichni co tam jdou pěšky by se měli terénu zdaleka vyhýbat, protože technika jim nic neříká :))) mega trapas, vždyť se to dalo prát skoro v plné rychlosti :)))

                  0 0
                  • raceman  

                    u tech „prvnich“ je to pravda, ale u tech vzadu to nemusi byt jejich chyba… sleze 5 lidi pred tebou a tezko to pak projedes…

                    0 0
                    • Roman1492  

                      jasně, ale když před tebou někdo sleze nebo třeba ve výjezdu už to nedá tak by měl co nejrychleji uhnout a udělat ti místo, na sjezdovce to borec těsně přede mnou prohrábnul a uhnul během vteřky a ještě se omluvil :)))

                      0 0
                      • raceman  

                        nj, ale na tom mostku ti tezko nekam uhne :D

                        0 0
                        • Roman1492  

                          tak to jsem měl asi štěstí, že všichni ti turisti měli kam uskočit, nebo spíš měli štěstí oni :)))

                          0 0
                  • mknd810  

                    „SUPER NÁZOR“ …myšleno ironicky.

                    Byl jsem jedním z těch co slezli z kola. Mimochodem, když holka před tebou sesedne, tak mám po ní řvát ať uhne ??? Vzpamatuj se. Nejedu na bednu a tak se chovám trochu jako gentleman. A technika jízdy mi něco říká a pár set kilometrů už mám letos také najeto. A závodu se účastním pro zábavu a abych si to užil.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      „Nejedu na bednu a tak se chovám trochu jako gentleman.“

                      S tím nejde než souhlasit. Nechápal jsem jednoho frajera, který se v první polovině motal ve skupince, ve které jsem jel i já, a dost nešetrně předjížděl, úplně zbytečně. Zapříčinil i jeden hromadný pád. Byl jsem rád, když jsem se mu vzdálil, protože takoví rádoby ambiciózní volové jsou postrachem pro sebe a především i pro okolí.

                      0 0
                    • Kaco  

                      hezky řečeno, můžu jen souhlasit. Je to dost blbé takhle lidi posuzovat na základě jednoho úseku. Třeba já jsem tam taky slezl, neumím jezdit lávky, ptž je prostě v terénu nepotkávám, nevěděl jsem jestli mně to nevypruží. Ale jinak si myslím, že bych klidně spoustě borcům co to přejeli, natrhl ve sjezdu prdel… Nevím, možná ne. Každý umí něco. Ale těžko takhle lidi posuzovat a dělat si tu dobře.

                      0 0
                      • Roman1492  

                        sorry, ale turisti si vykračovali celou poslední technickou část, takže neposuzuju podle jednoho úseku pár metrů, ale skoro několika kilometrů :)))

                        0 0
                    • Roman1492  

                      Vzpamatovat se můžeš akorát sám, nikde nepíšu, že bys měl po někom řvát. Když si to svoje gentlemenství otočíš, tak ona by zase měla být charakter a když to prostě nezvládá, tak pokud to jde, uhnout. A pokud by tak jako ty, měli jezdit všichni, kteří nebudou na bedně – bez ambicí, tak potom nechápu, proč se pořádají závody a hlavně proč se jich zúčastňují lidi jako ty „bez ambic“ .

                      0 0
                      • esotery  

                        Chlape, ty si zralej na kýbl studený vody:). Bez urážky.

                        0 0
                        • Roman1492  

                          A ty asi na turistickej výlet :)))

                          0 0
                          • esotery  

                            Dovol mi, zeptat se tě takhle. Živí tě ježdění na kole?

                            Pokud ne, (a o čemž dost pochybuju, protože profi jezdec by tenhle typ závodu, plný nadšenců cyklisticky, nejel) tak jsi taky turista.

                            Já si vždycky myslel, že jezdit na kole se má pro radost, ale pokud si to nedokážeš užít, aniž by ti praskla cévka v palici kvůli rozčilování, tak si asi vadnej.

                            0 0
                            • Roman1492  

                              vůbec nic jsi nepochopil, takže vadnej jsi asi ty…nejdřív si pořádně všechno přečti a pak piš něco o cévkách :))

                              0 0
                            • jIrI___  

                              „…pokud si to nedokážeš užít, aniž by ti praskla cévka v palici kvůli rozčilování, tak si asi vadnej.“

                              Tohle bych si říct nedovolil. Máš různé povahy lidí a je třeba na ně brát ohledy. Já, jakožto flegmatik nejtěžšího kalibru, tyhle rádobyzávodnické sklony a boje na krev o padesáté, sté, pětisté místo taky nechápu, ale respektuju :)

                              0 0
                            • onik  

                              tak to nesouhlasi myslíš že první elitaci se tim neživi?

                              0 0
                              • esotery  

                                Rád bych reagoval, ale tohle po tobě prostě nepřečtu.

                                0 0
                                • onik  

                                  nesouhlasím s tvým nazorem že eliťaci co je kolo živí by tento typ zavodu nejel

                                  0 0
                                  • esotery  

                                    Ah, už:).

                                    Je to jednoduchý, na takovéhle cipoviny oni nemají čas.

                                    Když už by to jeli, tak jen ze srandy a určitě by tu dodatečně neřvali na fóru, jak někteří turisti stáli za houby a že by neměli lést na horské kolo. Pravý profík tohle nemá zapotřebí.

                                    0 0
                                    • onik  

                                      s tím že by tady neřvali souhlasím

                                      0 0
                                    • raceman  

                                      aha, takze tech 5 tisic za 1. misto je podle tede malo pro profika jako mlyny, ktery se tim zivi… ;-)

                                      0 0
                                      • esotery  

                                        Wau, celých pět tísíc korun? Že já blb se nedal na závodění na kole:).

                                        Kolik si tak člověk může vydělat za měsíc? 20k, pakliže vyhraje všechny závody? To by mi tak možná pokrylo trénink. Ale kde bych vzal na živobytí?

                                        Já myslel, že tihle „profíci“ ještě dělaj v krámech, ale když si žijou tak královsky, tak asi nemusí.

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          trenink na mesíc te stoji 20k ? ;-)

                                          0 0
                                          • esotery  

                                            Já netrénuju, jezdím na kole pro radost. Ale vím, kolik mě stojí trénink v posilovně. Pakliže do toho započítám veškeré suplementy a kvalitní jídlo, tak to není žádný levný špás. A to to taky dělám jen pro radost:).

                                            Metabolismus závodního cyklisty bych teda živit nechtěl:).

                                            0 0
                                            • onik  

                                              jake suplementy maš na mysli?? mesiční fitko stojí 1000,–

                                              0 0
                                              • esotery  

                                                Já mluvil o posilovně, ne o fitku:).

                                                Permice stojí pakatel, oproti suplementům a hlavně kvalitnímu jídlu.

                                                0 0
                                                • onik  

                                                  no suplementy možna pokud je kupuješ přimo ve fitu,když si koupíš celou pixlu tak je jedna davka za pakatel. A kvalitní jidelniček se da udělat i za malo penez

                                                  0 0
                                                  • esotery  

                                                    Kvalitní jídelníček, třeba v objemovce, z kvalitních potravin, se levně udělat nedá…

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Radši nebušit, žrát ve fastfoodech, neřešit nějaký jídelniček a dát si to, na co má člověk zrovna chuť :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    +1

                                                    0 0
                                                  • onik  

                                                    no ale neznam žadneho cyklistu co řešil někdy objemovy jidelníček

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    Jestliže má normální člověk doporučenou denní dávku 3000 kkcal denně, tak profesionální cyklista musí mít odhadem třikrát tolik (vidím na sobě, kdy jsem schopný za hodinku v lese spálit 1200kkcal a to nemám žádný extra rychlý metabolismus).

                                                    Když si představím, že bych měl 4h denně trénovat (jako profesionál), tak bych toho spálil hodně. Podle toho bych musel patřičně jíst. A patřičně kvalitně. Kuřecí maso a krůtí šunka není zrovna levný špás, kvalitní slunečnicový chleba je taky dražší než normální. Abys do sebe dostal nějaké kvalitní tuky (z oříšků, ryb – ne, pangasia opravdu nemám na mysli, kvalitního olivového oleje) v patřičném množství, tak za to vyhodíš spoustu peněz. Atd.

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    Šmarja, sem tam domiškoval kcal a cal:D. A kkcal je samozřejmě nesmysl.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Boha jeho… který cyklista řeší objemový trénink aby nabral?

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    V rámci zimní přípravy?:)

                                                    Já nemluvil o cyklistech, když jsem se zmiňoval o objemovém tréningu. Jen sem chtěl říct, že každé kvalitní stravování něco stojí.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Ty sám nevíš, o čem mluvíš, celou dobu se bavíme o profesionálních cyklistech a najednou o nic nemluvíš.

                                                    Takže podle tebe cyklisti na zimu zamykají kola, běžky, boty a zavřou se na zimu v posilovně s tunou žrádla, aby mohl jenom zvedat železa a nabírat hmotu, aby jí hned za dva měsíce začali shazovat?

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    ehm :D ale shrnul si to pěkně :)

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    A ty se zdá, vůbec nechápeš kontext.

                                                    Ve většině příspěvků mluvím o sobě, jako o člověku kterého baví činky. Bavíme se s Onikem o posilovně.

                                                    Až v posledním příspěvku se bavím o cyklistech a tam o objemu nic není. Jen zmínka, že i neobjemová (velice málo odlišná od objemu), kvalitní strava něco stojí.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    tak nahod jidelnicek na jeden den :)

                                                    0 0
                                                  • jURis_1  

                                                    Já jsem se tu do debaty taky moc nezapojoval, ale taky o tom něco vím. Bude to trochu namícháno mými zkušenosti z kulturistiky. Kdyby měl esotery dávat nějaký jídelníček jak píšeš na jeden den, tak je to pro každého člověk odlišné ať už je to ektomorf, mezomorf, endomorf (základní 3 typy člověka), pak jestli to má být objemový nebo nízko-sacharidový (rýsovací) jídelníček. Pak hrají velkou roli finance a psychika člověka. Člověk, který chce něčeho dosáhnout musí dodržovat určitý režim a na ten musí mít taky trochu sebeovládání (obzvláště v takových věcech jako jsou např. sacharidové vlny a nebo odvodnění). Opravdu kvalitní jídelníček se nedá namixovat do částky 300Kč za den ani náhodou. Obvyklá cena kvalitního jídelníčku na den pro pokročilého kulturistu nebo profi sportovce se pohybuje kolem 600–1000Kč za den + suplementy. Jak říkám pořád se to odvíjí jaký je to sport, jaké jsou nároky na svalovou hmotu, výdrž, silovou vytrvalost atd..

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Tak sem nějaký takový ukázkový jídelniček nahoď, taky mě to zajímá. Výběr typu člověka nechám na tobě, já ani nevím co ty slova znamenají :-D

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    vytrvalost a ektomorf :)

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    A objem v rámci zimní přípravy by měl být nedílnou součástí tréninku (nikde neříkám, že jedinou).

                                                    Kdybys věděl něco víc o svalech, výživě a tréninku, tak bys takovou volovinu, jako že nabereš a hned to shodíš, říct nemohl. Pakliže pojedeš kvalitní objem (předpokládám nohou), tzn. nezatučníš se, tak pak při správné dietě shodíš minimální množství nabrané svaloviny přes sezónu. Budeš sice vážit o něco víc, ale ta síla bude znát.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    to bych chtel tu objemovku videt, aby ses pri ni nezatucnil… ty zas zrejme vis prd o poradnem cyklistickem objemu, protoze pak bys ten zaver napsal jinak…

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    Vzhledem k tomu, že máš nohy jak hajzlový pavouk (dle fotky), bych tipnul, že ty o něm taky nevíš nic:). Bez urážky.

                                                    Princip nabírání svaloviny a zesílení je u všech sportů stejný.

                                                    Proč bys měl v sezóně jezdit na svaly? A ztrácet tak objem? Nebylo by lepší jezdit na krevní cukr a pak na tuky?;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    hodne svalu=velika neefektivni spotreba…treba makat na kvalite motoru aneb neplati hospodske „objem nicim nenahradis“:)

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    Samo, zásobit kyslíkem mých 97 kilo není žádná prdel:), ale když objemový trénink malinko upravíš, stravu necháš na objemu, tak budeš získávat sílu a na objemu to nebude až tak poznat.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    hmm tos to dopracoval odhadovat nohy podle fotky… ;-)

                                                    vis vono se tezko jezdi na tuky, kdyz jich moc nemas… to si pak telo vezme ty prebytecne svaly, ktere nevyuzijes… zacni svihat takovych 15tis rocne, na jare poradnou vytrvalost a uvidime, co ti pude dolu…

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    I když máš 10%, tak se dá jezdit na tuky. Svaly pálit nemusíš vůbec nikdy, stačí doplnit cukr v krvi, katabolismus se nedostaví.

                                                    Ty odlítáš 15k ročně na kole, já odzvedám stovky tun ročně na dřepech, legpressích a výpadech ;). Každý podle jeho gusta.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    ano, a o tom sou vsecky tyhle zbytecne diskuze, kazdy pise svuj nazor ze sveho pohledu a pak to tak dopada…

                                                    chapu dobre, ze tvuj hlavni sport je kulturistika a pak nekde vzadu az kolo… pak je to zbytecne resit.. protoze pro tebe ta cyklistika neni hlavni a nepodrizujes ji treninkovy plan…

                                                    ono totiz hodne hodne svalu je pak na obtiz, zbytecna vaha, zerou kyslik atd, a pak ten jejich prinos sily nevyvazi ty negativa…

                                                    0 0
                                                  • esotery  

                                                    Já vím:).

                                                    A víš o čem byla původně ta diskuze? Že kvalitní tréninková příprava prostě peníze stojí:). Ani nevím, kde se to zvrtlo na debatu o výživě.

                                                    0 0
                                                  • jURis_1  

                                                    Máš pravdu, každý člověk v jakékoliv objemové fázi (u cyklistů je to zimní příprava) vždy nabere určité tuky. Je to dáno zvýšením podílu kvalitních sacharidů ve stravě, které jsou ve větším poměru spolu s kvalitními bílkovinami zákl. stavební kámen pro novou a kvalitní svalovou hmotu. Svaly mají větší tendenci růst, jsou schopny provádět těžší práci a svalová vlákna jsou schopny (i při popraskaní) odřít více energie. K tomu se ale váže další téma, což je regenerace a hlavně suplementy, suplementy a suplementy. Myslím, si že ten kdo v dnešní době nesype nebo nebere něco navíc, nemůže dosáhnout výsledků dostačujících aktuálním vrcholovým sportovcům.

                                                    0 0
                                                  • jURis_1  

                                                    patří pod příspěvek od racemana „(bych chtěl vidět objemovku…)“

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    souhlas, ja to vidim sam na sobe…

                                                    od rijna zacinam posilovnu… k tomu protein+sacharidy, vaha jde lehce nahoru… u me to je cca 3–4 kila svalu pres zimu navic oproti letu (ovsem diky vytrvalostnim aktivitam jako beh a bezky pres zimu tam toho tuku moc neni) a pres jaro to jde rychle dolu, kdyz kvuli kolu a skole neni cas poradne cvicit…

                                                    tu posilovnu mam ciste kondicni, a jako zimni pripravu, takze to ze naberu jen 3 kila a pak je zas zhodim zatim neresim, az budu chcit nabrat a udrzet si ji, tak tomu prizpusobim i trenink a vyzivu

                                                    0 0
                                        • onik  

                                          no tak mají nějaky plat + to co vyhrajou na zavodech..řekl bych že komentuješ něco o čem moc neviš

                                          0 0
                                          • esotery  

                                            Máš pravdu, nevím o tom nic:).

                                            0 0
                                            • esotery  

                                              Jen si myslím, že borci, jako Kulhavý, Škarnitzl atp., asi 20k měsíčně brát nebudou a taky jim nebude stát za to, jezdit lokální závody pro širokou veřejnost.

                                              Jak říkám, jen odhaduju.

                                              0 0
                                              • onik  

                                                tak to ano ale ja měl za to že se bavíme o proficich v ostravě

                                                0 0
                                            • raceman  

                                              tak radši nekomentuj ;-)

                                              0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Opravdoví profíci, kteří se u nás tímhle uživí by se dalo spočítat na prstech. Takže zase bych to tak nedramatizoval. Pak jsou tady ti, kteří závodí, ale zároveň k tomu mají ještě něco nebu studují. To jsou právě ti, kteří vy všichni považujete za profíky…

                                          0 0
                      • Mig_all  

                        Pokud se ptas proc se poradaji takove „zavody“ tak ja ti to prozradím: Predevsim pro prachy! :-D a pak takove ty podruzne veci kolem jako sportovni vyzití atd… Pokud ti jde o ambice ktere na tehle akci nemelo 95 procent lidi tak si vyber radsi zavod pro zavodniky a ne pro sirokou verejnost, tam te nikdo brzdit nebude, a na vysledek pojedou vsichni, nikdo nebude mit problemy s technikou a nikdo nebude slezat kvuli dvoum korenum ver mi ;-)

                        0 0
                        • nox159  

                          pokud nekdo neumi sjet 2 kořeny za sebou, proc vubec leze na horské kolo? :D

                          0 0
                          • daymaker  

                            ale kucí… já např. všechno sjel a stejně chápu ty lidi, co slezou… prostě se na to necítí.. jestli vám to tak vadí, tak souhlasím s názorem výš, udělejte si licenci a prohánějte Boudného na XC elite okruzích… a budeme všichni v klidu. .. taky mě to vytočí, když kvůli někomu musím ze sedla atd., ale proboha, jde o to, že lidi mají chuť se hýbat a bavit se…

                            P.S. – když jsem na konci předjížděl borce na silničních galuskách v šušťákách a kovovým košíkem vzadu + blatníky, tak jsem to chtěl fakt zabalit… naštěstí byl z krátké… :-))

                            0 0
                            • Marskatin  

                              Já to taky chápu. Každý dle svých možností. Těch, co se nebáli jsou plné hřbitovy.

                              0 0
                            • Roman1492  

                              já je taky chápu, ale bylo spousta lidí, kteří slušně pouštěli, protože věděli, že na to nemají a těm jsem třeba já ještě děkoval když jsem je předjížděl :) potkal jsem spoustu takových, ale spíš řeším ty, kteří ti schválně zůstanou v jediné jetelné stopě a tlačí třeba pěšky a neuhnou za žádnou cenu :))) pořád prostě budu tvrdit, že ten poslední spojenej úsek je nešťastně vyřešenej…

                              0 0
                              • daymaker  

                                s tím poslendím úsekem souhlas… ale organizátoři to myslím už řešili a resume bylo, že takhle je to jediná jetelná varianta, jinak by se eliťáci nějak pozabíjeli, nebo co… moc tomu nerozumím… každopádně, začátek a konec by to chtělo poladit… ono, dát na začátek nějaký dlouhý asfaltový kopec, kde se dá předjžídět, aby se to protřídilo… než se najede do terénu… to by bylo ideál

                                0 0
                                • raceman  

                                  pravda, aby jela v kuse dlouha apak v kuse cela kratka, tak by to byl des na koncu, tak se to pekne rozdeli a nejede diky tomu velky balik jak na silnici…

                                  nevyhoda toho je pak to, ze se elitaci z dlouhe musi proplitat tema turistama :)

                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ja mel zato, ze Hribik zavody nejezdi:)

                              0 0
                          • Roman1492  

                            roman1492

                            0 0
                        • onik  

                          hej to už nikdy nepiš :D když sem vyjadřil svuj nazor že beskyd tour je akorat na penize tak sem dostal mail od organizatora co kolik stoji a jak to je…pozor na to at nedostaneš taky něco podobneho :)

                          0 0
              • MlokCZ  

                Díky, dle těch fotech už začínám chápat, proč se pořádají bikové závody tolik po asfaltu :-)

                0 0
              • tom xtr  

                to zemski: Hezký fotky. Je na nich pár lidí z našeho týmu, tak mám prosbu, jestli bych nemohl použít vybrané fotky pro doplnění týmové fotogalerie na našem webu – autora samozřejmě uvedu. Předem dík.

                0 0
    • Kaco  

      Byla to super akce.Paradni trat, pocasi akorat. Pro mne to byl prvni zavod v zivote, byl jsem si to zkusit. sice me dost stval ten start a potom cekani ve frontach pred pomalejsimi useky. Ale na to ze jsem zacal jezdit pred rokem jsem byl s vykonem fakt psokojeny, startoval jsem asi tak z posledni ctvrtiny startovniho pole a celou cestu lidi jen predjizdel, mne predjeli snad jen 3 jezdci. Tak jsem se hrozne tesil, ze snad bude i dobry cas (vzhledem k tomu ze jsem fakt zacatecnik a byl to prvni zavod). No a 5 km pred cilem v tech loukach defekt! :( Tim jak nejsme zkuseny cyklista tak mi oprava zabrala pres 10 minut a predjelo me asi 200 lidi mezitim:(( takze nakonec smula, s celkovym umistenim z prvniho zavodu spokojen nebudu. ale s vykonem jo…

      0 0
      • freekarlik  

        Chtěl bych jen machrovi co mu málem při startu ukradli kolo vzkázat že je pěkné prase!!!

        Příště jak ti někdo bude krást kolo a někdo ti toho zloděje chytne tak mu aspon řekni dík !!!

        Huba by ti neupadla. Já si kvůli tobě narazil ruku a na závěr ještě málem dostal do huby od toho zloděje super ? ty sis doběhl pro kolo a v klidu si odešel. Opravdu si borec

        0 0
        • jim1f  

          Před startem přišel kolega s informací,že se ukradlo kolo,ale že toho ZMRDA! chytli.A jestli okradený nepoděkoval,tak je to opravdu PRASE!!!Bych se na něho příště vysral.

          0 0
          • freekarlik  

            Nevyseru snad by se nevysral nikdo i když projel mezi hodně lidma a každy jen čuměl ja sice taky vahal jestli to není nějaká sranda ale nebyla postavil jsem se mu do cesty a napalil to do mě :) jen mě mrzí že borec ani nepoděkoval vzal kolo a odešel ja tam na zemi ze zlodějem docela smišeny pocit co bude.

            0 0
            • jim1f  

              tak asi bych taky pomohl,ale spíš jsem to myslel tak,že by si to zasloužil za tvoje hrdinství,když ti ani bůůů neřekne.

              0 0
            • nox159  

              videl jsem to taky jak to bylo…, nechci toho majitele kola omlouvat to vubec ne, ale v tu chvili moh bych trochu mimo…

              jinak je dobre ze si ho zastavil… u me si frajer

              podekovat samozrejme mel… ale treba mu to v tu chvili fakt nedocvaklo a v hlave se mu honily uplne jine veci…

              0 0
              • freekarlik  

                Jo ještě mě frajer nasr.. protože jsem měl zrovna nove grypy a jak sem pustl kolo na zem tak sem si jeden odřel :-D

                0 0
            • daymaker  

              doufám, že jste mu tam hned usekli ruce, hakzlovi…

              0 0
              • freekarlik  

                To řikal že si to jenom pujčil že si chtěl udělat kolečko :D

                Dobrý ne

                0 0
                • metr-x  

                  Nechtěl náhodou ukrást červený spešl epic? Jestli jo, tak majitel je můj kamarád, bavil jsem s ním o tom a mrzelo ho, že se neomluvil, ale byl ve stresu. Takže dodatečně děkuju za něho ;-)

                  0 0
                  • freekarlik  

                    jj máš pravdu hlavně že to dobře dopadlo :) Ja už se z toho vyspal a ruka ready. A 96 misto na můj 1.závod v životě mě potěšilo :D

                    0 0
                    • Lukasisko  

                      Ten téměř okradený jsem já. Jsem ti opravdu nesmírně vděčný a zároveň se ti chci upřímně omluvit. Nemám pro své chování snad žádné rozumné vysvětlení, opravdu se musím přiznat, že jsem byl dost v šoku a jednal opravdu zkratovitě. Již chvíli po této „stíhací“ akci mě velmi mrzelo, že jsem nepoděkoval, případně se neomluvil všem lidem, kteří pomohli nebo kterým jsem při svém sprintu v tretrách třeba šlápl na nohu. Moje první myšlenka, která mě po ukořistění svého bajku napadla bylo vrátit se na z5 kde jsem zanechal bezprizorní doklady, peněženku a pár dalších věcí. Opravdu sobecké a stydím se za to. Policii jsem kontaktoval v zápětí a předal jim přibližný popis zloděje. Takže ještě jedou díky všem a zejména freekarlikovi. Poděkoval bych ti na BF dříve, ale byl jsem do včerejška pryč. Určitě bych se ti rád jakýmkoliv způsobem revanžoval a nahradil ti tak tvou škodu na kole případně jinou, kterou jsi díky své obětavosti utrpěl. Můžeme případně vyjet spolu na kolo a domluvit se co a jak;). Jakou malinkou náplast přidávám nějaké své fotky ze závodu. Hned po startu jsem totiž musel vzdát, kolečko mělo po té eskapádě porouchané řazení. Vyrazil jsem tedy z5 pro foťák a něco cvaknul.

                      0 0
                      • freekarlik  

                        To už je minulost a těší mě že jsme zabránily nějakému Buzi… ukrást kolo. Dodřel sem mu aspon ruku :) i když jsem měl potom trochu strach že mi dá do huby když sem sním zůstal skoro sám ale byl rád že muže vypadnout aniž by z toho cosi měl. Je to na druhou stránku smutné že takovému to zvěrstvu to celkem prošlo v pohodě až na pár odřenin. A troufám si říct že se stejnak jednou vrátí a podaří se mu to protože reakce od ostatních nebyla moc dobrá ale mysleli si asi to co já cca 15vteřin že jde o nějakou srandu ale když jsem byl už poslední tak sem musel zakročit a udělat kumite :D takže sem rád že svoje kolo máš a šlapej co ti nohy budou stačit. Kolu zdar :D jinak na author šele 58km 224.místo to ujde nato že jsem na druhé občerstvovačce snědl snad celý stůl :)

                        0 0
    • jim1f  

      už jsou tu výsledky

      http://www.123online.cz/behy/…

      0 0
      • hctr  

        jo tak jsem spokojen :) 23 v kategorii a na to jaky byl ten start tak to jde :d

        0 0
    • daymaker  

      nevíte někdo, kolik se nastoupá na dlouhé?

      0 0
    • nox159  

      mate nekdo fotky z hlouhe trati potrebuju najit jedno prase ;-)

      tym: www.skvk.cz

      kolo: sedy spešl velikost XL jestli se nepletu, cerveny tymovy dres a modra helma

      potreboval bych startovni cislo diky

      0 0
    • esotery  

      Kuci, to to nikdo nejel z Garminem?:) Potřeboval bych Track ze 705 nebo 800, abych si to mohl projet, až budu mít čas.

      0 0
    • tom xtr  

      IMHO ostravský Škodabike patří k hezkým až nejhezčím maratonům co se týká tratě i zázemí. Na duben myslím tak akrát přiměřená obtížnost. Cenově bezkonkurenční.

      Jen mi bylo trochu líto těch děcek z krátké, když jsme kolem nich lítali na těch závěrečných singlech, to jim asi moc příjemný nebylo. Posunutí startu krátké na později by to myslím zčásti řešilo.

      Jinak super a za rok doufám znovu.

      0 0
      • Buf  

        Bylo by vše v pohodě pokud by kratka startovala hodinu po dlouhe. Na poslednim bufetu by se sjelo čelo kratke s dlouhou a všichni by tak jezdili se sobě rovnými…

        Elita s elitoou a turisti s turisty. Minimum lidí by se předjíždělo.

        0 0
        • tom xtr  

          Tak nějak by to mohlo vyjít. A byl by hladší i start.

          Jak říkám: já už si s předjetím nějak poradím, ale potkal jsem třeba v tom kořenovém sjezdíku k můstku před koncem skupinku děcek, které po těch kořenech měli problém sejít. Když jsem mezi nima prolít, tak jsem si přapadal trochu blbě.

          0 0
          • Roman1492  

            hlavně jde o jejich bezpečnost, proletět se to dá, i zpomalit to přežiju, ale nikdy nevíš kde ti to ustřelí nebo podklouzne – náhoda je blbec, a děcko který si chtělo užít závod, vezmeš s sebou do nemocnice :((( naštěstí to všechno vyšlo, ale tohle bych být pořadatelem fakt vyladil… navíc ti turisti si ten konec vůbec neužili, protože pokud měli trochu slušnosti, tak jak jednou slezli z kola a uhnuli nám, tak už neměli moc šancí znovu nasednout :)))

            0 0
    • Davos000  

      Ze stránek škodabiku

      Chybějící čipy. Prosíme níže uvedené závodníky(start.č), aby nás kontaktovali buď e-mailem nebo telefonicky a dohodli jsme vrácení zapůjčených čipů. Tomáš David (473), Ondřej Janečka (750), Jiří Schramm(132), Robert Stohel(682),Jakub Strnadel(579), JIří Tešnar (596)

      0 0
    • lukas.rusty  

      Tak co Plzeňáci (+okolí), jak se těšíte na plzeňskej ŠB? Dneska jsem si byl projet krátkou trasu a docela se těšim.. první závod sezony.. Snad trať vydrží suchá.. Bude to pěknej sprintík :P

      0 0
      • PepikRapik  

        Jak tak koukam, tak asi moc sucha nevydrzi…cekal jsem na posledni chvili s prihlaskou podle pocasi, ale tohle moc nevypada :(

        0 0
      • Quik  

        Já chci jet tréninkově šedesátku, počasí je mi fuk, spíš jde o to, jestli budu mít v cajku výplety.

        Přihlásit se doufam dá i na místě?

        0 0
        • PepikRapik  

          Jj, do 8 jsou posledni prihlasky za 150 …pokud si sezenes ze skoly tym, tak to mas zadarmo ;)

          0 0
          • Quik  

            Dík za odpověď. Jak vůbec vypadá ta trať? Já abych věděl, kolik tam mam kdyžtak nafoukat :)

            0 0
    • Radek.Hulan  

      Pokud někdo chcete trasu z Plzně / 60km z Garminu, tak zde je: http://connect.garmin.com/…ity/85492894

      Jen prosím nekomentovat čas, jel jsem ve 38 letech svůj úplně první XC závod a jsem si vědom, že by to šlo o hodně lépe. Příští rok ;)

      0 0
    • Trainman  

      Má tu někdo jméno a čas vítěze z Plzně na dlouhé? Já jen kolik jsem si na něj přivezl :)

      0 0
      • PepikRapik  

        Vyhral to Tomas Kozak (2:10:30.6). Takze ztracis 28:49.5

        0 0
        • Trainman  

          vidím,dík, ale, grr, řekni mi, jaks můj čas zjistil, když tady na BF mám jen nick? Hmmm? :)

          0 0
          • PepikRapik  

            Sry, nevedel jsem, ze je to tajny…hledal jsem si vysledky, tak jsem rovnou zadal i tebe ;)

            Jinak jsem hodil tvoji mailovku do googlu..cele kouzlo

            0 0
    • PepikRapik  

      Kdo ma zajem, tak tady jsou vysledky z Plzne

      0 0
    • alex44  

      Čau, nemáte někdo GPS záznam trasy krátké, nebo dlouhé ze Škoda Bike Ostrava? Dík

      0 0
    • alex44  

      Čau, nemáte někdo GPS záznam trasy krátké, nebo dlouhé ze Škoda Bike Ostrava? Dík

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.