• celevra

    Ahoj, rád bych se chtěl zeptat jaký kolo v této cenové relaci by bylo nejlepší řešení, plánuju jako náhradu za moje dočasné treninkové kolo favorit f1, ambice hongramaření uplně nemám, beru to jako kolo čistě k trenování. Zatím mě nejvíc zaujalo RBčko, co si myslíte o těhle kolech, popřípadě budu rád za každý názor, jaké kolo v této cenové relaci je to pravé očechové.. :)

    0 0
    • celevra  

      omlouvám se za překlepy..

      0 0
    • Azmir  

      Za tu cenu se dají sehnat celkem slušné karbon haibiky například http://cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      0 0
      • celevra  

        ještě poznámka, měřim 188cm, tzn velikost tak 58,59 cm… tenhle haibike sem taky zaregistroval, ale v týhle velikosti asi už neni podle popisu..

        0 0
        • fousac  

          ti bouchnu za 2 svoji Fujinu, usetris spoustu penez a na trenovani to stacit bude… ;) p.s. velikost 58cm…

          0 0
          • celevra  

            dík za nabídku, uvidim, ale chtěl bych si udělat radost něčim, co budu mít několik let a bude to relativně pěkný ježdění :) a jestli na to bude peníz, tak bych šel do něčeho lepšího už.. ono se dá makat i na tom fávu, ale neni to ončo, člověk se nadře zbytečně, ikdyž jak se řiká: těžko na cvičišti, lehko na bojišti :))

            0 0
          • kupi  

            Jestli bys to kolo za 2000 prodal, tak bych měl nejspíš zájem. Nějaká obyč. silnička by se mi hodila :-D

            0 0
        • Azmir  

          Ve velikosti 58 mají ještě tohle což na ultegře za tu cenu je taky super

          0 0
          • felix.org  

            Cena fajn, ale škaredý je to solidně… :-)

            0 0
            • celevra  

              právě, cenově sou fajn, upřímně kdyby byla velikost, tak vemu ten karbec za 26 od haibiku, ale ty hliníký jejich mi přídou přeplácaný a takový nepěkný.. :)) takže to vidim na vlastní design v podobě RB no..

              0 0
              • Azmir  

                Tak s RB se na takovou výbavu nikdy nedostaneš, budeš to mít na 105, to bych možná spíš šel do bazaru.

                0 0
                • celevra  

                  výbava neni všechno.. nemyslim si, že shimano 105 je zlý.. navíc na ty rámy od hai nejsou moc reference, narozdíl od RB

                  0 0
              • felix.org  

                Já si složil RB v lednu :-)

                0 0
                • celevra  

                  pěkný, je ten rám tak extra nepohodlnej jak se o něm obecně řiká? asi bych si skočil do rb centra v pze a projel bych si ho tam.. :)

                  0 0
                • artorie  

                  jee bezdratovej tachometr funguje bez problemu?

                  0 0
            • Azmir  

              No jo za krásu se platí :D

              0 0
            • fousac  

              vsechny silnicky sou osklivy… ;)

              akurat tahle ma navic extra osklivy kliky…

              0 0
              • Dumbíček  

                A co potom takový horský kolo? To je teprve hnus! Silnička, to je symbol elegance a vrcholně vyladěné techniky. :-)

                0 0
        • michal96  

          kupoval jsem tam vel,53 a 58 tam ješte měl tak to zkus

          0 0
    • Dumbíček  

      Není to asi cenově TOP nabídka, ale zas jich na silnicích moc nejezdí. http://www.bikeway.cz/…0g-bile-2012

      0 0
    • Kouba_2005  

      Přiživím se :-) Hodlám si do měsíce udělat radost něčím ve stejné cenové hladině, ovšem na výšku do 165cm :-) Ideálně asi s Campa, ty komponenty mi připadají takový „lahodnější“ pro oko. Shimanu se ovšem nebráním. Má někdo nějaký tip? Děkuji předem.

      0 0
    • bochov  

      Sam take uvažují v teto kategorii ja asi pujdu do PEELSU v kategorii ramu aeron ma joko jediny zabroušene svary v hlavove trudce ,anebo ještě uvažují o karbonu R-SIX.

      0 0
      • j_vrba  

        Už jsem si objednal toto. Podle mě bezkonkurenční kolo za tyto peníze. Ale jen do neděle.

        http://www.cykloworld.eu/…-tiagra-2011

        0 0
        • roman 3D  

          devítikolečko na starý tiagře mi zas tak dobrej kup nepřipadá, za ty prachy se dá občas sehnat silnička na desetikolečku a sadou Shimano 105

          0 0
          • bochov  

            Zvolil dobře není vsechno zlato co se třpytí.

            0 0
            • roman 3D  

              však jsem zas toho tolik neřekl, ale mohlo to být alespoñ už na Tiagře 10s :-)

              0 0
          • Dumbíček  

            Škoda té devírkové Tiagry, ale zase solidní kola a rám.

            0 0
          • j_vrba  

            A kde? A ja nechctěl žadnej bazar.

            0 0
            • roman 3D  

              zrova teď nevím, třeba sem hodí někdo nějakej tip, já takhle za necelých 17 tis. Kč koupil Fuji na 105 a za necelých 22 taky Fuji ale na ultegře

              0 0
              • j_vrba  

                Na fuji jsem se taky díval, ale nic rozumnýho jsem nenašel. Ale, Tour nepojedu, mám to jen jako koníčka a na to moje ježdění to bude bohatě stačit.

                0 0
              • Hedus  

                A já v říjnu 2011 v Hervisu vyčenichal FUJI Rubaixe na ultegře za 16800,– Už jsem o tom tady psal. Byla to z p…e klika :)

                0 0
                • j_vrba  

                  kua, tak to byla klika jak svina. V Hervisu jsem byl taky, ale maj tam teď jen lyže :-))).

                  0 0
                  • Hedus  

                    Chce se občas zeptat co maj ve skladu a ať to vytánou. Než to udělá někdo jiný.

                    0 0
    • Pedro RB  

      Sice o 3 tisíce nad limit, ale kola o 2 třídy lepší (při nejhorším je prodat a něco zaplést)

      http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

      0 0
      • Lister  

        Podepisuju, tohle bych volil já. Cena kola je nižší, než za jakou se nedávno prodával samotný rám.

        0 0
      • jerryx  

        Z hlavniho menu kolokramu uz to pristupny neni, takze bych byl pesimista (nebo sem slepej).

        0 0
        • Lister  

          Seš slepej :-)

          Ale taky jsme to tam dlouho nemohl najít – potom, co to kolo uvedli v testu v 53×11, jsem si myslel, že reálně neexistuje.

          0 0
          • jerryx  

            Aha… kola na prodejne. Pokud to skutecne prodavaj a maj vic jak jeden kus, tak pred KK smekam.

            0 0
            • Lister  

              Zvlášť když si vezmu, že loni ten rám s komponenty střední třídy a základnímy koly prodávaly za nějakých 50 tis. Neorozumím, kde se ta cena vzala, ale kdybych hledal silničku za ty peníze, tak neváhám ani minutu – no upřímně, kdybych neskládal MTB, tak bych možná i uvažoval, zda si do nové sezony nepořídit nový rám a tuhle sadu bych použil na bahňáčka.

              0 0
          • Darkson  

            u toho testu jsem si taky myslel, že se sekli s cenou

            0 0
            • Lister  

              No kdybych to měl vyjádřit naprosto upřímně talk pokud někdo hledá novou silnicku za ty peníze sedí mu nabízena velikost a přesto si koupí něco jiného tak by měl možná vyhledat odbornou pomoc :-)

              0 0
      • Azmir  

        Na takových kolech a rámu je to fakt bezkonkurenční.

        0 0
      • Ma7ous  

        wow hustá cena za tu by nebylo ani na bazaru

        0 0
      • celevra  

        nevíš jak je to s tou velikostí, čemu odpovídá elko? to je asi 56 vid?

        0 0
        • Pedro RB  

          tady je tabulka velikostí:

          http://www.fondriestbici.cz/…ty-2010/rp3/

          L má efekt. délku rámu 570mm

          0 0
        • Lister  

          L bude na tvou výšku naprosto OK velikost. Ten ram je lehce slopingovy a odpovídá asi tak běžné velikosti

          58

          0 0
          • celevra  

            děkuju, snad sem mi povede něco nachrastit a do tý doby-měsíce ho nevyprodaj.. :D

            0 0
            • Lister  

              Tohle bude chtít asi rychlou akci.

              Jinak k velikosti – silničku už máš, tak si změř, jak dlouhou máš sedlovou trubku, kolik z toho čouhá sedlovka a jakou máš hodnotu efektivní délky horní trubky – ale zrovna tenhle rozměr u silničky není až tak extra moc důležitý, protože k tomu rámu můžeš dát 100mm nebo klidně i 120mm představec a pak se dají taky zvolit různě hluboké oblouky a tím posed taky doladit.

              Posílám ti mail, tak si když tak zkontroluj schránku.

              0 0
              • celevra  

                sedlová trubka 58cm a sedlovka je venku za rovných 20cm

                0 0
                • Lister  

                  Tak pokud přežiješ o 3cm více vysunutou sedlovku tak by neměl být problém. Favority měly myslím klasickou konstrukci – co na výšce, to na délce – takže by ten tvůj rám měl mít kolem 58cm i na délku a Fondriest má 57cm. Hlava u Fndriestu je asi tak středně vysoká (175mm), zkus si změřit, jak ji máš vysokou ty a jak vysoko budeš potřebovat řidítka, abys tam neměl 10 podložek.

                  To si ale můžeš jednoduše změřit.

                  PS: 20cm sedlovka z rámu je po zámek nebo po horní okraj sedla? No, když se dívám na tu tvoji Meridu (ta bude mít sedlovou trubku asi tak tak 55cm), tak to bude po zámek – sedíš celkem dost vysoko.

                  0 0
      • rdx  

        diky za dobry tip . Mko uz je moje :)

        0 0
    • Shooter1  

      Ahoj,

      tak jsem se začal taky poohlížet po silničce jakožto druhém kolu k biku, nechci do toho vrazit majlant, ale zase co jsem tu četl, tak moc low-end silnička může jednoho spíš znechutit, takže těch 25, max. 30 tis. bych do toho byl asi ochoten investovat

      něco jsem tu na fóru pročetl, vím, že většinou se tu doporučují bazarovky, ale tu rozhodně nechci

      dobrý by bylo narazit na nějakou výprodejovku (chystám se v okolí obejít krámy), ale zase mám 193 cm, rozkrok 94 cm, což představuje velikost asi 63 cm (aspoň dle níže uvedeného Canyonu i dike-discountu)a to se obávám, že bude spíš okrajovka…, navíc na výprodeje je už asi pozdě …

      na netu co jsem koukal, tak v této velikosti ty výprodeje taky moc nejsou (anebo je to kolo bílé, což taky nechci)

      no a tak i když ze zahraničí jsem ještě nic nekupoval, tak jsem juknul na Němce, kde mě zaujalo toto:

      Canyon Roadlite 6.0 (v černé verzi)

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Radon R1 4.0

      http://www.bike-discount.de/…/r1–4–0.html

      Radon R1 4.3

      http://www.bike-discount.de/…/r1–4–3.html

      Výbavou je to dost podobné (karbon vidle, Aksium, 105), teoreticky mi z toho nejlíp vychází ten Radon 4.0, jednak se mi líbí o fous víc než ten Canyon, ale taky má řazení komplet Ultegru výměnou za řetěz a kazetu (kde na tom tak nesejde) Tiagra.

      Na druhou stranu ten Canyon vyhrává kdejaké testy, tak asi bude „lepší“, otázka je, jestli to mám – jakožto úplná silniční lama – vůbec šanci poznat/využít.

      Na Canyon jsem tu četl chválu, o tom Radonu jsem moc nenašel …

      Ještě otázka ke geometrii: všude se radí „projeď si to kolo než ho koupíš“, což ale u těchto kol z Německa nehrozí. Jsou tam nějaká významná úskalí? Když trefím rám, tak pak bych posunem sedla/sedlovky či výměnou představce mohl posed doladit, ne?

      U Canyonu mají ten PPS a píšou, že by se ozvali (když jim ty svoje rozměry pošlu), kdyby moje proporce neodpovídaly standardu. Chápu to tak, že by mi třeba nabídli výměnu představce/se­dlovky/řidítek…?

      Říkal jsem si, že u těch silniček (na rozdíl od biků) by ta geo mohla být stejně obecně (u silniček) dost podobná.

      Nicméně v silničkách se neorientuju, poslední jsem jezdil někdy před 15 lety ocelovou Esku, tak bych rád znal názor zkušenějších.

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.