Kolo kolem 15 000 (strop 17 000)

56 nepřečtených
  • DaveX

    Ahoj všem bikerům a bikerkám, vybírám kolo pro kamaráda a zaujalo mě opět GT avalanche 1.0 http://www.mojekolo.cz/…black-silver

    Já už na něm jezdím rok (1.0 avalanche rok 2009) a jsem maximálně spokojený. Má 190 cm a váží kolem 94 Kg. Myslíte, že by bylo pro něho ideální? Nebráním se jakýmkoliv návrhům, takže pokud by jste mi poradili, byl bych rád.

    Předem moc děkuji.

    0 0
    • DaveX  

      Tak úprava, špatně jsem ho tipl :)

      měří 199 a váží 98.

      0 0
      • hctr  

        tez ten ram mam a nestezuju si, ale 2009 :) za me fajn kolo

        http://www.mojekolo.cz/…meteore-comp nebo si sehnat neco takoveho, ale na mojem kole je jen v Lku.

        http://www.mojekolo.cz/…q-820-silver tady jedno xlko taky za zajimavou cenu.

        0 0
      • Jakobo  

        Se skoro obavam, ze pro nej kvuli vysce bude jakakoliv 26'' utrpenim, mluvim z vlastni zkusenosti 195 cm. Lidi nad 195 cm na MTB nemaji co delat (a to rikam ve vsi litosti a nechci polemizovat s teoretiky konvencni vysky). I kdyz treba geometrie nejak odpovida, nasadi se dlouhy predstavec, sedlovka je na rysce, je zo pritazene za vlasy a takovy clovek vypada proste na biku divne! Myslim si, ze ramy jsou primarne navrzeny (dali se to tak rict) pro prumernou vysku a pro ty nadstandardy se to jen nejak natahne. Priklad: proporcialne s velikosti ramu by se mel zvetsovat treba i rozvor (a ten se moc nemeni, jen par cm mezi 16.5 a 21'' coz je OK, zmenily by se jizdni vlastnosti a jsme u toho) nebo kola (vecny boj, ale co treba uvazovat o 29er?). Mozna existuji ramy, ktere i pri vysce 195+ jsou pouzitelne a nejak zapadnou (myslim ted, ze to neni takove do oci bijici, vosa na bombone). V tom pripade sem s nima :-)

        0 0
        • tomekusti  

          No s tímhle nesouhlasím. Mám sice kapku méně (193) a jezdím Meridu ve velikosti 22. Dělají i větší. Takže si myslím, že je to jen o volbě vhodného rámu. Ne každý mu bude sedět. Ale jinak bych to tak tragicky neviděl

          0 0
          • PatrikL  

            jj ja mám 196 cm a veľmi dobre som si pojazdil na meride 22" :) Mohol som brať aj 24", ale to už je hnusne veľký rám.

            0 0
            • Jakobo  

              O Meride vim, ze delaji extra velke ramy, ale spousta vyrobcu konci u HT na 21'', jeste vyraznejsi je to u fullu. Nechci tady rozjizdet diskuzi, pac spousta lidi by dokazala podat padne argumenty proti a to jak kolo sedi je fakt dost subjektivni. Spis jsem si jen tak posteskl, protoze clovek s prumernou vyskou proste zajde do prvniho obchodu a jedine co resi je barva a cena (tim ted nemyslim lidi tady na BF).

              0 0
          • Fugas s.a.  

            já jezdim 21"PELLS Razzer carbon race a měřim 197cm. záleží na geometrii, každej má jinak dlouhý ruce a nohy, takže taždýmu sedne něco jinýho

            0 0
    • Santus  

      celkem náhod, taky kamošovi něco hledám v tétoceně ale viděl bych to na něco bez kotoučovek, aby to s těma levnějšíma věcma nebylo moc těžký.

      Ja bych bral toto

      http://www.bradsky.cz/…-p-1648.html

      http://www.bradsky.cz/…-p-1639.html

      sice vaze se moc věřit nedá, ale těžký to nebude.

      0 0
    • Toutou  

      Za podobné peníze mám 12,6 kg kolo na SRAM X7/X9. Jen ten rám … Záleží co chceš. A neuvedl jsi, co bude jezdit.

      0 0
    • Hejdik  

      S takovými proporcemni bych asi pouvažoval o 29"-tce.

      Kupříkladu:

      http://www.bikemania.cz/…MAMBA-29-red

      0 0
      • DaSnail  

        S takovými proporcemni bych asi pouvažoval o nejakej inej vidlci. 28mm nohy+osa na 5mm upínák je imho naprd.

        0 0
      • DaSnail  

        jo, a náboje M65 a brzdy M416 sú už dosť hlboký lowend..

        0 0
        • Hejdik  

          Uznávám,že komponentově je to jaksi neideální,odkaz byl jen pro ilustraci…

          0 0
        • AleZ80  

          On ten Avalanche 1.0 taky neni nijak zázračně osazenej.

          0 0
          • DaSnail  

            to je pravda.

            nejaký author by nemusel byt špatný. cena je o 2500 nižšia jak strop, tak si môže prípadne aj niečo apdrejdnút.

            0 0
            • AleZ80  

              To bude asi lepší ten PELLS, pokud teda nechce nějakou zvučnější značku.

              0 0
              • DaSnail  

                malé kolesá, vidla len 80mm, kónusové deore- za mňa artur.

                0 0
                • AleZ80  

                  On ale chce 26ku, předpokládám. Ten PELLS v odkazu níže má kliky Truvativ ( jak kvalitní má střed nevím ) a u vidlice půjde určitě nastavit zdvih na 100 mm ( geometrie by se tím neměla moc změnit, stejně ta vidle trochu zajede, když na to sedne ). A taky asi bude trochu koukat na design, kterej je u Authorů naprosto příšernej.

                  0 0
    • AleZ80  

      Kdyby mu nevadili V-čka, tak třeba tohle , jestli neohrnuje nos nad PELLSem, tak třeba tohle ( má to lepší brzdy, přesmyk, řazení a hmotnost ) a kdyby chtěl dát 18, tak třeba tohle

      0 0
    • Jelen evropský  

      Jestli budeš jezdit 80% v terénu tak bych vzal třeba tohle:

      http://eshop.bikesos.cz/…

      Já mám loňský model a jsem s ním opravdu spokojený – geometrie ideální pohodlná a hlavně je to kolo hrozně hezký.

      0 0
      • Jelen evropský  

        pardón asi špatně zařazeno…

        0 0
      • AleZ80  

        Má to docela dlouhou hlavovou trubku ( alespoň na fotce to tak vypadá ). V kombinaci s tím 120 mm zdvihem už to musí být docela koza, ne ?

        0 0
        • Jelen evropský  

          V reálu to asi tak nebude..můžu to změřit mám ho v Lku. Mě ta vyšší vidlice vyhovuje má větší SAG takže ten reálný rozdíl není tak velkej. Nechtěl jsem kolo vyloženě na závody, takže pro tohle byla fakt dobrá volba…

          0 0
          • AleZ80  

            Trubku neměř, jestli se ti na tom dobře jezdí, tak není co řešit. Kamarád má Sunna cca 10 let a je s ním nadmíru spokojenej, tak snad budeš i ty.

            0 0
      • PatrikL  

        Suntour XCR pre 100kg chlapa nie je použiteľná vidlica :)

        Taktiež kľuky nič moc…

        A celkovo výbava hodná biku za 12000kč :)

        0 0
        • Jelen evropský  

          Výbava mě ani tolik nezajímala když jsem to kupoval – vidle pravda by mohla být lepší ale v téhle cenové hladině možná tak Epicon nebo Tora…

          Chtěl jsem kolo co se mi bude líbit kvalitní rám a ostatní věci jsou spotřebka. Třeba rám je fakt pěkně udělaný má kvalitní lak, po loňské sezóně na něm není snad ani drobná oděrka. Na starém kole jsem na dolní rámové trubce hned poznal kolik odlétlo kamenů ve sjezdu a nebo jsem měl štěstí:-).

          Jo vlastně to řazení od Sramu ve srovnání třeba s Deorkem asi neobstojí řazení od Shimana mi asi vyhovuje víc.

          Kolo mám pro radost hodnotím ho jako celek za loňskou sezónu nebyl jediný problém takže za mě můžu doporučit.

          0 0
    • DaveX  

      Kluci a co něco takového? http://www.bikemania.cz/…SC-matte-blk

      Musím se o tom zase trochu poinformovat,

      Jinak napište mi názor na ten avalanche 1.0. Nemyslím si, že by bylo špatné.

      0 0
      • PatrikL  

        On potrebuje vzduchovú vidlicu, kvalitné náboje, nejaké schopné hydraulické brzdy a ideálne aj kľuky s dutou osou :)

        Ten GARY FISHER WAHOO má úbohú výbavu.

        0 0
        • DaveX  

          No jo, ale do té ceny se mi jeví jako nejlepší kandidát stále to GT. ono tu také hraje roli to, že kola ze stránky www.mojekolo.cz si můžem zajít osahat a zkusit, jak bude sedět, tak bych primárně spíše volil něco z té stránky.

          0 0
        • AleZ80  

          Kliky s dutou osou bych neviděl jako prioritu, to ostatní co píšeš ano a především ty brzdy – Auriga Comp pro 98 kg chlapa = nesmysl.

          0 0
      • AleZ80  

        Já bych teda do toho Avalanche za 15 nešel. Je těžkej, má bídný brzdy a nevím co si mám myslet o těch nábojích. Za tyhle prachy musíš koupit lepší kolo.

        0 0
        • jIrI___  

          Troufám si říct, že za 15k něco lepšího než je ten Avalanche neseženeš. Pokud jo, tak šup s tím sem :)

          0 0
          • PatrikL  

            najlepšia výbava do 15k – http://www.kubicasport.eu/…-CALIBER-09/

            Lepšia vidlica, kľuky, brzdy, náboje, celkovo osadenie je buď rovnaké (deore, xt) alebo lepšie (truvativ stylo+xr namiesto noname na GT).

            Len pedále treba dokúpiť, ale to sa do v pohode 15000 zmestí :)

            0 0
          • AleZ80  

            Mě třeba přijde tenhle PELLS o dost lepší ( není to samozřejmě taková značka ). Já jsem koupil v Listopadu za 15.600 tohohle GIANTa kterej je úplně jiná liga než to GT, takže jsem přesvědčen, že musí vygooglovat něco lepšího než toho Avalanche.

            0 0
          • soc  

            Původně jsem s Tebou chtěl nesouhlasit, ale potom, co jsem si prohlédl ostatní kola, tak Ti dávám za pravdu.

            Nicméně bych se opravdu kouknul po nějaké 29… pokud ovšem bude za rozumnou cenu.

            0 0
            • PatrikL  

              so šťastím by sa dal do 18000 spraviť 29er s epiconom 15mm a celkom slušnou výbavou :) Len by bolo potrebné objednávať v zahraničí a predať aj nejaké diely :)

              0 0
            • AleZ80  

              Nevim teda kde po tom netu koukáte. Tenhle FELT je další kolo který mi přijde lepší ( snad ve všem ) a dokonce je i levnější.

              0 0
              • soc  

                Tak to jo, ten Felt už je lepší. Nicméně z těch předchozích prostě to GT :)

                0 0
                • AleZ80  

                  To ti to GTčko přijde lepší než ten PELLS ?

                  0 0
                  • soc  

                    Jo. Nicméně přiznávám, že to je osobní.

                    0 0
                    • AleZ80  

                      Jestli to chápu dobře, tak je pro tebe GT lepší značka ? To pro mě taky, ale nepřijde mi lepší ten Avalanche 1.0 než Razzer Elite D 2009, kterej má lepší brzdy, přesmyk a řazení. O nábojích se bavit nebudu, protože o těch co má Avalanche jsem v životě nic neslyšel/nečetl.

                      0 0
                      • soc  

                        Asi tak nějak :)

                        Ano, ten Pells je papírově lepší.

                        Náboje u GT budou nejspíš Joytech, pokud bych se měl rozhodovat mezi nima a Deore, tak poletí do koše oboje.

                        Váze u Pellsu moc nevěřím. Takže nakonec bych pocitově vybral GT :)

                        Třeba ten Felt se mi asi líbí nejvíc, zase ale má nejhorší kola. Takže si prostě nevybereš.

                        Rám má nejhezčí ten Sunn, ale orazení je tragédie.

                        Navíc třebu u GT mně hodně vyhovuje geometrie, což samozřejmě nemusí sedět každému.

                        Takže ideální by bylo si na to kolo aspoň na chvíli sednout, jinak to holt nejde.

                        0 0
                        • soc  

                          Ještě doplním, schválně jsem si tu nabídku prošel ještě jednou, není tam nic, co by se mi vyloženě líbilo a k čemu bych neměl výhrady. Takže bych se asi zaměřil na rám a vidlici, a hlavně aby seděla geometrie. Další věc jsou kola. Ten zbytek by měl být funkční a dostačující.

                          0 0
        • Ossis  

          Takovej dotaz, jezdil jsi je? A máš těch 98kg?

          Já jo a neměl jsem s nima problém.

          0 0
          • AleZ80  

            Kamarád ( má teda 110 kg ) je měl a měl s nima problémy, takže je nakonec vyměnil.

            0 0
            • Ossis  

              Jaké problémy? Mě se povedlo během pádu rozmlatit packu a nepovedlo se mi sehnat nahradni(za rozumnou cenu).

              0 0
              • AleZ80  

                Neměly dostatečný brzdný účinek na jeho váhu a dost se přehřívali načež pak už nebrzdili takřka vůbec.

                0 0
                • Ossis  

                  Hmm, může být. Bude to i dost o tom, co kdo a jak jezdí.

                  0 0
    • Ossis  

      Já bych vzal Avalanche 2009 (stoji kolem 13kkč) a vyměnil vidlici za epicona.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.