sedlovka jiny prumer ok/nebo redukce?

10 nepřečtených
  • drtyc

    Zdar.

    Takova drobounka technicka. Sedlovku mam 28,6mm a pokud se kouknu po nejake te para-blabla co se houpe a pruzi, tak vidim akorat mensi rozmery nebo vetsi. Asi jsem slepy nebo neumim hledat nebo proste nevim kteryho vyrobce na kterym shopu mam hledat, abych nasel 28,6 sedlovku odpruzenou co nemeni vzdalenost sedla od pedalu.

    Hadam je asi blbost zkouset dat uzsi sedlovku primo do 28,6 ramove diry? Sice je ram ocelak, ale i tak by asi driv praskl nebo vykvedlal sedlovku nebo ta ram a nebo mam zbytecny obavy? A pokud je to mozny, tak nebude se to pak protacet?

    Jo a da se to resit kdyztak nejakou redukci nebo podlozenim nejen domaci vyroby, jako jestli i nekdo z vyrobcu si troufne neco takovyho nabizet?

    Ale uplne nejlip. 28,6 paralelo­gramova (nebo jak) sedlovka. Neco do litru. Zna nekdo?

    0 0
    • kubad  

      si si tím rozměrem 28,6mm jistý? není to 26,8mm?

      0 0
    • juli  

      SP8 NEX nebo NCX-40, průměr 27.2 nebo 26.6, černá i sříbrná obě do litru na bike4u. A dal bych redukci bez obav.

      Ale jsou tam čepy, po čase bude vůle :-(

      0 0
      • drtyc  

        v odpruzeni jsem zatim jeste min nez amater, takze co ty cepy a ta vule? 130kg.

        prasknout to jeste nikdo doufam nevidel?

        vule zhorsuje funkcnost nebo to akorat plave a vrze?

         
        0 0
        • juli  

          Nevím, z mé strany žádná zkušenost není. Dívám se na to technicky.

          Dimenzované na 130 kilo to není „Suggested rider's weight  60–100 kg“ :-(

          0 0
          • drtyc  

            to bych nesmel na kolo vubec. na 130kg mam na kole dimenzovanej tusim akorat jeden plast jinak VUBEC nic.

            0 0
        • drtyc  

          jako jestli se ty vyvolni casem a bude to znamenat, ze kdyz to uhne nejak blbe, tak se z toho stane pevna sedlovka, tak by to asi nebylo uplne idealni.

          ten problem s vuli hadam asi nemaji pruzinovy/elas­tomerovy, ktery chodi dovnitr a meni geometrii, nebo hadam spatne?

          jo jinak prvni nahou marzosku jsem v ruce drzel o nekolik let driv nez jsem mel ucet na b-f, ale nerikala mi pane, takze snad aspon tahle omluvenka projde a neposlou me tu nekteri za dvere? ;-)

          0 0
          • juli  

            Nějakou teleskopickou i paralerogramovou sedlovku jsem držel nedávno v ruce. Obě byly nepoužité. Teleskopická měla  vůli do stran i na otočení, byť malá, však byla. Naopak s paralerogramem byla tuhá. Otázka na někoho, kdo s odpruženými sedlovkami má zkušenosti – co bude po roce? Mně se jeví jako náchylnější k poruše paralerogram.

            0 0
            • drtyc  

              ach jo. tak jsem chtel neco bez redukce, aby se to netocilo a nakonec jsem vzal kvuli tomu teleskopickou extend 28.6 350 s docela kratkym zdvihem, aby to moc nevadilo pri slapani, ale aspon neco pobralo a ono to je ve finale 26.6 s redukci na 28.6 kua.

              tak jsem zvedav, jak to teda bude drzet nebo budu plechovkarit :-(

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.