• Twisp

    Chtel bych jit do karbonovy sedlovky, ale zjistil sem ze muj prumer sedlovky cita 31.2 . No v takovymhle prumeru se snad dela jen hlinik od ritcheye comp. Rad bych sel do woodmana ale ten ma nejblizsi sirku 30.9 Jak to provist ? Mate to negdo zkusenosti s vylvozkovanim?

    0 0
    • grafik  

      ja pouzivam redukci 36/26 a vzdy cca 1× mesicne vse musim rozmontovat, ocistit, protoze po zablaceni zacne vzdycky praskat. Redukci musim vzdy(!) vyklepat, protoze se tak dobre zakousne, ze bez naradi ji nevyndam. Koukni do profilu na fotku bika, tam je ta redukce trochu videt.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No jo. Opravdu. Ty tri svetlejsi pixely, to bude ona :)

        0 0
      • Twisp  

        no me zajima zda tu redukci negde sezenu. Nebo jestli mi ji negdo udela kdyz bude mit jen 0.3mm silu. Jak ji mas dlouhou?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          At pocitam, jak pocitam porad se nemuzu dopocitat…

          0 0
        • vlk  

          snad jen 1,5mm stěnu ne.myslím, že to Ti neudělají spíš koupit ještě uzší a silnější redukci bys už někde snad sehnal

          0 0
        • náčelník  

          Redukce vyrábí např. POINT. Já mám vyvložkovánu sedlovou trubku 27,0 mm pro sedlovku 26,8 mm pivním plechem, nebo? mi bylo řečeno, že tak slabé redukce se nevyrábějí.

          0 0
          • Twisp  

            mno plechovka od piva ma cca. 0,12mm takze by mi tam furt 0.06 chybelo, ale myslim ze s 0.03 po obvode by si uz sedlova objimka poradit mohla ne ?

            0 0
            • náčelník  

              Snad ano, chce to zkusit. Anebo rovnou redukci na sedlovku 27,2 mm, v tomto rozměru je asi největší výběr.

              0 0
        • grafik  

          Vyska cca 5–6 cm. Pravidelne mesicni cisteni me pekne drasa nervy, uvazuju, ze ji vyhodim a koupim normal sedlovku bez redukce – tu bych nikomu nedoporocuval, pokud to neni bezpodminecne nutne

          0 0
          • Vilém  

            Jeste zalezi jak mas otocenou tu redukci.Musis ji otocit rozriznutim jinam nez je rozriznuty ram.Taky je pod rozriznuti v ramu dat treba pasek z plechovky nebo prelepit zvenku pruhlednou izolepou.Pak se moznost zasrani podstatne zmensi.

            0 0
            • grafik  

              drazku mam vzdy otocenou k riditkum, pasek jsem taky zkousel, ale moc to nepomohlo …

              0 0
      • vlk  

        Zdar.Zase bychom mohli někam vyjet.V sobotu jsem byl s Darjanem ve voj. prostoru, dostali jsme se docela daleko, je tam ještě nějaký sníh a led.Dolů sjezd skoto 10km -málem mi to nevydrželi destičky, ještě musím sehnat nějaké sintrované.Už máš přilbu a lepší pneumatiky-s drapákama?

        0 0
        • grafik  

          Cau, tak plaste jsem prezul cca jeste pred vanoci – ritchey mad max 2,1 se vzorkem jako kra**. Prilbu vozim taky. Planuji vyjizku k pramenu odry (libava), ale posledni dobou mam problemy s kolisavym tlakem (ne ve vidli :) a mam strach vyjet ‚navostro‘ . K doktorovi zatim nejdu, uvidim jestli se to nezlepsi. Mozna tak pristi tyden by to teoreticky slo.

          0 0
          • vlk  

            tak jo.K tomu pramenu se dá běžně dostat?Tam myslím taky musíš přes voj. prostor ne. Já tam byl jen z té strany o d podštátu, ale to je silnic.Ty tam chceš terénem-vojenský prostor nebo po silnici.

            0 0
          • grafik  

            hlavne mne laka to previseni, koupil jsem si cyklomapu olomoucko a nastoupa se tam neco kolem 500 m – hrubym odhadem. Asi bych tam jel po cervene turisticke stezce – start v obci Veselicko u jezer. pak by to melo byt takovych 10 – 15 km porad nahoru skrz lesy. Da se to projet tusim skrz ale ‚nacerno‘ az smerem do bystrice

            0 0
    • dave lister  

      doporucuju mensi prumer a redukci. ja si ji nechal udelat na soustruhu u nejakyho zamecnika ze silonu. sila steny na ty redukci je cca. 1 mm a i tak docela nadaval, kdyz to delal. v puvodni hlinikovy redukci mi karbonova sedlovka zajizdela, i kdyz jsem to utahl sebevetsi silou. ted je to OK.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Se ani nedivim. Docela casto soustruzim silon a z 1mm steny bych se asi opupinkoval. Bych radsi vzal desku plastu prislusne tloustky a stocil to rovnou na sedlovku.

        0 0
    • tutite  

      kukp sedlovku 27,2 mm /karbonovou/, kup si odpovídající redukci /nejlépe umělohmotná, viz Maxcursor/, optimum je redukce s širším vnějším /31,4 na 27,2 mm/ nebo užším vnitřním /331,2 na 27,0 mm/ průměrem. Osvědčilo se. Zdar.

      0 0
      • Twisp  

        no kdyz koupim redukci s 31,4 na 27,2 , narvu to do ramu pro 31,2 ? :)

        0 0
        • grafik  

          redukce by vsak nemela byt uzavreny valec, takze myslim, ze se podda a ‚narves‘ ji do ramu

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak redukci by jsme meli v ramu a co sedlovku? :)

            0 0
            • grafik  

              sleduji tvoje prispevky a jses samej humor :))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No ne. Nemam zkusenosti s komercne vyrabenymi redukcemi, tak jak to s nima je? Kdyz tu redukci sevres, abys ji dostal do ramu, tak kupodivu zmensis i jeji vnitrni prumer, ktery pak bude mensi nez prumer sedlovky a ja v tom, mozna prekvapive, vidim problem :)

                0 0
                • grafik  

                  problem je uz v:

                  no kdyz koupim redukci s 31,4 na 27,2 , narvu to do ramu pro 31,2 ? :)

                  asi bych to nechal konovi …

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    by me zajimalo jak to je s tema redukcema // kup si odpovídající redukci /nejlépe umělohmotná, viz Maxcursor/, optimum je redukce s širším vnějším /31,4 na 27,2 mm/ nebo užším vnitřním /331,2 na 27,0 mm/ průměrem. Osvědčilo se //

                    0 0
                    • grafik  

                      ja bych kolo zavezl do servisu, kde by meli oba typy redukci a nechal bych je laborovat kterou tam narvou … asi tak, takze s redukcema je jen problem. A navic budou po case praskat viz ma osobni zkusenost nekde v teto sekci …

                      0 0
                • Twisp  

                  mno me to taky nebylo jasny proto sem se ptal :)

                  0 0
      • Pá-dlista1  

        A nebude mit ze tridesetinovyho problemu dvoudesetinovej?

        0 0
    • R.1  

      Ja to cet jako: Sedlovka a jiny prujem :))

      0 0
    • Daf  

      Ja bych se vyflakl na nejake vyvlozkovani a koupil bych hlinikovou sedlovku. Tohle povazuji to za jakesi provizorni reseni pro ktere bych mel pochopeni jen v pripade ze ti zbyde sedlovka jineho rozmeru ze stareho ramu.

      0 0
      • Twisp  

        no v hlinikovejch sedlovkach s prumerem 31,2 moc na vyber taky nemam. Ted tam mam EXU, kterou chci vymenit kvuli zamku (mam sedlo SLR a ty osicky co drzi sedlo z vrchu precuhujou, nici to kalhoty) dalsi co sem nasel uz jen od Ritchey nejakou pulklilovou …

        0 0
        • náčelník  

          Roox.

          0 0
        • MARIN  

          …,Thomson a jiste spousta dalsich jen hledat :)

          0 0
          • MARIN  

            no tak nic nasel jsem jen ten Roox. Thomson,Syncros,Ra­ceFace,Titec ani Wodmann tenhle rozner nemaji. Na jakem ramu se to vyskytuje?

            0 0
            • Twisp  

              mno je to spyder

              0 0
              • MARIN  

                Tak uz vim proc vetsina lidi na Spyderu vozi sedlovku Ritchey a nebo na redukci :)

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Point SP 02.2 Hardware Shaman racing Roox S4.2 ale je to teda bida :(

              0 0
              • Twisp  

                co vy na to jak doporucoval tutite ? Nemusim se bat ze tam tu redukci s vetsim vnejsim prumerem nenarvu ?

                0 0
                • MARIN  

                  a proc nepouzit primo redukci 27,2/31,2 ?

                  http://www.mcsport.cz/…sedlovky.htm

                  0 0
                  • Twisp  

                    :)) tak bych taky uvazoval ale tutite psal ze je lepsi vnejsi vetsi prumer nebo mensi vnitrni prumer. Asi aby to nemelo tendenci zajizdet … tak nevim

                    0 0
                    • MARIN  

                      proti tendenci zajizdeni staci pouzit kousek plechovky od piti ale tusim ze jsi psal ze uvazujez o karbonove sedlovce tak pak pokud bude zajizdet radeji bych pouzil omotani slabou izolepou

                      0 0
        • Karaya  

          BBB ji urcite dela, akorat ne v karbonu…

          0 0
    • jihra  

      Tu karbonovou sedlovku kup z průměrem 27,2 (pokud se v tom rozměru dělá) a na www.mcsport.cz/…sedlovky.htm kup za 80 Kč redukci.

      0 0
    • fousek  

      Ja myslel ze karbonovy sedlovky se delaj jen kvuli vaze a kdyz tam das redukci nebude to stejne tezky jako hlinik?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Kdyz pristoupim na tvoji domenku se kterou nesouhlasim… A nebude uzsi sedlovka lehci?

        0 0
      • jihra  

        Ty redukce jsou (snad) z tvrdého plastu, tudíž lehké.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.