Výměna rámu Merida TFS XC za CRR nebo XP 930?

36 nepřečtených
  • Bull77

    Dobrý den.

    Měřím 175 cm a asi rok jezdím Meridu Matts TFS XC 700D(viz foto v profilu) ve velikosti 20". Jak asi tušíte není to ono a po různých experimentech jsem se dopracoval k ucházejícímu nastavení ale velikost 20 mi prostě stále nesedí. Zejména mi vadí výška horní rámové trubky. Délka rámu je ok a kratší posed bych snad ani nechtěl. Rozhodl jsem se tedy přistoupit k výměně rámu za menší. Vyhlídl jsem si RB CRR ve velikosti M nebo Superior XP 930 kde váhám mezi 16,5 a 19. Byl bych rád, kdybych mohl většinu komponentů přendat na nový rám(přeci jen jsem student a prostředků není nazbyt). Nejsem si zcela jistý středovým a hlavovým složením. Ostatní komponenty by předpokládám mohly pasovat(jiný průměr sedlovky u RB uvažuji). Budu rád i za návrhy jiných rámů v cenové relaci kolem 6000 Kč.

    Odkazy na rámy:

    RB CRR

    XP 930

    Předem děkuji za každou projevenou reakci. :)

    0 0
    • Bull77  

      Jenom doplním, že merida je rok 2010.

      http://www.merida-bike.cz/…TFS-XC-700-V

      0 0
    • felix.org  

      Váhat u Supa mezi 16,5 a 19, to je celkem rozptyl. Jinak já doporučím CRR :-) Ale možná bych uvažoval u CRR o L. Mám 180cm a mám L. „Vytaženost“ sedlovky viz. fotky v našich bajcích. A dlouhý to CRR taky nějak extra není.

      0 0
      • nox159  

        L je 19 nebo 20" ne? ;-)

        0 0
        • felix.org  

          U CRR je L 19".

          0 0
          • nox159  

            tak to nevim jestli si pomuze… prejit z 20"na 19" pri 175cm, pritelkyne ma 178cm dlouhe nohy a cca 17,5" ram je ji dobry…

            0 0
            • felix.org  

              No vidíš, mně by při 180cm byla 17,5" malá.

              0 0
              • nox159  

                zmer prosim na svem kole rozmer od stredu po lyziny sedla :)

                0 0
                • Bull77  

                  69 cm prosím. :)

                  0 0
                  • Bull77  

                    Sorry nevšiml jsem si na koho si reagoval.

                    0 0
                  • nox159  

                    30cm sedlovka takze ram musi mit vic nez 39cm :)

                    39cm je cca 15,3" :)

                    takze vsehno co bude mit vice nez 15,3" ti bude na vysku dobre :D

                    0 0
                    • Bull77  

                      Spočítal jsem si to a teď mám vysunutou sedlovku asi 17,5 cm a u toho 16,5 SUPa bych jí měl vysunutou 26,6 cm. Myslíš že je to v pohodě? Nejsem žádnej chrt – mám 80–85 kg.

                      0 0
                      • nox159  

                        nevim blbe se takhle radi… na vysku bych to videl idelne kolem tech cca 23cm asi ( tedka jsem to tak nastrelil…)

                        pro tebe podle me idelani na vysku nejaka cca 18ka delku podle toho co ti bude sedet…

                        0 0
                        • Bull77  

                          Taky jsem něco takovýho tušil ale zdá se mi že sehnat 18 rám kolem 6k s trochu delší geometrii je docela umění. Nenapadá tě něco?

                          0 0
                          • nox159  

                            na tomhle jsem stavel kolo pritelkyni ram je celkem dlouhy presnou delku nevim mohl bych zmerit o vikendu…

                            low end ram ale bohate staci stejne za tech 6k moc lepsich novych ramu nevykouzlis…

                            0 0
                • felix.org  

                  Odhadni si to z fotek, teď to nemůžu změřit ;-)

                  0 0
            • Bull77  

              Proto si pávě myslim jestli by nebyl lepší ten sup. Byl by stejně dlouhej jako Merida(o 2 mm kratší) ale pořádnej kus nižší. A po tom tak nějak toužim..

              0 0
      • pI3rre  

        osobně bych vzal na 100% Mko (mám 175cm).

        0 0
        • felix.org  

          Však píšu, že bych jen uvažoval :-) Já zakladatele neznám, takže nevím, jestli má dlouhý nebo krátký nohy, ruce… :-) Ale jestli uvažuje i o 16,5" u Supa, tak L u CRR bude asi velký :-)

          0 0
      • Bull77  

        Oni dělaj ten Sup jen 16,5 a 19 právě. A ta 16.5 Sup má efektivní délku rámu 603 mm a Merida velikosti 20 má 605 mm. :-) To je teprv rozptyl.

        0 0
        • biker90  

          Mám teď doma Treka 18,5" a má 607mm. Něco takového by ti mohlo vyhovovat, jestli ti vadí jenom výška.

          0 0
          • Bull77  

            To zní taky dobře ale taky mi jde o tu kompatibilitu dílů. Prostě abych jich přehodil co nejvíc no. Ten trek myslíš nějaký konkrétní model?

            0 0
            • biker90  

              Já jsem zkusil bazarovou 8000. Dneska přišel, ještě jsem to ani nepřehodil, protože mám stojan venku a pršelo.

              S novým bys asi ale byl mimo cenový limit. Navíc bys musel vyměnit středové složení.

              0 0
              • Bull77  

                Hm myslel jsem tak něco kolem 6000 no.

                0 0
                • biker90  

                  Já za něj dal 5,5 i s hlávkem a středovým složením. Viděl jsem jen pár odřenin ((které bych si na novém udělal za 14 dní)) a jinak snad bude v pohodě. Ještě jsem ho moc neprohlížel. Nějak jsem v tom počasí neměl náladu.

                  0 0
          • Bull77  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
      • Bull77  

        Hele a ty jsi si to CRRko stavěl?

        0 0
    • LáďaH  

      CRR.

      0 0
    • Bull77  

      No tak to vypadá že půjdu do CRR. Akorát si pojedu vyzkoušet esli mi sedne to Mko. Někdo ze stavitelů na CRR: Bude mi sedět středový složení z tý Meridy? Nebo je lepší dát ty misky a ložiska nový?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.