• Hornet

    Na úplne novej vidlici, najazdené snáď 40–50km, sa objavuje olej na pravej nohe dolu na prepinaní tlmenia. Bike stál asi 4–5 dní, a potom sa objavila kvapka oleja, utrel som ju a po niekolkých hodinách sa objavuje znova :-( Je to na servis? Alebo sa dá tomu pomôcť aj svojpomocne? Bike – GTw Avalanche Expert.

    0 0
    • Páník  

      zrejme to bude jen netesnost kolem sroubu…ja bych hodil kolo „na zada“, vysrouboval sroub a zatesnil ho treba teflonovou paskou.

      0 0
    • Hornetka  

      Čaute bikeri :-),je to môj bike, pomôžte tomu môjmu mechanikovi;-)lebo mi vytečie všetok olej a ja nebudem jazdiť:-( hodte sem prosím niekto manuál, nech vieme ako to tam dnu vyzera, alebo to hodime do servisu? alebo do kontajnera? :-D :-D :-D Tak ho mám rada môjho „miláška“ :o)

      0 0
    • Páník  

      manual v ang: www.sram.com/…M_MY08_E.pdf

      0 0
    • Páník  

      …a ceskej manual mas v emailu

      0 0
      • gekon69  

        mozes aj mne poslat cesky ?

        0 0
        • Páník  

          mas to tam

          0 0
          • mufir  

            Mně taky, prosím… Zatím je OK, ale co kdyby..:-)

            0 0
            • Hornet  

              Hoši, díky moc:-) idem namotať tú pásku, díky aj za ten manuál. Je zaujímavé, že sem napíše ženská a všetci chlapi sme na mäkko:-D A to lietadlo nenešťastie nepilotuje ona, je to F/A-18 Hornet, takže odtiaľ sú tie naše nicky :-D

              0 0
              • pepek  

                No sem myslel, jestli to kolo třeba vozila v tom hornetu, tak ta vidla tekla vlivem změny tlaku a zrychlení, příp. rázové vlny, která je tam pěkně vidět … :-)

                0 0
                • Hornet  

                  pepek, tak zatiaľ bike nevozila „v hornete“ :-D ale môžme to vyskúšať, uvidíme koľko vydrží, teda vidla:-) tak dal som tam tú teflonovú pásku, ako poradil gekon69 Ten anglický manuál je super, ale nikde som tam nenasiel, prečo by mal vytekať olej cez ten regulátor odskoku. A je mi divné, že to začalo presakovať, keď bol bike odloženy asi 4 dni.

                  0 0
            • Páník  

              mas to tam, ale ten anglickej manual je lepsi (je pro servisni mechaniky…fotky postupu atd.)

              0 0
          • Marek 2  

            Mně taky prosím český manual,dík

            0 0
      • petre76  

        Prosim ta posles mi ten cesky manual tiez,teraz som si kupil bike s tou vidlou tak som sa na to pozeral na webe,info o tej vidle a zistil som ze mi to tiez tečie.Diky

        0 0
    • Misiak  

      aaleco, zlate moravce? neporadis nejake fajn lesne trasy smerom na severo-vychod od topolcianok? ale kludne mozu byt aj trasy z okolia zlatna… inak naposledy ma strasne nastval zjazd z inovca po zelenej na loksovu luku-zarastene jak svina a znacenie nikde… :)

      0 0
      • Hornet  

        Misiak, tych tras je tam dost:-) takto ani neviem co by som ti poradil, na Inovci som bol naposledy niekedy na jesen… napis mi na mail:-) Tak vidla je zatial sucha, dufam ze bude drzat:-D

        0 0
        • Misiak  

          nemaj obavy, ja sa ti ozvem :D inak co sa tyka biku tak prudko zavidim miesto na ktorom zijes. musim uznat ze oblast na sever od zm je na bike fakt luxus. niekedy mozme vyrazit (ak nejazdis priemerky nad 12–13km/h :D )

          0 0
          • Hornet  

            Tak, ciest, cesticiek, chodnickov je tu fakt dost:-) tak teraz s tou priemerkou je to dost slabee:-( ale snad sa to oteplenim a najazdenymi km zlepsi:-D, pekna je cervena zo Zitavian na Inovec, abo zelena zo Skycova na Zlatno, ale aj mimo znaciek je spusta peknych tras:-P

            0 0
            • Misiak  

              ja som cistokrvny turista co si to obcas trosku pusti z kopca, mam rad vyhliadkove tempo :) zelenu zlatno-skycov mam velmi rad, ale smerom do skycova. ten posledny zjazd nad skycovom je ukrutna vec, slint. kazdopadne mna by zaujimali hlavne tie neznacene trasy, zvacsa tie skryvaju kopec krasy a zabavy-to ta este pootravujem, nemaj obavy ;)

              0 0
    • gmbiker  

      Ahoj, přiživím se na tomhle threadu: mám funglovku Toru 318 SoloAir a a asi před dvěma týdny se mi zdál šroub odskoku nějak mastný. Ignoroval jsem to, jezdím dál, ale po přečtění pár vláken na tomhle fóru se o vidlici začínám bát. Chci se zeptat, jak poznám, jestli mi neuteklo nebezpečně hodně oleje z pravé nohy, aniž bych musel vidlici rozebrat? Na chodu zatím žádné změny necítím, ale nerad bych kvůli nedostatečnému množství oleje přišel o záruku, už se mi to jednou povedlo :-(

      0 0
    • Krys  

      Tora 318 SoloAir

      Bajk skladujem zaveseny za predne koleso, teda olej je natečený v hornej časti. Nič netečie ani nekvapká. Len raz som bol tak blbý, že som len tak z pasie zamkol a odomkol vidlu a ešte som s ňou aj zapružil. Na druhý deň bol pod bajkom mastný fľak. Odvtedy nič.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.