Řetěz na XT M8000 1x11 ? Funguje Sram, Kmc jak dřív na 10s ?

35 nepřečtených
  • AdamosR1

    Zdravím. Přešel jsem na Shitmano XT M8000 a převod 1×11. Mé zkušenosti o kvalitě řetězu XT jsou špatné. Tento rok. Kmc a Sram, ultegra super. Hlavní otázka: Funguje je to jak dřív na převodu 1×10 i na 1×11 Xt M8000 ? Že se dávali na komponenty jiné značky řetězu ? Abych věděl že můžu opět koupit kmc, ultegru, sram ? DÍK

    0 0
    • AdamosR1  

      U sramu píšou často že vhodné k sadám Sram…tak nevím. Kmc x-11.93 118 článku ..by měl být ok. Protože si myslím že Shimano kupodivu dává pořád na svoje sady řetězy kmc už na nové kola. To je pak jasný samo o sobě, že jsou jejich Xt řetězy co se pak kupují solo k hovnu. Nebo třeba přispěji do tohoto tématu na jaře, kdy už bude vícero zkušeností. Mrknu taky co bude za řetěz na kole od nova a jestli kmc, tak není co řěšit. Tento rok dojedu jeden řetěz co bude origo na kole a bude stejně bílá sračka.

      0 0
      • sharkeeCZ  

        A snad uz budou zkusenosti i s 12p retezy pro EAGLE.

        0 0
        • AdamosR1  

          Tu kazetu když vidím tak mě je zle…Nechápu to. Dřív všem stačilo 1×11 sram max 42z a ted tohle ,?:…A myslím není moc lidí v Čr, kteří dají 10tis za kazetu…a za 2 roky vyhodí. Nebo dřív. Jedině ti co mají sponzory.d

          0 0
          • sharkeeCZ  

            Já zase nechápu, proč někdo cpe stále trojtečky tam, kde má přijít tečka, nebo čárka.

            Já si EAGLE objednal a sponzora nemám. Rozsahem to bude se 34z pilou stejné, jako má současná sada 2×10.

            0 0
            • scret  

              jen asi za 3× tolik a to se bobe vyplati:)))))

              0 0
              • Rubi  

                tak taky sis mohl koupit misto LV treba canyon nebo RB za 3× min :-)))

                0 0
                • scret  

                  tak to neni dle myho spravnej primer… RB nedela nic podobnyho ani omylem… Canyon by se rekneme blizil, urcita podoba tam je, ale kvalita je jinde…

                  Je vtipny, ze vlastne vyrobci se nam celou dobu s 1×neco snazi namluvit, ze je to lepsi a ze prevody nechybej atd. A pak prijdou vitezoslavne s Eaglem a hle, konecne se to vlastne teprve vyrovna 2×neco…

                  A trik je v tom, zblblymu bikerovi namluvit, ze nejvetsi spotrebak, tzn. saltr a hlavne kazeta, oboji za cenu kravy a pul prasete, je v poradku a ze je to ta evoluce:))

                  0 0
                  • Rubi  

                    tak ze by bylo top od sramu XX1 eagle srovnatelne se starym XT ? :-))) ja bych rekl ze je to dost podobne jako LV vs canyon, jako jezdit se da na obojim, ale…

                    kdyz za to ty penize da, tak proc ne, platis za tu jednoduchost, vzhled, vahu (uz se tesim jak tu pod timto postem bude zastup ze ta kazeta je hnusna, tvrdilo se to uz u 11–36 a na bike uz se ted mensi skoro nevozi)

                    0 0
                    • scret  

                      osobne nemam psych.problem treba jeste se 40kazetou… 42ka se taky jeste da, ale Eagle, to je uz peklo… ale dokazu pochopit, ze se to nekomu i muze libit…

                      jinak funkce bude lepsi i nez novy XT… Tvrdim to tu od zacatku XT8000 neni chodem dle myho zadna hitparada… Zlata devitkova X.0ka!

                      0 0
                      • AdamosR1  

                        Týjo mám ted XT M8000 1×11 2–3 týdny a nemůžu si stěžovat. Po 100 km si to sedlo, seřídila se hazka a šlape to krásně. Rychlosti tam padají strašně rychle a pěkně. Jak nahoru tak dolů. Sice tam je rozdíl že oproti XT 1×10 má jakoby páčka řazení lehce větší odpor, ale to se taky třeba vychodí…d No a pak taky, že má kazeta 11–42 cca 450g což je docela už fest. Ale taky stojí 1800kč. Možná mě bude stačit časem 11–40 XTR o 110–120g lehčí. Pojezdím 11–42 a uvidím ale hodilo se mě to už dostkrát těch 42 zubů

                        0 0
                        • scret  

                          jezdim s vypnutou brzdou hazky a stejne to radi tak trochu humpolacky… ikdyz relativne presne… nicmene ten odpor pacek je znat…

                          Pokud to nevnimas, jedine plus pro tebe:)

                          0 0
                          • AdamosR1  

                            Odpor páček neřeším, sílu v rukách mám velkou. Jen nevím jestli jezdit se zaplou brzdou hazky nebo vyplou. S vyplou brzdou to jde ještě jemněji, ale už minulý prodejce mě řekl, že když má hazka tu brzdu, tak by měla být pořád zaplá, což se mě zdá jako hovadina. Proč tam je teda on off.? To by mohly udělat rovnou bez volby on off, kdyby to vadilo při jízdě s vyplou brzdou.

                            0 0
                          • Kamilac  

                            Já jsem jezdil taky z vyplou brzdou, ale při dotazu u prodejce komponent mě řekli, že se má jezdit se zaplou, tak jsem ju zapnul a už ten rozdíl skoro ani nevnímám a jako bonus beru, že v terénu nemlátí řetěz do rámu. Ale je fakt,že proti předchozímu XT je to takový tuhý a klade to větší odpor. Ten off se používá, při servisu a když vyndáváš zadni kolo z rámu.

                            0 0
                            • scret  

                              myslim, ze se to tu v minulosti uz resilo, ze je to blbost…

                              0 0
                              • AdamosR1  

                                Tak budu věřit že je to blbost. S vyplou brzdou to řadí ještě líp. Kryt proti škrábancům od řetězu mám tak co. Když pojedu malej trail, tak to zapnu.

                                0 0
                            • AdamosR1  

                              ***** já jsem ocas, a já si říkal proč tam to zadní kolo šlo tak těžko, když jsem ho dával zpátky. Jsem si to ocas nevypnul.. Dík za radu.

                              0 0
    • Milan  

      Zatím jediná praktická zkušenost:

      http://www.bike-forum.cz/…nny-kurvitko

      0 0
      • AdamosR1  

        Díky moc , uvidíme co přibude za zkušenosti. Ten sram 1110 za 350kč by moh snad vydržet 1000km. Kolikrát nejde o vysokou cenu. Pak by to bylo ok, ale našel jsem délku jen 114 článku, a na 34 převodník a 11–42 to bude krátké.

        0 0
        • AdamosR1  

          Má někdo vícero zkušeností s výdrží řetězů na shimano 1×11 ? Shimano řetěz vydrží od nova max 700km a to by nešlo…d Sram 1110 se bohužel nedělá v 116 článcích. Jedině zkusit sram 1130.

          0 0
    • jaja01  

      me sram retez na 1×11 (xt8000 + sunrace 11–46z) krome toho, ze byl kratky (114), moc dobre nechodil, po vymene za shimano (116) vyrazne zlepseni

      0 0
      • AdamosR1  

        Ahá to je věc, kterou jsem potřeboval taky slyšet. Na 1×10 fungovalo na shimanu kmc, a sram atd pěkně. Neznámená že na 1×11 taky. No když vemu řetěz od shimana tak spíš silniční na 11 speed, tam je vydrž větší, ale nevím jestli to bude chodit jako u 1×10 ultegra

        0 0
        • jaja01  

          to netusim, ja koupil „Řetěz SHIMANO CN-HG701 11 sp. Sil-Tec + čep 11k – krabička – Systém : 11 pastorků“ a funguje dobre ;-)

          0 0
          • AdamosR1  

            No právě ten mám na kole od nova a měrka na řetěz mě ukazuje že je na poslednim nebo předposledním zubu opotřebení a to po 200km!!! Je to jakoby XT řetěz. Ted jen jestli měrka kterou jsem měřil 10s řetězy měří dobře i 11speed.

            0 0
            • jaja01  

              jen jestli mas spravnou merku na spravne mereni ;-)

              0 0
              • AdamosR1  

                toto vypadá dobře, né mám obyč za 70kč z cyklo obchodu

                0 0
                • jaja01  

                  resi se to tu porad, ze spravne mereni neprobiha tak, ze roztahujes clanky od sebe, ale naopak spise k sobe, proto je ta shimanacka merka takova … ja to neresim, jezdim :-)

                  0 0
                  • AdamosR1  

                    Můžeš prosím říct, jak se přesně s tou měrkou měří ? Podle obrázků tam nevidím žádný zuby značící opotřebení atd. Ale u návodu to snad bude. Díkec

                    0 0
                    • jaja01  

                      jednoduse: ten dvojity zobacek vpravo vrazis cely do retezu, takze to roztahne clanek na obe strany a druhou stranu merky, druhy zobacek, nechas volne zapadnout (pak je retez na odpis) nebo nezapadnout (pak je ok) na druhe strane merene casti retezu, jak proste, mily watsone :-)

                      0 0
    • scret  

      mam 1×11 kazeta Sunrace 11–42 a XT8000, retez shimano… Zatim nemuuzu soudit, najeto malo… chodi to rozumne… Dal jsem na radu, ze SRAM by nemusel tak hladce chodit, ale vyzkousene to nemam.

      0 0
      • maajkee  

        Stejná kombinace, řetěz Ultegra, 500km a řetěz je tak na půlce životnosti.

        0 0
        • AdamosR1  

          takže můžu v klidu nacpat na 1×11 xt M8000 silniční ultegru na 11 sp ? Chodí to cajk ? Ted tam mám z výroby XT CN-HG 701 a bláto. Ultegru máš SH 105 CN-HG600 ?

          0 0
    • Breakpain  

      Když už se to tu řeší – ví někdo z hlavy, kolik článků musí mít řetěz na 1×11 Sram – tzn kazeta 10-42, převodník 32? Případně pro 34 (kdybych chtěl vyměnit). Jedná se o Anthem 29er …

      Nemám kolo po ruce, abych se nato podíval a spočítal to. :-/ Takže nevím, co objednat …

      0 0
    • jecnak  

      Kazeta Sram 10–42, prevodnik Race-Face, prehazka XTR, retez KMC X-11-SL funguje to zcela bez problemu a zcela stejne jako s retezem Dura-Ace.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.