• RendyD

    Zdravím bikery a chci poprosit o radu. Mám přesně rok tohoto bika a objevilo se mi v horní poloze, tedy když se vrátí vidle úplně na horní doraz, klepání. Včera jsem koukal na pístek, zda je na něm olej na mazání a zjistil jsem, že je úplně suchý. Takže jsem dle rad tady na fóru (a specifikace v manuálu)olej dolil. Vidle jinak chodí krásně, ale objevil se tento hnusný klepavý zvuk . Myslíte, že je to málo oleje v tlumící noze? Nebo nějaký jiný „známý“ problém? Nechce se mi to dávat na reklamaci, přece jen sezóna je v plném proudu a měsíc se mi čekat nechce. Pokud by to mělo být něco fatálního, tak bych asi musel, ale pokud to bude odstranitelná věc v domácí dílně nebo u kluků na prodejně, jdu do toho. Děkuji za každou radu a omlouvám se za kvalitu videa. A pro upřesnění, zvuk se ozve při odlehčení předního kola, zvlášť markantní je to při nadhození předního kola…

    Moc díky.

    0 0
    • RendyD  

      Posouvám,aby to nezapadlo v té spoustě důležitějších té­mat…

      0 0
    • quak  

      Teoreticky by to možná mohlo být málo ojele v tlumiči, ruku do ohně bych za to ale nedal (ale za dolití trochu taky nic nedáš:)), zkusu tu vidlu dat hore kopytama, nech to chvilu ztéct a zmáčkni ji. kus by měl tlumit a pak už tam bude vzduch a přestane fungovat. když je tam oleje dobře tak by to mělo být tak do… 2 centimetrů. Jestli to je víc tak tam nalej novej.

      0 0
      • RendyD  

        Vypustit nejdřív vzduch? Jinak dík za reakci, zkusím.

        0 0
      • RendyD  

        Tak ji stáhnu asi 0,5cm ke korunce…

        0 0
    • RendyD  

      Posunu to, aby to nezapadlo, stále problém trvá, tak snad někdo bude vědět.

      0 0
      • RendyD  

        Takže vidla na reklamaci, děkuji jedinému uživateli za reakci a zamykám…

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce