• Speda

    Ahoj poradí mi někdo kolik oleje do pravé nohy? Na sramu píši 123 ml ale to už je hodně je to přímo v manuálu reba 2012. Manuál 2012 zase píše o 106 ml. To pak vidle zase schází 2 cm k dorazu. Díky

    0 0
    • metr-x  

      Věřil bych této tabulce

      0 0
    • worlusho  

      Dej tam tolik, aby zámek byl cca 1–2cm pod hladinou

      0 0
      • vsn  

        přesně tak … takhle mi to řekl i mechanik žitnýho když jsem mu říkal, že to co je napsané v tabulce se tam ani nevejde…

        0 0
    • Speda  

      Ještě jeden dotaz vážím 72 kg a když Rebu nafoukám 70/70 psi tak je dost tvrdá jde maximálně do 50% zdvihu. Dokonce když ji fouknu 60/60 tak se při nasednuti na kolo vůbec nezanoří. Tak že si ji nemůžu zkusit nastavit podle sagu

      0 0
      • ClAyD  

        To je zvláštní, nemáš ji zamklou, nebo utáhlou kompresi? Zkus otočit modrým kolečkem na korunce.

        0 0
        • Speda  

          Komprese úplně povolená, a zamkla není. Ale stala se mi jedna věc když sem měnil olej v tlumení tak když sem vytahoval motion control upadla mě ta část co je žluté kolečko byla spatně nacvaklá nemohl sem to tam dát blbě?

          0 0
          • pepek  

            Mohl :-) Je tam tisicihran, je lepší to pojistit sekundákem (a předtím 2× zkontrolovat, že to zavírá a otvírá)

            0 0
            • Speda  

              Jen se blbě zeptám tento system vidím po prvé měl sem recona pružinu a tam to je jiné. Když je vidle otevřená tak to je jak na tom obrázku? tak sem to právě dal do hromady

              0 0
              • Smazaný účet  

                vlevo otevreno, vrapvo zavreno…nemas poskozeny tesneni na spodku MC?

                0 0
                • Speda  

                  To je v pořádku vidlice je uplně nová momentálně ji mám nafoukanou 70/70 sag 0 když si sednu na kolo. Rozdělanou sem ji neměl jen sem doplnil olej pač ho tam moc nebylo

                  0 0
                  • pepek  

                    sag0 to je něco špatně. Bych ji radši vyfoukl a zkusil, jestli vůbec jde stlačit.

                    0 0
                    • Speda  

                      To sem zkusil a vyfouknutá jde na plný doraz. Sag si nastavím ale někde kolem 50 psi což je ukrutně málo co sem si tu pročet kolik kdo fouká

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        a na ten doraz jde krasne lehce, lock fuguje?

                        0 0
                        • Speda  

                          Lock funguje a nadoraz neklade žádný odpor

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            A kdy ji jehle nafucis, ma taky sjetne hladky chod? Jestli se nafoukanim nekde neco nevzprici..

                            0 0
                            • Speda  

                              má normalní chod nikde nic necvaká ani nenaráží když fouknu 70/70 tak má skoro stejný odpor jak můj Recon z modrou pružinou ale u toho sem měl aspoň sag 5 mm

                              0 0
                              • Speda  

                                Nepomůže ji třeba pořádně zajed?

                                0 0
                              • pepek  

                                Tak zkontroluj pumpu

                                0 0
                                • Speda  

                                  Jo a jak když mám jen jednu? Nejspíš budu muset do servisu. A nemůže být třeba přidřený pístek, nahoře na něm je vazelína. Stejně až si budu dělat servis, tak tam budu lít redrum.

                                  0 0
                                  • Speda  

                                    Ještě zkusím krapet přefouknout negativku jestli drží tlak, protože mě se zdá že to z prázdnou negativkou pruží stejně

                                    0 0
                                    • Speda  

                                      Tak sem na to už došel Rebaaaaaaa pičo žehlý suprově foukám na 80/80 psi a sag je na 2,5 cm

                                      0 0
                                      • Tina  

                                        ako málo (vzduchu) stačí ku šťastiu :D

                                        0 0
                                        • Speda  

                                          To jo, mě to děsně žralo nová vidle a nchodila.Bez vzduchu by nebyl život :-)

                                          0 0
      • ememem1  

        to ze reba chodi tak na 50% zdvihu a potom je tvrdy doraz pricom inak sa sprava docela normalne (citlivost, chod v ramci tych „prvych“ 50%) moze byt tesnenim v pravej nohe kedy olej steka do spodnej nohy a vidla na neho proste narazi. tazko povedat ci je to presne to co pises ale ked to uz mas rozobrane tak to pretesni, stoji to par drobnych, zoznam mas tu

        0 0
    • jIrI___  

      Přidám se s prosbou. Mohl byste někdo změřit, jaká je délka od středu patek po vrch korunky u Reby 2012 120 mm? Díky.

      0 0
      • Tina  

        Jirko, Reba 100mm 2012 má „AC“ 475mm. Verím, že 120mm veria bude mať 495mm. Prípadne si to skús ešte oeriť tu

        0 0
        • jIrI___  

          Díky, těch 495 mm by to mohlo být.

          0 0
      • václav56  

        já mám 48 cm (možná 48,2 cm – nechce se mi ji sundávat) při „zdvihu“ 115mm (zdvih=viditelná délka vnitřních nohou) – co špekuluješ – to záleží na vnitřním nastavení a na nahuštění, to přece víš.

        0 0
        • jIrI___  

          Jen to chci porovnat s délkou současné vidlice.

          0 0
      • Smazaný účet  

        pédééfo

        493 ± 5mm

        0 0
        • jIrI___  

          Tolerance jak na uhelném rypadlu :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jj, taky mne to pobavilo…asi zalezi jak tluste spacery na zacatku tydne nakraji:)

            0 0
      • jIrI___  

        A ještě jeden dotaz :). Má některý model Reby high speed expanzi?

        0 0
    • Speda  

      Tak to bylo nakonec zalehnutí ventilku v negativce když sem je prohodil foukal sem komoru plus jako negativku :-) prohnal sem to 140 psi a už to faká suprově. Kdo by poznal v negativce kolik je tam vzduchu když to jen pšoukne a kord já který jezdil pružinu ale sem rád že to nakonec jde jak má. Děkuji všem zúčastněním za jejich rady

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce