• jindrich.zavadil

    Zdravím všechny,

    rád bych požádal o názor a radu k mému výběru. Po dlouhém pročítání všech článků jsem došel ke 2 kolům, které by se mi zamlouvaly. Ale ani na jednom jsem zatím neseděl. Než někam zajdu, rád bych znal vaše zkušenosti a případné doporučení na změnu. Co bych rád jsou bezduše. O ostatních komponentech nemohu diskutovat, protože nemám zkušenosti a rozdíly nedovedu posoudit. Jinak jezdím trasy jako je KPŽ + něco málo těžší terén (Stoneman, Klínovec). Ale DH ne, protože v mém věku by již kosti hůře srůstaly a konec rehabilitace v nedohlednu;-)

    Moje volby jsou:

    1. RB CRR 290 Team
    2. Trek Superfly 6

    Díky moc všem a mějte se.

    0 0
    • jasater  

      No hele 100 lidí 100 chutí… každej se tu bude bít za svůj tým… Nic jiného ti asi nezbyde než prostě ty kola vyzkoušet. Nebo zkusit oslovit místní stavitle..;)

      0 0
    • Smazaný účet  

      U RB si ověř dostupnost, některé velikosti můžou trvat déle…

      0 0
      • jindrich.zavadil  

        Nespěchám. Klidně si pár týdnů počkám. Jen mi jde o to, zda nejsem s výběrem zcela mimo.

        0 0
        • jasater  

          No to RB je ok jak píše ne nademnou ověř si dostupnost ale i komponentů… taky jsem měl zájem, ale zrovna sem chytnul pro mě blbý období a nějaký kompenty tam neměli tak sem holt koupil jiného oře…

          Ten Trek nevim no za takovou cenu a takovy brzdy…

          A ještě taky pozor na geometrii…ale to bez vyzkoušení nezjistíš jestli ti padne nebo ne.....

          0 0
    • Kulasek  

      Mam RB 290 osazene XT a bezdušovými koly Bontrager. Viz můj profil. Jezdim na tom rok a půl a nic bych neměnil. Rám dostal několik ran od šutrů, včetně rány z boku do horní trubky při pádu a vydržel. Nejezdim žádné DH, ale polňačky a stezky. Treka jsem testoval, ale neoslovil mě.

      0 0
    • romanVfr  

      Za mne taky RB, mám jej přes rok, dostává celkem nafrak, projel závod 1000mil a vše bez problémů

      Koupil jsem si jej jako socialni kolo do prace a nakonec zustalo jako moje hlavní a nedám na nej dopustit

      0 0
    • vpa007  

      Trek mne moc neoslovil, doma mám 2 a ½ eRBéčka (viz můj profil)… takže má volba / názor a doporučení je jasný… :-)

      Jinak bezduše jsou super volba, pláště Rubena/Mitas Scylla super univerzály, 2×10 fajn převody, SLX více než solidní výbava… osobně bych udělal jen pár změn ve specifikaci (ale je to otázka volného kapitálu): vidle RB Reba a lehčí kola WTB Kom… a to je právě na RB fajn, člověk si může ze vzorníku vybrat barvu, co se mu líbí a poskládat si to komponentově podle svýho. Vše jen na domluvě s Petrem Heiníkem, se kterým se dá domluvit dost :-).

      Jinak je fajn nápad, pokud jsi v rouzumné vzdálenosti od Prahy si kolo na víkend půjčit, vyzkoušet.

      PS: vím, že tak zadání neznělo, ale co si dopřát celopéro? mám RB IQ 275 a už si 2 měsíce gratuluju, jakej to byl super nápad na to našetřit ;-)

      0 0
      • jindrich.zavadil  

        Díky za tip. Zvážím tuto volbu.

        0 0
      • Kuba78  

        taky zvazuju jestli si na podzim udelat radost a CRR290 nebo IQ 275… zatim asi vyhrava CRR. me se proste ten strojni minimalismus RBcka libi.

        0 0
        • jindrich.zavadil  

          Koukal jsem na to a musím ta kola projet a porovnat, protože 40t je můj limit a 50t je už dost za hranou. Ale kdo ví.

          0 0
    • Esi  

      Za mě teda taky RB, počítej teda s tím že ten rám je pekelně tuhý, ale je to „nezničitelné“, pevné osy jsou fajn. Jezdím na tom asi rok polňačky lesní cesty, turistické značky a neměnil bych.

      Ten Trek má takové všelijaké osazení, ty brzdy v této cenovce jsou výsměch

      0 0
    • jindrich.zavadil  

      Díky moc za reakce a osobní dojmy.

      0 0
    • jindrich.zavadil  

      Zdravím, tak jen abych téma uzavřel. Včera jsem si byl vyzvednout kolo CRR290. Dal jsem na vaše rady a jen ty bezduše nenasadil. Snad později. Jinak kolo super (prvních 10km z obchodu domů). Jsem zvědav až ho projedu víc. Mějte se. RB zdar.

      0 0
      • Martin  

        ať slouží, moje se pomalu rýsuje :)

        rám už je doma, po kouskách na něj věsím díly

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.