První zkušenosti s elektrokolem Haibike ALL MTN 7

35 nepřečtených
 • radimas

  Zdravím, protože jsem sám hledal nějaké informace před nákupem elektrokola, tak jsem se rozhodl sepsat pár prvních dojmů :) .

  Něco o mě :

  33 let, 188 cm a 100 kg – z fotbalu dobité kolena – to byl hlavní důvod proč elektrokolo. Předtím jsem jezdil standartně po horách u nás v Beskydech. Na kole jsem dojel až do Chorvatska, tak úplně líný pecivál nejsem.

  Jestli si někdo myslí, že elektrokolo je pouze pro důchodce, tak se skutečně plete ( doporučuji si od někoho půjčit a projet se na tom ). Záleží jakou si člověk zvolí dopomoc. Když jsem jel poprvé na Prašivou, tak jsem si dal úplně minimální dopomoc a nahoře mě nohy bolely víc, jak kdybych jel na svém klasickém MTB. S touto mírnou dopomocí si troufám říct, že najedete minimálně 170 km… nicméně předpokládám, že takto nikdo jezdit nebude. Pokud budete používat eko režim a eventuálně do opravdu většího kopce si přidáte větší dopomoc, tak si myslím, že nebude problém udělat 120–140 km. Pokud pojedete na maximální dopomoc, tak bych se nebal říct, že se budete vracet do 50 km bez baterek… ale s prstem v nose. Jako obrovskou výhodu, nad kterou jsem předtím ani neuvažoval je to, že mám kluka ( 1. třída ) a když ho zapnu na lano, tak ho bezproblémů vytáhnu na slavíč. Kdybych elektro neměl, tak jezdíme stále pouze dole po asfaltových cyklotrasách.

  K samotnému kolu… doposud jsem neměl celopéro, tak si každou jízdu užívám a vjedu snad do každé díry, kterou vidím po cestě. Přední vidlice tlumí naprosto dokonale. Motor mi přijde trošku hlučnější a dopomáhá do 25km/hod – potom už je to na vás. Dovedl bych si představit dvojtalíř vepředu… tím, že je řazení 1×12 tak si myslím, že kazeta půjde hodně rychle do kytek… když tomu dávám, tak mi přijde, že je to hodně namáhané. Teleskopická sedlovka…už nikdy nic jiného :) . Opravdu je to krok obrovským směrem dopředu a dá se na tom pěkně vyblbnout směrem dolů… zničit se do kopce, ale zvolit klidnou projížďku po hřebeni, aniž bych se nějak šíleně natrápil. Zřejmě na klasické MTB nějaký měsíc nesednu :)

  0 0
  • tsunami  

   Je důležité si nákup elektrokola obhájit… ;-) A o kole samotném jen pár slov. Škoda.

   0 0
   • radimas  

    Momentálně to bylo jen pár slov, protože toho nemám ještě tolik najeto, kolik bych si představoval, abych mohl napsat fundovanou recenzi. Když jsem zvažoval nákup, tak jsem nevěděl třeba dojezdy ( ty jsem se tady snažil po pár vyjížďkách napsat ). Třeba se to bude někomu hodit. Obhajovat si to nepotřebuji, spíš kdyby někoho něco zajímalo tak se může doptat :)

    0 0
  • Nitroglycerin  

   Zdar, jako elektrokolista (také zdr. důvody) s podobným strojem ti to přeju a plně chápu. Ale tady moc nepochodíš a hejtů bude víc než dost:-)

   0 0
   • radimas  

    Já byl úplně stejný jako většina tady… elektrokolo jen přes mojí mrtvolu, ale doba jde kupředu. A pokud se na tom člověk jednou sveze, tak zjistí že předsudky jsou stranou…

    0 0
    • Smazaný účet  

     Taky znám lidi kteří kdysi byli aktivní cyklisté a od té doby co si koupili motorku tak jsem je už na kole neviděl,hold člověk je tvor líný.

     0 0
    • nooski  

     Svezl jsem se na tom několikrát a pořád si myslím, že v našem věku je to nesmysl, pokud člověk nemá nějaký hendikep.

     0 0
  • tomcat5  

   Nic proti Tobě,

   ale nejlépe to řekli holanďané na otázku, ,,Co si myslíte o češích ?

   ,,Jsou tlustí a kupují si elektrokola.

   A neber si to osobně.

   0 0
   • radimas  

    V Holandsku jsem nebyl a ani žádného holanďana neznám, tak nemohu posoudit :) , ale že by byli lidé tlustí, protože jezdí na elektrokolech… tak to může říct člověk, co na tom nejspíš neseděl :)

    0 0
    • kubad  

     tak hlavně že si to dokážeš ospravedlnit, a najdeš důvody proč e-kolo

     ať ti to jezdí

     0 0
    • Smazaný účet  

     Tlustí ti lidé bývají už před koupi,jeden prodavač mi říkal ,že když se v jeho kámu objeví rodinka tak přesně ví pro jaká kola jdou.

     Když jsou oplácaní tak jdou vždy pro elektrokola.

     0 0
   • Youda  

    Letos (rok 2019) by se mělo v Česku prodat 90 až 100 tisíc elektrokol. „Elektrokola budou představovat zhruba 20 až 25 procent trhu. To je extrémní nárůst, i když například v Holandsku nyní představuje prodej elektrokol až 40 procent trhu s jízdními koly,“ podotkl Kohoutek. :-)

    Spíš by mě zajímalo jestli ten nárůst prodeje e-kol neovlivňuje nedostatek klasických kol/komponentů.

    0 0
  • mr.antik  

   Ve finále člověk zjistí, že na elektrokole se člověk vlastně nadře víc než na klasice a budem to kupovat všichni.

   0 0
  • Vlk79  

   Pánové, bez urážky. Mám jak elektro do práce a na nákup, tak MTB na blbnutí, takže můžu porovnávat. Pokud jedu do práce na MTB, nejsem tak utahaný. Kolo je lehčí a na elektru si dávám, dle aktuálního stavu sil, co nejmenší dopomoc. Zeptám se ale vás, těch ortodoxních, proč máte doma auta a jezdíte na nákup autem? Proč jsou parkoviště u bike parků plné aut? Proč jste tak ortodoxní jen skrz kolo, ale v jiných odvětvích života jdete s dobou a nevadí vám to? Hm?

   0 0
   • scalar  

    Bohužel jsem šlapací auto, co uveze celou rodinu, nesehnal, Ty o něčem takovém víš?

    0 0
    • Smazaný účet  

     Když je tvá rodina tak shnilá že musí jezdit všude autem a neumíš používat idos,tak to potom jo.

     0 0
    • Vlk79  

     A proč nejezdíte všichni na kolech? A proč si obhajuješ vlastnictví auta?

     0 0
   • Smazaný účet  

    Moje řeč,jednou mi tady jeden antielektrikář nebyl schopný říct, jestli je lepší když někdo bude jezdit celý týden autem a o víkendu se sveze za své na kole.

    Nebo když bude celý týden jezdit na e kole (za nákupy do práce atd)

    0 0
    • DonE  

     On tu někdo něco namítá proti elektrokolu jako dopravnímu prostředku?

     0 0
     • Smazaný účet  

      Ano tady je takové kolo bráno obecně negativně.

      0 0
      • tsunami  

       asi jsi to tu nepochopil, třeba já komentoval to, že o kole jsme se toho moc nedověděli – většina textu mi připadla jako obhajoba/vysvětlení proč elektrokolo.

       0 0
  • Markony  

   Nemam auto jen 4 obyč kola, nechodím do chrámu obžerství a jsem spokojený, nedělám si zásoby na válku prostě koupím dle aktuální potřeby .

   0 0
  • jIrI___  

   33 let a už mít nemocné nohy, čím dál více jsem rád za svůj poměrně dobrý zdravotní stav. Každopádně užívej, dokud stačí baterky :)

   0 0
  • Jáchym 1  
   • tak mladej a už tak odvážnej-

   Napsat na BF,že jsi spokojenej s elektrokolem a že si na něm dáš do těla.

   To je počin sebevraha.To pěkně schytáš.

   Já Ti rozumím a držím palce.Asi to taky schytám -:)

   0 0
  • bessinka  

   Téma Mýty o elektrokole má jíž přes 1100 příspěvků, tak hurá sem, tady to je ještě čerstvé......

   0 0
  • DonE  

   Když mám na kole dvě světla na baterky, je to také elekrokolo?

   0 0
  • mykovec  

   Tak proč ne, prostě nezvládnu to na normálním kole, tak si koupím kolo s motorem, jestli se tomu teda dá ještě říkat cyklistika. Akorát ten věk mi k tomu neštymuje, nějak brzo…Ale chápu, aby byla cyklistika zážitek, nesmí to být příliš velké trápení. Jsou asi dvě cesty, jak toho dosáhnout. Buď na sobě pracovat, jezdit, trénovat a držet se na rozumné váze nebo si koupit elektrokolo.

   0 0
   • DonE  

    Zase dát tam místo baterky dynamo, které by pohánělo ten elektromotor, by mohlo být zajímavé řešení, jak se na elektrokole nadřít víc než na normálním :))).

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.