Prosím poraďte kolo do 15 000 ,- ??

101 nepřečtených
  • carrbon

    Prosím poraďte kolo do 15 000 ,– ?? Děkuji

    0 0
    • maajkee  

      Třeba tohle

      Ale možná až upřesníš alespoň jakej druh kola, na jaký ježdění, kolik měříš, tak se bude radit líp :)

      0 0
    • mr.antik  

      Tak třeba tohle http://www.bradsky.cz/…-p-2389.html

      0 0
      • carrbon  

        Jo pěkný .. A neni za tyto peníze lepší tohle http://www.korunka.cz/…c-600-d-2010?… :::???

        0 0
        • maajkee  

          je, je to na kotoučích a má to slušný brzdy. Jinak výbavově to je podobný a vidlice stejný, takže z těhle spíš tu meridu.

          0 0
        • t29  

          jestli chceš kotoučovky, tak jo. Jinak většina dílů nastejno, akorát Amulet má lepší náboje a tipuju že bude tak o půl kila lehčí.

          0 0
        • VLAN  

          Tuhle Meridu mám, a na obyčejnou klidnou jízdu ji mohu doporučit. Já jsme si ji už nechal na jízdu na chatě.

          Každopádně, rozhodně nedoporučuji ty pláště co jsou na Meridě.

          Při jízdě z kopce nad 45 Km/h vytváří hodně velký hluk a kolo celkově brzdí.

          Pokud ti nevadí hmotnost 13,7 KG ve verzi 20 (tu mám já, mám to převážené) tak můžu doporučit.

          0 0
          • Vilém  

            Jak casto jezdis nad 45km/h, abys kvuli tomu musel menit plaste? Nebylo lepsi si koupit crosse nebo silnicku?

            0 0
            • VLAN  

              Moc často tak na tom kole nejezdím, ale jsme rád, když se kolo rozjede. Bohužel, s těmi plášti to moc nejde, resp. nešlo.

              0 0
              • nox159  

                pokud mas kopec tak se ti to musi rozjet smerem dolu na jakychkoliv plastich :D

                0 0
                • VLAN  

                  Prostě řečeno, pláště jsou 2in1…brzda i závaží.

                  0 0
          • xshreck  

            s pláštěma merida se dá jet i víc jak 70 :-)

            0 0
    • HarryTP  

      hele jaký má merida xc 700V mazání vidlice?chci odpovedet do ankety na velu :D sry za OT

      0 0
    • jaffa  

      Pokud si trosku priplatis tak doporucuju tento bike

      http://www.mojekolo.cz/…-q820-silver

      Mam ho a zatim totalni spokojenost!!

      0 0
    • maajkee  

      no a musí být nový, nebo třeba slušnej bazar?

      0 0
        • nox159  

          za tu cenu jiste ne!

          0 0
        • maajkee  

          no pokud někomu nevadí že je to author, tak je to solidně ustrojený, ještě bych ho stejně ale ukecal aspoň tak o 2 níž :)

          0 0
          • Quik  

            z ceho vubec vznikla ta nesnasenlivost k authorum ? :D

            0 0
            • maajkee  

              Od místních rádoby bajkerů :)

              0 0
              • Quik  

                Takže obecně značky kol, který vyrábí i kola pro „širokej lid“ jsou shitky… ach boze :D

                0 0
            • mr.antik  

              To je dlouhá historie:

              • jejich opravdu původní modely se tvařily děsně americky, pak seprovalilo že to dělaj nějaký pepíci Havlenové
              • další level byly jejich žluté smrti v podobě Author Racing Programukdy na tom jezdil každej druhej a v podstatě ty kola vůbec nebyly prozákazníka nějak výhodné, byla tam třeba 10procent sleva oprotiznačkovější konkurenci.
              • no a obecně byl u spousty modelů poměr cena/hodnota dost hroznej, aledíky marketingový masírce se to prodávalo
              0 0
              • Quik  

                To máš pravdu. V minulosti jsem horko těžko v okolí hledal někoho, kdo by neměl artura.

                0 0
                • mr.antik  

                  No a posledních dost let za to může taky jejich design, který byl opravdu příšernej.

                  0 0
                  • AleZ80  

                    Design je opravdu hnus a taky si to podělali tím, že ty kola načančali komponentama, který lidi sledujou a ošidili to na jiných dílech ( hlavové složení, náboje apod. ).

                    0 0
            • pepino  

              Jezdí na tom moc lidí a nějak se člověk odlišit musí, když to nejde jinak.

              0 0
    • maajkee  

      Pokud bys nespěchal, tak teď stavím jednoho Kellyse 19,5", s Axonem vidlicí, deore řazení a smyk, SLX hazka, BB5 nebo BB7 brzdy, easton ea30 řidítka, bude to myslím dobrej bajk.

      Cena bude tak do těch 10 určitě.

      0 0
    • oce  

      Dovolil bych si použít toto již otevřené téma, abych nemusel zakládat nové.

      Také sháním kolo do 15000 (pro otce).

      Dal jsem si následující kritéria:

      • Hliníkový rám, hydroforming, alespoň 2× zeslabovaný. Lepší by bylakratší geometrie pro vzpřímnější posez (otci už narostlmírný pupek)
      • Vidlice s co možná nejméně náročnou údržbou, odolná
      • Komponenty ideálně Shimano Alivio – to pro jejich odolnost
      • Celkově kolo co nejvíce blbuvzdorné

      Mě padlo do oka tohle:

      Kellys QUARTZ black 2011

      http://www.kellys-bicycles.com/index.php…

      nebo Kellys Salamander Grey 2011

      http://www.kellys-bicycles.com/index.php…

      Jaký je Váš pohled na tato dvě? Můžete prosím poradit případně jiná?

      A ještě jakou velikost rámu byste doporučili pro 178 cm výšky?

      Děkuji za odpovědi.

      0 0
      • nox159  

        Komponenty ideálně Shimano Alivio – to pro jejich odolnost – ??

        0 0
        • maajkee  

          Nevim jak teď, ale v roce 2001 jsem měl alivio a přehazka mi vydržela 3 roky, přes 20 000km a jen dvakrát jsem si ji nechával seřídit a ještě když jsem nechal kolo tátovi tak řadila :)

          0 0
          • nox159  

            myslis ze deorko by ti nevydrzelo stejne dlouho?

            jinak stejne za 15k seriovku na alivku – trochu předražené ne?

            btw: tedka jsem nahodil prehazku z roku 1993 – jezdena az do roku 2007 kazdy rok cca 3–5k km a porad slouzi… ;-)

            0 0
            • maajkee  

              No pak někdy v roce 2004, 05 jsme si koupil nový kolo s Deorkem a to jsem musel seřizovat podstatně častejc, zrovna tak pak LX i SLX musím občas doladit.

              Alivko na osimčce řadilo a řadilo a řadilo.

              Každopádně za 15 na alívku je to předražený, nicméně kola šly bohužel zase cenově nahoru.

              Ale kdy měl zájem, teď mám téměř dostavenýho pěknýho Kellyse Quartz s Axonem, LX přehazkou, Deore řazením a přesmykem, BB7 brzdama a cenovka bude tak 9 tisíc s půl roční zárukou :)

              0 0
              • nox159  

                je pravda ze obecne starsi veci vydrzely dyl…

                ale nerekl bych ze horsi veci vydrzi dele… ;-)

                0 0
                • maajkee  

                  No rozhodně si myslím že alivko s osmičkou vydrží déle bez štelování, 8čka prostě chodí líp :)

                  0 0
                  • nox159  

                    podle toho jak kdo nastriha bowdeny a jak kvalitni budou ;-)

                    jinak obecne mas i tedka pravdu

                    0 0
                    • maajkee  

                      Jasný, tak bowdeny udělaj dost, sám s tím mám zkušenost, dřív jsem to prostě uštípnul, nasadil koncovku a prd to tam :) Chce to alespoň trošku zabrousita nepoužívat nejlevnější bowdeny a lanka :)

                      0 0
                      • nox159  

                        pouzivam jeden osvedčeny bowden ( brzdovy ) za cca 16,– i na razeni a super :) mam ho na vsech kolech a jiny davat jiste nebudu.

                        0 0
                        • maajkee  

                          jakej? vždyť brzdový jsou 5mm a řadicí 4mm, mám pocit, že jsme jednou na nějaký kolo zkoušel 5mm brzdovej a nevlezla mi koncovka do těch průchodek na rámu.

                          0 0
                          • nox159  

                            jj je 5mm a vleze se ;-)

                            je to „no name“ myslim

                            0 0
                            • maajkee  

                              Hele ale to je fakt, někam se mi to prostě nevlezlo, od tý doby to asi tak nedělám, mám pocit že snad i do přehazky se 5mm koncovka bowdenu nevleze :)

                              0 0
                              • nox159  

                                jak ktera,pouzivam ty ktere se vlezou ;-)

                                0 0
                                • maajkee  

                                  hmm zajímavé, to musím ošéfovat, páč řadicí bowdeny jsou jinak 2× dražší :)

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    o prachy mi nejde v tomhle volim podle funkce a vzhledu ;-)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      a noname brzdovej bowden je nějakej hezčí než řadící? :)

                                      a proč teda dělaj vůbec řadící když brzdovej funguje dle tebe líp? :)

                                      0 0
                              • jIrI___  

                                5 mm bowden se mi do přehazky vleze, stejně tak do řazení. Vlastně už používám jen ty nejlevnější brzdové „točené“ bowdeny, protože ty klasické 4 mm řadící s podélnými dráty mě neskutečně sraly. Jednak jsou míň ohebné, což považuju za nevýhodu, jednak se špatně zkracují a jednak mi ty jednotlivé dráty dělaly pazvuky v koncovkách a rámem se to strašně neslo.

                                0 0
          • Jurda  

            Já mám alivko 15 let a šlape perfektně, seřizoval jsem ho jen jednou po koupi.

            0 0
            • nox159  

              a od te doby si nemenil lanka ani bowdeny?

              0 0
              • Jurda  

                No neměnil! Jedenkrát jsem měnil kazetu. Kolo v té době stálo 10 000,– a bylo z opravdového kovu ;o) Brzdy stojí za prd (žádná véčka), geometrie taky slabota, ale přehazovačky…jako švýcarské strojky.

                0 0
        • oce  

          Ano. Mám v paměti že mi kdosi říkal že Alivio komponenty už jsou docela dobré – mají podobnou konstrukci jako ty z vyšších řad od kterých se liší hlavně tím, že jsou těžší.

          0 0
          • Deus  

            To se říká i o XTR → XT, XT → SLX, SLX → Deore, takže podle mě někdo kecá.

            0 0
      • PatrikL  

        2011 modely bez poriadnej zľavy NIE. Tá výbava je na tých kellys bikoch úbohá.

        ja som za

        http://www.mojekolo.cz/…meteore-comp

        alebo

        http://www.mojekolo.cz/…00-d-cervena

        atď. Niekde budú možno aj lacnejšie.

        0 0
        • oce  

          Díky za tipy. Ta Merrida nevypadá špatně, ale je na Sram komponentech. Raději bych Shimano.

          Ty Kellys mi padly do oka hlavně díky rámu – za tuhle cenu trojitě zeslabovaný hydroforming moc nebývá, vidlice v téhle ceně bych řekl taky O.K. Komponenty jsou sice horší, zase si ale říkám že ty se časem opotřebují a vymění za lepší. Rám tak zůstane.

          Ještě jsem uvažoval nad Trekem

          http://www.trek-bikes.cz/…ek-4300–2011

          , možná loňský model

          a Authorem

          http://www.author.cz/…1/kinetic-4/

          Ještě jsem mezi startovními kritérii neuvedl že bych to kolo raději s klasickými „V“ brzdami – to kvůli jednodušší údržbě a vyšší blbuvzdornosti.

          0 0
          • Deus  

            Hochu, ty jsi blázen. Ta Merida, co ti tu dobře poradili, je úplně super a ty uvažuješ nad nějakým Authorem, kterej je oproti ní úplnej, ale úplnej shit.

            0 0
          • Tommy_Lee  

            Vidim dobre, ze za toho Authora chcou opravdu 15 000??!! To jako neni moc vtipny :-)

            0 0
        • oce  

          To jsou loňské modely. Rám je jiný a osazení taky…

          0 0
      • oce  

        Našel jsem ještě toto. Minimálně design rámu je krásný:

        http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

        obzvlášť ta zeleno-bílá varianta.

        0 0
    • martin_bakov  

      http://www.bradsky.cz/…-p-4270.html

      kupoval sem pred par mesici a dobry kolo

      0 0
      • martin_bakov  

        spatne zarazeno, melo to byt pro @oce

        0 0
        • Toutou  

          On nechtel SRAM, ne?

          0 0
          • oce  

            Ano, na SRAM bych kolo opravdu nechtěl.

            0 0
            • Toutou  

              Proboha proc? Bajkovy rasismus?

              0 0
            • Toutou  

              Proboha proc? Bajkovy rasismus?

              0 0
              • oce  

                Rasismus? To snad ne… Jde o to, že každý okolo mne kdo má kolo a trochu řeší nejen jak je barevné tak má právě komponenty Shimano. Své vlastní kolo mám taky na Shimanu, takže použiju i nářadí apod.

                0 0
                • Toutou  

                  Nesmysl, nesmysl, nesmysl.

                  0 0
                  • nox159  

                    tedka mas pravdu ;-)

                    ale rekni mi v cem je treba X.9 lepsi nez XT ?

                    za me

                    XT bude lehci

                    XT bude levnější

                    chod srovnatelny ( rict ktery je lepsi je hodne subjektivni ;-)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Prostě Sram je Sram, Šitmano se může jít zakopat :). Teď jsem přemýšlel nad tím, že kdybych kupoval nové řazení, tak by to vyhrálo nad X.9 právě XT (nebo SLX) a to i přesto, že Sram mám rád. Je to jak píšeš, Shimano je levnější, o málo lehčí a s nástupem Shadow přehazek se chodem k Sramu velice přiblížilo, navíc má „budíky“ a člověk vidí, co tam má zařazené.

                      0 0
                      • nox159  

                        k tomu sram nema na XT kazetu pomerem cena/vykon/va­ha vubec.

                        a tedka vytahli pomer 1:1 u novych 10 speed ( jestli jsem dobre cetl) takze i posledni vyhoda sramu sla do kytek ;-)

                        ale neopovazuju se soudit co lip chodi jestli shimano nebo sram – to je vec sympatiji ;-)

                        mi chod sramu nesedl

                        0 0
                • pepino  

                  Jestli jsem to dobře pochopil – každý kolem tebe, kdo tomu rozumí, má Shimano a na Shimano komponenty je jiné nářadí, než na Sram, je to tak?

                  0 0
                  • oce  

                    V žádným případě nechci a ani jsem nechtěl polemizovat jestli je lepší Shimano nebo Sram.

                    Ano, každý kdo v mém okolí jezdí na kole a dokáže odpovědět na otázku čím má osazeno kolo jinak než krčením ramen má shimano…

                    S nářadím jsem asi ustřelil..

                    0 0
                    • jIrI___  

                      V mojem okolí je to přesně naopak. Naprosta většina lidí, kteří dokáži odpovědět na otázku, co mají za řazení, tak mají Sram :)

                      0 0
                    • Toutou  

                      A tobě záleží na tom, co mají ostatní? Jinak ono se to fakt neliší, princip fungování je stejný a nářadí je rozhodně stejné na každé osazení.

                      Naopak ty jediný můžeš být ten borec, který mezi zatuchlé Shimano-fans vnese svěžest SRAMu :P Nebo tak něco… prostě na ostatní nehleď a SRAMu se vůbec neboj.

                      0 0
            • martin_bakov  

              taky nazor, pobavils :D

              0 0
              • nox159  

                proc ? ja jsem stejneho nazoru jako on – teda jen v tom ze bych sram na kolo nechtel ;-)

                a nano tez ne ;-)

                0 0
      • oce  

        NANO je Čínská značka? To nebudí moc důvěru…

        0 0
        • Toutou  

          NANO jsou cesti lepici nalepek. Mam od nich taky bajk. Zvaz to, za ty penize…

          0 0
        • nox159  

          NANO je cinsky ram s ceskou nalepkou jestli se nepletu ;-)

          ( ale je vcelku jedno jestli tam nalepku nalepi u nas nebo v cine)

          0 0
          • Al Stra  

            nelepí oni ty nálepky přímo už v čínské továrně?

            0 0
            • nox159  

              rikam ze to nevim jiste (porad to bude ale „ceska znacka“) takze je to mozne… protoze kdo by se s tim sral ze ? to dela jenom sup :D

              0 0
            • oce  

              Hádám že jo. Co jsem si všimnul tak nálepky bývají pod vrstvou laku.

              0 0
    • Schoscha  

      inspirován z vedlejšího vlákna -piranha

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.