• Hroch obojzhivelnyj

    Ole, uz je ta pauza nejaka dlouha, nastesti se to zacina roztacet v Australii, Germani si to rozdavaji v souboji goril (ale kdovi kdo se bude smat nakonec).

    Vloni se nejvic libily italske stroje. Letos vyhrava Bianchi v barvach Belkinu cenu o nejosklivejsi kolo (a to jsem myslel ze vyrvat tu cenu Lampre- Meride neni mozne).

    Kola profi pelotonu 2014

    Jak se zda, integrovane sedlovky jsou out, divne zprohybana kola taky, futuristicke aero krabice na ustupu..

    Ja bych si tam vybral Cervelo (asi jsem konzerva).

    0 0
    • McBlacky  

      Teda André v tom bílým to je zlo dres :) Marcel v bílé loni byl o dost lepší, letos SH-Giant standart. Nejlepší dresy pořád Movis a hodně pěkně Trek

      0 0
      • Mig_all  

        trek pohrebaci, giant paradni dresy, letos asi nejhezci…

        0 0
      • trembi  

        Dresy podle mě nejhezčí AG2R nebo IAM to se nemůžu rozhodnout :) kola asi Movistar :)

        0 0
    • Mig_all  

      vidim ze Merida opisuje od Giantu, ale obe dve jsou nadherne!

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Sezóna ještě pořádně nezačala a už jsou první oběti.

      Thomas Voeckler si stihl zlomit klíční kost na tréninku den před startem na Tour Down Under. Giovanni Visconti si během toho kritéria People's Choice Classic zlomil holenní kost a Chris Sutton nalomil zápěstí.

      0 0
      • Sugar67  

        Voeckler má na tu klíční kost smůlu – loni si ji zlomilna některé z jarních klasik.

        0 0
        • McBlacky  

          mi přijde že si ji láme snad každej rok poslední dobou. Navíc teda mu z ní vyndali akorát šrouby a prej na ní nemá padat, no tak to na ní hned složil…

          0 0
          • Mig_all  

            to uz musí tu kost nepoužitelnou ne?

            0 0
          • Sugar67  

            No právě jsem četl ten článek, že mu sundali destičku a hned na to se mu to stalo. To nasere ;-) Já ho mám rád, je to sympaťák a nejlepčí jsou jeho ksichty když se trápí do kopce. Mr Bean hadra!! ;-)

            0 0
            • vasek80  

              A nejlepší je, když dělá ksichty, jako že to rve na 150% a prostě maximální úsilí a víc by to nešlo a někdo ho v klídku předjede. Hnusně se po něm podívá, jakmile zjistí, že kemery zajímá ten co jej předje, tak si v klidu sedne a jede si dál o své pohodové tempo.

              0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Cannondale. Tak určitě… :)

      0 0
    • karliner  

      Imho Lapierre FDJ je mnohem ošklivější..

      A tedy Giant zřejmě také navrhovali v ošklivinci.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        ty nejsi objektivní, tvůj názor není směroplatný :)))

        Zkombinovat celeste ehm.. zelenou se svinibrodskou zeleni, brr.

        Ale s giantem souhlas. Tam maji design department v osklivinci uz leta :-)

        0 0
      • treatt  

        Lapierre zběsile ologovanej a má prapodivnou sedlovku, jinak je to dost decentní kolo samo o sobě – když si ho představíš jen v černé, viděl bys to jinak..jako třeba rám mi přijde asi tak 3× elegantnější, jak nějaký Píňo s tím vlnobitím

        Swift má ovšem taky pěkně hnusný logování :)

        Líbí se mi, že Canyon dostal tu nádhernou modř, kdyby to nemělo ty nápisy jak několikapatrovej dům na ráfcích, moc pěkný kolo..

        BMC klika, u Giantu s Tebou souhlasím, letos to ale vypadá, že si zapomněli silničky a jedou jen na TT kozách :)

        Cannons jsou děla, ale letošní lak mě moc nebere, málo zelený :) A taky mě překvapilo, jak nahoru má na poměry profíka Elia představec..

        Bianci je teda fakt *******, nechápu, že chtěj dělat tímhle propagaci kolu, co stojí čtvrt mega..a ještě neuměj dát baterku dovnitř rámu?

        Pro prezentaci Colnaga si teda mohli vybrat lepší paintjob, než Kamikaze barvy, v té bílé to je dost fádní a, přiznejme si to, ty mufny vypadaj jaksi archaicky

        Merida teda taky nejede nejede na žízeň, ale image :) Časovkářská koza s nizoučkýma ráfkama, to je vzhledové fajšmekrovství :)))

        Trek decentní, sladěnej, nenadchne, neurazí

        Ridley Helium ultra raketa, vzhledově nenadchne, výkonem na špici. A posed Adama Hansena? Ufffff

        Venge Omegy – ideální kolo na pózing :)

        Sakum prdum, bral bych buď Cervelo nebo Ridley čistě z funkčního hlediska, letos mě za srdce nic tolik nechytlo :)

        0 0
        • treatt  

          U dresů žádný zemětřesení, oproti kolům Belkin není tak hnusný, Tinkoff je o kus hnusnější jak minulou sezónu (zato pěkně identifikovatelný), Astana kosmetika, nevím, na čem moc staví Rapha s dresama Sky, jak je to maximum fashion, když vypadají prakticky stejně jak od Adidasu (trochu mi to připomíná, když růžový dres Gira navrhoval nějakej ten hyper nejvíc módní návrhář, nechce se mi to hledat (něco jako Dolce a ten G)

          Trek se mi zdá, že nebude dobře rozeznatelný, když jdou do černa OPQS..

          Orica i BMC klasici, AG2R stejně hnusný, Lampre aspoň pěkně vidět, Lotto bude těžký oddělit na Vueltě od lídra :)

          V součtu souhlas s většinou, Movis jsou prostě pěkný

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Je někde nějaká fotogalerie kol profi pelotonu 2014? :)

          0 0
    • Obi-wan  

      Za mě Colnago C59 Europcaru, Ridlej Lotta také jde, ale kůlna je hold kůlna.

      0 0
    • šimlos  

      Dresy 1.Movistar 2.Trek,kola 1.Cervélo 2.Colnago pro Europcar 3.Trek. Za to Bianchi pro Belkin by měl dostat odpovědný člověk pár pohlavků,to je normálně hnus!

      0 0
    • treatt  

      Kurnik, Gerro teda vypadá, že už má solidně vyladěný nožky lehkým uphillu Gorila pěkně vykostěná..

      Kittel byl den předtím o kus vzadu a dorval si to teda ostře, hodně slibně tam byli mlaďasové Ewan i Alaphilippe, klobouček. Dědek Rojas taky celkem solidně, vláček Sky se zas předpisově rozpadl :)

      0 0
    • Kebo  

      Konecne pekny silnicni vlakno :-)

      za me 1-Lotto Belisol ten retro design se me fakt libi

      2-SKY nevim proc ale proste jo i kdyz komplet adidas byl

      asi trosku hezci

      3-Saxo dresy od Saxa se mi tak nejak delsi dobu libi

      nejlepsi byly ty modry s tim orlem

      a kola pro me jedine Pinarello a Trek, s tim ze uplne uzasny byl ten modry Trek z minule Tour.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Team Sky má/nemá letos nového sponzora nesponzora. Měřiče výkonu mají od firmy Stages. A jelikož jejich produkty komunikují s jakýmkoliv zařízením podporující ANT+, tak si Sky domluvilo nedomluvilo zajímavý obchod s Garminem. Dostali nedostali několik desítek cyclocomputerů, aby je všechny vzápětí přebarvili na barvy firmy Stages.

      Více popsáno zde

      Ostatně, tyto praktiky jsou v profi pelotonu velmi známé už dlouhou řadu let. :)

      Fotky pustil do světa australský paint shop Paint My Bike.

      0 0
      • Delkim  

        btw ten Wiggins, to asi neni úplně standardní délka představce, ne? možná proto se mu při rychlých sjezdech tak blbě zatáčí :)

        0 0
    • Delkim  

      holt doma je doma :)

      dnes 06:37 | zdroj: cyclingnews.com

      Cadel Evans (BMC) závodí již v lednu naplno, po druhém místě při Australském šampionátu se nyní dostal i do čela celkové klasifikace Tour Down Under. Evans vyhrál v sólovém úniku třetí etapu a na peloton najel patnáct vteřin. Druhý dojel Nathan Haas (Garmin Sharp) a třetí Diego Ulissi (Lampre-Merida).

      V celkové klasifikaci se vyhoupl Evans na první před Simona Gerranse (Orica Greenedge) a Ulissiho.

      0 0
    • l-e-t-o  

      ač na silničky moc nejsem, tak za mě Scott od Oricy-GreenEDGE :)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Starici se oblekaji do ruzove: Horner podepsal Lampre :-)

      0 0
    • MichaelSimek  

      zensky budou mit vlozenej zavod v tdf, jestli jsem to dobre pochopil http://us7.campaign-archive2.com/…

      0 0
    • robb  

      http://www.cyclingnews.com/…muel-sanchez

      Samu jde do BMC.

      0 0
      • Mig_all  

        no nekam jit musel :-)

        0 0
        • McBlacky  

          V roc 2015 ušetří na Thorovi, Evansovi a Philgilovi, takže zase musí nabrat nějaký kotevníky za draho, jinak by to nebylo BMC :)

          0 0
          • Mig_all  

            kam tihle tri asi pujdou?

            0 0
            • McBlacky  

              k Alonsovi :)

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                JJ ted to do sebe vsecko zapada. Sagi do BMC a Thor, Phil a Cadel k Alonsovi :-)

                Sagan was rumoured to be joining the Alonso project for a salary of 3,3 million euro per season. „I think his manager [Giovanni Lombardi] has gone over the top with his financial requests. If he's got someone to offer him that much I can't understand why he's not signed already. But I spoke with Alonso and he was clear. For that amount we could get three riders; one to stay on his [Sagan's] wheel and two to win the race,“ Bettini said at the GP Etruschi on Sunday.

                0 0
                • karliner  

                  Ledaže by si to Alonso už po několikáté všechno rozmyslel a posunul :-)

                  0 0
            • zdendos-rb  

              třeba pudou po žních k Turkovi :-)

              0 0
              • McBlacky  

                do Sekerspor, tam jim zase zvýší výkonost, to oni umí :)

                0 0
                • karliner  

                  A koho nevezmou tam, půjde do Vini Fantini s osobními trenéry Di Lucou a Santambrogiem.

                  Konzultace by mohl dělat Rico :-)

                  0 0
    • Delkim  

      Dubai Tour 2014, první etapa

      1 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:12:03

      2 Steven Cumming (Gbr) BMC Racing Team 0:00:14

      3 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin-Sharp 0:00:16

      4 Tony Martin (Ger) Omega Pharma Quick Step 0:00:22

      5 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:00:26

      6 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:31

      7 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:00:32

      8 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:00:35

      9 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha

      10 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:37

      na Eurosportu ten přenos byl snad za trest, 80% času neustále záběry mrakodrapů, hotelů, fontán, atd… a když už byl v záběru cyklista (většinou detail třeba na jeho ruce), tak aspoň vedle něj druhé okno zase se záběrem nějakého baráku…

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        To víš, šejkům o tu cyklistiku zase tak moc nejde :)

        0 0
        • daymaker  

          dneska je museli na spurt budit… písek, palmy, Ferrari a sem tam velbloud.. člověk hodně rychle usíná… ale Kittel s přehledem

          0 0
          • McBlacky  

            vždyt to byl bordel a ne sprint podle šablony vlak, 200m to go rozjezd, 100m jump, Cav wins :)

            Po tý 180 točce se to už nějak nestačilo dát do kupy. Bodnár nebo kdo to byl zaříz Cava, když odstoupil, Cava zavřeli a hotovo.

            Takticky skvěle Sagi a WTF Taylor na trojce…

            0 0
    • robb  

      Za dva týdny začne nejkrásnější část cyklistické sezóny.

      Tady je kalendář:

      Omloop Het Nieuw. Mar 1

      Strade Bianche Mar 8

      Milan-San Remo Mar 23

      E3 – Harelbeke Mar 28

      Gent-Wevelgem Mar 30

      Tour of Flanders Apr 6

      Paris-Roubaix Apr 13

      Amstel Gold Apr 20

      Fleche Wallonne Apr 23

      Liege-Bastogne-L Apr 27

      San Sebastian Aug 2

      UCI Worlds Sep 21–28

      Il Lombardia Oct 5

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Zrovna dneska jsme se bavili, že se už nemůžeme dočkat na ty ohňostroje. To zase bude nářez. :)

        0 0
      • daymaker  

        jup, akorát doufám, že ty dny, kdy se pojede, bude venku hnusně, aby nebylo dilema, zda ven na kolo, či sedět u bedny… :-)

        0 0
        • vitan  

          no doufám, že nám letos projde kostkovaná klasická etapa…Kružberk-Harta-Libava???:)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Tu Libavou vám nezávidím, jednou jsem přes Libavou jel z Olomouce domů ze škole s báglem na zádech a měl jsem dost. To si raději 30 km nadjedu než po té hrůze tam. :D

            0 0
            • vitan  

              Tak Štybar, který letos vyhraje Paris-Roubaix…tak si taky nebude moct vybrat trasu, ne?:)

              Líbí se mi, že se budou na klasikách snažit zabránit ježdění mimo kostky.

              0 0
              • Biker jak Pes  

                No to sice ano, ale mě za to nikdo neplatí. :D A když dojedu konečně domů, tak dojezd na narvaném velodromu na mě taky nikde nečeká. :D

                0 0
                • vitan  

                  ty voe, neděle 9:00 ráno u Koule…a špalír máš řádný:)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Ani nevíš, jak mi to chybí v Olomouci. Ale už se začíná blýskat na lepší časy, poslední sobotu nás jelo 20 lidí a v neděli kolem 15. :)

                    0 0
              • karliner  

                Asi si přečetli, co jsem tady o objíždění kostek po krajnicích psal :-)))

                0 0
          • daymaker  

            jasná věc… !

            0 0
      • šimlos  

        Pravda,už se těším. Omloop by třeba mohli dávat na Eurosportu,ale to si asi moc fandím,zase budu vejrat na zrnitý stream, komentovaný podivným jazykem, na Sporze nebo jinde :-)

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ono uz tedka v Omanu jsou pekne nadupane sestavy. A 4 Cesi.

        Mimochodem to vypada ze ten extra kopec na San Remu se nepojede, takze to bude zase loterie (ktery ze sprinteru prezije).

        0 0
      • jecnak  

        Neda se nekde sehnat gpx Strade Bianche? Rad bych si to za mesic projel.

        0 0
      • Ma7ous  

        taky se těším tohle jsou většinou nejlepší závody v roce, bude tipovačka ?

        0 0
    • MichaelSimek  

      http://us1.campaign-archive1.com/…

      Nino Schurter pojede 2 zavody za Orica GreenEdge

      0 0
      • karliner  

        Logický marketingový tah. Nic víc, nic míň.

        0 0
        • treatt  

          Co třeba průlom do rigidních pravidel UCI?

          0 0
          • karliner  

            A je to snad v rozporu s tím, co jsem napsal?

            0 0
            • treatt  

              No mně to třeba tak logické a nic víc nic míň nepřijde. Přijde mi jako dobrá zpráva, že UCI umí taky něco jiného, než rigidní aplikaci rule n. xxxxx

              A pokud se najde kluk z bajků nebo třeba z formule jedna, který má dostatečnou výkonnost a skill, aby nedělal v balíku jen bordel, tak mi přijde fajn, že je možné najít cestu, aby si zkusil zajet jeden dva závody.. marketingově pro cyklistiku jedině dobře

              0 0
              • karliner  

                Nechtěj se hádat, když není o čem, stejně je to v rovině „možná“..

                Btw. – není ten důvod, proč to UCI nechce povolovat ne zrovna „rigidní lpění na pravidlech“ (uznávám, v diskusi to jako vymezení se zní dobře), ale třeba vlažnější přístup jiných disciplín (nebo sportů) k odhalování dopingu než je u silničních Pro Tour teamů? Se jen ptám, než mne zase setřeš..

                0 0
                • treatt  

                  Hele já se vůbec hádat nechci, jsem to myslel prostě tak, že mi to je sympatický a napsal jsem důvod. V ohledu vyšší tolerance k dopingu to neumím moc posoudit, ale že by byl oprávněný důvod bát se, že najednou během dvou exhibičně-zkusmých závodů někdo vyhrál díky tomu, že je nasyplej, protože je míň sledovaný, jak silniční profis? No, tohle by mne nenapadlo, přiznávám, ale argument to být rozhodně může

                  0 0
                  • karliner  

                    Těžko říct, asi nikdo nevěří, že by ty etapáky chtěl Nino jet na GC, že. Ale pokud by jim vykousl etapu (což by se klidně stát mohlo), mohli by se bouřit samotní profis nebo ostatní týmy a věřím tomu, že kdyby to prošlo, kdoví, kolik teamů by si začalo pěstovat nějaké nasypance na tu dvě akce, tam další, v nějakých bikových nebo jiných pseudo týmech, třeba mimo dosah biologických pasů (možná je elite bikeři mají, to nevím přiznávám) a pravidelné kontroly… Myslím, že UCI lze vyčítat leccos, ale zrovna tohle mi přijde jako fair řešení.

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Tak staci aby to dali jako podminku, ze musi byt v programu normalnich x mesicu predem.

                      0 0
                      • karliner  

                        To asi jo, ale řekl bych, že podobné, celkem zásadní, změny pravidel se nemůžou a nebudou dělat vždy, když si nějakej PR manager zahulí a něco vymyslí :-)))

                        0 0
                    • MichaelSimek  

                      biker nemaji bilogicky pas pokud teda by volozene nekomu UCI individualne je nedavalo…ale top bikeri jsou na seznamu lidi co musi rikat kde kdy budou a muzou byt kdykoliv kdekoliv testovani (coz teda podle Hamiltona stejne moc nefungovalo) a samozrejme takovej nino bude testovanej skoro na kazdym zavode

                      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pekne skace Sagi obrubniky v Omanu. Asi uz ho ty 2 mista pekne zraly.

      A Styby taky pekne, zatim.

      Ono se asi u grupky Sagan, Cancelara, Froome, Stybar nedala cekat nejaka velka spoluprace. Kdyby to tahle dojizdelo v San Remu…

      0 0
      • Talaj  

        Pěkně, *****, pěkně.

        http://youtu.be/Md-srshSXYU

        2:20

        0 0
        • Mig_all  

          Se z toho čobola taky neposerte, takovehle pičovinky tam umí polovina pelotonu a v zavodech to predvadeji každou chvilku.

          0 0
        • prodi  

          kurňa, hezkej asfalt… tam asi solit nemusej:)

          0 0
        • karliner  

          Abychom si rozuměli – obdivuješ, že dokáže vyskočit na obrubník?

          0 0
          • bagr84  

            Mne osobne to treba obdivuhodny prijde, ja bych si to na ziletce v 50 km/h po 130 km nelajzl, ale chapu ze mezi elitakama s tim asi vyjimecnej moc nebude :)

            0 0
    • anicomp  

      Zdravím, posledních pár dní jsem nemocný neměl co dělat, tak jsem spíchnul takový webík www.ciclismo.cz. Budu rád za nějakou zpětnou vazbu…má smysl pokračovat? Nesrovnávejte to prosím s roadcyclingem,mtbs a pod…to jsou profíci…já začal před pár dny a nejsem žádný spisovatel:-) Díky

      0 0
      • MichaelSimek  

        srovnavat se musis s nejlepsima!

        0 0
        • anicomp  

          nemám v plánu se tím živit, ale jen krátit večery:) kupodivu už tam přilezlo i pár lidí z vyhledávače a nejen z tohohle odkazu, tak uvidíme:)

          0 0
          • MichaelSimek  

            no ja tak dlouho delal muj web jen jako konicek az se mi zasteslko ze bych rad kdyby me to zivilo, ale do toho je opravdu dost daleko

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      To jsou veci, dva krasny zavody o vikenku a tady ani slovo.

      Specialne ujeta grupka o 10 lidech s 5× OPQS a 3× Belkin, to je malo vidany kousek. A kdyby se Boonen nechal predjet, jako ze moc nechybelo, tak z toho ma OPQS leda ostudu.

      0 0
      • McBlacky  

        mě se víc líbila sobota, to byl fakt boj, nemám ale rád EBH protože jeho simulace prošití to bylo zbytečný, není Thomas :) Přál jsem to na špici oběma, gva má teda smůlu jako hrom, ne větší než Boom, ale stejně.

        Neděle byla celkem nudná, protože unik odskočil na problematickou vzdálennost hlavně díky tomu že podváděl a za nima se akorát pak nedohodli ale to už byla minuta, výsledek byl dost jasnej předem, oqps to v závěru moc nezvládla a spíš to byla klika, že jen Belkin nedal.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ja teda videl jen tech par zaznamu na steephill, poslednich 10 km ze soboty a zaver z nedele.

          So: Nerozumim tomu s EBH. IMHO nesimuloval prositi, ale proc by pomahal sjet Stannarda? Pokud by trojicka ty dva sjela, taky dobre pro Sky, fakt je ze z tech 5 je asi nejlepsi ve spurtu. Ale ze by o bylo pro Sky vyhodnejsi, to teda fakt nevim.

          JAk podvadeli v nedeli? Tenhle kus jsem nevidel, a nehledal celej zaznam.

          V sobotu jsem cet neco o motorkach (pro k., ne v tech ramu).

          0 0
          • McBlacky  

            v sobotu to bylo dřív byl rozhodující unik EBH, Terpstra a Boom. Ebh z nich dělal ksichty a moc nechtěl tahat. Po pár km Boom píchnul a jako reakce EBH brutálně nastoupil Nikimu a už vůbec nedělal popravenýho pak.

            Tím ale jak Boom vypadl a oni dva se napadali, tak přestali spolupracovat a dojeli je. Až jeden z dalších uniků byl GVA+Ian.

            v neděli si to unik místo jedný sekce po kostkách střihnul po asfaltu cyklostezky, která byla za oddělovacím trávníčkem. Odhady hovoří, že na tý sekci udělali 30sec v rozhodujíc chvíli kdy ještě moc najeto neměli.

            já viděl u obou 70to go, protože jsem ted dlouhodobě nemocnej :/

            0 0
            • vitan  

              tady je důkaz:)

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                To neni dukaz, tam jedou vedle vsichni :-)

                Ad EBH, ja cet jen Terpstru, ze nechtel v tom prvnim uniku nejak extra tahat protoze cekal ze zezadu prijede v grupe Boonen, a pak byl prekvapenej ze tam nebyl.

                0 0
      • karliner  

        Tak to je slušnej absťák. Takový dva hnojáky a ty si hledáš záznamy :-)))

        0 0
        • McBlacky  

          Omloop mě fakt překvapil, krutá řežba, daleko víc než loňský Flandry a mrak jiných závodů. Díky tomu, že pršelo a nebyla radia tak to mělo hodně zajímavých pasáží, prakticky pořád byl někdo v uniku a za nima menší pole v různém stadia rozpadu a různou motivaci aktuálně jet…

          Kurme bylo opravdu nothing to write home about.

          0 0
          • šimlos  

            Omloop byl zajímavej už loni když vyhrál Paolini,nebylo to teda takový živý jako letos,ale ke koukání to bylo,pro pána z Karlína je to ale prostě hnoják a basta :-)

            0 0
            • karliner  

              Tak pro někoho je ke koukání i pokus o rekord v hodinovce na dráze :-)

              Mě se při cyklistice líbí utrpení v kopcích (a záběry okolní krajiny), uznávám, že nejsem takový fajnšmekr jako ty nebo treatt či hroch, abych si liboval nad taktickými hrátkami jednotlivých formací. Rád se dívám i na klasiky s tradicí, ale závod, který se soustavně přejmenovává a zajímavý je jen tím, že je první, mne netankuje ;-)

              0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Kuurne je dulezitej milnik v mym zivote, to je vyroci dne kdy jsme se my dva poprve potkali :-) jsem z ty vyjizdky prijel dom, a dival se na dojezd, tenkrat dojelo asi 20 lidi protoze byl uragan, tak mi to utkvelo.

          0 0
      • Biker jak Pes  

        Tady máte posledních 95 km Omloop.

        Tady je Kuurne-Brusel-Kuurne.

        0 0
    • šimlos  

      No a v sobotu Strade Bianche a v neděli Roma Maxima,obě akce na Eurosportu.Už nám to pěkně začíná..:-)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Konečně cyklista, který vypadá jako chlap, Luca Paolini a jeho plnovous. :)

      0 0
    • Delkim  

      posledních 5 minut dnešní Strade Bianche

      http://www.youtube.com/watch…

      a nekoukejte dopředu na výsledky ať to máte napínavý až skoro do konce :)

      0 0
      • Canyon325  

        ako začali šliapať do toho posledného stúpania, tak už bolo viac-menej rozhodnuté… sagan ho ťahal takmer celý čas + Kwiatek má snáď o 10kg menej :) aj keď zase pred rokom tam utrhol top vrchárov (rovnako ako v horskej etape Tirreno-Adriatico Nibaliho a spol)

        0 0
        • robb  

          Takovej kancléř je taky těžkej a jak dokáže letět do kopce.

          I když dneska teda ne.

          0 0
          • McBlacky  

            letos se zatím nezdá moc ve formě :/

            0 0
            • vitan  

              Cance: To ty proužky na dresu…:/

              Valverde na Maxima Roma zajel neskutečně.

              Sobota byla taky pěkná – Cunego nevystrčil moc nos z háku a za ním se nikdo moc dobře neschová, takže to měl rozjeté dobře:)

              0 0
              • McBlacky  

                Velve mazácky, pořádný Win, jak má být. Ono to finále je pro stahování horší než se zdá.

                Cunego si konečně zase zajel neco víc než totál parking.

                0 0
    • Biker jak Pes  

      Nějaký stream na Paris-Nice? Těm na steephillu se moc nechce fungovat.

      EDIT: Už to jede… :)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        No, tak závěr teda docela zajímavý.

        10 km to go to spadlo a zůstali tam dva sprinteři, Tyler Farrar a Gianni Merrsman. Meersman se sice pokusil o express za autem zakončeným dráhovým „vyhozením“, ale nebude mu to nic platné. By mě zajímalo, jestli a jaký vyfasuje flastr za to. :)

        Závěr byl ale slušně vyhrocený, někteří tam lítali i mimo cesty a v poslední točce to ještě spadlo.

        0 0
        • treatt  

          Hm, tak škoda, že jsem se nemohl dívat, to muselo být zajímavý

          0 0
          • McBlacky  

            Na PN teda jdou k zemi každou chvíli. No a Tyler není sprinter už dva roky, takže :)

            Andy s Frankem už to zabalili, výmluvička že díky pádu nakoupili a GC je tím pádem zabitý. LOLOLOL

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Andyho jsem viděl, jak si vystoupil na rovině. Fakt netuším, co to mělo znamenat. Ti dva by už toho měli nechat. Takhle jsou k smíchu.

              K tomu Tylerovi, uvažoval jsem, jestli napsat sprinter, ale nechal jsem se unést. :)

              0 0
    • treatt  

      Letos zatím nemám moc času nic sledovat, nevíte někdo, co znamenaj ty hecy SKY vs OGE?

      0 0
    • Avail  

      zajímavej konec hnojáku Trofeo Balestra

      http://video.gazzetta.it/…babae968c9f4?…

      možná měli počkat s těma konfatemama až na podium .))

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Zatímco na Paris – Nice a Tirreno Adriatico létají ohňostroje, tak i diváci si přijdou na své. Jeden takový nejspíš měl něco proti Ag2r jezdcům.

      Pak tady máme výběr Top 5 bike throws včetně Kittelova hodu ve stylu Hulka.

      0 0
      • zdendos-rb  

        nebylo to spíš myšleno na ruskej Tinkoff team? Vzhledem k tomu ce se teď děje bych se ani nedivil, ale co víme…

        0 0
      • treatt  

        Ale teda koukám, jak to předvídal ten kluk ze Saxa, co jel před ním a ukázal..to mohlo dopadnout hodně zle tohle

        0 0
    • robb  

      Dojezd dnešní etapy na Tirrenu

      http://cdn1.sbnation.com/…/T05_ukm.jpg

      Ve Sky prý použijí převody 34×32

      0 0
      • Tina  

        30% stúpanie??? :O

        0 0
      • McBlacky  

        dávali si tam teda zle.

        AC jel jinou ligu, i když teda kromě Quintany tam nikdo není ve formě a toho někde ztratil už dávno před cílovým brdkem.

        0 0
        • robb  

          .

          0 0
        • robb  

          Albertovi převody

          0 0
        • karliner  

          Bylo mi až stydno za profis, kteří šněrovali silnici od pangejtu k pangejtu na brdku, který by půlka BF dala s dospělými klikami a 23 kazetou s prstem v nose.

          0 0
          • McBlacky  

            mě to neříkej, Vždycky akorát dostanu BF sodu, že si dovolím doporučit co kopců compact a 27–28 kazetu :)

            tahle stojka byla hodně zlá a kazety s 30kou tam mělo ke compactům dost týpků a ani tak se na to nedalo moc koukat.

            Kdyby to Krojcovi nepadalo na malou jako v sobotu, tak nevím co by tam dělal :)

            0 0
            • vitan  

              No…kufry děsně kloužou, takže by hodil mrchu…:P

              0 0
            • Peslezedirou  

              Pro moje brouzdání vidím kazetu s 27z a ještě compact rodla jako z jeden nejlepších nákupú na silničku.

              0 0
    • Avail  

      no co to bylo ? to neni kopec, to je mučení! Alberto dneska famózní !

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Už tady máme první módní výstřelky letošního roku. Opět je to tým Garmin Sharp a Ben King, který si na dnešní etapě Tirrena dal pořádně záležet při výběru slunečních brýlí a doufaje, že mu styl Robocopa dodá sílu se alespoň na kole udržet při nekřesťanských 30%.

      0 0
      • bosmilan  

        pěkně se tam trápili z jedné strany na druhou :-D Jsem rád že i profíci mají občas stejnou kadenci jako já,když se škrábu na nějaký kopec :-)

        0 0
      • vitan  

        Ten El-Stejkovi nevystřídal a potom vystřelil, tak jsem měl aspoň radost, že vytuhnul:)

        0 0
        • McBlacky  

          tak ale AC vypadal, že moc neřeší kdo mu chce nebo nechce

          střídat, prostě si jel totálně svoje a akorát ztrácel vagonky :)

          Celkem chytře vyhodnotil, že když už vyhrál v sobotu, nemá smysl jít po někom, kdo nota bene není žádná špička a na 90% vytuhne. Místo toho jen lehce přidal a vydrtil ho na tempo, poučil se od Porteho ze soboty :)

          0 0
          • dafe  

            Mě bylo líto fousáče Geškeho, když si Alberta dorazí tak ten se podívá a zařadí finální turbo…

            0 0
            • daymaker  

              říkal jsem včera Víťanovi, že se letos hodně povedly španělské steaky… :-)

              0 0
              • marios  

                Řek bych, že spíše Oleg přitáhnul, asi nějaký jačí, ze Sibiře. Albertovi už asi otrnulo, nebo spíše neměl na výběr.

                0 0
              • Peslezedirou  

                Taky z toho mám radost, že se Alberto zřekla vegetariánství a zase se vrátil k pořádným steakům, snad zbude i něco málo pro Romana. O finální dochucení steaků se stará věhlasný šéfkuchař Bjarne Riis :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  vem si proti komu tam jel, fakt nebyla moc konkurence. Sagan ve stejný etapě dojel 40 sec za Quintanou, Peraud na 5tým fleku. To je hodně daleko tomu co se jezdí na GT.

                  To byla kombinace využitýho momentu na pso Lanciano a slušných nohou v závěru. Nic co by naznačovalo, že na Tour bude zatápět.

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Nebyla konkurence?

                    Quintana, Peraud, Evans, Roman, Basso (možná), Kwiatkowski, Scarponi, Pozzovivo (ten ale ve velkých etapácích nikdy nebude velká hrozba), Horner (možná), Uran, Rolland, Wiggo (možná).

                    No, tam snad chyběl jenom Rodriguez, Nibali, Valverde, Froome. Je pravda, že tihle jediné by mu mohli pořádně zatopit, ale neřekl bych, že tam nebyla konkurence. Contador nevypadal, že jel hranu v tom posledním kopci. Zvlášť, když ho dojel Geschke, o kterém jsem před tím nikdy neslyšel. Jakmile ho ale viděl za sebou, tak během vteřiny ujel.

                    Ještě mě napadl Ten Dam a Mollema z Belkinu, ale ti se asi objeví pořádně až na TdF.

                    Uvidíme, teďka je asi ještě brzo na to rozhodovat, kdo na tom jak je.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      zdaleka ne všichni jsou aktuálně ve formě (bere to jako přípravu) nebo nebyli na tirreno v roli podporovaného leadera.

                      Quintana – ok, toho chytnul trochu v krizičce. Asi jediný kdo vypadal, že mu to jede

                      Peraud – rozhodně druhá liga

                      Roman – jel support AC

                      Basso – už asi tak tři roky ne ani když je ve formě

                      Kwiatko – solidní forma, ale seklo mu fest, není na GC trénovaný

                      Scarpa – jen o chlup lepší než Basso

                      Pozzo – hrozně kolísavé výkony, pro GC nepoužitelný

                      Horner – viz Pozzo ale s bonusem, že jeho zdraví je extrémně špatný

                      Uran – není ve formě

                      Rolland – toho aktuálně nesleduju, sem tam se vynoří, ale konzistence žádná

                      Wiggo – aktuálně vůbec a kdo ví jestli ještě někdy na GC, navíc jel support.

                      Porte – vzdal

                      To, že AC naložil na TA tolik je fakt náhoda, jiný ročníky to je mnohem těsnější. Dneska si ještě připíše a Krojc skočí na druhej flek v GC a to bude nejlepší úspěch Saxa na etapácích letos…

                      a přesně jak píšeš, Geschke aby šlapal na paty AC, ono kdyby nekravil tak i King by se udržel na ± rozumným odstupu. A to fakt není créme de la créme v kopcích po týdnu etapáku.

                      Pro mě celkem dobrý výkon podal Moreno, ale tomu GC zasekla Katusha na TTT.

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Jj, ve všem souhlasím. Teďka není nikdo ve formě, ale téměř všechny velká jména tam byla, jenom to všichni jeli jako trénink. Což mě třeba překvapuje u Wigga. Teďka mám rozečtenou jeho knihu, Můj čas, a popisuje tam, jak nemá cenu jezdit závody jako trénink, prostě vždy pojede své aktuální maximum. Ten rok, kdy vyhrál TdF to vypadalo strašně jednoduše, on ty závody ani neměl v plánu vyhrát, prostě to nějak vyplynulo. I ta Tour později (ta už byla v plánu), ale všechno to maximálně podle plánu. Tak mi přijde divné, proč tak blbne teďka.

                        0 0
                        • vitan  

                          Protože někde prohlásil, že být v těch 95% formy je strašně náročné a už to nebude obětovat kvůli rodině atd.

                          0 0
                        • vitan  

                          btw máš to v angličtině? Pučuješ knížky, až je dočteš?:) Co EndoMondo? máš rád otázky?:)

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Mám to česky, anglicky mám The Secret Race od Hamiltona. Pokud jsi to ještě nečetl, velmi doporučuji, totálně mi to změnilo pohled na profesionální cyklistiku a profesionální sport vůbec. Půjčit ti je můžu, není problém. :)

                            Kdyžtak se ozvi na FB, až budu v Opavě, tak se nějak domluvíme. :)

                            Endomondo funguje, mamka moc děkuje. Koupím ti pivsona u Chovatelů. :D

                            0 0
                            • Madtomas  

                              Nebylo to sice pro me ale diky, sezenu si. Nemel bys (nebo kdokoliv jinej) nejakej dalsi tip na cteni v ramci tematu?

                              0 0
                              • vitan  

                                od Ježíška jsem dostal 100let TDF od Hoffmana-53×11 a navzdory černo-bílého pohledu autora se moc dobře četlo období do cca 80-tých let, protože jsem si přečetl Hamiltona a díval se na to trochu jinak:)

                                0 0
                                • karliner  

                                  Zvláštní, maník dvakrát chycený za doping napíše knihu kde nafluše na všechny svoje kamarády a kolika lidem to „změní“ pohled na cyklistiku. Obecně nemám rád dopery, ale mnohem víc opovrhuji těmi, kteří si z toho dnes dělají byznys.

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    pravda pravda, ovšem jak někdo psal – co se líp prodá? Another „train, win, retire boring stuff“ of „doping finaly revealed“…

                                    0 0
                        • McBlacky  

                          u něj to je díky výšce a věku už za hodně krev trénovat na GC a nemá už na to hlavu. Mě přijde, že se trochu plácá v tom kam dál, když v TT musí ***** dřít aby dal bednu bez šance na top a v GC už není ve Sky podporovaný.

                          Osobně dost pochybuju, že přestupem jinak jako leader by si pomohl, lepší podmínky pro kvalitní trénink než u Sky asi aktuálně nejsou.

                          Po loňským debaklu na Giru je druhá věc, kolik by mu někdo zaplatil.

                          Na klasiky se svým bike handlingem může zapomenout. No a když nemůžeš jezdit klasiky ani GC ani TT, tak toho moc nezbývá.

                          Z mého pohledu návrat na pár let na dráhu a pak tam zůstat jako trenér GB teamu

                          0 0
                          • karliner  

                            A co mu na dráze zbývá, MS málokoho zajímá a na olympiádě už single stíhačka není, takže mu zbývají družstva. Tak to nějak doklepe do Ria a pak napíše životopis, kde se přizná a hodí do toho celý Sky.

                            0 0
                            • daymaker  

                              vidíš to strašně černě… sypou všichni, ale myslí to vlastně dobře… .-)

                              0 0
                            • Biker jak Pes  

                              Na tu knihu se docela těším. Ta neustálá přiznání Frooma a čistotě cyklistiky už začínají být podezřelá. :)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                ted bude mít ´šokující´novinku O´Grady :/

                                osobně v době než to sepíše Wiggo už bude takovýho braku o zobu všude mrak…tímhle tempem. Osobně čekám na di Lucu :)

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  Že je to pořád baví. Je to pořád dokola to stejné. Ale na druhou stranu mě osobně to baví číst. Ale není to jen cyklistika, strašně se mi líbila i K2 od Rakoncaje. Prostě knihy o sportovních výkonech či ze zákulisí sportu. :)

                                  0 0
                                  • Madtomas  

                                    Pak doporucim ceskej serial http://www.csfd.cz/…dlouha-mile/

                                    0 0
                                    • Biker jak Pes  

                                      Těším se na ten nový film Fair Play. Na tohle se taky podívám, díky za doporučení.

                                      0 0
                                      • Delkim  

                                        já ty knížky čtu rád, teď louskám Wigginse a Rozhodující jízdu od Carmichaela

                                        v tom Wigginsovi se konečně taky objevily ukázky tréninku, to u Hamiltona nebylo

                                        třeba ty konkrétní intervaly v kopcích na Mallorce, to byl strašný kotel jak to jezdí…

                                        stejně jako jsem ale čekal, že se dozvím nějaké detaily jak drží přísně dietu a co konkrétně jedí, jenže ve finále tam vždycky akorát napíšou jak nemohli jít na pizzu a co si nemohli dát, nicméně co si nakonec dali nikde nepíšou :) chtěl jsem se podívat na ty reálné skutečné dávky jídla, všude jen samá obecná teorie :(

                                        0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Carmicheala jsem dočetl těsně před Wigginsem. To jsou ale spíš rady jak trénovat, než něco konkrétního. Trochu jiný styl.

                                          Nicméně překladatel do češtiny si s tím moc práce nedal nebo to byl někdo mimo obor, některé pojmy a obraty tam jsou fakt šílené.

                                          0 0
                                          • Delkim  

                                            jj, souhlasím :) ono toho zase kolem cyklistiky tolik nevychází, tak čtu všechno :)

                                            kvalita toho papíru a vazby je tedy zatím ze všech knížek nejhorší :(

                                            0 0
                                        • karliner  

                                          Přidej si do seznamu „Cesta k vítězství“ od Lance Armstronga. To jestli tě zajímají jeho tréninkové metody.

                                          0 0
                                      • Pebe  

                                        Fair Play jsme viděli, a o nějakém dopingu nebo sportovní stránce to není prakticky vůbec, je to spíš takové melodrama, morální boj postav. Ale úplně špatné to zase nebylo, jen to o tom sportu a dopingu prostě není

                                        0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Aha, jsem právě doufal, že to bude víc dokumentární, prostě dopingové praktiky v té době. Buď bereš nebo vypadni. No co už, uvidíme. :)

                                          0 0
                                          • karliner  

                                            Tak Dlouhá míle je taky bolševická **********, která má se sportem společné jen to, že tam Skopal chodí v teplákách.

                                            0 0
      • Mig_all  

        Vypadá jako Jake Buchar :-D

        http://webspace.webring.com/…kebullet.jpg

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak zda se ze Henao si oficialni kondicni program tymu nadlepsoval nejakymi odvary sve Kolumbijske babicky ,

      0 0
      • McBlacky  

        no poslední dobou se jim soupiska nějak rozpadá :)

        0 0
      • karliner  

        By mne zajímalo, jestli TdF 2012 a 2013 budou mít v roce 2022 nějaké vítěze :-)))

        0 0
        • McBlacky  

          budou říkat to co dneska Merckx – za nás ´tohle konkrétně´ zakázaný nebylo :)

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Nějaký funkční stream na San Remo. Na Steephillu zase nic není. :/

      0 0
      • obda  

        Eurosport přesunul začátek na 14:30

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Ok, díky… teďka tam běží něco ze zákulisí Tinkoff-Saxo zaměřené na Romana, taky to není špatné. :)

          0 0
      • Biker jak Pes  

        No, z výsledku jsem zklamán. Na Kristoffa bych si v životě nevsadil. Nicméně mě překvapil Cav, který musel jet neskutečnou hranu do kopců, aby to přežil, stejně tak Greipel. Však jim taky nic nezůstalo do cíle. Sagan, ani Fabian se taky nepředvedli. Mohutný attack De Marchiho přes Cipressu vypadal, že nahoře zůstane pouze dva, ale moc jim to nevyšlo.

        0 0
        • Delkim  

          aspoň mi to uteklo na trenažéru…

          to první místo taky zklamání, i když samozřejmě vítězovi to přeju, ale přál jsem si tam úplně jiná jména :(

          0 0
        • vitan  

          Štybyho jsem tipoval do 10tky, takže jsem spokojený:)

          0 0
        • daymaker  

          Roman mě opět nezklamal… :-) včetně prohlášení…

          0 0
        • treatt  

          Já si vsadil 4 lidi, všichni byli v top ten, ale Kristoff, kurnik Kristoff..ten to u mě začíná mít nahnutý :) Nestihl jsem ho dát na Tour a stálo mě to tučnou výhru, tentokrát jsem na něj koukal, ale nakonec ho nedal :) nu což

          0 0
      • šimlos  

        Mě se líbil Nibaliho únik,nevěřil jsem sice,že to dotáhne vítězně do konce ale mám podobný spontánní akce ala Pantani rád. Štyby paráda,tipoval jsem ho do první desítky.

        0 0
        • Avail  

          kdyby nemusel čekat na Cava tak je na bedně :/

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Nerek bych ze cekal, ale sjizdel unik na kilometru, to pak chybi. Ale asi by to nedal ani tak.

            0 0
          • šimlos  

            Já si to taky říkal ale to už se rozjíždí klasický „kdybysmus“. Kdyby nevyškrtli Pompeianu, nejel by Cav..atd :-)

            0 0
        • treatt  

          Jo jo, paráda, ale přesně, jak psal potom na Twitteru: „čekal jsem v úniku nějakou dobrou společnost. Kde jsou jezdci, co mají koule?“

          0 0
        • karliner  

          No, jsem zvědavej na tvoje tipy na Flandry :-)

          0 0
      • šimlos  

        Kdyby se udělovala cena Rytíř smutné postavy,tak je vítěz jasnej..Takhle byl potřetí druhej :-)

        0 0
        • McBlacky  

          nj ale na druhou stranu tohle fakt není závod pro něj, na to tam zajíždí solidní pekla.

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak, v Katalánsku zatím vládne Mezgec, který už vyhrál druhou etapu po sobě. Dneska to ovšem ještě nějakých 7 km před cílem zavánělo, že starý dobrý Tommy Voeckler vypálí rybník všem ostatním. Ale pak mu během dvou kilometrů tak došly síly, že ze 40 sekundového náskoku nakonec byla ztráta téměř tři minuty.

      Ještě mě napadlo. Nechápu, jak mohl Nibali a spoustu dalších jet San Remo pouze v tretrách bez návleků. Vždyť jim museli umrznout nohy.

      0 0
      • Delkim  

        Voeckler je borec, já mám ty jeho úniky rád, předloni na Tour to byl pro mne borec číslo jedna, hlavně to jeho sólo v jedné královské etapě

        a dneska zase ty jeho ksichtíky a vyplazený jazyk, v tom se vyžívá :) doufám že letos Tour pojede a bude zase ve formě, loni jako kdyby tam nebyl…

        zítra už by se mohlo ukázat jak na tom kdo je, jsem zvědavý na přímé srovnání Contador a Froome

        0 0
        • Biker jak Pes  

          No, Contador se už předvedl dneska, když na posledním kilometru vlezl na špici a začal tam rozjíždět tempo nevím komu. :)

          0 0
      • daymaker  

        myslím, že po loňském Giru už Nibali nikdy návleky nebude potřebovat…

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Tak Kolem Katalánska docela nuda. Do cíle 12 km dlouhý kopec, ale pouze posledních 5 km stálo za to. Movistar to táhl na cca 2,5 km od cíle. Peloton ale pořád měl cca 50 lidí, takže pořád hodně. Nakonec za to vzal Froome, ujel s Puritem, Contadorem a Quintanou. Pak za to vzal ještě jednou a pak definitivně Purito, který si dojel pro etapu a vedoucí trikot. 5 vteřin zpátky Contador, další 4 vteřiny Quintana. Froome pátý.

        Zítra mají docela šílený dojezd do cíle, ale nejspíš se to zruší, má sněžit. Dneska celý den 5 stupňů, dobrá ledárna.

        0 0
        • Delkim  

          hmm, měl jsi skoro pravdu, zatím sice jedou ale kamery to nezabírají :(

          0 0
    • Delkim  

      Niki Terpstra dneska fakt pěkný únik a zasloužené vítězství na Dwars door Vlaanderen, škoda že nějak takhle neproběhlo Sanremo, bylo by to podstatně koukatelnější…

      0 0
      • McBlacky  

        nj a jako Farrar že byl nasranej, že to nesjeli – WTF? By si měl panáček zvyknout, že semi a klasiky prostě nejsou o tom jet v tabáku a nechat se vytáhnout na 100to go.

        0 0
    • Delkim  

      z dnešní 94th Volta Ciclista a Catalunya Eurosport nevysílal ani vteřinu :(

      dnešní etapa prvních 10:

      VAN GARDEREN Tejay

      BARDET Romain ,,

      CONTADOR Alberto 0:03

      RODRIGUEZ Joaquim 0:04

      QUINTANA Nairo 0:05

      TALANSKY Andrew 0:08

      FROOME Christopher ,,

      BARGUIL Warren 0:15

      POZZOVIVO Domenico 0:16

      KISERLOVSKI Robert 0:21

      celkově zatím:

      RODRIGUEZ Joaquim 17:47:34

      CONTADOR Alberto 0:04

      VAN GARDEREN Tejay 0:07

      BARDET Romain 0:10

      QUINTANA Nairo ,,

      FROOME Christopher 0:17

      TALANSKY Andrew 0:18

      POZZOVIVO Domenico 0:26

      BARGUIL Warren 0:42

      ARROYO DURAN David 0:45

      KISERLOVSKI Robert 0:48

      FUGLSANG Jakob 1:00

      0 0
    • bagr84  

      Nevidel nekdo co se stalo cancellarovi, ze sjizdi tak zezadu? Defekt? Pad?

      Jinak Styby defekt :(

      0 0
      • karliner  

        Sázku OPQS na poblitýho Terpstru jsem nepochopil… Sagan s nima dobře zametl.

        0 0
        • bagr84  

          sagan hezky pekne. Terstra by si dnes taky zaslouzil vyhrat. A co sjel spartakus, klobouk dolu.

          0 0
      • McBlacky  

        rozsekali se tam a zůstal vzadu. celý to sjížděl sám ale na jednom brdku ujelo top čelo a fabovi nikdo nešláp kromě stijna ale sami to nedali.

        Sagi výborně na to jak ho omega zkoušela…

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          JJ pekny sachy, ale utrhnout Sagana neni jen tak.. kua uz se tesim na Flandry. Sagan dneska silny, ale Cancelarovi budu verit vic.

          0 0
      • Mig_all  

        Spadl v té nejhorší možné chvíli a bylo to jasně vidět chlap s jedničkou na zádech komentátor na eurosportu to fakt moc nedával dneska. Zavodníky vubec nepoznával, Stybar tam defektí a on musí čekat na titulek a tak bych mohl pokracovat, mno nevím no, Straka je lepší.

        0 0
    • Darkson  

      nějaký funkční stream Gent-Wevelgem?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak Sagan konci druhy kdyz chce byt prvni a prvni kdyz chce byt druhy, to jsou mi veci (De Panne).

      Kdo bude mit formu v nedeli? Cance ano, ale.., Sagan letos matny, Boonen leda jako kourova clona pro Teerpstru, Paolini ve forme? Kdo je tam dal?

      P.S. Tematicka vyjizdka v nedeli, viz vlakno Praha vychod, snad zakoncime u obrazovky.

      0 0
      • karliner  

        Východní sekce nějak upadá. Prozevlovat odpoledne u TV??? WTF?

        0 0
      • kulix  

        tipovačka nebude? … přimlouvám se :) mám zaručený tipy :)

        0 0
      • McBlacky  

        No já bych Tomekeho neodsuzoval, protože má tak silný team, že kohokoli rozeberou nebo mu to sjedou.

        Škoda Stannarda, tím pádem Sky asi nic velkýho nedá.

        Zajímá mě Devolder ten by mohl vystrčit růžky, akorát mám strach, že si ho trek bude nechávat na poslední chvíli protože jinej tam moc Fabovi nepomůže, možná Gregory, ale nevím kdo konkrétně jede.

        Sagi co si sám nevyjede mít nebude, u něj to je hodně o klice, že bude tam kde má být celý závod. Zase tak špatně na tom není

        mimo big guns

        Jinak můj tip na bednu Sep, GVA se blbě vyndal takže tam jsem skeptik, Demarého vykostí na taktice jako se u FDJ obvykle děje a Breschel a forma to už nejde dohromady (Langeveld ditto). Luca je otázka, formu má, já mu ale nevěřím.

        0 0
      • treatt  

        Shrnul jsi to pěkně..není většího favorita, jak Cance, ale zas to není safe bet. Fazónu jak hrom má Luca, OPQS má celkově hroznou fire power, Gerainta vidím, že by mohl jet aktivně (ale planě), kdo by rozhodně mohl zlobit, je Sep a zajímá mě, kdo letos udělá Langevelda..De­venins? Keukeleire? No těším se, bude to velký myslím..

        0 0
        • robb  

          Jak to vidíte v neděli.

          Moje top 5 je:

          1.Zdeněk

          2.Wiggo

          3.Sep

          4.Luca

          5.Stijn

          :-D

          0 0
          • McBlacky  
            1. Terpstra/Styby
            2. Paolini
            3. Vanmarcke/Thomas

            nemůžu se rozhodnout tak dávám doubletipy :)

            kdybych si měl vsadit tak 1:12 Luca na 1–3 je asi to nejrozumnější co se dá olepit

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tesim se tesim, hlavne na to co pojede OPQS jsem zvedav. Tipl bych si ze Terpstra zkusi odjet, a Styby se prilepi na zada Cancelarovi- stejne jako vloni na Roubaix a stejne jako pristi tyden), a Boonen tam bude jako zaminka aby nemusel tahat. Sep jezdi agresivne, ten by moh neco zkusit, monza nekdo ze Sky. Ostatni tymy jezdi spis pasivne a cekaji co Cance, Sagi a QS.

          Tipovat se mi nechce.

          0 0
          • Delkim  

            Štyby by to mohl zkusit, to bych si sám moc přál

            favoritem je za mne určitě Terpstra, i když tentokrát si ho budou všichni nekompromisně hlídat, má fantastický tah na bránu když má prostor

            Boonen se hledá, já mu zatím nevěřím

            Wigginsovi bych to taky moc přál, i když podle mne je na tohle moc opatrný, není takový střelec aby někam vlítnul v plný rychlosti na hraně a riskoval, asi si to jen vyzkouší před Roubaix

            Sagan je pro většinu nej favorit, ale podle mne mu to zase někdo vyfoukne :)

            a Spartakus má nevýhodu jak si ho každý hlídá a spíše toho někdo využije

            ještě Devolder a Vanmarcke by mohli překvapit, potenciál tam je

            0 0
          • obda  

            Ve svetle dnesniho dojezdu moc pekna predpoved :)

            0 0
      • karliner  

        Doveze to únik ve složení Hoogerland, Bárta a někdo.

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak Flandry se nám rozběhly a už máme první velké oběti.

      Johan Van Summeren odvezen sanitkou do nemocnice po pád.

      Další obětí byl Sep Vanmarcke, který ale pokračuje dál.

      Do pádu se připletl i Geraint Thomas, který podle tickeru na Eurosportu má dokonce škrábanec na obličeji. Nejspíše za vše může fanoušek, který se připletl do pelotonu.

      No, slušný začátek.

      0 0
      • kupi  

        Dá se někde sledovat online?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Online zde bohužel pouze s nějakým vlámským komentářem. Anglický stream začne asi později, kdyžtak to sem hodím.

          Jinak závod plný defektů, teďka Matti Breschel mění kolo kvůli ulomenému šaltru.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Tak už se to rozjelo i v EN, zde

            Kdyžtak steephill je plný streamů.

            0 0
            • tromboonen  

              Mám lamí dotaz: u všech těch odkazů, co tady dáváte, to po mě chce stahovat nějaké playery a antivir pak v těch instalačkách najde nějakého brouka, není to asi nic úplně smrtelného, ale stejně jsem to neodklik..

              Je to někde bez nutnosti stahovat SW, nebo máte nějaký přehrávač, který nemá brouky a s tímhle funguje?

              Já moc na poči média nesleduju, není čas, ale na Roubaix bych se mrknul příští týden, klidně i večer po skončení nějaký záznam, včera Flandry jsem ale nikde moc nenašel, asi chvíli trvá, než se to někde objeví a nesmáznou to

              0 0
              • zdendos-rb  

                nic nestahuj, většinou to po 20 vteřinách můžeš zavřít a player normálně jede

                0 0
                • tromboonen  

                  Jako zavrit ten popup kde pisou ze musim stahnout player?.. se mi zda, ze to neslo, ale mozna jsem jen pocital s tim, ze to nejde a neudelal to.. tak dik, priste zkusim..

                  A ty zaznamy vecer po zavodech nebyly by nekde?

                  0 0
                  • bagr84  

                    Vetsinou nic nepotrebujes, staci Adobe Flash v prohlizeci. Ja jeste pouzivam Sopcast nebo Ace stream, vetsinou maji vetsi bitrate = lepsi kvalitu.

                    0 0
        • šimlos  

          Eurosport Player stojí měsíčně pár šušní a máš tam všechny podstatný závody sezóny..

          0 0
          • Delkim  

            bohužel to ale někdy od loňského roku z nepochopitelných důvodů neběží v HD, takže na velké obrazovce je to skoro nekoukatelný…

            psal jsem jim několik emailů v průběhu x měsíců a bez odpovědi, i když jsem jim tenkrát psal dokonce jako platící zákazník :(

            0 0
      • robb  

        Summie to myslím napral do nějaký ženský co přecházela silnici.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Tak máš pravdu, stará paní, která je taky v nemocnici v kritickém stavu. :/

          0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Z toho odkazu, co sem dal bagr84, je patrné, že až zas tak nepřecházela – spíš mi přijde, že na tom ostrůvku chyběl pořadatel se žlutou fanglí, který by avizoval překážku…

          0 0
          • bagr84  

            Jo, poradatel tam chybel, na druhou stranu, stoupnout si doprostred silnice jeste s malym deckem, kdyz tam projizdi peloton 50 kmph, to je na darwina.

            Asi jako kdyz si nekdo na rally stoupne na tecnu zatacky…

            0 0
    • Karaya  

      Mazec, Cancellara to udělal jak zkušenej špurtér, to asi nikdo z nich nečekal :D

      0 0
      • robb  

        Omega to teda prokaučovala. Nejsilnější tým a jsou mimo stupně vítězů. Kristoffovi závody o délce víc jak 250 km asi sedí.

        0 0
      • Darkson  

        pěkně je vykoupal, přál jsem mu to:). hlavně že nevyhrál ten belgickej vychcánek z Omegy

        0 0
        • Mig_all  

          +1

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Ten mě tam sral neskutečným způsobem. :D

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Tak delal si tam svou praci.

            Jina vec je ze OPQS si to takticky projela sama. Ovsem kdyz se Cancelara rozjel v kopci, tak by jim nic nepomohlo.

            Skoda ze Styby stinoval Sagana, ktery dnes nemel nohy.

            0 0
            • marco  

              Sagan se dnes na tom kole děsně kroutil jako by chytil vlka.

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Po 250 km na kostkách bych z toho kola padal, natož aby mě trápilo nějaké lehké kroucení. :D

                0 0
            • Biker jak Pes  

              Já vím, že dělal svou práci, ale už to ztrácí trochu ducha opravdového sportu. Nejdřív to vypadalo, že Omega ovládá závod, pak jim konečně došlo, že Tom opravdu letos rychle jezdit neumí, tak přestali hrát mrtvého brouka a konečně začal na konci Vandenbergh taky trochu závodit.

              Ale celkově to byl krásný závod. Škoda ale některých škaredých pádů, například Popo lehl hodně tvrdě na zem.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                NJ, jeli na 3 lidry a meli tam jen jednoho na cernou praci. Ten vyrazil zachytit unik a uz tam zustal..

                Boonen rikal ze jim posledni pul hodky neslo radio.

                0 0
        • reza.traktor  

          ten tam ale byl na to, aby rozvezl Boonena Terpstru, kdyby je nakonec dostali dopredu. za me naopak jeden z nejkrasnejsich vykonu, kdyz uvazis, co uvisel vicemene bez ambici na vitezstvi.

          0 0
      • Biker jak Pes  

        Dívám se na celkové výsledky a Bárta na 31. místě, ztráta 1:43, to není vůbec špatné!

        0 0
        • jakub_kencl  

          Bártič si tam parádně doskočil v jednu chvíli tu první grupu a vypadalo to, že má sil na rozdávání. Moc pěkné vidět dres Mistra ČR v balíku v popředí :-)

          0 0
        • McBlacky  

          je vidět že když se netaví v nesmyslu dne umí i zajet.

          0 0
        • bagr84  

          A to měl udájně na předposledním kopci defekt.

          0 0
      • McBlacky  

        mě se to líbilo moc a je vidět, že ve finále musíš vsadit na nějakou kartu a mít jich víc než jednu se muže ukázat jako nevýhoda.

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Až teďka po Flandrech jsem si všiml, co vozí Taylor Phinney za tretry. Pro mě novinka, která je ale na světě už od loňského Gira. Giro Empire, aneb návrat ke kořenům.

      http://www.roadbikereview.com/…empire-shoes

      0 0
    • Tina  

      Pravidlo minimálnej hmotnosti 6,8kg pre silničku je zastaralé a pracuje sa na jeho zmene

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Snizi limit na kolo a povoli kotouce (tj +300g), to uz ten limit muzou zrusit uplne. Ale 6.8kg je dneska fakt mimo.

        Hreje me pocit ze moje soucasna ziletka je legalni na 140% :-)

        0 0
        • karliner  

          Tak při pravidelném tankování kofeinu to asi ani nepoznáš, ale až se Otzi zeptá.. :-)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            On uz se v nedeli poptaval Delkim, v Repine a v Hostine :-(

            0 0
            • Delkim  

              já se ptát nemusel, já všechno pochopil během oběda :))) Hrochův řízek by byl pro rozvětvenou rodinu v Africe na přežrání a ještě by jim zbylo na příští nedělí :)

              Řepín, Hostín a Benátky daly dohromady těch několik vzácných minut, v kterých se mi konečně „vyplatila“ ta max. jedna lžička marmelády denně :)))))

              0 0
        • Tina  

          Tak napríklad Cannon na ktorom jazdí Sagan má v stredovej oske 400g železnú trubku aby splnil limit ;)

          Limit 6,8kg je z roku 2000 a bol stanovený pre bezpečnosť jazdcov. Dnes sú však technológie inde a tak nie je problém vyrobiť 6,5kg silničku s Di2 + batériami a kotúčovými brzdami. Pre závodníkov bude aj tak najpodstatnejšia tuhosť rámov, výpletov, kľúk a riaditiek takže šprintéri a klasikári budú mať oveľa pevnejšie a robustnejšie bajky ako vrchári.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ted to ctu poradne, chtej zrusit lmit a zavest „minimum safety requirements“.

            Zvedav jestli budou povinne crash testy se srnkou :-)

            Ale tusim u zapletu uz neco takoveho je, ze pokud to neni klasicka konstrukce, tak podlehaji schvaleni.

            0 0
            • mastihuba  

              No no no. :) nemůžu za to že mají srnky trasu přes silnic zrovna v serpentine. :)

              0 0
          • McBlacky  

            ono jak píšeš, většina sprinterů a klasiků má kolo stejně těžší a pro GC vrchaře může mít klidně 5–5,5kg s jejich váhou je to ok :)

            0 0
    • Tina  

      ažký deň vo Flandroch

      Čísla z wattmetra Michaela Hepburna počas Tour of Flanders. Drsné na to keď vlastne skončil až 12 minút za víťazom!

      0 0
      • McBlacky  

        Pro 76kilo profíka zase nic mimo tabulky. Je otázka jak moc konkrétně na Flandrech je rozdíl mezi average a normalized – dle tabulky mu to udává 3,6w/kg. To mají hobíci jezdící solidně na AP – podle testů. Hanka tady psala svoje letošní testy a měla na AP 3,5 myslím. Jasně, že ona je top co se týče vytrvalosti ale zase žena, to jen pro dokreslení prostě to není až taková smrt.

        maxy na Oude, Patterbergu a Koppen kolem 400w – 5,26w/kg. Co psal Wiggo na TDF na hladkým kopci se poslední kilometry MTF jezdili kolem 420w pro něj, tzn 6,17w/kg a to už je sakra sada.

        V čem ale tito jezdci excelují je spíš dlouho tento výkon podávají. 6 hodin to je neskutečný. Pokud to je 80% jejich FTP tak to odpovídá zhruba středně intenzivní tréninkové jednotce Tempo. Chci vidět někoho jak to jede jen třeba dvě hodiny v kuse :)

        0 0
        • Tina  

          Však tu ani nejde o top max čísla, ale o dobu po akú takýto výkon podávajú. A myslím,že jazdiť hladký kopec nad 400W a kocky nad 400W je taktiež sakramentský rozdiel :) Taktiež porovnávať test dosiahnutý bez stresu na trenažéri v miestnosti (ako dlho trvá test?) a jazdiť 6,5h na kockách a vo vetre a v balíku kde to každú chvíľu padne… Neviem neviem :)

          Nerozumiem síce pojmu „stress score“, ale pokiaľ píšu, že tento profík niečo takéto čísla pravdepodobne ešte nikdy nešiel tak by som bola trochu zdržanlivá v porovnávaní s „lepšími hobíkmi“ ;)

          0 0
          • McBlacky  

            400w je 400w akorát na kostkách jedeš menší rychlostí :) samozřejmě únava z otřesů je druhá věc, ale ono na flandrách máš těch kostech kolem 15km (nejsem si jist na 100%, hledat to ted nebudu), jejich kvalita je jinde než na Roubaix, k tomu jich dost ojebávaj po krajích.

            na větru nebo v balíku to záleží na tom co ti řeknou ve vysílačce a co se týče pádů, tak zas každou chvíli to nebylo, velký pád byl jen jeden max dva, jinak to byli 1–3 kousky. dávat pozor musíš na každým závodě, to je část tohoto sportu.

            srovnání jsem udal podle testů, to co píšu není jinak mimo. Jestli jsi už někdy viděla testy někoho kdo jezdí top 10 v hobby kat třeba na KPŽ, tak s vysokou pravděpodobností bude mít přes 3,5kw/kg na AP. Samozřejmě FTP 76kg ridera jako Hepburn na 400w je masakr, jako časovkář ale trénuje specielně na toto a tréninky na zvýšení FTP jsou jeho nejčastější motiv kromě vytrvalosti. U nás v hobby FTP přes 300w už je dost slušný.

            0 0
        • treatt  

          No ta to se bavíme čistě o výkonu. Pak je tady další aspekt hlavně klasik – po celou dobu, celý den, co jedeš tuhle šílenou kaši, kdy se Ti musí zatmívat před očima, musíš udržet stopro koncentraci. Polevíš na chvilku a ležíš, chytneš díru, blbě zvolíš stopu, necháš se zavřít, blbej positioning.. Vím, že pro Karlinera to je tak, že v cyklistice potřebuješ jediné, dupat jak debil do pedálů, ale teda tohle vypětí v klasikách je pro mě zcela nepředstavitel­né..samozřejmě s tím, že si nezastaví co dvě hodinky na močpauzu a v půlce na dobrý obídek s točenou limonádou :)

          0 0
          • karliner  

            Když už jsi mne do té vaší debaty zamotal, tak samozřejmě, že je mi už dnes jasné, že profi cyklistika jsou vlastně takové trochu ztížené bleskové šachy a bez IQ na hranici Mensy si ani neškrtneš :-)

            0 0
        • jecnak  

          Docela by me zajimalo, jaky je rozdil mezi

          Average watts: 271

          Normalized power: 320

          Jde mi o to, ze na 6,5h jeden znamy hobik tech 270w dava take. Ale 320 uz je jiny kafe.

          0 0
          • obda  

            Average watts: 271 je prosty namereny prumer. Nicmene je rozdil jet konstantne na 271 wattech, nebo mit ostre nastupy stridane s relativnima pauzama. Prumer by vysel stejne, ale ve skutecnosti te ta druha varianta vystavi vic. „Normalized power: 320“ tedy rika, ze telo bylo zatizeno ± stejne, jako by jezdec jel konstantnich 320W.

            0 0
          • McBlacky  

            záleží co dává jestli 270 average nebo normalised :) a taky jaká ve váha jezdce. Pokud má někdo 85kg a stejně tuku jako někdo kdo má 70kg, tak za předpokladu, že jsou oba cyklisti bude ten první mít 270 s prstem v nose a druhý už si naloží…

            jak moc udělá na flandrech ten algoritmus rozdíl, když podstatnou část jedeš v balíku ale pak si dáváš maxy od 150–450 sekund ale netuší asi nikdo

            0 0
    • robb  

      http://www.podiumcafe.com/…nst-them-all

      Tak jak to vidíte v neděli?

      0 0
      • McBlacky  

        jestli to Fab dá, tak je fakt bůh. Armáda wheelsuckerů už čeká – GVA, Sep, Štyby, Phiney…

        P-R není závod kde by se tolik útočilo jako Flandry, tady jdeš ven na defekt nebo pád, nebo blbou pozici, ale kdo je vpředu ten si drží skupinku.

        Urvat to je rok od roku těžší, viz loni. Jsem opravdu zvědav co kdo vymyslí.

        Osobně bych tipnul nějakýho haluz underdoga ve stylu Johana :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Jenze udrzet to zadni kolo neni jen tak. Par let zpatky, vzpominam jak jel Boonen a s nim 5 WS a postupne vsichni zustali lezet v prachu; posledni Thor…

          Verim FC…z tech vyse jmenovanych ma porad po 250 km nejlepsi imitaci sprintu, mozna az na Stybyho. Ale jsou tam i dalsi jmena- Boonen, Kristoff, Sagan…

          0 0
          • karliner  

            Zejména Boonen tedy v poslední době vypadá hodně silnej :-DDD

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Kdo se smeje naposled, ten se smeje posledni ;-)

              0 0
            • McBlacky  

              zase má dobrý team. Nechci vidět kolik by toho urval Sagi mít takový team jako on. Ani trek není hitpoška, když mají dva key riders rozbitý jak od Charkova :)

              0 0
              • karliner  

                No, ten tým, to je pravda, ale jak pravidelně ukočírovat dva až tři evidentně silnější maníky, aby čekali na chcíplýho lídra. Aby se jim zase „neporouchali“ vysílačky…

                0 0
                • McBlacky  

                  zajímavý, že Stijn dle CN ve vysílačce měl jasně daný netahat, jemu asi fungovala :)

                  0 0
          • McBlacky  

            takovou formu už nemá a dost možná ani nikdy mít nebude. Kdo ví jak to bylo dřív, ale přijde mi, že teď už není taková mašina. Zase jezdí víc hlavou a zamakat trochu na sprintu.

            0 0
            • tromboonen  

              Tady lehká motivačka před nedělí:

              http://www.youtube.com/watch…

              kolem minuty dvacet je to hodně pěkný..

              Já tomu teda rozumím jak koza petrželi, ale Spartakusovi se nějak nemůžu přinutiot fandit, nevím proč, připadá mi, že to dává moc lehce, což je samozřejmě ta největší frajeřina a fandit bych mu za to měl, ale..

              Štyby kdyby to dal nebo aspoň byl do 5ti tak to by bylo něco, ale lékárníci a podlaháři to spíš zas prokaučujou jak se nebudou umět roz(do)hodnout..

              Vezmem to s mladým v sobotu symbolicky přes kostky v Dobříši, sice jsou mladší a pravidelnější, ale ten kousek od zámku na náměstí už nemá do nějakého toho echt secteuru daleko, posledně jsem to tam vzal po 70k a schválně po tom nejhorším, je to rovina a jen cca 700m(?) a stačilo..

              0 0
              • McBlacky  

                co se podle mě blíží P-R kostkám je úsek u Grébovky v Praze ulice Košická. Tam si tě to podá i na bajku :)

                Fab to je otázka čemu říkáš lehce, to bys taky mohl říkat, že Kittel vyhrává s prstem v nose sprinty atd. Mě přijde, že si dává taky doraz, akorát už nejezdí ten svůj nesmysl all-in a když to nevyjde tam konečná. Dneska si klidně vleze na chvost a tam jede pár km a když je potřeba zase je na dobrý pozici… Na Oude třeba Sep vypadal, že i Faba orve a to je mladej bez takovýho zářezu do klasik…

                Mě přijde v posledních dvou letech uvěřitelnej celkem dost.

                0 0
                • karliner  

                  Myslím, že ve VVP Brdy by se namotal okruh se solidními pavé a muury…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    pokud se budeme bavit o asfaltu nebo aelspon 50/50 se šotkou tak toho zase tolik není a kostky tam jsou malý. Problém PR jsou velký kostky, takový co se z nich dneska max dělá náměstí. Ne to z čeho se dělaly později silnice jako třeba kolem Milovic, VPP atd

                    0 0
                  • oberleutnant Weiss  

                    Však se tam taky na podzim jezdí Tour de Brdy…

                    0 0
                    • robb  

                      Dá se na těch cestách TdB jezdit i mimo ten závod nebo je to nějak uzavřený (soukromý pozemky, voj. prostor)?

                      0 0
                      • oberleutnant Weiss  

                        Na části je dokonce značená cyklostezka, na tom zbytku se mi ještě nestalo, že by mě někdo kontroloval. Víkendy jsou naprosto bez problémů (ačkoli východopražská silničářská sekce má z loňska jinou zkušenost) a ve všední dny bys určitě poznal, že jsou střelby – jednak jsou pozavírané závory a stojí u nich hlídky, a pak je to taky trošku slyšet…;-)

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          To byla vylozene smula vloni.

                          0 0
                          • Avail  

                            nemáš někde gpx. záznam z toho co jste tam jeli ?

                            0 0
                            • Hroch obojzhivelnyj  

                              Plan byl tudy ale bdele vojsko nas to donutilo upravit. Rok predtim tudy Oboji sjizdne na ziletce, ale mistama rozumna sotka. Snazil jsem se vyhnout nejrozbitejsi u­seky.

                              0 0
                        • tromboonen  

                          Bacha, dneska jsem měl službu na věži na letišti (Příbram) a Brdský prostor (tím myslím omezený prostor pro letadla) byl aktivován od země až po 3 km nahoru…- což obvykle znamená, že tam lítaj trubky (tryskáči) a občas něco shoděj… ALE o víkendech to zásadně nedělaj, tak nevím, každopádně bylo to tam… poprvé co pamatuju co lítám.. taky je mi to divné, o víkendu tam normálně choděj lidi..

                          nevím, jestli to stopro funguje i na pozemní střelby (jestli existují situace kdy do toho pálí ze země a nechaj letadla lítat nad, asi ne, motoráci lítaj někdy dost nízko), každopádně pro všední dny a občasné výjimečné víkendy funguje jako zjištění možného nebezpečí

                          http://aup.rlp.cz/…12042014.htm

                          jak je tam napsáno, že LKR5něco je aktivováno = t.j. je v tabulce na seznamu, tak se asi něco děje, těžko říct co, ale když se tam nesmí ani lítat, asi něco jo..

                          Tady je to graficky, brdy jsou ten hnedej lichobeznik za JZ od Prahy LKRB, severovychod Brd, ta jizno cast ne LKR5A, kdyz je to cervene vyplneno, tak tam neco je a po kliknuti se v cervene zalozce zobrazi od kdy do kdy, POZOR, časy jsou v UTC (při letním čase – 2 hod od SELČ)

                          http://aisview.rlp.cz/

                          Tak když tam něco takového uvidíte, nemusí to ještě znamenat smrt granátem, ale asi je dobré zbystřit a ověřit ještě někde jinde.. snad už to Armrda brzy pustí a bude pokoj.

                          0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Kostek tam moc neni, poradne pave uz vubec ne. A kratky prudky stojky taky ani moc ne, spis delsi pozvolny.

                    Jste meli panove dorazit na blizky vychod.

                    0 0
                    • oberleutnant Weiss  

                      Kostky jsou třeba na podstatné části Aliance v točkách nahoru na Tok. I když je pravda, že je to spíš taková zmenšenina pavé…

                      0 0
                      • marios  

                        Tak tak, to sedlo na Alianci se jmenuje V prdeli(fakt to mapě 1:25) je a je to od drei rohren slušnej táhlej výšlap. Pěkná stojka je od padrtí(hráze) směrem na Nepomuk, ale je asfaltová.

                        0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Od Padrti na Nepomuk, nad kopeckem na zacatku lesa vlevo a hned vpravo k ehxajence Na rovinach to pokracuje vyslapem po kostkach a odtud az na Prahu (vloni novy povrch) :-). Pak se da rovne po cervene sotoline po hrebeni, akorat posledni kus sjezdu pred silnici je treba objet doleva a zas doprava.

                          Nebo z ****** na Korunu- tam je kousek sotky, a pak luxusni asfalt s jednim napisem 19% az na Borskou a tam rovne dolu a zas vyslap nad Nepomuk.

                          Od 3T k prdeli je to hrozne rozbity, na silnicce jen nahoru a pomalu; lepsi je nad tou loukou se stodolou na konci betonky doprava smer na Korunu, a pak se to o kus dal deli, doprava k Borske, doleva smerem k Prdeli, oboji sjizdne s nejakou sotkou.

                          Pekny je taky vyjezd od te stodoly nahoru na Kocku, akorat na druhe strane nez se vyjede nad Padrte je asi 300m cyklokrosu.

                          Dlouhy kostky jsou vlastne pod letistem na Hejlaku.

                          0 0
                          • marios  

                            Znám, všechno to mám projetý, i když většinou na biku. Pamatuju, že tam ty asfalty všude nebývaly (např ta 19%)

                            0 0
                            • Hroch obojzhivelnyj  

                              No, pres tu Korunu je novy, predloni a vloni. Taky vloni na Prahu, od Rovin, a na Tok ve smeru od Pilske skoro az nahoru (a dal uz je to OK sotka k Alianci)

                              0 0
                • karliner  

                  Jinak v Praze je podobnejch úseků docela dost – třeba od VŠE k Riegrovým sadům, ten příšernej sektor z Olšanskýho náměstí na Floru, muur z Trojské k hospodě na Vyhlídce, Nerudovka, Paťanka (sice to nejsou kostky, ale zase ten sklon…), muur Vinoř – Radonice. A ještě určitě spousta dalších, které neznám nebo jsem si nevzpomněl..

                  0 0
                  • McBlacky  

                    dají se najít, ale ta Grebovka je imho top co se týče rozjebu mezi kostkama. Na druhé straně je ulice na Kleovce to je tak 12%+ pavé :) kolečka kolem bych tam jezdit nechtěl

                    co se týče kopečků po pavé:

                    nejdelší pražský pavé v kuse je asi sekce Pod Školou – Píseckého – V Cibulkách, delší než Nerudova-Úvoz-Strahovská (ta jen na začátku, pak asfalt). oboje bude ke kiláku a půl.

                    Přes kilák pak Vratislavova-V Pevnosti nebo třeba ta Košická-Na Královce-Rybalkova ale teda protisměr nahoru.

                    a to dávám jen tak z hlavy s upřesněním na mapě. bude toho v Praze mraky.

                    0 0
                    • šimlos  

                      Není vyjížďky,abych neujel alespoň pár metrů po kostkách,tam kde bydlím,je pavé všude okolo. Nejdelší je ve Štítného,Husi­necké,je na Kostickém náměstí – to je snad úplně nejhorší,velké nepravidelné kostky s velkýma mezerama,různě vydrolený,celý se to svažuje, za mokra dost o hubu.Prostě je tady všude kolem..:-)

                      0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Neda mi to, neda. Muur= zed. Zed je neco prudkeho do vysky. Mnemotechnicka pomucka: muur- slovensky múr= zeď. Za Vinori se zadna zed nevynori.

                    Blizko Flanderum je myslim ten kus v Tuchirazi, sklonem i povrchem. asi 300m, 40 up.

                    0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Neda mi to, neda. Muur= zed. Zed je neco prudkeho do vysky. Mnemotechnicka pomucka: muur- slovensky múr= zeď. Za Vinori se zadna zed nevynori.

                    Blizko Flanderum je myslim ten kus v Tuchirazi, sklonem i povrchem. asi 300m, 40 up.

                    0 0
              • marios  

                Kostky v Dobříši jsou celkem v poho, mě se více líbí ty kolem Prášil, co se jezdí(vali) na Králi.

                0 0
        • bagr84  

          Fabien to dat musi, stal by se nesmrtelnym :) Budu mu to prat, ale mam strach ze Sepovi uz ten wheelsucking jednou vyjit musi.

          Jinak nekde jsem cetl, ze FC letos venoval nekolik dni treninku vybusne sily a spurtum, protoze se rozdily ve vykonnosti srovavnavaj a dojet do cile solo uz je dnes spis rarita.

          0 0
      • robb  

        Já za sebe budu držet palce dvojici Luca a Kristoff. A jako haluz tipuju Lobata.

        0 0
    • robb  

      Tak Devolder údajně nejede P-R kvůli zraněnýmu rameni z Flander

      0 0
      • McBlacky  

        to to Fabovi pěkně začíná :( bez něj a Popa už mi zbývá jedině Rast, zbytek bude už po Haveluy zaparkovanej :/

        0 0
    • Trainman  

      Soutěží někdo s Eurosportem? Nevyhlásil dneska pan Straka blbost? Pokud jsem se nepřeslechl, tak otázka zněla "Který jediný závodník v posledních 50 letech vyhrál TŘIKRÁT Paříž-Roubaix? Ať hledám, jak hledám, buď myslel 4× a tím Boonena, anebo jde o 4 borce (Cancellara, Museeuw, Mercx a Moser) :)

      0 0
    • robb  

      Kompletní výsledky P-R

      http://www.pelotonwatch.com/…ication.html

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Vitez zaslouzene.

        Cance zase bedna, ten chlap je neuveritelnej.

        Boonen, Sagan, taky parada, udelali zavod.

        Styby super vykon.

        0 0
        • robb  

          Wiggo taky pěkně.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No nevim, cely zavod nekde na chvostu, na konci se teda dotahl do prvni skupinky, ale to bylo vsechno. Pri svych sprinterskych schopnostech mel stahovat Terpstru, protoze byl v cele skupine jediny s tymovym kolegou.

            0 0
      • dafe  

        Nu, epické to bylo, jiné ani PR být neumí. Vždycky když zas po roce vidím ty detailní záběry na pavé tak jsem z toho vedle, na tom já neumím jet ani na mtb. Letos ale super že to nebyly takový jatka, výměna za flandry. Ten prach neskutečný, byli asi hezky napapaní. Taky mi přišlo že diváků bylo míň než loni, asi zavedli nějaké selektivní vysoké vstupné pro idioty :-)

        Tommeke má asi ty kostky fakt rád, takhle to drtit 30k v protivětru a pak ještě do top ten, uff. Kdyby nebyl protivítr, tak by ho asi takhle odskočit dorazit si únik nenechali. Sagi jsem nechápal, furt totál vlaje vzadu a ke konci najednou prásk prásk.

        No a štyby asi dostane metál za týmový výkon, přišlo mi že on byl hlavní zárukou že po Nikim nikdo nešel, věděii že by kohokoli pochytal.

        0 0
        • bagr84  

          Jo, Cancellara psal ze uz kaslal na Terpstru, za carefourem to bylo proti vetru, QS to mel ve svych rukou a na tahu byl Degen kdyz tam mel cloveka, sam by si akorat pri tahani dovezl na stadion vagonky co by mu pak nalozily ve spurtu. Ze v nem ale uhaji druhy misto jsem necekal, je to frajer.

          Tom podal sympatickej vykon, je videt ze mu ty kostky nevadi, Thor taky aktivni a Sagan udelal zavod, velmi mile prekvapil, nerekl bych to do nej :)

          Skoda ze QS do uniku nepustili Zdendu.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Oni ho tam pustili. Viz přímo citace Nikiho Terpstry z Roadcyclingu:

            „Když jsme najeli společně na poslední kostky, řekl nám Wilfried Peeters (sportovní ředitel OPQS) do vysílačky, že když se bude spurtovat, jede se na Toma Boonena. Ale pokud může někdo nastoupit, tak ať to zkusí. Takže to bylo na mě a na Zdeňka a všichni vědí, že já mám úniky rád. Takže o dvacet vteřin později jsem zaútočil. A vyšlo to dobře. Podíval jsem se za sebe a viděl jsem, že mám slušný náskok, takže jsem jel na doraz. Nedíval jsem se za sebe, protože to by ničemu nepomohlo.“ “

            0 0
            • bagr84  

              To ale neznamena, ze Styby nechtel. Kdo vi kdo tam ma silnejsi slovo. Oba do uniku jit nemohli :)

              0 0
            • vitan  

              Terpstra je lepší tempař a pokud by po něm někdo šel, tak by asi Zdeněk vystartoval – ale stejně Štyby jen lepil díry skoro všude kde se dalo.

              0 0
    • šimlos  

      Dnešní Brabantský šíp vyhrál Gilbert.KONEČNĚ závod a ne jen etapu jako loni..

      0 0
      • Delkim  

        chvíli jsem na to zkoušel koukat na Slovak Sport, nicméně jeden komentátor ráčkuje a druhý zase úplně mimo… to se fakt nedalo, nechápu, přitom je to dokonce na internetu i jako placený kanál

        0 0
        • šimlos  

          Nejlepší komentátoři jsou stejně v Itálii a jejich duety jsou moje nejoblíbenější,ten­hle z Gira 2012,kdy 15 etapu vyhrál Rabottini před Rodriquzem,od šesté minuty nemá chybu..:-)

          http://www.youtube.com/watch…

          0 0
          • šimlos  

            Oprava: celý nemá chybu…

            0 0
          • Delkim  

            tohle je moje nejoblíbenější hláška, jak se na Alberta podívá Andy Schleck a komentátor to komentuje „do it again and I will kill you“ :)))

            http://www.youtube.com/watch…

            0 0
          • McBlacky  

            ale i francouzi to umí

            0 0
            • treatt  

              Tak tak, Patrick Chassé je pro mě naprostý vrchol, ke kterému se zatím nikdo nepřiblížil. Zvlášť v kombinaci s Virenquem a Durandem..

              Ale hodně mě baví i Roger, třeba „common Jan“, když fandil Bártičovi na Giru, to bylo krásný :)

              0 0
    • Delkim  

      doufám, že to je něco třeba „jen“ na žaludek, pálení žáhy, astma, alergie atd…

      hlavně ne nic nelegálního, ať z toho zase neni nějaký *******

      British fan passes vial of pills found during Paris-Roubaix to UK Anti-Doping

      0 0
    • šimlos  

      Lutych – Bastoň – Lutych vyhrál Gerrans,hezky se vyvezl za Valverdem a včas vyrazil na spurt, Valverde těsně za ním a Kwiatek třetí.Chudák Martin,spadnout pár set metrů před cílem..smůla jako hrom. Posledních 5km bylo fakt parádních,nástup za nástupem,krásná podívaná. Roman nakonec sedmý,byl hezky aktivní v posledních kilometrech. Costa po pádu odstoupil,na prokletí dresu mistra světa asi něco bude…

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No aktivni… v pulce baliku, pak se tam vyvez kdyz za to nekdo vzal protoze uz fakt neslo cekat, a nedopatrenim zustal chvili na spici… ale ta zluta je aspon dobre videt.

        Martin teda fakt pech.

        0 0
    • Tina  

      Tieto nové zábery od inCycle z profi pelotónu sú proste skvelé. Pri sledovaní som sa nakláňala pred obrazovkou a snažila sa vyhnúť iným jazdcom. Dojazd 5. etapy Tour de Swiss

      0 0
      • vitan  

        já to nedal mentálně..:)

        0 0
        • daymaker  

          jako když jedeme na ceduli… .-)

          0 0
          • vitan  

            to mentálně dávám, protože Ti většinou rozjíždím spurta..:)

            0 0
            • daymaker  

              ale teď jsem konečně viděl, jak po Tobě mám hulákat… :-)

              0 0
              • vitan  

                To zkus…a v poslední zatáčce si zahraju na Farrara a smetu celý balík:)

                0 0
      • KasoMakac  

        Je to opravdu fantazie, ten konec etapy je hektický, divoký a neskutečně rychlý. Z pohledu motorek a externích kamer to tak šíleně nikdy nevypadá.

        Musím se jako Vitan přiznat že bych to momentálně taky nedal :-)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Jj, je to pecka. Taky na tom ujíždím. :D

        0 0
    • Tina  

      Obrubník prekvapil Petra Sagana a takmer ho poslal v skoro 80km/h rýchlosti „over the bars“ v záverečnom zjazde 6.etapy Tour de Swiss

      0 0
    • robb  

      Přímý přenos dnešní etapy

      http://www.ceskatelevize.cz/…je-7-etapou/

      0 0
    • Delkim  

      poslední etapa, vysílali to až v noci

      http://www.ceskatelevize.cz/…71291098009/

      nepíšu jak to dopadlo, fakt pěkné pokoukání, výborná týmová taktika

      0 0
      • McBlacky  

        jak kterýho teamu podle mě. Chudák Waren se sedřel z kůže a vepředu se veze Oliver -kterýmu kotví leader vzadu- a naivně si myslí, že urve etapu.

        Bylo to pak těžký v závěru, když ze dvaceti má zájem jet jen čtyřka lidí a z těch ve finále jel kromě Warrena jen Tony.

        Přitom i Fdj vzadu mohla jet a Thibault by pár lidi skočil.

        dívat se na to dalo, to bez diskuze

        0 0
        • Delkim  

          jak kterýho teamu podle mě

          no tak to každopádně :) nechtěl jsem to psát konkrétně, abych nepokazil zážitek

          záznam předposlední etapy byl v archivu ČT udělán tak „šikovně“, že název stránky se záznamem etapy v sobě obsahoval i to, jak to nakonec dopadlo :(

          0 0
      • vitan  

        tu výbornou týmovou taktiku myslíš ironicky?:)

        0 0
      • zdendos-rb  

        Dávali to přímém přenosu na webu.

        0 0
    • karliner  

      Vypadá to, že před TdF se přitápí pod kotlem…

      0 0
    • robb  

      Tak jak vidíte dnes Lombardii? Poprvé se pojede po nové trati.

      http://www.c-cycling.com/…ia_2014.html

      0 0
      • daymaker  

        Martin pěkně… zbytek klasika… symbolem pro mně je Valve, který opět místo, aby zvedl zadek a zkusil něco sám, tak se jako ostatní kouká okolo a zase „jenom“ placka… kluci z BMC byli vystřílení a zbytek taktizuje…

        to se to kecá od PC, co… :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.