problém Cannondale Scalpel 2 2014

150 nepřečtených
  • Kedarr

    Zdravím všechny nadšence značky Cannondale..Je zde v Čechách někdo, kdo mi poradí s neustálým klepáním ve středovém složení, které se projevuje pouze při jízdě v tahu v kopcích od 8proc a výše …je to normální u celopéra? Je mi to divný…nejhorší je na tom, že kolo bylo už v Aspire a bohužel problém je pořád stejný…nevím na koho se mám obrátit…je tu někdo kdo by mi poradil?…do středu BB30 jsme dali snad všechno, co je dostupné na trhu a to už včetně celokovových redukcí a přechodu na BSA…problém pořád stejný a klepání v horní úvrati…má s tím někdo nějaké zkušenosti..?

    Díky Radek

    0 0
    • prodi  

      Neni prdlej ram ve stredu? Jinak to BB30 je uplny nestesti

      0 0
    • Dejv94  

      Co na to říct, prostě BB30, můžeš se stavět na hlavu a stejně tam bude lupat a skřípat… Neklepeti třeba pedál? Mě třeba v dolní uvrati vržou kufry v SPD.

      0 0
      • Kedarr  

        Myslím, že ne..ono v tom neskřípe ale v tupě klepe a to je v kopci..

        0 0
        • wego1991  

          Přesně takový zvuk mi kolo taky vydavalo hlavně v kopcích a v tahu, jak popisuješ, byl jsem stoprocentně přesvědčen, že jde o střed. Nešlo. Byl to SPD pedál :)

          0 0
    • jeffino  

      zkontroluj zadní kolo, někdy to vypadá, že to vychází ze středu, ale není to tak.

      0 0
      • jonti  

        Může to být i nějaké nečistota v čepech zadní stavby.

        0 0
        • Kedarr  

          …tím to taky nebude, nevíš fakt o někom kdo ty kola jezdí a dokázal by si s tím poradit?..bylo už v tom snad všechno vyměněné..

          0 0
      • Kedarr  

        Kola už jsou vyměněna.a to už je v pohodě.. řešíme to už 4 měsíce..

        0 0
    • Kedarr  

      Je možné v ČR zkontrolovat zda je karb.rám prasklý nebo ne?…Popřípadě je zde nějaká firma, která se tím zabývá?

      0 0
      • jIrI___  

        Všechno jde. Pokud to ale chceš hodit na analýzu pod ultrazvuk apod., tak si připrav částku ne moc vzdálenou ceně nového rámu :)

        0 0
        • Kedarr  

          Jak to?Máš s tim nějaké zkušenosti?

          0 0
          • jIrI___  

            Jak jak to? Prostě cena je dána – měřící zařízení stojí ranec, potřebuješ k němu školenou obsluhu, příprava měření není otázkou minuty, vyhodnocování výsledků taky neumí každý Franta, atd. atd. (dělal jsem chvilku ve firmě, která se mimo jiné zabývala mimo jiné ultrazvukovou kontrolou).

            0 0
    • jonti  

      Takhle na dálku ti neporadí asi nikdo. Do strukturu karbonu vidět není, problém může být opravdu i jinde než se zdá.

      0 0
      • Kedarr  

        Proč na to v ČR nikdo nepřijde?

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Praská ti to vždy na určitém převodu? A doklad od prodejce nejde získat proč?

          0 0
          • Kedarr  

            Na všem, ale jen při určitém úhlu sklonu, tedy do kopce..S tím dokladem to fakt nevím…jinak by se to poslalo na evrop.centrálu Cannondale..

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              A kdes to kupoval? Máš od toho papíry? Jsi první majitel? Pokud jo,neměl by být problém.

              0 0
              • Kedarr  

                Nejsem první majitel..kolo bylo koupeno u AD..záručak i warranty card mám..

                0 0
                • Tecka  

                  Asi blbost, ale nelupe Ti tlumič? http://www.bike-forum.cz/…roblemy.html#…

                  0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  To je pak ale logické, že ti to nebudou řešit v rámci záruky.

                  0 0
                  • Kedarr  

                    Podle zákona máš snad 2letou normální záruku bez ohledu na to jestli si první nebo desátý majitel, nebo je snad něco jinak?

                    0 0
                    • Luigi1  

                      Ano, kupující, který se prokáže kupním dokladem, záručák a podobné karty jsou jen cár papíru …

                      0 0
                      • Kedarr  

                        Zákon ale neukládá, aby si majitel schovával účtenky..takže asi tak..

                        0 0
                        • Luigi1  

                          To máš pravdu, ale musíš prokázat, že jsi kupující, klidně svědkem, což asi, jak jsem pochopil, nemůžeš, protže jsi ho u nich nekoupil. Tady jednoznačně je právo na jejich straně, bohužel …

                          0 0
                        • Zdyn  

                          Záruka je pro prvního majitele a nepřechází automaticky na dalšího.

                          JInak to chce pořádně projít. Pokd byly vyměněny kliky i střed, tak to bude asi v něčem jiném. Příčin může být hodně a chce to postipně eliminovat. pedály, sedlovka kola, řízení, čepy, tlumič i samotný rám. Nalezení takovéto závady může trvat dost dlouho a přitom to může být i nějaká prkotina. Kažfopádně se sklonem kopce to až tak mít souvislost nebude. Spíše bych viděl, že v kopci šlapeš třeba větší silou a máš jinou polohu těla.

                          0 0
                          • Kedarr  

                            Bylo mi řečeno, že mám špstnou techniku šlapání.. Je to možné? Celopéro asi není hardtail..

                            0 0
                            • Zdyn  

                              Nějaké vrzání nebo lupání nemá s technikou šlapání nic společného.

                              0 0
                          • novas752  

                            Nebo díky většímu sklonu stoupání zatěžuje sedlovku více „v ohybu“ než jen „shora“ a ta někde vrže v rámu…

                            0 0
                            • Kedarr  

                              Nikdo neví…no vím, že do Cannondale bych už nikdy nešel..

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                Nikdo z nas to nevidel a neslysel. I popis je celkem chaby.

                                To muze byt klidne povoleny RU zadniho kola. Klidne HS. Klidne prach v zamku sedlovky u sedla.

                                0 0
                                • Kedarr  

                                  Hele to je hlasite klepání jako kladívkem a je to jen v prudkém kopci a ozýva a i citiš to ve středu ani v Aspire to nedali do kupy, takže žádný prach a podobné nesmysly co tu píšete..

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    vydrž třeba ten rám rupne, a pak dostaneš nový

                                    0 0
                                    • Kedarr  

                                      Hm…asi jo..jsem taky koukal že to je jak z papíru, ty jo zlatej Trek…:)

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        dobrý ftip s tím Trekem :D

                                        co ti křupe na dálku nikdo neporadí může to být cokoli, mě na starším Scalpelu se takhle ozývaly čepy zadní stavby, s BB30 sem problémy neměl, a že si toho chudák se mnou vytrpěl a odjezdil závodů :D

                                        0 0
                                  • mr.nikdo  

                                    Hmmmm. To mas potom smulu.

                                    0 0
                                  • Barak  

                                    V tom pripade nejak ukecat prvniho majitele at z nich zkusi vytáhnout doklad o prodeji a da to na reklamaci za sebe.

                                    Pripadne at sezene svedky, kteri mu potvrdi ze kolo koupil a reklamuje to timto zpusobem pokud tam nejaci byli. Ale chapu ze to asi neklapne…

                                    Ja bych obesel par kvalitnich servisu a doufal bych, ze na to nekdo prijde.

                                    0 0
                                    • Kedarr  

                                      Chlapi…nebudu za to do nekonečna sázet prachy…když to není nikdo schopnej vyřešit.. Je to už taková beznaděj…ani třeba nebudu mluvit o kolech Mavic Crossroc… horší kola jsem neviděl, přijde mi někdy kvalita co byla v minulém desetiletí už tu zkrátka není… A jako přechod klik Ht2 na Sram bb30 asi toho taky moc nevyřeší..

                                      0 0
                                  • Kouba_2005  

                                    tvl, místo abys byl rád, že se ti tu snaží někdo poradit, tak ještě budeš mlít něco o nesmyslech …

                                    To bys nevěřil, jaký rány dělá třeba kapka vody v ložisku … a že to jde od zadu nebo od středu … to je buřt. Po rámu se to neuvěřitelně nese.

                                    0 0
                                    • Kedarr  

                                      ..chlape do pohody, už jezdím kola nějake ten pátek. :)

                                      0 0
                                      • Kouba_2005  

                                        Jezdit a servisovat jsou ale dvě různý věci, nemyslíš?

                                        0 0
                                        • Kedarr  

                                          To jo, ale netušil jsem, že to bude takovej ořišek, kdyby se chtěl na to někdo kouknout, rád mu to předám..;-).. už jsem asi trošku rezignoval..

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            je potřeba to řešit systematickou eliminací

                                            kamoš na silničním Cannondale řešil praskání, několikrát se dělal střed BB30 čistilo, dotahovalo, nakonec upínák zadního kola to byl :D

                                            a zjistilo se to až na společném švihu kdy spolujezdec slyšel zvuk víc zezadu. na kole se to jevilo jako střed

                                            0 0
                                            • Kedarr  

                                              V pohodě Kubade, budu se muset s tim naučit žit a tréba se na to přijde, třeba v těch Mavicách už z výroby je vůle mezi ložiskem a osou, takže v tom klepalo taky, spíš mě mrzí žé to stojí všechno takový prachy..a je to na nic..Jezdím silnici na kampě a tam nic nevrže..alespoň jedna pozitivní zkušenost..:)

                                              0 0
                                              • Barak  

                                                Campa ti nedela zadne zvuky? Ticha zavist chlape… :)

                                                0 0
                                                • Kedarr  

                                                  Akorát kliky a střed, ale ty se jednou za sezonu po 5tis vyčistí a jedeš dál…a poho..;)

                                                  0 0
                                                • kyl  

                                                  Dokud jsem jezdil,taky mi Campa žádné zvuky nedělala,vše šlo krásně potichu.

                                                  0 0
                                  • Zdyn  

                                    Tak podle tohohle popisu bych se podíval na pohon, tedy i řetěz, kazetu, ořech , pedály (zívity, ložiska i vlastní zámky a kufr na botách). uchycení zadního kola (upínák, patka). Pokud to nezvládneš sám, tak to chce holt dobrej servis.

                                    Před lety jsem také zákazníkovi odstraňoval praskání v kole. Pořád mi to nosil a já nemohl na nic přijít, protože to nic nedělalo. Tak jsem rozebíral, čistil a mazal kde co, jak si vzpomněl. Až pak jsem přišel na to, že mu to dělá dětská sedačka, kterou ovšem před servisem vždycky z kola sundal.

                                    0 0
                                    • Kedarr  

                                      Vše už bylo zkontrolováno a ten projev stejný myslím…že to bude…ale radši nic.. tady to asi nevyřešíme…:)

                                      0 0
                              • Breakpain  

                                Vrže / lupe mi v Giantu(CX), Treku (silnička), Cannondalu (HT) i Meridě (full) … Pazvuky, vrzání… klepání … line se to z každého kola … Pochybuju, že mi ruply všechny rámy :) … Bordel kde nemá být … špatně vlepené ložisko… už to odmitam řešit a jezdím…

                                0 0
                                • Barak  

                                  To by me bud jeblo nebo bych musel porad jezdit s MP3.:)

                                  0 0
                                  • Kedarr  

                                    Ty jo ta mp3 není špatná věc. . :)

                                    0 0
                                  • Breakpain  

                                    Neboj, časem rezignuješ / zvykneš si :) … a s mp3 jezdím tak 60–70% cest :) … s tou je tiché všechno :D

                                    0 0
                                    • kyl  

                                      To já zas nemůžu,mám ještě jednu zálibu,kde většina stejně postižených preferuje sluchátka ale já je nepoužívám.Musím slyšet co se děje kolem mě.

                                      0 0
                                • Kedarr  

                                  Je konečně nějakej člověk.. kterej je v poho, asi se to budu muset naučit, ale nějak mi to nejde..:-o

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    „Hulení tady prostě nemá zatím vybudovanou tradici.“

                                    0 0
                                  • Člověk a jeho svět  

                                    Z klepání bych se zbláznil. Taky jsem řešil dlouho klepání pouze na jednom převodu a bylo to peklo, co trvalo celé jaro a léto. Ale jinak pěkná sezóna :)

                                    0 0
                                • satch  

                                  Ten cannon už to zase dělá v hlávku nebo někde jinde? Jen tak pro představu :) kamoš má teď nově scalpela, tak čekám, kdy bude volat, že v tom lupe…

                                  0 0
                                  • Breakpain  

                                    Řekl bych, ze opět hlávko… Každopádně 2014/5 má mít přepracovaný opi představec a měl by to eliminovat…

                                    Netestoval jsem, potřebuju tretry a helmu … Naučil jsem se lupat do rytmu :D

                                    0 0
                                    • satch  

                                      těžko říct s tím přepracováním, když na 2016 se vrátili z OPI na představec klasicky na 2 šrouby… alespoň z fotek to vypadá, že ta vodovodní baterie je pryč :-)

                                      0 0
    • blackpitch  

      Zkus ještě řádně prohlídnout spodní čep kyvky (právě u středu)…s tím jsem zápasil já…střed a kliky jsem čistil skoro co švih a pořád praskání, nakonec to byl právě ten čep…vyčistit, promazat, dotáhnout…

      0 0
      • Kedarr  

        To už jsme také dělali… ;)

        0 0
        • RomanH  

          Nemuzes vyzkouset postupne jine komponenty (hlavne sedlovku se sedlem, jine zadni kolo) ? Prijet s nekym pod ten kopec, kde Ti to dela, a na zkousku to postupne prohodit ?

          0 0
          • Kedarr  

            To už jsme taky dělali…je to střed a ať se tam dá jakýkoliv systém furt v tom klepe…;)… no nic necháme to být…příští kolo už nebude Cannondale… jinak díky za návrhy ale vše už jsme zkusili…kromě tedy Bb30 klik, ale nemysli si že si s nima pomůžem..

            0 0
    • Cannoneer  

      Mám taky Cannondale s BB30 středem. Řešil jsem letos podobný problém, vyloženě klepání (ani vrzání ani lupání) v určité úvrati, nejsilněji při určitém sklonu stoupání a frekvenci. Když jsem dával kolo na posezónní servis, tak jsem na to upozornil. Po vyzvednutí kola byl problém stejný. Tak jsem sundal kliky, abych se na to podíval sám, protože jsem servis podezíral, že se na to nikdo nepodíval. Bylo ale vidět, že je to vyčištěný a namazaný. Tak jsem to dal dokupy a jezdil. Problém pořád stejný. Neměl jsem na to nervy, tak jsem se na to podíval ještě jednou a říkal si, že zkusím víc přitáhnout kliky na ose. Kliky jsou FSA Afterburner, dotahují se ještě na jednom místě, mezi klikou a středem. Na to jsem sice neměl klíč, ale u nasazených klik utažených k ose jsem tento vymezovací šroub (nebo jak bych to nazval) dotáhnul i rukou a pomohl si ještě dalším nářadím. Vakl předtím v klikách nebyl, ale nějaká mikrovůle evidentně ano. Teď už nic neklepe. Asi máš jiné kliky, ale třeba ti tato zkušenost nějak pomůže. Taky jsem nejdřív poklínal BB30 a Cannondale, ale ani jeden za to evidentně nemohl.

      0 0
      • Kedarr  

        Asi ses přiblížil nejblíže. Mám tam kliky XTR-RACE 9000, ale ať jsem tam dal jakékoliv Shimano kliky s různými redukcemi..ne­funguje to..jedině dat tam kliky s Bb30, ale moc tomu nevěřím!!

        0 0
    • gerrard  

      Ted jsem resil delsi dobu neco podobneho, nakonec to byl zamek sedlovky. Hodne stesti pri hledani.

      0 0
    • fousek  

      Ja bych si tipnul ze bude lupat v hlave. OPI je na to asi nejnachylnejsi cast k ruznejm zvukum. Rozhodit a namazat spravnejma vazelinama a tak na 80% bude po problemu.

      0 0
      • Kedarr  

        Hlávko to 100pro není… ale díky všem za tipy… ;)

        0 0
        • Vilém  

          Kdyz to tak ctu, tak mi prijde, zes to vlakno zakladal uplne zbytecne:)

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Nikdy nevíš, zda někdo neposkytne zázračnou radu… Taky jsem čekal, abych si to nakonec vyřešil sám, což je tak nějak logické. Ale on tazatel i děkuje, já bych mu to úplně nazazlíval, ten dotaz :)

            0 0
      • Breakpain  

        A vlepit ložiska. Dokud jsem je nenechal zalepit … Zlobilo to.

        0 0
        • pepek  

          +1 (ale tazatel má už jasno, že tím to není)

          0 0
          • Kedarr  

            Spíš jsem to napsal z nouze…jestli třeba nemá někdo stejný problém.. ale i tak díky.. ;)

            0 0
            • Zdyn  

              Pokud již tedy bylo prakticky vše výše popsané vyzkoušeno (otázka je, zda-li to bylo uděláno dobře), tak už zbývá jen kontrola rámu. Nejlépe odstrojit a důkladně prohlédnout a vyzkoušet,chytit rám do nějaké stolice a různě zatěžovat, kroutit a pod. Může být problém ve svarech, lepených spojích, ale taky třeba úchyty pro košík mohou vydávat nepěkné zvuky, když správně nedrží a nebo je třeba prasklý někde.

              Každpádně značku jako takovou bych neodsuzoval. Takovéto problémy se mohou vyskytují u všech.

              0 0
            • mtucek 1  

              Tohle kolo jezdím tři roky a další dvě postavil. Pokud chceš přivez ho. Jsem z Prahy.

              0 0
          • Breakpain  

            Já měl taky a pak jsem zjistil, že je zalepili blbě ;-)

            0 0
            • mr.nikdo  

              Ted Ti od stolu reknu, ze Tim to neni :). Dekuji za pomoc.

              Vidis a ja nyni pomohl tazateli.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Naprosto to samé jsem měl. Nakonec to byla pevná osa zadního kola. Vyčistil jsem zavit a namazal a je zatím klid.

      0 0
    • volumed  

      Ahoj,

      mal som presne ten istý problém.

      Bike celopéro epic karbon.

      Stred je na plastových miskách ktoré pri silnom ťahu začali pukať.

      Zo začiatku slabšie a po čase jak si písal ako keby tam niekto kladivom búchal.

      V manuále specialized píše že sa misky lepia epoxidom do rámu no ja som to tak nechcel riešiť keby som to chcel rozoberať alebo vymeniť za iné.

      Nakoniec som misky oblepil tenkou páskou a zabúchal do stredu.

      Zatiaľ mám 2000km kľud a počujem iba cvrčky popri ceste.

      0 0
      • Vilém  

        A nemas strach, ze se ti treba rozsklebi stredova trubka?

        0 0
      • Rubi  

        Epic je na to hodne nachylny… Me uz to lepili snad 3× a zas to lupe, 3× do sezony menim loziska v bb30 protoze co chvili vaklaji… Uz jsem si na to obcasne lupani zvykl, ono tonekdy dela nekdy ne, na krosce mam redukci z bb30 na shimano kliky a taky to nekdy lupe nekdy ne…

        0 0
        • volumed  

          Ložiska mám pôvodné a to mám na nich už hoooodne kilometrov od 2012.

          Vakel tam bol ale bol v miske voči rámu nie ložisko voči miske.

          Odkedy som to oblepil žiaden vakel cez 2000km.

          :)

          0 0
    • Kedarr  

      Nevíte v ČR fakt o dobrém servisu, kde mají vybavení a také test.jezdce který si kolo potom projede..díky za tipy.. – nejlépe specializace na Cannondale..?

      0 0
      • mr.nikdo  

        Co kdyby jsi projel cele toto vlakno a postupne to zkousel sam?

        0 0
        • Kedarr  

          To už jsem zkusil… tip na dobrý servis byl by třeba v Praze?

          0 0
          • Dejv94  

            Co čekáš? Že servisáci umí zázraky a ideálně na počkání?

            0 0
            • Kedarr  

              To nee, klidně to tam 14dní nechám..jen přeci není možné, aby mi nikdo nepomohl…ještě poslední možnost zkusit jiné kliky než Shimano..

              0 0
              • Dejv94  

                Zkusil bych:

                • pedály + kufry na tretrách
                • zadní nába (upinák, usazení)
                • střed BB30
                • čepy zadní stavby (+ uchycení tlumiče)
                • utahnut srouby na prevodacich
                • sedlovka (v rámu i zámek sedlovky)

                jednou se mi stalo dokonce že klapani způsoboval lepící se řetěz na převodák

                PS: občas se dějí neřešitelné zázraky, přes léto se ti s tím v servise nikdo asi nebude chtít dělat, ideálně to řešit přes zimu kdy je pomerne dost času v servisu na takove „prkotiny“.

                0 0
    • Kedarr  

      Tak teď jsem dělal test a když točím jen pravou nohou bez levé, je to ok, jakmile točím jen levou nohou, klepání se ozývá na pravé klice, jsem z toho jelen… :(

      0 0
      • mr.nikdo  

        To fakt smrdi lozisky. Anebo jejim upevnenim.

        Anebo to porad muze byt RU zadniho kola.

        Tak nechces napsat, cos tedy zkousel? Zatim vsude pises, co jsi zkousel, ale pritom nikdo nevi co.

        0 0
        • Kedarr  

          Výměna všech ložisek, výměna celých kol, kdy u Mavic byl problém, osa je 12mm pevná, tu jsme i préměřovali, pedály a kufry včetně bot jsou nové, shimano Xtr je držák… takže pedály ok, vidlice je po servise, tlumic vyčištěn a namazán, problém se středem kdy ložiska bb30 byla vyměněna včetně redukcí Shimano, které byli z plast- projev klepání, potom výměna za plast Aerozine redukce na přechod BSa závity-projev klepání, myslel jsem, že ten plast neudrží tah, přesto, že bylo vše odborně zalisované a zalepené Loctite a na závěr jsme dali celohliníkovou vložku od FSa, neboť jsme mysleli, že předchozí systémy nemusely být přesně v ose..projev klepání… Tak už nevim jestli si pomůžu Bb30 od Sramu, procházel se každý detail do konce do vnitř středu jestli to není prasklé..nic se nenašlo…jinak kolo bez problémů až na to klepání ve středu..komponenty byli nové..

          0 0
          • mr.nikdo  

            Klepe to i ve stojanu anebo jen pri jizde?

            0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Jakou tam máš kazetu? Jak už jsem psal, řešil jsem klepání u silničky, zkusil kde co, nakonec pomohlo, když jsem nýty na unašeči největších pastorků prostříkl silikonovým olejem. Kazeta DA, klepání pouze na největším pastorku, tedy při jízdě do vyšších sklonů. Před tím jsem řešil kde co, včetně středu a ložisek (taky BB30). Zkus to.

            0 0
            • Kedarr  

              kazeta tam je X1, ale klepání je cítit v pravé klice a slyšet, představec, sedlovka, sedlo je ok, to jsem také prohlédnul..

              0 0
              • Člověk a jeho svět  

                Hmmm. Pro jistotu a po me zkusenosti, kdy jsem to taky stoprocentně slyšel od středu, bych tu kazetu prohlédli.Deset minut práce.

                0 0
              • fousek  

                Tak to je jednoduchy, pokud je citit klepnutni, tak jinde nez v pedalu nebo ve stredovym slozeni to byt nemuze. Jeste me napada povolenej prevodnik, ale to dela jiny zvuky a neni citit lupani.

                Jinak servis na C-D delam, v Beroune

                0 0
      • Člověk a jeho svět  

        … které se projevuje pouze při jízdě v tahu v kopcích od 8proc a výše…

        Ty utáhneš kopec nad osm procent jednou nohou? ;)

        0 0
        • mr.nikdo  

          Na tohle jsem uz zapomnel.

          Tim padem mu to ve stojanu nedela, asi.

          Takze zpatky k rysovacimu prknu. Muze to byt i hlavove slozeni, muze to byt predstavec, muze to byt sedlovka, muze to byt praskle sedlo. Takze dalsich milion veci, ktere asi nezkousel.

          0 0
    • André Vebr  

      Pokud je tam tlumič RS, tak tipuju uvolněnou pístnici vně tlumiče, už jsem se s tím u stejného kola setkal, objevil jsem to ale náhodou…Práce do hodiny.

      0 0
    • McDog  

      Nemáš tam náhodou pevnou osu vzadu? Mě třeba začalo praskat jako by ve středovém složení, a při vyjížďce to bylo k nesnesení. Dělalo to hlavně při velkém záběru a na nejmenším pastorcích. Nakonec to nebyly pedály, nebyl to press-fit ale matice zadní pevné osa, která je volně vložena do rámu a pouze stáhlá šroubem patky a hřídelí náby. Zjistil jsem to asi po 20-tém vyčištění press-fitu. Stačilo jen namazat vazelinou a měsíc trápení bylo pryč.

      0 0
      • Kedarr  

        Hm, možná jo, ale osobně si myslím, že to bude nějaká blbost, tu osu jsme i přeměřovali, zkusím ji celou namazat a uvidíme.. V pondělí se na to vrhnu.. :)je tam 12mm osa Syntace..

        0 0
        • McDog  

          No, také mám 12/142mm Syntace.

          0 0
        • Zdyn  

          Osu jste přeměřovali, ale pro jaký výsledek? Jste měřily průměr pro zjištění uložení nebo jak ? Jste měřily všechny související členy?

          0 0
          • Kedarr  

            Výrobní zmetek se může najít ve všem..jo porovnávali s jinou osou Syntace..

            0 0
            • Zdyn  

              Zmetek může být všechno, ale jde o to, aby se vědělo, jaký rozměr je špatně. když budeš porovnávat s druhou tak toho moc nezjistíš.

              0 0
          • McDog  

            No, tu hřídel mázni jen aby na ní byl tenký film aby nebyla suchá, jinak není třeba. Spíš zkus vytáhnout tu matici ze stavby, pokud to není na pevno ve stavbě, a pořádně vymázni ať v rámu není na sucho, a i závit namaž. Mě to vážně pomohlo.

            0 0
            • Kedarr  

              Ok na matici se kouknem… ;)

              0 0
              • André Vebr  

                Patku přehazovačky jste vyčistili a přelepili? (příp. podmáznout vazelínou, ale závit. lepidlo je lepší)

                0 0
              • mtucek 1  

                Scalpel žádnou matici nemá, závit na osu X12 je přímo v zadní stavbě. Platí závit a osu namazat.

                0 0
    • Kedarr  

      Když už jsem načal tuhle diskuzi, přijde mi , že to je opravdu střed, podle mě rámy Cannondale jsou stvořeny pro kliky BB30, a veškeré redukce pro Shimano kliky, prostě nefungují…ať jsem tam dal co jsem dal, tak na ten domeček 46 krát 73mm na to prostě není a pokud tam dochází k větší síle páky, mele se to tam…máte s tím nějaké zkušenosti? Dělá to spešl, scott, cannon…takže tak, další věc je, že modely 2015 už snad ani nemají žádné Shimano kliky…je to moje logická úvaha…fakt jsme prošli každý detail na tomhle kole…jiná varianta už mě nenapadá, máte někdo v tomhle systému Shimano kliky tedy i s nějakou redukcí? …zajímají mě jen celopéra…díky…

      0 0
      • mtucek 1  

        Nevím, např kliky XT s redukcí vůbec při správně údržbě nezlobí, soused je má na scalpelu 2 a ani prasknutí.

        0 0
      • kejmi  

        mam 26 palcovyho Scalpela, vlepenou redukci na Shimano kliky (jezdim starsi m960). Mel jsem problem ze zacatku s lupanim v kopci – po dlouhem laborovani jsem zjistil, ze to delal uvolneny sroub v prevodniku… od te doby bez jedineho lupnuti. Tedy za me je redukce 100% reseni.

        0 0
    • Kedarr  

      Myslím, že rozhodující bude v tomhle problému velikost rámu…jednoduše ten rám nebude tak tuhý..a dochází v něm k většímu krutu..

      0 0
      • pepek  

        přílepils už ta ložiska a namazals už aspoň tu osu?

        Ne, radši vytváříš další fantasmagorie

        0 0
    • Kedarr  

      Jo to je hotový…furt v tom klepe, včera jsem to dělal, Cannon už mi nesmí do baráku…:(

      0 0
    • Kedarr  

      Ahoj bikeři , mám problém- prasklo mi levé horní uchycení šroubu na tzv.můstku, které spojuje horní část zadní stavby, co s tím?

      Na oficiálních stránkách Cannondale se tento díl nedá vyměnit co byste poradili? Děkuji

      0 0
    • Kedarr  

      Hm, tak je to tak na blbém místě, že říkal opravce na karbonové materiály, že to asi nepůjde…tak tedy nevím co s tím… .:/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.