použítí sedlovky 26.8 misto 27.2

24 nepřečtených
  • DyEm

    takovej blbej dotaz, lze použít? Nějak jsem trochu přibral na nohách a rozdírám si kalhoty a nohy o zámek. Na druhým kole mám rovnou sedlovku se sedlem, kde je zámek hodně schovanej, takže by to snad nedřelo. Co tomu ovšem řekne rám? (nechtěl bych, aby řekl křup). Rám je Fort SLC a je v něm sedlovka 27.2

    0 0
    • Hejdik  

      Tak to tam radši nedávej,já osobně bych se teda bál a hodně!

      0 0
    • pepek  

      Rám pravděpodobně řekne: „křup“. A navíc by sedlofka asi ani moc nedržela

      0 0
    • kubad  

      No rám asi křup neřekne, možná jo, ale sedlovku stejně nedotáhneš aby ti nezajížděla, takže bude lepší si koupit novou, na správný průměr. řešit vložkou 26,8a 27,2 asi taky nepude.

      0 0
      • náčelník  

        Proč by to nemělo jít?

        0 0
        • kubad  

          Plechovka od koly je tenká, a udělat vložku o síle stěny 0,2mm nevím :-) Při ceně obyč. sedlovky 27,2mm bych zrovna tydle kouzla nezkoušel.

          0 0
      • pepek  

        No kamošovi křuplo, zjistil až potom, že ta sedlofka byla malá.

        0 0
    • zubatec  

      Já bych řek že to půjde, a půjde to i dotáhnout, 0.2 mm na každé straně není tolik. Ale čekal bych že bude dost skřípat a že se toho skřípání nebude dát zbavit. Takže radím jako ostatní, koupit novou.

      0 0
    • silnicar  

      půjde to, ale ještě budeš potřebovat plechovku od coly a šikovné ruce

      0 0
      • náčelník  

        Nevím, jak cola, ale pivní plech má jen 0,1 mm. Takto mám vyvložkováno 27,0 na 26,8 mm.

        0 0
        • silnicar  

          tak chce najít něco s 0,2mm stěnou nebo to 2× otočit dokola

          0 0
    • DyEm  

      asi vyzkouším tu plechovku od koly:). Mimochodem v Kellys Mobsteru z roku 2004 je taky použita hliníková vložka o síle stěny 0.5mm

      0 0
      • kubad  

        TRoušťka stěny vložky 0,5mm a 0,2mm je sakra rozdíl :-)

        0 0
    • pitos  

      Ja bych to nedělal a koupil raději novou. Sám vozím sedlovku 30.8mm a rám mám na 30.9mm a řekl bych že to je tak max. rozdíl s kterým se to bez broblémů dá.

      0 0
    • ememem1  

      otazka na znalcov z praxou. naopak to pojde? cize do ramu 26.8 narvat sedlovku 27.2

      problem je, ze vo velkosti 26.8 je na vyber medzi akozehlinikovym kilovcom a ocelovym dvojkilovcom. 27.2 uz je kde co.

      0 0
      • Vilém  

        A jak bys to chtel udelat? Bud vystruzit ram,. coz pukud je ocel, tak je to moc, nebo stocit sedlovku.

        Co to je za ram, co do toho chces investovat?

        0 0
        • ememem1  

          ram je par rokov stary hlinikovy scott, uplny shit to neni len som ho chcel dcere spravit trocha pohodlnejsi ze by som tam dal carbon sedlovku. na aktualnej je napisane 26.8, nameral som 26.9 tak sa len pytam…tych radovo 0.15 mi neprijde az tak moc…ale je mi jasne ze to asi nepojde, to bol len taky pokus v ocakavani ze sa najde niekto kto povie ze to robil a da sa to, mne je jasne ze odpoved bude " tak s carbonovou ani omylom" :-)

          0 0
          • Vilém  

            pokud to ma silnejsi stenu sedlove trubky, tak by to u hliniku mohlo jit prestruzit. Pokud je teda dcera nizsi vahova kategorie, coz asi ano.

            Nebo me napada, ze mam doma jednu postari karbonovou sedlovku Promax s vlepovanym Al zamkem o prumeru 26,2mm.

            0 0
        • Jakobo  

          Kamos mi nechaval stacet u nich v dilne sedlovku 27.2 na 27 pro Columbus ocel. Soustruznik to udelal tak sikovne, ze to ani neni poznat. Udelal presne stejny drazkovany povrch.

          Sedlovou trubku bych vystruznikemn nikdy neoslaboval, to uz zpatky nedas, ale 0.4 mm sedlovku az tak neoslabi. Mozna navic bude stacit jen 26.9, to chce zmerit.

          Neni to ale tak jednoduche pokud mas hokejku, chce to pruchozi univerzalku, takze zadny soustruh na drevo nekde v garazi.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.