• rejow

    Hodně to vadí pokud použiju sedlovku o 1mm užší než díra v rámu(místo 32,4 dát 33,4? Snese to rám?

    0 0
    • Mamutt  

      ;)

      0 0
    • rb  

      Kdo dělá takové rámy?Myslel jsem,že nejhrubší sedlovka je 31.8..Myslím,že to nebude dělat dobrotu 1mm je dost..

      0 0
    • MartinXC  

      To ji strkáš do díry pro střed ?

      0 0
    • quidos  

      asi bych to nedělal. Na starém rámu (CrMo) se objevily na obě strany praskliny, jak je sedlová trubka nahoře rozřízlá (nebo to je fréznutý?), přitom sedlovka tlouš?kou odpovídala. Zavařilo se to a ještě chvíli sloužilo. Ale pak jsem rám rozštípal. O strom :-(

      0 0
    • quidos  

      asi bych to nedělal. Na starém rámu (CrMo) se objevily na obě strany praskliny, jak je sedlová trubka nahoře rozřízlá (nebo to je fréznutý?), přitom sedlovka tlouš?kou odpovídala. Zavařilo se to a ještě chvíli sloužilo. Ale pak jsem rám rozštípal. O strom :-(

      0 0
    • rock  

      Jeden známý tenhle problém řešil; pomocí vložky z 0.5mm plechu …

      0 0
    • tomaasz  

      1 mm je moc, sedlovka by nadměrně namáhala konec sedlové trubky a ta by brzy praskla, myslím že by sedlovka zajížděla, vrzala a objímka by nemusela vydržet velkou upínací sílu. Asi ti chybí redukční vložka, nevím kde ji sehnat (bývá součástí rámu) a nejjednodušší bude ji nechat vysoustružit z hliníku. Vložka o síle stěny 0,5mm je moc tenká, doporučuji použít sedlovku D=27,2mm a síla stěny vložky bude 3,1mm a to jde v pohodě vytočit.

      0 0
    • MARIN  

      1mm je moc sedlovka se v sedlovy trubce bude vyklat, bude ´zajizdet a navic hrozi prasknuti objimky nebo sedlove trubky v miste zamku pro sedlovku s pretahovani. Zkusil bych redukci na slabsi sedlovku

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.