Poradíte mi MTB v hodnotě od 15000-20000

53 nepřečtených
  • Floowwee

    Zdravím,

    jsem úplný začátečník a v kolech se vůbec nevyznám. Vím, že budu jezdit rekreačně tedy cca asi 100km měsíčne. ( silnice, lesy, polňačky, cyklostezky.. )

    Nevyznám se v jednotlivých komponentech a ani moc ve značkách kol. Díval jsem se na pár kol , ale je to taková různá směska. Dole dám odkazy , co se mi vzhledově líbí asi.

    Měřím cca 180cm, 80–85kg.

    Kolo by nemělo stát víc jak 20000, nejraději bych něco mezi 15000–20000kč.

    Děkuji za všechny rady a připomínky.

    Pár kol co jsem našel.

    GT Avalanche 2.0 http://www.sterba-kola.cz/…/mtb-ht-2012#…

    Haibike RC : http://www.haibike.cz/…26–2013.html

    Ghost SE 4000: http://www.ghost-bikes.cz/…ey-blue-2013

    ( ten ghost už je trošku přes , ale líbí se mi )

    Ahojte

    0 0
    • abado  

      A co nechat si postavit kolo..? O tom neuvažuješ?

      0 0
      • Floowwee  

        Zatím jsem o tom neuvažoval, jelikož nemám žádnou konkrétní představu o tom, jak by to mělo být složený :(

        Myslel jsem, že v této cenové kategorii najdu model, co se mi bude líbit vzhledově a nebude to úplný šunt.

        Ale popřemýšlím o tom, děkuji.

        0 0
        • Pajas04  

          Šunt to nebude, ale většina bude předražená – šetří se bohužel na těch nejdůležitějších komponentech a těžké :(.

          0 0
    • Azmir  

      Nejlepší je z nich asi hai a pak ghost, gt bych vyloučil úplně kvůli vidlici. Za ty prachy není ani jedno dobré, jejich cena tak max odpoívdá 15 tis. být tebou bych kontaktoval v users místní uživatele: Hnoj, scalar a domluvil se s nima na individuální stavbě a za své peníze dostaneš to nejlepší co můžeš.

      0 0
      • Floowwee  

        Díky za odpověď a za tvůj názor ohledně těch kol co jsem zde postnul.

        Chtěl bych jestli mi dokážete poradit v této cenové relaci nějaké kolo jiné než jsem vybral já ( neskládané ) , pokud opravdu není nějaká rozumná alternativa, tak se asi budu muset mrknout na ty skládané…

        0 0
    • D3VL3R  

      Z tvého seznamu ten Ghost (taky jsem měl nějaký v hledáčku) a na konec jsem šel do CUBE a je z čeho vybírat:

      CUBE Attention SL 29

      CUBE Attention 27.5

      CUBE Attention 26

      Dealer CUBE je skoro v každém větším městě. Vyber podle velikosti, ale na 180cm asi už 29 nebo tu 27.5

      0 0
      • Floowwee  

        Díky za tip.

        Podívam se na ty CUBE doma pořádne, ale táhne mě to nějak k tomu GHOST. Akorát si mě teď zaskočil tou velikostí kol, je velký rozdíl mezi 26", 27,5" a 29" ? To co jsem dával já zde, tak má 26".

        0 0
      • Azmir  

        Tak to sorry ani jedno z těhdle kol nneí za ty prachy ovšem žádbý výhra, cubě kola umí ale až tak v cenové relaci kolem 25 tis vycházejí hodně dobře, tohle určitě za mě ne.

        0 0
        • Floowwee  

          A dokážeš mi nějaké konkrétní doporučit, kdybych to nechtěl skládat? Děkuji

          0 0
          • D3VL3R  

            Já mám LTD PRO 26, fotky v galerii. Bude těžké jej sehnat

            CUBE LTD PRO 26

            0 0
          • Azmir  

            Tak určitě něco by se našlo, vzduchové kvalitní vidle, desítkové SLXko, slušný rám.

            http://www.cyklonemcik.cz/…n-slx-magura

            http://www.cyklonemcik.cz/…n-slx-epicon

            0 0
            • Floowwee  

              Ahoj, díky za tipy.

              To jsem přesně potřeboval. Docela se mi to líbí ;)

              Jen mi ještě řekni co si myslíš o tomto kole a pak už se asi rozhodnu.

              http://www.cyklonemcik.cz/…6-slx-raidon

              Popřípadě jaká varianta stojí za příplatek u tohoto kola, popřípadě u toho co jsi sem dával ty?

              0 0
              • Azmir  

                Tak tenhle ghost má o dost horší vidlici, proto jsem ho neposlal, takže vyměnit vidli za epciona pokud bys chtěl něco dalšího tak 6kil za deore 615 brzdy není moc a jelikož jsou základ i kola tak 400 za lehčí ráfky mi přijde minimální částka.

                0 0
                • Floowwee  

                  Ahoj,

                  díky moc za pomoc. Pokud jsem to dobře pochopil, tak asi nějak takhle?

                  Vyměnit bych chtěl:

                  Vidlice: odpružená vidlice 26'' SUNTOUR RAIDON-LO air bílá,černá,sloupek: železný, 1 1/8" AHEAD, délka 255 mm,pružení: vzduch,tlumení: olejová patrona

                  zdvih: 100 mm,vnější nohy: Magnesium,vnitřní nohy: 32 mm,pro kotoučové brzdy

                  blokace z korunky vidlice,hmotnost: 1 950 g, RL-uzamykání z řidítek-plus 800kč.

                  vyměnit za: VARIANTA:Vidlice Suntour Epicon X2 RL-sloupek AHEAD 1 1/8" CrMo zesílený,pružení: vzduch,tlumení: olejová patrona,zdvih 100 mm,vnější nohy: Alloy

                  vnitřní nohy: Al 32 mm,pro kotoučové brzdy,nastavení odskoku,blokace z řidítek,hmotnost 1 700 g-černá

                  BRZDY: Shimano BRM 445 hydraulické

                  vyměnit za: VARIANTA: Brzdy Shimano BRM615 2014 Deore

                  Ráfky: Remerx Masterdisc 32-děr černé-v ceně

                  vyměnit za: Ráfek XD Lite Disc 26"

                  0 0
                  • Floowwee  

                    Nebo tuhle vidlici? http://www.cyklonemcik.cz/…r-epicon-rlr

                    Tu s označením X2 nemůžu najít v nabídce.

                    0 0
                  • Azmir  

                    Jo nějak tak by to mohlo vypadat, ale ty ráfky nevím, kolik které váží, kdyžtak se zeptej němčíka a vem nějaké lehčí, zas ale aby tě to uneslo :)

                    Jinak pokud má tu vidli u kola uvedenou že je možné jí dostat za příplatek, tak to neznamné e jí musí mít i v eshopu, ovšem na druhou stranu, těmato příplatkovýma věcma už se aji dostáváš nad limit, záleží na tobě, možná bych se zeptal, jestli by to SLXko neuměl vyměnit za Deore 2014, ale musí to být 2014, mohlo by to vyjít levněji a funkce bude podobna a mohl bys ušetřit.

                    0 0
    • Floowwee  

      A co tenhle GHOST v porovnání s předchozími? http://jizdni-kola.heureka.cz/…e-2930–2013/

      0 0
    • CLZ  

      Ahoj.. teď jsem skládal kamarádovi kolo… Rám Spyder Rio, kola CrossRide 2014, vidlice Epicon, postavené na SLX 3×10 a konečná cena byla pod 18.000,– byt tebou tak si ho v této ceně také postavím… ale jak psal někdo výš… jsou tu lidé, kteří staví a možná by byli s cenou ještě níž, tak je zkus oslovit.. za nabídku nic nedáš…

      0 0
    • markov  

      Ahoj, loni jsem tady na foru řešil uplně stejnou otázku. Všichni mi mé tipy kritizovali a hnali mě do stavby. Musím říct, že stavba bylo mé nejlepší rozhodnutí. Nechal jsem dělat dva kola a s obouma jsme max spokojeni, s cenou co jsme za ně dali spokojenost taky :) Takže se přidávám k ostatním a doporučuji kontaktovat místní stavitele :)

      0 0
      • abado  

        Já to řešil před měsícem a taky sem rád že mám kolo postavené.. fakt bomba!:)

        0 0
      • Farna  

        Ahojte, jsem tu novej, prohledávám historii, ale nenacházím. Jsou v nějakým vláknu nebo někde ti stavěči vypsaní všichni, popř. s uvedením místa působení? Potřeboval bych někoho z JM, ideálně Brno a okolí. Popř. můžete uvést, kdo vám stavěl? Díky

        0 0
    • Shotik  

      Obnovíme trochu téma – nemáte někdo typ na kolo do 20ti se vzduchovou vidlicí ? Chtěl jsem Cube LTD 26" ale nikde již není a když tak přes limit.

      Chtěl jsem alespoň Deore a tu vzduchovou vidlici. 3×9 pripadne 3×10

      0 0
    • Shotik  

      co toto ? http://bikemania.cz/…13-grey-blue

      prijde mi celkem slusne osazene

      0 0
      • vdovala  

        jo ale velikost ramu si asi neresil na jeho vysku 185 :D

        0 0
      • nitraq  

        Osazení v pohodě, velikost by mohla a taky nemusela sedět. Koukni na geometrii a budeš vědět víc.

        0 0
    • vdovala  

      Leader Fox Out line 2013 – novej za 18 000 vybava v celku vic nez slusna…2014 uz za 23 500 ale zmena je jen v dizajnu zalezi co vic se ti libi…ale kdyz chces ram kde vic platis za znacku jak kvalitu tak za tu cenu sezenes kolatreba i od Cannondale ale vybava Shimano Altus a podobne :)…a velikej rozdil v ramech neni :)Kdyz se ma zlomit tak se zlomi :¨)

      0 0
      • Erknold  

        a právě s vadou laku na vidlici ho mají psaného za 20k. Stejně to kolo člověk po chvílce někde zedře

        0 0
        • Shotik  

          u toho leader foxu se mi nelibi rovny ram mezi nohama a ten vlnity uz vubec ne :) radeji mam kdyz se vice snizuje smerem k sedlovce

          vubec netouzim po znacce . spise mi jde vzduchovku a aby bylo alespon trosku slusne osazeno

          0 0
          • vdovala  

            Tak je to na tobe ale tohle je ciste bez vady laku nove kdyz kouknes na net tak na online sportu ho maji za 18000…videl jsem nazivo i vlnity a nebyl spatny…nevim co to dela s geometrii ale vratili se k rovnym ramum tak buh vi :)…ale myslim ze vybavou se mu nevyrovna nic…za tu ccenu urcite ne…

            0 0
          • vdovala  

            A vis co bud si vyberes to nej za penize co chces..nebo nekoukas na penize a vybiras podle vzhledu…malokdy najdes do urcity hranice kolo ktere ma mit slusnou vybavu + aby se ti i na 100% libilo…a jestli mas ram o 2cm vys nebo niz moc nenadela :)ale pocit z jizdy je nekde uplne jinde kdyz mas na kole Sun XCT nebo Rock Shox Recon :)

            0 0
          • Erknold  

            Tak zkus oslovit stavitele. Za 20k by měly být schopni nabídnou slušnou sestavu. Otázka je, kolik mají přes léto času, ale tento týden prší, tak třeba lidi nebudou tak řešit kola, že by mohli mít čas vykalkulovat i nějakou tu nabídku :)

            0 0
            • Shotik  

              Napsal jsem jim zda mai kolo skladem v 20" ramu. Byl jsem ted v jednom kramu kde ho meli mit a prd:)

              0 0
              • Erknold  

                Stavitel kolo skladem mít nikdy nebude. Bude mít maximálně díly. Proto je to stavba na zakázku, jelikož jí staví přesně podle toho, co se dohodnete a to i takových kravin, jako že má mít duše ventýlek se závitem apod.

                Tak uvidíš, snad dostaneš alespoň jednu nabídku, aby sis to mohl porovnat se sériovkou. A zjistíš, kdy by to případně mohlo být.

                0 0
    • Mira2261  

      Nabízím canyon yellowstone za 18k Kč pro bike forum ve vynikajícím stavu http://www.cyklobazar.cz/…ne-5–9–2013/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.