Nákup kola na zahraničních web. shopech

16 nepřečtených
 • tomcalaa

  Oblíbil jsem si nákupy především na ebay, ale když jsem hledal top mtb modely třeba od Treku nebo Scottu, nic moc jsem nenašel a na webech doporučovaných výrobcem jsou ceny dost vysoké. Má někdo zkušenost s nákupem kola z venku, vyplatí se to vůbec? Záruka, CLO z USA atd. si uvědomuji, ale třeba u elektroniky se to pořád hodně vyplatí.

  Má někdo tip na dobrý a levný obchod? 

  0 0
  • kubad  

   :-) historie

   0 0
   • tomcalaa  

    Do historie jsem lezl docela daleko, zkoušel jsem vyhledat i podle klíčových slov, ale odpověď jsem nenašel. Hodíš mi pls. link na dané vlákno. dík

    0 0
   • Honza729  

    Tyhle kydy o historii uplne miluju…zkusils nekdy hledat tady na tom nemoznem zpusobu vyhledavani ?

    0 0
    • kubad  

     Místo blbych keců o posílání do historie kde je to hodnekrat popsané a to i mnou mu radši poraď! Ale ty radši blbě kecaš co?

     0 0
     • Honza729  

      Mam ti zopakovat otazku ?

      0 0
      • kubad  

       Ne založím si vlakno a zeptám se to je mnohem pohodlnějši prǒc bych se měl s nějakou historií zatěžovat?
       Někomu s včerejší registraci vůbec nezaškodí se v ní trochu prohrabat.

       0 0
  • Clavinger  

   U elektroniky se to možná vyplatí, ale v cyklo sortimentu tomu zdaleka tak není. V plný sezóně možná, ale dneska mají i v Čechách krásné výprodeje všechny značky včetně těch renomovaných (Trek, Specialized, Merida, …). Osobně se většinou domluvím na nějaké solidní ceně u nás v kameňáku (většinou na té nejlevnější, co jsem našel na netu) a pak nemám problémy se servisem (já vím, většina z Vás ho zvládá sama, ale já jsem na tyhle věci levej).

   0 0
   • tomcalaa  

    Díky, podle toho, co se mi podařilo vypátrat to vypadá, že nákup celého kola se z venku nevyplatí. Nikde se mi nepodařilo vyštrachat podobnou slevu, jako jsem kdysi dostal na Meridu, co jsem kupoval. Původní cena 93tis., rok a půl starý model (nové kolo) za 49.

    0 0
   • Tomcat  

    A který prodejce nebo dovozce je zatebou? řekbych že se tu některé věci nevyplatí koupit bez ohledu na roční dobu.

    Ano pro někoho je problém , to objednat , zaplatit, dopravit a samo servis. Ale jestli bych měl koupit Cannona za například stasíce tady nebo desetitisíce v USA , jestli bych měl tady koupit některé vidlice o dvě řetiny dráž než v zbytku EU je dost velká motivace.

    0 0
    • Clavinger  

     Tož poraď pánovi, kde je ten ráj, v němž jsou ceny o tolik příznivější, než je tomu v české kotlině. I já se rád poučím a rovněž nakupovati tam budu :)

     Protože tomu ale nevěřím, dostaneš bojový úkol. Mluvil jsi o těch vidlicích, ok: Suntour Epicon RLD 2008 se dá nyní v ČR sehnat za 100 Euro. Podle tvojí teorie je u nás o 2/3 dražší než ve zbytku EU, takže jinde je běžně k mání za 60 Euro. Za tuhle cenu jistě nakoupí polovina fóra tuhle vidlici i svojí matce na Esku, takže to pro nás udělej a najdi nám to :)

     BTW: Nejsem dovozce ani prodejce, ale (nepříliš úspěšný) student VÚT Brno.

     0 0
     • Krocan  

      jestli se nepletu, tak Tomcat myslel vidlice jako např. FOX, Magura, DT Swiss a vůbec spíš ty dražší (tím myslím v ČR většinou nesehnatelné pod 10k Kč) ;-)

      0 0
      • Tomcat  

       Nevím jestli Tora a 55 patří mezi ty dražší?

       Nelze porovnávat podle někoho jak se mu to zdá drahý, ale kdysi to stojí v té řadě ostatních vidlic na trhu.

       0 0
     • Tomcat  

      Psal jsem: …řek bych, že se tu některé věci nevyplatí koupit bez ohledu na roční dobu… některé vidlice o dvě řetiny dráž než v zbytku EU… takže špatně čteš?

      Né obchody které myslím mají Suntour leda nějakou chybou, že by jim výrobce místo nejhoší Marzocchi ve stejné továrně tam přihodil z vedlejší linky obyč Suntoura.  Takže ne , nenajdu proč? Abych vyhrál? Ne, jste příznivcem Suntoura sorry tak to nepomužu :-p

      0 0
     • jIrI___  

      Takové relativně levné věci se v zahraničí nevyplatí kupovat. V podstatě všechny součástky mojeho kola jsou v zahraničí dražší než u nás.

      0 0
  • kloubik  

   Můžu dát tip na dva eshopy, záleží na jakou narazíš akci a pak na kolik Tě vyjde doprava, clo a dph (tohle já jsem řešit nemusel). Oba eshopy jsou vyzkoušený, z každýho jsem kupoval jedno kolo a bezproblémová zkušenost.

   http://www.rscycle.com/ mají 50 % slevy na Iron Horse kola, třeba trail bike MKIII Elite komplet na XT, dw-link, super kolo, při dnešním kurzu cca 37tis. (dovozce co ho nabízí tady v ČR ho má na webu za 100tis.) Teď mají velký slevy i na silničky Tommaso, tak přemýšlím jestli na zkoušku něco hodně levnýho nekoupit, jestli mě bude silnice bavit.

   Druhej eshop: www.speedgoat.com – chce to koukat, občas mají super výprodeje, jak na Pivoty, tak Santa Cruz a to jak fungl nový, tak demo biky. A nebo nějaký modely osazujou i cenově levnějšíma komponentama a dokážou jít s cenou docela dolů. Já třeba koupil funglovku Blura LT ve výprodeji za cenu min. o 30tis. nižší (možná o víc), než bych sehnal v ČR. Na druhou stranu tak velká úspra byla daná tím, že jsem kolo neposílal do ČR a neproclíval, snad se mi ho povede pak provézt sebou bez proclení.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.