Náhrad 10s Deore XT SL-M780 za 8S

21 nepřečtených
  • buddy

    Chci vyměnit 10s kazetu za 8s. Nyní mám 10s řazení Shimano Deore XT SL-M780, přehazovačku Deore XT. Chtěl bych něco stejně kvalitního, ale na 8-mi kolečko. Tedy řadu XT nebo vyšší. Přehazovačku nechám stávající jen vyměním řazení na řídítkách (samozřejmě kazetu a řetěz). Nemůžu ale nic najít, pomůže někdo s radou odkazem? Já našel jen tohle

    0 0
    • Vilém  

      Hodne stesti se shanenim vic nez 15 let starych dilu.

      Tak jak si to predstavujes, to bohuzel nepujde, leda bys k tomu dal SRAM razeni.

      0 0
    • alinceb  

      Nevidím důvod, proč bys měl něco takového chtít udělat…

      0 0
      • scalar  

        Jedině tak provozní náklady, oproti 3×10 jsou třetinové (kazeta, řetěz).

        0 0
        • buddy  

          Ano, provozní náklady jsou 1/2 důvodu, druhá 1/2 je že mi těch 10 převodů k ničemu není. Většinou přehazuji o 2–3 převody najednou, takže jemnost odstupňování 10-ti koleček v podstatě stejně nevyužiji. Silnější řetěz na systému 6–7–8 více vydrží. U 7s není tolik kazet na výběr jako u 8s, řetěz i tloušťka pastorků jsou stejné takže jsem chtěl realizovat změnu na 8s.

          Od Sramu jsem našel tenhle 8s jen nevím co si mám představit co v popisu znamená „zvýšená životnost baterie“. Je to z těchto stránek.

          0 0
          • Bubaaak  

            Baterie není jen zdroj energie

            https://cs.wikipedia.org/wiki/Baterie

            EDIT: Aha teď jsem si to přečetl, to řazení je hlavně pro ebike, takže jen marketingové kecy, že díky tomuhle řazení ušetříš energii celého kola.

            0 0
          • šlapatko  

            Tohle je řazení pro DH. Na DH nejsou potřeba lehké převody. Pastorky budou úzké jako na desítce.

            0 0
          • Mysee  

            A kolik ročně najezdíš? Že takové ušetření má význam, smím-li se ptát? Ale toho času nad hledáním vhodných kompatibilních komponentů ti líto není.

            0 0
      • šlapatko  

        Vozím řazení sram X,4 a přehazku SLX dynasis. Vše funguje jak má. Jediné plus vidím v levnějším řetězu a kazetě. Možná váze. Díly mi zbyly proto jsem je skombinoval.

        Pro zajímavost, Kliky SLX složeny komplet s alu převodníků + alu šrouby. Řazení sram X.4 Přehazovač­ka SLX.

        Kazeta 11–30 HG 50 8×. Řetěz nějaký devítkový (lépe si rozumí s klecí smyku dynasis v krajních převodech)

        Taky jsem jezdil jen kazetu 11–28 sedmikolečko. Gramařina zadarmo.

        Tenhle bastl překoná vahou i 2×10–11 XT. Nejlehčí převod 22–30 popřípadě 22–28 je dostačující. (kolo 26)

        Nevýhoda, častější řazení na přesmyku. V minulosti byly lehké sady. Na druhou stranu jsem si zvykl na kazetu 11–36.

        .Odpadá dost řazení na smyku.

        0 0
    • Čipera  

      jediné nové co je od shimana 8s je toto http://www.mojekolo.cz/…e-sl-s500-8s

      0 0
    • Pavell007  

      Taky jsem řešil něco podobnýho, respektive jsem chtěl 8kolečko, protože mi to na treka stačí, ale něco kvalitního. Sehnal jsem XT přehazku 9sp, což jde i na 8sp. ale problém byl s páčkama, ty už jsem nesehnal. Celkem hoňka taky byla s klikama vs. vhodný přesmykač. Přesmykač na 10sp nejde, má o dost užší klec. Takže jsem to vzdal, vynechal 9sp. jako kompromisní mezistupeň a mám 10sp. na XT a funguje to naprosto libově. Hlavně ty páčky jsou boží, už bych se nevracel. Teď se 8sp dá asi bohužel poskládat už jen různě co kde zbylo na skladech, nebo něco na úrovni altus acera.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.