• Darius

    Uvazuju o tehle nabach, ale na netu lze najit zminky o ne uplne dokonalem fungovani noveho rychlejsiho orechu… Shimano se chlubi rychlejsim zaberem, tj. mrtvy krok jen 10°… nekde jsem vsak nasel, ze neni problem obcas slapnout do prazda… jezdi tu nekdo tyhle naby nebo i komplet kola M975? Jak jste spokojeni?

    0 0
    • petebike  

      beeda mi volal v nedeli ze svihu ze tuhle zadni nabu zadrel..orech…takze tak shimako nebrat pokud jde o orechy – a co tak vim tak mel najeto tak do 1litru…

      0 0
    • maxtor  

      Když mrkneš na výkres, tak zjistíš, že celé vnitřnosti nové zadní náby XTR jsou stejné jako u předchozího modelu (XTR 2003) – aspoň to tam píšou…

      cycle.shimano-eu.com/media/techdoc­s/content/cycle/EV/bi­kecomponents/FH/EV-FH-M970–2546_v1_m5657­7569830608945­.pdf

      0 0
      • maxtor  

        Aha, tak to asi nebude stejné. Podle tohoto výkresu je to o něčem jiném – na ořech se používá imbus 14tka a kónusy se povolují taky imbusem – to se mi líbí!!!

        cycle.shimano-eu.com/media/techdoc­s/content/cycle/SI/XTR/F­reeHub-HubGear/SI_3CP0A_­En_v1_m56577569830607868­.pdf

        0 0
        • Darius  

          stejne to urcite neni, vsude se mluvi o tom, ze nove xtr je rychlejsi, xt 08 ma mit stejny system… ja bych do nich sel, ale ty zminky o neojedinelem proslapnuti a podivnych zvucich z orechu mi moc klidu nepridavaji (za ty prachy)… neco je na mtbr, dalsi zroj ted nemuzu najit a myslim ze byla i mala zminka ve velu pri lonskem predstavovani xtr…

          0 0
          • maxtor  

            Hmm, tak že by Shimano šláplo vedle? Myslel jsem, že na MTB zavedou stejný systém, co se předloni (nebo možná i dřív) objevil na nových zadních nábách Dura-Ace. To si nemůžu vynachválit – stačí pětka imbus, aby se člověk dostal k volnoběžce a nemusí sundávat ani kazetu.

            0 0
            • Darius  

              hm… tak to zkusime jinak, JAKE NABY?

              • DT 340ky jsou fajn, ale hodne mi vadi hlasity cvrkot
              • American classic nepovazuju za prili sodolne a spolehlive
              • WTB jsou prelepene AC
              • Authory mam ted, kupodivu funguji bez jedineho problemu, ale rad bych neco lechiho
              • Ringle ne-e

              nejlepsi naby co jsem kdy mel (a jeste mam) byly sram 9.0, klidne bych bral

              myslel jsem ze skoncim po dlouhe dobe zase na konusech, Shimano jsem povazoval za ne prilis exkluzivn,i avsak spolehlive…

              co Hope Pro II?

              btw nejlepsi naby co jsem kdy mel (a jeste mam) byly Sram 9.0, klidne bych bral treba SLka na kotouce, kdyby jeste byly

              0 0
              • Attila  

                mně ani moc nepřide, že by 340 nějak extra cvakaly!

                0 0
              • kubad  

                pokud se ti ořech DT zdá hlasitý tak HOPE je slyšet ještě víc :-)

                0 0
                • Darius  

                  ok tak Hopy ne-e, nejen ze cvrkaji, ale navic jsem zjistil ceskou cenu… neprijemne me prekvapilo, jak moc se lisi od ceny v librach :/

                  0 0
    • omar  

      mam na novejch zapletenejch kolech kolem 900 km a zatim zadnej problem ani naznak

      0 0
      • Darius  

        1. dobra zprava uz nemam silu to resit… cena ke srovnatelna… bud budu cvrkat s DTckem nebo risknu Shimano, uprime je to pro me spis vic nez min penez, takze bych rad same jistoty a pozitiva

        0 0
        • Hnoj  

          Jsem pro DT, ty náboje jsou dokonalý… Mám 240 a jsem hyper-spokojenej :-)

          0 0
        • omar  

          krome par chvilkovejch uletu z mavicem a dt jezdim uz prakticky nejakych 13,14 let shimano a nikdy sem nemel problem s orechem, to na dt ohoblovany zubatky , a na mavicu zadrenej orech, xt nebo xtr vydržely strašně, s tema novejma kolama si libuju, pevny, relativne lehky, a super zaber

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.