• lazza

  Zdar,

  spustil jsem první verzi www.mtbkrivoklatsko.cz Do doby, než na Křivoklátsku vyhlásí národní park, budou stránky funkční (a to nemusí být dlouho, bohužel).

  Pokud sem jezdíte často a máte chvíli času, okomentujte/o­hodnoťte okruhy, sjezdy, pajzly.

  Za konstruktivní připomínky budu rád. Klidně přímo do commentů na stránkách.

  Díky

  0 0
  • File12  

   Super. Minulej podzim jsem jel takovej 90km okruh a bylo tam i cesta z Krakovce na Zvíkovec a ty brody jsou pecka :)

   0 0
  • Sipal  

   Myšlenka dobrá, ale je vidět že to je první verze, předpokládám že máš v plánu to dál vylepšovat.

   Konstruktivní připomínky

   • proklik na mapu v .jpg formátu je poměrně unfriendly, proč není proklikrovnou na trasu na mapách? Po chvíli jsem rezignoval na zkoumání kudy trasyvedou a jestli by nešly navrhnout líp, z toho náhledu to poznat nejde
   • navigace přes menu je dobrá pro pár odkazů, ale ne proněkolikaúrovňové seznamy; určitě to chce i seznam tras, kde jen budešklikat tam-zpět; hledat pořád něco v popup menu je po chvíli otrava,nevíš co už jsi viděl a co ještě ne
   • jestli jak píšeš redakční systém nepodporuje gpx a kml, tak změňsystém dokud to máš malé a je to jednoduché; jestli ty stránky chcešprovozovat nějak smysluplně, stejně se tomu nevyhneš a čím dřív touděláš pořádně, tím víc práce si ušetříš v budoucnu
   0 0
   • Pan.Fazole  

    proklik na mapu v .jpg formátu je poměrně unfriendly, proč není proklik

    rovnou na trasu na mapách? Po chvíli jsem rezignoval na zkoumání kudy trasy

    vedou a jestli by nešly navrhnout líp, z toho náhledu to poznat nejde

    Souhlas, ale jde si stáhnou ten GPX a přetáhnout do okna s mapama.cz (ale je to takový zbytečný mno)

    Ale jinak díky za tvojí práci. Možná o víkendu zkusim.

    0 0
    • hawrda  

     Já bych se na vybodnul.Nemá cenu pořád někomu zametat cestičku.Čím míň lidí bude o všech těch cestách vědět,tím lépe.Takhle budete akorát provokovat zastánce NP.Jen můj názor…

     0 0
     • lazza  

      Taky jsem tímhle názorem prošel.

      Ale nakonec jsem usoudil, že čím víc lidí bude o těch cestách vědět a čím víc lidí si zvykne na Křivoklátsko jezdit, tím silnější bude tlak proti omezování cyklistů v budoucím parku.

      0 0
      • Sipal  

       Přesně tak, v podstatě všechno to jsou značené cesty, žádný ilegál, není důvod se nepodělit. I když jestli má být národní park, předpokládám že turisti budou ti poslední, koho se stát bude ptát.

       0 0
       • lazza  

        Tváří se, že se budou ptát alespoň obcí. Ale nejspíš je nechají konat veřejné besedy, referenda, aby pak v létě – za okurkový sezony, kdy se každý bude slunit na Jadranu a park bude vzdálená, nezajímavá abstrakce – ho prostě vyhlásí.

        0 0
     • karliner  

      Ale špatnej.

      0 0
      • hawrda  

       Se uvidí.Třeba ty mapy nakonec uvítají i případní budoucí strážci parku.Budou vědět,kde lapit cyklony.

       0 0
       • karliner  

        Park v nějaké dohledné době ani nebude.

        0 0
        • Sipal  

         Nechci malovat čerta, ale našel jsem třeba http://ekolist.cz/…n-pristi-rok. Minimálně v teoretické rovině ta myšlenka pořád žije. Bojím se, že státní aparát už nabral směr a jednou to prostě dotáhnou.

         0 0
         • lazza  

          Je to mnohem horší: v únoru se konala konference, na níž byli pozváni starostové místních obcí, zástupci MŽP a MZ, kde se přeli o budoucí formě ochrany Křivoklátska s tím, že do příštího pololetí budou jasná stanoviska obcí. Mluvil jsem s jedním ze zastupitelů, který tvrdí, že zákon o zřízení NP by mohl projít už v červnu/červenci, aniž by se čekalo na výsledky „místních referend“. Je to nepodložené, vím, ale teď už se nejedná ani tak o to, jestli park bude, jako spíše o tom, kdy a v jaké podobě vznikne.

          0 0
          • karliner  

           No, podobné hrůzné zvěsti o nezadržitelném procesu vzniku NP Křivoklátsko jdou už dobrých 8 let. Dokonce i nejaktivnější petenti z řad BF na svoji probajkerskou aktivitu několik let kašlou a téma NP Křivoklátsko nezajímá ani Čembu. Jestli teda ještě existuje. Neviděl bych to nijak černě ani z toho důvodu, že nejsou stanoveny hranice (dříve stanovené neplatí..), rozsahy jednotlivých zón atd.

           0 0
   • lazza  
    • S tím proklikem na nečitelný náhled mapy máš pravdu. Původně toměl být jen informační jpg.obrázek, ale není na něm stejně nic vidět,takže link přímo na mapy.cz bude mnohem pružnější, efektivnější.
    • Namísto popup menu bude asi vhodnější postranní sekundární menu,protože zejména u MTB sjezdu se to rozbaluje hluboko pod spodní okrajmonitoru. Budu muset změnit celou šablonu.
    • dělám to ve Wordpressu, který kromě kml, gpx nepodporuje ani svg adalší formáty; nechápu důvod. Ten systém je ale tak uživatelskypří­větivý, že u něj zůstanu. Přivedls mě ale na myšlenku vložitjednotlivý (zapakovaný) gpx soubory přímo pod jednotlivé trasy/sjezdy. Budeto transparentnější, než stahovat pořád balík souborů.

    Každopádně dík za postřehy.

    0 0
    • Sipal  

     S tím Wordpressem, že nepodporuje nějaké formáty, to nechápu. To je pokud vím systém v PHP, na kterém se dá udělat v podstatě cokoliv. Možná zkus pohledat nějaké pluginy, určitě už to někdo řešil a vyřešil.

     Jinak jestli můžu ze zkušenosti poradit, nepodceňuj uživatelskou přívětivost – pokud budeš lidem komplikovat běžné činnosti (download GPX v zipu je pěkný příklad, nebo výše navržené přetažení GPX do mapy), znechutíš je a nebudou se vracet. Radši věnuj víc času hledání řešení, neříkej si že to je přece jen klik nebo dva navíc. BFU to nezajímá a neřeší, prostě ho něco naštve, něco nepochopí na první pokus, odejde a už se ti nevrátí.

     0 0
     • lazza  

      S tou uživatelskou přívětivostí se nedá než souhlasit. Mně samotnému se taky nechce stahovat, rozpakovat, přetahovat. Bohužel linky na mapy.cz zobrazují jen prostou mapu bez vykreslené trasy. Bude to asi větší oříšek, než jsem myslel.

      0 0
  • stephanosvd  

   Pěkný počin jen tak dál.

   Vedle již napsaného: co přidat galerii nejzajímavějších částí a u map vyznačit obtížnost úseků.

   To menu je zvolené kvůli tabletu či proč nehodit strukturovaně do strany? Pač například monitory jdou spíše do šířky než do výšky …

   PS:Osobně ač si často Křivoklátsko užívám, tak jsem spíše pro NP ;-)

   0 0
   • Sipal  

    Zkus to „pro NP“ trochu rozvést.

    0 0
    • karliner  

     To by mne jako pravidelného návštěvníka také zajímalo. Vzhledem k téměř nulovému provozu turistů a cyklistů po TZ mimo nejprovařenější okolí Křivoklátu (které by stejně do parku ani nepatřilo) a zanedbatelné těžbě dřeva je totiž, podle mého názoru, vyhlašování NP naprosto zbytečné.

     0 0
    • stephanosvd  

     Zdůraznil bych to osobně, jelikož navrhovaných 16% ze stávající rozlohy CHKO mne nikterak neomezí.

     Opravdu asi nemá smysl rozepisovat již několikrát všemožně diskutované eko{-nomické,–logické} přínosy, jen bych opisoval co už je všude na netu.

     0 0
     • lazza  

      Studoval jsem všechny zprávy na netu poměrně pozorně, ale ty ekonomické přínosy mi unikají. Jediný argument, o který se v tomhle směru opírají, je nárůst turistiky a s ním spojené vybudování infrastruktury, která údajně zvedne zaměstnanost. Podle mého soudu je to nepodložený argument: žádné nové hotely, penziony, restaurace ve Zbečně, Roztokách, Karlově Vsi, Nižboru ani jinde nevzniknou, protože ani do těch stávajících nikdo moc nejezdí. A přejmenování na NP ani navýšení rozpočtu správě NP to nezmění. Jediné místo, které to turisticky vytíží, bude Křivoklát. A právě to místní odmítají: už dneska je v sezoně/o ví­kendech Křivoklát neprůjezdný, při akcích je nemožné zaparkovat atd.

      Nechci být fanatický odpůrce NP a podle toho, co prezentuju na stránkách, tak snad ani nepůsobím. Ale bojím se, že sotvaže se vyhlásí park, tak navzdory volnému pohybu místních kdekoliv, ochranáři všude nasází zákazy vstupu, a naše „svoboda pohybu“ zůstane jen na papíře.

      0 0
     • Sipal  

      No přesně na to osobně reaguju, zajímalo by mě co ty osobně vidíš za přínos. Pravděpodobně s tebou ani nebudu polemizovat, jen by mě to prostě zajímalo, jak to vnímá člověk, který je pro NP.

      0 0
      • stephanosvd  

       Právě, že nevidím důvod proč legislativně více neochránit alespoň jádro velmi zajímavé krajiny, naopak bych přivítal i rozšíření druhé zóny blíže k mému bydlišti, jelikož to co se děje ve třetí je učebnicový příklad nevhodného lesního hospodaření a např. rychlost odtoku vody v některých regionech kol Rakovnického potoka je jen tou pomyslnou třešničkou.

       Je opravdu těžké prediktivně určit vliv na turismus, ale pravděpodobně by nedošlo k zhoršení aktuální situace, že. Také neberu jako směrodatný jeden z pro argumentů často zmiňovaný rozvoj upadajícího sociálního života v některých vesnicích, přeci jen to chce i aktivnější přístup v tvorbě projektů a jejich propagaci. Optimální by samozřejmě bylo vytvořit třeba mezi Bukovou a Městečkem nějaké bikecentrum ;-)

       0 0
       • lazza  

        Region kolem Rakovn.potoka myslíš hlavně oblast kolem cykostezky z Křivoklátu do Rakovníka? Můžeš to s tím odtokem vody rozvést?

        0 0
        • stephanosvd  

         Třeba z Pavlíkovských vršků jsou krásně vidět vykácené široké pásy ve stylu sjezdovky, které jsou souvislé od hřebene až do údolí. Je pravda že některé mýtiny na Špičáku jsou obnovovány, ale opět smrkovou monokulturou (sem tam pás borovice). Jinak lze lehce dohledat názorné porovnání v zadržování vody u lesní půdy v klidu a pak strání prošpikované širokými cestami pro těžkou techniku.

         0 0
   • lazza  

    Na fotogalerii pracuji průběžně a nejspíš to zabere komplet sezonu – zde jsou jenom nástřely, který se mi v uplynulých slunečních dnech podařilo zachytit.

    http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…nkova-stran/

    http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…sky-okruh-2/

    S tím menu už to navrhoval Sipal, na straně to jistě bude vhodnější. Prozatím jsem alespoň rozbalil všechny odkazy po pravý straně webu: je to sice příšerně dlouhý (nedá se to sbalit), nehezký, ale snad o něco použitelnější. Šablona, jíž používám, bohužel nebyla zvolena nejvhodněji, takže do budoucna mě čeká zásadní řez v její obměně.

    0 0
    • Lenka.05  

     Já to jela vždycky jen od Klíčavy nahoru (tvůj první odkaz) a vždycky už jsem měla tou dobou dost za sebou, takže na tu cestu nemám nejlepší vzpomínky, i když je jinak určitě moc romantická : ))

     0 0
     • manas.pete  

      Měl jsem to taky tak. Až když jsem otočil směr a začal po té trase jezdit opačně a od Klíčavy se vracel směrem na Písky, tak jsem si to začal užívat. Zkus to někdy, ten sjezdík, myslím, stojí za to :-)

      0 0
     • lazza  

      No tak kdybych to jezdil jako ty nahoru, taky bych si asi moc romantických vzpomínek taky neuchoval – zpočátku je to fakt strašnej krpál. A to jsem za sebou neměl obvykle nic :-). Otočit to, jak navrhuje manas.pete, je ideální: červená zvedající se od klíčavský hráze k Pískům je pozvolná a krásně „jetelná“ i do kopce.

      0 0
      • Lenka.05  

       Jj, to je ideální směr jak říkáš. My tam jezdili vždycky v rámci Nižborského Freecoolina, takže až tak na výběr nebylo. Jinak je tam okolí fakt krásné. Jezdívali jsme k babičce na Rudu, les za barákem..taky paráda, taky jsou tam krásné cesty.

       0 0
       • lazza  

        V pondělí jsem nafotil pár fotek z Kovářova luhu. Je to rokle kopírující červenou z Kalů do údolí Klíčavy, o který tu byla řeč. Ale cesta luhem je mnohem pohodlnější, méně exponovaná a představuje dobrou alternativu právě k červené. Dalo by se tudy frčet – s trochou opatrnosti – i s dětmi.

        http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…oli-klicavy/

        0 0
        • Lenka.05  

         No vida, to vypada dobre, priste zkusime :)

         0 0
         • André Vebr  

          Kovářův luh jezdím pravidelně nahoru a musím říct, že je mnohem friendly, než ta červená na Kaly :)

          0 0
          • ruza  

           Kovářův luh jsem jel 4.4. poprvé a je to pěkné stoupání cca. 2,5 km.

           Bohužel jsou tam na třech místech spadlé mohutné stromy a musí se to dost nepříjemně obcházet pravým svahem.

           Ve sjezdu po červené také asi tři stromy, to se ale dá objet, nebo podjet.

           0 0
           • lazza  

            Jel jsem dneska (5.5.) červenou z Kalů ke Klíčavě a musím potvrdit – podcenil jsem jeden ze spadlých stromů a málem se ksichtem nabodl na jednu větví, co trčela ven jak kopí.

            Kovářův luh vypadá, že je zcela opuštěný, ale místní (nejspíš hajný? ochranáři?) se dost starají: před Vánoci tam padl strom, kořeny vyrvaly takřka celou cestu. Do 14 dní tam byla cedule zákazu vjezdu aut, za dalších 14 dní byla jáma vysypána, cesta zprůjezdněna. Takže věřím, že to časem vyspraví.

            Dneska jsem poněkolikáté zopakoval sjezd ze Skalky/Mařtál­ky/Staré Mýtě do Žloukovic a musím říct, že mi připadá čím dál tím romantičtější. Omluvte strašlivou kvalitu fotek: měl jsem jen skoro vybitej telefon a takřka vybitej foťák tý nejlacinější cenovky. Kombinoval jsem zoufale oboje s výsledkem níže.

            http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…izovy-potok/

            0 0
            • André Vebr  

             To muselo spadnout min. týden při to větru. Jinak Kovářův Luh opuštěný není, je tam docela (podle stop od traktorů) živo. Takže si myslím, že nejp. do 14ti dnů to bude čistý.

             0 0
            • raw 4  

             ten sjezd u obory s tak krasnýma výhledama..lu­xusní..

             0 0
    • Sipal  

     Jestli ještě můžu jednu konstruktivní – koukal jsem na ty Berounské okruhy a nevím jestli je to úmysl, ale ty se celkem důsledně vyhýbáš všem zajímavým úsekům a vedeš to hlavně po asfaltu. Sjezd z Velízu, červená nad Žloukovicemi do Nižbora (vlastně i sjezd od Leontýna), singl a sjezd u Vraní skály…vypadá to, že to asi znáš spíš severně, tak to ber jako tip, pokud si chceš víc zabajkovat.

     0 0
     • lazza  

      Já všechny ty trasy znám. Ale okruhy jsou míněný spíše pro rekreační cyklisty, rodiny apod., což v Charakteristice tras uvádím. Z tohohle důvodu se v okruzích vyhýbám těm technicky a bajkersky zajímavým úsekům, o kterých píšeš. Pro bajkery jsem všechno vypíchl v MTB sjezdu (Vraní skála).

      Tou červenou mezi Jenčovem a Muňavou jsem za poslední půlrok párkrát jel. Ale připadá mi to na začátku docela ošklivý – koleje od traktorů, větve, občas padlý strom. Raději ji objíždím vrchem po lesácký „silnici“.

      0 0
  • ruza  

   Bydlím 3 roky v Broumech…tak se juknu, co tu ještě neznám. Dík

   0 0
  • rici86  

   jsem ze Zdic, takže určitě tyto stránky rád využiji :) díky

   0 0
   • lazza  

    Díky za podporu.

    Pokud najdete chvíli, „ohvězdičkujte“ nebo připište pár commentů ke zdejším hostincům v kategorii Kde se najíst. Já je nějak nestíhám všechny objíždět :-). Ještě jednou dík.

    0 0
    • Rokro  

     Zvaž návštěvu a pozdější zařazení občerstvení Na hřišti v Broumech. K jídlu si tam sice dáš leda tak klobásu, ale pivní fajnšmekry jistě potěší, že tam kromě Budvaru má vždy na čepu jedno pivo od Matušky (malý pivovar přímo v Broumech).

     Obdobně by za zmínku možná stála restaurace v Berouně přímo v pivovaru Berounský medvěd. Kdo rád ochutná něco jiného, než europivo, tak tady může (mají i slabé cyklopivo). Jídlo normálka, děti aspoň na chvíli zaujme po dvoře rozestavěná bojová technika a je to strategicky blízko nádraží.

     0 0
     • lazza  

      Koukal jsem na ten broumovský pivovar a vypadá to dost lákavě. A Medvěd je taky vyhlášený široko daleko. Zejména to prostředí, ve kterým se nachází, je originální :-)

      Jinak je škoda, že v Broumech Na hřišti nevaří – ta kategorie restaurací je podmíněná právě teplou kuchyní. Spíš se to hodilo zmínit přímo v popise trasy přes Broumy.

      Berounský podniky jsem tam vůbec nezahrnoval, protože by jich bylo nepočítaně. Ale každopádně Black Dog nebo třeba Medvěd stojí docela nad okolním průměrem…

      Jinak díky za commenty přímo na stránkách.

      0 0
     • karliner  

      Na broumském hřišti, se vyskytuji poměrně často (mám cca 10 km chajdu) a naučil jsem se brát si ssebou jen stovku cash, na dvě pivka a hořčicové brambůrky, protože Matuška je fakt skvělý.. Na čepu bývá víc druhů, obvykle dvě až tři a celý sortiment mají v lahváčích. V Medvědovi se v poslední době, alespoň u mne, vrší spíše zklamání – neochotný personál, proměnlivá kvalita jídla i piva…

      Co se týče občerstvení „bikers friendly“ v Berouně – jednoznačně doporučuji Barevný bufet

      Na kola je vidět i zevnitř (když je hezky – funguje zahrádka), majitel půjčí zámek, jídlo skvělé, suverénně nejlepší káva v Berouně a širokém okolí (s výjimkou sesterského podniku Šťastná koza), lahvový Kocour mnoha druhů, časem přibude prý i nějaké točené a servisní zázemí pro opravu drobných poruch a defektů.

      0 0
      • lazza  

       Matuška zní čím dál tím líp.

       Ale ten Barevnýej bufet mě neoslovil: podle sortimentu tam servírují vegetariánskou­/veganskou (?) kuchyni a ta moc mi nesedla (i když musím uznat, že je vše připraveno poctivě, čerstvě).

       Jinak kafe jsem tam pil snad nejhorší v životě – strašná octová kyselina. A to si melu každý den čerstvou z nižborský pražírny nebo Čertsvý kávy, tak snad takovej kávovej laik taky nejsem. Buď jsem měl na kafe jenom smůlu a nebo mám propastně jiný chuťový buňky.

       0 0
      • Rokro  

       Hořčicové brambůrky, hmmm, to zní lákavě, musím zkusit. Třeba se tam někdy potkáme, na Matušku tam jezdím 20 km z Berouna, stojí to za to.

       Ten Medvěd, tam je to o tom, jak se personál vyspí. Jednou jsem tam přitáhnul večer partu po vyjížďce a číšník zpočátku protivnej, ale pak se srovnal a byla s ním prdel a byl ochotnej.

       0 0
       • karliner  

        Až tam uvidíš opřeného černého Scotta Addict, tak to jsem já :-)

        0 0
        • ruza  

         Tak si představte, jaký je to přemlouvání tam nezastavit, když se vracím z vyjížďky. Mám to asi 400m pod barákem :-)

         0 0
     • lazza  

      Včera jsem se přimotal na Kolečko v Křivoklátu: sice to vedou jako občerstvení, ale měli i guláš, krkovici a výtečný očka. Vrchní mluvil o tom, že by zde rád udělal bike-servis a v květnu by snad měla být testovačka celopér.

      0 0
     • lazza  

      Připojil jsem Hřiště z Broum: jestli můžu Vás, kdo se tam často nacházíte, poprosit o komentář, event. hvězdičky. Sám se tam teprve chystám…

      http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…ka-na-hristi

      0 0
      • lazza  

       Připojil jsem Hřiště z Broum: jestli můžu Vás, kdo se tam často nacházíte, poprosit o komentář, event. hvězdičky. Sám se tam teprve chystám…

       http://www.mtbkrivoklatsko.cz/

       0 0
      • karliner  

       Určitě toho máš hodně, ale mezi hospůdky bych zařadil hospodu v Bránově (mívají nebo alespoň mívali Matušku), ranč Breezeway ve Březové (celkem dobré jídlo) nebo hospodu ve Svaté (suverénně nejlepší jídlo mezi Berounem, Žebrákem a Křivoklátem (Roztokama), srub u parkoviště pod Točníkem (jídlo kategorie „dá se..“, zejména když se po tobě sápe hlaďák), ve Skryjích docela ucházející Pension Trilobit nebo hospůdka u Grillů, pro milovníky 80.let camp Na Slapnici (fakt se tam nic nezměnilo..).

       0 0
       • AV  

        O hospě na Bránově se tvrdívalo, že dělají nejlepší ´utopence´ široko daleko.

        Pravda, před 45. lety …

        8-)

        0 0
       • lazza  

        Dík za info.

        Bránov myslíš U Vitoušů? Ve Svaté Restauraci Na Svaté?

        V Točníku Hostinec U Svatého Václava?

        0 0
        • karliner  

         Bránov – asi jo, nevim o tom, že by tam byly dvě hospody, ve Svaté – to je ona, ale jiná tam stejně není. V Točníku myslím jinou – je u cesty na hrad tady

         0 0
         • lazza  

          Připojil jsem několik dalších hospod dle doporučení. Časem tam nacpu i odkazy na jejich stránky nebo alespoň kontakty (prozatím jsou linky jen pro Branov a Broumy):

          http://www.mtbkrivoklatsko.cz/kde-se-najist/

          Máte někdo zkušenost s občerstvením v Karlově Vsi – dá se tam najíst, slušně napít? Jen jsem tudy párkrát projížděl mimo sezonu…

          0 0
         • lazza  

          Připojil jsem několik dalších hospod dle doporučení. Časem tam nacpu i odkazy na jejich stránky nebo alespoň kontakty (prozatím jsou linky jen pro Branov a Broumy):

          http://www.mtbkrivoklatsko.cz/kde-se-najist/

          Máte někdo zkušenost s občerstvením v Karlově Vsi – dá se tam najíst, slušně napít? Jen jsem tudy párkrát projížděl mimo sezonu…

          0 0
          • karliner  

           Bývalá vyhlášená hospoda je už mnoho let zavřená, napít se dá ve stánku na kraji vsi, jestli mají k jídlo něco než nanuky a tatranky netuším, nikdy mne nenapadlo tam zastavit, když Broumy jsou tak blízko :-)

           0 0
           • lazza  

            Hm, nanuky a sušenky asi nejsou důvod, proč tu zastavovat.

            0 0
          • Rokro  

           Párkrát jsem byl na zahradě u toho stánku na konci vesnice pod kopcem – točí tam Bakaláře a nějaký párek nebo klobásu jsem tam myslím já nebo někdo z kamarádů kdysi požil.

           Po výjezdu od řeky se jedno pivko tady hodí na zahnání žízně a v Broumech je pak ten Matuška už pro chuť :-)

           0 0
           • lazza  

            Vidím, že všechny cesty vedou stále k Matuškovi :-). Asi tam o víkendu vezmu děti na výlet.

            0 0
            • karliner  

             Pozor na timing. Letos jsem tedy ještě nebyl, ale o víkendech se v minulých letech otvíralo až ve 14:00

             0 0
             • lazza  

              Jojo, dík za upozornění. Chystám se až odpoledne. V dubnu bývávalo o víkendech už otevřeno?

              0 0
              • ruza  

               Zítra přijede kámoš z Práglu tak mu to tady chci ukázat. Vyrážíme v 10h z Broum …pokud by se někdo chtěl přidat.

               Zkontroluju ten Kovářův luh, dáme tak 3–4h a končí se s Matuškou :-)

               0 0
               • lazza  

                ja jedu jen s malyma detma, takze neodhadnu, kdy a jestli k Matuskovi vubec dorazime. uzijte si to, ma byt sice pod mrakem ale teplo.

                0 0
               • lazza  

                ja jedu jen s malyma detma, takze neodhadnu, kdy a jestli k Matuskovi vubec dorazime. uzijte si to, ma byt sice pod mrakem ale teplo.

                0 0
              • Rokro  

               Letos jsem tam už párkrát byl a vypadá to, že platí, že ve všední den má od čtyř a o víkendu od dvou.

               V neděli se tam nejspíš hned po druhý hodině taky s kamarádem ukážu.

               0 0
             • gargamel  

              Ano, je to i na web stránkách

              0 0
         • Rokro  

          Včera jsem prověřil ten Branov. Je to tedy hodně za kopečkama :-)

          Jmenuje se to u Vitoušů, je to takový zastřešený dvorek u rodinného domku, docela idylka. Připadal jsem si tam jak na návštěvě v rodině, byl jsem jediný zákazník, zavřeli psy a pustili mě dál. Matušku mají!

          0 0
          • lazza  

           :-) Zavřeli psy. To je jak na pozemku Montgomery Burnse – ale naopak.

           0 0
          • karliner  

           Branov je dobrá zastávka na cestě Údolí hříchu – Eremitova stezka – Bránov – Zpropadený zámek – Kouřimecká rybárna – Jelenec – Oupořský potok.

           0 0
           • Sipal  

            Ta Eremitova stezka je sjízdná? Žádný horolezecký vložky?

            0 0
            • gargamel  

             Eremitova stezka sjízdná. Ve směru od Roztok se akorát kousek vyšplháš (vytlačíš) na vrstevnicovou stezku a pak už pohoda.

             0 0
             • lazza  

              Dneska jsem jel prvně Eremita, tak připojím zážitky: nádherný, do skalní stěny zasekaný singl bez nějakých (až na jedno dvě místa) technických bariér. V každým případě jsem to skoro celý vedl: stezka nemá víc než půl metru, tu a tam drbne člověk ramenem/řídítkem o skálu nebo vykloněný strom, a ta díra po pravý ruce, která vede kolmo dolů, mě pokaždý donutila slézt.

              Z bajkerskýho hlediska je to ovšem lahůdka.

              Připojuju pár fotek pro ilustraci.

              0 0
           • lazza  

            Na konci zimy jsem se pokoušel dostat od Velký Pleše ke Zpropadenýmu zámku a těžce jsem v lesích zabloudil – v mapě některý zakreslený cesty mizí v polomech a naopak jsem narážel na ty nikde nevyznačený, o kterých jsem netušil, kam vedou. V opačným směru od Bránova cestu k Zámku – předpokládám – najdu snáz..?

            0 0
            • Sipal  

             Najdi tuhle křižovatku http://www.mapy.cz/s/hthz, je docela výrazná a poznáš ji celkem snadno. Potom musíš podél rokle dolů po její levé straně a tam už neuhneš. Jinak se tam dá bloudit pěkně, o tom žádná. A žádný zámek tam není.

             0 0
           • Rokro  

            Ta trasa zní lákavě. Je to lepší jet ve směru, jak popisuješ nebo od Broum? Docela bych se tam o víkendu podíval.

            0 0
           • Rokro  

            Předpokládám, že je to takhle: http://www.mapy.cz/s/htkx

            0 0
            • karliner  

             Zhruba tak, ale jak psal Sipal, je tam spousta cest a na mapy se nelze spoléhat, chce to zkoušet. Lepší z Údolí Hříchu. Protože jsem rebel, ještě jsem si to zpestřoval kolem Oupořského potoka až k soutoku s Prostředním a pak nahoru k rozcestníku nad Bušohradem a od Bušohradu koem Jouglovky na hřiště ;-)

             0 0
             • lazza  

              Oupořský potok směrem na Týřov – dá se tam vůbec projet? Starci vypravovali, jak se tam ještě na ukrajinách před tucty let prodírali…

              0 0
              • karliner  

               Je tam normální lesní cesta, pravda, vyzdobená značkou zákazu vjezdu kol, vchodu pěšáků atd. Od půlky května dále to žádnej šlágr není, místy jsou kopřivy do výše chlapa. Když nestihneš teď, tak zase až na podzim… Stojí to za to.

               0 0
               • manas.pete  

                Prosím Tě, dá se vyjet po žluté TZ směrem od Skryjí na zříceninu Týřov, nebo to budu / budeme tlačit? Dík.

                0 0
                • lazza  

                 Není to sice na mě, ale: žlutou na Týřov jsem párkrát absolvoval – ale pěšky. Je to úzká stezka pár desítek metrů nad vodou, vyhlídková místa a plošiny, prudký sráz přímo do vody. Pokud ztratíš balanc a žuchneš na blbou stranu, tak se – podle mě – přizabiješ/utopíš. Ale pár cyklistů jsem tu viděl (tlačit :-).

                 Spíš bych se chtěl zeptat: na Týřov se údajně dřív chodilo z druhý strany od Kouřimecký rybárny. U rybárny jsem našel i zbytky značky. Je to z týhle strany ještě dneska průjezdný/schůdný?

                 0 0
                 • Sipal  

                  Hlavně je to ilegál, ne?

                  0 0
                  • manas.pete  

                   Ilegál – tím myslíš „cyklistům vstup / vjezd zakázán“?

                   0 0
                   • lazza  

                    Na žlutou od Skryjí na kole smíš – žádný zákaz tam není (nebyl). Ale většinu lidí by to nejspíš ani nenapadlo :-)

                    0 0
                    • manas.pete  

                     :-) chápu, takže praštěný nápad, vzít tam partu, kde budou i ženský (byť zdatný bajkerky)… = odpískáno :-(

                     0 0
                     • lazza  

                      Jestli jsou to zdatný bajkery bez závratě, tak je tam klidně vezmi: podle mě si to užijou a sklidíš jenom pochvalu :-). Já to posuzuje podle sebe – technicky na tom extra nejsem a závratě mám i na žebříku, když trhám hrušky. Takže jsem se automaticky zařadil mezi lidi, co by se tam kolem nevydali.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                     není to tak, že v NPR je obecně kolo zakázaný a jen se značkou povolují vjezdy?

                     0 0
                     • lazza  

                      Fakt je ten, že na kole do NPR můžeš jen po silnici nebo místní komunikaci. A to tahle žlutá určitě není.

                      0 0
                   • Sipal  

                    Myslel jsem Rybárna – Týřov, je to NPR. Žlutá od Skryjí nevím, ale zřejmě taky – vypadá to že je uvnitř NPR a není cyklo.

                    0 0
                    • lazza  

                     Je to bohužel tak – žlutá je také uvnitř NPR.

                     Jinak z trochu jiného soudku: začala zase děsit noční můra jménem Národní park, který se tu řešil asi měsíc nazad. Včera došly do schránek tiskopisy, vyžádané hejtmanem kraje, ohledně souhlasu/nesouhlasu s vyhlášením parku.

                     0 0
                  • lazza  

                   Vede do přes NPR Týřov, takže jo. Pokud máš teda na mysli tu stezku od rybárny…

                   0 0
                 • manas.pete  

                  Dík za info. Já právě vůbec nevím, jak to v okolí Týřova vypadá. Ač mám Křivoklátsko docela procouraný (na biku), Týřov mi v portfoliu chybí.

                  0 0
                 • AV  

                  .. v létě kopřiv „pokokot“

                  0 0
                 • vlk123  

                  Před dávnými a dávnými lety…původně vedla červená TZ Skryje most – Týřov (pod hradem) – Kouřimecká Rybárna a dále do Roztok. Z ní odbočovala TZ (nejsem si jistý jestli M nebo Z) Týřov (pod hradem) – Luh a to údolím Úpořského potoka a z ní vedla tvarová odbočka na hrad z údolí potoka. Údolím Úpořského potoka byla pěkně sjízdná cesta. Úsek pod hradem asi 2 km se spoustou brodů.

                  Dnes je červená TZ i TZ údolím Úpořského potoka zrušena a většinou značky zamazány. Takže podle legislativy na ně v PR nesmíš ani pěšky.

                  Úsek od mostu na hrad je přeznačen na žlutou TZ a je to pěšinka na kole sjízdná s občasným nošením a přenášením.

                  0 0
                  • Sipal  

                   Jen si dovolím upřesnit terminologii – je zásadní rozdíl mezi PR (kam na kole můžeš i na neznačené cesty) a NPR (kam můžeš jen po značených). Příklad z blízkého okolí třeba PR Stříbrný luh, kam se může.

                   0 0
                   • lazza  

                    Přesně tak. A pro bajkery naštěstí.

                    0 0
                   • vlk123  

                    JJ, pravdu máš. Jen jsem se zasnil a zavzpomínal na prošlé časy, kdy se PR, NPR, CHKO, NP asi moc neřešilo.

                    Trasa (ještě na HT) Beroun – Děd – Vraní skála – Veliz – Luh – Týřov – Skryje – Jezírka – Týček – Výrovka – Údolí ticha – Točník byla jedna z nejoblíbenějších na podzim nebo v předjaří. A to jsme nepotkali ani turistu ani bikera!!!

                    0 0
                • karliner  

                 Jak píšou ostatní, jednak se tam asi nesmí (ale tím si nejsem jistý) a druhak to je docela náročné na skill. A když bude hezky, zprudíš spoustu pěších turistů.

                 0 0
                 • manas.pete  

                  Dík. Už jsem pochopil, že to asi nebyl nejlepší nápad na bike trip.

                  0 0
             • Rokro  

              No tak to je hezký, dík za tip. Ale až tam z Berouna dojedu a pak se s trochou bloudění vyšťavím v těch lesích a vyplazím se až nahoru k Jouglovce, tak už pak na hřišti zkolabuju a vracet se ještě domů na kole mě už nikdo nedonutí ;-)

              Včera jsem Na hřišti ochutnal dva Osvoboditele (čtrnáctka, co Adam uvařil k výročí) a dobrý. Koukal jsme tam po černým Scottovi, ale nebyl jsi tam.

              0 0
              • karliner  

               Byli jsme tam v sobotu. Na čepu pařez – výborný a raptor neopovážili jsme se :-)))

               0 0
               • Rokro  

                Jo, bylo to dilema, černej pařez si dávám rád, ale novinku jsem musel ochutnat přednostně.

                0 0
        • Rokro  

         Máš tam chybku copy+paste :-)

         SKRYJE – Restaurace na Svaté

         0 0
  • lazza  

   Jezdíte někdo dolů ze Stradonickýho oppida?

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…ce-hradiste/

   I kdyby ta cesta byla uklizená, sotva se na tý šikmý ploše držím. A přiznám se, že v některých místech i vodím.

   0 0
  • lazza  

   Během uplynulého týdne jsem se věnoval „přestavbě“ stránek.

   • vyskakovací menu jsem odral na dřeň: zůstal jen holý základ, který byměl přehlednější.
   • všechny mapy okruhů odkazují přímo na interaktivní mapy gpsies.com.Chvilku mi trvalo, než jsem v nabídce našel zobrazování vrstevnic,značených cest apod., ale jsou tam. Všechno se dá stáhnout do navigaceodtud a není třeba stahovat celý balík souborů ode mě (nabízejí mrakyjiných formátů!). Na mapách sjezdů pracuju v tomto duchu taktéž. Párjich je hotovo, ale vzhledem k jejich četnosti to jde pomalu.
   • fotogalerie vzniká průběžně, jak trasy/sjezdy znovu-objíždím.V trasách nabízím spíše „top highlights“ oblasti, ve sjezdech spíšedokumentační záběry cesty zabírané přes kokpit.

   Za Vaše postřehy k upravené podobě díky.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz

   0 0
   • raw 4  

    Držím ti palce,pěkně jsi ses do toho zakousnul…jen tak dál. ..snad budu někdy projíždět Krivoklatskem,abych to využil

    0 0
  • lazza  

   Nově objevený sjezd nedaleko Novosedel:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…y-mtb-sjezd/

   0 0
   • manas.pete  

    Zkus sjezdík směr od Lašovic po červené TZ směrem na Rakovník (nejdřív to trochu stoupá). Sice je to krátký, ale (pro mě) docela výživný – zejména kořeny, a poslední úsek k potůčku donutí jít hodně za sedlo.

    Jinak palec nahoru za pěkné dílo. Křivoklátsko mám docela procourané, ale některé úseky jsou pro mě stále nové. Díky.

    0 0
    • lazza  

     Tudy jsem popravdě ještě nejel. Až se někdy budu motat kolem cyklostezky podél Raovničáku, vyzkouším. Díky za info i ocenění webu.

     0 0
     • AV  

      Mám rád cestu nad řekou z Roztok k vechtru pod Pohořelcem, do Pohořelce (část Újezda nad Zbečnem)

      Pamatuju ji jako kluk normálně průjezdnou, teď je mezi Roztokama a vechtrem proti Častonicím ´na hraně´.

      0 0
      • lazza  

       Jezdím tudy pravidelně a je pravda, že občas cestu překříží padlý strom. Ale po vichřicích z loňskýho týdne to asi bude neprůjezdný úplně. I když loni jsem v jedné velmi úzké a kamenité pasáži potkal holku na koni a nakonec jsme zvládli i to :-)

       0 0
       • File12  

        Ani mi ten vítr tak silný nepřišel. Ale o víkend jsem brázdil lesy v okolí Kladna a to bylo skoro co 50m to strom přes cestu. Takže křivoklátsko bude stejný. Jinak chválim stránky, v létě až bude víc času na kolo tak to tam budu brázdit :)

        0 0
        • lazza  

         Taky mi připadalo, že poryvy nic moc. Ale proud nám nešel dva dny, takže nejspíš lítaly kmeny vzduchem :-)

         Díky za podporu. Mám vizi, že bych jednotlivý izolovaný sjezdy provázal do smysluplnějších bajkerských okruhů. I když zatím to je jen hudba budoucnosti…

         0 0
         • AV  

          Asi tě nepotěším, ale je dobře, že je tu relativně málo diskutujících.

          Jen ať si návštěvníci křivoklátska užívají asfaltovaných stezek a lesáckých silnic. Lidi (i bajkeři) jsou čuňata, odpadky odhazují cestou. Mít ze Stříbrného luhu průběžné smetiště? Děkuju, nechci!

          0 0
          • lazza  

           :-) Takže jsem čuně? Protože za člověka (i bajkera) se tak trochu taky považuju :-)

           0 0
          • karliner  

           Obvykle ještě beru aspoň jeden bidon vyjetého oleje, který chrstnu někam do studánky.

           0 0
           • AV  

            Ty jsi ´lid´ nebo i-bajker?

            (o tich jsem psal, nicht wahr?)

            0 0
         • File12  

          Jo to by bylo fajn. Jezdím trasy cca 25–40km s tím že vyhledávám co nejvíc sjezdů.

          0 0
        • AV  

         Les od jatek (H+H) k ČSAD je větrem dost zdevastovaný

         0 0
         • File12  

          Tak po modrý dál k letišti na Dobrý to pokračuje. Tam fakt spadla nemalá část stromů.

          0 0
    • qub1n  

     Když už jsme u Lašovic…já zase doporučuji sjezd ze špičáku do Lašovic. Ale nesmí být moc mokro, jinak je to na gumáky.

     0 0
  • lazza  

   Připojil jsem Valenťák mezi Zbečnem a Sýkořicí – pokud někdo znáte a chodíte:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…lentuv-mlyn/

   0 0
   • AV  

    Byl jsem teď pár dnů na Křivošu a v neděli zkontroloval konec stezky z Kalubic (po červené) k ´prokopávce´. Je značená ´pro koňáky´, ale ta koncová pasáž je pěkná.

    (jel jsem ji před lety na krosu a brzdil ´i očima´ …)

    0 0
    • lazza  

     Konec cesty z Kalubic k „prokopávce“ je přesně kde? – závěrečná část červené do Křivoklátu?

     0 0
     • AV  

      Výjezd ze vsi (městysu 8-) ) směr Městečko. U ČD tunelu pravá zatáčka a těsně před ostrou levou je ten výjezd (sjezd).

      Dám-li ´do kupy´ DiamondBacka (MTB z 1996), prubnul bych to na něm.

      Radši jezdím na krosu …

      0 0
      • lazza  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
       0 0
      • lazza  

       Vím, bývalá červená, co vede z Losů. Docela padák. Chtěl jsem dát link (výše), ale nefungovalo to.

       0 0
  • lazza  

   Několik fotografií ze stezky od Zbečna, přes Valenťák k Setonu a dál směrem na PP Kabečnici.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…y-okruh-4–3/

   0 0
  • lazza  

   Dal jsem si tu mravenčí práci a naklikal/zapracoval oba berounský okruhy do jedinýho – Beroun Okruh 1 a 2. Pro výkonnější bajkery tahke spojená alternativa bude určitě smysluplnější.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…sky-okruh-2/

   0 0
  • lazza  

   Pár nových fotek ze sjezdu PÍSKY-ÚDOLÍ ŠTÍHLICE:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…nkova-stran/

   0 0
   • AV  

    Spolehnout se jen na tvé (hezké) fotografie, bez obav bych tam vyrazil na turistickém fávu.

    Ovšem v horní čtvrtině na vystupující skále, po níž teče přes cestu potok ´bych s*al Maggi v kostkách´

    0 0
    • lazza  

     Jojo, fotky jsou matoucí: všechno zplošťují a srázy působí jen jak mírně nakloněná rovina. Obrázky jsou tu spíš pro motivaci na stezku vyrazit, i když původní záměr byl spíš dokumentační.

     Ta kamenná maggi-stráň s potokem, o který píšeš, je zákeřná: po zkušenostech (i pádech) ji jezdím raději rychle, bo při pomalé jízdě se kola po mokrých šutrech smekají. Proto jsem ani nestihl vytasit foťák a cvakat ji :-).

     0 0
     • Rokro  

      :-) Kamarád taky říkal, že jezdí rychle, aby ujel každý nehodě.

      0 0
      • lazza  

       No zas tak rychle to není: jen rychleji než krokem :-)

       0 0
     • AV  

      Chtělo by, aby tam jel nějaký biker, pokud možno bez helmy. Oči ´na šťopkách´ a výraz obličeje by měl větší ´vypovídací´ hodnotu …

      8-)

      0 0
  • lazza  

   Podařilo se mi na základě připomínky jednoho z uživatelů spojit všechny MTB okruhy do jediné mapy:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/download/

   Je třeba přetáhnout soubor MTB OKRUHY V JEDNE MAPE do mapy.cz a každá trasa se na mapě vykreslí různými barvami. Na jiných mapových webech to fungovat nemusí nebo to funguje s chybami (cykloserver.cz).

   0 0
  • lazza  

   Nová fotogalerie a popis sjezdu – HOŠTĚ 1:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/hoste-1/

   0 0
  • lazza  

   Nově nafocený sjezd SÝKOŘICE/KŘÍŽOVSKÁ – ZBEČNO:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…nkova-stran/

   0 0
  • qub1n  

   moc pěkný počin, pro mě to je také inspirace, mám proježděné lesy hlavně na sever od Zbečna, ale ten jih je pro mě užitečná informace.

   0 0
   • lazza  

    Jsem rád, že se hodí. Tím severem od Zbečna myslíš kterou oblast? – klíčavský pásmo asi ne…?

    0 0
  • karliner  

   Zneužiju vlákno, páč to není nic pro bajkery, ale je krásný nový asfalt od rozcestí U suché jedle na silnici mezi Skryjemi a Broumy) přes Vlastec na Bzovou. Kdo to tam znal, tak to dolů bylo tak na full, teď je tam asfalt rovný jako kulečníkový stůl.

   0 0
  • lazza  

   Kdysi jsem sliboval, že bych izolovaný sjezdy propojil do kratších bajkerských okruhů. Vytvořil jsem zkušebně Zbečenský Bajk Okruh s tím, že bych se rád ještě před samotnou realizací seznámil s názory potencionálních uživatelů:

   http://www.cykloserver.cz/f/5083176183/

   Cílem je vytvořit pro jednotlivé lokality (Zbečno, Křivoklát…) místní okruhy, které by v maximální míře využívaly všech schůdných výjezdů a atraktivních sjezdů tak, aby se přejezdy mezi jednotlivými sjezdy co nejméně opakovaly (zde: výjezd Kovářův Luh, sjezd červená z Kalů na Klíčavu; výjezd červenou k Plačkovu/Novina sjezd po zelené Štíhlicí; výjezd údolím Kabečnice na Sýkořici, sjezd z Křížovké pod dráty; výjezd po žluté na Pěnčinu, sjezd z Pěnčiny singlem do Zbečna). Bajker by buď projel všechno naráz, anebo by po absolvování části jednoho okruhu (výjezd Kovářův luh-Kaly, sjezd po červené ke Klíčavě) pokračoval spojnicí na okruh/lokalitu další (Křivoklát).

   Otázkou je, nakolik je takhle načrtnutý lokální okruh srozumitelný, přehledný a logický…

   Díky za postřehy.

   0 0
   • lazza  

    Nakonec jsem si odpověděl sám: je to nepřehledná kravina.

    Zpracoval jsem proto jednotlivý sjezdy do jakýchsi miniokruhů sestávající z kombinace výjezd/sjezd. Hotovo je prozatím jen Zbečno: vždy je zvolena nejpohodlnější výjezdová stezka (mimo asfalt a silnice) a k ní navazující sjezd.

    http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…nkova-stran/

    0 0
   • gargamel  

    Když mi to dnes vyjde, tak si tenhle výcuc sjezdiků dnes projedu.

    0 0
    • lazza  

     Zkus a dej vědět, jak se zamlouvalo. Pokud budeš stoupat žlutou na Sýkořici/Pěnčinu, budeš mě asi proklínat: ale jinou výstupovou alternativu jsem pro sjezd z Pěnčiny nevymyslel :-)

     0 0
     • gargamel  

      Tak jsem si projel. Je to moc pěkný, šlo mi hlavně o ty sjezdy od Sýkořice, ty jsem neznal, a ten první výjezd od Klíčavy na Kaly. Ostatní celkem pravidelně jezdím (Píska, sjezd ke Klíčavě..)

      To poslední ucho ze Zbečna po žlutý do Sýkořice už jsem nestihl, tak si ho nechám na příště:)

      Jinak na těch loukách nad Sýkořicí (nad chatkama) se mi to líbilo, bylo tam nádherně.

      Jo a mezi Zbečnem a přehradou jsem potkal dva bikery, nebyl to někdo odtud?

      0 0
      • lazza  

       Ten sjezd z Křížovský hory/Sýkořice do Zbečna si trefil snadno? – kreslil jsem trasu podél těch stožárů jen tak naslepo, přibližně.

       Odkud ta fotka? (vršek mezi červenou TZ a silnicí ze Sýkořice na Luby?)

       0 0
       • gargamel  

        Ten sjezd jsem jsem trefil snadno, pokud to teda byl on:). Na vrchu byly postaveny dreveny skoky. Fotka je z těch luk nad chatkama nad sýkořicí.

        0 0
        • lazza  

         A kolem ohrady pokus o klopenku. Jjo, tak to je ono :-)

         0 0
  • lazza  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
   0 0
  • lazza  

   Dokončil jsem tři sjezdový smyčky v oblasti Městečka. Fotografie sjezdu z Maxova poležení prozatím nejsou úplné: došly mi v lese baterky.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/hoste-1/

   0 0
  • lazza  

   Poupravil jsem sjezdy kolem Žloukovic do smyček/okruhů:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…izovy-potok/

   A vložil všechny doposavad hotové sjezdové smyčky do jediné mapy (Měst-Zbeč-Žlouk), aby bylo přehlednější, jak je v různých lokalitách na sebe navazovat:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/download/

   0 0
  • lazza  

   Dokončená smyčka v Nezabudicích (dříve kategorie Novosedly):

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…y-mtb-sjezd/

   Všechny nakreslený smyčky – ty starý i ty nejnovější – okamžitě po zveřejnění vkládám do jediný společný mapy. Inovovaná mapa je vždy ke stažení v záložce Download.

   0 0
  • lazza  

   Pro lidi zcela neznalý křivoklátské geografie či lokace a návaznosti jednotlivých sjezdů je zde umístěna ilustrativní mapa; průběžně ji měním podle nově doplněných sjezdů:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/sjezd/

   0 0
  • lazza  

   Právě zpracovávám bajkový okruhy kolem Křivoklátu. Včera jsem objevil půvabnou stezku, a proto sem tuhle smyčku dávám ještě před tím, než budou všechny okruhy kolem Křivoklát hotovy.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…te-vyhlidka/

   0 0
  • lazza  

   A ještě doplněná ilustrativní mapa všech okruhů naráz:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/okruhy/

   0 0
  • Pan.Fazole  

   ty přehledový mapy sou fajn

   škoda jen že mam vidlu v pr*eli, hned bych tam zítra vyrazil

   0 0
  • lazza  

   Připojen křivoklátský sjezd AMALÍN-NA BABĚ-ČASTONICE:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…te-vyhlidka/

   0 0
  • lazza  

   Aktualizovaný comment k Hospodě Na ostrově v Pustovětech:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/na-ostrove/…

   0 0
  • lazza  

   Zkompletován Křivoklát:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…te-vyhlidka/

   0 0
  • lazza  

   Doplněn okruh nad Pustověty:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…etske-udoli/

   0 0
  • lazza  

   Doplněny všechny okruhy z okolí Nižbora:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…necky-potok/

   0 0
  • Pan.Fazole  

   Tak hodim menší report :).

   Byl jsem tam před 14dny. Do locusu jsem si nahrál ty dva berounský okruhy + všechny sjezdy (okruhy jednou barvou, sjezdy druhou). Tak nějak jsem se držel toho okruhu a jak se na mapě objevil sjezd tak hned dolu a pak zas nějak vracečka na okruh. Pozdějš už sem se toho moc nedržel – (je to tam všude pěkný) – a jen jsem vždycky směřoval k těm sjezdům.

   Ten kovářův luh se mi moc líbil i ten sjezd hned vedle, kterým jsem se pak vracel zpátky.

   Žlutá z paraplíčka fajn, pomník bikera jsem neviděl, jen pak ta cesta kolem vody byla dost zarostlá a muselo se nést chvíli.

   Ke konci dne jsem se nějak dostal na červenou nad Nezabudický skály a ta vyhlídka tam fakt stojí za to (daleko hezčí jak ta pěnčina) http://flic.kr/p/ssQ6kZ

   Po tej červenej http://goo.gl/pQuBkg se pak zase roklí dá ject dolu. Nebejt tam pár hovadskejch stromů přes cestu tak jsem měl pocit že to tam narostlo přímo pro bikery. Akorát dole už to začíná bejt trochu o hubu, což sem se na vlastní kůži přesvědčil. Není tam žádná taková dálnice jako v tom kovářově luhu a na listí se mi svezlo přední kolo, něco se stalo :) a najednou jsem šel krásně ksichtem napřed, kolo za sebou (na sobě) samozřejmě a skončil až ve vodě. Ale štestíčko stálo při mě a krom dodřenejch nohou a rukou v pohodě. Tak tam kdyžtak bacha kdyby někdo zkoušel.

   Ale fakt se mi tam líbilo. Škoda že z Plzně to neni úplně nejblíž. Takže díky za tipy lazza.

   0 0
   • lazza  

    Díky za zprávu.

    Pro mě je inspirací ta červená z nezabudických skal. Ještě jsem ji nejel, ale vypadala docela ostře i ze silnice. A podle zážitků i fotek taky celkem ostrá je :-). Jinak vyhlídka ze skal pecka.

    Paraplíčko jsem přeznačil ze žlutý, po který courají turisti z hradu, na alternativní sjezd od kostela z Amalína (nevím, zda si jel starou variantu po žlutý vyznačenou jen body, nebo novější natrasovanou do okruhu). Neštěstí se událo na začátku května. Asi o týden později se v místě odehrála smuteční slavnost jeho přátel, ke které jsem se nevědomky přimotal. Raději jsem kolo finálním úsekem pod Paraplem snesl.

    Jinak na příště určitě doporučuje sjezd po zelené NS Školní Křivoklát: vede dramatickým a uzoučkým kaňonem, je členitá a mimořádně zábavná, je poklizená a není nebezpečná. Krom toho na turisty jsem tu taky nikdy nenarazil; určitě jeden z nejlepších sjezdů/singlů, co jsem v poslední době jel.

    0 0
   • lazza  

    Pořád dumám, kde ses to rozsekal, protože rizikových míst je tam bezpočet. Nezůstal ten sedřenej pruh vpravo zrovna po Tobě?

    0 0
  • lazza  

   Připojen Hostinec U Dobroty v Novém Domě:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…a-u-dobroty/

   0 0
  • lazza  

   Hotové okruhy kolem Roztok:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…ben-roztoky/

   0 0
   • AV  

    Hotel ´Sýkora´ není funkční …

    0 0
    • lazza  

     Zavřeli to? Asi ho zlikvidovala konkurence Pod Hradem a Jelen…

     0 0
     • AV  

      Podle spolumajitele „Pod Hradem“ zachází i „Jelen“ na úbytě …

      0 0
  • karliner  

   Mno, nejen bikováním je člověk živ. V sobotu bude v Broumech na hřišti na čepu 6 druhů Matušky. To si nemůže nechat ujít :-)

   0 0
   • Rokro  

    Jojo, chystím se cca ve dvě vyrazit z Berouna a něco v Broumech ochutnat. Kdyby něco, tak červenobílej Spešl Camber.

    0 0
    • karliner  

     Hm, tak jsem vyměkl a v krupobití jsem nejel :-). Teda jel, ale nedojel..

     0 0
     • Rokro  

      Taky jsem vyměknul, ale o hodinu později jsem vyrazil a bylo fajn. Točili malý (0.3 za 30,–) a velký (0.5 za 50,–), bylo tam odhadem mezi 50–100 lidmi, ale žádná dlouhá fronta na pivo se nekonala. ochutnal jsem nejslabší (dvanáctka Summer Ale, moc dobře pitelné) a nejsilnější (sedmnáctka Zlatá raketa, fakt raketa, sladovější sladší chuť). Ty čtyři druhy mezitím jsem chutnal dřív a chutnal bych znovu i teď, ale „musel“ jsem za kamarádem na jeho oslavu. Cestou jsem samozřejmě kvalitně zmoknul, jak se to pořád točilo. Jinak tam měli i gril a něco dobrého k pivku by se tam našlo.

      Cyklistů tam byla tak polovina z přítomných, kdyby si policajti stoupli na kraj vesnice, tak by na nás naplnili plán za červen ;-)

      0 0
  • lazza  

   Vy kdo jste z Berouna a okolí: sjezdová dráha zbudovaná z Dědu od rozhledny k Dubu je oficiální nebo ilegál? Mám dojem, že se tu snad kdysi jely i oficiální závody…

   0 0
   • Rokro  

    Před asi deseti lety se tu jel poslední ročník memoriálu Tondy Hrubanta.

    Detaily o trati neznám, skoky atd. nedávám, jsem spíš turista. Od pohledu to tipuju spíš na tréninkový ilegál. Nicméně není využívaná nijak masově, tak žádné velké škody v lese nezpůsobuje a nikomu snad nevadí. Jsou to ale jen moje dohady.

    0 0
    • lazza  

     Zajímal jsem se hlavně z toho důvodu, jak moc na to upozorňovat, propagovat. Zjevně se o to někdo stará, tak by o reklamu na polo-ilegální trať asi nestál…

     0 0
  • vantom28  

   Ahoj. víte proč je na červené (nad Křivoklátem) zákaz cyklistům. dík.

   0 0
   • lazza  

    Červenou myslíš tu pasáž NS Brdatka z Křivoklátu do Zbečna asi…?

    Vede přírodní rezervací a naučnou stezkou se tu motá dost turistů na místy poměrně úzké cestě, tak proto snad. Zákaz tu býval kdysi dávno, pak zmizel a nově (rok dva?) je umístěn ve směru ze Zbečna (od Křivoklátu a od Sv.Eustacha chybí).

    0 0
    • AV  

     No zákaz …

     Není(?) tam zákazová značka, to co tam bývalo, bylo ´samo-domo´ (miniznačka), takže dle PČR neplatné

     0 0
    • vantom28  

     jj. to je ono. díky za vysvětlení.

     0 0
     • ruza  

      Tohle tam je…

      0 0
      • lazza  

       …zapuštěný do dvoumetrákovýho, osekanýho sloupu/kmenu. Od Křivoklátu se masivní sloup nachází taky (zarostlý v křovinách), ale značku kdysi někdo zřejmě odšrouboval.

       0 0
      • karliner  

       Má to nějakou platnost ta cedulka?

       0 0
   • in2ition  

    tady bike-forum v pěti stech příspěvcích platnost podobných „značek“ rozebírá :-)

    0 0
    • ruza  

     …no a k čemu se došlo? :-)

     Kolem téhle jezdím tak jednou týdně …a nějak na mě nepůsobí :-)

     0 0
    • lazza  

     V příspěvcích se rozebírá především KČT a jejich oprávnění umisťovat zákazový značky. Tady jde spíše o to, zda správa CHKO má/nemá – na rozdíl od KČT – oprávnění někam umisťovat zákazy právě v rámci ochrany přírody…

     0 0
  • lazza  

   Okruhy kolem Hýskova – ač ležící už vně CHKO:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…vrch-hyskov/

   0 0
   • AV  

    Ahoj,

    údolí Klíčavy od „Myší díry“ (s ještě stojící opukovou bránou do bývalé obory) proti proudu až k Pilskému rybníku do svých ´trailů´ nezahrnuješ?

    0 0
    • lazza  

     Údolím Klíčavy od Pilskýho rybníku vede částečně Zbečenský okruh 1 do Lán. Ovšem pokud by rezervace Klíčavy byla průjezdná až k bráně, možná by to stálo za to přeznačit.

     0 0
  • lazza  

   Přidána fotogalerie k hospodě Valentovský mlýn/Sýkořice:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…lentuv-mlyn/

   0 0
  • lazza  

   Ještě několik málo přírůstků v galerii Berounský okruh 2. Barvotiskový nádech částečně reálný: po vytrvalém dešti vysvitlo z bouřkové oblohy slunce…

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…sky-okruh-2/

   0 0
  • lazza  

   Vraní skála u Svaté:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…-v-potocich/

   Okruh není v záložce Download zatím nasdílen ke stažení. Lze ho stáhnout pouze na stránkách cykloserveru po kliknutí na náhled mapky.

   0 0
  • lazza  

   Fotogalerie Berounských okruhů doplněna o snímky z rozhledny na Krušné hoře a Velíze:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…sky-okruh-2/

   0 0
  • lazza  

   Přidaný sjezd z Velíze nad Kublovem:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…v-mtb-sjezd/

   V záložce Download už je vše sdíleno, vč.dřívějšího sjezdu ve Svaté z Vraní skály.

   0 0
  • lazza  

   Fotogalerie Skryjského okruhu doplněna o snímky z cyklo-stezky 0045, spojující Roztoky a Skryje, a z cesty na Skryjská jezírka:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/skryjsky-okruh/

   0 0
  • lazza  

   Připojen sjezd z Nezabudických skal, který tu byl pár týdnů nazpět doporučován, a sjezd ze Skryjí k mostu:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…y-mtb-sjezd/

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…yjsky-potok/

   0 0
  • lazza  

   Při sjezdu z Bukové do Křivoklátu po NS Školní Křivoklát odstraněna směrová tabulka, která ukazovala k NS (viz. fotogalerie). Luční cesta však zřetelná, neosetá.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…te-vyhlidka/

   0 0
   • AV  

    Chtěl bych jet zítra do Kostelíka. Nevíš, jaká je cesta ´podle vody´ od skryjského mostu?

    0 0
    • lazza  

     Nevím, bohužel. Znám jen stezku po zelené do Šlovic a ta bývala v pohodě.

     0 0
  • karliner  

   Mno, není to úplně bike a není to úplně Křivoklátsko, ale v sobotu v Točníku na hřišti budou Tři sestry :-)

   0 0
  • lazza  

   Vrátil jsem se z NP Podyjí a docela mě to zase vyděsilo: u každý, ale opravdu každý lesní asfaltky, dost široký a pevný pro velký auto, stojí cedule se zákazem vjezdu cyklistů. Jestli tohle je principem ochrany přírody v rámci NP, tak doufám, že něco podobnýho Křivoklátsko nepotká.

   0 0
   • raw 4  

    To je fakt k pláči…oni to vyasfaltují a potom to zakážou cyklistům…to jsou vocasové

    0 0
   • pepek  

    Zeptal bych se na to zdejšího usera moZZek.

    0 0
    • lazza  

     Vysazujou tyhle cedule zásadně kolem cyklostezek, kdyby náhodou s někým cloumala chuť odbočit z předepsanýho smě­ru.

     0 0
   • karliner  

    Má tato tabulka nějakou úřední platnost?

    0 0
    • lazza  

     Úřední platnost asi žádnou. Spíš bych řekl, že informuje zákona neznalé cyklisty, že vjíždí do NP a danou cestu – která není vedena jako pozemní komunikace – používat nesmějí.

     0 0
     • in2ition  

      tohle nejspíš pozemní komunikace bude… jenže účelová, na kterou se v NP nesmí

      0 0
   • RomanH  

    Tak v NP Podyji je vice veci k zbliti

    A pro dokresleni si muzes precist toto vlakno.

    0 0
    • lazza  

     Jo, to vlákno jsem kdysi četl. Ale naživo to je vždycky mnohem neuvěřitelnější.

     0 0
    • karliner  

     Pěstujeme si tu pakáž na nejrůznějších environmentálních oborech VŠ sami…

     0 0
    • tonik666  

     Mo to vlakno zas tak hruzostrasny neprijde. Narusovani pudy traktoremje fajn. A snad se pomalu zacnou v np posunovat k volnemu pohybu vlastnimi silami.

     0 0
  • lazza  

   Přidán trail Zvíkovec-Skryje.

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…c-mtb-sjezd/

   0 0
  • lazza  

   Připojeny fotografie ke sjezdu Zámek Leontýn-PP Stříbrný luh

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…ben-roztoky/

   0 0
  • lazza  

   Nové fotografie ze Zbečenského okruh:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…y-okruh-2-3/

   0 0
  • lazza  

   Čerstvě nahraný sjezd přes Zámecký vrch k Točníku a dál…

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…vrch-hredle/

   0 0
  • lazza  

   Dokončený okruh kolem Zbiroha:

   http://www.mtbkrivoklatsko.cz/…h-mtb-sjezd/

   0 0
  • lazza