MTB kolo do 30.000, červenec 2022

38 nepřečtených
  • uban001

    Ahoj, hledám kolo na výlety po zpevněných cestách, ale aby zvládlo i občasné lesní pěšiny/polní cesty.

    Požadavky na kolo: jednoplacka a vzduchová vidlice

    Výška 188cm Váha 100kg, velikost kola by mi měla sedět XL

    Rozpočet na kolo mám cca 25000, pokud by bylo kolo které by za to fakt stálo, tak bych byl ochotný jít až ke 30000.

    Předem díky za rady.

    0 0
    • Tomcat  

      Výborně tak začněte tim že si na tohle tema na fóru něco přečtěte a ne založit další vlákno na to samé.co tu je už xx krát. za půl roku.

      Stav trhu je jaký je, Ameriku neobjevíte, systém nepřevzete. , zázraky se nekonají.

      Co je skladem a za kolik ve Vám blízkému obchodu s koly my nevíme a nezměníme.

      0 2
    • adam1  

      Na výletkování ok

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330066

      XL je skladem

      Nebo

      https://www.canyon.com/…-6/2615.html

      Najdi si kola co se ti líbí v tvém rozpočtu a skladem a dej odkazy .

      0 0
      • uban001  

        Díky, na Canyon jsem se taky díval, to kolo se mi vcelku líbí, akorát teď jak mi kolega níže doporučil Kellys Gate 30, tak více přemýšlím o něm, s tím že Canyon chce 1500kč za dopravu tak je cena stejná a u Kellysu mi připadá že je lepší vidlice.

        0 0
        • adam1  

          Ty vidlice budou srovnatelné ,kelyss má dálkové zamykání a převodník 34z což bys u cannyonu asi časem měnil .

          Pokud seženeš kelyss v L tak ok .

          Canyon zas líp vypadá ten nápis na rámu ?:))

          0 0
    • Baf13  

      https://www.kolaglaser.cz/…3815327.html

      https://www.kolaglaser.cz/…3815341.html

      Za 29k nic moc lepšího nekoupíš, jen vybrat tu správnou velikost

      0 0
      • uban001  

        Díky, toto kolo vypadá fakt hezky za tu cenu, škoda že obchody které mám blízko, tak mají kolo za plnou cenu 32000, takhle asi budu muset vybrat velikost naslepo.

        0 0
        • Baf13  

          Velikost vyzkoušej v obchodě a když nebudou chtít dát slevu, tak tu která ti bude sedět objednej přes net.

          1 0
          • uban001  

            Jop, vyzkoušel jsem v obchodě který jsem měl blíž, slevu jsem pak domluvil na 29500, sice trochu drazší než e-shop, ale aspoň bude kolo složené a budu mít garanční prohlídku, což bych u e-shopu neměl, když ho mám přes celou republiku :)

            1 0
      • uban001  

        Díky za radu, i naživo kolo velmi hezké (až na to žluté logo Kellys na rámu, ale chápu, že decentnější černé si firma nechává na dražší model gate 70 :) ), s prodávajícím jsem vyzkoušel velikost a po dlouhém přemýšlení beru XL.

        0 0
        • blackseal  

          Vymen plaste, ja som dal continental race king performance, o poznanie lepsie pojde, ak budes jazdit prevazne suchy povrch. A v mojom pripade aj karbonova sedlovka dala zmysel, len ja mam dost vysunutu.

          0 0
    • madhence  

      Je rozumné si kolo v prodejně vyzkoušet co projet. Píšu to kvůli zvolené velikosti – myslím si, že u některých modelů by to klidně mohla být velikost L. Záleží na tvé postavě a geometrii kola. 188 cm není zase tolik. Je dobré si velikost dobře rozmyslet a klidně se s někým poradit.

      1 0
      • skaj  

        Madhence ma uplnou pravdu – jasne XL nejsi. Kdybys vybiral na dalku, zamer se na udaj reach (najdes ho na obrazku v geometrii kola) V zasade udava jak je kolo dlouhe. On se da i na tvem aktualnim kole zmerit, pokud ti sedi. Dalsi udaj, ktery muze sledovat je stack – udava jak je kolo vysoke.

        Zni to cele jako hrozna veda (alespon me to tak prislo zpocatku), ale pokud si to dovedes predstavit/na­malovat muzes uplne v klidu porovnavat kola vyrobcu mezi sebou bez ohledu na jejich tabulky. Ktere jsou velmi casto zavadejici…

        0 0
        • uban001  

          Jo právě s velikostí dost bojuju, když vidím ty tabulky, každý výrobce má ty velikosti trochu jinak.. U většiny kol mi vychází, že jsem na hranici L a XL, tak si říkám, že asi radši půjdu do XL, kde budu mít méně sportovní, ale o trochu pohodlnější posez.

          0 0
          • Tomcat  

            Ne vždy větší rám je jen vyšší. Naopak je delší, tedy bude vic natažený a vzpřímený posed se nekoná.

            0 0
          • Dejf.pb  

            Dneska jsem zkoušel Gate 30 ve velikosti L a XL. Se svými 188cm jsem si na tom Lku připadal jak vosa na bonbónu, byl jsem na něm vzpřímenější a přišlo mi to kolo pode mnou malé. Vzal jsem raději XL.

            0 0
            • uban001  

              A mohu se zeptat na délku nohy?

              0 0
              • Dejf.pb  

                Rozkrok 89cm

                0 0
              • Dejf.pb  

                I prodejce mi doporučil to XL, že mi líp sedí. S výběrem velikosti jsem si právě nechal poradit, protože jsem neměl s čím srovnávat. Poslední kolo jsem si kupoval trekingového Favorita asi před 15ti lety.

                0 0
                • Tomcat  

                  Bože bože taž XL měli skladem a potřebují ho někomu konečně prodat.

                  …mi doporučil to XL, že mi líp sedí… To co Vám sedí Vám nikdo může doporučit, ale hlavně to můsíte poznat, že Vám sedí když na to sednete Vy. Stejně když si oblečete něco jestli Vám sedí. To že to někde je volný nebo těsný musíte cítit/poznat Vy!

                  0 0
                  • Dejf.pb  

                    On má na prodejně obě velikosti, na kterých jsem se svezl chvíli před prodejnou. Pocitově na tom XL jsem byl víc nataženější, což mi bylo doporučeno pro jízdu do kopce a v nenáročném terénu. Na L jsem cítil, že sedím vzpřímeněji, nebyl jsem tolik natažený a ten rám se mi mezi nohama zdál „malý“, ale přišlo mi to kolo obratnější. Vzhledem k tomu, že takové kolo si kupuji prvně, tak jsem dal na radu prodejce. Jezdit budu asfalt/lesní a polní cesty cca 50/50, žádné náročné sjezdy, traily, skoky. Myslíte, že by bylo vhodnější to L? Kolo budu mít připravené k vyzvednutí až v pátek, tak to mohu ještě případně změnit.

                    0 0
                    • adam1  

                      Já bych se na tabulky víš co ,stejně to je orientační ,hlavně ať si nenabiješ rozkrok a ber na kterém se citíš líp ?

                      Něco doladíš délkou predstavcem,polohou sedla ,šířkou řídítek .

                      Měl jsi se na obou vyfotit ?:)

                      0 0
                      • Dejf.pb  

                        Byl jsem tam sám, to bych si vyfotil leda selfie :-) Rám pod rozkrokem jsem měl u toho většího cca 5cm a u toho menšího cca 10cm. Je to složitý, když se v tom člověk moc neorientuje.

                        0 0
                        • Espen  

                          Buď v klidu. Měřím přesne jako ty a L bych si taky nevzal.

                          1 0
                        • adam1  

                          5cm je v poho ,když tak si tam dáš kratší představec .

                          0 0
                          • Dejf.pb  

                            Jinak jsem teď dostal přetlumočenou informaci od dealera Kellyse, že u Gate 30 nemají na svém webu aktuální tabulky velikostí. Že letošní modely jsou o neco menší než ty loňské. L prý odpovídá 19" a XL 21". Dám na první dojem a zůstanu u vybraného XL. Jinak se omlouvám za plevelení vlákna, vybírám takové kolo poprvé.

                            0 0
                            • adam1  

                              Tak 21” v poho ,v tom odkazů byla právě 23”což už jsou štafle :) tak asi proto to některé pohoršilo?:)

                              0 0
                              • Dejf.pb  

                                Údajně vloni měli S 17,5", M 19,5" a L 21,5" a letos to je prý S 15", M 17", L 19" a XL 21". Bohužel to nikde není dohledatelné, ani skutečné rozměry rámů.

                                0 0
                              • Dejf.pb  

                                Údajně vloni měli S 17,5", M 19,5" a L 21,5" a letos to je prý S 15", M 17", L 19" a XL 21". Bohužel to nikde není dohledatelné, ani skutečné rozměry rámů.

                                0 0
                                • AussigBiker  

                                  Kurnik,b to je bordel, pak se v tom vyznej :). Vybrals nejlíp jak si mohl, osobně, tak snad bude dělat radost.

                                  0 0
                              • Dejf.pb  

                                Já ho beru odsud, kde jsem ho i zkoušel a tady to má právě značené jako 19" (L) a 21" (XL). Je to každopádně zmateně značené na těch internetech :-)

                                https://www.kolazwebu.cz/…-30-29-2022/?…[51]=216&vari­ant[55]=459

                                1 0
                • uban001  

                  Díky za info, dnes jsem si byl kolo vyzkoušet osobně a ani přímo na místě jsem si nebyl jistý jestli L nebo XL, obě mi vcelku seděly. No nakonec jsem zvolil XL.

                  0 0
    • Vento  

      A co třeba Spyro od Qayronu?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.