MTB do 9000,- Giant,mongoose, gt

46 nepřečtených
  • sosawec

    Zdravim a zaroven se omlouvam vsem bikerum/kám za vzniklé potíže před chvílí… mel jsem mensi vypadky internetu…

    Potřeboval bych radu ohledně pořízení kola… vybíram si mezi třemi koli značky Giant, mongoose, GT popř další značky… zde jsou moji šampioni:

    1. http://www.mojekolo.cz/…revel-3-disc
    2. http://www.mojekolo.cz/…-sport-black
    3. http://www.mojekolo.cz/…gloss-silver
    4. Jiné MTB cca do 9000,–

    Mám 75kg/188cm lehký terén-70%/30%-silnice dalo by se říct že sem začátečník co se týče jízdy v terénu…

    Děkuji za případné rady a podruhé se omlouvám za vzniklé komplikace..

    Pokud už podobné téma tu je tak mě na něj odkažte ale nic se nenašel… Děkuji

    0 0
    • Azmir  

      Všechny mají nefunkční vidle, vzal bych aspon tohle: http://www.mojekolo.cz/…c-black-blue

      0 0
      • sosawec  

        Co to prosím znamená nefunkční ? A jak tam koukam asi bych nesehnal 21,5"..

        0 0
        • Azmir  

          Nefunkční je odvozeno od slova fungovat, tudíš jsem tím chtěl říct jednoduše že ty kola co si tu hodil, tak je u nich důležité aby fungovala aspoň ta vidlice a nebyl to nepohyblivý kus žekeza, který akorát zbytečně moc váží, proto hledej kolo s vidlicí Suntour XCR, pokud kolo bude mít vidlici jinou tak ho rovnou zavři a hledej dálm, velikost je pak další věc musíš hledat na netu.

          0 0
          • sosawec  

            takže jak navhrl WEGO připlatit par stovek a koupit napr http://www.mojekolo.cz/…-black-flake by pro me bylo lepsi nebo se daj najit kousky s vidlici Suntour XCR do 9k??

            0 0
            • Frostty  

              Cajk v rámci kategorie.

              0 0
            • Azmir  

              Je to jedna z možností, ale hlavně by mě zajímalo jestli to je model vidlice XCR 2011, protože podle obrázku to je 2010, ale což, v téhle ceně si moc vybírat nemůžeš.

              0 0
              • sosawec  

                ok a na xcr 2010 a 2011 je nakej vetsi rozdil ?

                0 0
                • Azmir  

                  2011 poznáš podle zlatavých noh ale ne tak jako to mají dražší vidlice, nevím co to je za úpravu, a co mám porovnání, tak je trochu lépe zpracována (některé kurvítka) a rozhodně lépe chodí.

                  0 0
                • Azmir  

                  2011 poznáš podle zlatavých noh ale ne tak jako to mají dražší vidlice, nevím co to je za úpravu, a co mám porovnání, tak je trochu lépe zpracována (některé kurvítka) a rozhodně lépe chodí.

                  0 0
                • sosawec  

                  ok takže s tim si asi hlavu lamat nebudu…

                  0 0
      • sosawec  

        Diky za nazor jak tak koukam asi to bude nejlepší příplatit si klidne i za toho mongoose elite…

        0 0
        • DominikGT  

          Ten elite vypadá dobře za tu cenu. :)

          0 0
        • WEGO  

          Chápu, že peníze netiskneš. Ale radši připlatit a koupit kvalitnější kolo (nejlépe za 15K), než po roce zjistit, že si šetřil na nesprávném místě a kolo se postupně ,,rozsype,, a prodraží se víc než pořizovací cena kola. Bajk za 15K a třeba na splátky, ideál poskládat. :)

          0 0
          • sosawec  

            jo to chapu ale sem student tudiz nemam trvalej prijem… takze bych spise poridil toho mongoose elite a postupne ruzne dily nahrazoval lepsimi…

            0 0
            • DominikGT  

              Mám naježděno na kole za 11500kč víc jak 3000km takže pokud nebudeš jezdit fakt každý den tak se ti to určitě za rok nerozsype. Další investice záleží spíš už na tom na kolik se tomu chceš věnovat a jestli chceš na něho lepší věci nebo ti to stačí. K levným vidlicím… pruží celkem dobře větší díry když jedeš někde v terénu třeba sjezd ale když pojedeš třeba po panelovce nebo po něčem kde jsou pravidelné menší díry tak je z toho člověk trochu vyklepaný. Plno lidí ti tu píše jak jsou ty vidlice nahovno ale pořád lepší aspoň nějaká odpružená a je jasné že kdo má vidlici 4000kč a víc tak řekne že je ta levná na hovno jako něco na tom je ale ber to s rezervou.

              0 0
    • sosawec  

      takže bych asi cenu zvysil na 11000,– prosim o dalsi nazory diky

      0 0
      • Azmir  

        Nic moc lepšího neseženeš, pokud by ses chtěl posunout o stupínek výše chtělo by to tak 15tis, další stupínek tak 22 atd atd

        0 0
      • WEGO  

        ber mongoose nebo http://www.mojekolo.cz/…te-red-black ale mají už jen velikost S. Tak kdyby Tě zaujalo se skus podívat někde jinde po větší velikosti pro sebe. Mi se už nechce, jdu na kutě. (:

        0 0
        • sosawec  

          jo to me zaujalo hned jako prvni ale vetsi sem nikde nesehnal este po nom kouknu…

          0 0
        • sosawec  

          tak jak koukam to GT 2010 nesezenu vetsi jak S jen 2011 a za tu cenu uz muzu mit toho mongoose…

          0 0
          • WEGO  

            Koukni trochu výš, hodil jsem ti tam 2 odkazy na to GT 2010 v XL, ale cena 12 500 Kč. Sice drahší než tvůj rozpočet, ale o trošičku lepší než Mongoose. To GT jsem měl možnost chvíli jet a líbily se mi jeho jízdní vlastnosti. Nic méně si z toho nic nedělej a vyber si jednoduše to, které se ti víc líbí, zas takový rozdíl mezi nimi není.

            0 0
            • sosawec  

              jojo paradni kola ale je to uz trosku z meho rozpoctu uz tak mam co delat abych se vesel s tim mongoosem tyax elite… diky za navrhy

              0 0
              • DominikGT  

                Tvoji situaci chápu taky jsem byl rád když jsem se vlezl do 11 000kč, časem si to můžeš postupně upravovat.

                0 0
      • bleach  

        na mongoosu tyax elite jsem zacinal a je to supr kolo. jen si dej pozor, jsou dost dlouhy. ja se 183cm mam M a je to ideal

        0 0
    • ZoomZoom  

      Nechceš toho Authora, co mám v profilu? (: Pro skoromanželku je nevhodnej, tak se ho zbavujem.

      0 0
    • Jorge 50  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • sosawec  

      zoomzoom to bude maly ale dik

      0 0
    • pepino  

      Event. zkusit třeba ten Tyax Comp a za příplatek vidli Raidon a třmeny BB5.

      0 0
    • sosawec  

      tak mongoose tyax elite XL se mi nikde sehnat uz nepodarilo zaznelo tu taky to ze je kolo dost dlouhe a proto se chci zeptat jestli by byla kravina koupit si L-20" mam 190cm…

      0 0
      • Azmir  

        Asi bude záležet na délce noh, rukou a geometrii kola, fakt těžko říct, třeba zkusit, hlavně si nic nenechat vnutit prodejcem, pak se budeš trápit.

        0 0
    • sosawec  

      tak sem nakonec poridil GT Avalanche 2.0 2011 a velikosti XXL :-O =) protoze sem nakonec zjistil ze oproti mongoosu sou ty ramy o neco kratsi a celkove i mensi a smejma 190cm+ je to ideal uz sem zkousel naky lesy i tvrdsi teren, jenom se bojim jestli to to Alivko prezije. Skoda ze sem se nemohl rozhodnout mezi mongoosem elite a timhle GT treba by bylo lepsi ale to uz je ted jedno, kupu nelituju a doufam ze bude hodne najezdenejch KM :) jinak diky vsem za rady pomohli ste mi HODNE

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.