• Rudyshy

    Ahoj hledam nejake slusne kolo spis na horske chodnicky. Vim o tom kulovy takze aj moj styl tomu bude odpovidat ;) 173/80

    spis bych chtel kolo z cykla v ceskej u brna ale je to jedno.

    Dik za rady

    0 0
    • Krab  

      Co jsou „horske chodnicky“? Asfaltove chodnicky nebo pesinky v lese? Myslis, ze si budes umet s kolem hrat a servisovat si ho? Pokud jsi technicky typ a myslis, ze bys zvladl drobne upravy, pak zkus v Brne Hervis, Sportisimo (tam jsem koupil onehda horske kolo Bergamont s relativne slusnou vybavou za 8500), nicmene servis v techto obchodacich nic moc.. Jinak z Ceske u Brna ber cokoliv na hranici 10 tisic – je to v podstate vsechno stejny, spis si na kolo sedni a porovnavej, jak ti sedi geometrie ramu, protoze kdyz budes casem vylepsovat komponenty (u techto kol urcite vidlici a casem i razeni, prehazovacku, …), ram ti zustane. Jeste si taky uvedom, jestli chces do budoucna kotoucove brzdy nebo Vecka (coz taky souvisi s sikovnosti – V-brzdy jsou jednodussi na provoz). Pokud si mylsis, ze casem prisetris na lepsi diskove, pak ber treba Supa s mechanickyma kotoucovkama – pokud by ses casem rozhodl pro kotoucovky, pak bude prestup treba z treka mnohem slozitejsi (a drazsi)..

      0 0
      • Rudyshy  

        za prve dik za nazor.

        servisovat si ho zvladnem .. ked zvladam davat do kopy auta znamych tak snad aj kolo. Ako adolescent som jasdil hodne resp zjazdil som 1/3 slovenska nez ma to preslo a uz som si nejake to kolo postavil… akurat ze to je 10 rokov spatky.

        Pod chodnickami mam predstavu spevneny horsky chodnik bez povrchovej upravy ;)

        Co sa tyka investicie toho by som sa vyvaroval, drahsich ci dokupovania kedze pre mna je to zbytocna investicia. Peniaze su akurat rozmyslam ekonomicky ;)

        co sa tyka toho supa tak nanho som sa pozeral a aj na Merida MATTS TFS XC 300-V model 2009

        0 0
      • dobytek  

        Hmmm… váha toho Supa 14,9 kg – chudák, kdo se s tím bude tahat. Myslíš, že rekreant potřebuje na kole za 10 tisíc tak nutně kotoučovky?

        0 0
        • Krab  

          Myslim, ze si to rekreant rozhodne sam ;) a zaroven si myslim, ze je fajn rekreantovi nabidnout vic moznosti, ze kterych by si mohl vybrat..

          0 0
    • Krab  

      Klidne.. Ta Merida ma Gilu, ktera je asi lepsi, jak XCM, ale jen vo fous (a verim tomu, ze by se tady nasli taci, kteri by tvrdili opak), nemluve o tom, ze to je docela tezka a necitliva vidla.. S brzdami na Meride nemam zkusenost, takze nevim, jak na tom jsou.. Nicmene za ty penize asi stejne nic lepsiho nesezenes, v teto cenove relaci je to hodne podobny..

      0 0
      • Rudyshy  

        tiez som sa poukoval aj po kross a6 ktora papierovo vypada celu dobre az na to ze je to nakup po netu :(

        stejne som z toho jelen

        0 0
        • Krab  

          Co se vybavy tyce, je ten Kros urcite nejlepsi.. Ale pokud uz jsi zvysil limit, doporucuji prohlidnout ten Hervis (nekdy tam maji pekny Fuji), Sportisimo (Bergamont, Corratec) a Intersport (Pells, Trek). Ted zrovna maji docela pekne slevy.. Konkretne by to chtelo sledovat Hervis, tam se da nekdy pekne usetrit (Ja sam jsem tam kupoval silnicku za 14 tisic s puvodni cenovkou 35000), jednalo se o kolo ve sleve a v den koupi jeste Hervis poskytoval 20% slevu na vsechno cyklo. A zrovna v Hervisu jsem docela nedavno videl pomerne dobre vybavene Fuji ve sleve za 16 tisic (takze pokud by byla opet nejaka akce, mohl bys poridit levneji)..

          0 0
          • Rudyshy  

            ty yo nutis ma jit do obchodaku :) ach

            tak v tom pripade by bolo fajn na co sa mam pozerat…

            0 0
            • Krab  

              Vidlice: pravdepodobne v teto cenove relaci najdes XCM, XCR, Gila, Dart, v lepsim pripade Tora, kdybys narazil na Epicona, raduj se a vesel se a ber kolo s nim..

              Razeni, presmykac, prehazovacka: Snazit se najit minimalne Altus, dale pak Acera, Alivio, Deore, Deore SLX (nebo LX), Deore XT (od nejhorsich), koukej na typy primo na komponentech, popisy u kola se muzou lisit (a to tak, ze jsem za cenu kola s V-brzdama (dle popisu o kola) poridil kolo s kotoucovkama..

              Vzadu minimalne osmikolecko, lepe devitikolecko (cili 27 rychlosti).

              Brzdy ti neporadim.. Ja mam Shimano M485, Magura Louise (ale Louisy na kole v cene do 15k asi nenajdes), znam Shimano SLX a Tektro Auriga a doporucil bych vsechny z vyse popsanych (ac tedy na Aurigy jsem cetl spoustu negativ, nicmene kamarad je ma a bez problemu).

              A na vic si asi nevzpomenu.. Gud lak a dej vedet, jak jsi dopadl..

              0 0
    • gdak  

      Sice o něco dražší, ale výbavou a rámem to doženeš

      http://www.sixtyseven.cz/…

      0 0
    • Rudyshy  

      ty yo kluci dik za rady… tak ja sa skusim po niecom pozriet.. som z toho jelen .. povodne som chcel nabehnut do obchodu a kupit si kolo.. asik to bude zase otrava a vyberanie :(

      tak keby ste na nieco prisli tak dajte vediet budem vdacny

      vypdato tak ze nakoniec hranica 10t padne a pojdem o nieco vysie..

      najhorsie ze to robim vzdy aj byt som takto kupil o milion drahsi :)

      0 0
      • Rudyshy  

        yo inak som vcera pokukoval po merida a taktez po Superior Slider 7.7 model 2010 ale ma mechanicke brzdy takze to asik ee to uz radsej doplatim ;)

        0 0
    • Krab  

      Zrovna dnes ma Hervis akci, o ktere jsem psal vyse.. Byt tebou, tak je obejdu..

      0 0
      • Rudyshy  

        ty yo dik za echo… !! ! !

        este keby si tak vedel co mam kupit :D

        0 0
        • Krab  

          Oni dodavaji Fuji, jen bohuzel nevim, jake tam maji ceny.. Ale videl jsem tam nedavno (tusim v Olympii, ale ruku do ohne bych za to nedal) jiz slevnene Fuji (typ nevim) za 16 tisic s pomerne dobrou vybavou.. Po sleve by vyslo na 13700,–

          0 0
          • Rudyshy  

            juknu na to. ale pozeral som a nejak sa po CR vobec nepredavaju.. tak trosku pochybujem ci tma take bude.. ale stejne si vytisknu ten navod pre dummies co si mi poslal a pudu stym do kramu :P

            0 0
            • Rudyshy  

              Krab-aku moze skusit neco vybrat? cenu neres tu doresim na miste :D

              http://www.hervis.cz/…ch%20kol.pdf

              0 0
              • Krab  

                Bral bych nasledujici: KTM SPORT XT, FUJI: NEVADA COMP (jen pokud nebude drazsi jak 9 tisic), INARI, NEVADA PRO, TAHOE PRO (za ten bych se primlouval, o nem psal Automat) a pokud budou penize (resp bude pekna cena), pak nejlepsi urcite TAHOE SL..

                0 0
                • Rudyshy  

                  to si ako opsal naslednost v katalogu ;)

                  dik skusim to dnes.. za chvilu to zapichnem a jdu

                  dam vediet… dikec panove.. dufam ze moj „problem“ pomoze aj niekomu dalsiemu

                  0 0
                  • Vonotar  

                    Zdar, nevim jak ted ale predpokladam ze geometrii ramu moc nemenili a levnejsi ci drazsi nevada je jen o osazeni stejneho ramu, tak by te mozna mohlo zajimat, zvlast kdyz jsi dlouho nejezdil. Mel jsem Fuji Nevada 4.0 z Hervisu pred cca 3mi lety a jedna vec mi moc vadila, strasne ochotne se stavelo na zadni, jet do kopce na kaspara se nedalo a i na dalsi dva nejlehci prevody to bylo dost narocne udrzet.

                    To jen pro info, pro nekoho to treba muze byt naopak vyhledavana vlastnost…

                    0 0
                    • Krab  

                      Hm hm, tak snad si tohle Rudyshy precte.. Ja ted porovnal nejakou starsi Nevadu (rekl bych 2009) s tou letosni a dle obrazku je geometrie jina, ale uhly jsem nasel jen u 2010

                      0 0
                      • Krab  

                        Tak omyl: 2009 a 2010 a zmena geometrie tam je.. Takze si myslim, ze se bude lisit i rok 2007.. Snad se meni porad k lepsimu :)

                        0 0
                        • Rudyshy  

                          prave som na odchode a citam.. takze to berem ze mi si mi to posvetil ;)

                          0 0
                          • Krab  

                            Ja hodnotim jen komponenty, tohle kolo jsem nikdy nejel, takze geometrii neposoudim.. Vsak si vyzkousej na tom trochu pojezdit po prodejne (ja se tam nedavno „prohanel“ na silnicce.. I kdyz chovani kola v kopcich v Hervisu asi nevyzkousis. Dobrou ruku preji..

                            0 0
                            • Ossis  

                              Eskalatory ;)?

                              0 0
                              • Rudyshy  

                                tak som nakoniec nejake vzal a uz ani neviem ake ale z 25 na 15 –15% bohuzel mi dnes nejaky dobrak vybral moje druhe auto v pondelok to bolo prve.. takze nemozem ani na jednom z aut jazdit .. yeaahhh..

                                jak sa zotavym tak najdem blocek co som kupil

                                stoji stale v predajni aby ho seridili

                                0 0
                              • Krab  

                                :)) Nahoru i dolu..

                                0 0
                                • Rudyshy  

                                  takze vyber bol Fuji " Tahoe Pro " vid http://www.hervis.cz/…ch%20kol.pdf

                                  za 12800 plus este reklamuj ze je dulek do laku takze mi ponukaju este 5% slevu

                                  ale mam taku otazku vydla je vzduchova s spodnym ventilom.

                                  ked ju zamknem tak ked sa zavesim na riditka tak stale peruje. moc sa jej nechce ale zhupne sa tak o 3cm.

                                  Normal alebo problem. V piatok idem stym zase do servisu tak nech viem ci sa hadat alebo nie

                                  z fora som sa docital ze niektore to robia ani ektorie nie.. ale vysledok nie je jasny ci teda ma byt tvrda ako kamen

                                  0 0
                                  • Krab  

                                    Dle toho pdf ma Tahoe Pro XCR a nevim o tom, ze by XCR byla vzduchova vidlice, mela by mit pruzinu, ale mate me ten ventil, o kterem pises.. Nicmene pruzit by pri locku nemela (at se jedna o vzduch nebo pruzinu) – ja bych toleroval max 1cm, vic ne..

                                    Jinak si myslim, ze za cca 13 tisic je to slusne osazeny bajk. Snad bude delat brzy radost i v terenu a ne jen v servisu..

                                    0 0
                                    • Rudyshy  

                                      ty yo ty si rychly…

                                      mal si pravdu pruzina olejovy tlmic a zo spodu je nejaka vzduchova patrona (neviem ako sa tlakuje ale pochopil som z toho ze to je doplnkove pruzenie ktore sa na zaklade tlaku da regulovat) z coho usudzujem ze ked lockes pruzinu tak pravdepodobne ta patrona bude este stale pracovat..

                                      ak sa teda nemylim..

                                      0 0
                                      • Krab  

                                        Vidlice Suntour XCR vzduchovou patronu nema, na spodku kazde nohy bude jen imbus sroubek. V leve noze je pruzina, v prave noze olejova patrona fungujici jako tlumic a lock. To ze po uzamceni vidlice stale trochu pruzi je podle me zpusobeno tim, ze packa locku je nasazena v nespravne poloze. Zkusil bych packu sundat – jde normalne vyloupnout tenkym plochym sroubovakem. Pote pomalu otacet ozubenym koleckem locku, co je pod packou, ve smeru hodinovych rucicek az do polohy, kdy se vildice opravdu zamkne. Pak nasadit packu locku zpatky – v poloze „zamceno“.

                                        0 0
        • Automat_1  

          Podle mě to bude tohle Loňský modely se vyprodávaly za 12999.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.