• Losky83

    Ahoj, jezdím jen občas na kole a tak nějak jsem si řekl, že se tomu začnu asi věnovat více. Mám necelé dva roky crossové kolo Rock Machine Crossride 250 a teď jsem začal pokukovat po horském. Konkrétně se chci tento týden rozhodnout a můj favorit je tahle Merida. Ale vůbec tomu nerozumím.

    Dá se sehnat okolo 15tis což je asi takový limit, kolik do toho kola chci dát. Můžete mi teda poradit, případně doporučit jiné kolo? Jezdil bych tak nějak s citem a spíš lesní cesty, ale né žádný hardcore:)Děkuju za radu a případný typ. Ale doufám, že mi to nějak nebudete moc rozmlouvat, kolo se mi líbí:)))))

    Odkaz na kolo:

    http://www.merida-bike.cz/…TFS-XC-700-D

    0 0
    • xshreck  

      jééé, moje kolo :-)

      • vidla je jen 80mm, pokud tam není něco jiného. Měnit zdvih nejde –i když mi to tvrdili.

      nevracejí se mi pístky u brzd, nevím jestli to bude tím že jsem se o ně nestaral a jezdil v bordelech … neřešil bych to, kdybych nepřehazoval 26/28 kola.

      A měním kola, protože už mě nebaví dotahovat konusy na 475 nábách :-)

      jinak jsem byl celkem spokojený. Vzhled jede .-))

      tak, a teď ať mě zbytek kamenuje? .-)))

      Na kole se jezdí dobře, akorát si teď měním 3/4 komponentů za lepší :-))

      0 0
    • Losky83  

      Jinak ještě dotaz, mám cca 176 cm, jakou velikost bych měl zvolit? Crosse mám 20", ale tohle kolo mají jen v 18" nebo v 19". Díky

      0 0
      • ponnylafuma  

        v 19" se určitě nedělá… na 176cm, pokud nejsi nějakej „atyp“ určitě 18"

        0 0
        • šlapatko  

          tak 18

          0 0
        • xshreck  

          spíš bych ho první nechal posadit na to kolo a jak se na tom bude cítit … já se cítím na té svojí 20" trocha jak vosa na bonbonu :-)

          mám ale 185 … jde to ale nastavit trocha nějak, ale 21" by se mi líbilo :-) možná to bylo přechodem z crosse který byl větší. Ale zvykl jsem si

          0 0
        • blaza84  

          Pokud není atyp, tak 18 mu bude nejspíš malá, bude mít nízko řidítka a délku bude nahánět 130mm představcem. I výrobce pro jeho výšku doporučuje 20 palců. http://www.merida-bike.cz/clanek/273

          Losky83, ideál by pro tebe byl výrobce, který dělá kola po velikostech (17,19,21) abys mohl mít 19 palců, ale 20 bude taky dobrá.

          0 0
          • blaza84  

            Jinak jsem rád, že jsem pořídil bike letos na podzim za posezónní slevu, modely pro rok 2011 pěkně zdražily.

            0 0
          • DaSnail  

            tu mu zas merida tvrdí že 17" stačí.

            20" nebrat.

            0 0
            • blaza84  

              Hmm, ta tabulka na slovenské meridě je asi novější, protože teď se dělají větší sloppingy, než dříve, tzn kratší rámová trubka, ale výška řidítek a délka rámu je zachována. Na merida.cz by si to měli aktualizovat.

              0 0
    • onuce  

      Přesně tohle kolo mám a spokojenost. Bezproblémové brzdy, řazení, všechno. Konečně kolo, které nemusím po každé jízdě servisovat. Jen jsem si teď svépomocí zničil přední vidlici. Ale to je čistě moje chyba, jinak fakt super. Když to srovnám s Meridou TFS 2009 osazenou Sramem a Avidem, tak je to nebe a dudy…

      0 0
      • Losky83  

        Tak to jsem rad, ze je kolo dobre. Takze doporucujete tu 18tku? Ja jen aby to nebylo male:) Cross je 20 a je asi akorat. Musim to kolo jeste nazivo okouknout. Maji sede a nebo bile s cervenou. Ale vede ta seda. Jinak se omlouvam za chybejici diakritiku. Pisu z mobilu

        0 0
        • onuce  

          S velikostí bohužel neporadím. Měřím 192 cm a mám 22" rám. Je na mne ale strašně velký, měl jsem vzít dvacítku. To je tak, když se nechá člověk zblbnout prodejcem. Nejlépe je dělat vše jinak, než radí a bude to OK.

          0 0
          • Losky83  

            Byl jsem si je dnes prohlídnout přímo v Merida prodejně a ideální je ta 18tka a ten antracit je taková jen černá metla, myslel jsem, že je matná. Takže vyhrává ta bílo červená varianta. Chtěl za ní 18500,– a doživotní servis zdarma, ale radši si ji objednám za 15tis z netu z jedné ověřené prodejny

            0 0
            • felix.org  

              Jestli ho seženeš za 15k, tak je to dobrý kolo za super cenu :-)

              0 0
              • Losky83  

                Uvidím, pokud to není nějaký chyták, že pak není skladem atd:)

                0 0
            • nox159  

              odkud za 15k?

              0 0
              • Smazaný účet  

                no moc pěkně to vypadá – za 15 XT vzadu, koutouče (dokonce to ani nejsou moc mrchy) a vzdchovka, já kupoval 2008 a tehdy tam byl Dart, takže velice brzo sem něco měnil, ale tohle vypadá velice dobře ;) cykloworld ji má za 17, tak nevim, kde je za 15… (?)

                onuce: Meridy píšou, že L do 185cm, já se se 187cm vejdu na HFS, na TFS jsem měl taky XL a moc to nešlo už, ale ty nevim…

                0 0
              • felix.org  

                Na několika e-shopech se opravdu dá sehnat pod 15k.

                0 0
          • tomekusti  

            Tak já měřím 193 cm a mám taky 22'' a je mi akorát. (Merida 600D). Každýmu holt sedne něco jinýho. 20'' mi byla subjektivně malá. Takže fakt to chce vyzkoušet.

            0 0
            • nox159  

              a obektivne… kolik mas vytazenou sedlovku ? ;-)

              0 0
              • onuce  

                Já právě pouze ubohých 18cm.

                0 0
              • tomekusti  

                tak to ti teď nepovím. Ale může to být tak 20 cm odhadem, ale jistě to nevím. nepovažuji to za důležité. Svezl sem se i na 20'' a podle mě bylo krátké. Jinak mám originál sedlovku a je vytažená zhruba na úrověň rysky s číslem 4. Kolik to kouká ven, fakt nevím

                0 0
                • onuce  

                  No ale jistě nemáš mezi horní rámovou trubkou a rozvětvením nohou doporučenou mezeru, že? Já také ne a to mám ještě poměrně dlouhé nohy. Měli jsme koupit dvacítku a dát delší představec. Bylo by to optimální. Takhle ale zas máme dobrý pocit, že jsme prodejce zbavili trápení s hůře prodejnou obrvelikostí kola.

                  0 0
                  • onuce  

                    Ale abych jen nebědoval, tak je jisté řešení. Totiž osadit co nejmenší pláště. Tím se výše uvedený parametr o pár centimetrů vylepší. V našem případě to může být až dvojnásobek původní hodnoty.

                    0 0
                  • miloso  

                    Ja tiež nie a ked dám 100mm vidlu, tak to bude ešte menej a budú sa dotýkať trubky aj keď budem mať elasťáky. Ten údaj nie je dôležity pre kúpu/nekúpu bicykla.

                    0 0
                    • onuce  

                      Jaký údaj myslíš? To že se budeš dotýkat horní trubky je dost fatální, ne?

                      0 0
                      • miloso  

                        Myslím nie, padnúť tak aby som si riadne obil guľki sa pre SPD nedá, tie ťa nepustia. Vždy sa padá na bok alebo salto dopredu :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          to snad nemyslis vazne… :D

                          onuce ma pravdu

                          0 0
                          • miloso  

                            Čo presne? Že na guľky na nedá spadnúť? Dobre, dá sa spadnúť ak máš plastové platformy, ale to som si ich nabil aj keď som mal trubku viac ako 10cm nižšie :-)

                            0 0
                            • nox159  

                              to ze kdyz se nejsi schopny postavit pres ram tak aby ses nedotykal koulema ramu je fakt extrem – mas proste hodne spatnou velikost kola tak si to priznej a nevymyslej vymluvy ;-)

                              nejde jen o pad… kdyz na krizovatce zastavis a das jednu nohu z pedalu tak visis na koulich – ale asi ti to tak vyhovuje nekdo to ma rad napr tady

                              0 0
                              • miloso  

                                špatnú veľkosť nemám, ja nemôžem za to že mám kratšie nohy. Čo som pozeral, tak niektorí pri 5cm nižšej výške majú rozkrok o 5cm vyššie ako ja :-)

                                0 0
                                • nox159  

                                  tak kdyz to vis, tak se tim snad musis ridit pri vybirani ramu ne?

                                  nebo se podivas na stranky vyrobce ze na tvoji vysku doporucujou tuhle velikost a proto si ji striktne koupis?

                                  0 0
          • Tommy_Lee  

            To by sis pomohl s dvacitkou… Dvacitka je mi akorat a to merim o 11 cm min nez ty a nohy mam spis kratsi.

            0 0
            • onuce  

              No tak já uvažuji takto: Pokud mám nyní vytaženou sedlovku pouze 18cm a horní rámovou trubku jen pár centimetrů od rozbočení nohou, pak 20" rám by byl ideální.

              0 0
              • Tommy_Lee  

                pak mas na svou vysku kratky nohy a dvacitka by ti stejne byla pri 192 cm kratka :-)

                0 0
                • nox159  

                  kratka mu byt nemusi…

                  0 0
                  • Tommy_Lee  

                    ok, proste ale neverim tomu, ze nekomu o tolik vyssimu bude akorat ram, kterej je akorat mne :-)

                    0 0
                    • nox159  

                      mam cca 190cm a 22 bych od meridy nikdy nebral 20" by bohate stacilo ( nohy mam dlouhe dost cca 91–93cm)

                      0 0
                      • Tommy_Lee  

                        to bys musel mit ale sedlovku az do nebes :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          standartne ;-)

                          jinak lepsi sedlovku vic vytazenou nez koule vic omlacene :D

                          0 0
                          • onuce  

                            Kolik je standardně? dík.

                            0 0
                            • nox159  

                              pro me je standartne 23–28 cm

                              ale kazdemu vyhovuje neco jineho :)

                              0 0
                              • onuce  

                                A jak se vlastně vytažení sedlovky správně měří? Od konce rámové sedlové trubky, to je jasné, až kam? K ohybu sedlovky, či až k lyžinám sedla? Dík.

                                0 0
                                • Tommy_Lee  

                                  Myslim, ze to zase moc resis… Kdybys mel tu tvou dvacitku, budeme tu cist narky, jak mas malej ram a zes mel jit do vetsiho :-) Negativisto :-P

                                  0 0
                                  • onuce  

                                    To je docela možné, ale nepředbíhejme. Teď je aktuální první varianta.

                                    0 0
                                • nox159  

                                  k lyzinam

                                  0 0
                                  • onuce  

                                    V tom případě mám sedlovku vytaženou ne 18cm, ale 21cm. To již je trochu snesitelnější. Dík moc.

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      pokud mas ale ramovou trubku blizko rozkroku tak na tom delka sedlovky nic nemeni ;-)

                                      0 0
                                      • onuce  

                                        To je fakt. A nešlo by to také měřit nějak jinak? A vůbec, jak tam se to měří? Vždyť trubka je šikmo, tak záleží, kde se zrovna stojí. Jesti u sedla či řidítek. A pak ještě to nešťastné rozbočení nohou. V těch místech těžko najít výchozí bod pro měření. Je to od pevné části, či měkké tkáně bez stlačení?

                                        0 0
                                        • Tommy_Lee  

                                          ne-eee! Tohle neeee, prosiiim! :-D :-D :-D

                                          0 0
                                          • onuce  

                                            Proč ne? Nebraň mi prosím, abych se to konečně dozvěděl. Dlouho o tom přemýšlím, ale styděl jsem se zeptat. Jak to tedy prosím je? Třeba to mám správně. Dík.

                                            0 0
                                        • nox159  

                                          uz zabihas trichu do extremu… ( ale to je u tebe zvykem ja vim :)

                                          k tematu kdyz vezmu nejakou stredni hodnotu ve ktere budes nejbezneji seskakovat…

                                          22" ram ma v tomto bode na vysku cca 85–86cm

                                          20" ram ma v tomto bode na vysku cca 80–81cm

                                          takze pokud vezme nekoho kdo ma od zeme k rozkroku ( pevna cast :D) např 90cm tak muze mit rezervu 5 nebo 10 cm (20" x 22"), a kdyz se zamyslis tak 5cm je temeř nic kdyz vezmes ze nemusis jet po rovne ceste ze predni kolo muze byt na nejakem sutr, muzes slapnout do nejake diry…

                                          pri seslapnuti jeste neco nohama propruzis takze myslim ze

                                          pro cloveka co ma delku noh 90cm je zbytecne uvazovat o 22" – bavime se tedka o konkretnim modelu konkretniho vyrobce

                                          jini vyrobci to muzou mit trochu jinak…

                                          0 0
                                          • onuce  

                                            Jo jo, dík. Tak to mám špatně. Proč někdy neuvažuji samostatně a dám vždy na prodejce? Ach jo.

                                            0 0
                                            • nox159  

                                              jinak jeste bych to upresnil – tohle je muj subjektivni pohled na vec neprezentuju to jako vseobecnou pravdu ;-)

                                              0 0
                                            • onuce  

                                              Ještě mě napadá, jestli by se mi při větší délce vysunuté sedlovky (26 cm) a při mojí váze cca 110Kg tato neohýbala.

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                ja tohle beru pro svoji vahu a ta je okolo 70kg :)

                                                kdybys mel vysunutou sedlovku okolo tech 26cm tak bych ti doporucil vymenit 350 (pokud tam byla) za 400mm.

                                                0 0
                                                • onuce  

                                                  Jasně. Ale i tak, nehrozilo by při mojí váze ohnutí sedlovky? Někde se tu něco kdys v tom smyslu snad i psalo.

                                                  0 0
                                    • Tommy_Lee  

                                      A odted se budes urcite citit lip na tom kole, zejo? :-D

                                      0 0
                          • Tommy_Lee  

                            to pochvopytelne :-) Ale boli me zada, jen si to predstavim :-D

                            0 0
                          • miloso  

                            neviem ako nox stále padá, že si koule obíja :-)

                            0 0
                            • nox159  

                              mam na svou vysku pro me optimalni velikost ramu takze ja s tim na rozdil od jinych problem nemam :)

                              0 0
          • poldíček  

            Jj…záleží na prodejci…já měl v Cykloworldu v Mostě naopak štěstí…měřím 190 cm a stále jsem si myslel, že 20" je prostě na mne málo a že větší bude jenom lepší…jak jsem teď rád, že jsem se nechal ukecat a vzal tu 20-ítku :-)

            0 0
      • xshreck  

        :-D jakou myslíš?

        0 0
    • Azmir  

      Spíš bych si připlatil za 800-D za né o moc peněz mi přijde o dost víc muziky

      0 0
      • Losky83  

        já myslím, že na mé ježdění ta 700 stačí bohatě. To bych pak mohl pokukovat ještě po vyšší řadě a kde bych pak byl:)

        0 0
        • Azmir  

          To kolo samo o sobě nebude špatné na hobby ježdění určitě stačí i Deore ale tak se zeptat prodejce jestli by tam nedal jinou vidlici přece jenom RST first air není nic extra a člověk pak z té vyjíždky nemá takovou radost.

          0 0
    • Duppy123456789  

      POkud tomu rozumíš (což asi tolik ne když se ptáš) tak bych doporučil koupit bazarový samozřejmě v dobrym stavu… A postupně co se posere měnit za lepší :-)

      0 0
      • nox159  

        super rada – „nerozumi“ tomu a ma koupit bazarovku ve slusnem stavu – jak to pozna? ;-)

        0 0
      • Losky83  

        Kolům rozumím jako koza petržely. Sednu a jedu:) Tak jako něco zvládnu, možná už trošku taky o kolech něco vím, ale kupovat starší jsem nechtěl. Vesměs by mě to pak beztak vyšlo na stejný prachy při mé smůle:)

        Jinak známej kolům rozumí a ten mi doporučuje kola okolo 40tis, což bych za to teď určitě nedal

        0 0
        • nox159  

          pokud chces meridu tak si vem 800 D ;-)

          ale ani ta 700 nebude blba ale radeji bych tech par korun priplatil… ;-)

          0 0
        • Azmir  

          Jak už tu padlo poslední dobou nejvýhodnější koupě této doby je merida HFS 1000-D, u té kdyby si zkusil někomu prodat vidlici a dal tam peicona tak se možná dostaneš na podobnou cenu jako ta 700-D ale budeš mít o pořádný kus lepší kolo ale je to čistě na tobě. Jestli do toho nechceš jít tak do té 800-D bych šel určitě.

          0 0
          • Losky83  

            Ta je o 2tis dražší a má V brzdy, takže zůstanu u té 700:)

            0 0
            • Azmir  

              Žádné z těch co jsem napsal nemá V brzdy ozančení u kola xxx-D zmanená že je to disková verze, zato xxx-V je véčková… mám tam něco takového? nemyslím si :)) asi si špatně hledal

              0 0
    • Losky83  

      Tak kolo dnes dorazilo PPLkem a vypadá vše ok. Takže kdyby někdo chtěl kupovat nové kolo, doporučuju Axitbikes. To moje tam měli za 15tis a všude mi ho nabízeli za 18tis a více.

      http://www.axitbikes.eu/index.php…

      Jen ho teď musím poskládat:))

      0 0
      • Torkilld  

        Ahoj to je merida matts tfs xc 700-d ??? Ja sem si koupil to samý akorat v černý barvě.Na všech fotkach má to kolo pod řidítkama vyvařovanej rám ale to moje ne a to tvoje taky ne.A nevím proč na fotkach to je videt že je to vyvařený. merida matts tfs xc 700-d koukni na googlu na obrazky. Prosím kdyby si mi napsal na mail co si o tom mysliš nebo jestli to neni jen banalita. Díky moc

        0 0
        • xavier  

          Sice je to starsi prispevek,ale dnes jsem koupil taky Meridu XC 700 a ten ram mam teda vyvarenej,jako je vsude na netu na fotkach. Neni tam dira jako o prispevek nahore.

          0 0
          • Chiron  

            Já mám dojem že se to odvíjí od velikosti rámu. Viděl sem oba typy, ale nějak sem to neřešil, proč to tak je.

            0 0
            • poldíček  

              Ahojky…připojím se s časovým zpožděním k Vaší diskusi…svár navíc je skutečně u větších rámů :-) také se mne hned žena ptala proč to u svého (Merida Matts XC 600D 18") nemá také tak hezky svařené :-) tenhle kousek (míněno Merida Matts XC 700D 2010 antracit 20") mám už rok a maximální spokojenost…a teď jsem ještě spokojenější, co jsem vyměnil původní řetěz Shimano HG-53 za SRAM 971 s rychlospojkou … mám teď pocit, že to řadí úplně samo :-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.