MERIDA Big Nine TFS 900-D a Superior 929

20 nepřečtených
  • solcpetros

    Prosím o radu, rozhoduji se mezi těmito dvěma MERIDA Big Nine TFS 900-D a Superior 929 . Prosím porovnání značka, rám vidlice a vybavení. Jsem jezdec cca 800km za měsíc, jezdím lesní stezky, silnici a částečně terén kořeny. Kola mohu mít za stejnou cenu, prosím porovnání vidlice atd.. Prosím o radu i zkušenosti, případně i doporučení něčeho zajímavého. Předem děkuji.

    0 0
    • Azmir  

      Tady není co řešit, jasně že SUP.

      0 0

        Výběr z produktů

        Cannondale Trail SL 3 29 kolo, zelené Skladem 2 ks

        Akce Cannondale Trail SL 3 29 kolo, zelené

        30 099 Kč -14% MOC 43 099 Kč

        Giant Stance 1 29 kolo, rosewood Skladem 1 kus

        Giant Stance 1 29 kolo, rosewood

        53 499 Kč -6% MOC 62 999 Kč

        GT Avalanche 29 Comp kolo, aqua Skladem > 2 ks

        GT Avalanche 29 Comp kolo, aqua

        od 18 799 Kč MOC 25 699 Kč

        Přejít do shopu (Kola / Horská)
      • solcpetros  

        Díky za info, je ještě nějaká kolo v této cenové relaci co by bylo lepší. Ještě přemýšlím, zda jít do 23 palců – měřím 194 cm, mám kolo starší velikost 22 a nyní je těžké rozhodnout co mi bude vyhovovat, na co si mám dát pozor?

        V čem všem je lepší ten superior?

        Díky Petr

        0 0
        • Azmir  

          Tak hlavně si ho musíš zkusit, zkus všechny velikosti co myslíš že by ti sedly a ty si projeď a podle pocitu to poznáš, další kola těžko říct, jaký máš cenový limit?

          0 0
      • solcpetros  

        MERIDA Big Nine TFS 900-D a Superior 929 (Kola)

        máte někdo osobní zkušenost s některým z těchto kol, při výšce 195 a váze 96 kg.

        0 0
        • Martin  

          sup 929, ročník 2008, mi rupnul – 190 cm a cca 105 kilo

          doufám, že od té doby se u supů naučili tyhle levnější rámy pořádně navrhovat a vařit. koukám, že ani model 2012 v tom místě nemá výztuhu.

          v rámci reklamace jsem si domluvil výměnu za bílozeleného supa team a ten drží bez problémů

          0 0
          • solcpetros  

            také jsem o tom slyšel, o prasknutí rámu sup 929, ale nyní je tam rám Aluminium U6 SuperLite a předtím tam byl ?RÁM ALUMINUM 6061.T6 Hydroforming

            Řeším kolo kolem 24 000 – 30 000,– toho superiora mohu sehnat za 25 000 i tu Meridu, ale nerad bych koupil něco co se mi pokazí nebo za 3 roky po záruce praskne rám. Takže rozhodnutí je těžké. Merida se mi jako značka libí, ale nevím. Pokud máte ještě někdo osobní zkušenosti, prosím napište. Nechci kupovat zbytečně drahé kolo, nejezdím žádný extrém a také nechci koupit kolo za 15 000,– když kupuji kolo zase tak na 10 let.

            0 0
            • solcpetros  

              Dívval jsem se, že minulý rok byl na tom superioru, ten praskající rám ALUMINUM 6061.T6 Hydroforming, ale nyní je tam jiný. Nemáte někdo další s tímto zkušenost a co ta merida??

              0 0
              • Azmir  

                Řeknu ti to asi takhle: praská všechno, je to o tom jaké máš štěstí na kus a jak se k tomu chováš,to co praská všem tobě nemusí a to co neprasklo nikomu tak tobě může, to bych asi moc neřešil.

                0 0
              • Azmir  

                Řeknu ti to asi takhle: praská všechno, je to o tom jaké máš štěstí na kus a jak se k tomu chováš,to co praská všem tobě nemusí a to co neprasklo nikomu tak tobě může, to bych asi moc neřešil.

                0 0
            • xcbike  

              za 25 bych tu meridu bral taky…

              0 0
    • michomin  

      Jezdíš 800 měsíčně a popisuješ se jako člověk, který nemá vůbec ponětí o komponentech. V tom případě bych doporučil nezkoumat, koupit něco mnohem levnějšího a dál jezdit 800 km měsíčně (jako do teď). A zůstaneš spokojeným cyklistou.

      0 0
      • solcpetros  

        Jezdím na kole cca 14 let starým, kde mám altus A20, za které jsem tenkrát zaplatit cca 14 000, což bylo na tu dobu hodně. Dnes jak jsem začal hodně jezdit zjišťuji, že by to chtělo něco lepšího. Je spoust nových věcí v kterých se nevyznám proto potřebuji radu. Dřív, když jsem kupoval kolo, tak toho tolik nebylo dnes je to deore, sx, xt a nevím co ještě???? Kupuji kolo zase na 10 let dopředu, tak chci koupit co je a bude dobré. Pokud má někdo zkušenost, tak prosím radu.

        0 0
        • toram  

          Ber Meridu..ta nepraskne..:) mam 100kg a jezdim na ní docela prasárny..:D a drží a drží.. kolo je to jako každý jiný..

          0 0
        • Bafoon  

          něco s číslama / altus / acera / alivio / deore / slx / xt / xtr tak nějak mimo tohle ještě saint – to platívalo :-) ted saint levnej a drahej, loňské alivio 9sp. je jak deorko, tohle má něco z tamtoho a tohle z tadytoho – ve skrze se dá vybírat do umdlení :-D

          0 0
    • malej honza  

      Mám něco podobnýho, před rokem jem koupil Meridu Twenty-Nine Lite 1000 D

      http://www.merida-bike.cz/…-1000-d-2011

      Měřím 192 cm, váha 90 až 95 kg, jak kdy.

      Ale když najedu 800 km za rok, tak ho beru jako úspěšnej, není čas :-D

      Nejezdím extrém, ale polní cesty, sem tam nějaký kořeny nebo kameny po pěšině taky zvládnu, singltrek pod smrkem jsem na tom taky projel (a to ještě s popraškem sněhu), neskáču. Zatím vše funguje jak má, takže za mě spokojenost.

      0 0
      • solcpetros  

        Díky za info, není ta vidlice na kole 2012 lepší??

        Jinak to kolo vypadá také pěkně, jak jsem uvedl mohu mít to kolo za 25 000,– nebylo by lepší tedy koupit to co uvádím,

        v té výbavě se moc nevyznám.

        Někdo jednounačně doporučuje superior, ale já beru, že merida je kvalitnější nebo ne??

        0 0
        • toram  

          To s tou kvalitou si na BF neměl vytahovat..:D Dřív Meridy praskali jedna „radost“ dneska už je to jedno..všechno je ± nastejno..všechno může prasknout.. Nevim jak se vyrábí superior..Merida je pásovka, kde to celý vyrábí cnc roboti takže bych se nebál.. Tady neni Merida oblíbená protože je všude..má ji spousta lidí.. ber to co se ti víc líbí nebo sedí..na to co je na rámu nekoukej.. stejně X značek a vyjíždí z jedný fabriky..

          0 0
        • malej honza  

          V tý výbavě se já osobně moc nevyznám, jsem jenom uživatel. Meridu mám proto, že jí prodává můj oblíbený obchod v Havlíčkově Brodě a protože jsem už jednu od nich měl – 300 TFS s Véčkovýma brzdama, byl jsem spokojen dokud jsem nezatoužil po kotoučových brzdách a jelikož by upgrade vyšel draho tak jsem si je koupil už namontované na novém kole :-D

          0 0
        • michomin  

          Jestliže jde o to, jestli ta Merida nebo Sup (předpokládám, že modely 2012), tak bych dal přednost Supu. Z hlediska komponentů jednoznačně vede, brzdy na Meridě jsou tragický (Shimano 446 v porovnání s Formulama působí vyloženě žalostně).

          A říkat si, že třeba rám Merida rozhodně nepraskne a Sup třeba jo, je nesmysl. Ono totiž praskne kde co, když na to přijde. To prostě předem nevíš. Pravděpodobně ale nepraskne ani jeden z nich. Když ho budeš tedy používat jako XC a nebudeš na něm skákat apod, protože na to to dělaný není.

          Takže když to vezmu kolem a kolem, tak Sup. Jednoznačně.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce