• Welcam3k

    Zdravim,

    vybíram kolo a nejspis pujdu do tohoto: MERIDA Big Nine TFS 900-D viz zde: http://www.merida-bike.cz/…s-900-d-2012

    Dostanu slevu cca 10% a to uz mi prijde jako solidni nabidka. Jinak merim 190cm, 80kg. Rad jezdim po lesnich cestach a podobne.

    Libi se vam tohle kolo nebo byste doporucili snad nejake jine? Pro 29" jsem ale rozhodnuty :)

    Díky!

    0 0
    • Mark-H14  

      10% sleva ne zrovna moc.

      Já mám tohle

      http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?…

      a bylo o 2.000,– kč dražší než katalogová cena té Meridy.

      0 0
    • mich.sipek  

      Vypadá slušně, ale já osobně za ty peníze bych šel do http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?…

      o víkendu jsem ho testoval a musím říct, že fakt paráda. Jinak co se týká 29" kol, tak to je jasná volba. Testoval jsem různá 26" a 29" a větší kola hovoří pro mě jasně: lepší zážitek z jízdy, míň se člověk nadře a frčí to jak blázen.

      0 0
      • Mark-H14  

        No s tím tvrzením, že člověk na 29" méně nadře to nevidím tak jednoznačně. Těžká 29" do kopce žáden zázrak nebude oproti lehké 26".

        0 0
        • mich.sipek  

          Testoval jsem 29" od authora za 20 tisíc a pak jsem porovnával s 26" celokarbonovým kolem od 4ever. S tim authorem se mi jeli líp do kopce :) Je to na pocitu jezdce.

          0 0
        • mich.sipek  

          Jinak 29" palcové kolo může vážit stejně jako 26". Takže o váze to rozhodně není.

          0 0
          • Welcam3k  

            Díky,

            utvrdil jsi me v nazoru, ze nemusim resit lehci (a dražší!) alternativy. Sice jeden nazor nema takovou vypovidajici hodnotu, ale myslim si, ze s kolem budu spokojeny :)

            Stejne rozdil treba 1Kg smazu jen tim, ze vyndam nepotrebny veci z batohu, ktery bych jinak vez zbytecne pripadne min tekutin a doplnovat po ceste.

            0 0
            • Mark-H14  

              No je to Váš názor, škoda, že se nevyjádřilo více lidí a hlavně takových co tomu fakt rozumí a pod zadkem jim prošlo XY kol a můžou srovnávat, třeba jako Mlok apod.

              Pro mne je ta rovnice jasná Merida za 28.000,– s hmotností 13,5kg a jiné kolo za 33.000,– s hmotností 11kg.

              O vyndávaní věcí z batohu a hmotností láhve s vodou se snad ani nemusíme bavit, protože to snad člověk vozí ať má kolo 10 nebo 15 kilo.

              Proč tedy všichni tak odlehčují, když to nemá cenu?

              0 0
              • mich.sipek  

                Odlehčují, protože to dělají všichni a je to jen machrovinka mít vše z karbonu, ale pro víkendového jezdce je to zcela zbytečný a rozdíl nepozná! Ten kdo jezdí závodně určitě nějaký ten kilogram pocítí.

                Jo a co se pořád týče váhy, radši bych shodil 5kg váhy nejdřív u sebe a pak teprve přemýšlel o redukci váhy u kola.

                0 0
                • nox159  

                  to co si napsal je totalni nesmysls… :(

                  a celkove co tady pises je spis marketing a ty jsi mu propadl :)

                  0 0
                • Welcam3k  

                  přesne tak, ja nejsem zadný zavodník a odlehcovani prilis neresim. Sam nevazim tolik takze celkova vaha nebude tak velka. Myslim, ze ta vaha kola je v mezi.

                  0 0
          • Mark-H14  

            Prosím Tě a jak to bude cenově u takového srovnání? 26" 10,5kg a 29" 10,5kg?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.