• baltazarek

    Ahoj všem,

    vlastním kolo Merida Matts HFS 3000-D. Informace na stránkách merida ke kolu jsou zde: http://www.merida-bike.cz/…fs-3000-d-08 ale asi nesedí přesně na mé kolo, protože mám starší model, vidlice je ale stejná. Při jízdě a hlavně při brzdění mi brutální rezonuje zadní stavba, a také když jdu do stoje při nejlehčím převodu se rám hodně kroutí a zadní plášť dře o rám. Toto se děje po cca 5 letech od koupě. Zvažuji proto koupi nového rámu. Můžete mi prosím něco doporučit ? Kámoš mi doporučuje rámy CUBE, tak zvažuji, zda koupit celé nové kolo, klidně i full, a nebo by stačilo koupit nový rám. Je mi jasné že stávající vidlice FOX se zdvihem 80mm není žádná hitparáda, ale na ježdění v lese mi stačí. Mám proto dotaz zda koupit celé nové kolo, a stávající nechat jako zimáka, a nebo koupit pouze rám. Jinak je normální že ten rám tak změkne ? Děkuji za odpovědi.

    0 0
    • Azmir  

      Pokud ti na kole vše vyhovuje a funguje kromě rámu, nevidím důvod proč kupovat celé kolo, najdi rozumný rám a přehod komponenty.

      0 0
    • vspik  

      A nebude problém někde jinde než v rámu? Pokud není prasklej, tak si nedokážu představit že by hliníkový rám „změknul“, to není čokoláda :) Třeba máš nějakej problém v brzdách a uložení zadního kola, což se dá všechno řešit.

      0 0
    • Vilém  

      Pro zacatek bych prekontroloval dotazeni vypletu a kola vseobecne.

      0 0
    • allrose  

      Ramy od meridy byly vzdy tuhy jako svine,mozna krivy,ale tuhy.chybu hledej jinde pokud nekde nepraskl…ale vyplety naopak byvaly dost volny…ale klidne vyhod penize a kup si ram…

      0 0
    • baltazarek  

      Dobra panove,

      moc bych vas poprosil co vsechno bych mel na kole zkontrolovat. Zatim jsem se dival na brzdove desky a disk, ktery je dostatecne silny. Take brzda samotna je pevne prisroubovana a vystredena. Take vyplet nevypada nejak povolene, ale toto nejsem schopen nejak posoudit. Nenasel by se zde nekdo z Brna, co by mi s tim za nejakou uplatu pomohl ? Dekuji

      0 0
    • baltazarek  

      Dobra panove,

      moc bych vas poprosil co vsechno bych mel na kole zkontrolovat. Zatim jsem se dival na brzdove desky a disk, ktery je dostatecne silny. Take brzda samotna je pevne prisroubovana a vystredena. Take vyplet nevypada nejak povolene, ale toto nejsem schopen nejak posoudit. Nenasel by se zde nekdo z Brna, co by mi s tim za nejakou uplatu pomohl ? Dekuji

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.