Které? - GT Zaskar Comp 2011 vs. Schwinn Moab 2010

28 nepřečtených
  • otilrak

    Ahoj, mám v plánu si koupit první pořádné kolo do terénu (do teď jsem měl Author Reflex 2007) a nemůžu se rozhodnout mezi těmito dvěma koly. Obě se mi líbí a navíc stojí stejně. Strop mám 20 000 Kč. Chci si vzít kolo z tohoto shopu, protože znám moc dobře prodavače a mám jistotu se servisem.

    Odkazy:

    GT Zaskar Comp

    Schwinn Moab

    0 0
    • otilrak  

      Ještě dodám na co kolo chci. Na kole budu jezdit hodně v terénu, doufám, že i těžší. Plánuji terénní triatlony a snad i nějaké MTB maratony.

      0 0
    • hitman128  

      pokud nějak nezávodíš vem radši gt avalanche 1.0 než ten zaskar.

      0 0
    • palo7  

      jestli tam máš známýho, tak za 20kkč můžeš mít lepší kola.

      0 0
      • otilrak  

        To už jsem s ním řešil. Moc mi s cenami hýbat nemůže, protože si vybírám ve slevněných kolech. Slevy pak dostanu na jiné věci popřípadě.

        0 0
      • otilrak  

        To už jsem s ním řešil. Ve zlevněných kolech mi s cenou moc hýbat nemůže a u nových modelů by to taky moc slavné nebylo. Slevy pak dostanu kdyžtak na doplňky.

        0 0
        • otilrak  

          Za ten druhý totožný příspěvek se omlouvám. Teprve zjišťuji, jak funguje zdejší diskuze.

          0 0
          • palo7  

            sorry, ale asi není moc dobrej kámoš. Na Vodní jsem letos v srpnu ukecal pro kámoše větší slevu, ale je pravda že to byl Spešl, třeba na nich mají vetší vývar. I když známej tam v lednu koupil GT Avalance a dostal slevu cca 40%

            0 0
            • otilrak  

              A to se jednalo o slevu na novém kole nebo na kole už ve slevě? Přeci jen, na to GT je teď sleva 26% a na věci ve slevě nikde další slevu normálně nedávají – myslím obchodníky v jiných odvětvích. S tou cenou už asi moc dolů jít nemůžou, jestli tedy vůbec… Pokud je to jinak, rád se vzdělám od zkušenějších.

              0 0
              • Azmir  

                Neboj se i po té 26% slevě, která se ti zdá vysoká na tom budou mít beztak 40% marže aneb vítej ve světe.

                0 0
    • ClAyD  

      Vem Zaskara.

      0 0
    • maajkee  

      Za nějakých 21 tisíc jsem teď stavěl kolo na rámu Force, komplet sada sram X7 2012, kola crosride 2011, Epicon RLD 2010, sedlovka, představec, řidítka FSA, brzdy Avid Elxir 5.

      Takže z těch dvou kol za tu cenu bych nebral ani jedno. Vidlice a kola jsou na nich jednoznačně slabiny.

      0 0
      • Azmir  

        Nevím co je na toře špatného, kromě vyšší hmotnosti? Jinak tvoje stavba je samozřejmě lepší.

        0 0
        • maajkee  

          No především ta vysoká hmotnost :) Pak na tom schwinu není ani vzduchová.

          Jinak samozřejmě funkčně je Tora potažmo Recon v pohodě.

          0 0
          • Azmir  

            Já si myslím že na kole co má 13,5kg je 300g na vidli úplně fuk.

            0 0
      • Weremos  

        Pro Otirlak : Tuhle kombinaci bych ti taky doporučil,jinak se podívej na můj bike.Jezdí to jak drak :) Za tu cenu nic lepšího neseženeš :)

        0 0
    • marapara  

      Zaskara

      0 0
    • otilrak  

      Je nějaký rozdíl v kvalitě rámů? Tady na fóru jsem četl, že rámy GT mají větší praskavost, tak mě zajímá, jak by na tom byl Zaskar oproti Moabovi.

      Ta vidlice u Moaba má sice jen 80 mm, ale zato je to kombinace vzduchu a pružiny. Není to výhoda oproti vzduchu? Nebo je lepší čistě vzduchová u Zaskara?

      0 0
      • maajkee  

        U Moaba bych řekl je jen pružinová, buď je vidlice vzduchová nebo pružinová.

        Z těch dvou bych volil Zaskar, je to osvědčená klasika, Budeš to mít nový, tak když praskne, tak kdyžtak reklamuješ.

        0 0
        • otilrak  

          Tady ve specifikacích právě píší, že tlumení je kombinované – vzduch/pružina. Ale také se může jednat o úplně jinou vidlici, vím, že u Moabu je 80 mm a odkazovaná je 100, ale typ je stejný. Moc se v tom nevyznám…

          0 0
          • Azmir  

            Je to tam napsané sice divně ale v popisu jsou dvě verze, existuje pouze verze Solo air nebo coil, taky proto je tam to lomítko, žádná kombinace neexistuje a jedná se pouze o tvou dezinformaci, což z tohohle výpisu co je na heurece je celkem lehké získat.

            0 0
            • otilrak  

              To mi nedošlo. Děkuji za vysvětlení. :-) Někdy mě ty popisy na internetu zmatou, kor když se v problematice moc dobře nevyznám.

              0 0
      • marapara  

        Zaskary docela praskají, ale praskají slitiny z materiálu Kinesis Superlight. Je to hodně tvrdá, tuhá a také tím pádem křehká slitina. Takto mi praskly už 2 Zaskary.

        Jak se tam ale dívám na odkaz, tak ten nižší model je z materiálu 6061, což je běžná slitina, která nemá ty vlastnosti jako Kinesis. Mimo jiné to znamená, že by neměl praskat, jako Kinesis. Asi bych se toho v tomto případě nebál a podstoupil rizoko, ten rám je fakt moc hezký.

        0 0
      • mirav  

        Mě Zaskar ještě neprask. Ale vem Avalanche. Je to pohodlnější rám. Vlaštovky na něm nevypadají blbě. V těžším terénu bude i obratnější než Zaskar.

        0 0
    • bobista94  

      Za mě GT

      0 0
    • otilrak  

      Tak GT nakonec objednáno za 18k. Ve čtvrtek bude doma. :-)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce