• Schuminier

    Tuto sobotu 7.8. se jede MTB maraton Krakatit v Dobříši. Kdo se chystá? Podle předpovědi počasí má v pátek a v sobotu pršet, takže asi bude blátíčko!:-(

    Web závodu ZDE

    0 0
    • JakeF  

      Pršet nesmí! Já už Furious Freda přezouvat nebudu…

      0 0
      • Schuminier  

        No, mě tahle zpráva o počasí celkem děsí. Jinak, pokud budou aspoň trochu přijatelné podmínky, tak pojedu taky krátkou. Co mě vlastně čeká na této trase? Ještě jsem to nejel … předpokládám, že hodně terénu, pár vydatných kopců, nějaké technické sjezdy, kořeny a kameny … ?

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          proc stahovat kalhoty kdyz brod je jeste daleko :D

          0 0
        • JakeF  

          Terénu? Ani zas tolik ne… Dolu z Písku je pár zrádnějších zatáček, pak na mokru může bejt problém s hladšíma pláštěma ta paralelka pod Pískem, že bude prokluzovat zadní kolo, pak sjezd k Brdlavce, kde je spadlej strom jak kráva a loni jsem tam trefil hlavou strom (chyba moje a vidlice na hovno :-)), pak výjezd na Studený vrch, kterej je vcelku záživnej, zvlášť za mokra, ale až na úplnej začátek tam taky moc techniky neni a těsně před koncem to dorazí krátkej, ale asi 18% stoupák. Sjezd ze Studenýho vrchu je vcelku kamenitej, tam to je o defekt, pak pár kořenů a zbytek trati pohodička. Akorát teda někde těsně před koncem bylo loni od vody vymletý dost hluboký koryto a před vjezdem do Dobříše je hnusná odbočka k rybníku, loni jsme jí přejeli a to jsem tu trasu měl projetou…

          0 0
          • Sharka1  

            tak koukam, ze si budu muset trat projet poradne, hnusna odbocka k rybniku, aby se neopakovalo fiasko z Vysociny :-D

            0 0
            • teepeex  

              prej fiasko, 2.flek o desetinu;)

              0 0
              • JakeF  

                No, ale za takovejch podmínek, že bych na jejím místě organizátory nakopal… Celou dobu tam jezdili lidi a ptali se, kudy maj jet… Na Dobříši loni to samý, překvapivá odbočka do vysoký trávy a organizátor tam nestál žádnej.

                0 0
      • jonti  

        Kdo vozi nanoraptory pocasi neresi :)

        0 0
    • McBlacky  

      bohužel mi vystavilo stopku koleno :(

      na Krakatit jsem se dost těšil, dlouhá je moc hezký bajkování

      0 0
      • Schuminier  

        Tak to je pešek vzhledem k tomu, že jsi vyhrál na mtbs.cz zadarmo startovný (pokud jsi to nebyl ty, tak to byl nějaký tvůj jmenovec). Škoda!

        0 0
        • McBlacky  

          jo to jsem byl já, mám i první vlnu :( už jsem to udal kamarádovi.

          jsem nasranej ani nevíš.

          0 0
          • teepeex  

            mas pech clovece

            , cos delals?

            0 0
            • McBlacky  

              v pondělí jsem jel do práce na kole, podjelo mi to na mokrý koleji, tak jsem vyběhl z kola, ale došlápnul nohou na kolej a šel pěkně na koleno do kostek :(

              fakt super, nejel jsem nijak rychle. Letos si to prostě vybírám…

              ono ty kolena už mám dost načatý a takovýhle věci jim dobře nedělaj.

              0 0
          • StrejdaS  

            Takze Crom ma prvni vlnu? :D

            Btw cos delal?

            0 0
    • Beeda  

      vcera jsem to jel project,

      z trate trochu zklamani, tohle CP?:-( , prvni 15–20 rovina bez tererenu, dost asfaltu , par useku s koreny kameny, za pulkou jsem nejel…

      no uvidim, blato tocha bude , ted to bylo vicemene suchy..

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Když se jel jako mistrák i Drásal, který vede furt po asfaltu, tak oproti tomu trať Krakatitu tak „hrozná“ není, nebo je to další trať alá KPŽ? Ještě jsem to nejela.

        0 0
      • Darkson  

        co si pamatuju z loňska, první třetina je víceméně šotolina, terén začíná po výjezdu na Babu – Písek, Plešivec, Studený vrch,to jsou moc pěkný úseky a poslední část je asfalt a šotolina. na ČP mi to přijde taky krátký a jednodušší, nakonec bych přidal ještě 15–20 km a aspoň jeden výjezd na hřeben;

        0 0
      • orgoj.chorchoj  

        tak jaky mas nazor dneska? toho blata bylo precejen trochu vic ne? :D

        0 0
        • Beeda  

          blato s porovnamin jinde slo nic se nelepilo, holt porad ve vode a podmacenym podlozim…

          0 0
    • scalar  

      Chystám se, loni jsem tam ztratil řetěz, třeba ho letos najdu :-)

      0 0
    • -Alan-  

      psal jsem v jiném vlákně, že nemůžu a přenechám startovné. Bez reakce. Kdyby náhodou někdo chtěl, ozvěte se na 777866671.

      0 0
    • zdenek  

      Mohl by někdo místní napsat, kolik vody tam dnes spadlo a jak to vypadá na trati?

      0 0
      • JakeF  

        Jsem pár kilometrů od trati a pršelo pořádně jen chvíli, ale má pršet ještě přes noc. Ale většina trati byla ještě před pár dny dost suchá, takže očekávám, že bude akorát trochu mokro, nějaký vyložený bahno bych čekal akorát u rybníka. Akorát teda ve sjezdu k Brdlavce pozor, byl tam pěknej strom přes cestu a jestli ho neodendali, tak by se tam mohlo padat, zvlášť na hladších pláštích, objíždí se zleva. A kdo ho na kole přeskočí a bude to mít zdokumentovaný, tak u mě má pivo :-).

        0 0
        • Sharka1  

          no hlavne ma prset zitra pri zavode… teda jestli si to Medard jeste nerozmysli… uz se jako fakt tesim :-P

          0 0
          • JakeF  

            Snad to bude jako dneska a netrefí nás víc, než mrholení… Tak hodně štěstí do zákeřnejch odboček :-).

            0 0
          • teepeex  

            alespon budes moct prispet do vlakna „kolik jste toho ujeli nejvic v desti“ ;)

            drzim palcaky

            0 0
        • jonti  

          Jestli bude sucho tak doufam, ze me nekdo odfoti :)

          Ted jsem jeste zjistil, ze mam ciste jenom jedny docela prodrene kratasy :)

          0 0
    • JakeF  

      Srážková mapa na zítra mezi 8. až 14. hodinou se nám vcelku umoudřila… A já už to vzal jako záminku k tomu, že si oholim nohy, takže ať sakra kouká aspoň nějaký bahno bejt!

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Co má společnýho bahno s oholenýma nohama? :-D To holení nohou je stejně vtipná věc :)

        0 0
        • JakeF  

          Nedrží ti bahno nalepený na nohou :-).

          0 0
          • StrejdaS  

            Pán je gramař… :D Ostrihej si radsi nehty.

            0 0
          • Flegmatik  

            Nepovídej :-) Možná tak po nastříkání antibahní impregnace

            0 0
            • JakeF  

              Já to ještě nezkoušel, ale nějakou výmluvu, proč to udělat, jsem najít musel :-).

              0 0
          • Sharka1  

            drzi i na oholenych…

            0 0
            • JakeF  

              Vyzkoušel jsem si :-). Ale ne moc… Jak jsi vůbec dojela? Já si v těch vyhlašovacích zmatcích ani nestihnul všimnout…

              0 0
              • Sharka1  

                no prvni ne, dneska bez trapnosti :-D

                0 0
                • teepeex  

                  sikulka:) congratzz

                  0 0
                  • Sharka1  

                    diky, ale gratulace je na miste i marodovi – chudak se ted mori s Mrchou…

                    0 0
                    • teepeex  

                      taky sikulka, taky congrats:)

                      0 0
                    • StrejdaS  

                      Kterou?:D

                      0 0
                      • Sharka1  

                        V patek se moril s terenni – pristi tyden uz bude ready, jeste musime nechat vymenit hadici zadni brzdy za delsi :-)

                        No a ted po zavode samozrejme s tou zavodni – servisni ucet: destičky na obou kolech+čištění a mazání pístků, řetěz výměna, spodní kladka přehazk výměna. čištění středu, hlavka, nový lanko a bovden lockoutu + vidle bude muset na servis, nevrací se pružinka locku

                        0 0
                        • Beeda  

                          a ja ted delam servis noham, rukam a ocim;-)

                          0 0
                          • Schuminier  

                            Já hlavně očím…mám je rudý jako ďábel…z levýho oka se většina už vyplavila, z pravého oka ještě ale ne a hlavně mě pravý víčko děsně pálí!

                            0 0
                • JakeF  

                  Gratulace :-).

                  0 0
    • jonti  

      Aktualni medard vypada opravdu blbe :( Dest celou dobu, a ne slaby.

      0 0
      • JakeF  

        No, pořád je to lepší, než to, co předpovídal srážkovej radar ČHMÚ včera odpoledne… Tak uvidíme, ono už to jednou muselo přijít, zatim se všem závodům Galaxy děšť těsně vyhnul…

        0 0
      • crom  

        mi rikal Libor jake jste meli fajnove podminky:)))jsem rad ze jsem zustal doma

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          Jo a já myslel, že jsi byl ty, komu přenechal Blacky to startovný. Dobřes udělal, žes zůstal v suchu :-D

          0 0
    • Schuminier  

      Dneska to byla vážně prasečina, přesně tohodle jsem se obával – déšť a tuny bláta! Mým cílem bylo na krátký porazit 1. ženu:-) Tušil jsem správně, že o tento post bude bojovat Šárka. Jenže jsem zaváhal na startu a zařadil se okolo 200. místa. Prvních 15 km jsem jel děsný kule (furt kolem 180 tepů) a Šárka nikde. Tempo jsem tedy mírně zvolnil. Od nějakýho 20. km začalo brutální bláto, ve kterém jsme se rochnili kromě pár úseků skoro až do cíle. Na 1. občerstvovačce po 1,5 hodině jízdy jsem Šárku dojel! Pak se mi jí dokonce podařilo ujet a s jedním 15letým borcem jsme hezky spolupracovali, já táhl do kopce, on z kopce, jenže v těch to pouštěl až moc na moje poměry. Ve snaze si ho nenechat ujet jsem riskoval a 2krát jsem spadl (jednou lehce, po druhé trochu brutálněji – urval jsem si GPSku a natloukl kolena), takže mi ujel. Nakonec jsem do cíle přijel těsně za ním v čase 3:03 a chvílí po mě Šárka. Za deště a bláta už nikdy nejedu! Ale s výkonem jsem spokojen.

      0 0
      • Sharka1  

        No jo, ja se tam zasekla v blate (asi v jedne z mych slabsich chvilek doprovazenych nepublikovatelnym slovnikem), a uz pak smula… No nastesti ja si dneska taky svuj cil splnila, takze pohoda :-)

        0 0
    • JakeF  

      Á hattrick je tam! Třetí nedokončenej závod Galaxy v řadě. Tentokrát jsem nastoupil s tim, že už prostě dojedu, ať se děje co děje. Nicméně očekával jsem trochu míň deště a jak to těm zoufalcům na NN a podobných pláštích na asfaltu a šotolině natřu a v terénu je nějak uvisím. Ano, uznávám, že jsem naivní, když jsem nechal obutý FF s tim, že další proříznutí pláště se konat statisticky už prostě nemůže. Houby. Po startu se mi jelo suprově, z druhý vlny jsem se během prvních pár kilometrů probojoval na čelo a jel ve vedoucí skupince kolem 3. až 5. místa v pohodovém tempu. Nicméně asi na 6. kilometru si na šotolině nějaký ostřejší kamínek udělal výlet do mého FF, vzduch jsem měl pryč asi ve vteřině. Tak jsem chvíli strávil tím, že jsem tu díru vůbec hledal, kde je, abych na ní kolo postavil, což docela trvalo, protože plášť nešel nafouknout ani o psíka. Nakonec jsem tam po boji nasadil duši i s bezdušovou páskou. Pak jsem ještě asi po 200 metrech strávil nějaký čas se skupinou holek, ze kterých jedna prořízla galusku (a i přes kopec nadávek se nakonec nestavila u našeho stánku, aby mi vyměnila Tufo Alca za moje RLka, jak jsem nabízel :-)) takže ztráta asi 40 minut a můj cíl se posunul spíš na dojetí v první stovce. 20km všechno šlapalo, předjel jsem spoustu lidí, ale pak jsem ve sjezdu chytil klacek do zadního výpletu. Ohnuté dva dráty, ohnutá přehazka ve dvou osách. No nic, rukou jsem jí srovnal tak, aby nešla do výpletu a na střílejícím a skoro neřadícím pohonu jsem se vydal na Studený vrch. Jenže ve sjezdu z Baby se pohár smůly naplnil a FF měl druhý defekt. Takže potupný návrat k silnici a tam zmrznutý čekat asi hodinu a půl, než mě odvezou na start. Ale jinak mě to v tom bahně fakt bavilo :-). Každopádně FF v neUST verzi už na závody neberu.

      0 0
      • Sharka1  

        Ty jses stejne strelec, FF v neUST :-DDD Jinak statistika rika, ze pokud proriznes dvakrat v rade, tak je sance na treti podobny defekt hrozne vysoka, skoro sazka na jistotu ;-) Moje RR UST – the best, ve sjezdech bych dneska stejne kvuli blatu v ocich rychlejc nemohla, takze uplne v pohode, max az budou brejle se steracema, tak bude vetsi rychlost a dopredu se snese RoR UST :-DDD

        0 0
        • Schuminier  

          Nerozumím, co je to za typ pláště FF a NN (i když o nich slýchávám často), ale prostě dneska bylo důležitý mít pořádný vzorek. Proto jsem nepochopil, když mě na nějakém 15. km na silnici předjížděl týpek na krosovém kole. Ani nechci vědět, jak pak dopadl v terénu:-)

          0 0
          • Sharka1  

            FF

            NN

            RR

            RoR

            0 0
          • JakeF  

            Věř mi, že o vzorku to hlavně není. Je to v první řadě o technice, ve druhý o tlaku v gumách. Předjížděl jsem na FF vcelku dost lidí s daleko brutálnějšími vzorky. Dneska byl podle mě ideální plášť RoR, na předku mě držel neskutečně. Ono i ten FF se vcelku chytal, i když samozřejmě dost prokluzoval, tak jsem vyjel i ten prudší kopeček, co byl těsně pod vrcholem Písku a to už jsem měl v plášti kvůli duši větší tlak, než jsem měl na startu. Studený vrch bych dal nejspíš taky, možná 2 místa by kousek byly problém.

            0 0
            • Sharka1  

              tak tak, RoR vpredu a RR vzadu, samozrejme oba v UST, planuju na dalsi sezonu… I kdyz letos oba RR nebyly spatny, RoR je vetsi jistotka na predek

              0 0
              • JakeF  

                Moc nechápu, že ty zrovna jezdíš UST. Neříkej mi, že s NoTubes RoR nebo RR bys měla nějak moc defektů, co by nepobral tmel. A 200g na každým kole mi přijde vcelku dost.

                0 0
                • Sharka1  

                  Hele, jistota je jistota :-) Blacky treba vozi na predku normalniho RoR jako NoTubes od zacatku sezony bez problemu, ale ja si klidne tech par (set) gramu navic uvezu. Pro info RR UST ma cca 650g (ted mam jeden dokonce 610g, vazeno…), coz je jen cca 100g vic proti neUST verzi, takze 200g navic na setu (cili 2dl vody :-)). Pravdepodobnost proriznuti, coby jedinyho signifikantniho defektu je u UST mensi, neb maji vic gumy, navic tak tmel zalepi i vetsi diry, ktery by pro neUST plast uz byly problem. Ve sjezdech obcas udelam technickou chybu (narozdil od Blackyho), takze se vetsi odolnost proste hodi, pro me totiz defektem zavod proste konci…

                  0 0
    • Sharka1  

      No já dneska zewl uz od zacatku, kdy jsem zjistila, ze jsem si doma zapomnela pas k tepaku – na Jontiho tretry to sice nema, ale i tak… Takze celej zavod na pocit, na startu klasicky srot, pak uz vicemene na pohodu, do kopcu tempicko, ve sjezdech ale jak baba s nusi – brejle sly do kapsy pro nepouzitelnost zahy po najezdu do terenu, a blato v kombinaci s cockama v ocich trochu drhne, tak jsem se snazila, aby mi tam litalo co nejmin, coz me stvalo, protoze jet pomalu v blate je horsi nez rychle, hlavne ze jsem musela pozovat a blatnik nechala v aute :-P Nakonec v pohode na prvni flek, tentokrat bez zadnych trapnych chyb, akorat moje DRAHA Mrcha mi (a vlastne i servisakovi Blackymu) to nenecha asi uplne zadarmo :-D A do likvidace ty bahenni spouste na obleceni co mam v igelitce uz se mi teprve nechce…

      0 0
      • camlost  

        jo, zapomenute tretry… moje oblibena kratochvile :-)

        edit: koukam, ze se to vic hodilo o jeden prispevek niz.

        0 0
    • jonti  

      Z moje strany spokojenost, ale organizacne jsem to maximalne nezvladnul.

      Vstal jsem uz v 7:00, v pohode si dal nekolik rohliku s dzemem, caj a byl v pohode. Sbalil veci, s tim ze tretry vezmu do igelitky. Ta se hodi na cestu zpatky kdyz budou spinave.

      V pohode jsem se nechal odvezt do Dobrise a tam to zacalo. Jdeme se se Sarkou a Blackym registrovat. Podivam se to batohu a zacne prvni vlna nadavek. To jsem opravdu takovy idiot, ze necham doma tretry? Presne tak, jsem. Situace je ale resitelne, do startu zbyva hodina a pul. Volam pritelkymi Adelku a ta se obetuje a doveze mi je z domu. Adel dorazi do Dobrise neco min nez pul hodiny pred startem, Uz jsem obleceny, mirne prsi, tak si oblecu dlouhy triko Craft a dva dresy, na spodek kratasy. Silene prodrene tak, ze je videt uplne vsechno. Co se da delat, kdyz vsetky troje pouzitelne kratasy co mam se nevyprali. Blatniky mam v aute, vim, ze kdyz je mokro tak jsem bez blatniku nahrany, dioprticke bryle jsou pod nanosem blata k nicemu. Blatniky ale stejne nenasazuju, myslim na uplne jine veci. Ze by se hodili do dochazi asi 10 minut po startu.

      Na start jsem se zaradil docela blbe, asi 90. misto. Nastesti si na asfaltu prvni velkou skupinu sjedu a jedu s opravdu rychlo skupinou s F. Salaquardou a par lidmi ktere neznam. Jede se na me moc rychle a asi po hodine jizdy skupinu nechavam jet. Nebo spis skupina nechava jet me. Zacinam si uvedomovat, ze dnes to nebude zavodeni proti souperum, ale i samotne dojeti do cile bude uspech. Aby toho nebylo malo, prestava mi fungovat vidlice, zustala jakoby zamcena. Zastavuju, povoluju lanko od pushlocku, ale stejne nic. Co se da delat, nejak to objedu, ve sjezdech ale trpim. Zatim ale prekvapive dobre drzi nanoraptory. Jedu si svoje tempo, vetsinou docela rychle, mam dobry pocit, nepredjizdi me skoro nikdy z dlouhe, ja taky predjizdim jenom lidi co maji mechanicky problem. Tech ulomenych patek a roztrzenych retezu bylo dnes dost. Asi zacnu vozit nytovac :)

      Ako velky problem se ukazujou byt bryle, po prujezdu blatem nic nevidim. Nakonec to resim oplachovanim jontakem a docela se to da.

      Po posledni obcerstvovacce jedu maximelni tempo nahoru po asfaltce a mijim odbocku na lesni cestu. Jedu jeste asi kilometr, do kopce a sjezd, nez si uvedomim ze nikdy neni zacne znaceni. Vracim se na inkriminovanou „krizovatku“, zanadavam si proc tam neni krizek ani jasnejsi znaceni a palim dal. Predjizdim jeste jednohou soupere a dojizdim do cile.

      29. misto absolutne, 11. v kategorii, spokojenost. Ztrata na viteze vic nez hodina.

      Kolo je uplne mrtve, vidlice se uz hybe, asi se spravila sama, zadni brzda spatne, desticky jsou uplne sjete, stejne jako plech, ktery ma asi 0,1mm a je tlakem pistku prohly dovnitr.Doufam, ze to nejak rozchodi. Zadni naba se nechce tocit stejne jako hlavove.

      Celkove to ale hodnotim jako super den a dobrou zkusenost.

      0 0
      • teepeex  

        tyvole:)) ja chcipnu

        ale jsi geroj Janko, taky gratulace

        0 0
      • Cpt_Morgan  

        Ja jsem take spokojen,kolo je na servis,ale to nevadi,protoze jsem se umistil na krasnem 267 miste absolutne, ale ve sve kategori na krasnem 90 miste :-)

        0 0
    • Flegmatik  

      Závod na vyliž ***** (sedínku). Za sucha může být fajn. Jdu čistit kolo :-)

      0 0
    • jose  

      teda to bylo maso:) ještě absolutně letos bez výkonosti si dát 85km muže jen vůl jako já:-) Trat při suchu je rychlá jezditelná s průmernou náročností, ale toto…od půlky závodu jsem jel s destičkama plech na plech přední i zadní, takže se omlouvám těm kteří si museli klepat na čelo když jsem kolem nich prolítl ve sjezdech:-)(ale bez pádu) a ten randál:-) v cíli jsem zjistil, že mi „zatuhlo“ zadní kolo a jde sním točit jen silou,takže mám alespon výmluvu, proč to nejelo- shrnuto, trápení, trápení trápení:)Uznání patří všem co do toho šli:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.