• MilanT

    Ač je ještě rok 2019 myslím že příští sezóna se kvapem blíží :-)

    Vyšlo zajímavé info o permanentkách na příští sezónu KPŽ.

    https://eshop.sportprozivot.cz/…o-pro-zivot/

    Permice 3+1 se mi jeví jako velmi výhodná věc, jsem spokojený :-)

    0 0
    • RUSH  

      Úprava termínů KPŽ pro sezonu 2020 – po pravdě vcelku ambiciózní plán. Kéž by tomu tak bylo!

      0 0
      • Trance  

        No, snad to od dubna vyjde.. I kdyz terminy, nejen u kpz, nejde posouvat vecne…

        0 0
      • Tydlii  

        Tak když nevyjde Orlík tak Vrchlabí už by mohlo … ale stejně tomu moc nevěřím … spis to vypadá ze sezóna úplně v prdeli…

        0 0
        • MilanT  

          Buďme optimisti.

          Orlík je můj domácí závod a když by by to šlo...... :-)

          0 0
        • Fazzy  

          Lidi neblázněte, všechny slavný klasiky, olympiáda a TDF se zruší a KPŽ pojede? :)

          0 0
          • MilanT  

            No tak když to píšou na těch internetech :-)

            0 0
          • iron.hide  

            UCI zverejnila nový kalendár podujatí: Giro d’Italia až v októbri po MS.

            Z NOVÉHO KALENDÁRA UCI

            Okolo Švajčiarska 7. – 14. 6. 2020

            Tour de France 27. 6. – 19. 7. 2020

            Okolo Poľska 5. – 11. 7. 2020

            Tirreno – Adriatico 15. – 21. 7. 2020

            Clasica San Sebastian 25. 7. 2020

            Gent – Wevelgem 2. 8. 2020

            Okolo Flámska 9. 8. 2020

            Vuelta a Espaňa 14. 8. – 6. 9. 2020

            Paríž – Roubaix 16. 8. 2020

            Amstel Gold Race 30. 8. 2020

            Fléche Wallone 2. 9. 2020

            Liége-Bastogne-Liége 6. 9. 2020

            Majstrovstvá Európy 9. – 13. 9. 2020

            GP Cycliste de Quebec 11. 9. 2020

            GP Cycliste de Montreal 13. 9. 2020

            Okolo Slovenska 16. – 19. 9. 2020

            BinckBank Tour 13. – 20. 9.

            Majstrovstvá sveta na ceste 20. – 27. 9. 2020

            Giro d’Italia 3. – 25. 10. 2020

            Strade Bianche 28. 10. 2020

            Il Lombardia: 31. 10. 2020

            0 0
          • mantis  

            Jasně, KPŽ se pojede, proč by ne?

            Podobně se na to koukají i v dalších vyspělých zemích, například Bělorusko – lukasenko-vyhral-hokejovy-turnaj-a-pak-hlasil-virus-jaky-virus-zadny-nevidim

            Někdo by to nazval optimismem, někdo by to nazval … třeba trochu jinak :)

            0 0
        • iron.hide  

          sezona moze byt v prdeli, no hlavne aby sme mali vobec co do huby, nie?

          0 0
    • rdx  

      Dnes zrusili jestrebky {partnersky zavod KPZ} :(

      0 0
    • Tydlii  

      tak podle tohohle článku : https://www.idnes.cz/…5_domaci_kop

      Budou povoleny hromadné akce s odstupňovaným počtem účastníků od 8. čevna.. Je tam celý harmonogram. Myslíte, že se to bude týkat i závodů?

      0 0
      • Cryzyy  

        V páté fázi 8. června všechny provozovny v nákupních centrech, fungovat by začaly hotely a ubytovací zařízení, otevřou se i kina, divadla, zámky a hrady. Restaurace a zoologické zahrady by mohly otevřít i vnitřní prostory. Konat by se mohly začít kulturní, společenské či sportovní akce do 50 osob. Začít hrát by se tak bez diváků mohla i fotbalová liga.

        Zdroj: https://www.idnes.cz/…5_domaci_kop

        0 0
      • miche  

        Stačí číst ne? … dáváš odkaz a četl jsi to vůbec?

        Kulturní,spole­čenské a sportovní akce … do 50 osob …

        takže cykloakce typu KPŽ těžko …

        0 0
      • JMT  

        Půlka července nejdřív. Takže jsem právě sežral čtvrt kila m&m arašídů

        0 0
        • Esi  

          :-) já mám 3 panáka u už je mu to asi jedno

          Já teda stejně nezávodím, ale to uvolňování mi přijde přehnaně opatrné

          0 0
    • milan.v  

      Tak zatím KPŽ jen takto…

      KPŽ ZÍTRA STARTUJE DALŠÍ DVA VIRTUÁLNÍ ZÁVODY

      https://mtbs.cz/…kovka-zavody#…

      Zítra v 18:00 hod. tak startuje první závod na 35 km s 751 nastoupanými metry – trasu si můžete prohlédnout ZDE, přihlásit se můžete pak TADY. Na startu nebude chybět ani vítěz nedávné Rouvy Real Spring Classics Jan Škarnitzl (Cyklostar Mercedes-Benz Trek). Online přenosy poběží na ČT Sport a YouTube kanálu PETR ČECH SPORT.

      Další závod je na programu zase za 14 dnů, tedy ve středu 29.4. Více informací na www.kolopro.cz

      https://www.kolopro.cz/…-zivot-2020/

      0 0
    • Jetel  

      Dneska od 10:00 mají online tiskovku, by mě zajímalo co se tedy dozvíme…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • grafik  

        Chvíli jsem se snažil poslouchat, ale mentálně to nedávám, samej ředitel, marketing, branding leader, sponsoring leader atd., tak jak tak, pokud vláda neuvolní limit 200 osob pro masové akce, není o čem moc diskutovat …

        Zarazil mě jeden vstup, KPŽ se pasovalo do role leadera, když nepřežijí oni, nepřežije nikdo – nemyslím si. Existuje mnoho menších závodů, které jsou pořádány místními na lokální úrovni a pokud by KPŽ padlo nic se neděje, uvolní termínovku a trh jiným, takže svět pojede dál … podle mého se z KPŽ stal globální produkt, ačkoli občas nějaký závod série jedu, na můj vkus je už moc „přebrandingovaný“ a zbytečně drahý …

        0 0
        • tomxxx  

          Přežijí malé závody, které jsou sponzorovaný jako sportovní akce městem, krajem atd., pořádané nadšenci a jsou v podstatě „neziskové“. Nikdo jiný není na pořádání toho svého závodu existenčně závislý. Nechci být na KPŽ zlý, ale bohužel, podobné projekty padnou jako první a jako poslední padnou ty největší zaprděný hnojáky.

          0 0
          • žvejk  

            Nemusi to tak byt, male zavody jsou hlavně společenská akce, pokud budou dal platit nějaká stupidní pravidla typu, tady roušky jo tady ne, žádné posezení u piva, bez programu a vyhlášení ( ne ze bych ho potřeboval :-) umývání hajzlu po každém, přihlášení jen online atd… Navíc potencionální kontroly z hygieny… Tak se do toho pořadatelé hoby akci těžko budou pouštět.

            0 0
            • tomxxx  

              Já to myslel jako do budoucna, ze KPZ klidně může krachnout letošní sezónou.

              To je jasný, já na závody taky jezdit nechci, pokud tam budu muset saskovat s rouškou jako *******.

              0 0
              • JMT  

                Tak rouška je ještě v pohodě. Tu sundáš před startem a v cíli ti daj novou..ale třeba občerstvovačky s balenou vodou ? :-D

                0 0
        • RUSH  

          Taky si myslím, že letos mají větší šanci menší lokální závody, ale kdo ví?

          0 0
      • RUSH  

        Plánují ročník 2020 v plném rozsahu, chtějí odjet všech 15 závodů až do října nebo i do listopadu. Mají návrh opatření v průběhu závodního víkendu, který teď projednávají s vládou. Pokud to bude posvěcené a nedojde k nějakému nepříznivému obratu ve vývoji epidemie bude start na Orlíku 27.6.2020.

        0 0
        • mikub  

          Nemá být 27.6. náhodou Drásal?

          0 0
          • RUSH  

            Mluvili něco o Orlíku, ale to asi není to nejdůležitější, protože kalendář se bude tak jako tak upravovat a zahušťovat, tak aby se to do zimy stihlo:-)

            Pochopil jsem to tak, že teď je nejbližším krokem souhlas vlády s návrhem KPŽ, za jakých podmínek chtějí pořádat své akce.. Mluvilo se např. o tom, že bude povinnost nošení roušek v areálu závodu, ale s vyjímkou vlastního závodu. Předpokládám také start ve více vlnách. Tento materiál KPŽ totiž vypracovalo už pro sportovní akce s max. počtem 50 osob, ovšem tento limit se mezitím zvýšil na 200 osob. Ve skutečnosti se ale na KPŽ v sobotu setkává min.1 500 lidí.

            Uvidíme, jaký názor na to bude mít vláda, osobně to vidím tak 50/50.

            Ale poslední slovo bude stejně mít příroda, neboli korona.

            0 0
            • snas89  

              Jestli se zase budpu prodavat parecky z anofertu (idealne oper bez uctenek) tak jim to za nejakou malou donu radi priklepnou…:)

              0 0
              • MilanT  

                Sakra práce,zrovna když už se pomalu dostávám do formy :-)

                Za duben najeto skoro 1k km, najetou dost těžkou trať nového závodu v Berouně,Orlík otestovanej a takhle nás ten Prymula zařízne :-)

                Vypadá to že zbydou jen malinké závody,ale ty také nejsou špatné.

                Aspoň nebudou držkopády hned po startu :-)

                0 0
                • tomxxx  

                  V Berouně se jede neco jineho než se jezdilo za dob cyklo.maraton tour?

                  0 0
                  • MilanT  

                    Neznám původní závod v Berouně,ale kamarád který mě provázel a je místní říkla něco v tom smyslu že tohle je hodně podobný a snad že to je i otočený směr.

                    To je ale nezaručená zpráva.

                    Trasa C

                    Je to ve výletním tempu s manželkami a i se zastávkou na občerstvení v Nižboru a cestou na vlak z Berouna do Zdic.

                    0 0
    • Pikaču  

      tak to potom po tech malych lokalnich zavodech bude takova rvačka že budou losovat asi kdo se dostane do tech 200 lidi.

      natoz takove zavody pak celorepublikove sdilet.

      0 0
    • robb  

      Takže nejdříve se asi začne závodit v Září

      https://echo24.cz/…t-tisic-lidi

      0 0
    • mischak007  

      https://mtbs.cz/…lo-pro-zivot#…

      Snad to tak nakonec nebude…

      0 0
      • robb  

        Počkám si klidně na příští rok. Abych dal několik stovek za startovné a pak mě vylili za to, že jim blbě měří teploměr se mi nechce.

        Proč se vůbec normálně nestartuje v nějakých vlnách, třeba po 100 lidech, co 5–10 minut. To byl vždy hromadný start?

        0 0
    • Tydlii  

      Orlik 2020 spustil registrace, na to ze je limit 100 lidi tak jsem se stihl v klidu přihlásit, žádná virtuální rvačka a padání systému jak jsem čekal – příjemně překvapilo…

      0 0
      • mawaj  

        Tak to se jim urcite vyplati vic poradatelu jak zavodniku.ta masinerie kolem toho chce velkou ucast. Neni to charita

        0 0
      • rdx  

        Limit 100 je pravdepodobne jen prozatim. viz clanek na mtbs.cz

        0 0
      • JMT  

        Na tudle šaškárnu kašlu a tušim že spousta lidí to má stejně. Dokud to nebude plně otevřený, tak to nemá cenu. To neni závod o to kde je lepší, ale kdo se přihlásí…

        0 0
      • MilanT  

        Chválím Tydlii,už jsem též přihlášený.Orlík je můj domácí závod,to nemůžu chybět ať jsou podmínky jakékoliv.

        Při troše štěstí bude blíž na bednu :-)

        0 0
        • Tydlii  

          no :D co jsem tak koukal na soupisku, tak budeš mít silnou konkurenci :)

          já na bednu rozhodně nemysím :D

          0 0
          • MilanT  

            Tak oni se ještě nějací frajeři přihlásí, o to se nebojím.

            Na bednu myslím vždy ( v kategorii), ale vyjde to tak jednou za rok, bohužel :-(

            Na druhou stranu když budu plánovat předposledního fleka tak mě to bavit nebude :-)

            0 0
    • robb  

      Nový kalendář

      https://mtbs.cz/…lo-pro-zivot#…

      0 0
    • Tydlii  

      nazdar bajkeři :)

      tak se nám to blíží, 28.6. rozehřívačka na Orlíku – těšíte se?

      No a hned za týden drásal. Jásavě jsem se přihlásil na trasu A (117km/3920m) a teď si říkám co mě tam asi čeká, nikdy jsem to nejel… Mohu poprosit o nějaké tipy co tak očekávat? Přežiju tam s obutím Schwalbe Rocket Ron 2,25 addix speed/conti RK 2,2? Zvlášť jestli vydrží tohle počasí, tak mám trochu obavy…

      0 0
      • jonti  

        uplne v pohode, trat je hezka a jezdiva. predevsim je to dlouhe a vetsinou je velmi teplo.

        0 0
        • dan001  

          Tak snad některá místa stačí vyschnout. Tohle je z půlky května, od Chvalčova směr na Tesák.

          0 0
      • grafik  

        Hostynske vrchy jsou komplet na písku, voda se docela vsakuje, pokud nebudou vydatne deště terén nemusí být rozbahneny. Traťe obecně, jsou poměrně těžké z pohledu výkonnosti, záleží na kondici. Jel jsem před par lety 50km cca 2000m převýšení, a dá to zabrat. Kopce jsou prudké nahoru, pod vrcholem ještě prudší, rovinky žádné. Hodně silové výjezdy, nikam nespechej a ze začátku posetri co to dá. Povrch zpravidla velmi dobře jetelny.

        0 0
        • Tydlii  

          díky :)

          tím mě přivádíš na myšlenku, jestli na závod nenahodit místo 36z převodníku 34z? vozím dlouhodobě 36z.

          • Směrodatná je tady prej výkonnost, ale nemám waťák ani jsem nebyl na testech …
          • Pokud se dá řádově věřit tomu odhadu co strava dopočte z tepů/kadence/rychlos­ti/incline… atd., tak by FTP vycházelo okolo 300W (3,9 W/kg) ale čert ví co to ukazuje…
          0 0
          • tomxxx  

            Na drásala bych si bejt tebou dal 32 a byl rád

            0 0
            • Tydlii  

              tak schválně pak napíšu jak jsem se cejtil, nechci předjímat když jsem tu trasu nejel, ale 32z považuju za na XC naprosto nepoužitelnou velikost. s 36z vpohodě vyjedu kopce s incline přes 20% a aspoň mě to nutí držet tempo, abych točil. že to bude dlouhý je jasný, proto uvažuju o 34z. ale v 32z fakt už smysl nevidím

              0 0
              • Cryzyy  

                Přesně, Kulhec a Nino taky jezdi 36, a 38, hlavně se toho nebat.

                0 0
                • Tydlii  

                  to je naprosto nesmyslný srovnání. ať už z hlediska výkonosti, tak tratí.

                  0 0
                  • Cryzyy  

                    To jezdi na Cape Epicu, tak jako pardon, ale mimo mi to teda neprijde.

                    0 0
                    • TheJD  

                      Vsechno je to o vykonnosti. Jestli mas vykonnost, jako maji oni, tak to je adekvatni srovnani, ale naprosta vetsina lidi bude vykonnostne aspon 10 % pod nema.

                      0 0
              • Lachtis  

                Ty jo, a já do nedávna na svém fullu jezdil 32 s kazetou 11–46z :-D. Teď jsem přešel na 10–51 a to kvůli ještě lehčím převodům, těžší mi ani tak nescházel :-). a ponechal jsem samozřejmě 32z. 34 bych utáhl, ale přeci jen dlouhé tratě a 34/51 už je někdy na hraně.

                Si říkám, co dělám špatně…? Hale to není rýpání, fakt mě to zajímá, když jezdíš takovéto pily a jezdíš i KPŽ, já si taky pár závodů KPŽ dávám, kolikátý končíš a dlouhé trati? Myšleno dlouhé u běžných KPŽ… tedy to jsou mezi 50–60 km, tuším značení B? Já koukal, že loni jsem končil někde mezi 130. – 115. místem na všech třech absolvovaných závodech. Ty asi musíš končit někde do pedesátky ne?

                0 0
              • MlokCZ  

                Přes 20% s aspoň trochu rozumnou kadencí pro závod?

                Tak to máme 36/50 převod (kdybys měl 51z největší, tak je to minimální rozdíl) při 70ot./min (vzal jsem pořád relativně nízkou kadenci) na 29" rychlost 7km/h.

                Pro stoupání 21% (vzal jsem co nejméně přes 20%) po slušném povrchu potřebuješ při 11kg kolo a 77kg jezdci kolem 370W. Pokud by to bylo v terénu na pomalém povrchu, tak potřebný výkon půjde ještě hodně nahoru.

                Těch 300W bude nadhodnocených, ale i kdyby nebylo, tak ani těch 300W by ti nestačilo ani při použití 32z převodníku…

                Takže pokud vyjedeš přes 20% (a věřím tomu, že ano, na vyjetí ten výkon bohatě stačí), tak to ovšem nebude při žádném rozumném točení, ale budeš lámet extra nízké kadence…

                A to je pořád pro pěkný povrch. A jestli je to reálně ještě o dost níž než těch 300W, tak to jde už opravdu do supernízkých kadencí typu 40ot./min.

                0 0
                • Tydlii  

                  Nemám v okoli kopec který by měl konstantně takový sklon. Neprudsi výjezd co jezdím pravidelně má přes 16% v průměru, jsou tam 2 místa přes, 20% Kadenci 70 neudržím, ale v takových stojkach tocim okolo 60 rpm, v mírnějších místech stejně řadím vzadu 42 než abych svihal nohama 80rpm. Asi stojí za to říct, že moje nohy maji skoro metr a průměrnou kadenci za vyjíždku mívám okolo 75rpm.

                  Btw povrch je jemnej štěrk a klouže to.

                  0 0
                  • Rubi  

                    ono to po 3h ve stojkach a terenu muze vypadat uplne jinak nez na kopci ktery jezdis na kratsich svihach. Na bajku uz si jel neco takoveho delsiho, tak jak jsem videl tve svihy na silnici? Podle najezdu si myslim ze s tim 36/50 to utocis na pohodu, akorat nizsi prevod te nekdy muze zachranit ze se trapis pouze 30min misto hodiny a takove mista prijdou, to se neboj. Kazdopadne pred takovym dlouhym zavodem nemen nic par dni dopredu a to jak plaste nebo prevodnik, mel bys na to byt zvykly a mit to dobre odzkousene…

                    0 0
                    • Tydlii  

                      Na bajku jsem jel 150km, 136km nejdelší svihy. 100km „vcelku běžně“, teď mám půl roka nově silničku a parťák na tyhle věci je víc silničář, takze na bajku letos zatím 1× 136km a 1× 100km. (Když říkám na bajku tak nemyslím po asfaltu. – většinou Brdy)

                      0 0
                  • Kacko  

                    Pokud jsi v okolí řevničáku, tak tady mám tuhle oblíbenou MTB trasu: https://www.strava.com/…s/3429785107

                    Na ní podle mě poznáš, jestli je 36z ideál. Na 38km je občerstvení. Závěr je spíš na vytočení nohou, takže spíš těch prvních 35km je docela fajn simulace v rámci lokálních možností. Doporučil bych si tu kopcovitou část dát dvakrát – resp od občerstvení jet to samé pozpátku. Případně vedle cest jsou traily, kde se dá trénovat technika. Sám bych 36z nechtěl, mám radši vyšší kadenci a nesnáším tlačit, to mě ničí lýtka.

                    0 0
              • jonti  

                Menit 36 za 34 nema moc smysl, kdyz uz za 32. To ale taky znamena u eaglu zkracovat retez o dva clanky.

                Jel jsem Obra i 120 na prevodech 34×42 a nemel jsem problem, ale tehdy jsem mel docela formu a jsem o neco lehci nez ty, tehdy okolo 70kg.

                Co si pamatuji, tak tam nejsou zadne extremni pasaze, ani vyjezdy, ani sjezdy, ale je to proste dlouhe, zasadni je dost pit a jist a drzet rozumne tempo. Taky dost pomuze dobra skupina, jinak se po rovinach ve vetru vytrapis.

                0 0
                • tom xtr  

                  To stoupání na Kelčák už se nejezdí ?

                  No pár kratších brdků, kde se hodily lehčí převody, si vybavuju i tak.

                  0 0
                  • brtníček  

                    Jezdí. Ten poslední kopeček jsem nikdy nevyjel.

                    0 0
                    • tom xtr  

                      No i já jsem tam míval problémy :) , zvlášť když se to kdysi jezdilo na Obrovi 2×.

                      Takže úplně se mi nezdá, že by na Drásalovi nebyli těžký výjezdy, ten Kelčák je podle mne zrovna docela dost extrémní a dost dalších utahováků by se taky našlo …

                      0 0
                • Tydlii  
                  1. Se mnou se nesrovnavej, ty budeš jinde :D
                  2. Ok, chápu ale na 34z pokud vím nemusím zkracovat řetěz? Na rozdíl od 32z ho mám a jediný kde to udělá rozdíl jsou neprudsi místa s velkým sklonem ke 20% a více protože jinak na nejlehčí nejezdím ani ted.
                  0 0
                  • jonti  

                    Mozna to pujde nastavit s tim 34z. vyzkousej a uvidis.Bude to urcite lepsi.

                    0 0
                • grafik  

                  Jet Obra je masochizmus, kdo to dojede v rozumném čase a ve stejný den je výkonem asi někde jinde než většina na b-f. I poměrně dobře trénovaný cyklista nemusí těch 117 ujet, znám několik případů, pro někoho pohoda, pro někoho životní výkon.

                  Pro Tydlii: hlavně si užívej dojezd na zámek a vzpomeň si, jak o tom napíšeš na b-f, možná tě ten dojezd i dojme : )

                  0 0
                  • Tydlii  

                    nerozumím, snad pochopím :D

                    rád jezdím dlouhý trasy, když to pojedu okolo 150–170 tepů (při max. 200), tak by to mělo jít. zkusím si namotat trasu tady někde se stejným převýšením a zajet si to ať mám představu. kdyby se chtěl někdo přidat, rád přiberu :)

                    navíc co jsem koukal na loňský výsledky, tak na bednu v kategorii to stačí zajet lehce přes 6h, což je zajímavý lákadlo!

                    0 0
                    • brtníček  

                      Dívam se, že máš 19 let. Nepřepal to. První kopec jeď v klídečku. Závěr je prudší. Hostýn po asfaltu tam už si najdeš svou skupinku.

                      0 0
                      • Pikaču  

                        Ty máš zase 1 rok takže nemáš zkušenosti abys radil.

                        :)))

                        Ale v 19ti je nejlepší přijít na to sám. Klidně ať to přepálí.

                        0 0
                    • Barak  

                      Zajímal by mě tvůj report po závodě.:-)

                      0 0
              • tomxxx  

                S tvým výkonem na 120km. Mas 12sp, tam je 34 v klidu, ale jestli si to nikdy nejel, tak to stopro prepalis a půlku závodů budeš v slzách točit večerníčka.

                0 0
              • mikub  

                Vloni jsem to jel na 36 a ten konec už pěkně kousal. I na konci je pár pěkných zalamováků, které nejsou zadarmo. Záleží ale, jakou máš výkonnost.

                0 0
              • McBlacky  

                ono si na tom časem přijdeš sám, že o velikosti pily je to až v poslední řadě., S 32z pilou zajel pár pěkných výsledků a beden a s 34 vyhrál i kat na KPZ, takže za mě výběr pily je pro výsledek na závodě úplně marginální věc. Jedna taktická chyba v rozhodujícím místě te bude stát víc sil než mít o 2z méně ideální pilu na daný závod :)

                0 0
                • Cryzyy  

                  normalni KPZ na cca 2h je jinej zavod, nez Drasal, nevim jak se jezdi ted, ale driv se treba po 3h uz nejezdil takovej srot jako na zacatku a ke konci byl clovek uz docela snadna korist pro deti na kolech ve vesnicich :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to je jasný, na 100+ nikdo nevystartuje na roztočený 36/10 :)

                    to je právě past pro nováčky, maj pocit, že se v klidu dá jet vepředu, což platí tak pul hodiny, pak se další pul hodinu kousnou pak 4+ hodiny trpí

                    0 0
                    • Cryzyy  

                      takze vlastne staci kousnout prvni hodinu a pak uz to clovek odjede napohodu v haku, uz si vzpominam jak se to dela :-D

                      0 0
                  • JMT  

                    Je drasal nejak horsi nez Kral nebo Sudety ?

                    0 0
                    • bosmilan  

                      Já jsem po Drásalovi víc rozbitý než po těch dvou zmíněných ..dokonce i OBR mě více zmrtví,než 200 Salz

                      Sudety mají prudší výjezdy a díky krajině i více technicky náročnější.

                      0 0
                      • JMT  

                        Hmm super. Sakra. Mam najeto naprosto nic :-D Na ty dva jsem najeto mel a potrapily dost

                        0 0
                        • Tydlii  

                          čemu říkáš najeto?

                          mě tady strašej že nedojedu, přitom najeto mám letos 7000km, ale nepřetržitě jezdím od loňského srpna/září, za tu dobu mám asi 12000km

                          • kiláky a čas nejsou všecko, ale nevěřím tomu, že bych nedojel (leda že bych přetrh ten nejtovanej řetěz, jak se tuhle řešilo vedle :D
                          0 0
                          • JMT  

                            Zasadne min. Namontuj 40z prevodnik a nenech se rozhodit........ a napal to ;-)

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já se domnívám, že s tvým nájezdem to objedeš v pohodě, pokud pojedeš trochu hlavou a nenecháš se na začátku vyhecovat. Jedeš tam poprvé, tak si prostě jeď svoje tempo, abys vydržel až do cíle a uvidíš, nač to bude stačit. Za rok budeš chytřejší.

                            0 0
                    • Cryzyy  

                      Nevim, ja jel naposledy jeste puvodniho Drasala

                      0 0
          • Pikaču  

            Jestli je to výpočet z MTB na stravě tak realita bude o dost nižší.

            Bez wattmetru je nesmysl vubec uvažovat o FTP a wattech.....

            0 0
            • Tydlii  

              je to ze silničky, něco počítá sigma data center, strava to o 10–20% sníží.

              z mtb to hází nesmysly.

              Řevničák za 16 minut v bezvětří, to je asi jedinej směroplatnej udaj…

              a jo, asi to bude o dost míň

              0 0
              • Kacko  

                OBRa jsem nejel, mám letos taky v plánu podle regenerace z extreme bike, ale maratony kolem 100km+ jezdím a podle mě to zase tolik o FTP není. Je to hlavně o rozložení sil, správně stravě a dobré technice. Na každém takovém závodu je vidět kdo trénuje víc na silnici a kdo MTB, kdo má víc zkušeností a kdo umí jet na tuky.

                0 0
                • Tydlii  

                  OBR je 208km… do toho jsem nesel, Acko je tusim 117km.

                  Treninky vetsinou 3–4h na silnicce, 2–3h na bajku.

                  No uvidim, zatim jsem jel jen par zavodu okolo 50km, vse stylem per tam velkou, kdyz nemuzes tak pridej a kdyz na konci nemuzes uz vubec se pověš za chrta po defektu a s mozkovou smrti ho prespurtuj v cilovy rovince. To hádám nebude fungovat xD

                  0 0
                  • brtníček  

                    No v tomto počasí počítej, že na trati strávíš tak 6,5 – 7 hodin určitě. Možná i víc. A to tebou popisovaným stylem bez zkušeností… no Drásal tě prověří. Ale za Lukovem se ti to už svinsky potáhne.I ty závěrečné vlnky před posledním sjezdem jsou teď po přibližování dřeva dobrý bahňák.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ta těžba v Hostýnkách je Mordor strašlivý. Jezdil jsem tam tři týdny na začátku března, kdy tam nebylo zas tak mokro a místa, kde harvesory vytahují dřevo na cesty, byly spíš tak na kajak. Např. spodní třetina sjezdu od Ctiborových bud na Rusavu byla rozbitá strašně. Koleje po pás a plné bahna o konzistenci čerstvého betonu. No hnus fialový.

                      Pokud bude současné deštivé počasí ještě pár dnů pokračovat, bude tam bahnitých pasáží asi požehnaně.

                      0 0
                  • Trance  

                    Obr je jen 172 :-) zatim pro 100 lidi

                    0 0
                  • mikub  

                    A-čko je reálně lehce přes 120. Jenom aby ses na 117 km nedivil, že tě čeká ještě jeden brdek nahoru a zámek v nedohlednu ;)

                    0 0
                  • bosmilan  

                    Základ je zbytečně nedivočit hned první kopec z Žop,kde budeš natěšený a v plné síle,protože se to tam může lehce zašpuntovat…druhý kopec na Grapy už je klidnější a tvoří se skupinky…pak už je zbytek trasy pohoda,kde už to nadělené podle výkonosti.

                    Na těchto dlouhých závodech je základ to nepřepálit,protože pak si to neužiješ

                    0 0
                  • Kacko  

                    No nevím no:) Např. můj prví delší závod byl král šumavy, 105km 3200m. Pral jsem plnou, cca na 40km se plahočil v kopci za ženskou(ona cca 45 let, mě tehdy 30let) kde ji nešlo předjet. Jela děsně pomalu, dělal jsem si přitom fotky přírody a těšil se až ji předjedu. Předjel jsem ji a ujel. Nakonec byla v cíli o cca 30 minut dřív jak já :D

                    0 0
              • tomxxx  

                Ten segment co povazujes za revnicak tu většina lidí „nezná“. Takže vlastně mas revnicak s odrenejma usima za 17. „Revnicak (II/116)“ je ten segment o kterém všichni mluví jako o revnicaku.

                0 0
                • Tydlii  

                  jo vidíš, nevím proč se mi uklízí do skrytejch „duplicitních“ . 16:33

                  a omlouvám se tedy za mystifikaci…

                  0 0
                  • rdx  

                    skryt a zaflagovat. nejakej jouda ho nedavno vytvoril – asi dlouha karantena :)

                    0 0
        • brtníček  

          Hostýnky na písku? Od kdy? Sjezd z Hostýna je fest rozbitý. Jestli se pojede na Tesák přes sjezdovky tak to jsou rozježdené bahenní lázně. Směrem k Semetínu je to o něco lepší. Na trase je i dost asfaltu. Kolem Lukova jsem poslední dobou nebyl.

          0 0
      • volyn  

        jsem zapsasny taky prvne, loni jsem tento druh zavodu odspuntoval na Sudetech a jestli bude v noci predtim prset, tak nebudu mit klidne spani :), je to proste maso pro prumerneho hobika, ale ten pocit v cili .....

        0 0
        • Blunderbuss  

          Loni bylo na Sudetech jedno z nejhorších počasí, co je jezdím. Tím pocitem v cíli myslíš co? Elektrizující „vzrušení“ při masáži „skotskými střiky“, když tě berou studenou vodou hadicí, protože hadry v tom stavu do pračky nemůžeš dát nebo představa, jak za repasi biku po závodě vysolíš několik litrů? ;-)))

          0 0
          • snas89  

            Jo, to byl zážitek…

            Už na startu to vynechalo asi 200 lidí? (prý hodně, číslo by mě zajímalo).

            Do dneška si živě pamatuju, jak jsem na 50–60 přemýšlel, jestli mě to takhle vůbec baví jezdit. Ne.

            60 – 70 jsem si říkal, jestli mě to takhle spíš nesere. Jo.

            70 – 80 jsem řešil, jestli si teda budu něco dokazovat, nebo to „v klidu“ vzdám. Vzdal jsem to. Nebyl jsem nijak unavený, nebo zničený, ale tohle mě už fakt nebavilo.

            No a když vidím fotky z Drásala, jak se tam většinou vyvede počasí…tak nejedu:D

            0 0
            • vt  

              Zazitek nemusi byt pozitivni, ale intenzivni :-) Ono proti tomu povestnemu rocniku 2001 (kdy sem nastesti nejel) byl lonsky vlastne po suchu :-)

              0 0
              • brtníček  

                2001 nebylo po 40 km čím brzdit ať jsi měl kotouče nebo špalky. Naše výprava z Moravy tenkrát zabalila cela nejpozději na 60 km. To byl čirý masochismus.

                0 0
                • Kacko  

                  Tohle by mě zajímalo – odchází destičky nebo kotouče? V pátek mě čeká ultra-maraton, vede skrze oblasti kde teď byly ty povodně + má zase chvílema dost pršet. Chci brát náhradní destičky, ale kotouče se mi tahat nechce. Je to 450km, většina na bahně, cca 12h z toho bude počítám pojedu deštěm, tak nevím jestli alespoň jeden kotouč nevzít..

                  0 0
                  • brtníček  

                    Já jsem jel tenkrát špalky a probrzdil jsem i ráfek. Naštèstí kousek po průjezdu prvnim okruhem. Ale odcházely destičky.

                    0 0
                  • Cryzyy  

                    Odchazí oboje, co si tak pamatuji, tak docela dost vydrzi desticky Goldfren, ale v total marastu to stejne vychazi 2 x desticky na jeden kotouc, na Shimano brzdch, ktere maji docela velkou mezeru. Bahno neni uplne zarukou destrukce, zalezi na tom, jake bahno to je, na Sudetech je hodne pisku, coz ve spojeni s bahnem udela svoje.

                    0 0
                  • jonti  

                    Desky, a kdyz pokracujes dal a hodne brzdis plechem, tak to vic nici i kotouc.

                    Hodne pomuzou sintered desky a moderni konstrukce zadni stavby s trmenem uvnitr stavby.

                    0 0
                  • vt  

                    Ja vozim polymerove desky, loni na Sudetech jsem to zanedbal a musel jsem v Machove menit :-/ Pak jsem jel jeste jednu 100ku ve srackach a co jsem na ne ted koukal, tak jsou ok, takze bych odhadl, ze tech 450 vydrzi, ale asi to je tak na hrane …vzal bych nahradni, kotouc urcite ne.

                    Je dobre davat bacha to, kdyz uz obrzdis plech na plech, nejen, ze to desne vrze, ale trmen se hodne prepaluje az se muzou vytavit pisty :-/ … kdyz jsem zastavil na obcerstvovacce, tak pani zacala cmuchat a bala se ze nekde hori, byl to silenej puch.

                    0 0
                    • Kacko  

                      Mě právě taky vždy odešly desky a až pak kotouče, ale to za sucha při dělších sjezdech v aplách. Nikdy jsem nejel noc delšího v bahně, tak si nejsem jistý takovým tím mikro pískem. Ale 100% beru dva páry destiček, zase tolik váhy to není. Je to jen 8,5k převýšení, takže to zase tolik brždění nebude.

                      0 0
                      • Kacko  

                        Jinak abych to tu uzavřel. Nakonec nám celkem chcalo, bláto bylo už z předchozích dnů a nahoře na smrku slušné bažiny, ale nakonec stačily jen jedny destičky.

                        Naopak mi po 300km odešly ruce, následných 150km v bolestech mě stálo 4 místa a teď po 14dnech mám 3 prsty ve stavu mravenceni jako když si presedite nohu. Ale první týden jsem je necítil vůbec, druhý týden hořely, že nešlo spát, takže je v tom progress.

                        0 0
                  • Raf  

                    S tímhle jsem dojel Sudety loni (dlouhý ok, střední už to nebylo ono a krátký už jsem přední brzdou nebrzdil)… :D

                    0 0
                • vt  

                  JJ, ale videa z toho roku jsou skvela :-)

                  Muj kamarad to dojel, bezne jezdi Sudety 8–9h a tenkrat dospurtoval par minut pred limitem :-) Druhy kolega obrzdil novy spalky, po ceste koupil dalsi novy, vymenil a taky obrzdil a pak obrzdil i ty kovovy drzaky … pak uz zabalil :-)

                  0 0
            • volyn  

              vysledovka rika cca 130 DNS a 70 DNF

              0 0
          • Ter-exx  

            Tak tak, úsměvný pak bylo když jsem u nás navštívil prodejnu s loziskama a po vyjmenování všech ložisek co potřebuju hned věděli co jsem dělal v sobotu.

            Destrukce kola, příště volím půjčovnu.

            Hadry i tělo,na to kali pes,ale ten matroš …to je pro samoplatce peklo!

            0 0
            • Barak  

              To budou fakt nadšený, až jim vrátíš místo kola kus šrotu…

              0 0
              • milan.v  

                No, každý jsme nějaký… :o/

                0 0
                • Barak  

                  Myšlení některých lidí fakt nepochopím.

                  0 0
                  • Tydlii  

                    Tak ono už zničit si kolo na závodě kde se jede „o nic“ jenom z prestižního hovadství, že prostě musím dojet je něco dost těžko pochopitelnýho. Jedna věc je bláto, že to kolo dostane zabrat, že ho mám na ježdění a ne na výstavku, takže se neposeru kvůli laku a většímu opotřebení… ale druhá věc jsou potom bahenní lázně a mechanicky to kolo dodrbat tak že musím půlku věcí vyměnit za x tisíc, pro to teda moc pochopení nemám.

                    • a půjčit si kolo (pokud to není vyloženě půjčovna na závody) a udělat s ním tohle, tak bych lezl kanálama twl…
                    0 0
                    • volyn  

                      Pulku veci vymenit..... to je nesmysl pokud jezdis na normalnim, kvalitnim kole co je servisovane. Pokud to nepustis nekde v plne rychlosti do stromu, tak to neco musi vydrzet. Znicit nove brzdove desky za jeden, byt rozblaceny, XC zavod. To mi prijde jako blbost. Jet po 700km najetych na zavod a v blate je dodelat, je trosku jiny pribeh.

                      Obecne jako u auta, musis mit pripravenou kasu na spotřebák, takovy je život.

                      0 0
                      • Tydlii  

                        však jo, je to normální. akorát si otevři fotky třeba z loňskýho znojma myslím, od určitý fáze už je to moc a v takovým extrému věřím tomu že to kolo dost zrasíš klidně za závod. jinak máš pravdu samozřejmě.

                        0 0
          • volyn  

            ten pocit,ze tam zase rok nemusis :)

            0 0
            • Blunderbuss  

              Účast je snad dobrovolná?! ;-) Já tam naštěstí jezdím poměrně často během roku, tak si trať a další krásné terény mohu projíždět v klidu v pěkném počasí, bez davu lidí a odpustit si některé zlomyslnosti stavitele trati. :-)

              0 0
    • Tydlii  

      https://mapy.cz/s/petubajaju

      V sobotu zkusím zajet bez zastávky, tak si udělám aspoň trochu představu. schválně tam mám závist nakonec, abych simuloval ty závěrečný brdky co tady před nimi varujete.

      0 0
      • Davidakta  

        Doufám že dáš nějaké informace po závodě, já tipuji,že nedojedeš:)

        0 0
        • Barak  

          Je mladej, to urve. Ale bude to boj.:-)

          0 0
          • Davidakta  

            Já myslím že urve prvních 50km a pak mu starý bardi zlikvidujou hlavu. Přestane jíst, pít a končí :-D

            0 0
        • Tydlii  

          tak určitě. dík za motivační tip, povíme si to v cíli.

          0 0
        • grafik  

          Taky doufám, že pak napíše. Dojede za cca 7:30 – 8:30.

          0 0
        • Melvin  

          Proč by nedojel? Se sedmi tisíci to dá v klidu. I kdyby mu někde ke konci seklo, tak se trochu nají na občerstvovačce, orazí a v klidu to dojede.

          0 0
      • TheJD  

        Nejak ti tam chybi delsi kopce :D

        Ja chtel jet Drasala minuly rok, tak jsem si tam zajel tyden predtim projet kus trasy. V Holesove mam rodinu, takze jsem vyrazel primo po trati. Jel jsem to viz obrazek. Nakonec jsem toho ujel o dost min, nez jsem planoval. Bylo hrozny vedro, i kdyz Garmin mi ukazal prumernou teplotu jen 23 °C, ale na obloze nebyl ani mracek. Nekolik useku bylo znicenych od lesaku, zluta byla za Chalcovem skoro jako tekuty pisek. Jel jsi a najednou ses zacal hrozne borit. Bylo to po destich, ale ne moc velkych. Kdyby jeste pred zavodem zaprselo, bylo by to jeste horsi.

        Zaver je, ze jsem se na zavod vysral. Trat, co jsem projel, hrozne nudna a netechnicka, ale opravdu hodne fyzicky narocna.

        0 0
      • Rubi  

        zavod nenasimulujes, tohle prejedes a drasal bude uplne jiny, prevyseni a delka bude stejna ale jsou tam jiny kopce a hlavni rozdil je ten ze je to zavod, takze to prepalis (i kdyz si ted myslis ze ne) a pak se nejspis budes trapit. Ale se 7K najezdem letos to dojedes naklid, i ta bedna je realne, loni v tvoji kategorii byl 3. az nekde za 100… zalezi jak se to sejde

        0 0
        • Tydlii  

          proto cíleně přepálím ten trénink abych věděl jak se budu cejtit :)

          0 0
          • Rubi  

            jel uz si nejaky zavod?

            0 0
            • Tydlii  

              jojo, vloni Transbrody, Ralsko,

              a Jesenickýho surovce (tam jsem jel se skupinkou co se ztratila a pak se eště rozšvihal a zasekl si riditka do rámu)

              0 0
              • mikub  

                Tak to sis už asi všimnul, že závodní mordor nejsi schopen na samostatné vyjížďce simulovat ;)

                0 0
                • Tydlii  

                  zajisté :) . obzvláště stav trati na ralsku (přestože šlo o nejlehčí z těch tří) byl výmluvnej. taky z laku na zadní stavbě mnoho nezbylo. na to že jsem startoval úplně zezadu a dojel okolo 140. místa bych řekl že to nebylo špatný. A taky si moc dobře pamatuju, že i když jsem začátek hrozně pálil třeba půl hodiny, tak jsem měl na posledních 20. min. sílu chytit si chrta po defektu a jet za ním pilu až do cíle, což mě vyneslo ještě asi o 30 míst.

                  ale nepřišel jsem se sem poměřovat, šlo mi o užitečný rady a jen jsem chtěl nastínit jak na tom jsem :) a za takový fakt nepovažuju nedojedeš, dojedeš v slzách, zničíš se, pojedeš to na dědka 8 hodin a podobně. zajímalo by mě kolik z vás má chlapi pivní paňdero a vůbec by se neodvážilo ani odstartovat :). a to není mířený na tebe, obecně co se tu objevuje. ale vpoho, holt do mladýho si musíte rejpnout, že :)

                  0 0
                  • Davidakta  

                    Podle mého názoru, maj rodiče jen jedno dítě a je to čistej debil.

                    0 0
                    • Tydlii  

                      na základě čeho tak soudíš? :)

                      myšlenkový pochody některých lidí mě fakt udivují a ty nejsi vyjímkou.

                      Tohle forum je fakt nekonecna studnice xDDD

                      0 0
                    • Tydlii  

                      Jinak tedy děkujeme za názor, tady máte klíčenku.

                      0 0
                  • mikub  

                    No, myslel jsem to trochu jinak (vezmu podle své zkušenosti). Na sólo vyjížďce prostě nejsem schopen jet takovou kudlu jako na závodě. Takže z mého pohledu mi přijde úsměvné myslet si, že si naplánuju dlouhou vyjížďku, na začátek to napálím a tím si budu simulovat pocity v závodě a budu zkoumat, jak předejít přepálení začátku (tím neříkám, že si to nemáš zkusit. Sice to imho nepřinese to, co si od toho slibuješ, ale nějaký přínos to určitě mít bude).

                    Jinak teda, když jsi zmínil to předhodnocení tvého výkonu, tak jí hlasuju pro to, že: dojedeš, zničíš se, během závodu přijde chvíle, kdy k slzám nebude daleko :D

                    0 0
                    • Pikaču  

                      Ja bych doplnil jednu užitečnou pro Tydlii. Zavodama se taky trénuje ( zkusenosti, rozložení sil, defekty, stravovani a pití).....

                      0 0
                    • Tydlii  

                      však v klidu, tamten pán byl nějak agresivní, to mě moc nejde přehlížet. taky bych se sobě z vašich pozic asi trochu smál. A nikdy jsem si nemyslel že nasilmuluju závod vyjížďkou po úplně jiný trati, ale myslím, že vyzkoušet si jízdu s podobnejma parametrama mi může pomoct, to je celý.

                      0 0
                  • Rubi  

                    hodne tech pivnich pupku co ti tady psalo to dojizdi do 50, jednou se tomu svemu prispevku zasmejes, treba jak ses chytl chrta a dojeli jste 140. tam uz zadni chrti nejsou :-))) chce to ty zavody odjet, vsichni jsme si tim prosli a stejne ti ze startu budou vsechny mozne rady pripadat jako nesmysly…

                    0 0
                    • Tydlii  

                      Tak pojem chrt je dost relativni. Vzhledem k tomu, že jsem dojel s časem cca +25 min. na vítěze, tak jestli tam ten chlapík spravoval 10 minut, tak jel určitě do stovky, byl pro mě chrt. (hlavně byl hubenej a to stačí :D) Po Orlíku budu moudřejší, sám jsem zvědavej kam mě těch několik měsíců tréninku od posledního závodu posunulo :)

                      ale chápu že na zkušenější borce to působí směšně no.

                      0 0
                  • mrazik01  

                    Z respektu k tobě, na bednu nemáš na žádné trase. Tady ve Zlínském kraji je pro tebe moc velká konkurence kluků, kteří jezdí několikrát ročně na soustředění s nájezdem hodně přes 10000. A pokud dojedou i kluci z Headu, tak budeš v kategorii tak 10. a budeš rád.

                    0 0
                    • Tydlii  

                      Oukej, já to beru :) pouze jsem se podíval na výsledky z loňska viděl 6,5h na 3. Místo a to je cely :) abych po 3/4 roce tréninku od nicnedelani jezdil bednu v adekvátních konkurenci to bych musel bejt Superman .

                      0 0
      • embi  

        ta Tocna na konci je dobra :-D

        0 0
      • Kacko  

        Chybí ti tam delší kopce, mrkni na trasu co jsem ti posílal výše, mám to tu naježděné a snažím se co nejvíc využívat kopce. Kdybych neměl v sobotu závod, tak se klidně přidám.

        Jinak ten závod fakt nebude tolik o té výkonnosti. Na malevilu dva roky zpět jsem vzdal na 77km. Ráno jsme měli mít od resortu připravenou cyklo snídani, ale nebyla. Tak jsem do sebe dal vajíčka a 3 kolečka okurky co tam byly. Ta okurka mi zablokovala žaludek, dokázal jsem cucat jen pomeranče se solí, zbytek břicho nepobíralo. Dostat to ze sebe se mi nepovedlo a na 77km, kde ještě byly takové ty tvárnice napříč do kopce jsem se na to musel vykašlat.

        0 0
    • TheJD  

      Kdyz uz se tu bavite o Drasalovi. Dejte prosim nejake tipy, co se tyce obcerstvovacek, piti a jidla s sebou. Zatim jsem jel jen kratke zavody do 2 hodin, nebo endura, kde je obcerstvovacka v klidecku.Jak je to na maratonech, kdyz chce clovek neco zajet?

      Berete si do kapes jidlo na cely zavod, nebo vyuzivate obcerstvovacky? Na obcerstvovackach jsou k dispozici i plne bidony, nebo si doplnujete ty vlastni? Kolik casu tak stravite na jedne obcerstvovacce, kdyz uz nemate piti?

      Diky za odpovedi. Myslim, ze se to bude hodit i Tydlii, kdyz chce jet A Drasala. Ja letos planuju z maratonu zatim Dolni Moravu a TT etapu z Trilogy, protoze tam by se snad nemelo jezdit po narocnem vyjezdu na kopec po siroke a hladke lesni ceste dolu.

      0 0
      • MaTHa  

        Tak široká a hladká cesta dolů na Trilogy fakt nehrozí :-)

        0 0
        • TheJD  

          Trilogy uz jsem par let zpet jel, tak vim, ale tehdy jako enduro.

          Nicmene TT etapa bude uplne nova, ale o nedostatek techniky dolekopcom se nebojim. :)

          0 0
          • MaTHa  

            Já myslím že spoustě lidí co přijede jenom na Nova cup to moc chutnat nebude :-)

            0 0
            • TheJD  

              Tak to asi ne. :D

              Ja mam kazdopadne na TT odjete vsechny rocniky endura a z Trilogy tam bude Jansky vrch, ktery jsem si zapakoval minuly rok pred TT endurem, takze vim, jak ta trat bude vypadat. Trochu se bojim jen toho Janskeho vrchu, kde to je o hubu i na enduru, jak je to prudke a sype se to.

              0 0
      • JMT  

        Kdyz chces zajet tak jsou obcerstvovacky od poradatele na nic a pouzijes max bidon od nich. Zbytek svoje. Kdyz jedes tak napul tak bych si vzal do kapsy dva-tri svoje gely a zbytek od poradatele. Kdyz jedes na dojeti tak prezijes v poho s tim co ti po ceste daj

        Jak to bude letos s bidonama, je asi jen ve hvezdach. Prymulovi by se asi erarni bidonek uplne nelibil :-) prinejhorsim budes muset doplnovat svuj

        0 0
        • Tydlii  

          2× 800 ml by mi mohlo stačit ne? jestli mi někdo podá balenou vodu, abych nemusel zastavovat, tak se dochlemtnu tim…

          díky bohu za rám na 2 flašky. :D

          0 0
          • JMT  

            2×800ml na 120km mtb zavod dle meho absolutne nestaci. Pocital bych minimalne s dvojnasobkem a lil to to do sebe cilene uz od zacatku. Ne jak az budes mit zizu. Hele podle me to dojedes, ale jesli nebudes resit jidlo a pyti tak se hrozne dojebes. A je fuk s jakym prevodnikem

            0 0
            • TheJD  

              Tak to zcela jednoznacne. Vzdyt to ti nejrychlejsi jezdi 6 hodin a jestli bude vedro, tak bych pocital alespon s 4 litry tekutin, coz je 5 velkych bidonu, spis jeste vic.

              0 0
              • Tydlii  

                4L jsem vypil na 10h švihu, to jsem lemtal fakt poctivě a doma pak ani neměl žízeň. jestli bude vedro, tak vypiju víc, ale to znamená zastavovat a dolejvat si.

                0 0
                • jonti  

                  je to dlouhy zavod, tam neni problém pul minuty na obcerstvovacce, kdyz ti dojde tam v jednom kopci za 5km ztratis 15 minut. v klidu dolejvat a hodne jist. kdyz budes v pohodebi na 90. km, zacni zavodit.

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Jo jídlo a pití bych řešil mnohem intenzivněji než nějaký převodník. Pokud mu budou chybět (přebývat) vpředu dva zuby, tak prostě některé pasáže chvilinku potlačí. Pokud do sebe v intenzivní zátěži nalije jonťák nebo gely, na které není zvyklý a poblije se nebo si rozhasí žaludek, bude mít větší problém.

              0 0
        • TheJD  

          Dik. Tak mi to staci. Nebyva tam pretlak na to doplnovani vody? Nebo davaji petky, ktere si prelijes?

          0 0
          • Rubi  

            pani to dolivaji naberackama, pripadne jsou otevrene i zavrene bidony nachystane na stolech, zas je treba si uvedomit, jestli jedu o bednu, nebo jsem na 100 miste a tech par vterin zdrzeni mi jen prospeje a jeste neco zakousnu :-) Prvnich 50 ma vetsinou bidon do ruky, kdyz to holky stihaji.

            0 0
            • TheJD  

              Ja jeste maraton nejel, takze to bude hlavne poznavacka :), ale kdyz uz jedu zavod, tak chci neco zajet. Jsem zvykly jezdit v kuse a zastavovat jen pro vodu u studanek a jist za jizdy. Vykonnosti na tom nejsem spatne, ale top10 to nebude. To je mi jasne uz ted, jen nechci zbytecne travit cas na obcerstovackach. Jestli to budou dolevat sufankama, tak to bude idealka. To uz jen staci vymyslet, jak zmanagovat 2 bidony. :D

              0 0
              • mikub  

                Na KPŽ je kolem stovky takový blbý místo. Je snaha na občerstvovačkách ještě nestavit, ale erární bidony už jsou rozebraný :)

                0 0
              • Rubi  

                na kratkych dojizdis jak?

                0 0
                • TheJD  

                  Ja zatim jel jen par malych zavodu.

                  2018 a 2019 Sobesicka mulda, ale kratsi, 15 km, 14. a 12. misto

                  2019 Boskovice PDV, 7. misto

                  2019 Skalicka tour 20. misto

                  Navic jsem se dost zlepsil oproti minulemu roku, tak jsem zvedavy, jak zajedu letos.

                  0 0
          • jonti  

            mozna prvni obcerstvovacka, dal iz je startovni pole hodne roztrousene.

            0 0
          • mikub  

            Tak je hlavně velká otázka, jak to letos vůbec bude…

            0 0
      • tomxxx  

        Když odhlídnu od toho, že nevíme jak budou občerstvovačky, tak pokud nejedeš na bednu, na dlouhém drásalovi to chce jíst i něco jiného než gely a banány a vklidu si zastavit aspoň na občerstovačce. I kluci co to jeli pod 6 hodin, normálně pak už zastavili, nabrali si jídlo, ztráta pár sekund. Ono pochopíš poměrně rychle, že ve výsledku ztratíš méně, když se dobře najíš. Samozřejmě, že ti první to nedělaj, maj vyzkoušeno co jíst, každému sedí něco jiného, ale rozhodně neni k smíchu si dát na dlouhém závodě třeba housku se šunkou.

        Něco jiného jsou závody do 3 hodin, tam si vezmeš pár gelů do kapes, max si chytíš jeden banán a dojedeš to v klidu.

        S vodou to byl hlavně na drásalovi dost problém. Dávaj bidony, ale byly roky, kdy třeba zbyla obecně voda na prvních 100 a pak ostatní (a všichni z kratších tratí) měli sucho. Rozhodně to chce dvě lahve a furt udržovat alespoň jednu plnou, aby člověk dojel aspoň na další občerstovačku s tim co má, kdyby na jedné nebylo.

        0 0
    • Tydlii  

      ještě teda se zeptám, zdůrazňujete nepřepálit to – dá se taková poučka převést na tepový zóny třeba? pokud jo, tak jak?

      0 0
      • saxanajam  

        Maximálně 99% TF MAX, víc bych to nepral :-).

        0 0
        • McBlacky  

          Tezko rict, protoze na 99% ten co vyhraje tvoji kategorii bude mit najeto mene nez ty. A z lidi co te predjedou 95% urcite.

          Takze nejaky rozlozeni sil je pak jen kompenzave toho ze nevis jak zavodit.

          Realne bys totiz mel jet hned v prvni hobby skupince za elitou

          0 0
      • rdx  

        nevim jak ostatni, ale ja mam zavodni tepy uplne nekde jinde nez pri intenzivni treningove jizde… Podival bych se do zavodni historie (pokud nejaka je) a podle ni zkusil nejaky hruby nastrel kde se pohybovat. Nicmene pri tak dlouhem zavode ty tepy stejne budou padat a jet jen podle nich bez nejake historicke zkusenosti se moc neda … Hlidal bych si jen cerveny cisla zbytek jel na pocit, nic hroznyho nez ze si na pulhodky sednes do pangejtu se stat nemuze :)))

        0 0
        • mikub  

          S tou TF to mám úplně stejně ;)

          0 0
          • volyn  

            me prijde,ze jsem v anaerobnim pase 30 vterin po startu a nevymanim se z nej az do cile. Po kazdem delsim zavode jsem v soku, jake prumerne tepy dokazu produkovat.

            0 0
      • TheJD  

        Ostatni tu budou znalejsi, ale za sebe bych zduraznit nechodit do cervenych, tedy nad anaerobni prah. Jinak myslim, ze by mohla byt dobra tak polovina intervalu mezi tepovymi prahy, mozna kousek niz. Kdyz ti zbudou sily, muzes to napalit ke konci, kdy uz vetsina lidi nebude mit sily na zrychleni.

        0 0
        • mikub  

          Tak v prvním kopci do červených musíš. Ono se pak zpomalí, ale je potřeba tam v ten okamžik být. Pokud budeš úzkostlivě hlídat ANP, tak ti ujede skupina, se kterou bys vydržel do konce závodu a potom ve slabší skupině taháš, ale dojedeš jenom jednotky odpadlíků.

          Představa, že si necháš síly, ke konci zrychlíš a uděláš tam desítky lidí je dost úsměvná. Když ale vydržíš kouslej s lepší skupinou, tak za sebou v prvním kopci necháš v pohodě několik desítek lidí.

          Prostě, je umění dobře načasovat vystoupení ze skupiny eliťáků ;)

          0 0
          • Tydlii  

            Nevím kolik bude lidi , ale nebude problém se zezadu promotat rekreační částí startovacího pole?

            0 0
            • jonti  

              Ne, na Drasalovi se startovni pole rozmelni mezi trasy OBR, A, B. Prave proto je tady casto nejlehci dat na KPZ bednu v kategorii, kdyz mas stesti.

              0 0
            • mikub  

              Jak píše jonti, to startovní pole není tak masivní.

              Navíc, prvních 7 km je po relativně široké cestě do kopce, takže tam úplně nehrozí nějakej špunt a když na to máš, tak se dá hodně slušně předjíždět ;)

              0 0
        • Polopol  

          jak pise mikub. tohle je uplna blbost…

          0 0
      • saxanajam  

        Dobrá, tak teď vážně bez sarkasmu. Bude to dlouhý, „motal“ bych se na začátku někde ve spodní polovině smíšeného pásma, na rovinkách a mírných stoupáních klidně i na nebo těsně pod AP. Přidával bych si postupně podle pocitu, ale intenzity nad ANP bych si „šetřil“ až na konec závodu.

        0 0
        • Polopol  

          ty jo zrovna na drasalovi vsichni moji znami od spicky po reknene cas do 7 hodin jezdi prvni kopec podle stravy hodne blizko maximalce.

          0 0
      • Cryzyy  

        to je hodně o zkušenostech, které ale nemáš, na tepy se dívat nedá a po startu už vubec ne, pocit většinou nezklame, ale stejně telo dokáže překvapit, takže pul hodiny rozumnej šrot a pak si to nejak vyhodnotit, máš z toho nejakej pocit, znáš lidi co jedou kolem a pak se s tim da pracovat, když to jede a jsi kde potřebuješ, nebo máš hodně dobrej den a letišť, tak to je super, když to není úplně ono, tak se da závod ještě nejak zachránit takticky vyzralou jizdou, když je to úplně blbý, může to být ještě pořád docela hezký výlet :-)

        0 0
        • Tydlii  

          díky všem :) . na predchozich zavodech jsem jeste nemel tepak, nepouzival stravu, takze zadny data pro srovnani nemám. pojedu orlík béčko tak z toho budu mít alespoň odhad jak na tom jsem. i když srovnání na drásala je to prachmizerný, tak furt je to víc než nic

          0 0
          • MilanT  

            Neboj se nic,Orlík dá taky pěkně zahulit. Podle mě je hodně na morál tím že je dvoukolový.

            Když si představím některé úseky že je pojedu ještě jednou...... Orlík jezdím zásadně z tohoto důvodu jen po trase C.

            Drásala jsem jednou jel B. Ty krpály jsou tam dost a dost únavný a jak tu někteří píší,když už si myslíš že je to za tebou jsi na úpatí dalšího a to až do konce :-)

            Jo a můžu potvrdit že tam žádné roviny v podstatě nejsou,buď nahoru anebo dolů.

            Přeju hodně štěstí na Drásalovi.

            Na Orlíku se uvidíme, já už budu mít po závodě a budu Ti fandit při průjezdu do druhého kola :-)

            0 0
          • McBlacky  

            Na Orliku se chyt kohokoli od nas a uvidis. Kluci maj najeto mezi 5–6tkm.

            0 0
            • 01carbon  

              neco jako catch me if you can :-)

              0 0
            • mikub  

              Jenže vaši kluci to mají takhle už několik let za sebou. Tydlii první rok. Loňské výsledky nenaznačují, že by na tom byl nějak extra dobře a takový skok přes zimu prostě neudělá. Taky bude startovat zezadu, takže vaše kluky vlastně ani neuvidí ;)

              0 0
            • jakub_kencl  

              To bych nedělal :-D

              0 0
            • rdx  

              ty ho chces zabit :))

              0 0
            • Tydlii  

              Jak píše mikub – vaše kluky uvidím na bedně a pak na netu na fotkách :D . Béčko na KPŽ při startu ze zadu je zabity tím , ze proste než se promotas rekreační sekci tak je v kelu nejen vaše elita , ale i spousta hobiku. Nemluvě o tom, ze na vaše kluky mám tak 7+ kg nadváhu :D .

              0 0
              • tomxxx  

                7 kg plus a 100W mínus

                0 0
              • embi  

                Musis mit na zacatku trochu moral to tam rvat ze stran trati.

                0 0
                • Tydlii  

                  trochu jo, ale zas kdyz se rozsvihas tak si moc nepomuzes. nelepsi jsou baťůžkáři co jedou vedle sebe a povídaj si a když si křikneš tak ignore

                  0 0
                  • RUSH  

                    Tak na Orlíku zrovna není problém se prokousat dopředu. Navíc je pěkně zvlněnej, dá se tam lecos dohnat. To v Plzni nebo třeba v Boleslavi, když Ti předek ujede hned na začátku, tak už pak není šance něco dohnat.

                    A hlavně, pokud se bude na Orlíku startovat ve vlnách po 50 (?) tento problém prakticky odpadá. Startuje se podle koeficientu z loňska.

                    0 0
                    • Cryzyy  

                      v Boleslavi sice nedoženeš, ale zase kde jinde předjedeš 600–700 lidí :-D

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Já na Boleslav už odmítám jezdit. Po startu je to tam strašně nebezpečný, protože prostě musej startovat od autosalonu škodovky.

                        0 0
                        • Cryzyy  

                          Plně souhlasím, já tam jel jenom za účelem plnění podmínek smlouvy (co by člověk pro peníze neudělal :o)) Stojíš na konci, start… pořád stojíš, koukáš na první jak se vracejí Učkem po startu a jedéééš :-D Až dolů k řece to bylo dost nebezpečné, občas někdo lehnul, pak už jsem jenom musel v těch prvních uvozech poslouchat, že nemám předjíždět, když ostatní tlačí, že si stejně nepomůžu.

                          0 0
                          • volyn  

                            nesmyslny zavod stejne jako Karlstejn. Po startu kousek jednokolejka v lese a 10 minut stani ve fronte, tlaceni. Tam uz nikdy. na KPZ B jedine tam, kde je na uvod poradnej kopec co to potrha,jako treba Sumava

                            0 0
                    • Tydlii  

                      tak jestli bude start po vlnách, tak tenhle problém odpadá no. zas mě nikdo nepotahá, z jednoho kpž závodu vloni těžko budu mít nějakej kvocient takže budu startovat někde na chvostu

                      0 0
                      • mikub  

                        Znevýhodněný nebudeš, koeficient budeš mít stejný, jako ti, co jezdili celou sezónu kolem tý 150.

                        Záleží, kdo se na Orlík přihlásí, ale odhadem bys mohl mít ten foch 200–300.

                        0 0
                      • robb  

                        To tě dají asi někam doprostřed. Aspoň u mě to tak bylo po prvním závodě. Tak snad ti to tak vyjde.

                        Jinak i tak je to pakárna. Watty, aby si člověk docvakl ty na začátku, nemám a pak ti to tam nějaký jouda zastaví, protože ho překvapí kořen přes cestu nebo nedejbože stoupání. Ale jestli to bude ve vlnách, tak to bude fajn.

                        0 0
                    • MilanT  

                      Ty vlny při startu na Orlíku mě zajímají.

                      Jak to je v praxi? To se jede na čas a pak se vyhodnotí ti s nejlepším časem?

                      Anebo prostě kdo dojede první je vítěz bez ohledu na dosažený čas?

                      0 0
                      • RUSH  

                        Nevím, taky by mě to zajímalo, Je to první KPŽ letos. To, co uváděli na tiskovce, vycházelo z hygienických podmínek v květnu, teď už jsou povolené počty osob na sportovních akcích vyšší, nevím, jak se to bude promítat do finálního stavu.

                        Poslední zpráva zde.

                        0 0
            • tomxxx  

              Chyť si myslel za kapsu?

              0 0
    • Smazaný účet  

      Podobný maraton typu Drásal mě díky vaší nekonečné diskuzi začal poměrně hodně lákat. Akorát kolo na to úplně nemám stavěný (viz profil).

      Ať hledám, jak hledám, tak půjčovny mají kola z Hervisu a testovací kolo z cykloshopu bych nerad prodejci rasil na závodech (pokud nemá dokonce v podmínkách zákaz závodů). Řešíte někdo podobnou situaci, kdy tréninkový bike se fajn, ale na závody to není. Ať už z hlediska absence zadního odpružení (chápu, full není nutný, ale na dlouhou trať o dost příjemnější) nebo z pocitu, že nechcete svého miláčka na závodech ničit… vyloženě půjčovnu na závody nabízí KPŽ, ale to je pouze pro jejich závody… pokud vím

      0 0
      • jonti  

        Ten Rockrider 920LTD je prave na zavody typu Drasal idealni kolo. Nic neres a vyzkousej to. O kole to stejne neni.

        0 0
      • Cryzyy  

        v čem spočívá problém s kolem, co máš ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Šlo mi o HT vs Full. Pár závodů jsem dal na fullu a pocit jistoty a pohodlí je nepopiratelný. Alespoň pro mě

          0 0
      • embi  
        • nechcete svého miláčka na závodech ničit

        wtf, tak na co sis to kolo koupil?

        0 0
      • vt  

        Mrkni na kola na kterych se jezdilo zacatkem 90tych let :-) … a na maratonech se jezdilo to same co dnes.

        0 0
        • McBlacky  

          ale jinak rychle z kopce a v bordelu :)

          0 0
          • vt  

            No asi trochu jo :-) … ale kdyz kouknes treba na Vysledky Sudet, tak nas novejsi kola moc nezrychlila.

            0 0
            • McBlacky  

              ono taky už méně Elite jezdců se specializuje na dlouhé maratony. Doba, kdy jelo o bednu 15 lidí je dávno pryč.

              0 0
              • celevra  

                A taky bych řekl, že i na hobby scéně je ten sport „čistší“ .. :)

                0 0
      • McBlacky  

        pokud není extra bahno tak kolo nijak neničíš. Když se teda neválíš v pádech nebo namotanej na strom z přemíry motivace ve sjezdu.

        0 0
        • snas89  

          :)

          0 0
        • Raf  

          Drásala jsem dojel 2× a pokaždé se zlomenou zadní stavbou (klacek :D ). Tam mě už nikdo neuvidí :D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Na prdel ale dostávají jak ráfky, vidle, pohon… jasně, je to na to určený ale stejně

          0 0
          • tomxxx  

            A ty to kolo doma leštíš hadrem a pak nad nim tajně onanuješ, nebo na něm jezdíš?

            Buď závody chceš jezdit, nebo nechceš, ale ničení a dostatečně vhodné kolo jako důvody do toho netahej.

            0 0
        • JMT  

          No jako jesli bude hlášený deštivo tak na to kašlu. Mimo peklo závodu ještě nikdo nezmínil peklo jízdy tam a zpět (pro Pražáky a kolemPražáky)…

          0 0
          • jonti  

            Jet to na otocku je blbost, ale jet tam uz v patek po praci, prespat ve stanu nebo ubytovne a zustat tam jeste i nedeli je hezky vylet.

            0 0
            • JMT  

              Poresil jsem si na letosek karavan, takze patek-nedele jasny. Ale i tak je to vylet pomalu jak k mori :-/

              0 0
          • losiik  

            tak jako všechny ostatní závody kpz pro jižní moravaky.. :) znojmo a hustopece ok, drasal nmnm relativně, zbytek na otocku dost komplikované

            0 0
            • JMT  

              Třeba Zadov pro Karviňáka musí bejt super :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jel jsem ze Šumavy na Drásala. Jednou to stačilo :)

                0 0
                • volyn  

                  tak jeste je varianta se placnout pres kapsu a na miste prespat. Organizatori nabizeji lowcost reseni v podobe spani ve spacaku v telocvicne (napr. sudety). Ja pokud mam vstavat na zavod driv jak v 6, tak na to chciju a spim na miste,stejne pak jde vykonost dolu, malo spat a jeste jet pokrcenej v aute nekam 3hod+, to je maso.

                  0 0
              • Rubi  

                X let jsem objizdeli vsechny kpz z ostravy na otocku ;-) diky detskym zavodum brachy se treba na vary a zadov jezdilo nekdy kolem 4 ranni. Nejvetsi dik patri tatovi ktery to zvladal sam odridit a jeste si tam zazavodit na B trasach :-)

                0 0
                • milan.v  

                  Tak to klobouček…

                  0 0
                • losiik  

                  cely seriál? každých 14 dni? respekt.. :)

                  0 0
                • Tommit  

                  A jak na to vzpomínáš? Já teda děti takhle moc netahal, ale KPŽ jsme jeden objížděli, tak jestli jednou přijdou (až jim bude 27) a řeknou táto, dík. Nebo budou vzpomínat jako já dnes s jistou dávkou odporu na výlety na běžky s tátou

                  0 0
                  • Rubi  

                    Zacali jsme 2010 na podzim na nasi „domaci“ mlynici, kdy mi bylo 17 a brachovi 5. Tata potom navrhnul, ze bychom to mohli dalsi rok objet cele jestli chci, tak jsem samozrejme souhlasil. Prvni rok jsme to objeli sami 2 a dalsi rok uz zacal jezdit i bracha ty detske, no a pomalu se to nabalovalo, pridala se mama a pritelkyne jako divaci a uz se to bralo jako hotova vec ze sobota je zavod a vsechno se tak nejak zautomatiizovalo. Takhle jsme to pravidelne tocili az do 2017. Pak jsme snad vsichni z rodiny meli neco zlomeneho, takze se to tak ruzne kouskovalo, loni jsem mel zase statnice a bracha v tu dobu zacal jezdit ceske pohary v XC, takze se tatovi rozjel zase jiny kolotoc a ja jsem rad ze se to zase posunulo a ted je ten hlavni kolem ktereho se to toci zase bracha. Jinak tata jezdil ve svem mladi motokros a z vypraveni to bylo dost podobne, vsichni prozivali vikendy na zavodech…

                    Kazdopadne za me nejlepsi obdobi, bavili jsme se tim a semklo nas to vsechny a na dlouhych cestach domu jsme vzdycky rozebirali zazitky a poznatky z jednotlivych trati. :-)))

                    0 0
    • rdx  

      Na obra hlasi momentalne poslednich 9 mist.

      0 0
      • MilanT  

        Tydlii:

        Gratuluji k hezkému výsledku na Orlíku.

        108 flek na B je velmi pěkný.

        Tak jaké byly dojmy?

        0 0
        • tomxxx  

          Zrovna sem se chtěl zeptat, kde byl, že na bedně jsem ho neviděl.

          0 0
        • Tydlii  

          Milane díky !

          Jelo se slušně, udělal jsem spoustu chyb (třeba málo vody) a posed jak mi při tréninku vyhovoval se ukázal nevhodný – od 5.km mě bolely záda jak čert. Na první pokus sezóny jsem spokojený, doufám ze to bude lepší :) . Mimochodem, jsi dopadl na C? Jaké jsou dojmy?

          @tomxxx to ale nikdo neočekával. Jediný co jsem říkal bylo, ze na Drasalovi není konkurence v kategorii, tak ze by třeba – 6,5h zní jetelně. Ale ani v to nedoufam. Navíc letos třeba bude větší konkurence. Tak neposmávej :)

          0 0
          • MilanT  

            Tak na C jsem Vojto dopadl nic moc.

            Vzhledem k mému věku a úpravě trati drobet do obtížna jsem relativně spokojen protože jsem si zlepšil o pár vteřin můj nejlepší čas na této trati.

            Ovšem konkurence nespí, přicházejí stále lepší i mladší závodníci a výsledek byl naopak nejhorší za poslední 4 roky :-(

            Takže luxusní 256 místo celkově a 10. v kategorii.

            To bych blul strécu :-)

            Sakra,sakra.

            Jako obvykle jsem obdivoval každého kdo jel B trasu, mě by psychicky zničilo jet znovu některé úseky.

            Fyzicky ani nemluvím, to už bych asi kolo dost často tlačil :-)

            Jinak ten nový sjezd od občerstvovačky byl tedy luxusní. Občas tam jezdím na vyjížďce, ale tomu nejstrmějšímu úseku jsem se vždy vyhýbal. No a při závodě jsem to tam holt pustil a ono to šlo :-)

            Jen na vysvětlení, během roku ten terén vypadá trochu jinak, samá větev, spadlé stromy apod.

            0 0
            • RUSH  

              Potvrzuju všechno, co píšeš, můj výsledek byl podobný, akorát jsem si potrénoval psychiku i ve druhém kole. A ono to překvapivě šlo, i když do nájezdu do druhého kola jsem zrovna nevlétl. Pak jsem ale na pohodu vyjel ten krátký technický výjezd a pak už jedeš na autopilota :-)

              0 0
          • Cryzyy  

            Podle toho jak a co tady píšeš, tak bych cekal, že přijedeš aspoň před holkama, dávám si Te do kolonky „Dalsi B-F zavodnik“ :-D

            0 0
            • JMT  

              Jsi zlý !

              0 0
              • Cryzyy  

                jako upřímný ? z kopce jezdí peklo, lehké převody nepotřebuje a pak takto dojede ? to je prostě tak, když se prezentace na B-F potká s realitou.

                0 0
                • Pikaču  

                  Ale notak. 108 misto je super. Navic je mu 20.

                  0 0
                  • mrazik01  

                    O věku to není. Vojtěch Neradil dojel 20. celkově a 1. v kategorii, je mu 19 :)

                    0 0
                    • Pikaču  

                      Není. Ale začal jezdit nedávno. To ze je trouba a řeší tu nesmyslné věci je jiná. Nicméně pokud se umoudri a bude jezdit dál tak za 10 let bude top 20 hobby:))

                      0 0
                      • McBlacky  

                        to je otázka .znám jich pár co si to malovali podobně a nikdy na to nedošlo. Jezdit 100 a 50 je rozdíl a další (větší) rozdíl je 50 a 30, což je tak hrana toho hobby 20. fleku.

                        0 0
                • Fazzy  

                  Jako že dojet na hranici stovky na defakto prvnim závodě a startu kdesi vzadu, je ostuda? Tak jo :)

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Číslo 209 je kdesi vzadu?

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Nevim jaky mel cislo, jen jsem tu zaznamenal diskuzi, ze nema vyjety pozice. Ale ani na posunu z 209tky nevidim nic zavrzenihodnyho..

                      0 0
                • JMT  

                  :-)

                  0 0
            • Tydlii  

              Dej si mě kam chceš, začal jsem jezdit vloni v srpnu bez ambic a včera mi chybělo 8 míst do stovky na KPŽ, s čímž jsem spokojený. Nejspíš nikdy nebudu jezdit Top 50 nebo tak něco ale to přeci neznamená ze si to nemohu užívat a prožívat to. Takže jestli je pro tebe BF závodník kazdej kdo nejezdi bednu v kat. nebo aspoň top 50 celkově tak prosím .

              0 0
              • tom xtr  

                +1

                0 0
              • jonti  

                Proč bys neměl jezdit top50? To až takový problém není. U teba bych viděl hlavně dvě věci, co zlepšit:

                1. vyzávodit se – jezdit hodně závodů a přemýšlet u toho. Podle mě je možné, že lidé s tvým výkonem i na Orlíku zajeli TOP50, jen věděli kdy jet naplno a kdy se šetřit, s jakou skupinou jet, jeli efektivně v technice. Většina lidí se představí technický úsek jako něco extra těžké, ale často stačí několik zatáček na sypkém povrchu v nízké rychlosti a kdo umí závodit ti ujede o desítky metrů.
                2. Někdy jsi psal, že máš najeto 7000 km. Nejspíš jezdíš až moc objemů a málo intenzity, případně nejsi schopný jet pořádně intenzitu, protože jsi často ještě unavený z objemu. Tady taky hodně pomůže často závodit.
                0 0
            • tomxxx  

              Zas buďme spravedlivý, Jitka jela včera neskutečný peklo, to že ho předjel bambilion jinejch holek, to je vedlejší, ale bejt před všema holkama, to už zas taková prdel nebyla.

              0 0
              • Tydlii  

                Bambilion = 6 :)

                Vítězka byla v top 40? To je proste mimo mě :)

                0 0
                • Fazzy  

                  Z toho si nic nedelej, tady vsichni zacinali v top 10 :D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Buď v klidu, to je krásný výsledek. Tu vodu si příště budeš muset lépe ošéfovat. Je dobré mít ještě někde na trase spřízněnou duši, která ti na vhodném místě podá vychlazené bidony. Na to je dobré, když jezdíš s nějakou partou nebo amatérským týmem a podporu na trati zajistí celá grupa rodinných příslušníků.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Když nejsi ******, co furt něco vymejšlí, nepotřebuješ nikoho. Do epicu jdou dát dvě láhve. To je na tyhle krátký závody v klidu.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Taky může záležet na tom, kolik je ve stínu… taky není neobvyklé bidon ve sjezdu ztratit… atd…

                      0 0
                  • Tydlii  

                    To jsem měl a vodu dostal :) -za což jsem byl moc vděčný :) sucha krize byla asi 10 min. jenom.

                    @tomxxx a co jako myslíš ze jsem jel s 1 bidonem nebo co¿?, měl jsem 1,2L a chtělo to mít celejch 1,6L no. Za ty necelý 3h lze vstřebat cca 2L tak to hezky vychází na 2 velký bidony a jeden podanej.

                    A nechápu o co ti jde. Proč mě jako urážíš? Co jsem ti proved? Kolik ti je? 25? 30? Na takový kecy už jsi starej a zároveň ještě mladej. A co hlavně – moc dobrej závodník… Tak se seber a tahni si vylejvat zlost někam jinam :) díky :)

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Protože nemám rád, když si někdo neustále na něco stěžuje, leští kolo a řeší kraviny.

                      ****** nebyl primárně na tebe, ale na lidi, co berou neúspěch v závodě jako nedostatek podpory. Ta fakt neni potřeba. Vezmeš dvě lahve a když máš jo problém, na občerstvovačce ti podaj (teď teda kvůli covidu moc nepodávaj, ale to je aktuální situace). Když je jo velkej ******* a neni fakt voda nikde, tak ti daj napít soupeři.

                      Něco jiného jsou nějaký marasty jako dlouhej drásal, sudety atd., tam je podpora dobrá, když to člověk nejede jako vejlet, protože se to na něch x hodin nedá pobrat.

                      0 0
                      • Tydlii  

                        Oukej, řekl bych pojeď místo handrkování tady na kolo, ale nestačil bych ti :) . Uspěch/neuspěch v závodě je o nohách a hlavě, ne o podpoře to je jasný. Že řeším kraviny, tak si toho nevšímej ;)

                        Co tak koukám do výsledků dojel jsi 25./3. v kat. ? Tak nebuď tak negativní a měj radost že jsi v něčem fakt dobrej!

                        0 0
                    • Pikaču  

                      Hele tydlii kamos to jel taky a mel 1 bidon 0.75 a pak si bral 2× cely bidon na obcerstvovacce. Jinak to dojel o neco pred tebou a startoval z poslední vlny.

                      Takze nechapu co resis s bidonama kdyt sis mohl vzit na obcerstvovacce!

                      0 0
                      • mrazik01  

                        A úplně nejlepší je domluvit se s někým z rodiny/kámošem, který na tebe bude někde čekat a dá ti to co mu nachystáš :)

                        0 0
          • Rubi  

            Jen 2 rady – nikdy nemenit posed pred zavodem a druha ze to vubec nemuselo byt posedem, protoze na zavode zada casto boli, hlavne kdyz mas slabe bricho a jedes srot (na zavode mnohem vic nez pri tezkem treninku) tak to tahas i zadama a pak ty pretizene zadove svaly boli.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • robb  

      Jel někdo už tu trasu B nebo C v Berouně? Stojí to za to?

      0 0
      • Lachtis  

        To by me taky zajimalo. Ja pojedu B a na tu trasu jsem zvedavej…

        0 0
        • MilanT  

          Beroun jsem si byl nedávno projet ©.

          Co se týče techniky tak tu jsem žádnou neviděl,ale zase tam je nejednou nahoru a dolů a to tak že docela dost.

          Nejhorší je, když už si celkem v závěru myslíš že máš vše za sebou a mažeš v Nižboru po cyklostezce okolo vody, šup doprava a zase nahoru na Zdejcinu.

          No a pak už je to z kopce nebo po rovině.

          Ještě tam asi bude taková nepříjemnost, nějaká chytrá hlava vymyslela pěší přechod Berounky u Hýskova.

          Takže myslím že to je závod hlavně na fyzičku.

          0 0
          • Lachtis  

            Super dik, tak to asi vezmu HT, nez full…

            0 0
          • robb  

            No koukal jsem že píšou 1300m převýšení pro 53 km. Hned na začátku se asi jede do kopce, tak by se to mohlo protřídit a nikde nešpuntovat.

            0 0
            • MilanT  

              Asi takhle, ze začátku se jede cca 4km do kopce, ale po asfaltce. Pak se to stočí na rychlý sjezd po lesní cestě, ale pak přijde uzoučká rozbitá pěšinka dlouhá cca 200–300m. Z jedné strany plot a z druhé husté křoví. Tak tam se tutově zpomalí a špunt může nastat.

              Není kam uhnout.

              To jsi na cca 6km a hned po té pěšince je asi 1km trasy vedený po pěšince široké od půl metru do metru po úbočí kopce.

              No a tam se asi taky předjíždět nebude, vpravo je sráz.

              Když je tohle za vámi tak pak již přijdou širší cesty a kromě pár výjimek už je to jen o fyzičce.

              0 0
              • robb  

                No tak špunty opravdu byly. To první stoupání nebylo dost těžký aby se to nartrhalo a hned v nájezdu na to druhý se několikrát stálo. Jinak tam pár pěkných pasáží bylo. Ale v první půlce bylo spoustu míst, kde nebylo možný předjíždět, ať už ve stoupání nebo klesání. Poslední kopec se mi i jel dobře. Akorát nás doletěly lidi z trati C, tak to bylo občas divočejší.

                0 0
                • Tydlii  

                  špunty až za náma . celej závod mě nikdo nebrzdil a kdykoliv jsem chtěl předjíždět všichni mě pustili a byli slušný palec hore :) . Hezkej závod, skoda ze technika nula. ale tak clovek to od KPŽ ani nečeká, takže co už…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Techniky možná nula, ale pár míst na vymletí bylo :-)

                    Jinak souhlas s výše psaným, ohleduplnost ostatních na výbornou.

                    0 0
                    • MilanT  

                      To vymletí potvrzuji :-)

                      Sakra, na cca24km (trasa C) jsem to v Nižboru položil v pravoúhlé zatáčce na asfaltu hned po výjezdu z té pěšinky okolo potůčku.Přehazka v prdeli,celej sedřenej a až do Berouna jsem se modlil abych alespoň dojel po poloprázdné přední gumě. Ohleduplnost můžu potvrdit,všichni s kterými jsem se tahal o pořadí zastavili a chtěli pomáhat,takže díky i když jsem to nevyužil.

                      Přitom všechny krize za mnou,už jsem začal předjíždět lidi s kterejma jsem se motal v kopcích a zdálo se mi že jedu na čas okolo 2 hodin což by pro mě byl super výsledek.

                      Takže DNF,sakra,sakra.

                      No a důvod položení? Nejdřív jsem si myslel že jsem do té zatáčky moc vlítnul a byl jsem na sebe nasranej až běda,ale nebylo to asi tak.Protože jezdím bezduše tak mi chvilku předtím někde muselo mlíko zalepit trn či co a dost to ušlo a já si toho na té pěšině nevšimnul.No a v té zatáčce se kolo super zavlnilo, já přibrzdil a bylo vymalováno.Hezky přes řídítka na pravý bok. Taky jsem si přitom pěkně křísnul helmou o asfalt,díky za kvalitu helem.

                      V zázemí mě pěkně ozelenili zdravotníci nohu,rameno a bok a jel jsem domů :-)

                      Ještě jednu technickou,vy­platily se prstové rukavice,jen jeden prst má servanou kůži,jinak nevím,nevím :-)

                      0 0
                      • Tydlii  

                        Milane přeju brzké uzdravení. Stane se… Náhoda je blbec.

                        0 0
                        • MilanT  

                          Dík za přání Vojto,nic mi celkem není.Drobet sice kulhám kvůli naražené kyčli,ale nejradši bych dnes šel Beroun vyjezdit :-)

                          Ale ještě den dva radši počkám.

                          Koukám že jsi zase zajel velmi slušně,gratulace.

                          tomxtr: mě aspoň v tom zdravotnickém stanu zelenila holka, ti chlapi se moc nelíbili :-)

                          0 0
                      • tom xtr  

                        Já viděl taky pár hezkých smotků, tak jsem jezdil sjezdy lehce s rezervou. Položil jsem to v tom rychlým posledním sjezdu (na Béčku) ze Zdejciny – trocha nepozornosti a podélný vyjetý koleje schovaný v trávě. No sebral jsem se a celkem v pohodě dojel, zdravotnice v cíli mě trochu poopravila a taky obarvila na zeleno.

                        0 0
                      • robb  

                        No tak aspoň že jsi dojel „relativně“ v cajku. Na B-čku ve sjezdu po první občerstvovačce někoho zbírali zdravotníci a dole jsem dojel pána a ten jel se zlomenými karbonovými řídítkami.

                        0 0
    • volyn  

      Stošek letos pomerne slusne vyladena formička

      0 0
    • tom xtr  

      Neví někdo jak aktuálně vypadá trasa Drásala (A) ?

      0 0
      • Adrenaline  

        Čaute, v sobotu jsem projel cca 75km Ačka, je to jak kde. Někde bylo sucho úplně ale jinde zas bahení lázně. Sjezd z Hostýna mazec, ale dalo se to čekat, výjezd na Tesák v pohodě, až na jeden spadlý strom, jinak na Kelčák si myslím že zeik i sjezd je v pohodě. Nejhorší byly asi Lázy směr Bludný, tak tam se těží a je tam jíl, takže hnus. Pak asi kousek nad Držkovou ten sjezd je zobitý ale to snad vždycky. A zadem na Lukov je to taky divočina + spadlý strom. A Ondřejovsko je jak kde, většinou kaluže, hnus je sjezd k Dubu. Takže teď po těch deštích to tam bude masakr. Ale vůbec nevím co směr Semetín a zpět. Těžko odhadovat co ten déšť udělá s tratí. Ve Zlíně aktuálně prší…

        0 0
        • Tydlii  

          Šajze. To bude Sodoma – Gomora zejtra :D . Prší skoro od rána , celkem hustě

          0 0
        • brtníček  

          Trail je nic moc Jinak je dost mokro. Zítra to fakt budete mít výživné. Jede i Kulhavý a repre rychlobruslařů, kteří to mají při cestě na soustředení na Slovensko.

          0 0
      • grafik  

        Nic jiného než mazec. Zázemí už se chystá https://www.holesov.info/webkamera-zamek

        0 0
        • brtníček  

          Když jsem uviděl tu cenu za kterou se jde ještě přihlásit tak 1050 kč za klasického Drásala to je fakt síla a obdivuju všechny co to vysolí.

          0 0
          • losiik  

            to je standardní cena na poslední chvíli na všech kpž nebo jenom drasal?

            0 0
          • ricky  

            Mám za to, že se na místě, kromě family jízdy, už nelze přihlásit. Tak je to i v pokynech

            0 0
          • saxanajam  

            Obavam se, kdyz ctu tady ty reporty a vidim fotky z trati, ze tohle bude jeste zanedbatelna castka oproti tomu, co vsichni ucastnici vysoli za servis kol po zavode.

            0 0
            • Tydlii  

              Tak nějak . Zejtra to bude hlavně boj o dojetí, ať už z toho co se sdílí tady, nebo co jsem viděl okolo Rusavy na trati.

              0 0
    • mawaj  

      Zdravim , neprojizdel nahodou nekdo ted v poslednich dnech B trasu drasala jak to tam vypada. Na race kingy to asi nebude. Dik pokud se nekdo ozve

      0 0
      • mrazik01  

        Jelikož dneska prší, tak to na RK fakt nebude :D zítra ráno ještě bude dost mokro

        0 0
      • pavelmisar  

        Já jedu na Ikonech :D

        0 0
        • MilanT  

          Tydlii:

          Velká gratulace k dokončení Drásala A se super výsledkem.

          86. flek, klobouk dolů.

          0 0
          • brtníček  

            Hmm je dobrý. Na bednu v kategorii to nebylo, ale za 7h a malinko to je v současných podmínkách fajnové. A ještě více smekám před Sáblíkovou. Dojela 50. v celkovém bez nějakých závodních zkušeností na Mtb. Říkala, že jí 2× seklo z důvodu málo jídla,ale to je ta nezkušenost.

            0 0
            • JMT  

              Cumel jsem na ni. Vypada strasne. Kost a kuze…

              0 0
          • volyn  

            7hod , mladej kluk nevyjezdeny. To je pecka. Co delal za sporty predtim? Neverim, ze to jde z gauče

            0 0
            • mrazik01  

              Chtěl bednu v kategorii, ale nedal to. Aspoň to vítězné gesto si mohl v cíli odpustit :D

              0 0
              • brtníček  

                Proč. Já jsem dával vítezné gesto i když jsem vždy dojížděl na chvostu. Prostě jsem to dal. Někdo má radost i z maličkostí…

                0 0
              • Tydlii  

                @mrazik01 Z gauce jsem měl přehnaný ambice, uznávám ze moje očekávání před startem sezóny vyjádřený v tomhle vlákně byly přehnaný. Stačí?

                0 0
                • Beekeeper  

                  Kdybys radši napsal jaky to bylo, jak se ti jelo, kdes pochopil, že největší uspech to bude vubec dojet… proste jakej mas z toho zatitek.

                  Jinak super vykon, gratulace.

                  btw jezdival jsem B, a mel toho i tak vic nez dost… ale letos v tom marastu teda ne.

                  0 0
                  • Tydlii  

                    Start – v bloku 100+ jsem byl rovnou u pásky. Strašně jsem se styděl za camelbak a blatnik protože to tam bylo mega nemístné . Oboje jsem pak na trati docenil.

                    1. Kopec – jel jsem tak nějak “jak to šlo” už v V Půlce kopce mi bylo jasný ze taklhe ne. D výjezdu na Hostyn jsem si dával bacha na tepy a jel si svoje.

                    Překvapila mě délka kopců (nebo… věděl jsem to, ale dokud si to nezkusis nevíš).

                    Ze Semtína nahoru jsem měl krizi, ten kopec byl strašlivej utahovák a mel jsem dost. Naštěstí jídla a pití jsem vezl docela dost, nahoře jsem se naládoval, čas se trápil a pak to zas šlo . Ale jo, od 80.km jsem jel na to musím dojet. Tečka .

                    Kopec z 98. Km byl opět velmi na morál. Ovšem někde tuším na 107km? Se trať spojila s beckem a to mi dalo super motivaci se zase začít snažit a i když už tam toho moc nebylo tak jsem se aspoň snažil ze se be něco dostat a docela to šlo .

                    V reálu jsem natočil 127km – nevím jakto – obvod pneu mám 2295 (2,1) přitom v reálu vozim 2.2 pneu . No a s tom jsem proste nepočítal . Závěrečných 15km bylo těžkých – technika nahoru dolu a už jsem fakt moc nemohl. Občas na úpatí “zase dalšího stoupaku už jsem si posteskl nahlas ze už chci být v cíli. Nakonec jsem dojel někoho z Acka ještě a přetahovali jsme se až do cíle .

                    Všechna cest klukům z Obra co nás tam někde 15km před cílem vzali a zmizeli kamsi do výšin kopce .

                    0 0
                    • KnizeAlexej  

                      Jj vybavuju si, camel, červený dres a střapatá hlava, startovní číslo o jedno menší než moje. Velkou část trasy jsme jeli na dohled, zaver pak už ne. Já celo orange :) Pěkný zavod.

                      0 0
                    • Gru  

                      Za me jsi fakt frajer

                      0 0
              • Smazaný účet  

                Na vítězné gesto má nárok každý, kdo to dojede. A kór letos.

                0 0
            • Tydlii  

              Díky :)

              Na kole jezdím od malička, ale většinou to bylo okolo 1000km/rok, žádná závodní zkušenost. 16–18 jsem skoro nejezdil. Predtim trochu i jiný sporty (florball, od malička sokol všestrannost) ale 16–18 fakt nic, na kole do ty tisícovky ani ne.

              0 0
              • volyn  

                Nech si od znaleho postavit treninkovy plan a jestli te elan neopusti, tal toto das za par let za 6

                0 0
                • tomxxx  

                  To dá i bez plánu a extrémního hrocení.

                  0 0
                  • volyn  

                    Toto neda kazdy kdo ujede maraton za 7, ale mozna je to jednodussi nez si myslim

                    0 0
                    • mrozu  

                      Plán beru u toho, kdo to ujede za 5 hodin. Pokud si někdo platí plán, hrotí tréninky a pak to dojede s hodinovou ztrátou, je to akorát k smíchu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Za pět hodin to letos měli jen Kulhavý, Hynek a Ulman. Sedmý v absolutním pořadí měl ztrátu 30 min a hodinu měl osmnáctý. Pokud Tydli najede 10k ročně a má nějaké ambice, měl by svému tréninku dát nějaký řád a smysl. Jestli to udělá podle plánu od trenéra nebo pojede podle nějaké bible pro cyklisty, už bych nechal na něm. Ale každopádně mu fandím.

                        0 0
                    • tomxxx  

                      Tymovej kolega to v loňskejch podmínkách pod 6 dal. Něco už odjeto má, ale ročně najede tak 6 tisíc max, žádnej trénink neřeší, jen jedno „soustředění“ tipu týdenní dovolená v březnu v Itálii. Waťák nemá, podle tepů netrénuje, nic neřeší, kolo má přes 12kg a navíc má cukrovku.

                      Letos to byla trochu rasovina hlavně na materiál než na techniku jízdy a pomalejší to určitě bylo, ale na špici ne zas o tolik (cca 10 minut).

                      0 0
                      • snas89  

                        Jenze tvuj kolega je jeden z hodne mala co to tak ma a my tady nic nevime proc je tak efektivni…

                        Dost lidi co znam na tenhle vysledek drou o dost vic nez 6k rocne.

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Historie je snadná. Od mala jezdil turisticky s rodiči, lezl po skalách, jezdil na běžkách, běhal, nikdy nic vrcholově. Nikdy žádný systematický trénink. Jediná jeho záhada je, že nemá nadváhu a má dobrej morál. Víc jak 2000km ročně sme začali jezdil cca od roku 2012 a od roku 2014 kolem těch 6000.

                          Jasně, že je to o somatotypu a každej má svůj strop jinde, ale na takovýhle šmrdlání stačí nežrat jako protržený prase a hejbat se, ani není potřeba jezdit tolik na kole, ale prostě sportovat, aby tě to bavilo. Problém většiny lidí co hodně najedou a pak stejně nemaj výkon je, že choděj do práce, ale odjedou to co profík, pak je regenerace nula a je to spíš na škodu.

                          0 0
                          • JachymP  

                            Přesně, regenerace. U mladejch jako je Tydlii to není problém, ale po 40 je největší problém to, jak v práci dostatečně zregenerovat…

                            0 0
                      • volyn  

                        Bez kompletni historie toho cloveka nic moc neznamena. Kdejaky strejc co si veme kolo do Italie drasala za 6 neujede. To je proste supr vykon

                        0 0
          • Tydlii  

            Milane moc děkuji :)

            Bohužel nemám tvé nacionále, takže nevím k čemu mám gratulovat/ jestli jsi jel. Kdyžtak napiš sz ;).

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • mawaj  

      Zdravim tak mi dnes na drasalovi nekdo na 30 km na B trase zapujcil pumpu tak jestli je to clen BF tak at mi napise do zprav rad bych mu ji vratil

      0 0
    • mrazik01  

      Neví někdo co to měla včera Sáblíková na kole za vidlici?

      0 0
      • Melvin  

        Podle fotek to vypadá na Rock Shox RS-1

        0 0
      • JMT  

        Rs1 s brainem na “letitym” epicu

        0 0
        • Smazaný účet  

          Evidentně ji to na těch pár švihů za rok stačí :D

          0 0
        • marco  

          OH Rio Edition s měnící se barvou na základě teploty.

          0 0
        • jonti  

          To je peklo, kdyz je 4 roky stare top kolo „letile“ :)

          Navic podle vetsiny expertu tady s tou geometrii ani vubec nejde jezdit, hlavovy uhel 71 a kdyz ma neco 69, tak je to pry old school.

          0 0
          • Cryzyy  

            +1 ještě že ji to nikdo neřekl, jinak by vyhrát nemohla, aneb „neřešit jezdit“ v praxi :-)

            0 0
            • McBlacky  

              Tak kdyz nejely nejlepsi holky mela to dost snadny. Pichlikova nebo Cesnakova by byly orisek vyrazne vetsi.

              0 0
              • Cryzyy  

                od nich by mohla dostat tak 30 minut, ale nikdo se nepta kdo nejel, ale kdo vyhral :-)

                0 0
              • grafik  

                Spíš měly baby štěstí, že nejela v Touškově, nebo kde se ten hnoják jel.

                0 0
                • saxanajam  

                  Hnoják kategorie C1…

                  0 0
                • orm  

                  Myslis, ze tak rychle chodi/beha, ze by je dala?

                  0 0
                • jonti  

                  XCO je uplne jina disciplina, kratke vyjezdy a tezke sjezdy je neco, kde jen super aerobni vykonost nestaci. Na maratonech to dava smysl, to je bliz normalnimu jezdeni v lese, co asi Sablikova bezne dela v ramci treninku a taky tam v dlouhych kopcich nebo rovinach vyuzije silu co ma, podobne jako na silnici.

                  0 0
                • JMT  

                  Vzhledem k vyvoji svetovych zavodu mozna nejpreztiznejsi letosni zavod :-)))

                  0 0
                  • marco  

                    No na redbull.tv při uvádění vzpomínek na SP v neděli se k tomu závodu C1 z Touškova se Yana Belomoyna a AnneTerpstra vyjídřila vcelku neutrálně jako, že jo dobrý opět závodní pocit a tak, ale asi se nebylo se kým porovnat.

                    0 0
    • marco  

      Pravidelně jezdím C trasu to je ta juniorská trasa a pro pracující lid. Netuší někdo proč se letos trasa C nejela je mi to trochu záhadou. Organizačně by to nebyl problém po prvním sjezdu v Rusavě lidi poslat podél koupaliště po asfaltce k odbočce na Ondřejovsko kde jedou i ostatní trasy a tak i do cíle. Nakonec jsem nezůstal ležet doma a vydal jsem se na silničce do Holešova alespoň na kukačku do cíle. Nakonec mi to dalo po silnicích z domu tam i zpět distanci A trasy akorát to převýšení bylo jinde..

      0 0
      • mrazik01  

        Jj, taky mě mrzelo že C nebyla, tu bych si klidně dal, krátké trasy na plnej kotel mi vyhovují víc než dlouhé tratě na vytrvalost

        0 0
      • tomxxx  

        Tipoval bych kvůli koronaviru. Kvůli C by museli osekat počet startujících na Obrovi, A a B.

        0 0
        • Trance  

          Presne tak to bylo… A na Drasalovi je detska trasa B, tak proc tam cpat jeste navic C? :-)

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Dusik37  

      Jedna zajímavost.

      Tak jsem dnes z nudy projížděl, výsledky a povšimnul jsem si jezdce se zajímavým progresem… :-/. Lépe řečeno myslím, že borec v Semetíně nebyl. To jsem si myslel, že aspoň trochu výsledky kontrolují jestli jsou smysluplné.

      0 0
      • vt  

        Proste posetril na usek kde stala manzelka :-)

        0 0
      • tomxxx  

        stane se, třeba si toho ani nevšiml, na bedně nebyl, takže to nikdo neřeší.

        Horší jsou lidi, co si to zkrátěj záměrně, nenechaj se disknout a pak ještě vylezou na bednu.

        0 0
        • volyn  

          Pockej to mi prijde jako blbost. Kde se to stalo. Takovych veci si prece musi vsimnout. Na tech hlavnich tratich jsou v desitce porad stejne ksichty, ze by se tam objevil nekdo jinej mezi Cinkem, Kulhavym, toho by si asi nekdo vsimnul. Nehlede na to, ze algoritmus v jejich SW asi hlida neprojete mezicasy. Chapu ze na 70. Miste na to asi serou…

          0 0
          • rockab  

            Tohle je asi náhoda, jinak je to o lidech. Už jsem na KPŽ zažil, že si lidé třeba k vůli špatnému počasí zkracovali trať. Pak je v cíli prosili, aby se přiznali a mohli je z výsledkové listiny vyškrtnout. Myslím tím loňský závod ve Znojmě :-) Bohužel se jednalo o místo za měřeným průjezdem.

            0 0
          • tomxxx  

            Nebylo to KPŽ a nebyl to člověk ze špice, ale nějakej stařík na bedně v kategorii. Protivníci si toho všimli na stravě, protože měl Garmin a ten to nahrál automaticky, než to stihnul smazat.

            Jinak se to stalo kamarádovi i na novacupu. Zkrátil si trasu, protože byl v piči a neprojel cílem, ale asi 10m od průjezdu. Stejně ho to sejmulo a pak jim musel volat, ať ho disknou, protože byl dávno na cestě domů.

            0 0
            • McBlacky  

              loni v Polsku na epické 4 bylo tak hnusně na jedné etapě, že to poláci z předních pozic houfně zatáhli do cíle a pak než jsme dojeli my totál zničení, prosadili zrušení etapy. Naštěstí jsme je donutili to odvolat -přeci jen to bylo nějak pod UCI- no a ráno třetina pole jako protest nenastoupila :) ono teda s tou penalizací co dostali byli mimo, ale sportovní chování fakt klasa.

              Do Polska už na závody spíš ne …

              0 0
            • grafik  

              Na Beskyd bike cca 8 let zpátky; posledních 10 km na prázdném kole s rozřezaným plášťem, nejel jsem poslední kopec, ale rovnou do cíle k časomíře, kde jsem se nechal diskvalifikovat, přesto mě systém nějak odpípl a ve výsledcích jsem DNF nebyl. V mém případě šlo o …

              0 0
              • milan.v  

                Tady je trochu rozdíl v tom, že ten frajer do cíle dojel v závodním tempu…

                0 0
      • tom xtr  

        Tak tohle nevypadá na nechtěné zakufrování. Trochu mě překvapuje, že ani firma jako Sportsoft nemá ve výsledcích kontrolu mezičasů – tady je to evidentní.

        Jinak já zažil opakovaně na jednom nejmenovaném maratonu, kde se projíždělo cílem na mezičase cca ve 2/3 trasy, borec to tam zabalil po prvním průjezdu a cílem pak už neprojel, a stejně ho vyhlásili jako vítěze kategorie (brali ten mezičas jako cílový průjezd a byl za něj celkově tuším 10.), chudák ani netušil – na vyhlášení byl dávno doma.

        0 0
      • rdx  

        Taky mam „fairplay“ zkusenost :) Predloni jsem prisel o karton Coly a 500,– :))))

        Borec zaverecny dlouhy sjezd v bahne vzal po silnici (- 5minut). A to se jelo na 2 totozna kola. Na bednu sel jak v celkovem tak v kategorii. Zapomenutou Stravu smazal hned, jak mu tam nekdo napsal, ze to asi nebylo moc fer :). Nepochopis.

        0 0
        • snas89  

          Takovy ternona ty bys mu to odeprel:))

          0 0
          • Delkim  

            Tahle neděle, Roudnice, časovka jednotlivců. Jela se 2 kola.

            Bývalý profík mladý Jirka Šorm a jeho extrémně ambiciózní tatínek, který musí vždycky i na posledním pouťáku syna doprovázet v doprovodném vozu.

            Po prvním kole byl doprovodný vůz stále za jezdcem. Ale v posledním kole přijel těsně před ním… V poslední třetině kola byl hodně silný protivítr.......

            A jaké to překvapení, že Jirka jako jediný měl druhé kolo extrémně rychlejší než první....... z cca. 250 závodníků!!!

            A takový by měl jít příkladem...... hnus!!!

            0 0
            • TheJD  

              A tohle neni zakazane v pravidlech?

              0 0
            • volyn  

              Proc to delaji, kdyz je to poutak? Z tveho prispevku chapu, ze ten chlapik uz neni perspektivni

              0 0
              • milan.v  

                To je v lidech, stejné jako to vybíjení se na silnicích a ohrožování ostatních…

                0 0
              • vt  

                Treba v hokeji je to normalni …nasimulujes faul a minimalne polovina teamu te pochvali.

                0 0
              • Delkim  

                Kvůli fotrovi kluka už vyhodili před pár lety z Whirlpoolu.

                Během etapáku se před další etapou rozhodlo, že se pojede na někoho jiného než na synáčka.

                Udělal scénu, že synátor nikomu křoví dělat nebude a týmu došla trpělivost, chlapec byl okamžitě vyhozen a do další etapy pochopitelně nenastoupil, slibná kariéra v prdeli…

                Teď studuje medicínu a fotřík ho tahá na všechny možné pouťáky, v ruce pořád stopky a na sobě tričko/mikinu Czech Republic a chodí a tváří se jako největší ředitel ve vesmíru…

                Je k smíchu, ale toho kluka je mi vlastně líto.....

                0 0
                • Tommit  

                  Mezi námi- lékařství je perspektivnější obor pro drtivou většinu vzdělavatelných dětí než cyklistika, takže mu vlastně pomohli…

                  0 0
                  • jonti  

                    Treba v Skandinavii je docela bezne, ze i top sportovci takove neco vystuduji behem sportovni kariery, i kdyz treba pomaleji. Treba Annika Langvad je zubarka.

                    0 0
            • milan.v  

              To je.. :o/

              0 0
            • nzg  

              Tak to se divím, že nikdo nepodal protest, když byl celkově druhý, to už není nějakej hobik na chvostu.

              Ty poslední tři kilaky lehce do kopce v protivetru mě osobně pěkně boleli. Trať měla byt uzavřena komplet, já musel ve sjezdu předjet dvě auta a pak ještě rozjizdejici se Lawi team ve trojstupu.

              0 0
    • JMT  

      Brdy na světě… https://mapy.cz/turisticka?…

      0 0
      • McBlacky  

        že by někdo povolil 1000lidí KPZ projet PR Hradec to pochybuju.

        Tak to zakázali už před lety kdy tam nemohlo projet ani 200 lidí v rámci ExBB.

        0 0
        • JMT  

          Třeba slíbili prořezat cestu polomama…nebo si slibujou že balík vyjede novou :-)

          0 0
        • Trance  

          Je to diskutabilni, vzdyt tam jedes po hranici PR…ale lesaci furt prudej

          0 0
          • McBlacky  

            jestli myslíme ten singlík bučinama, tak to je dost hrubý tam poslat závod at je to na hranicí nebo v rezervaci – to z mapy stejně nepoznáš. Je to nulově technický a akorát se to tam rozrejpe.

            0 0
            • Trance  

              Myslim singl pod Hradcem, jak vede ze Stozce k Hostomicky silnici…

              0 0
              • McBlacky  

                já taky.

                0 0
                • Trance  

                  No ja si spis rikal, jaka je skoda, ze se ten singl nejede celej uz od Stozce…

                  Pristi rok bude pry trasa nejspis jina, podle toho, jak kdo bude nadavat :-)

                  0 0
                  • mrozu  

                    Pokud se trasa bude měnit až příští rok a ne během závodu, bude to celkem úspěch.

                    0 0
                    • Trance  

                      Minimalne zlepseni oproti lonsku :-) jestli k cislu clovek dostane i kompas, je to jasny :-)

                      0 0
        • tomxxx  

          Já taky moc nechápu, jak to tam chtěj protáhnout. Pro takový kvantum lidí to moc nebude. Doufal jsem, ze udělají trasu úplně jinou a okopírují Krakatit.

          0 0
    • TheJD  

      Jak velky vozite prevodnik? Ja ted jel TT etapu z Trilogy a ty nejprudsi kopce jsem musel tlacit. V zavodni unave uz jsem to nedaval s 34 z prevodnikem. Mozna by to bylo v pohode, kdybych jel krapet zdrzenliveji prvni pulku, ale byl to muj prvni maraton, tak tezko odhadovat spravne tempo.

      0 0
      • Lachtis  

        Já na maratony jedině 32z, dřív jsem měl jen 11–46z kazetu, teď mám 10–51z a to je konečně ono. Jsem frekvenční jezdec, z kopce nemusím dupat, upřednostňuji lehké převody před těžšími… asi tak no

        0 0
      • tomxxx  

        Nevim kde se na TT jede trillogy, ale to nejprudší stoupání po štěrku je na mejch 34×42 už celkem hnus.

        Zas na závody je 32 málo, pak vůbec nestačíš ve skupině na rovině. Na technický závody, kde se to roztrhá a jede se stejně po jednom, je to fuk.

        0 0
        • Lachtis  

          že bych nestačil na moji výkonnostní třídu se teda říct nedá. Končím dlouhé KPŹ kolem 130–150 místa, na víc už nemám fyzičku a jezdím 32z.

          0 0
          • Tydlii  

            Jenže kluk na kterého reaguješ jezdí top30, to je o něčem jiným :)

            0 0
            • Lachtis  

              no jasně, chápu, proto volba převodníku je o fyzičce a stylu šlapání, terénu atd. Jen nelze obecně říct, že 32z je málo. Pro Top závodníky ano, pro 90% ostatních smrtelníků úplně v pohodě :-) Třeba pro mne je 34z už nesmysl… Třeba na HT mám 9–46 s 32z a nejtěžší je pro mne k ničemu a radši bych 30 nebo klidně i 28z protože pro mne jsou primární lehké převody :-). Na fullu 32 s 10–51z a to je cajk.

              0 0
            • jonti  

              Spis je rozdil kolik kdo vazi. Kdyz je nekdo okolo 60kg, bojuje spis na rovinach a proti vetru a lehke prevody do kopce nepotrebuje.

              0 0
          • tomxxx  

            Tak jestli ti neujížděj, tak je to v klidu. Bohužel je to tak, že to chce trochu přemýšlet co maj i ostatní v balíku kde jezdíš, abys pak netočil jak večerníček, pokud chceš udržet skupinu, lehký převody jdou v tu chvíli trochu stranou.

            0 0
            • Cryzyy  

              Pokud urdžíš balik a pak ti ujedou v kopci, nebo v něm dostaneš křeče, tak je zase těžký převod k ničemu :-D

              0 0
              • Lachtis  

                a to je přesně můj případ. na rovině nebo z kopce to nějak dám, ale do kopce díky bohu za lehké převody :-). Ale chápu, že pro mne, když končím až někde za stovkou je to jiná, než borci v TOP 50…

                0 0
                • Cryzyy  

                  Prave proto se zatim drzim prevodniku 36/26 a kazety 11–42, na spouste zavodu jsem to jeste loni jezdil jenom na velkou placku, ale treba na Trilogy jsem byl za 26 – 42 docela rad :-D a to jsem myslim, nejel uplne pomalu.

                  Letos uz mam doma pripravenou X01 sadu, ale zase nejezdim, tak je to jedno :)

                  0 0
          • rockab  

            Jde pouze o to, co komu vyhovuje. S tím ale i souvisí čas, který se kolu věnuje. Čím víc člověk trénuje, tím lépe zvládá těžší převody, prostě si na ně zvykne a začne je vyžadovat. Jde i o to kde se jezdí, na jakém kole (HT, full) na hmotnosti jezdce. Samozřejmě, pokud by měl člověk bojovat o přední místa, s 32z převodníkem na táhlých rovinách a spurtech nemá šanci. Jde to i vidět ve světovém poháru. Někdo má vysokou kadenci, někdo sotva otočí klikami. Já sám jsem letos začal vozit převodník 36z na HT. Jsem spokojený, s kazetou 10–50 mně převody nechybí. Léta jsem jezdil 34z s kazetou 11–46. Rozhodně ale takový převodník nikomu nenutím. Někdy ale není od věci, převodník vyzkoušet a projet náročnější místa. Možná někdo zjistí, tak jako já, že něž v kopci točit zbytečně vysokou kadenci, raději si přišlápnu a kopec vyjedu s těžším převodem.

            0 0
            • milan.v  

              Musíš na to ale mít…

              0 0
            • Smazaný účet  

              Člověk, který má na to, aby v závodech bojoval o přední pozice, už dávno sám zjistil jaké převody potřebuje a nemusí to řešit podle rad na B-F.

              0 0
              • rockab  

                S tím souhlasím, sám nikomu neradím, jen píšu, co mně vyhovuje ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Však jo, převody jsou tak individuální věc, že si na to stejně nakonec každý musí přijít sám.

                  0 0
        • TheJD  

          Nejhorsi useky tam byly asi tyhle: https://en.mapy.cz/s/dumodojaja

          Jeste tam bylo jedno koryto kolmo na vrstevnice, ale to podle me nikdo ani nezkousel jet. :)

          Jinak nejhorsi useky 1 a 4. 1 byl usek 18 %, kde sis navic musel vybirat stopu. 4 pak stara zarostena cesta se schovanymi kameny, kde se az behem zavodu vytvorila stopa ve vysoke trave.

          0 0
      • Rubi  

        Vetsina hobby zavodniku vozi 34, mladsi nebo naopak starsi rocniky vozi casto 32, pak je par pseudozavodniku, kteri jsou skoro mistry sveta, tak maji 36 a elitaci a pracujici elitaci vozi 34–38 podle chuti…

        Pro turisty, ženy a děti je tady 32–30.

        0 0
      • Cryzyy  

        Ja jel Trilogy i na 44 :-D Naposledy na 36 s kazetou 11–42, ale ještě jsem k tomu vezl převodník 26 a bylo to fpohodě, jako na všechny závody :-)

        0 0
      • MaTHa  

        Na Trilogy jsem vezl 30 převodník a stejně jsem někde tlačil.

        0 0
      • Smazaný účet  

        po časovce jsme rád sundal 34 a dal tam 32

        0 0
    • saxanajam  

      POZOR: Kdybyste si chtěl někdo projet trasu KPŽ Beroun co se jede teď v sobotu, tak dávejte velký pozor na cca 26. km. Je tam svižnej sjezdík směrem k Habrovýmu potoku, žádná technika, jenom klasickou lesní cestou dolů, takže se dá jet celkem svižně. Problém je v tom, že na konci sjezdu je hned čelně k té cestě louka obehnaná takovým tím kravským ohradníkem (drátem), kterého jsem si ale dnes všiml až na poslední chvíli a měl jsem co dělat, abych to ubrzdil a nevlít do toho (asi bych byl teď nakrájenej jak uherák). Z horního pohledu to při tom sjezdu totiž vizuálně svádí k tomu, že se pokračuje dál, jakoby po té louce, ale ono se to těsně před tou loukou stáčí prudce doleva.

      Předpokládám, že při samotném závodě to bude nějak pořádně označené, případně to tam bude někdo hlídat nebo ten ohradník odstraní, ale kdyby si to chtěl někdo projet před závodem, tak dávejte bacha.

      0 0
      • Lachtis  

        Díky za info, snad to ošetří při závodě!!! Prosímtě, jak je ten závod těžký na techniku? Přemýšlím zda vzít HT nebo fulla (vše samosebou XC)? A zatím jsem spíše nakloněný HT už i kvůli úvodnímu stoupáku na asfaltu… Co bys volil za bike na tenhle závod?

        0 0
        • saxanajam  

          No těžko radit, ať mě pak neproklínáš :-). Já mám pouze HT, ale i kdybych měl na výběr, tak bych asi i tak volil pevňáka. I když se to jede kromě prvních a posledních 5 kilometrech téměř výhradně v lese nebo po polňačkách (tedy minimum asfaltu), tak jsem nezaznamenal žádnou výrazně rozbitou pasáž nebo technický sjezd, kde by full nějak zásadně pomohl nebo ušetřil síly.

          Ta trať je spíše než technikou náročnější profilem, kdy se až na těch posledních cca 5 kilometrů jede prakticky nahoru nebo dolů a ten kdo pojede na fullu, pojede podle mě stejně všechny do-kopce v režimu „zamčeno“.

          0 0
          • Lachtis  

            Díky, to jsem právě taky četl už od někoho jiného, kdo tu trať jel, že je to spíš hodně na fyzičku… Ok, aspoň testnu HT při závodě, kdyžtak je to Tvoje vina, když mi to nepojede :-D

            0 0
        • JMT  

          Včera jsem to projel a jelikož (když to vyjde) budu mít už v době závodu dva téměř stejný biky, akorát jeden full a druhý ht tak jsem to řešil…no…asi je to skoro jedno…jediný co bych určitě dal, jsou odolný gumy…je tam dost rychlých kamenných cest-takových co rádi kuchaj gumy. Výjezdů a rovin, kde by ti full pomohl je minimum. Z kopce ti to je jedno na čem jedeš, stejnak jedeš vestoje. Nicméně pojedu fulla

          0 0
          • saxanajam  

            Když vidím toho Sparka v profilu, tak bych si tipnul, že jsme tě včera, když jsme se vraceli z Berouna, předjížděli na D5 směrem na Plzeň. My Octavia Innogy, kola na střeše, ty tuším Superb, kolo za autem na tažným :-). Někdy tak kolem 18:45 to mohlo být.

            0 0
            • JMT  

              je to možný, čas sedí. A4 ve velice kreativní šedé ploužící se v pravém :-D

              0 0
      • RUSH  

        Do Berouna se chystám až v sobotu, rovnou na závod.. Je k dispozici profil trati B? Nějak ho nemůžu najít… Díky.

        0 0
      • robb  

        Díky

        Jinak už jsou aktualizované informace ohledně prezence, parkování apod.

        https://www.kolopro.cz/…e-sporitelny#…

        0 0
    • JMT  

      Hmm. Poděkujme fotbalistum

      0 0
      • rdx  

        Brdy se jedou v hale? :)

        0 0
        • JMT  

          Brdy jsou v poho. Ale od pristiho tydne 500limit problem byt muze

          0 0
          • JMT  

            Tak dobry. Tak tech 500 se pry tyka jen indooru. Vcera to podle me ale takle zverejneny nebylo

            0 0
            • plzakj  

              Jo, jen vnitrni akce. https://koronavirus.mzcr.cz

              0 0
              • Vyry  

                Prestal jsem jim verit. Zavedli omezeni 500 osob, ale zaroven umoznuji az 5×500 osob. Takovyhle typo chyby si nemuzou v soucasne situaci dovolit.

                „… od pondělí 27. července se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob. Pořadatelé budou moci zpřístupnit nanejvýš 5 sektorů, každý pro maximálně 500 osob…“

                0 0
                • losiik  

                  jj, to je podobně jako rozdělit 50m bazén na dvě poloviny “smí se močit” vs “nesmí se močit”

                  0 0
                • zdenek  

                  To jen nenápadně dávají pořadatelům návod, jak to omezení obejít.

                  0 0
                  • plzakj  

                    Taky bych to chapal, ze kdyz promorovace rozdelis do chlivku pro 500, tak tech chlivku muzes mit ba akci vic.

                    0 0
                    • zdenek  

                      Jestli pořadatel chlívky kreativně oddělí páskou a budou mít společný bar, obsluhu a WC, tak to má smysl. :-(

                      0 0
    • Panča  

      Prosim o radu:) v sobotu jedu svůj vůbec prvni zavod Trans Brdy a nějak nevím, jak to mám udělat s jídlem. Jedu trasu 55 km, budou mi stačit stanice občerstvení nebo má tahat nějakou svoji svačinu? Co tam dávaj k jídlu? Díky.

      0 0
      • Slavik  

        Guláš se šesti? :-)

        0 0
      • plzakj  

        Vem si par energetickejch tycinek so kapsy u dresu. Budes rad, kdyz nebudes zvracet a na jidlo nebudes mit pomysleni.

        0 0
      • rdx  

        Na obcerstvovackach toho maji vetsinou dost (Nutrend, ovoce apod. …), tak pokud ti nevadi zastavit, hlady nepojdes.

        Vem si jen neco mensiho s sebou pro strycka prihodu.

        0 0
        • Panča  

          Zastavovat moc nechci

          0 0
          • rdx  

            Tak v tom pripade obcarstvovacky neresis. Problem solved :))

            0 0
          • plzakj  

            Dobre se najez den predem a Kazdou hodinu v zavode do sebe naper nejaky cukry. Na obcerstvovacce jsem si max doplnoval bidon. Nazeres se po zavode.

            0 0
      • McBlacky  

        každých 45 minut velkej gel a co hodinu vypít pul litru iontáku. Víc bych na 55km polet bez zásadních kopců neřešil.

        0 0
      • tomxxx  

        vždy mi stačej kolem těch 2 hodin 2 gely, maximálně 3 a dvě lahve pití.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jestli Panča není na gely zvyklej, tak mu to může naopak ublížit a jako bonus se posere.

          0 0
          • losiik  

            a poblije :)

            0 0
          • tomxxx  

            Pokud si nekoupí nutrend, tak spíš neposere.

            Z nutrendu od nás každej druhej sere, z ostatních nikdo.

            0 0
          • Panča  

            gely používám, to nebude problém. Jen jsem většinou zvyklej po hodině na nějakou malu sváču (tyčinka nebo banán) a po dvou hodinách zastavím na něco většího, ale na to není během závodu čas moc zastavovat. Nedokáži si to úplně představit

            0 0
            • jonti  

              Na obcerstvovacce banany jsou, neni problem si ani vzit vlastni misto gelu.

              Nejvetsi riziko je, kdyz jedes ve skupine na kterou vykonostne nemas, v zapalu boje nemyslis na jidlo a piti vubec a po dvou hodinach a 5km pred cilem ti dojde a po pul hodine jsi rad, ze jsi do cile vubec dojel.

              0 0
          • plzakj  

            A jestli to pojede na cas 2h, tak bude taky koukat :D

            0 0
    • Smazaný účet  

      34 nebo 36z. A teď babo raď :-)

      0 0
      • rdx  

        36 co nejde urvat silou, urves jeste vetsi silou :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak víš co, je tam dost pasáží, kde by se tězsi převod hodil. Stojel je tam ale taky požehnaně…

          0 0
          • snas89  

            Kdyz nemuzes tak pridej:)

            0 0
          • rdx  

            Ja jedu A, takze moje volba je jasna.

            Na Bcko bych asi i 36 udupal, ale to musi kazdy soudruh sam :)

            0 0
      • celevra  

        Loni sem vezl 38t a kazetu 10–42 a v pohodě. Ty kopce tam prudký nejsou, spíš delší, tempový, každopádně letos sem vyměkl a vezu 36t s Eaglem :)

        0 0
    • robb  

      Jel někdo B-éčko v Zadově? Nějaké dojmy z trasy.

      0 0
      • JMT  

        Gravel…i na pomery KPZ :-)

        0 0
        • McBlacky  

          Kdo umi jezdit a trochu to zna tak muze udelat tak 20–30 sec ve sjezdu do Vimperka. Blby ze pak uz t je do cile 20km jen do kopce s technikou nula ;)

          0 0
        • robb  

          Loňské Červencové Brdy my přišly větší gravel. Nebylo to špatný. Hodně do kopce, pár úseků přes kořeny,… mě to docela bavilo.

          0 0
        • JMT  

          Zazavodil jsem si celkem dobre, ale hroznej gravel. Asfaltu fakt moc…

          0 0
      • Trance  

        V porovnani s Brdama sracka…

        0 0
      • mrozu  

        Start do dlouhého kopce, takže se to pěkně protřídí hned na začátku, pak víceméně mírné klesání s pár brdky až do Vimperka, zde otočka a druhá půlka do cíle zas do kopce. Z techniky pár rychlejších sjezdů a asi 2 kořenité úseky v lese, z toho jeden těsně před cílem.

        0 0
    • ufoncz  

      Přemýšlel jsem, že bych si ze srandy zajel nejbližší Kolo o život (Hustopeče), ale na 57km trať už je teď skoro 800 přihlášených. S limitem 100 lidí na místě to asi dá okolo 1000. Byl bych někde vzadu, pač výhra na amatérským hnojáku v roce 2015 a první čtvrtina výsledkovky na Muldě (naposledy 2018) určitě na nějaký nasazení nevydá, tak se ptám, jestli to má cenu? Nevadí mi, že bych kus závodu předjížděl (to spíš naopak), o nějakej výsledek mi taky nejde, ale nebudu třeba prvních dvacet minut v totálním špuntu, jak jsem o tom někde četl?

      0 0
      • losiik  

        hustopece, pokud si dobře pamatuju, jsou víceméně cele na polnackach, tam se to nespuntuje.. užší cesta je až skoro na konci tak 2km, někde u Divaků nebo kde to bylo :)

        problém je spis podklad – buď to šíleně práší nebo lepí :) vzhledem k předpovědi to vidím spis na ten prach :)

        0 0
      • MilanT  

        Trochu jsi se spletl,na trase B není rozhodně cca 800 přihlášených.To číslo které vidíš na stránkách KPŽ je celkový počet přihlášených na všechny trasy dohromady.

        Že budeš vzadu je celkem jedno,v Hustopečích je vždy špunt po cca 500m po startu při podjezdu dálnice.Kromě prvních pár borců tam na chvilku připozastaví každý :-) Ta chvilka trvá cca 30–60 vteřin.

        To je ovšem jediná taková věc na trati,pak už můžeš jet co hrdlo a výkonnost ráčí.

        Závod není o technice,ale o kondičce.Ač se to nezdá tak jsou tam pěkné krpálky až stříšky:-)

        Jako návrat do bikerské závodní tlupy bych ho doporučil.

        Mákneš si a na trati všude mraky místa na předjíždění :-)

        0 0
        • ufoncz  

          Tak nevím. Po registraci mi to ukázalo nějaké propozice a trasy. To druhé vypadá nějaké ošizené. Je to teda trochu delší, ale o kusanec méně výškových a vůbec tam není Nedánov. Je to asi jakási varianta „Mokrá trasa“, čemuž vzhledem k předpovědi asi ne úplně rozumím: https://mapy.cz/s/cenubahumo

          0 0
          • jonti  

            Mokrá trasa právě tam dává smysl, za mokra je normální hodně rozbahněná a skoro neprůjezdná. Tak to asi za deště povedou víc po asfaltu.

            0 0
            • ufoncz  

              Ale má bejt teď několik dnů slunko, tak se divím…

              0 0
              • ufoncz  

                Tak se skutečně jede ta „mokrá trasa“ – s odůvodněním: „vzhledem k předchozím deštivým dnům došlo dne 5. 8. k úpravě trati“.

                https://bit.ly/KPZ-Hustopece

                Možná to tam částečně připravili v deštivým začátku týdne a už je pozdě něco měnit.

                Když měl Martin Stošek loni na trati s větším převýšením průměrku 30,1 km/h, tak to už tady poletí rychlejc než většina lidí na silničce kolem řeky :-)

                https://www.strava.com/…/2395479685/

                0 0
      • Youda  

        V tuto chvíli to ukazuje 280 přihlášených na „B“, z toho 12 žen a nejvíc Honzů (19).

        0 0
    • Fran7  

      Na Hustopeče jedu taky, akorát jsem srazil obvyklé B na C neb díky covidu jedu i v neděli závod na 55km

      0 0
    • JMT  

      Tak co, bude zejtra v Chrudimi prset ? Jet na otocku zmoknout a stravit tim 4 hodiny v aute se mi nechce 

      0 0
      • makimaki  

        Blbý je, že v cíli se není moc kde schovat, tipnul bych déšť až kolem 12–13 h.Ale bude teplo, tak to uschne hned.

        0 0
        • JMT  

          V cili se schovam do auta, ale jet hodinu v prutrzi se mi uplne nechce. Uvidim rano :-)

          0 0
      • rdx  

        chrudimka je stejne po kolena tak je to jedno :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.