• romachain

    Zadání: 10 let neteř 150 cm vysoká, 70 cm délka nohou, nenáročný ježdění v lehkým terénu. Do 10 tisíc a musí se jí líbit :) 24”? 26”? Nějaký konkrétní tipy? Nebráníme se ani bazaru ve slušným stavu…

    0 0
    • oddie  

      Do 10tis bude i ten bazar dost problém… 26" určitě, 24" ne.

      0 0
    • kubad  

      24 už je malé a za tu cenu to bude složité

      0 0
      • dada  

        Bral sem ted xs young hero grand canyon a je to bomba…samo v cenový kategorii 10k těžko radit…

        https://www.canyon.com/…ro/2653.html

        No a dostupnost léto nepotěší…ja sem si ho v lednu vycekal, začátkem března přišlo. Potřeba plánovat dopředu v tyhle době holt no…

        Edit… mělo to být pod zakladatele

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kolo vypadá pekne i cena fajn ale ta odpruzena vidle? Není to zbytecne?

          0 0
          • dada  

            Naprosto. Těžítko. Ale decka sou z toho uplne vodvareny, je to prostě cool a vo tom to je.

            0 0
            • pocestny  

              jsem si říkal super bajk, než jsem viděl tu hmotnost (14kg s pedály?)

              0 0
              • dada  

                No…jako otázka co je tam špatně…v kombinaci s docela špalkovitym vzorkem na gumach je to dost velká šance že mi děcka jen tak neujedou

                0 0
                • pocestny  

                  Ale není tam nic vyloženě špatně, to kolo je docela fajn, mně se to fakt líbí. A když bude většina výletů po rovinách okolo Řípu, tak hmotnost nebude až tak vadit. Teda dal bych asi kratší kliky, jsou tam asi 170mm.

                  Přemýšlím o tom, jestli nemohl Canyon nahradit poměrně těžké díly od Shimana (kliky, kazeta, náby, kotouče…?) třeba za nějakou přebrandovanou čínu (mohl to vydávat za vlastní značku) a trošku tu hmotnost shodit a přitom se udržet na stejné ceně. Těžko říct.

                  0 0
                  • dada  

                    Právě ty deore kousky z toho delaj voňavku. Takže tybych neměnil. Problem bude v kolech. A v ty vidli.

                    0 0
                    • t29  

                      Souhlas, Shimano díly nechat a vidli vyměnit, XCR má tak 2,5 kg.

                      0 0
                    • pocestny  

                      Deore díly přece jen váží dost. O kolik by šly odlehčit třeba ráfky (a nezvýšit cenu), to nevím. Vyměnit XCR třeba za Raidon – to už je taky za citelný příplatek. Moje …asi tak 2vteřinová… úvaha byla, jak to odlehčit při zachování ceny. Jinak tohle už je celkem dost offtopic…

                      Aby to bylo alespoň trošku k tématu, tak vhodné kolo za desítku na 150cm jsem nenašel… Jedině bazar a Decathlon. Ty levná lehká děckokola kolem 10–12.000 jsem našel jen s příliš malými rámy…

                      0 0
    • Zdenek.Ple  

      Dětem dávám kola bez odpružení, co nejlehčí. Klidně menší trek nebo rádoby fitness s nějakým širším pláštěm. 14 kg kolo mi přijde jako trápení mazlíčků. Za těch 10 tis se dá sehnat po bazarech/inze­rátech. Pro 150 cm kola 26 a větší.

      0 0
      • oddie  

        Já dávám co nejlehčí s odpružením, bez odpružení je to trápení mazlíčků :)

        0 0
        • xtonda  

          A na kolik přijde lehká odpružená vidlice aby pod 25 – 30 kg dítětem fungovala?

          0 0
          • oddie  

            25–30kg dítě mám na 24" a tam jsem tu Firstku koupil už i s celým kolem na bazaru :) asi za 8tis. Plus nějaké úpravy. Dítě, co jde na 26" má kg 40… Funkční 26" vidle mě většinou vyšly kolem 5tis (vč. servisu) – Reba, Fox, jedna na 7tis (SID). Jo, levný to není.

            0 0
        • hawrda  

          Přesně, na tomhle lehce upraveném FOCUSu z druhé ruky ve velikosti S, chodí FOX pod naší dcerou naprosto v pohodě.

          Je to 27,5, jezdí na tomto kole od 10let (155cm a asi 38kg), teď jí je jedenáct a nestačím zvedat sedlo:).

          Příští rok jí už bude počítám malé…

          0 0
    • tompca  

      Něco takového ve velikosti S, ale těch 10t je „vražedných“.

      https://www.skibikecentrum.cz/…--velikost-s

      nebo v 15", jestli je někde skladem.

      https://www.koloshop.cz/…ke-kolo.html?…

      0 0
    • Baf13  

      https://www.kolazwebu.cz/…nder-26-2020?…[51]=531&vari­ant[55]=455

      1 0
    • roman 3D  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 2
    • romachain  

      Tydle inzeráty jsem v rychlosti našel, za ty peníze nehledáme nic extra, ale nechceme pořídit něco s čím bude víc zlosti než radosti…

      https://www.cyklobazar.cz/…85682/4-ever

      https://www.cyklobazar.cz/…divciho-kola

      https://www.cyklobazar.cz/…-a-matrix-26

      https://www.cyklobazar.cz/…e-do-07-2022

      0 0
    • šlapatko  

      Pozor na velikost rámu 13,5. Dcerka má od 145cm 16 rám a 27,5 kola. Od začátku obkročila rám s rezervou.

      0 0
    • romachain  

      Řešíme teď tento kousek. Velikost 13" při velikosti kol 27,5". Rok-dva by jí to mohlo pasovat, co?

      0 0
      • hawrda  

        Různých názorů bude asi plno, ale fakt je, že to ty děti jak rostou, mají vždy na cca dvě sezony.

        Pokud slečna nejezdí žádné divočiny, ale jen jak píšeš nenáročné vyjížďky, bych se toho nebál.

        Otázka je, jestli se jí bude líbit, to je celkem důležitý faktor:).

        0 0
        • Markony  

          Líbit ne tady máš kolo a jeto, když dáš šanci vybírat jsi ztraceny platí to jen u u malých dětí .

          1 0
          • hawrda  

            To nemusí u slečny pro kterou by mělo být kolo určeno fungovat. Těm už hodně záleží na tom, jak věci vypadají.

            Ať jde např o oblečení nebo i to kolo.

            0 0
            • Markony  

              Ale not ak kde to pak skončí u oblečeni budiž, Nelíbí nejezdi a jeto, otázka jak pak skončíš když budeš ustupovat ? Blbě že na tom se shodneme .

              1 0
              • Kouba_2005  

                Ty bydlíš určitě sám a šťastně rozveden, což? :-D

                0 0
              • gersa  

                Dopadne to tak, ze slecna odmitne jezdit a radeji zustane doma

                A ty se muzes jit s kolem a spolecnymi vylety jit akorat klouzat

                1 0
                • prsoo  

                  Taky jsem to ted 2 tydny resil, jednoprevodnik, pevna vidle, nizka vaha…a ve finale to bylo stejne u p***le, bo mlade pani se proste stribrne kolo s oranzovým napisem nelibi. Holt u 10ti lete slecny jezdi barva a jestli ma odpruzenou vidlici, na vse ostatni sere bily tesak. A nez aby se trapila na kole co nechce a nelibi se ji ma co chtela. 14ti kilove hezke kolo s drapakama gumy a vidli co by se s ni dalo zabijet, ale spokojenost maximalni 

                  0 0
                  • xtonda  

                    No tvl, tak to doufám, že u nás stříbrná s oranžovou projde.

                    0 0
          • xtonda  

            Asi tak, taky sem kolo vybíral podle vhodnosti, parametrů a ceny a když bylo modré v akci o trojku levnější než fialové, což byla oblíbená barva, tak sem vzal modré, nejsem blázen abych dal tři litry za barvu. Holka dostala kolo a bylo. Samozřejmě nic předem neukazovat, nenechat vybírat, neptat se na barvu. Naštěstí se ofuky kvůli barvě nekonaly.

            2 0
            • hawrda  

              Ideální je pořídit klukovi růžové kolo, protože bylo v akci.

              To je logika.

              0 0
              • xtonda  

                Tak růžová pro kluka je asi jediná výjimka, kde bych to takhle neudělal. A i sám za sebe říkám, že barva je mi u p*dele, pokud to není růžová.

                2 0
                • hawrda  

                  Tobě může být barva u prd.le, ale u mladých slečen už to tak být nemusí:).

                  Kluci toho asi až na růžovou, zkousnou víc.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Tady ty gender stereotypy. :) Holka jezdí na kole po bráchovi a je jí jednou jakou má barvu. Kluk by na „škaredé“ kolo nikdy nevlezl.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Je rozdíl kolo „škaredé“ a kolo „holčičí“.

                      Holky taky nosí klidně kalhoty, ale klukovi bys sukni asi necpal, když teda pomineme kilt.

                      :-)

                      0 0
              • oddie  

                Tak klučičí kola zpravila nebývají růžová :)

                U nás byla vysněná modrá, po přehmatu s tím otřesným 16" krámem Specialized, který sice modrý byl, ale nedalo se na něm jezdit, dostal nejdřív stříbrného Beltera, protože ten se dělal jen hliníku bez barvy, a následně červenou Islu, protože modrou se mi na ebay tehdy vydražit nepodařilo. Modrá byla pak teprve až ta následující a to už mu barva byla prakticky jedno…

                0 0
        • gerrard  

          Při 150cm se sedlovkou na max s tím jednu sezonu dá.

          0 0
      • gerrard  

        Potrebujes ram aspon 15" lepe 16".

        0 0
      • šlapatko  

        Bude to malé. Mladá má letos 153cm a rám Mmr je 16. Sedlo půjde o 1cm výše. Píšeš že chceš kolo od 150cm. Na kole jsou převody 2×9, pružinová vidle Xc30 80mm. Včera jsem vidlici promazal a chodí hezky. Hledej podobně prohlý dámský rám velikost 15–16.

        0 0
        • hawrda  

          Koukam na to jen v mobilu, ale tohle kolo je proste i hezky:).

          0 0
          • šlapatko  

            Vybrala si sama. Hodil jsem jen kevlarové pláště a Light duše. ******* je že kola už došly i TS bohemii

            0 0
    • Markony  

      A něco takového ? https://www.cyklobazar.cz/…-lilac-storm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.