• DJBulwa

    ahoj všem, prosím o radu. po letech si chci koupit kolo. jezdím víkendově, polní cesty, les a pro zpestření nějakej sjezd z kopečka. Jezdím spíš pohodičku, žádný sprint. Proto bych spíš preferoval fulla. ale rád si nechám poradit, jaké nejlepší kolo můžu mít za 35– 40 tisíc. Padlo mě do oka tohle kolo http://www.hardsport.cz/…e-6.4/61783/?…

    ale nejsem si jistý značkou a servisem.

    dále pak něco od RB atd. díky za případné rady.

    0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      http://www.rb-bike.cz/…/iq-575-base s lepší vidlicí a zadní pevnou osou.

      0 0
    • DJBulwa  

      hele a Deore v pohodě? Na mém 20 let starém horalu mám alivio a Deore je hned nad ním…

      0 0
      • Esi  

        deore naprosto v pohodě, přece jen deore z před 20 let s deore letošním je dost nesrovnatelné. Na nezávodní použití nebo i občasný závod určitě stačí, mám CRR290 na deore, za poslední měsíc najeto v terenu cca 900km a bez jediného problému

        0 0
    • scota  

      Trail bike:

      http://www.rb-bike.cz/…/iq-275-base#…

      akorát bych zvolil jiné pneu

      0 0
      • DJBulwa  

        jj jak psal Esi tak pneu Scyla za příplatek cca 800,– budu na to myslet.

        0 0
        • Esi  

          to je asi nejlevnější úspora hmotnosti, za 800Kč neskutečných 700g :-)

          0 0
          • DJBulwa  

            ok, jsem z Prahy, takže tento týden jedu na Prahu 4 se na to podívat. Co jsem četl, tak by mělo dělat zápůjčky kol na vyzkoušení. Máte někdo zkušenosti?

            0 0
            • Breakpain  

              Jo, rezervuj si to předem ;)

              0 0
            • Esi  

              u nich po ulici tě nechají svézt hned, to co mají na krámě tak je velikost kolem L – XL. jinak jde kolo půjčit na jeden den nebo tuším na víkend. dodací lhůta toho kola je cca 3týdny (bral jsem teda CRR)

              0 0
            • scota  

              Kolo si rezervuj tel. předem nejlépe na víkend. Požadují dva doklady a cca půlku ceny jako zálohu.

              0 0
          • AleZ80  

            Teď je otázka, jaké ty Scylla pláště jsou a jestli není lepší nechat radši Oceloty, prodat je a koupit si nějaké pláště od renomované značky.

            0 0
            • Esi  

              scyly jsou úplně v pohodě, řekl bych že naprosto srovnatelné se schwalbe, mají nízký rychlí vzorek, tak že na blátě budou klouzat na suchu jsou naprosto v pohodě, vůbec bych se jich nebál, mám na nich najeto asi 900km a naprosto v pohodě

              0 0
    • DJBulwa  

      díky všem za info, ještě dotaz, je u RB Base na řidítkách lock na tlumič?

      0 0
      • Esi  

        pochybuju, ale když napíšeš do RB tak ti zejtra určitě odpoví :) i podle obrázku na stránkách RB je páčka na tlumiči a lanko k tomu nevede

        0 0
    • DJBulwa  

      zítra tam jedu, tak to hned okouknu. asi jako první se nechám změřit a poradit velkost. Pak si domluvím zápůjčku. no, už se těším :)

      0 0
      • vpa007  

        dobrá volba.. taky to mám tak (snad) po novým roce v plánu… tak poreferuj.

        mimochodem kabel k lockoutu vidle jsem neviděl na žádným sériovým RB… lidi obecně říkaj, že to prostě nepotřebujou zamykat… ale „za peníze v Praze dům“, takže když na tom budeš trvat, tak ti to určo seženou ;-)

        0 0
        • Esi  

          no nebyl bych si tím tak jistý jestli se na ty 2 tlumiče co tam jsou v nabídce remoute lock dělá, na internetu jsem o tom narychlo nic nenašel, ani na sramu ho nezmiňují pro toho debona.

          Přece nebudeš kupovat celopero proto aby jsi ho potom zamykal :-)

          0 0
          • vpa007  

            no právě… tahle filozofie se mi libí… na co zamykat celopéro, žejo ;-)

            Já to myslel tak, že když si sežene tlumič, kterej tam pásne (pokud takovej vůbec je), tak že mu jej tak klidně daj, páč s tímhle v RB krky nedělaj :-)

            0 0
            • Esi  

              jo to je pravda, objednáš to bez tlumiče a potom ti tam ten co si přineseš mechanik v Praze namontuje když to bude kompatibilní, v rámci předprodejní přípravy mi tam mechanik v pohodě hodil donesené pedály a rohy a bral to jako samozřejmost, samozřejmě že jsem se s ním na tom před tím domluvil, chtěl jsem na tom kole dojet domů tak proč tam montovat pedály před krámem na chodníku :-)

              0 0
    • DJBulwa  
      • ahoj, takže dneska jsem se byl podívat v Praze 4 na kola RB, opravdu všechna kola krásná. RB je docela specifické včetně barvy. Když se podívám na ostatní značky, tak mě to přijde nějaké přeplácané… RB je prostě čistá krása. Zkusil jsem projet jak full tak hard a oboje super, skoro se bojím říct, že se mi líp jelo na hardu, ale jel jsem jenom po rovině, takže nelze srovnávat.
      • kola mají lock na přední tlumič :)
      • bylo mi doporučeno půjčit si na víkend hard i full. Takže vyberu trať a zajedu si jí jeden den s fullem a druhý den s hardem. No..... a uvidím :D
      0 0
      • Esi  

        No tak jestli jsi jezdil jen u nich po té asfaltce, tak věřím že na HT se to jelo lépe :-) na rozbitější polňačce když pojedeš v sedle tak by se ti mělo líp jet na fullu, ale zase ten full ve stejné cenové relaci bude mít tak o 1,5 kila víc než HT, to si musíš rozhodnout sám, vyber trať která tak nějak nejvíc odpovídá tomu co běžně jezdíš :)

        Jinak ten vzhled máš pravdu, buď se ti líbí nebo ti přijde hnusné, já tenhle čistej design prostě mám rád, prostě ty rovné lešenářské trubky to je bomba, ty zeslabované pokroucené trubky co dělají teď všichni nějak nemusím :-)

        0 0
        • DJBulwa  

          přesně, vše se ukáže až po víkendu. Plánuju to tak za tři týdny. Dřív nemam čas. Dám pak vědět. Mile jsem překvapený z toho zamykání vidlice. Nemusím to nějak často používat, ale potěší to ;) zatím ahoj

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.