• pazda

    Ahoj,

    Rad bych se zeptal na názory ohledně výběru gravela za cca 80tis. Kolo musí především pohodlné, takže Bianchi Arcadex rovnou zavrhuji. Preferuji dvouplacku. Prozatím váhám mezi Merida Silex 7000, Orbea Terra m30, Canyon Grizl CF SL 8 a to je tak vše co jsem zatím prošel. Také bych rád, aby se v případě potřeby vešly i širší pláště. Díky za tipy. Jak třeba v případě Canyonu funguje upevnění Garmin radaru na sedlovce, když je takto rozdělena? Diky

    0 0
    • TK75  

      Pohodlné…tím myslíš co?Posed?Nebo pocit z jízdy?

      0 0
    • Singlespeed  

      Grizl a pohodlí nejdou k sobě. Takže toho můžeš zrovna vyřadit.

      0 2
    • Tobigun  

      Arcadex je úplně v pohodě, úžasná raketa

      0 0
    • Bobbybike  

      Pokud jdeš po pohodlí, podívej se ještě na Cannondale Topstone (od 2022 pláště až 50 mm) a GT Grade (pláště max. 43 mm).

      0 0
      • pazda  

        Aha, tak ten Topstone taky vypadá dobře :) něco si o něm počtu

        0 0
    • zirecek  

      Zkus se podívat na: Grail CF SL 8:

      https://www.canyon.com/…-8/3096.html?…

      Váha 8,96 kg, dvouplacka, dvouplošníková pohodlná řídítka s více úchopy, dobře tlumící sedlovka, možnost širších plášťů, dvě barevné verze. Dle mne ideální volba za 80 tis. Kč. Otázkou je dostupnost, píšou přelom roku.

      1 0
      • Jano86  

        Tiez som na neho pozeral ale vsetko parada len to kormidlo :/

        0 0
        • pazda  

          No presne :) Podle me taky celkem ideal, ale dvojplosnik mi do oka zrovna nepadnul. A taky nemoznost riditka v pripade potreby vymenit, by me stvala.

          1 0
          • zirecek  

            Předsudky, jste konzervy, klasické (ne)zdůvodnění něčeho nového co vypadá jinak… :-) Proč bys měnil řidítka?

            0 0
            • TK75  

              Přitom nemožnost s něčím hnout je úžasná…kolik peněz to ušetří :-D

              6 0
            • pazda  

              Jaký důvod potřebuješ k tomu, ze se ti něco nelíbí? Každý na to muže mit jiný názor :) chápu, ze se ti třeba libi, ale za me to vypadá divne.

              Protože třeba nemusí časem vyhovovat, jinými slovy nechci se o tu moznost připravit.

              1 0
              • zirecek  

                Dle původního příspěvku jsem myslel, že ti jde primárně o techniku, funkčnost. Proti důležitému aspektu „módní policie“ nemám co říci, respektuji, že se ti nelíbí a je to pro tebe hodně důležité.

                0 1
                • pazda  

                  Ono jde primárně o pohodlí, ale kolo se mi musí i líbit. I Multipla byla pohodlný a prakticky auto, ale kvuli vzhledu to prodejní hit zrovna nebyl.

                  0 0
            • Jano86  

              Radsej budem konzerva jak sa na to pozerat kazdy den ze se mi to neliby

              0 0
            • krabica  

              Třeba, protože nevyhovuje tvar, stack, reach, flare, váha…

              0 0
      • Bobbybike  

        Narazí na průchodnost plášťů, grail 34 mm s odřenýma ušima.

        0 0
    • Pavell  

      S Grizlem CF SL 8 neudelas chybu. Mam na nem najeto skoro 4000km a nemenil bych. Prorizla sedlovka tlumi skvele. Pokud jej vybavis 50 bezdusemi a vhodnym tlakem, pochyta kde co. Navic skvely pomer cena – vykon, kde dostanes za tuhle cenu asi i nejlepsi komponenty. Ram je opravdu robustni a pokud nejsi strizlik, tak se to urcite podepise na zivotnosti kola jako celku.

      0 0
      • Singlespeed  

        Grizl má supernepohodlný rám, tlumí jen gumy a dvojdílná sedlovka, která má tendenci časem vyluzovat pazvuky. Kdo chce opravdu pohodlí, musí vybírat jinde nebo vzít Grizla s odpruženou vidlou..

        3 0
        • pazda  

          Zvláštní, ze s tou sedlovkou existují dva tábory, jeden tvrdí, ze v ni lupe a druhy, ze je naprosto bez problemu, tak teď nevím :-D

          0 0
          • Singlespeed  

            Máme doma dvě sedlovky a zlobí obě. Zjistil jsem že hodně záleží na způsobu upevnění sedlovky v rámu. Zrovna to bezobjímkové u Grizlu lupání vcelku podporuje a šroub je potřeba zarvat mnohem více než je doporučený moment.

            1 0
            • jkcz  

              Muze to byt skutecne ramem a zpusobem uchyceni. Mam hlinikovou krosku od Cube a po 5 letech zadne pazvuky od sedlovky nejdou (original Ergon)

              0 0
          • Pavell  

            Ja mam tedy pouze jednu a jeste nezakrupala.

            0 0
          • zirecek  

            Za mne dva roky bez lupání a bez servisu.

            0 1
      • pazda  

        Grizl byl prave můj favorit, ale znejistela mě ta sedlovka a prý Canyonu častěji praskaji rámy, jen nevím jestli je to i případ Grizlu.

        0 0
        • Pavell  

          Pred rokem, kdy jsem Grizla kupoval jsem tu praskani Canyon CF ramu hledal. Pokud si pamatuji, tak slo vyhradne o HT modely. U Canyon silnicek, endurance nebo gravelu si nepamatuji, ze by tu praskly ram nekdo zminoval ?

          A co se tyce toho pohodli, nejlepsi je to zkusit sam a projet to.

          0 0
          • TK75  

            I kdyby, tak záruka platí ne :-)

            0 0
            • Pavell  

              Pravda, ale jakakoliv reklamace u Canyonu s posilanim krabice by mne dost otravila…klepu na drevo, ze mne to zatim nepotkalo…o)

              0 0
              • zirecek  

                Kdežto reklamace v obchodě je radost, :-). Šestiletá záruka na rám pro prvního majitele je určitá jistota.

                0 0
        • zirecek  

          Když budeš řešit intenzivně každý žblept na internetu, že někomu něco nesedí nebo skřípe a praská, tak nekoupíš nikdy nic.

          Tohle bude na dlouho, přitom to zpočátku vypadalo, že máš skoro jasno, :-).

          0 0
          • kadlec  

            Zase, kdyz nic nekoupi, hodne usetri. :)

            1 0
          • Pavell  

            A tak zase 80 litru…to si zaslouzi trochu rozkecat.

            0 0
            • pazda  

              Asi tak, není to úplně malý rozpočet a kolo nestridam co dva roky :-)

              0 0
              • kadlec  

                Tak si musis delat radost casteji :)

                Me v prosinci prisel Lux a zitra prijdou 2 kousky Grail CF. To bude radosti

                0 0
              • Pavell  

                A kdyz pak casem zainvestujes kolem 20 treba do EIE karbon zapletu, budes mit paradni svezeni od silnice az po kamenite lesni cesty.

                0 0
                • kadlec  

                  No, ty prijdou v utery :). To pak clovek investuje, dela si radost …

                  1 0
                • pazda  

                  Spis jsem koukal na ZIPP 303s :)

                  0 0
                  • kubad  

                    fajn jen násobné dražší, ale pokud máš rozpočet , proč ne

                    0 0
                  • Pavell  

                    Paradni zaplety, ale ja chtel primarne na DT Swiss 350 nabojich a to nevim jestli nekdo naplete a pokud ano, tak to bude 26–28 ? A koukam, ze ty Zipp maji pasku, takze rafek s dirami ? EIE jsou i rafky bez der, kde odpada nutnost pasky pro bezduse…

                    1 0
          • pazda  

            Kdybych měl jasno, tak se tu neptam :-D Praveze mi na konci vypadlo par modelu, mezi kterými se mi uz těžko rozhoduje.

            0 0
    • vojta2004  

      Ahoj, pouštím do světa svého GT Grade (viz. profil). Sice je to jednoplacka, ale kolo je velmi komfortní.

      0 0
      • pazda  

        Na me je to stejne male :) mam skoro 2m

        0 0
        • Pavell  

          No to jsi kus chlapa a pocitam, ze i vahu mas asi nad prumer TdF. Ja jsem oproti Tobe prcek se 186 / 94…ale i tak jsem sel prave do robustnejsiho Grizla. U Tebe by to mela byt povinnost…o)

          0 0
          • pazda  

            Spis jsem hubenour, vahove do 80kg :-) v tomto bych s žádným kolem asi neměl mít problem :-)

            0 0
        • Jano86  

          Ja mam 196cm 110kg a moj sup komfortny na mna…plus sa cudujem ze som este nechytil osmicku..jednoducho drzi to !

          1 0
    • pumpy  

      Mrkni na Rose backroad…ten se me libi, ale nakonec si stavim Grizla

      https://www.rosebikes.com/…vel/backroad

      0 0
    • Etern1ty  

      Já mám kolo odsud https://www.quintbike.cz/…nt-gravel-23 Cena byla super a po roce a půl ježdění jsem nadmíru spokojený.

      0 0
    • Jano86  

      co si vybral nakoniec?

      0 0
      • pazda  

        Zatim to asi vypada na Grizla, ale jeste me hloda myslenka trochu priplatit za Meridu Silex 8000+ s Di2 GRX

        1 0
        • jIrI___  

          Ber elektriku, oproti mechanice je to úplně někde jinde. Je to něco jako hydraulické brzdy, jednou zkusíš a nechceš jinak.

          2 0
          • Jano86  

            a ked sa vybije niekde v terene jak sa tom riesi?2023 planuju teez

            0 0
            • virtualcop  

              Za prvé to dává vědět ještě dost dlouho, před reálným úplným vybitím (většina lidí na tom zvládne ještě klidně „celodeňák“), v případě totálního vybití a nouze stačí připojit třeba powerbanku na opravdu pár minut a máš nabito minimálně opět na celý den.

              Dost lidí se té výdrže bojí, jakmile to reálně mají a vyzkouší, tak zjistí, že to skutečně není problém.

              Jednou za týden (při opravdu velkém nájezdu) nebo pro většinu „normálních“ lidí jednou za měsíc na nabíječku a nemusíš nic řešit.

              1 0
            • zirecek  

              Elektrické řazení je budoucnost ve většině případů, stejně jako rozvoj hydraulických kotoučových brzd. Škoda, že Shimano zaspalo a nenabízí obdobné řešení jako Sram.

              2 0
              • pazda  

                Moc se v tom neorientuji, ale co ma Sram lepsiho?

                0 0
                • ladys  

                  Baterii u každého komponentu a nemá dráty. Někdo v tom výši výhodu někdo zas nevýhodu.

                  0 0
                  • pazda  

                    Aha, no asi by me nebavilo to nabijet vsechno zvlast :) Shimano s tou velkou baterkou v sedlovce mi neprijde jako spatny napad

                    0 0
                    • kubad  

                      s tou kupou kabelů jo

                      0 0
                      • ladys  

                        U nových kol je vidět kousek kabliku u prehazky a smyku. To je traga…

                        0 0
                      • pazda  

                        Jsem ajtak, tak jsem na kabely zvykly :-D

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Mám doma jak Shimano Di2 tak Sram AXS, obojí funkčně špička, ale jednoduchost Sramu je prostě bomba a když si člověk není jistý výdrží baterie, tak si jednoduše strčí náhradní malinkou baterku do kapsy a vyřešeno. GRX Di2 je složité jak jaderná elektrárna, když jsem si chtěl vyměnit řídítka za širší, vylezl na mě takový chumel hadů, že jsem si to raději hned rozmyslel a vše zase poslušně schoval pod omotávku :-) .

                          4 0
                          • kubad  

                            přesně tak, i když nové 12sp je lepší už nemusí kabely k pákám, zase pecka tam dostat novy soft

                            0 0
                          • Pebe  

                            chumel hadů? A schoval pod omotávku? To se musí prima držet :-D

                            0 0
                            • Singlespeed  

                              Hadi jsou mnohem tenší než bovden, takže se pod omotávku schovají snadněji a úchopu nevadí. Navíc jich zase tolik není (trošku jsem to zhyperbolizoval), ale drbat se mi s nimi i tak nechtělo.

                              0 0
                              • Pebe  

                                na to jsem reagoval, že když chceš, tak máš pod omotávkou jeden kablík a ten se vedle brzdy schová že o něm ani nevíš ;-)

                                0 0
                                • virtualcop  

                                  A když máš správně „děravý“ řídítka (DI2 ready), tak ani chumel hadů, ani kablíky pod omotávkou moc mít nemusíš :)

                                  U té 12sp. je trochu výhoda, že páky mít prostě spojené kablíky nemusíš. Ten firmware s nutností mít připojenou páku má být snad jen tenhle „první“, pak se Shimano prsí, že už to půjde do pák vzduchem – nebudou se muset při flashování zapojovat kabely. Instalace samozřejmě větší opruz, než AXS, ale zase – kdo už si to jednou udělá, nebo to rovnou na kole má, toho to pak moc trápit nemusí.

                                  0 0
                              • virtualcop  

                                Tak ještě před pár lety jsi pokud vím prohlašoval něco v tom smyslu, že elektrika ti na kolo nesmí :D)

                                Ale chápu, že doba pokročila, kdo chce nějakej novej a vyšší model osazení, tak musí elektriku strpět a jiná cesta moc nevede (nepočítám li Ekar a pár dalších věcí, které nejsou úplně mainstreamové).

                                Ale tak nějak se mi zdá, jak kdyby s příchodem AXS (kterej jak opakuju, je samozřejmě na instalaci pohoda) by se každej měl bát pár drátků a propojek – u 11sp. je jich víc, díky nutnotnosti připojení k pákám, ale pokud je rám na Di2 průchozí a připravenej ve správných místech, furt mi ta instalace připadá vcelku jednoduší, než vyměřovat a tahat bowdeny. A stejně tak i třeba s výměnou řídítek.

                                0 0
                                • Singlespeed  

                                  Elektriku jsem nechtěl, ale koupit něco lepšího bez elektriky a bez toho, aby se člověk musel kadit se superintegrovanými lanky zabudovanými v rámu už prostě nejde. Lanka jsou už úplně out, s tím nenaděláme nic. Tak se sice při bzučení přesmyku osypávám, ale postupně si zvykám :-).

                                  0 0
              • virtualcop  

                Tak není to tak elegantní a jednoduché na instalaci jako SRAM, na druhou stranu ve 12sp. už není potřeba tahat kabely od pák a spojení jen šaltru, baterky a případně přesmykače, už na instalaci a spolehlivost provozu není asi žádný problém. Řešit pak nabíjení jen jedné baterky přes USB kablík může být v určitých situacích příjemnější, než nutnost řešit nabíjení externích baterek na „speciálních“ nabíječkách. Ale tak alespoň je na výběr a každej se může rozhodnout, co mu víc vyhovuje.

                1 0
                • pazda  

                  Nabíjet se tedy dá přes USB? Čili na cestě z powerbanky by to nouzově šlo. Na Grizlu i Silexu je 11s, pokud by tedy měl být 12s v tomto jednodušší, tak bych asi vydržel než to výrobce začne osazovat.

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Čekám, že Shimano přijde co nevidět s 1×12 polobezdrát gravel sadou.

                    0 0
                    • pazda  

                      Snad tedy ano, jen by se mi asi víc líbila 2×12 :) plánuju střídat i silniční záplety

                      0 0
                  • virtualcop  

                    Jo, 11sp. Di2 má takovej spešl kabel a musí to jít přes tu jejich nabíjecí krabičku, ale ta může bejt napájená klidně z powerbanky, u 12sp. je jinej kabel a konektor, ale ten může jít přímo do USB (opět klidně powerbanka).

                    Primární rozdíl 11sp a 12sp Di2 je v tom, že u 11sp. musí být sada propojená až do pák (trochu složitější na instalaci a s nutností kabelů v řídítkách/pod omotávkou, u 12sp. je propojený kabely jen zadní šaltr k přesmykači a to vede do baterky – obvykle v sedlovce). Pro provoz defakto žádný rozdíl, pokud už je to na kole.

                    S GRX 12sp. Di2 se asi počítá a předpokládám obě varianty – jak 1×12, tak 2×12. Kdy to ale bude reálně vypuštěno a pak osazováno, to ví asi jen u Shimana :)

                    0 0
                    • pazda  

                      Super, díky za rozsáhlé info :) Koukám, že páky mají extra malé baterie. Super řešení, bez kabelů a kdyby baterka došla, nebude asi problém ji vyměnit v terénu. Tak nakonec to asi odložím a počkám si na tuto sadu :)

                      0 0
                      • virtualcop  

                        Jo, měly by vydržet 1.5–2 roky, v Ultegře je jedna, ve 105 jsou dvě (v jedné páce) a jsou to CR1632, tak nějak předpokládám, že v GRX 12sp. budou asi taky dvě do páky. Nicméně obyčejná baterka za 30 korun, co možná maj ve skoro každý vietnamský večerce, ve specializovaném elektru určitě. Nic speciálního, bohudík :)

                        Jen se připrav na to, že pokud chceš vyloženě čekat na 12sp. GRX, tak to klidně může být až třeba za rok :)

                        Zatím jsem myslím neviděl ani nějaké spekulace, jak to bude vypadat, co to bude umět atd. Což obvykle znamená, že to jen tak za pár týdnů dostupné opravdu nebude :)

                        0 0
                        • pazda  

                          Rad si počkám na něco co bude mít větší smysl :) mám na čem jezdit a letos už je stejně sezóna v plném proudu :) A libi se mi na tom to ovládání Garminu :)

                          0 0
            • kubad  

              proč by se ti to mělo vybít?

              0 0
          • pazda  

            Trochu jsem se bal, ze to tak dopadne a nakonec dam za kolo dvojnasobek :-D

            0 0
            • zirecek  

              Proto si ale založil toto vlákno, aby si dostal dostatek smysluplných i nesmyslných argumentů k tomu, aby si mohl učinit důležité rozhodnutí, že potřebuješ výrazně lepší kolo, :-D.

              Děkovat nám nemusíš, máme to podobně a jsme za to a za sounáležitost kolegů z b-f rádi, :-).

              0 0
              • pazda  

                Bomba no, říkal jsem si že celkově (kolo+záplety) bude cca 100k a nakonec se pohybuju na hranici 160k :-D ale dál už nepůjdu, i tak je to na moje ježdění overkill :-D

                0 0
                • McBlacky  

                  A za 170 uz je tahle pilka na force asx ;)

                  1 0
                  • pazda  

                    Pěkný, ale to už bych měl bez druhých zápletů :-D s nima už by byl rozdíl v ceně dost znát.

                    0 0
          • TK75  

            Něco jako kvalitní anální sex

            0 0
    • macebo  

      Aktuálně prodávám svého Grizla, kdyby náhodou… Je to CF SL 8 Suspension. Pohodlnej je nejvíc. :) S varia radarem nemám na sedlovce žádný problém ani v tvrdším terénu. Kolo je popsané na profilu a cena základu (mám hromadu dalších věcí) asi 67 tis. Kolo mám půl roku, velikost M.

      0 0
      • jIrI___  

        Za co měníš, nějaké MTB?

        0 0
        • Deadlift  

          Za jiné HT asi:)…pardon:)

          0 0
        • macebo  

          Mám objednaného Moondrakera Chrono Carbon na občasný vyjížďky, končím ale spíš ze zdravotních a rodinných důvodů. Už prostě nemůžu trávit hodiny v sedle a to gravel, z mého pohledu, vyžaduje.

          0 0
          • pazda  

            Z rodinných důvodů? Manželka nenechá jezdit? :) Já jsem na tom teď s ježděním taky bídně kvůli 15měs. dceři, ale vždycky se to dá nějak udělat. Jezdí se mnou ve vozíku nebo jezdím třeba v 5h ráno před prací případně rovnou do práce. Už jednou jsem se kola na roky vzdal protože to prý žere moc času, ale stejně jsem se k tomu vrátil, především proto, že je to dokonalý čistič hlavy a navíc jsem za pár let strašně shnil :D

            1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.