• SvoobyTD

    Ahoj parto,

    rozhoduji se koupit nové kolo a jak již název napovídá, disponuji rozpočtem kolem 30k…

    Hledám a pročítám už měsíc všechno možný, leč nemohu se dobrat k něčemu, co by mi vyhovovalo. Když už na něco kápnu, optám se odborníků a jeden řekne to a druhý ono a já se pak vracím s výběrem na začátek :-(

    Takže…líbí se mi tohle

    http://www.merida-bike.cz/…y-900-d-2012

    ale zase nevim, jestli celopéro za tyhle prachy má cenu nebo radši zůstat u HT…

    Předem díky za vaše tipy, rady a komenty :-)

    Svooby

    0 0
    • Kamikaze 591  

      Jak si velký?

      Jinak jestli HT nebo full si musíš rozhodnout sám, ale i full se za takové prachy dá pořídit celkem slušný. HT bude samo lépe vybavené.

      0 0
    • Seky  

      No trochu nechápu proč, když se rozhoduješ mezi fulem a HT, si vybíráš fula se 140 mm zdvihu. To je pro úplně jiný pojetí jízdy než na HT. Když tedy nevíš jestli HT, nebo full, šel bych do nějakýho fullu s menším zdvihem, tak 100 mm. Když projdeš výprodeje tak se dají sehnat ještě občas i takovýdle pěkný kousky (je to sice přes limit, tak mě za to nekamenujte, jen dávám příklad, zajímavá je tam ta sleva).

      Jinak ani ta Merida v tvým odkazu není špatná, jen je potřeba si ujasnit jestli 140 mm zdvihu je pro tebe to pravý, aby si z toho pak nebyl zklamanej, že to je těžká líná mrcha co se houpe.

      0 0
      • SvoobyTD  

        Sleva je hodně sympatická :-) Ale velikost rámu by mi asi nesedla…

        0 0
        • Seky  

          Tak já mám 176 cm a jezdím 17,5". Na druhou stranu právě nějký 21" by se ve výprodejích mohli najít spíš. To, že tady mají 19,5" (jednu z nejprodávanejších velikostí) je takovej malej zázrak, tyhle velikosti bejvaj vyprodaný nejdřív.

          0 0
    • Zerocool  

      v této cenové hladine bych nové kola vubec neresil, pokud se rozhodujes mezi ht nebo full, tak ful se zdvihem tak 10´-110

      0 0
      • SvoobyTD  

        A mohl bys mi prosím nějaké takové ukázat? :-) Díky!

        Už jsem hledal kde se dalo, ale je mi jasné, že někteří lokální prodejci jsou při vyhledávání ve fulltextu špatně dohledatelní…

        0 0
        • alinceb  

          Haibike Sleek Marathon SL30 – nevidím na něm žádné vyloženě slabé místo. Snad jen brzdy by se časem daly vyměnit za Deore nebo SLX…;)

          0 0
          • SvoobyTD  

            To vypadá hodně solidně :-) Nějaký zkušenosti s tímto eshopem?

            Díky :-)

            0 0
            • alinceb  

              S e-shopem ne, ale sem tam chodím k Bradskému něco kupovat do kameňáku. Je to takový vykuk. Pošli mu maila, doptej se na nějaké podrobnosti a pak zkus, jestli ti nesleví ještě něco. U celých kol by se s ním mohlo dát smlouvat…teda aspoň na živo se s ním normálně smlouvat dá…:)

              0 0
              • Zerocool  

                sel bych do karbonu komplet

                0 0
                • alinceb  

                  Pokud ho někde v téhle cenové relaci seženeš, tak prosím. Bohužel výprodejové fullcarbon Sleeky, co měl Němčík a Kubica, jsou už dávno vyprodané…

                  0 0
          • SvoobyTD  

            Jo tak pěkný kolečka :-) Ale jsou na mě malý…když jsem koukal na svou velikost, tak tam nic moc není… :-( Každopádně díky za tip, i tak se dá nakupovat a ušetřit :-)

            0 0
            • pedro99  

              Mohu ti nabídnou moje kolo. http://sport.bazos.cz/…likost-L.php

              0 0
            • Lada,s  

              Ta výška která je na Cyklobazaru udávaná je trochu nesmysl, konkrétně třeba:

              M / 17–18" / do 48 cm / 160–170 cm

              Přitom velikost M se dá normálně jezdit i při 175 cm.

              Takže bych se řídil spíše velikostí S, M, L…atd než těma centimetrama.

              To znamená že třeba ty první dvě kola v L-ku by na tebe byly akorát

              0 0
              • Zerocool  

                presne tak je treba se podivat na geometrii… na stranky vyrobce (prodejce)

                0 0
            • Zerocool  

              jak male mas 187 L v klidu ja mam 188 a taky jezdim L az XL (20–22)

              0 0
            • SvoobyTD  

              Je mi to jasný a právě proto bych třeba upřednostnil osobní návštěvu na kamenné prodejně.

              0 0
              • Zerocool  

                vsak kolo taky nekupuj na dobirku (bazar) ale udelej si vylet k cloveku, ktery to prodava…

                0 0
            • jIrI___  

              Je to hlavně o geometrii celého biku. Já třeba měřím 188 cm a mám bika 18,5".

              0 0
              • SvoobyTD  

                Já vím, že mám dlouhý nohy :-)

                0 0
                • Zerocool  

                  nejde o nohy ale o horni trubku na haibike se vyser je to hlinik

                  0 0
                  • alinceb  

                    Člověče koukám na tvoje bajky a je to samá hlína. Copak, že ti najednou hlína nevoní? U fullu je důležitější systém odpružení a materiál zadní stavby, než materiál rámu…;)

                    0 0
                    • Zerocool  

                      moje biky davno nejsou to co jezdim, uz se mi to tady nechce davat, podivej se, kdy jsem to vkladal 2008? myslim, jenze dnes jsou ceny jinde za ty kola (3×HT) co mam v profilu jsem dal v prumeru cca 60–70 tis. dnes mas za 60 tis HT raketu v carbonu… ted mam treba fulla merida 96 carbon…apod…

                      0 0
                      • alinceb  

                        Já sem ale myslel, že se tu od začátku bavíme o kole za 30k a ne za 60k. Za 30k bude mít buď něco olítaného z bazaru, nebo možná karbec 29er od MRX poskládaný od scalara a nebo nějaký rozumný 26er full, ale v hlíně.

                        0 0
                        • Zerocool  

                          psal i HT

                          0 0
                          • alinceb  

                            Ale HT asi spíš 29er, jestli to dobře chápu…

                            0 0
                            • Zerocool  

                              psal? nechce se mi to cist ale pro 187 26 v klidu ne?

                              0 0
                              • SvoobyTD  

                                Já co mam tak zjištěno, tak s tou výškou je to na pomezí – jestli 26 nebo 29…záleží asi kde se jezdí…

                                0 0
                                • alinceb  

                                  Až přijdou 29er militanti, tak budou tvrdit, že nezáleží na výšce a 26er vě. 29er si volíš podle toho, co ti vyhovuje.

                                  Každopádně ale 26er v 21" už jsou celkem štafle.

                                  O výhodách/ne­výhodách 29eru se tu napsalo už hodně. Každopádně pokud nejezdíš nějaké brutálně technické pasáže, tak bych šel právě do 29eru. Za 30k se dá pořídit už hodně solidní skládačka. Já stavěl za 33k tohle – rám se dá ještě v pohodě sehnat, některé díly by se daly obměnit, aby ses vešel do limitu. Případně se může obrátit na scalara – ten by v téhle ceně mohl umět nabídnout carbon od MRX s Rebou. A kdybys chtěl full, tak by se dalo vymyslet asi něco jako jeho Thomus Singlerider

                                  0 0
                                  • SvoobyTD  

                                    Já nejsem zas až takovej profík, abych si stavěl kolo…moje maximum je nafouknout gumy :-D A proto bych pro začátek upřednostnil sestavenou sériovku…

                                    0 0
                  • SvoobyTD  

                    Vidíte a to je přesně ono, jeden ho a druhý čehý :)

                    Nicméně neberte to špatně, velice si cením každé vaší rady;-)

                    Ale bylo by fajn napsat, proč si to tak myslíte…:-)

                    0 0
                    • Zerocool  

                      protoze vysunes sedlovku ale ramovku nenavaris

                      0 0
                    • Azmir  

                      Jestli fulla nebo ht, to si musíš rozhodnout sám, nenech se tu oblbnout lidma, ti co jezdí HT ti budou nutit HT, ti co jezdí fulla tak ti budou nutit fulla,u obou jsou jak chrtí kategorie, tak spíš kola na pohodu, taky carbon vs hliník, u nového fulla nebo ht na carbon dosáhneš celkem těžko, hliník v téhle kategorii spíš, ještě si nám víceméně neřekl co jezdíš, spíš les, cyklostezky, máš v plánu závody? Výlety do hor, Alp nebo spíš pohodové vyjíždky?

                      0 0
                      • SvoobyTD  

                        Jezdím tak nějak všeho chuť…od města, přes cyklostezky po tu a tam nějakej sjezd…ale ne po asfaltu…závody asi taky ne…

                        0 0
                        • Azmir  

                          Tak pokud to nějak extra nehoníš, ani moc nejezdíš po asfaltzu, tak bych klidně šáhnul po té meridě z tvého odkazu, není tam vyloženě žádné slabé mésto, všechny komponenty jsou vyhovující, to kolo je tank, projedeš s tím vše, i delší vyjíždka nebude problém.

                          0 0
                        • marek_K2  

                          Ja som do minulero toka teren moc nejazdil(mal som len kros a priatelka a lacne HT) ale zacali sme a chceli sme lepsi bajk . Uvazovali sme aj nad fullmi ale povedali sme si naco ved vsetko sa da odjazdit na HT. Tak sme si povedali ze si kupime slusne HT za ±30000 . Tak sme aj v aguste minulero roka urobili. Zacali sme jazdit viac teren, nejake singlace a tak, jazdenie cisto pre zabavu, ziadne zavody. Jazdime aj cisto asflat + max polnacky niekedy. A som rad ze teraz su uz tie HT predane aj ked som na nich za ten kratky cas dost prerobil a na tuto sezonu uz mame objednane 120ky fully. HT je na pohodove jazdenie cisty kostitras. Pokial si mozes dovolit slusny full tak nad HT ani neuvazuj. To je moj nazor :-)

                          0 0
    • baddik  

      Ahoj.Nabízím tady na bazaru celoodpružené kolo GT MARATHON CARBON EXPERT velikost L.Ujel jsem na něm max. 200km.Byl jsem zvyklej na geometrii kola Author Revolt.Po ujetí 200 km s GT jsem zakoupil opět Authora ale celoodpružené.GT mi stojí v bytě a nemám pro něj využití.PC 75000,–kč,prodávám ho tady za 38000,–.Rozumné dohodě o ceně se nebráním.Ještě 1 rok v záruce,doklady o koupi samozřejmostí.Možno vidět a vyzkoušet v Českých Budějovicích.Kolo je jako nové!Pavel

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.