• BBiker

    Zdravim Chci požádat všechny, kdo v tomhle mají přehled, o radu ohledně horského kola pro babu kolem 15ti tisíc. Jedná se mi o doporučení použitých komponentů, ale klidně i celých sestav. Nechci koupit nejaké šméčko, které jen vypadá dobře. Díky za pomoc, BB

    0 0
    • Lister  

      nějak jsem nepochopil jestli má jít o kompletní kolo nebo návrh komponentů na stavbu kola?????

      0 0
    • Fak  

      No konkretni kola vyhledavat nebudu, ale par veci bych poradil: v tehle cenove skupine bych asi jeste bral neco s veckama, kotoucovky (hydrauliky) by v teto kategorii nebyly spravnou volbou. Dalsi vec je vidla – za tuhle cenu tam asi muzes cekat nejakou Suntourku. Hlavne neber RST vidle, jsou fakt k nicemu.

      0 0
      • BBiker  

        diky. Takovy druh informaci presne potrebuju.

        0 0
        • Lister  

          no ale oni ti moc nepomůžou, protože jestli nechceš vypláznout přes 20 tis tak tam stejně ten Suntour nebo RST bude :)

          0 0
          • BBiker  

            jasne, necekam zazraky. Ale treba mi nekdo poradi, kterej Suntour je nejlepsi

            0 0
            • Lister  

              já je nechci nějak hanět, ty vidlice nebudou nějak výrazně horší než konkurence v dané cenové relaci, prostě za ty peníze to moc funčkní asi nebude, ale třeba mě někdo vyvede z omylu – jinak RST nepracuje žádná, mám odzkoušeno a měl jsem jednu z nejdražších.....

              0 0
              • BBiker  

                ok, RST nebrat. Mam na ne stejny nazor

                0 0
              • el-nino  

                zdravim, moje pritelkyne ma RST Gila TnL, to neni nejvyssi model a na jeji potreby, to bohate staci. A tohle kolo bude taky pro babu, ktera predpokladam nebude zrovna silenec ve sjezdu. Navic me nepripada ze ma tahle vidlice nejaky hrozny chod atd. Navic je hodne levna na udrzbu…

                0 0
                • Lister  

                  co všichni máte s těma sjezdama ?????

                  0 0
                  • BBiker  

                    no po rovine, nebo do kopce to moc neuzijes

                    0 0
                    • Lister  

                      aha tak to jezdím asi nějak divně :o?

                      0 0
                      • BBiker  

                        asi jo

                        0 0
                        • BBiker  

                          nicmene, jde mi tu uplne o neco jineho..

                          0 0
                          • Lister  

                            já myslel, že ti jde o slušné kolo pro holku ne ??

                            0 0
                          • el-nino  

                            jasny vratme se radeji k puvidni otazce, ten superior ma peknou sestavu, napr ma brzdy avid (ne shimano), coz je dobre, jsou pevnejsi a maji lepsi ucinost. Je to 9 kolecko, coz v tehle cene taky neni zvykem. Ale ja bych se treba jeste podival po nejakych lonskych modelech… ted po zime budou velke slevy…

                            0 0
                            • Lister  

                              Je to 9 kolecko, coz v tehle cene taky neni zvykem

                              …naštěstí, protože to znamená, že se pak musí bohužel ušetřit na mnohem důležitějších místech.........ad Véčka – je úplně jedno co tam je, nejdůležitější jsou špalky.

                              0 0
                  • el-nino  

                    no a podle ceho si jinak poznal ze je RST spatna? Jako jinak nez ze ji das za usi ve sjezdu asi ne, protoze po polni ceste nebi lesni pesine moc nemuzes poznat jestli ma vidlice dobre pruzeni/ tlumeni.

                    0 0
                    • Lister  

                      opravdu si tohle myslíš???

                      0 0
                      • el-nino  

                        uz to spolu neresme a radeji se vratme k puvodni otazce. ale jako myslim, po rovine ti funguje vidlice +/- stejne. Pokud to teda neni elastomer, to nema zadnou citlivost, ale tenhle osvedceny system olej/pruzina ma dobrou citlivost bohuzel na ukor hmotnosti, ale to si t tehle cenove relaci nevyberes…

                        0 0
                        • Lišák  

                          Ani po rovině (mimo roviny absolutní), nefungují vidlice stejně. Zks si přejet nějakou roletu s hrbolkama do 2–3cm na různých vidlicích.

                          A osvědčený systém olej-pružina v žádném případě nemá „VŽDY“ dobrou citlivost.

                          0 0
                      • kurýr na bajku  

                        Co tady děláš vlny, ty woe ? Sem dycky řikal, že RST je lepší :-DDD

                        0 0
                  • MlokCZ  

                    Taky mi fascinují ty věty na její potřeby ta vidlice stačí. Já si to pak přeložím do reality. Při jejich stylu jízda vidlice naprosto nefunguje.

                    0 0
                    • Lister  

                      no asi tak :)

                      0 0
                    • BBiker  

                      je mi to jasné. Abych to shrnul, vidla musi pri jejim stylu jizdy a hlavne pri jeji vaze fungovat, aby tam vubec mela smysl. Zapomenme teda na chvili na otazku celeho kola a doporucte mi, jakou vidlu tam pripadne pak dokoupit.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        V téhle cenové kategorii bude s citlivou vidlicí velký problém, aby dobře chodila u lehčí váhové kategorie a ještě k tomu byla málo progresivní kvůli jízdnímu stylu (protože když to ve sjezdu vůbec neprasí a nikde neskáče, tak u progresivnější vidlice využije půl zdvihu).

                        U kola do 15k neřešiltený problém. Já doporučuju na vidlici nebrat ohled vůbec a soustředit se na zbytek. A pokud ji bude ježdění bavit, tak vidlici pak vyměnit.

                        0 0
                        • BBiker  

                          jasně, taky bych radeji pořešil ten zbytek. Vidlice se muze vymenit kdykoli (pripadne typy na pozdejsi vymenu vidlice taky uvitam:-) Jinak, nejedna se o bikerku zacatecnika, omlouvam se, mel jsem to upresnit uz driv

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Z vidlic asi nejspíš Toru nebo Recon, ale pokud by na kole už měla být, tak by se muselo za kolo připlatit.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              A pokud kupovat vidlici samostatně, tak upravený Epicon od Milana, případně ještě lépe Axon (ale ten by vyšel na víc).

                              0 0
                              • kurýr na bajku  

                                Nebo si můžeš nechat postavit Spyder, či MXM na zakázku s Torou a na čistým Aliviu. Barvu si vybereš a je to lepší než laborovat s Deore…

                                0 0
    • prozac  

      Co vybrat něco z výprodeje (třeba www.bradsky.cz/index.php?…)? A ušetřené peníze investovat do výměny vidlice? Ale je pravda, že většinou nejsou červená :-)

      0 0
    • el-nino  

      Jinak kdyz jsem kupovla kolo ja v tehle cenove kategorii, tak jsem se dival na kvalitu ramu, jestli je to slitina 7005 nebo 6061, 7005 je lepsi. Jestli je ten ram ztencovan, popripade jestli ten dany ram vozi nejaky vysi model. Dale me celkem zajimalo stredove slozeni, tzn. jestli je tam klasicky ctyrhran ci „tisicihran“ napr. octalink (shimano) nebo ISIS (truvativ) atd…

      0 0
      • BBiker  

        co se tyce stredoveho slozeni, ktere je lepsi?

        0 0
      • MlokCZ  

        Tak tady nesouhlasím téměř s ničim.

        Materiály se tu probíraly podrobněji a rozhodně bych nehleděl na to jestli to je 7005 nebo 6061 (vůbec neplatí že rám z jedné z těch slitin bude lepší). Posuzovat se musí konkrétní rám.

        A Octalink bych taky nebral, to je podle mě ze všech systému nejhorší výběr. To už raději čtyřhran. Ideálně integrovaná osa, ale to už bude většinou jen na dražších kolech.

        0 0
        • Fak  

          ja jsem zase slysel (v cykloprodejne) ze octanlink je lepsi nez 4 hran. Osobne se v vyhodach/ne­vyhodach nevyznam

          0 0
          • MlokCZ  

            Můžeš pohledat v historii. Octalink x 4-hran se tu řešilo dost.

            0 0
        • kurýr na bajku  

          Já si naopak myslím, že nemůže být nic horšího než integrovaná osa. Tuhý je to pěkně, ale poruchový o to víc. Můj favorit je taky čtyřhran.

          0 0
          • MlokCZ  

            V čem poruchový? Pouze originál ložiska nejsou nic moc, ale ty až odejdou, tak dáš nějaký lepší a ještě za míň peněz.

            0 0
            • MlokCZ  

              A ještě jak u integrované osy zkurvili řetězovou linku (což mi vůbec nevadí), tak si tím aspoň Shimano vyřešilo občas se objevující problémy s přesmykačem (v některých případech nemožnost dobrého seřízení).

              0 0
              • Lister  

                spíš bych řekl, že v některých vyjímečných případech to lze seřídit.

                Kdybych někde sehnal Styla na ISIS s pořádnou osou tak jdu hned do nich.

                0 0
            • kurýr na bajku  

              Ložiska a uložení vlastního středu. Nedávno přišel kámoš do hospy a v ruce držel urvanou kliku HT II Sh LX. Pro mne je to uzavřená kapitola, ale někomu to drží. Nikomu nic nenutím.

              0 0
        • Lister  

          souhlasím s tvým absolutním nesouhlasem, ale důvody jsou jiné, prostě tohle rěšit u kola pro holku za 15tis mi přijde jako naprostý nonsence.

          Důležitá je pouze geometrie rámu aby seděla holce a funkční vidlice a aby to celá nemělo 20 kilo – a jak je té váhy dosáhnuto už je podle mě podružný problém :)

          0 0
        • el-nino  

          nehadam se ze nejde o konkretni ram a jeho geometrii, ale kdyz na drachsich kolech je7005, tak na ni neco bude, potom nechapu proc vzdycky nekdo napise neco typu Ideálně integrovaná osa kdyz to v tehle cenove kategorii neni, ja taky vim ze to existuje, ale neni to v tehle diskuzi podstatne. Snazil jsem se jen naznacit s cim vsim se da setkat, at kdyz potom prijde do prodejny a prodavac mu rekne mato isis, tak bude vecet co to je. Ja jsem se zajimal o vsechny tyhle veci, kdyz jsem kolo kupoval. I kdyz je to relativne levne kolo, i tak se da najit dobra kombinace komponent.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Určitě není možné tvrdit, že dražší kola jsou osazována sedmičkovými slitinami. Jsou i kola na 6061 co se jejich cena blíží 100tis.

            Minule jsem tady četl co prohlásil šéf RB o materiálech, ale s tím prostě nemohu souhlasit a subjektivně se mi zdají kola na 6kových slitinách měkčí. Chápu, že to může ovlivnit mnohem více faktorů, ale stalo se mi to vícekrát.

            0 0
            • el-nino  

              diky no, jsem zase o neco chytrejsi :-) ale muj pripad z ktereho jsem soudil ze je 7005 lepsi, byli rock-machine, 6061 tam maji na tech levnejsich kolech zatimco 7005 na drachsich.

              0 0
    • Lenka.05  

      No já doporučím tohle www.superior.cz/…en/bike.html?… – kupovala jsem u Cykloadam a jde s nimi domluvit zajímavá sleva, kdy tenhle miláček vyšel lehounce přes dvacet tisíc. A je úúúžasnej!! :-) Fakt je, že by tam šlo asi pár věcí vylepšit, no ale za ty peníze…zvaž to, jestli by nestálo si kapánek připlatit. LX/XT, fajnový sedlo, kliky…

      0 0
    • Lenka.05  

      No já doporučím tohle www.superior.cz/…en/bike.html?… – kupovala jsem u Cykloadam a jde s nimi domluvit zajímavá sleva, kdy tenhle miláček vyšel lehounce přes dvacet tisíc. A je úúúžasnej!! :-) Fakt je, že by tam šlo asi pár věcí vylepšit, no ale za ty peníze…zvaž to, jestli by nestálo si kapánek připlatit. LX/XT, fajnový sedlo, kliky…

      0 0
    • Lenka.05  

      No já doporučím tohle www.superior.cz/…en/bike.html?… – kupovala jsem u Cykloadam a jde s nimi domluvit zajímavá sleva, kdy tenhle miláček vyšel lehounce přes dvacet tisíc. A je úúúžasnej!! :-) Fakt je, že by tam šlo asi pár věcí vylepšit, no ale za ty peníze…zvaž to, jestli by nestálo si kapánek připlatit. LX/XT, fajnový sedlo, kliky…

      0 0
      • Lenka.05  

        Bože, omlouvám se za opakování příspěvku :o)

        0 0
      • BBiker  

        diky moc, vypada to dobre. I na tento model jsem uz narazil. Zvazuju, zvazuju… Nechce se mi ale pred 20.

        0 0
        • Lenka.05  

          No já taky původně uvažovala o kole tak kolem patnácti…pak jsem si vybrala za osmnáct…a nakonec koupila tohle. Za dvacet? Asi nejlepší volba, na kterou jsem zatím padla. Ještě jsem kolu nedala za uši někde v terénu, takže ze mne mluví jen nadšení čerstvého majitele, ale…zkuste na něj někde kouknout a pak uvidíte. Ovšem ber moje doporučení jako od holky, co jezdí: do 3tis km ročně, lehčí a středně těžký terén, na brutus sjezdy mne nikdo nedostane. Nejsem žádnej střelec. Chtěla jsem: spolehlivé, lehké a dobře ovladatelné kolo, se slušnou výbavou v základu, se sednoucím rámem (na tý dámský geometrii fakt něco je). A v neposlední řadě…ehm, design a barva jede, žejo:-)) Tož tak…vidlu já neřeším, páč jsem doteď jezdila na zoufalém manitou elastomeru, takže až se s kolem pořádně sžiju, pak budu moct říct, jestli je stávající vidlička ucházející či ne. Brzdy neřeším…véčka jsou gut a kotouče se tam dají dát vždycky.

          0 0
    • mr.antik  

      Tak já se taky přidám, abys nekupoval tuctovky, co třeba takový Scott scale 60 z www.bikestore.cz (cca 17 tisíc) – pokud padne velikost – supr volba. Nebo Scale 70 a časem lepší vidle…

      0 0
    • game_over  

      a co tohle :) www.bradsky.cz/index.php?…

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Příšerná vidle a otřesný kotouče…

        0 0
        • el-nino  

          s kotouci souhlasim, ale vidlice? Sam ji jezdim, teda J2, vubec si neztezuju, jen je celkem tezka. Ale citliva je dost.

          0 0
          • Lister  

            aha tak v tom případě se všechny tvoje výroky o vidlicích vysvětlují :o)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Nová se fakt tváří jako vidlice ,–)

              0 0
            • el-nino  

              jak to myslis? nechapu co ti vadi na mych vyrocich o vidlicich? Me je jasne ze vidlice musi dobre fungovat i na malych hrbolech. A ja jsem psal ze treba i takove RST olej/pruzina funguje dle me dostatecne citlive… s tim nemusis souhlasit, tak tyhle vyroky myslis?

              0 0
          • kurýr na bajku  

            Než poprvé protáhneš kolo nějakým bordelem deštěm a zimou. Jinak uznávám, že nová chodí famózně, ale pak zatuhne a ty se pak už neustále staráš aby se vůbec hejbala.

            0 0
            • el-nino  

              zimu nevim, bordelem jsem ji uz teda protahl, funguje porad dobre. Mam ji zatim prvnim rokem, takze uvidime co se s ni vymrvi…

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Kámoš s ní byl taky spokojenej, ale pak přišla první osmihodinovka v dešti a bylo po srandě. :-(

                0 0
                • el-nino  

                  treba budu mit stesti, ale pri koupi jsem stejne na vidlici moc nehledel, protoze na kolech do tech 20tis jsou si vsechny dost podobne, slo mi spis o ostatni veci. Ja jsem prave pri koupi pocitak ze nebude mic dobra, zatim me mile prekvapila. A kdyz odejde, koupim novou. Ale jakou? Tahle otazka by mohla pripadne pomoct i puvodni otazce…

                  0 0
        • Fak  

          Vidle mi zas tak priserna neprijde, kazdopadne u kotoucu soulas – Hayes Sole nebrat.

          0 0
    • el-nino  

      www.mojekolo.cz/index.php?…

      www.cykloexpert.cz/…-reflex-20--?…

      nasel jsem to v jine diskuzi tady na bike-foru

      0 0
      • Lister  

        lidi nezapomínejte že má jít o kolo pro holku. Záleží jak je vysoká (nikde to tu není uvedeno) ale pokud nemá minimálně 170–175cm tak jí bude pravděpodobně i 17 velká…

        0 0
        • Motyll  

          Pokud vim, tak meri tak 165 cm a ma maximalne 50 kg :) Videl jsem ji jezdit, ma talent. Takze BBIKERe ja bych trochu prihodil… myslim, ze ten SUP s Axelem by ji sedl asi nejlip.

          0 0
          • Lister  

            na tak ten Sup by sedl asi každýmu nejlíp :o), dal bych dopředu ale Recona – vzduchovýho nebo s vyměněnou pružinou........

            0 0
            • Motyll  

              Souhlasim. Ale i ten Axel neni zase uplne od veci. A pokud vim, ma SUP tu vidlu hodne „soft“. Proto ta women line. Ja bych se toho pro zacatek vubec nebal…

              0 0
              • Lister  

                u Axela (pokud funguje stejně jako Splice co měl kamarád) bude asi problém s tuhnutím při nižších teplotách, ale nad 15 st asi bude v pohodě.......

                0 0
                • Motyll  

                  Letosni zima preje i takovejm vidlicim :)

                  0 0
                  • BBiker  

                    no me se ten superior s axelem taky zamlouva. Myslim, ze by to bylo max dostacujici. Jde jen o to se rozhodnout.. O nizke teploty bych zas tak moc strach nemel. Predpokladam, ze jim vidlice nebude vystavena ;-) Jinak vsem dik za cenne info. Ani to nestiham vsechno vstrebat.

                    0 0
                • kurýr na bajku  

                  Já mám SOUTH a ten taky tuhne. Tuhne v nich ta vazelína. Ovšem krom AXEL Platinum, který je výjimka, páč ten nefunguje vůbec nikdy ;-)

                  0 0
    • Lister  

      když už se to tady řeší, neví někdo náhodou o nějakým slušným rámu pro holku co jezdí turisticky a měří cca 165cm. Jsem loni usilovně scháněl toho Superiora, ale oni prodávali jen ty pánský, dámský nechtěly dát :o(

      PS: pro vidlici 100mm

      0 0
      • Lister  

        člověk má hledat než se zaptá že :o)

        www.kupkolo.cz/…uct_info.php?…

        no ale potřeboval bych menší velikost…zkusím se poptat…

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Jsem spíš pro růžovej design mouse & cat.

          0 0
          • Lister  

            to by neprošlo :)

            tenhle je hezkej, navíc modrou má ráda, to by se jí asi zamlouvalo, jediné co se mi nelíbí je průměr sedlovky, ale člověk zase nemůže mít všechno :)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Širší sedlovka je každopádně lepší. Nevím co jí nelíbí. Ledaže má nějakou oblíbenou 27,2, ale i to se dá vyřešit..

              0 0
              • Lišák  

                Tenší sedlovka by mohla trošku pružit a tím pohlcovat, aspoň trochu, vibrace, ne?

                0 0
              • Lister  

                jednak se mi designově nelíbí, asi se bude trohu hůř schánět, jak píše lišák tak užší by mohla líp pružit – zvlášt karbon, ale nejdůležitější bude, že se musí koupit jiná, protože momentálně má 27,2.

                0 0
                • Lister  

                  PS: na redukci jsem nezapomněl.....jen kdybys chtěl něco dodat :o)

                  0 0
                • kurýr na bajku  

                  Myslel jsem, že se to spíše nezlomí v sedlovém komínku. Jinak více pružit samozřejmě může 27,2. To asi ano. Redukce taky ano ,–)

                  0 0
    • jakub  

      jako asi nejlepsi je vzit lonskej model RAVA XC.. je za uzasny penize, a velice kvalitni stroj…

      0 0
    • Marry  

      Tohle si koupila v Pondeli moje polovicka bikestore.cz/in­shop/img/101001760/­10100176023.jpg maj ho bikestore.cz za 17 490 Kc

      0 0
      • Lišák  

        Hodně slušný! Jakou to má váhu?

        0 0
        • Marry  

          no diky ty vidli cca 12 kg ( mozna i vic )…ale vidle aspon vydrzi na veky a navic funguje. Sundali jsme odrazky a zkratili bowdeny, otocily predstavec a vypada to takhle :-) marry.ic.cz/Gin­ger.jpg

          0 0
          • Darkson  

            tak za ty prachy je to fakt super! vyměnit vidli(a možná kliky) a je z toho závoďák; ségra má z Bikestoru Scott Contessa 20 za 15k.

            0 0
            • pegas  

              nic proti ale nechapu proc to pises…vidle pro babu naprosto slusna a dostacujici..a kliky taky…tohle me sere tady na bf…neco sem pride novyho ahned pulka lidi napise co vymenit aby to bylo podle jejich gusta..

              0 0
              • Darkson  

                možná jsi to špatně pochopil, ale psal jsem, že BY z tohohle kola šel udělat závoďák za dobré peníze, rozhodně jsem nikoho do ničeho nenutil:-). Tora je nepochybně dobrá vidle, leč těžká. stejně tak kliky v pohodě, jen těžší a ne moc tuhý, ale na normální ježdění plně dostačující.

                krom toho je Marry chrt a podle úpravy geometrie na tom Scottu k tomu chrcení polovička nebude mít daleko:-).

                0 0
            • Marry  

              krome vahy na vidlici neni jedina chyba…samotnyho me prekvapilo…jak chodi. Add kliky. Prijdou mi jako uplne normalni Deorka, coz sem do nedavna mel na svym zavodakovi taky a byly uplne v pohode. Krome barvy a maximalne par gramu sou stejny jako LX. Takze v neblizsich letech se nic vymenovat nebude. :-)

              0 0
      • MlokCZ  

        Za ty prachy dobrý výběr. To bych v té ceně taky doporučil.

        0 0
      • BBiker  

        Parada. Diky vsem, moc jste mi pomohli.

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.