• Torch

    Dobry den. Asi tu takych prispevkov je uz 1000 ale, prosim vas…poradte mi nejaky bike tak max do 15.000. Som uplny beginner ;) takze mi staci v podstate hocijake kolo, ale zas uplne shit nechcem. Neviem ci je lepsi klasik MTB alebo cross country, neviem aku znacku, neviem v podstate nic.. :) tak ma pls nekamenujte… Zopar postrehov co som sa dozvedel

    • Authora (asi) nechcem
    • Prehazovac Deore tiez nie
    • Kotuckove brzdy ee

    Dakujem vsetkym za konstruktivne odpovede

    0 0
    • Fak  

      Proc nechces prehazku Deore nevim, ale kola do 15 000 se tu taky rpobiraly, zkus se mrknout do Vyhledavani, najdes toho moc.

      0 0
    • pepino  

      Univerzálnější, v Bikestore za 15.800: Mongoose Amasa comp Vidlice: Manitou Splice Comp 130 mm, nastavení předpětí, & Fluid Flow Damping Kliky: TruVative Blaze, hliníkové kované nohy w/22/32/44z Přesmykač: Shimano Deore Přehazovačka: SRAM SX-5.0 long cage Řadící páčky: SRAM 7.0 trigger Kazeta: SRAM PG-950 11–34 9 speed Řetěz: KMC Z-9200 Ráfky: WTB SX-24 Pláště: Kenda 26×2.35 F / 2.10R Nevegal Přední náboj: Alloy Disc compatible Q/R 32d pískované černé Zadní náboj: Alloy cassette Disc compatible Q/R 32d pískované černé Přední brzda: Hayes Sole hydraulic disc Zadní brzda: Hayes Sole hydraulic disc Brzdové páky: Hayes Sole hydraulic disc Sedlovka: M-logo alloy w/ double bolt integral head 300/350mm délka 31.6mm Velikost: M nebo L a nechat si event.vyměnit brzdy

      0 0
    • Nehas  

      Tak na to si zvykni. Poprosíš bikery jestli ti nedoporučí nějaké kolo do 15000 Kč a už tu máš dva modely za 16t :o). Ale když mě teď bratr požádal o to samé, dopadlo to zrovna tak. A to jsem zodpovědně začal hledat od 13tis. našel jsem tohle: www.atombike.cz/?…

      0 0
      • pepino  

        Za 15.800 a do 15.000 sežene DOOST hůř vybavenej bike.

        0 0
        • pepino  

          No dyk to řikam :)

          0 0
          • Nehas  

            A co teprve za 19000. A když se smíří s 19 tak za 25 už může mít i vidli co bude jakžtakž fungovat. No a jsme u toho. :o)

            0 0
            • pepino  

              Blbost.Splice a Hayesy Sole, líp Shimana 525 a Sram Trigger mu za 15.800 bude fungovat. Pod 15.000 odpovídající výbavu pořídí těžko. Taky mu neradim připlatim 5.000 ale 8kilo, v tomhle případě se to vyplatí. Ale jeho věc.

              0 0
            • pepino  

              Pravda je, že na chrtění ten Mongoose neni. A taky nevim, co znamená „Kotuckove brzdy ee“ :)

              0 0
    • SoLaX  

      Zkus aspon specifikovat co tak budes jezdit. Jestli jen po cyklostezkach, nebo te laka i zajet do lesa, sjet si nejakej kopecek atak, nejakou predstavu musis mit, ne?

      0 0
      • Torch  

        Tak to jo, predstavu mam, urcite lesik, ale nic narocneho ziadne zjazdy, dole kopcom cez husty les, ziadne jumpy a pod ;) proste vzdy rano vyjdem na hodku do lesa, dam si rozcvicku hore a dole kopcom a idem naspat ;) a ide mi aj o vzhlad :P ak mam pravdu povedat tak ten mongoose sa mi velmi nepacil…

        0 0
        • Torch  

          A co MERIDA Matts SUB 60-V alebo MERIDA MATTS SPORT 700. Aky je prosim vas rozdiel medzi klasikou a cross-country?

          0 0
          • SoLaX  

            Cross country, neboli xc je dnes asi nejrozsahlejsi mtb kategorie a rek bych, ze je to ta „klasika“. Proste horske kolo, jak si ho predstavi 90% obyvatelstva. Pokud ale myslis rozdil mezi krosovym a horskym kolem, tak to je hlavne ve velikosti kol – horska maji 26", krosova 28". Dobry prehled kol a i zakladni vysvetleni kategorii najdes na katalog.cykl.cz

            0 0
            • Torch  

              Cize ak to dobre chapem, tak XC = Cross Country je klasicke horske kolo s 26" velikost kol. Krosove kola maju 28". OK. Cize medzi Cross-Country kolom a Horskym kolom nie je ziadny rozdiel? Mne to pomalsie zapaluje. Sry :)

              0 0
              • Nehas  

                Zapaluje ti to pěkně. Prostě „horská kola“ jsou kola do terénu, ale někdo pak chce jezdit dolů z kopce tak si koupí DH (down hill) nekdo chce jezdit terénem nahoru dolu po rovině atd. tak si koupí XC (cross country). Ostatní neopomíjím kvůli diskriminaci, ale proto, že jako příklad to stačí.

                0 0
    • -LuK.O.-1  

      Ahojte, jake kolo se vam vic libi?

      www.mtbs.cz/…rovnani.html?…

      obe za cenu cca 13K Diky Lukas

      0 0
    • jezura  

      Záleží na co to kolo chceš.Jestli na klasické ježdění plus nějaký ten maraton,tak stačí kolo klidně za 10000.-(moje zkušenost)Měl jsem Authora plus vidle Suntour za cca 10000.Jezdil jsem na něm pět let i nějaké maratony a absolutně v pohodě.Teď mám Cube(viz profil)a taky pohoda.Je ale pravda,že kdyby byli finance,tak si postavím kolo za 60000,pro radost.

      0 0
      • nooski  

        Tak. I kolo za 10 000 může splnit svůj účel. Akorát je potřeba počítat s častějšími investicemi do začátku. Např. včas vyměnit řetěz, který nebude asi nic moc a pak možná zadní plášť, který se u levných kol opotřebuje rychle. Na pohodové ježdění je zkrátka kolo za 10 000 v pohodě.

        0 0
        • Krys  

          Ano, po prvej sezóne som vymenil zadný plášť. S predným plášťom. :)

          0 0
          • nooski  

            Mám na horalu asi 1500km a zadní plášť mám už druhý a brzo půjde fuč, ale přední drží stále statečně. Až odejde i ten řetěz shimano, tak spolu s novou kazetou příjde na horal C9 a bude po problémech s pohonem:)

            0 0
            • Krys  

              Som to myslel tak, že som tie plášte vymenil navzájom. Zadný sa ošúcha rýchlejšie, tak aby sa opotrebovali rovnomerne, som ich prehodil. Robím to tak aj na aute. Samozrejme, ak máš každý plášť iný, tak to asi nebude vhodné.

              0 0
              • mttm  

                takhle „šetřivej“ bych taky chtel bejt, ale kdyz sem na 50ti% tak uz koumam jakej vyzkousim novej…

                0 0
          • Lišák  

            Já bych si třeba dopředu sjetý pláště nedával. Když hrabe, nebo ustřelí zadek, tak se to většinou ustojí. Když ustřelí předek (což na sjetém pláští je natenšup), tak to taková sranda neni.

            0 0
            • Krys  

              Ani ja by som tam zjazdený plášť nedával.

              0 0
              • Lišák  

                On po použití na zadním kole může mít vzorek, ale ten vzorek už nebude mít ty správný hrany, který tě můžou podržet, když se řítíš do maléru ;-)

                0 0
                • Krys  

                  Tak na to som nemyslel. Problémy som s tým zatiaľ ale nemal.

                  0 0
                  • Lišák  

                    Pokud bych vozil stejný pláště, tak bych občas dal přední na zadek a dopředu koupil nový.

                    0 0
        • MlokCZ  

          No zrovna ta výdrž plášťů bývá na levných kolech vynikajicí. Nejčastěji jsou k vidění velmi těžké pláště se super tvrdou směsí, která vůbec nedrží v terénu. Ale výdrž mají takové pláště vynikajicí, oproti dražším lepším plášťům s měkčí směsí klidně i několikanásobnou.

          0 0
          • nooski  

            Zrovna tohle pravda není:) Co se týče horalů, tak jsem Master of lowend a každý plášť je přibližně po 800km v háji (žádný nestál víc než 200Kč). Je pravda, že jezdím dost po asfaltu. Jedinou výjimkou můžou být pláště CST.

            0 0
            • šlapatko  

              Před pár rokama jsem koupil kellyse kolem 10tk.Najeto přes 20000km a pláště drží mrchy jedny.

              0 0
              • nooski  

                Šťastný to muž! Jaké to jsou, abych je mohl koupit?:)

                0 0
                • šlapatko  

                  No nevím jak se jmenujou ale prodávají je ke kolům kellys.Těm do 10000kč.Je to takový šipák.Strašně těšký a pomalý.Do práce stačí mám to kousek.

                  0 0
                • Lenka.05  

                  To bych teda nechtěla! Pláště co vydrží věčně…co bych si chodila kupovat do cyklokšeftů? :-))) Ideální je koupě kola u největšího prodejce jízdních kol v ČR – tedy u Mountfielda. Kluk kolegyně v práci probrzdil u takového kola pláště Ritchey za jedno odpoledne blbnutí v parku. A to se vyplatí!!

                  0 0
            • MlokCZ  

              Obecně nebude platit asi ani jedno a bude to kus od kusu. Já dříve, když jsem začínal s bikem měl 2 superlevná kola a u obou pláště přežily celé kolo a ještě byly nesjeté (na tom jednom kole určitě aspoň 5tis. km).

              0 0
    • JaP  

      Když už jsme u toho. Váš názor na Garyho Fischera model Tassajara za 15500?

      0 0
      • šlapatko  

        Komponenty nic moc.Myslím že Merida 500 V nabídne víc,až na vidlu.Jinak vizuálně se mi líbí

        0 0
    • marty321  

      tak se podívej na tenhle shop…mám tam odtamtuď kolo a jsem spokojenej zatím žádný problémy www.cyklistika-fitness.cz goooood obchooood a hlavně levnej

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.