• Bubis

    Mám dotaz zda mi bude chodit nová kazeta shimano 105 CS 5700 s řetězem campa veloce c10 ,díky za odpo.

    0 0
    • Martin  

      jo

      0 0
    • bt12  

      jo:-)

      0 0
    • Spící kníže :-)  

      Mám taky tuto kazetu používám zásadně řetěz 105 (CN-5701)

      řetěz má teď cca 4524 km, a myslím že ještě dost dá. Kazeta jak nová. Ale i ten řetěz co píšeš by to schrouplo v pohodě nebál bych se.

      0 0
      • Amoondre  

        u mne pri 4.5k km uz byla na vymenu a to rozhodne „nedupu“ tolik co ty. Meril si tu retez, prijde mi to uz docela dost na ni.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          No, pravda je ta že měrka říkala že to ještě vydrží, ovšem nevím jestli jsem dobře měřil. Ale odborníci v servisu co se mi staraj o kola tak řikali jasná smrt. Přeměřili a je to natažený. Obojí na výměnu. Vyměnil jsem a ted necelých 8000 na tom Giantu se 105 mám a řetěz už střílí znovu nejspíš je znovu přetažený. Velký převodník už byl načatý vymačkané zuby u té první výměny a dávám tomu do 10 000 km a je taky vyřízenej. Rada je taková kolem 3 tisíc to hodit do popelnice a nový materiál. Asi se tím budu řídit, řetěz není taková položka. Kazeta a převodník už jo. Ale upřimně co se týká servisu kola je to práce pro jiné co tomu rozumí. Já sednu a jezdím. Po jízdě mne zajímá co nejlepší regenerace těla ne obíhání kola s hadrou v ruce.

          0 0
    • karel III  

      Ano, přesně tak jezdím. Je hlučnější na 39z(FSA) ve předu ale to byl i orig.SH CN-5701.

      0 0
    • Forester  

      jen tak orientačně, kolik najezdíte na řetězu než vyměníte. Mám kompletní sadu 105 (na CX viz profil) a teď mám něco přes 2 tis a měrka už propadá (0,75 úplně, 1,00 skoro celá).

      Myslel jsem, že ten řetěz vydrží tak 4, ale asi ne. Dnes jedu pro novou 105.

      0 0
      • bochov  

        Nejseš sam ja mam natočene 2,1t km a měrka ukazuje to same a tež uvažují nad c10

        0 0
        • Forester  

          no jo, ale ta cena … nejsem si jistý, že na té C10 najedu o tolik víc…

          zase je to skoro dvojnásobek toho, co najedu na bikovým HG-73 :-)

          asi člověk nemůže mít takový očekávání.

          0 0
          • bochov  

            Vtom maš pravdu z toho duvodu také vaham.

            0 0
            • Forester  

              už mám objednáno, za necelých 500 bezu 5701. snad vydrží déle :-)

              0 0
          • vsn  

            C10 jsem měnil po 15 tisících km … měrka zapadla na druhý zoubek :) říkal jsem si, že když uvádí životnost 8k tak po těch 15 bych už novej řetěz koupit mohl … takže o5 C10…

            0 0
      • Jezevec70  

        Pokud jezdíš aspoň trochu v terénu, tak ti řetez na CX odejde dřív než na silnici – dostane se na něj víc bordelu (písku, bláta…).

        0 0
        • Forester  

          jasně, tomu rozumín, ale přeci jen jsem myslel, že aspoň ty 3 tis. dám :-)

          když tu občas čtu, jak dávaj 3 tis. na bike ;-)

          0 0
          • Jezevec70  

            Tak jsem po vyjížďce řetěz změřil a už je také zralý na výměnu. Najeto 3tis. Je to nějaké KMC, příští bude asi Sram.

            Na bajku mi vydrží HG-53 zhruba 2 až 2,3 tisíce.

            0 0
      • Amoondre  

        zalezi asi kus od kusu – ja jsem natocil 4k v pohode, Knize nahore pise ze pri 4.5k je jeste OK

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.