Karbonové kolo 29” do max. 45 000 s DPH

215 nepřečtených
  • plysovykozisek

    Příští měsíc plánuji nákup karbonového kola, moje požadavky: co nejkvalitnější karbonový rám za tu cenu), pevné osy vpředu a vzadu. Hmotnost kola do 12kg, 29” karbon HT. Jezdím silnice- kterým se nelze vyhnout, cyklostezky, lesní stezky, takový lehký až střední terén. Nějaké slušnější brzdy. Nákupu značky MMR se obávám o kvalitu rámu. Moje výška 186 cm a váha 106kg. Přemýšlím si něco možná nechat postavit na karbon MRX, ale nevím jestli by nebylo lepší nějaké značkové kolo ve výprodeji. Uvažoval jsem o Rockrider XC900 29”, což není špatné kolo, až na ty brzdy, zatím je favorit: https://jizdni-kola.heureka.cz/…ite-02-2017/

    Měl jsem sice vyhlídnutý Specialized ve výprodeji lehce přes 50k, ale už je prodaný. A nový Epic za 55k je osazen Sram SX- to asi nebude nic moc. Takže rozpočet do 45000Kč s DPH. Historii fora jsem četl pro rejpaly.

    0 0
    • Michall85  

      https://www.outdoorweb.cz/…harcoal-2020 co tohle? Sice lehce přes 50, nedávno jsem ho koupil a zatím maximální spokojenost. Jen jsem hned dal XT brzdy, XT páčku řazení a teleskopickou sedlovku. Ale i v základu to není úplně špatný a jestli jsi z Třebíče tak to máš kousek.

      0 0
    • Vilém  

      MMR se bojis a uvazujes o MRX?

      0 0
      • plysovykozisek  

        Myslíš, že MMR karbon rámy jsou kvalitnější než karbon ràmy MRX?

        0 0
        • Vilém  

          Rekl bych, ze to bude tak nastejno. Navic cena samotneho MRX ramu je nesmysl, dat pres 20tKc, to bych musel byt blazen.

          0 0
    • plysovykozisek  

      Ještě jsem zapoměl dodat vzduchová vidlice podmínkou.

      0 0
    • RapMan  

      např toto https://www.cyklobazar.cz/…us-raven-8-8 a nebo Cube od Cycology, od nich mám i svýho Cube https://www.cyklobazar.cz/…018-vel-19-l

      0 0
      • MadMaf  

        Kjůb je cajk. Mám ročník 2019 a jede jak raketa.

        0 0
      • obda  

        Kdyby k tomu Cubovi dali alespoň Rebu místo Recona :( A kola by to chtělo taky upgradovat…

        0 0
    • Gwaihir  

      Canon Exceed by se ti nelíbil?

      0 0
      • plysovykozisek  

        Líbil, já bych chtěl nějakou lepší vidlici, než Recon air, takže pokud pominu Decathlon, tak asi kolo z výprodeje. Možná stavitel by něco zbastlil.

        0 0
        • Michall85  

          Kdyby jsi chtěl nechám tě na tom treku s reconem svézt, měl jsem předtím rebu a nějak nevidím rozdíl.

          0 0
          • oddie  

            Tak minimálně ve váze rozdíl bude…

            0 0
            • deh  

              tam je rozdil ve váze klidně 300g to je hlavni rozdil což je hodně

              0 0
          • plysovykozisek  

            Na svém Cube, které jsem prodal jsem měl Rock Shox Recon Silver Air. Ta verze Gold podle mě bude málo odlišná.

            0 0
      • adam1  

        Trošku mi je smutno osazení jde dolů cena nahoru ?:(

        Odbyt je zřejmě velký ,závody se vyhrávají a to to je výsledek?:(

        0 0
    • vn25  

      Opravdu potřebuješ karbon? Až na brzdy je tenhle mmr pecka, si myslím že za ty prachy není nic lepšího. Pokud váha sedí tak je lehčí než některé kola z odkazů nade mnou.https://www­.tsbohemia.cz/2019-mmr-29-zen-10–19-l-silver-black_d316296.html

      0 0
    • matbiker  

      Myslím si, že kdybys koupil rám od Schliersera, třeba Axon vidli a Xt 12s, tak se do té částky musíš vlézt s prstem v nose.

      0 0
    • Tom-T45  

      https://www.tsbohemia.cz/…d316303.html?… + https://www.axit.cz/…gnum_29.html + nějaký lepší brzdy a pláště = karbonový hardtail s Rebou, komplet XT 2×11 za cca 38 a po prodeji zbylých dílů i za míň.

      Na Kendo 10 z Bohemky jsem se nechal zlákat a moje dojmy jsou:

      Pozitiva: komplet XT 2×11, Reba, pevné osy, kola s bezdušovými ráfky RODI 25 mm, bižu od Ritchieho.

      Negativa: základní brzdy, náboje Alivio a hlavně rám, kde geometrie neodpovídá popisu na webu. Rám má mít délku 635 mm, ve skutečnosti jsem naměřil stěží 610 mm, takže pro mě to bylo nepoužitelně krátké. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou výše uvedené přestavby, ale nakonec jsem kolo vrátil.

      Váha se tuším motala kolem 13 kg, ale v kolech byly fakt brutální duše s hmotností 250 g/ks.

      0 0
      • oddie  

        Jako že by vzal to MMR na díly? Reba, XT kliky, řazení, přehazka, SLX kazeta. A zbytek se snažit rozprodat? Kola stojej za pytel, ty bych si teda kór na karboňáka nedal. Rám Author za 13tis, když Cube stojí aspoň o 2 míň, asi taky ne.

        0 0
        • Tom-T45  

          Cube vypadá dobře, jen je tam horší vidle a 2×11 nebo 1×12 je otázka preferencí. Kola samozřejmě nejsou žádný zázrak, ale pro někoho kdo má nad 100 kg na ježdění po polňačkách by mohly aspoň do začátku stačit.

          0 0
          • oddie  

            Na samotném rámu Cube pochopitelně není žádná vidle, když je to samotný rám.

            0 0
            • Tom-T45  

              Asi jsem slepý, ale v tomhle vlákně žádný odkaz na rám CUBE nevidím. Je tu akorát odkaz na kolo CUBE Reaction C:62 Pro 29 a na to jsem reagoval…

              0 0
      • embi  

        To s tim Author ramem je vtip, ne?

        0 0
        • Tom-T45  

          Co je špatného na rámu od Artura? Kolegyně má karbonovýho 27,5 Revolta a vypadá suprově (to kolo).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Sector 2017, průchodnost tak pro krosový gumy, vývod lanka šaltru příliš nekompatibilní se Sramem.

            0 0
            • Tom-T45  

              Pravda, pokud je průchodnost jen na 2,1 gumy, tak to už by mi taky přišlo málo.

              0 0
    • vt  

      Jsi si jisty tim karbonem? Mam zkusenost s karbonovym Kellysem cca 6 let zpet, koupil ho kolega ve vyprodeji a je to IMHO hruza. Tezke jako prase a tvrde jak kamen :-) absolutne nevidim zadnou vyhodu proti Al. Ale mozna se to ted zlepsilo.

      0 0
      • Vilém  

        6 let zpet, navic ve vyprodeji, tzn cca 10 roku starej model. To bych se soucasnou produkci nesrovnaval.

        0 0
    • tm  

      Jezdím Rockrider XC900 a nemůžu říci křivého slova. Pravda je, že jsem za litr střelil původní brzdy a nahradil je SLX+větší kotouč dopředu, tzn. investice navíc cca. 2 500 Kč a to jsi pořád v limitu.

      0 0
    • MadMaf  

      za ty prachy asi nej volba:

      https://www.decathlon.cz/…8405440.html

      0 0
    • Dzany  

      Vem si MMRko Rakishe, jestli das 40 tisic nebo 47 tisic dle modelu, to uz je na tobe. Ale ja mam Rakish 00 a nemuzu si to kolo vynachvalit. Super lehky, na super komponentech a jeste dozivotni zaruka na ram, neskutecne tuhy. Jsem s nim maximalne spokojeny.

      0 0
    • plysovykozisek  

      A co říkáte na toto ve srovnání s Rockrider XC900 Decathlon

      https://www.decathlon.cz/…8405440.html

      https://shop.kolovna.cz/…cerna-seda4/#00L

      0 0
      • ferencr1  

        Urcite radsi decathlon… Ten bergamont je celkem bida.

        0 0
        • plysovykozisek  

          Proč?

          0 0
          • ferencr1  

            O 1kg tezsi, horsi zapleteny kola decathlon ma crossmaxi ten bergamont naky noname , horsi kazeta tim i mensi rozsah prevodu. Kliky a prevodnik s 34 z je taky na dekaci lepsi. Ta foxka bych taky rekl ze bude horsi nez reba ikdyz +/- stejne. Brzdy sram level t si myslim ze taky budou lepsi nez skoro nejnizsi rada shimana.

            0 0
            • MartyM  

              ad kola u decathlonu, dneska jsem tama procházel a měli tam tu xc900 na takové řekněme piedestalu a crossmaxy to nemělo určitě, ale nějaké sunringle, byl to nový kus, ještě pod převodníkem měl takový papírový reklamní terč s popisem co všechno je na tom šupa, byť ve francouzštině, žádná oskákaná předváděčka…

              0 0
    • ferencr1  

      Jako mit takovy rozpocet tak bych urcite do toho decathlonu sel. Kecal sem z borcem na zavodech a chvalil si to sam sem jezdil letos dost xc100 a za ty prachy proste nemuzu rict nic spatnyho jen brzdy jsem vymenil za slx… Este v bohemce maj za super cenu silverback https://www.tsbohemia.cz/…d300213.html?…. Ja sem nakonec priplatil a koupil nedavno canyon exceed…

      0 0
      • plysovykozisek  

        Ten Canyon je pěknej, ale za 45000kč nic moc výbava. Rockrider stojí 39000Kč a je podle mě líp vybavenej.

        0 0
        • ferencr1  

          No ja sem nakonec koupil canyon za 60 z outletu takze uplne jiny. Ten za 45 je opravdu nic moc.

          0 0
    • romanino  

      Rockridera XC900 29” mám a jsem maximálně spokojen. Výtku vůči brzdám nechápu, Sram Level T brzdí dobře. Na druhém kole mám brzdy SLX 7000 a oboje brzdy brzdí podobně. Za tu cenu žádné nové kolo ve stejné kvalitě nekoupíš a rozhodně nepostavíš. Kolo z druhé ruky je vždy sázka do loterie.

      0 0
      • plysovykozisek  

        Zatím to vypadá pro Decathlon akorát jsem 185cm což je na pomezí L je do 184 cm a XL od 185cm. Budu se na něm muset projet aspoň po prodejně. BMC je výbavou dost podobné, ale četl jsem, že drncajícím terénu to není moc pohodlné svezení. Uvidíme kolo budu kupovat asi za 14 dní přibližně, tak uvidíme. Ten Silverback taky nevypadá špatně ještě kontaktuju stavitele, co by za těch 40–45000 korun postavil. Třeba najdu něco lepšího nebo dostanu lepší nabídku.

        0 0
        • romanino  

          Decathlon ti kolo zdarma půjčí na vyzkoušení na celý víkend! Sám jsem to využil.

          0 0
          • milan.v  

            To už je asi posté, co to sem cpeš… Jsi zaměstnanec, máš z toho provizi?

            0 0
            • vn25  

              No mě počty nikdy nešly a opravdu je potěšující že je na tom někdo hůř jak já

              0 0
          • Motyll  

            Dovezete i velikost S?

            0 0
            • Dzany  

              Nejsem žádný prodejce. Ani zástupce. Obraťte se TS Bohemii. Jen jsem velmi spokojeným majitelem Rakishe 00.

              Jen říkám, že za ty peníze nic lepšího neseženete.

              0 0
              • milan.v  

                Působíš tak, když to sem pořád cpeš bez dalšího…

                Je to jako nejmenovaná konkurence, která to sem pořád skrze influencery cpe…

                0 0
          • Pajk  

            U MMR bych už počkal na modelovou řadu 2020.

            0 0
            • plysovykozisek  

              Myslíte, že tam bude výhodnější poměr cena/ výbava? Ostatní značky spíš zdražujou. Zase na drahou stranu je to taková neznámá značka.

              0 0
              • Dzany  

                Takhle jsem uvažoval i já. MMR má závodní tým, které se pravidelně zúčastňuje světových pohárů, takže to asi zase tak špatné nebude. Není u nás tak známě. Já když jsem to kolo bral, tak jsem původně přemýšlel o Canyonu Exceed, ale nakonec jsem skočil po tomhle. Bral jsem Rakishe 00, na super výbavě. A vůbec nelituji. Kolo je tuhé, pevné,nekroutí se a je neskutečně lehké. Pokud bych chtěl stejně vybavené kolo v jiné značce,musel bych si minimálně připlatit o 20 tisíc více. Komunikoval jsem i přímo s fabrikou a ti mi napsali, že je to špičkové kolo,které splňuje nejpřísnějši parametry. Navíc koupi kola a registrací máš doživotní záruku na rám. Ten Rakish 10 je taky super vybaven, jen horší brzdy. Za ty peníze,co bys dal, nic lepšího neseženeš.

                0 0
              • Pajk  

                Rakish 10 bude na Shimanu.Jaká bude cena nevím.

                0 0
            • vn25  

              A to myslíš že kola na rok 2020 dají hned do výprodeje? To MMR na tsbohemia je super právě kvůli tomu že se zbavují starejch modelů za bomba ceny

              0 0
              • Dzany  

                Včem bude rozdíl v roce 2020? Určitě to nebude o nic lepší, jen dražší. A pokud je budou mít, nebudou hned slevněné. Neváhal bych v ničem. V čem bude rozdíl?

                0 0
                • ferencr1  

                  No treba modely 2020 konecne budou mit moderni xc geometrii a ne hlavovy uhel 71°. Taky jsem o mmr uvazoval ale skrz nemoderni geometrii jsem sel nakonec do canyonu.

                  0 0
                  • rabies  

                    Tak zrovna u xc kola mi ten uhel neprijde nic divnyho. Hlavne nechapu pojem moderni geometrie. Bud to kolo funguje, nebo ne. Tohle nema s modou nic spolecnyho.

                    0 0
                  • Dzany  

                    Já v tom úhlu problém nevidím. Jezdil jsem před tím jiný úhel a jezdím tedˇa nevidím rozdíl.

                    0 0
                  • ferencr1  

                    No vsechny „lepší značky“ se blíží k 69° … záleží co člověk preferuje ja mam treba rad sjezdy a nechtel sem to riskovat

                    0 0
                  • oddie  

                    Moderní geometrie znamená návrat k úhlu hlavy o 20 let zpět? :)

                    0 0
                    • Maxík_1  

                      proč řešíš moderní geometrii? Hlavový úhel snad určuje, jestli ti kolo lépe stoupá nebo je lepší do sjezdu. Co kde kdo použil před 20ti lety je snad jedno ne?

                      0 0
    • Mildee  

      Co Silverback? Myslím, že ho jezdí i Tina.

      0 0
      • jeniiiik  

        Ta ho jezdí protože ji TS sponzoruje.

        0 0
      • Premik  

        konkrétně tento rám letos jezdím a je výborný. Koupil jsem ho právě na doporučení Tiny a dobře jsem udělal. Mám ten levnější model, na kterém jsem musel vyměnit brzdy za slx + sehnal jsem Axona ve výprodeji za hubičku + výměna kazety 11–46 za 11–50. Komplet jsem se vešel do 40 tis a to kolo je skvělé, pro mé potřeby téměř dokonalé. Navíc jsem zbylé díly použil na stavbu kola pro kluka, tak to tak nebolelo. Kdybych kupoval teď, tak bych šel rovnou do vyššího modelu s XT brzdami a na Sidovi, aktuálně za super cenu 43 tis. Kolo je živé, tuhé a zároveň velmi komfortní – ten jejich monoburst zadní stavby opravdu funguje – vím co říkám, přecházel jsem z fulla 120/120 a nic dramatického se nedělo.. Troufám si tvrdit, že je to top co se dá za tu cenu aktuálně sehnat – aspoň z mého pohledu. Na něco podobného se v této ceně nějaký garážista těžko zmůže. Často zde zmiňovaný Rockkrider XC900 jsem zkoušel a je oproti silverbacku superspeed příliš tuhý, tzn. nepohodlný. MMrka jsou za super prachy, jejich zastaralá geometrie mě ale odradila. Tož tak. Jo a Bohemka mě nesponzoruje, bohužel -))

        0 0
        • pete_ax  

          Též jsem pořídil SS 2.0 a první dojmy po najetých cca 75 km jsou velmi dobré. Jsem hodně spokojený, ten rám je v terénu na hardtail, subjektivně, neskutečně pohodlný. Brzdy slabé, půjdou pryč.

          0 0
        • plysovykozisek  

          A jak dlouho je záruka na rám u toho Silverback 1.0 Superspeed?

          Zatím to vypadá buď Decathlon Rockrider XC900 nebo Silverback Superspeed 1.0 už jsem kontaktoval i stavitele, tak uvidím, co nabídne. Hledám dám další slevy.

          0 0
          • Hedus  

            Záruka 3 roky při registraci u výrobce. Uvažuji o něm taky, za ty peníze, se asi nic lepšího koupit nedá. V pondělí si jdu něho jdu sednout. Navíc tam mají 0% splátky. Je to lákavé, tak uvidím. https://www.tsbohemia.cz/…d300215.html

            0 0
            • Markony  

              Ohledně splátek si pořádně přečti podmínky je tam nějaký háček ale už si nepamatuji přesně co tam bylo

              0 0
              • Hedus  

                Ani ne, už jsem se na to díval. Nicméně stejně asi využívat nebudu. Navíc to musím vidět a vyzkoušet geošku. Jsem na to docela zvědaví.

                0 0
            • scalar  

              Jak mají zajištěný servis vidlic? X-Fusion u nás už nemá zastoupení, servis a náhradní díly asi budou problém.

              0 0
              • Charlie_R  

                X-Fusion dělá https://www.kgbike.cz/ Několikrát jsem tam servisoval zadní O2 PVA.

                0 0
                • scalar  

                  Tohle ale stojí a padá s jedním člověkem.

                  0 0
                  • Hedus  

                    Ale asi se s toho nezblázníme. Předpokládám, že nějakou dobu fungovat bude, pak třeba díly, nebo servis z Německa od výrobce. No a nebo, nová vidle z tuzemska. Takže problém vlastně žádný.

                    0 0
                    • Hedus  

                      Málem bych zapomněl, 2 roky záruka

                      0 0
                      • scalar  

                        Pravidelný servis a výměnu materiálu s běžným opotřebením záruka nepokrývá, i během záruky bude vidlice potřebovat tak dvakrát servis.

                        0 0
                        • oddie  

                          To není žádná raketová věda, servis mu klidně udělá i Shock therapy.

                          0 0
                    • scalar  

                      No, nová adekvátní vidlice k takovému kolu jako např. Reba přijde na 12 tis. Kč. To už je celkem velký výdaj k těm např. SLX brzdám, co bude nutné za 4,5tis. dokoupit místo těch Altusů.

                      0 0
                      • Hedus  

                        S veškerým respektem k Vám, Vašim radám, Vaší práci a skvěle postaveným kolům, to tak horké zase není. Sám dobře víte, že jde sehnat vidlice kvalitativně podobná Rebě, za daleko méně peněz. Pokud už teď nevím o běžně prodávané kolem 8000,– To samé brzdy SLX už nyní pod 3000,–. Případně o řád nižší za 2000,–

                        Velmi rád bych si nechal postavit karbonové kolo u Vás. A klidně bych i něco přidal. Obávám se však, že bych do 29000 – 35000 asi neuspěl.

                        0 0
                        • plysovykozisek  

                          Jen tak pro srovnání: za 45000Kč mě stavitel jiný teda nabídl rám mrx výbava komplet slx včetně brzd a náboje deore. To už teda se za ty peníze ve slevě koupí lepší nové kolo.

                          0 0
                          • Hedus  

                            Moc to komentovat nechci (hlavně tu cenu – karbon, slx přeci to nechceš za darmo) Zrovna pan Skalka je bezvadný člověk. Měl jsem od něho asi dvě kola. Nicméně to ti stavaři kol při dnešní konkurenci nemají lehké. Pokud se tím někdo vyloženě živí, tak ta cena tomu prostě asi odpovídá. Když už stavba kola, tak od známého, nebo někoho, koho to vyloženě neživí, tam pak cena může být zajímavá. Druhou věcí pak je, že jsem servis kvůli vzdálenosti nemohl využívat, což je druhá přidaná hodnota ke kolu. Bohužel tu konkurenci mají obrovskou a musí tomu přizpůsobit nabídku (tou je cena, přátelské vztahy, pozdější servis atd..)

                            0 0
                        • scalar  

                          Aktuální model Reby 29" se pohybuje kolem 12 tis., díval jsem se na větší maloobchodní e-shopy jako kupkolo a koloshop.

                          K brzdám je potřeba připočíst ještě cca 1000 – 1500 Kč za kotouče a za montáž.

                          0 0
                        • scalar  

                          S brzdama za pětikilo, vidlicí za 3 tisíce a nábojema za pár stovek žádný problém, ale takový bastl žádný rozumný stavitel nebude chtít stavět, pokazil by si jméno.

                          0 0
                          • Hedus  

                            Rozhodně se s Vámi nechci přít, jste v tom daleko zkušenější. Brzdy za 500 jsou na daleko dražších kolech a dají se vždy vyměnit. Vidlice x factor má celkem slušné recenze, je lehká a je variantou na karbonovém kole za 29000,– Nabídněte ji za 3000,– ke stavbě Vašich kol. Jste si jistý, že víte co je přesně za náboje na tom kole ?

                            Zase jsme u kola za 29000,–

                            Jak jsem řekl, postavíte mi do 35000,– nějakou variantu karbonu ?

                            Pokud vím, tak jenom karbon rám MRX stojí kolem 17000,–

                            https://www.tsbohemia.cz/…d300215.html

                            0 0
                        • plysovykozisek  

                          Nevím kolik měříš, ale objevil jsem toto: https://www.moolbike.cz/…-sfb-pro-29/

                          Rám 21”. Škoda, že jsem to objevil až po zakoupení Giantu.

                          0 0
                          • Hedus  

                            Velký rám, hnusné kolo. Svého favorita už mám a v pondělí ho jdu vyzkoušet. Rozhodně nemíním sjíždět každý den internet a hledat nějakou skladovku.

                            0 0
                          • milan.v  

                            Giant je lepší.

                            0 0
                          • scalar  

                            Giant vypadá lépe, jestli je v bezvadném stavu. Tohle má jen 80 mm vidlici, 68 cm řídítka, z dnešního pohledu spíš treking než horské kolo :-)

                            0 0
                            • plysovykozisek  

                              https://www.giant-bicycles.com/…dot5-ge-2018

                              To je funkčně v pořádku malá osmice na předním kole nebo to může dělat plášť. Občas to silně ťukne ve klikách. Když chvíli točím klikama v protisměru spadne řetěz z převodníku. Z vidlicí jsem úplně spokojen oproti Recon silver air je to rozdíl jak bejk. Nevím jak je na tom ta Fox ve srovnání se RS Sid. Malé oděrky tam jsou, ale není jich moc. Geometrie rámu mě sedla dokonale. A na prvním a druhém největším pastorku by to chtělo trochu poštělovat. Majitel to kupoval 2/2018.

                              0 0
                            • oddie  

                              Trekking :D no tak aspoň vím, v které kategorii se kdyžtak dívat, kdybych musel kupovat nové, když mi nějak ten dnešní pohled na „správnou“ šířku řídítek moc nesedí :)

                              0 0
                      • Cavendish  

                        Proč Rebu za 12? Axon se ji hravě vyrovná a dá se sehnat za 7.

                        0 0
                      • Premik  

                        já sehnal slx brzdy za 2,8 tis. a za 6,4 tis. Suntour Axon,což je funkčně ke kolo naprosto adekvátní vidlice. Vše nové se zárukou. Jako stavět kola, tak je mi nabídka z Bohemky taky trnem v oku..

                        0 0
                        • Hedus  

                          Je to bohužel tak. Nakonec jsem ho vzal, včera hned provětral, zadní stavba docela dobře funguje. S odpočtem DPH 24000,– :) Brzdy jsem přehodil hned z druhého kola.

                          0 0
                        • oddie  

                          Pochybuju, že stavitelům je nabídka Bohemky nějak zvlášť trnem v oku, dle mých zkušeností mají trochu jinou cílovou skupinu…

                          0 0
                          • obda  

                            Tak nějak.

                            0 0
                          • Premik  

                            to je možné, leč jen pod mým postem je cca 8 příspěvků jednoho nejmenovaného „legendárního stavitele“ snažících se zpochybnit výhodnost nákupu kola z Bohemky, tak nevím nevím…Ale nechci být nepřejícný a věřím, že si každý najde to své.

                            0 0
                            • Hedus  

                              S tou zadní stavbou jsi měl pravdu :) V pondělí jsem se byl poprvé projet a funguje. Menší nerovnosti žehlí spolehlivě.

                              Brzdy mám už také vyměněny. Budu řešit ještě převodníky, případně pilu na klice. Jednou možná kola. Vidlice x-fusion váží 1 900g a pracuje bez problému. Uvidíme jak dlouho. Můžeme probrat třeba někdy v Hostýnkách :)

                              0 0
                              • Premik  

                                jo ty si krajan, tak to musíme udělat sraz superspídů -)) Je to dobrý bajk, furt mě ještě baví. -) Ještě doporučuji předělat na bezduše – stačí jenom koupit bezdušové ventilky a dolít mlíko, na ráfku už jsou od výrobce nalepené bezdušové pásky, takže je to otázka jen pár minut. Tak ať kolo dobře slouží- přeji hodně km ve zdraví!

                                0 0
                                • Hedus  

                                  Teď přes zimu se na bezduše chystám. Jinak díky. Napíši do zprávy, jak začnu po zimě jezdit. Nezjistil jsi náhodou něco o nábojích a ráfcích? Zda má cenu začít řešit váhu, případně kvalitu.

                                  0 0
        • Hrabex1  

          ahoj, predpokladam spravne, ze na to uz presmykac dat nejde?

          0 0
    • RapMan  

      dneska v dekáči v Plzni mi přišlo, že jsem zahlídl vystaveného XC920

      0 0
    • ntz  

      to je kratka odpoved: kup si neco v bazaru, tve vysoke pozadavky na urovni zmlsanosti kombinovane s nizkem budgetem jsou usmevne .. (ps. ja osobne bych si kolo v decathlonu nikdy nekoupil … :D)

      0 0
      • Guzma  

        Já si kolo v Decathlonu koupil. Jezdím s ním od té doby 1000km/měsíc a jsem spokojenej. Že mám na něm nápis Rockrider místo nějaké top značky je mi fuk.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Tak tos chybu udělal…

        0 0
      • plysovykozisek  

        Každý podle svých finančních možností.

        0 0
    • plysovykozisek  

      Našel jsem toto, co na to říkáte: https://www.cyklonemcik.cz/…-11-reba-raw myslíte, že stavitel by za těch 40 000kč s DPH postavil něco lepšího na tomto rámu.

      0 0
      • milan.v  

        Četl jsi tu k CykloNěmčík už něco?!? Pokud ti to nevadí, tak OK…

        0 0
        • plysovykozisek  

          Četl, já bych si to kolo nechal kdyžtak postavit od stavitele, jen mě zajímá jestli by stavitel postavil něco lepšího na tomto rámu než němčík za 40 000kč s DPH. Ten rám se mě dost líbí.

          0 0
          • vt  

            No zaklad bude o tom ramu zjisti nejaky info a zkusenosti :-) aby nakonec ‚obyc‘ RB za stejny penize nebylo lepsi ;-)

            0 0
            • Nutribird  

              Rám je Alliexpress jako vyšitý.

              0 0
            • plysovykozisek  

              No tak jasně. Ale nemyslím si, že by RB vyrábělo nějaké HighTech rámy mezi AL rámy- ((nevím, proč se tady neustále propaguje RB)). A karbon toho víc vydrží než hliník. Rb rám stojí 7500Kč karbon MRX stojí o asi 10 000Kč víc, tak asi bude kvalitnější.

              0 0
              • Esi  

                Tak od RB na nějakou záruku, 5 let, při mých 107kg jediné co se ještě nehlo je ten rám ::)

                0 0
              • Tom-T45  

                Jojo, a proto je internet plný fotek rozlámaných karbonových rámů, řídítek a sedlovek.

                Dávat rovnítko mezi cenu a obecný pojem „kvalita“ je samozřejmě nesmysl. Nejdřív je potřeba definovat, co si pod tou „kvalitou“ představuješ, jestli je to spíš nízká hmotnost, tuhost, schopnost pohlcovat vibrace, trvanlivost, odolnost, připravenost pro aktuální standardy, atd… Mladý 75 kg těžký závodník bude mít samozřejmě jiné preference než tatík s nadváhou jezdící na výlety po polňačkách.

                0 0
              • vt  

                Tezko rict. Ja jsem asi vyjimka a v tech levnejch karbonech zadne zlepseni nevidim. Jsem vlastne z Al spokojen, takze bych radsi ridil RB nez nejake pochybne veci … a u karbonu bych si pripadne priplatil za znacku.

                0 0
          • Dzany  

            Ve většině případů vždycky skládačka vyjde dráž než hotový kolo.. Za 40 tisíc na karbonu moc slušné kolo neposkladáš.

            0 0
            • plysovykozisek  

              Tak snad kolo postavené od stavitele vyjde levněji než stejně vybavené kolo sériově vyráběného kola.

              0 0
              • Dzany  

                Nemyslím si. Počítáš jen komponenty. Ale co práce, spotřební materiál atd?

                0 0
                • Boby83  

                  Stavitelé ale mají komponenty za trochu jiné ceny, než jsou běžně k dostání – tím získá prostor pro svojí marži! Sice nemohu posoudit, jak u nich letos bude vycházet kolo na karbonovem rámu, ale loni kolo na hliníkovém rámu v ceně do 30tis vyšlo o dost lépe, než cenové topky v této kategorii (např. kellys gate 70/90, grand canyon Al 7/8,mmr…)

                  Nejjednodušší by bylo napsat přímo staviteli a nechat si vypracovat cenovou nabídku!

                  0 0
            • plysovykozisek  

              To asi jo, stavitel mě psal za 45000kc: rám mrx a kompletní sada 2*11 slx včetně brzd. To já jsem našel toto podle mě bombový kolo za super peníz, velikost 21” to by mě na mých 185cm možná šlo, ale bohužel to bylo po tom, co jsem si koupil zánovního Gianta, ale zase ten Giant jezdí super i když to není Specialized.

              Odkaz na to kolo: https://www.moolbike.cz/…-sfb-pro-29/

              0 0
      • oddie  

        O kolech ani písmeno…

        0 0
      • Nutribird  

        Však tam má váhu pomalu 13 kg bože, v nabídce výš máš nabízené kola pod 11 kg.

        0 0
      • Tom-T45  

        Jen pro mou zvědavost, zajímalo by mě, co si 106 kg těžký řízek slibuje od karbonové rakety pod 12 kg?

        Jinak když už se tady objevil odkaz na Němčíka, tak už se snad snese i tohle:

        https://www.cyklocentrum.cz/…volt-29-2018#…

        https://www.cyklocentrum.cz/…ctor-29-2017#…

        0 0
      • scalar  

        Alivio brzdy, pozink dráty, Alivio náboje, levné pláště, v podstatě komplet záplety na úrovni, že by to rozumný stavitel nedal na kolo za 10tis. Jestli Ti tohle přijde zajímavé, tak nákup kola ještě odlož a načerpej nějaké informace.

        0 0
        • plysovykozisek  

          A co by se podle tebe dalo postavit na tomto karbon rámu MRX za třeba 40 000kč včetně DPH s 2krát 11 převody? Pokud se rozhodnu pro stavbu nechám si kolo postavit od stavitele. Co se tak dívám, tak Němčík vždy šetří na zápletech a nábojích.

          0 0
    • filous  

      Tvle kup si velké “S” a přestaň to tu zasirat svejma “co kdyby” nebuď lakomej a pust chlup to tvy vysněný značky

      0 0
    • plzakj  

      Nechapu, proc se obavas o kvalitu MMR a radsi si nechas postavit na katalogovy cine MRX. To jde nejak proti sobe.

      0 0
      • Dzany  

        Taky nechápu, já už se k tomu nechci ani vyjadřovat. Nic lepšího než MMR nekoupíš za ty peníze.

        0 0
      • plysovykozisek  

        Ono zase většina rámů se vyrábí v Číně nebo taiwanu, tak o co jde.

        0 0
        • Dzany  

          Když to tak bereš, tak to si můžeš koupit i kolo v globusu.

          0 0
          • plysovykozisek  

            Je to myšleno, že psal, že se ten rám MRX jak jsem zmiňoval se vyrábí v Číně, jak kdyby na tom bylo něco špatného. Tak píšu, že se stejně většina rámů vyrábí v Číně nebo na Taiwanu. Jako kdyby se v Číně a Taiwanu nevyráběly kvalitní rámy.

            0 0
            • Markony  

              To jo ale cena bude jinde u těchto značkových rámu než MRX.

              0 0
    • Chlebovnik  

      OMG. Si kup novýho Epica, ne? V L to má 11,7 na duších a SXový je jenom řazení. Navíc to má pořádný pláště a sedlo.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Jak to dopadlo. Vybral jsem 45k v domění, že na veletrhu Bike Life! koupím karbon kolo ve slevě. Kolo karbon za ty peníze jako solidní tam nebylo. Silverback se mě vzhledově nelíbil. Tak to vypadalo na Rockrider XC900– ale to má spousta lidí na tomto fóru, ale našel jsem inzerát na karbon Giant, usmlouval jsem menší slevu a bylo rozhodnuto. Kolo je v super stavu skoro nejeté samozřejmě v záruce. Přikládám foto- sice jsem to nefotil já, ale přijel jsem za tmy. Až koupím sedlo objeví se v našich bajcích.

      Karbonový GIANT XTC ADVANCED 29 1.5 GE 2018

      0 0
      • Gwaihir  

        Vypadá dobře.

        0 0
      • Mr.Dawe  

        To vypadá, že to dopadlo lépe než většina z nás tady čekala. Ať slouží. Btw. i pěkný design

        0 0
        • plysovykozisek  

          Bylo to náhoda, prohlížel jsem inzeráty umluvil jsem 3000Kč slevu. Je to zánovní najeto asi 900km. Měl jsem šibeniční ternín 8.11. kdy mám narozeniny. Nabídku na Spešla jsem bohužel nedostal. Stavitel mě poslal nabídku o den později než jsem koupil Giant, jinak by to byla možná i stavba.

          0 0
    • plysovykozisek  

      Jak dlouhou záruku dává Giant na karbon rámy?

      0 0
    • maajkee  

      Já bych samozřejmě stavěl :) MRX rám, Reba/Axon, komplet XT, nějaký solidní kola.

      0 0
      • oddie  

        Hlavně ta kola, to bývá největší slabina těch sériovek.

        0 0
      • vt  

        BTW k te vidlici – dodelava mi Manitou Marvel Comp, pres zimu budu muset neco zakoupit, je mezi Reba/Axon/Epicon nejaky podstatny rozdil? Podle googlu se mi zda, ze ne, nicmene novym vidlim nerozumim :-) Potrebuju ji na klasicky xc maratony + 78kg + pevna osa + snadny servis + nejaky gram navic neresim + bezproblemovy lock z riditek (jezdim vicemene krome sjezdu porad zamcenou) + barvu neresim.

        Nebo neresit a rovnou koupit z suntoura z tuningu?

        0 0
        • matbiker  

          Někdo na Tuning nadává, někdo chválí… Ani s netuňeným Axonem/Epiconem neuděláš vůbec chybu. Měl jsem Axonů (i Epiconů) několik a jsou teď na kolech která jsem prodal kámošům a známým a všechny valí bez jakýchkoliv problémů.

          0 0
          • filous  

            Moje zkusenost, rok na Auronu bez tuningu, po svezeni na nekolika testovacich/ka­mardovych kolech jsme zjistil ze s vidlici neni neco v poradku a docela dost ztraci s porovnanim s Pike, ale i treba s Rythm. Pak 2 navstevy u Milana, ted vidlice naprosto paradni. Priplatek za novou je docela velky, ale neco za to navic urcite dostanes.

            0 0
            • vt  

              Dik za info. Objednavku zrovna resim a vezmu ji z tunningu.

              0 0
    • Markony  

      Mam SR Suntour AURON ročník 2014 z TT a jsem max spokojeny žádný problém servis jednoduchý. je pravda že nezdím žádné závody sem tam Beskydy a Jeseníky .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.