• MadMaf

    Zdarec lidi,

    po roku a půl stráveném na karbon HT, přemýšlím nyní o pořízení fulla v cenové relaci kolem 100.000Kč. Nakolik mě jízda na kole začala hodně bavit, rád bych si udělal radost. Oproti HT bych si představoval pohodlnější jízdu především v lese, po kořenech a na po šotolině, kde dostává má zadnice na frak.Časem bych možná zkusil i nějaké závody for fun, ale nějaké závodnické ambice nemám. Prostě si chci užívat jízdu a sem tam si dát možná i nějaký ten trail.

    Výška 189cm, rozkrok cca 91cm a aktuální váha 95Kg.

    V merku mám:

    Cube AMS 100-c68-sl-29-teamline 2021 – zatím není naskladnění

    https://www.cube.eu/…29-teamline/

    Canyon Lux CF SL 7.0 – 2020 aktuálně vyprodaný

    https://www.canyon.com/….0/2434.html

    Aktuálně čekám na uvedení nové modelové řady Luxů.

    Líbí se mi i Specialized, Scott, TREK Supercaliber, ale myslím, že co se osazení a poměru co se cena vs výkon týče, tak se nedají srovnávat.

    LUX mi to ukazuje, že bych měl mít verzi L, u Cube je to na hraně mezi 20(L) a 22(XL) rámem.

    Díky za tipy, rady a doporučení

    MadMaf

    0 0
    • Velomiwookie  

      pockej na novy lux, mohl by byt uz brzo :) uz predstavili exceed a dalsi silnicni modely… a diky pozitivnimu vyvoji eura by mohl i zlevnit

      0 0
    • snas89  

      Urcite vyzkousej i novyho epica (i kdyz cena nesmysl), projevem to podle me bude uplne neco jinyho nez lux.

      S ohledem na pohodli vyzkousej neco s dw linkem nebo virtualem (anthem, blur).

      S ohledem na cenu mrkni taky no oiz

      0 0
    • filipino_23  

      nepozeral si na Canyonu outlet?

      LUX 8.0 XL

      LUX 8.0 L

      su sice cervene, cenovka malo cez 100k

      0 0
      • MadMaf  

        no sem tam tam kouknu, jen ta červená není můj šálek kafe :)

        0 0
        • Edwin  

          Kámoš ho má a naživo je to moc hezký kolo.

          0 0
          • MadMaf  

            náhodou není někde tu z Hodonínska, Kyjovska :)

            0 0
          • Velomiwookie  

            souhlas, na zivo mnohem hezci nez na fotkach.. mrkni na nejaky yt videa, tam uvidis vic

            0 0
          • zdenek  

            Taky jsem si nejdřív říkal, že červenou ne. Jenže předchozí kolo bylo černé a chtěl jsem změnu. Nakonec se mi ta červená naživo líbí. :-)

            0 0
            • MadMaf  

              No já sem už zvědavej, jaké barevné kombinace přinese modelový rok 2021, už aby to bylo.

              Co ten kjůb :) v barvách České republiky :) to se mi i celkem líbí i když ještě před pár týdny tomu bylo jinak :)

              0 0
              • saxanajam  

                Teda jestli ty barvy při výběru hrajou takovou roli, tak bych koukal po Treku – Project ONE, ale za docela (ne)slušný příplatek nebo ještě lépe Orbea, kde se dá v rámci barevných úprav rámu dle přání zákazníka vyřádit do sytosti.

                0 0
    • mrazik01  

      http://www.feltbikes.cz/…CE,1119.html A co tohle ? :)

      0 0
      • saxanajam  

        Tak to je, ovšem, min. podle popisu a fotek, velká paráda, které za mě k dokonalosti chybí jen jedno – zamykání zadního tlumiče z řídítek :-(.

        0 0
        • mrazik01  

          jo, za těch 100k je to super, ale původní cenu 150k bych za to nedal

          0 0
        • snas89  

          Jestli je dobre vyresena kinematika a nema to vylozene na xc, tak bych to vubec neresil.

          0 0
      • Michal_Unca  

        Hmm, kupovat zrovna fulla, tak jim hned píšu a objednávám. :-) Krasavec.

        0 0
      • MadMaf  

        Výbava super, ale nelíbí se mi moc to to zadní odpružení. Líbí se mi, když je to pod rámovou trubkou jak v případě Cube resp. Canyon.

        0 0
    • MadMaf  

      tak nám ten Lux 7,0 konečně zlevnily:

      89.399,00 CZK

      sice je vyprodaný jak černá, tak červená, ale určitě to zákazníka potěší :)

      0 0
    • MadMaf  

      Už tu šou nové luxi

      https://www.canyon.com/…-7/2646.html?…

      0 0
    • Charvi  

      Ahoj, na jare jsem shanel fulla na jezdeni po lesich, polnackach. Vyjizdky delam v prumeru 40–75km, nerad se loudam, ale rozhodne se nepovazuji za zavodnika. Zaroven jsem chtel, aby bike byl pouzitelny na single tracky, na ktere vyrazim jednou za cas s kamarady nekam do parku. Tzn. moje pozadavky byly karbonovy ram, zdvihy okolo 120 s uzamykanim tlumice, coz byla absolutne podminka, stejne tak dropper. Rozpoctove max 80k.

      Uzamykani tlumice se ukazalo jako dost omezujici pro vyber, nakonec jsem poridil KTM Scarp MT Elite 2020.

      https://www.ktm-bikes.at/…t-elite.html

      MT v tomhle pripade znamena Marathon s vetsimi zdvihy 120/115 oproti klasicke XC verzi Scarp. K dispozici je vzdy vice variant v kazde verzi podle vybaveni a ceny.

      Nedavno KTM vydalo katalog pro 2021.

      https://issuu.com/…katalog_2021

      No a me poznatky za tech par mesicu, kdy jsem najel cca 1300km. Zdvih 115mm na tlumici naprosto dostacujici, ocenuji 120mm na vidlici oproti puvodnim 100mm na mem HT. Dropper a TwinLock zamykani pro me absolutni „must have“, dost casto pouzivam oboje, dropper ne tak ani ve sjezdu, jako spis v prudkych vyjezdech, kde by bez nasednuti a zatizeni zadniho kola nebylo mozne se rozjet a pak ti nezbyva nez tlacit. Twinlock pak pouzivam casto opet v technicky nenarocnych vyjezdech a na prejezdy po asfaltu, kdy u tohto konkretniho modelu se tlumic i vidle plne zamknou a mas HT.

      Jinak udelal jsem dobre, ze jsem se projel na dvou testovacich kolech. Prvni byl Giant Trance 29 2 (L), ktery mi nesedel geometrii a pak Canyon Neuron AL 6.0 (L), ktery je zamerenim uz spise trailove kolo s vyssimi zdvihy. Geometrie mi sice sedela, ale vadila mi nemoznost zamknout tlumic a zaroven bylo dost znat sirsi obuti (2.35), ktere me akorat stalo vice namahy.

      Jinak pokud bys uvazoval o KTM, tak z mych zkusenosti s poptavanim cen to vypada, ze vsichni prodejci jsou schopni jit dolu o 10% z cenikove ceny bez velkeho presvedcovani, v CR i zahranici.

      Snad Ti vyse uvedene nejak pomuze ve vyberu.

      Tomas

      0 0
    • vrabec_obecny  

      Ahoj, mam 189cm a jezdim na Luxu v XL. Do mensiho bych za sebe nešel.

      0 0
    • Milan.Vazeny  

      Ahoj, za cenu co uvadis, jsem pred pul rokem kupoval Orbeu Oiz m10 a velká spokojenost. Měřím 188cm rozkrok 91cm a xl (20,5") ideál.

      0 0
      • MadMaf  

        Orbea se mi líbí, super je možnost kustomizace kola. Výbavově hodně podobná luxu i kjůbu. Cenově mi to ale ukazuje modelový rok 2020 na 122.000Kč a to už je moc :/

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kdybych si kupoval fula za 100k, tak Orbea OIZ by byla moje první volba. Minulou sezónu si jej pořídil kamarád a teď doslovně chrochtá blahem.

        0 0
        • plzakj  

          Zas otazka je, co s tim chce jezdit (xc zavody nebo traily?) a jak to chodi. Ten oiz je prej dost tvrdej a regresivni. Coz do vetsiho terenu neni uplne ono.

          0 0
          • TheJD  

            Zalezi na tlumici. Mam Oiz TR, na ktery davaji normalni tlumic (na ne-TR davaji zmineny tlumic s regresivni krivkou komprese i odskoku) s linearnimi krivkami a tvrdy neni ani nahodou, prave naopak je hodne pohodlny.

            0 0
            • plzakj  

              Mel jsem za to, ze ta krivka pakovyho pomeru je predevsim vlastnost ramu. http://linkagedesign.blogspot.com/…29-2019.html

              Vice ve zdvihu tlaci vetsi silou do tlumice… A podle toho je potrba ladit tlumic. Nemas problem s chozenim na doraz? Budu si asi muset pujcit nekde nejakou testovacku.

              0 0
              • TheJD  

                Na doraz jsem se mozna jeste nedostal. Jak tlumic nechodi uplne na konec pistnice, tezko to poznat.

                Ram je velmi progresivni a na tom samozrejme tlumic nic nezmeni. Na co ma tlumic vliv je predevsim chod na zacatku zdvihu, kdy XC verze je vyrazne tuzsi, ale pak poskytuje mensi oporu ve zdvihu (regresivni krivka) a TR verze lepe zehli male nerovnosti (linearni krivka) a poskytuje vetsi oporu ve zdvihu, ale take trochu vic houpe.

                PS: XC verze je s tokenem v tlumici (nejmensim), zatimco TR verze bez tokenu (tak to prodavaji)

                E: Ted koukam na tu krivku ve tvem odkazu. Moje TR je super zehlicka, ale dostat ji na doraz (25 % SAG) je opravdu hodne tezke. XC verzi jsem nejel, ale ve vychozim nastaveni bude jeste progresivnejsi.

                0 0
                • novcze  

                  že je TR verze žehlička slyším rád, ostatně je tam lock na řidítkách kdyby to moc houpalo … objednanou mám 2021 M30 v TR verzi

                  0 0
                  • TheJD  

                    Jestli na tom neplanujes jezdit XCO, tak myslim, ze budes na 100 % spokojeny. Ja dnes v Anthroposu poznal, ze lock je sice super, ale nekdy bys proste chtel, aby to otevrene houpalo trochu min, ale to je zavodni scenar. :)

                    0 0
    • MadMaf  

      nenajde se ještě někdo s Luxem a výškou 189 cm?

      někomu vyhovuje L někdo zas píše XL pořád nevím nevím.

      např. na starším článku na MTBS.cz autor volbu eLka chválí.

      https://mtbs.cz/…esty-recenze

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nějaký nový posun?

      Lux/Cube AMS 100/ Oiz lehce přes limit… Ještě nějací vhodní kandidáti?

      0 0
    • Pytlik  

      Giant Anthem?

      Celokarbon. Navic i karbonova kola. Komplet sada xt.

      Tlumeni fox performance elite…Maestro funguje dobre.

      Oficialni cenovka trochu nad, ale giant celkem dava slevy.. Otazka jak to bude ted/pristi rok, kdyz moc kola nejsou.

      Velikost xl.

      https://www.giant-bicycles.com/…ro-29-1-2021

      0 0
    • plzakj  

      Koukni jeste na Konu hei hei. Za me super fullik. Osazeni levnej sram mozna trosku bida na kole za 100k, ale treba bys sehnal nejakou slevu na ten model s X0. Pohon je ale spotrebak. Sel bych hlavne po dobrym ramu a vidli.

      0 0
    • cosmo  

      120 full na karbonu se zamykanim byl pro me letos jen Mondraker F-podium DC…

      0 0
    • MadMaf  

      Myslíte, že se oplatí jít do:

      Lux 8.0

      https://www.canyon.com/…-8/2648.html?…

      nebo poměr, cena výkon je na straně

      Lux 7,0

      https://www.canyon.com/…-7/2646.html?…

      Nějaké pro a proti?

      srovnání karbon kola vs hlína, fox performance vs rock schock sid, shimano XT vs sram X0.

      díky

      0 0
      • mikub  

        Tak je poměrně škoda, že ani jedno z těch kol nemá pružení v topu. Fox Performance vs. SID Select je imho spíš o preferencích, než že by jedno nebo druhé chodilo nějak významně lépe (na servis vychází ale levněji SID).

        Ty kola Reynolds zas nejsou taková hitparáda. Váhově snesou srovnání s top hliníkovými záplety. Bohužel, politika DTSwiss, které pro sezonu 21 stáhla XR1501 a mezi hliníkama nechává pouze XR1700 nedělá z těch 1700 top Al kola. Tam už ty Reynoldsy budou asi lepší.

        Na 8.0 je velmi příjemná KOMPET X01 (teda až na kliky, ale tam je na oplátku zase jiný karbon). Ta je minimálně v nákupu výrazně dražší než XT (ale finanční stránka servisu je taky někde jidne). Zastánci Shimano 12sp jsou ale přesvědčení, že to XT bude chodit výrazně lépe.

        Resumé z mého pohledu: Ta 8.0 je hodnotnější kolo a připlatit těch 14 táců není moc (když porovnáš ceny dílů, které na tom jsou navěšeny). Na druhou stranu, pocit z jízdy bude na obou strojích velmi podobný a mám strach, že i v závodě by byl časový rozdíl pod úrovní statistické chyby.

        Servis z mého pohledu taky plichta. Protože jednodušší je servisovat RS a Shimano.

        0 0
        • MadMaf  

          díky za super zhodnocení. A ještě možná dotaz ohledně brzd?

          Shimano XT vs Sram TLM

          0 0
          • snas89  

            Za me rozhodne shimano

            0 0
            • nomecz  

              +1 vubec bych nepremejslel nad TLM

              0 0
              • mikub  

                Jenom dotazy. Jel jsi je někdy? Víš o tom, že od modelového roku 2020 je nový třmen? Co konkrétně ti na nich vadí?

                0 0
                • nomecz  

                  Ano jel jsme je na testovačce kterou jsem měl 2 dny a předchozí model má soused na Scalpelovi.

                  Vadí mi primárně výkon a servis , chod páky je natolik individuální věc, že to nepíšu.

                  0 0
          • mikub  

            Zase se pustím proti BF koncenzu, že Shimano je výrazně lepší. Ale na druhou stranu, mám oboje, tak snad můžu porovnávat :)

            Prostě oboje brzdí. Ty Shimana jsou takový kousavější. Tedy po zmáčknutí páky brzdná síla nabíhá rychleji. Naproti tomu TLM mají ten náběh jakoby lineárnější. Mě osobně se na nich lépe dávkuje brzdný účinek, na druhou stranu, když potřebuješ brzdit hodně zhurta, tak musíš oproti Sh víc zabrat.

            Potom jsou ještě desky, který na Shimana seženeš bežně za 2 stovky. Na SRAM za 4 kilča, když máš kliku a jsou v akci :)

            0 0
    • snake_biker  

      Ahoj, souhlasím s názory a tipy, které tady zazněly, tzn. vybírej mezi XC koly CUBE AMS, Canyon Lux, příp. Spešl, Trek nebo SCOTT.

      Nebo můžeš zvážit ještě pořízení ostřejšího XC (tzv. „downcountry“), např. něco takového:

      https://www.cube.eu/…greynorange/

      Osobně mám doma model 2020 a nemůžu si ho vynachválit. Přestože má trochu old school geometrii, mému stylu ježdění vyhovuje. Je to naprostý univerzál, se kterým si zařádíš jak na běžných polních či lesních cestách, tak na trailech, ať už na těch přírodních v lese nebo na umělých v trail centrech. Závodit se na tom dá taky – absolvoval jsem zatím dva maratony a pohoda. Kdyby ses chtěl na něm projet, dej vědět – jsem z Kyjova, mám doma model ve vel. L. Pokud bys ho chtěl pořídit, určitě běž do velikosti XL.

      Nezapomeň checknout taky Orbeu OIZ nebo Mondraker F Podium RR DC

      0 0
      • doubleingram  

        Ten Cube teda DC fakt není

        0 0
        • TheJD  

          Ale chtel by byt :)

          0 0
        • snake_biker  

          Why not? Myslíš jako, že s tím kolem se nedá jet rychle a pohodlně z kopce jenom proto, že nesplňuje poslední trendy moderní geometrie?

          0 0
          • doubleingram  

            Ano

            0 0
          • TheJD  

            Zalezi, s cim to srovnas. Kdyz to srovnas s brachou na 100 zdvizich, tak to asi s kopce lip pojede. Kdyz treba s Epicem Evo, tak urcite ne.

            0 0
            • snake_biker  

              Zrovna Epic EVO bych za etalon ostřejšího XC, co se s ním dá jezdit rychle z kopce, určitě nepovažoval. Není to totiž jenom o úhlu hlavovky nebo délce rámu, příp. zadní stavby…

              0 0
              • jonti  

                proc 2021 epic evo neni ostrejsi xc kolo?

                0 0
                • snake_biker  

                  Ano, teď už uznávám svůj omyl. Od modelu 2021 se dá o Epicu EVO mluvit jako o ostřejším XC DC, do té doby ale na tom byl stejně nebo hodně podobně jako Cube AMS c:68 100 TM. Beru…

                  0 0
                  • TheJD  

                    Viz posledni field test na Pinkbike. Jsou i ostrejsi kola dolekopcom, treba Transition Spur, jenze uz potom vyrazneji ztraci na jinych frontach a je otazka, jestli uz radsi nejit do kola, kde ti nebude dolekopcom chybet zdvih.

                    0 0
                    • snas89  

                      Novej epic xc je downcountry az az:)

                      Smysl v tehle kolech prave vidim v tom, ze jsou super i smerem na horu.

                      Pak dat na vyber 100/120 zdvih a mas rakety, ktery poberou oproti starsim xc kolum nesmysl.

                      Spur je krasnej, ale uz mi prijde spis jako robustni kladivo. (S ohledem na zdvih)

                      0 0
      • MadMaf  

        Orbea je pěkná nicméně ve stejné výbavě o 20–25k dražší, ten Moondraker je škaredý jak noc

        0 0
        • snake_biker  

          Jistě, jento o osobních preferencích, proti gustu žádný dišputát. OIZ TR vypadá dobře a záleží hlavně na tvé peněžence, jestli budeš chtít TOP výbavu nebo se spokojíš s kompromisem za nižší cenu, která odpovídá tvým představám.

          0 0
        • cosmo  

          aaaa pan je na cerne rakve

          0 0
      • dav.fek  

        Mam cerstve to same jen CUBE AMS C68 grey orange 2021 – zatim jsem to nestihl poradne projet ,spise jen lehce do kopce kde kolo opravdu jede coz jsem byl prekvapenej hned kdyz jsem ho zkousel poprve. Shanel jsem prave XC s lehce vyssim zdvihem aby to bylo univerzalnejsi , kolo se ktery se daj jezdit cross country zavody , projet trail a jet rychle do kopce.

        https://www.cube.eu/…greynorange/

        Vybiral jsem mezi

        Mondrakerem F-Podium RR – https://www.mondrakercz.cz/…c-race-2021/

        a dale

        Specialized Epic Evo Comp Carbon – https://www.specialized.com/…omp/p/175240?…

        Kdyz srovnam stavby tak ma urcite kazda neco do sebe a myslim, ze je to spise o subjektivnim pocitu kazdeho jake kolo si vybere . U me nakonec na plne care vyhral Cube – uzasne usazeni zadniho tlumice , design a to hlavni celkove osazeni ! Za 112 tis kc komplet na kashime , Xt brzdy vpredu 4 pist a vzadu 2pis , shimano 1×12 hladky chod a uplne jine ceny komponentu oproti sramu pri vymene . Mondrakery se mi moc libi mel jsem predtim HT o nich , ale bylo to cele na rock shox a Epic evo to same .

        0 0
        • Edwin  

          Kolo krásný, o to nic. Přemýšlel jsi i nad stereo 120? Jinak cube kola jsou podle geo poměrně krátký, jaký z toho máš pocit?

          0 0
          • dav.fek  

            Nad Stereo jsem nepremyslel ;)) chtel jsem ciste XC a libi se mi prave hodne to ulozeni tlumice u AMS . Mam 183cm a kolo mi teda sedi co se tyce delky . Mam delsi nohy a kratsi telo .

            0 0
            • Milan.Vazeny  

              Jakou si vzal velikost na 183cm?

              0 0
              • dav.fek  

                Velikost L – na 183cm genialni . Jedine kolo v CR .

                0 0
                • Milan.Vazeny  

                  Původně jsem tohle kolo také zvažoval, ale 100mm verzi. Bohužel na mých 187cm už mi eLko přišlo krátké a pořídil jsem orbeu oiz m10. Samozřejmě gratuluji a ať dělá radost.

                  0 0
                  • dav.fek  

                    Orbea vypada take perfektne . Asi jsi chtel tu barevnou kombinaci MODRA / BILA / CERVENA / CERNA ? Myslim u toho Cube AMS .

                    Jinak tedy s tou delkou . V L ma Cube pomerne kratsi predstavec, ale v prijemnem uhlu . Takze tam by se urcite prodlouzit dal .

                    0 0
                    • Milan.Vazeny  

                      Přesně tu barevnou kombinaci jsem myslel AMS 100 C:68 . U cube uz má velikost xl místo hlavovky opravdu komín, což také trochu rozhodlo. Navíc je ještě 100mm verze o další 4mm kratší než 120mm.

                      0 0
                  • jonti  

                    oiz mas L nebo XL?

                    0 0
            • tomxxx  

              Co je na uložení tlumiče tak super, kromě toho, že je to zakrytované?

              Už jsem to slyšel od více lidí.

              0 0
              • mirorek2  

                vzhled :-)

                0 0
              • MlokCZ  

                Pokud využíváš přepínání režimů na tlumiči, tak je to nejlépe dostupná páčka. Daleko lépe dostupná než při konstrukcích alá Stereo (i když zrovna Stereo má při té konstrukci posunutý tlumič dost nahoru, takže v rámci dané konstrukce je ta páčka už také poměrně dobře umístěná a není to o tolik horší než u AMS).

                0 0
                • tomxxx  

                  Vodorovný tlumič má každé 2. Kolo, jde tam o to zakrytování, které je spíš chytač bordelu, než cokoliv jiného.

                  0 0
      • dav.fek  

        Mam cerstve to same jen CUBE AMS C68 grey orange 2021 – zatim jsem to nestihl poradne projet ,spise jen lehce do kopce kde kolo opravdu jede coz jsem byl prekvapenej hned kdyz jsem ho zkousel poprve. Shanel jsem prave XC s lehce vyssim zdvihem aby to bylo univerzalnejsi , kolo se ktery se daj jezdit cross country zavody , projet trail a jet rychle do kopce.

        https://www.cube.eu/…greynorange/

        Vybiral jsem mezi

        Mondrakerem F-Podium RR – https://www.mondrakercz.cz/…c-race-2021/

        a dale

        Specialized Epic Evo Comp Carbon – https://www.specialized.com/…omp/p/175240?…

        Kdyz srovnam stavby tak ma urcite kazda neco do sebe a myslim, ze je to spise o subjektivnim pocitu kazdeho jake kolo si vybere . U me nakonec na plne care vyhral Cube – uzasne usazeni zadniho tlumice , design a to hlavni celkove osazeni ! Za 112 tis kc komplet na kashime , Xt brzdy vpredu 4 pist a vzadu 2pis , shimano 1×12 hladky chod a uplne jine ceny komponentu oproti sramu pri vymene . Mondrakery se mi moc libi mel jsem predtim HT o nich , ale bylo to cele na rock shox a Epic evo to same .

        0 0
        • doubleingram  

          Komponentove super ale ta geo je celkem zvláštní.

          Krátké, coz by šlo ale předek dost vysoký a sedlová tubka naopak hodně krátká.

          0 0
          • dav.fek  

            Me prijde moc fajn . Kolo pusobi hrave a nezapomen , ze tam je 34Ka FOX a ne 32 . Takze samozrejme ta vyska je znat .

            Ty mas ten Intense jsem koukal ?

            0 0
            • Lukster  

              Proti gustu… Aspoň to má ctyrcep a ne ty dnes módní prepakovane jednocepy, které nepřinášejí to,proč mám fulla – pohodlí a trakci.

              Jen ta hmotnost je trošku vyšší, čekal bych o půl kila méně

              0 0
              • dav.fek  

                Teleskop , 180 kotouce , ja hned shodil plaste tezsi a mam tam spesl fast trak , 30tky rafky

                A nove sedlo specialized Power

                0 0
                • JachymP  

                  Ale zas karbonovej převodník, jak píšou ty český webovky ;)

                  0 0
                  • dav.fek  

                    Karbonovy prevodnik opravdu ne

                    0 0
                    • JachymP  

                      Jinak ale ty kliky jsou moc pěkný.

                      0 0
                      • dav.fek  

                        Jsou peckovy ! Tady dela 400 g navic teleskop hlavne no . A sirsi rafky , kde se ti pak v jizde vrati ta vyssi vaha o 200g trebas .

                        0 0
              • klump  

                Jenom pro zajímavost: uvědomuješ si, že pokud je ten čep blízko zadní osy na horní – nikoliv spodní – vzpěře, ta dráha té osy ve zdvihu není až tak moc rozdílná?

                0 0
                • mirorek2  

                  tak on se v tom ale hodně vyzná, to je vidět :-))))

                  0 0
                • Lukster  

                  Ale ty malé rozdíly jsou důležité, samozřejmě to neznamená, že je to rozdíl o parník;)

                  0 0
          • dav.fek  

            Tady jeste jedno foto … dost to totiz zkresluje ta GEO

            0 0
        • snake_biker  

          Jelikož jsem majitelem tohoto kola ročníku 2020, myslím, že si můžu dovolit taky pár postřehů. Komponenty a vybavení jsou podle mě v dané cenové kategorii nadstandardní, vzhledově vypadá taky dost dobře. Při výběru jsem zvažoval ještě Orbeu OIZ M-TR 20 a Cube Stereo 120 HPC TM, ale vzhledem k tomu, že Orbea nebyla dostupná a Stereo taky ne, bylo rozhodnuto.

          Co se týká geometrie, tady to bude asi vždycky o subjektivních názorech a pocitech, podobně jako když se na kole svezete. Osobně mám velikost L, měřím 180 cm, mám delší nohy a kratší trup. Na dnešní poměry má kolo opravdu trochu trochu old-school geometrii, nicméně podle pár čísel na papíře se asi nedá objektivně zhodnotit, jak se komu bude na kole v různých podmínkách jezdit. Mně kolo krátké nepřipadá, sedlová trubka pro mě určitě není krátká. Ze začátku jsem na kole jezdil v továrním set-upu, časem jsem jenom posunul představec o podložku níž, abych malinko snížil stack. V tomto nastavení mně kolo připadá dokonale vyvážené jak při jízdě nahoru, tak při jízdě z kopce. Na můj způsob využití, kdy podnikám spíš kratší vyjížďky do 50 km v různorodých, ale často velmi členitých terénech, se mi ještě jako rozumná jevila výměna převodníku z 30z na 32z. Nejsem žádný extra závodník, proto jsem na kole ponechal i pláště Nobby Nic, které v terénu dobře drží, pro rychlé švihy na asfaltu nebo hladším terénu mám jiné kolo – gravel.

          Jsem s Cubem maximálně spokojený, kolo zatím šlape jako hodinky, proto ho jako univerzální bike, který toho hodně vyjede i sjede, můžu jenom doporučit.

          0 0
        • MadMaf  

          máš to hezké. Osobně bych tedy radši viděl tu foxku v černé barvě, ale jinak to kolo kolo vypadá líp než na fotkách od výrobce.

          Ať slouží

          0 0
    • MadMaf  

      jak je to se zdvihem u těch výše avizovaných kol? je to možné o pár cm zvednout pomocí tokenů? dejme tomu ze 100 až třeba na 130?

      0 0
      • TheJD  

        Pokud vim, tak vetsina tech vidlic ma max 120 mm zdvih. U Foxu se to tyka 32, 32 SC a 34 SC. U jinych znacek nevim.

        0 0
      • doubleingram  

        Tokenema opravdu zdvih neměníš.

        0 0
      • plzakj  

        Si kup rovnou neco, co ma na 130mm geo. Zvedat 100 na 130 je blbost. Tip doprasis goe.

        0 0
      • snas89  

        Tokeny meni progresivitu, ne zdvih.

        0 0
    • tatakona  

      Já můžu z vlastní zkušenosti doporučit Kona Hei Hei CR 2020. Zdvihy 120/120, úhly tak akorát, označení down nebo fun country sedí přesně. Není to 10kg XC raketa, ale maraton se na tom určitě důstojně zajet dá. Do kopce jede, dolů zábava. Vel. XL myslím ještě je, pod 100k se dá ukecat, když tak SZ.

      0 0
    • MadMaf  

      tak nakonec LUX CF 7 velikost L je doma

      0 0
    • MadMaf  

      Včera jsem to dával dohromady

      0 0
      • zdenek  

        Pěkná barva. :-)

        0 0
      • Fana.A  

        Parádička

        Jak dlouho jsi prosím čekal?

        0 0
        • MadMaf  

          asi 14 dní, jeden den tam skočila dostupnost velikosti L, počíhal jsem si, objednal a hodinu na to už tam bylo zas dodání někdy v srpnu

          0 0
          • Fana.A  

            Tak to jsi to vychytal. Já čekám od 18. prosince a připadá mě to jako půl roku 8-)

            0 0
            • MadMaf  

              tak já měl původně objednánu velikost XL s dodáním v dubnu. Jeden den skočila dostupnost velikosti L, kterou mi doporučoval i konfigurátor, tak sem objednal a přes help-desk zrušil objednávku toho XL.

              0 0
              • Dejv0  

                Tak proto máš sedlo v takový pozici?

                0 0
                • MadMaf  

                  ještě sem to pořádně nejel, musím to seřídit. Ale těch pár metrů před barákem mi to přišlo i stímto nastavením OK.

                  Páčku na zamykání sedlovky jsem dal napravo místo nalevo a brzdové páčky musím hodit blíž ke gripům a celkově to doladit. Proto to zatím nedávám ani do profilu.

                  0 0
      • Lukster  

        No nevím, ta tyč, co drží sedlo, je hrůza des. Myslím ten rám, ne DT Swiss;)

        0 0
        • mikub  

          Jenže to už tak nějak začíná být standard u hromady výrobců. Takže bychom si na to asi měli zvyknout. Samozřejmě to více vyniká u větších velikostí…

          0 0
    • vasek80  

      Řešil jsem to samé pár let zpět. Vyhlížej jsem LUXe novej modelovej rok, kterého jsem měl už i vyzkoušený a nakonec mi zde byl doporučený Anthem. Sedl jsem na něj a hned zaplatil. Nebylo o čem, sleva byla zajímavá a Canyon tomu za ty peníze nemohl konkurovat.

      0 0
    • MadMaf  

      No teď tomu tak už není. Nový anthem v podobné výbavě je o 30.000 Kč dražší (katalogová cena). Má teda karbonové ráfky

      0 0
    • MadMaf  

      Taky krásné kolo, a za dobrý peníz. Hlavně že je spokojenost a slouží.Ciao

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.