Jeseníky Dlouhé Stráně - Praděd

55 nepřečtených
 • Sumpicek

  Chystáme se kamarády poprvé do Jeseníku, chtěl bych to projet od lanovky z Koutu na Dlouhé Stráně a potom pokud by to šlo na Praděd, dá se jet po té modré? Dále Cervehohorske sedlo a nekudy terénem dolu do Koutů. Mate to tam někdo takto projeté? Připadne uvítám jinou radu na projizdku v okolí.

  0 0
  • RendyD  

   No, po modré Divokým dolem leda po svých, na kolo to asi nebude… Je to taková krpatá, mokrá a členitá cesta, pokud si pamatuju.

   0 0
  • pepek  

   Myslíš od dolní nádrže po modré na Praděd?

   0 0
   • RendyD  

    Jiná značená tam není, jen ta modrá, tak myslím, že má v plánu tama.

    0 0
    • pepek  

     Tak pokud má enduro (motorku) a nechytí ho ochranáři, tak by to šlo. Pokud ne, tak bych si asi spočítal vrstevnice a hledal jinou cestu.

     0 0
    • Zdeno Micio  

     Modrá je akorát na pěší. Jednou jsem ji dal nahoru naivně na kole, ale jen na rameni. Dolů to dávali jen borci na DH, které jsem potkával :-)

     0 0
   • devet  

    NE a NE. Já jsem tudy hnal ženu i kluka. Těch jmen, co jsem dostal. A žádné slušné… Modrá je pro zkušené turisty. Kameny mokré a stoupání příkré. Kolo na rameni.

    0 0
  • Luk029  

   Nad spodní nádrží se dáš vrstevnicovou cestou(na mapě jde najít) až dojedeš na cyklotrasu co vede s Koutů na Švýcárnu.Pak už jenom do kopce až na tu Švýcárnu. Po modré rozhodně ne!!! Je to tam o hubu i pěšky. A kdo by se chtěl tahat s kolem do takového brdu. :-))

   0 0
  • Sumpicek  

   Jsem si teď přiblížil mapu a vidím to převýšení. Co od horni nádrže kolem Homole pak na modrou, zelenou pak po cervene na Ovcarnu a odtud na Praděd .

   0 0
   • Chiron  

    Na té červené mezi Ovčárnou a Jelení studánkou mají kola zákaz. Taky sem to nedávno řešil, jak to spojit až tam pojedu. Zatím sem to teda nevyřešil, aspoň tak aby z toho byl nějaký zajímavý okruh. Hlavně že to tam celé vyasfaltovali a kde ne, tak sou zákazy na každém kroku :/

    0 0
   • RendyD  

    Furt se mi nejvíc líbí alternativa, co psal Luk029…

    0 0
  • Dan.45  

   zkoukni stránky CAC Šumperk, já jako šumperák to mám projeté vše, pokud na praděd tak jednoznačně přes Petrovku a dále přes Svýcárku, ale docela se oblečte je tam už docela zima(nad 5 stupnu to už téměř není) a pokud na dlouhý tak buď po asfaltu a nebo nejlepší cesta je z vernýřovic přes Branku, ale dá se tam dojet i z koutů, jeslti někdo jel koutecký kpž…->nejlepší možnost pro bajkera na mtb ;) viz mapa

   0 0
   • Luk029  

    :-)) a já jako Bruntalák to mám taky vše projeté. Tak ti dávám za pravdu :-))

    0 0
  • Pa.T2  

   Dnes byl v Jeseníkách nádherný den. Rozhodně to byl spíš letní den než podzimní. Když jsem vyjížděl ze Šumperka (14h), bylo 16°C. Hodně přituhlo za Vernířovicemi směrem na Branku. Teplota klesla až na 13°C. Cca od 800 m.n.m. začala teplota stoupat. Já, navlečený v dlouhém dresu a se zásobami teplých hader v plném CamelBaku, jsem se pěkně pekl, protože jsem to neměl kam odložit :D Nahoře na Dlouhých Stráních bylo 21°C ve stínu, na Sluníčku 26°C. Takovej pařák jsem tu zažil málokdy v létě :)

   0 0
   • C.A.C  

    Zítra tam valíme, tak doufám, že bude zase pařák. Bereme to oklikou přes Skřítek.

    0 0
    • Pa.T2  

     Tak podle předpovědi by mělo být minimálně dobře jak dnes :) Kolem Skřítku je to prý dost zrychtovaný od lesáků :/ Vlastně nejen tam…

     0 0
    • Radez  

     Ahoj,

     v létě sem tam jel velice vypečenou trasu. Perfektní trasa zakončená kufrem v Hraběšicích u kohosi v zahradě :-).

     0 0
  • Radez  

   Kdysi sem plánoval jet po modré Divokým dolem taky, prakticky jsem to taky uskutečnil, nedá se tam jet ani dva metry za celou délku té trasy, páč se tam pořádně ani nedá jít. Celou dobu sem nesl kolo na hrbu a klel. Bylo to taky poprvé, co sem měl hypoglykémiu a velkou zásluhu na tom mělo právě štrekování se do toho posranýho kopce s kolem na hrbu :-). – jo a hlavně tam je zákaz označenej cedulou. Ale kousek pod místem, kde začíná tato modrá, tak je neznačená cesta, která mírně stoupá až po pár kilácích se napojí na asfaltku (na ní pořád do kopce), kterou se dostaneš na Švýcárnu (pak samozřejmě končí, není to celý asfalt), pak Praděd. Z ČHS se pak dá sfouknout po zelené zpět do Koutů.

   Ale doporučil bych začít v Koutech po té zelené valit na ČHS, možný se otočit kolem Bílýho sloupu a u Vřesovky (dál na Šerák je po červené zákaz)pak valit přes ČHS po žluté do Filipovic, po modré vydupat na Šerák, Pak buď po sjezdovce dolu na Čerňavu, nebo po šutrácích po červené,pak po modré a zelené do Branné, pak valit po modré zpět na Přemyslov, ale neuhýbat z cesty, co vede do Přemyslova na tři kameny (to je mistama nejetelný, dost sem se tam spálil :-)) a pak už zas jen sfrčet do Koutů. – tu trasu mně kdysi poradil C.A.C :-)

   0 0
  • Mark-H14  

   Prosím zdejší zkušené bikery o tip na pohodovou trasu, která by zahrnovala třeba spodní i horní nádrž Dlouhých strání. Nebo asi jen horní? K té spodní je to stále asfalt, nebo se pletu?

   Na cykloatlase i jinde je to sice značené, ale znáte to, když tam jedete poprvé…

   Mělo by to být cca 60km +/- aby to zvládla i manželka bez remcání. Třeba něco jako tato naše oblíbená:

   http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?…

   Děkuji za Váš čas.

   0 0
   • Martin  

    kde chceš startovat?

    0 0
   • tom xtr  

    Jestli je pro tvoji ženu ta trasa z cykloserveru pohodová a má být start z K.S., tak klidně třeba tudy: K. Studánka – Karlov – Mravencovka – Alfrédka – Zelené kameny – Pod Ztracenými kameny – rozcestí Branka – Horní nádrž – Dolní nádrž – Petrovka – Švýcárna – K- Studánka.

    Bude to ale něco přes 70km a slušný převýšení.

    0 0
   • tom xtr  

    Jestli je pro tvoji ženu ta trasa z cykloserveru pohodová a má být start z K.S., tak klidně třeba tudy: K. Studánka – Karlov – Mravencovka – Alfrédka – Zelené kameny – Pod Ztracenými kameny – rozcestí Branka – Horní nádrž – Dolní nádrž – Petrovka – Švýcárna – K- Studánka.

    Bude to ale něco přes 70km a slušný převýšení.

    0 0
    • Singlespeed  

     Dolů k dolní nádrži bych jel taky terénem přes Velkou Jezernou, Františkovu myslivnu a Zámčisko.

     0 0
    • d  

     Na té trase, kterou jsi naplánoval, je pohodový akorát tak úsek Švýcárna – KS. Navíc teď tam zase uhodila zima.

     0 0
    • Mark-H14  

     Z Mravencovky na Alfrédku přes „Pod jelení studánkou“ a nebo „Liščí kámen“ ?

     Trochu se ještě obávám úseku Petrovka – Švýcárna, když jsem tam loni při cestě v opačném směru míjel holku na Epicu, jak se trápí … aby mě žena neumlátila pumpičkou :))

     0 0
   • Mark-H14  

    Chtěl jsem jet z Loučné, nebo z Koutů. Měl jsem to napsat.

    Těžký terén nepřichází v úvahu máme celopevná kola.

    No a ta trasa z cykloserveru z KS do KS je pro manželku v poho, ale vlastně se tam terénem téměř nejede.

    0 0
    • Singlespeed  

     Zde uvedené trasy jsem ještě nikdy nejel ani s odpruženou vidlicí, vždy jen s pevnou, takže žádný obtížný terén nehrozí (asfalt, šotolinka, lesní cesta nebo pohodový trailík).

     0 0
  • Delkim  

   máte někdo naklikané nějaké trasy pro silničku kolem Červenohorského sedla, resp. já to budu mít jako výchozí místo?

   na Praděd, Dlouhé stráně a tak, v Garminovi se mi bohužel nedaří naklikat trasu pro silničku, abych si byl jistý, že to je sjízdný a nevytvářím trasu pro bike :(

   mám třeba tenhle tip z 53×11, jenže to je bez přiblížení a já nejsem schopný třeba ty Dlouhé stráně správně „překlikat“ do Garmina :(

   http://www.ivelo.cz/…pani-praded/

   díky moc!

   0 0
   • Martin  

    IMHO je nejlepší jet Dlouhé stráně následovně:

    viz mapa: http://mapy.cz/s/aApJ

    musíš dojet do Loučné, v Loučné si chytit cyklotrasu č. 6155 a té se držet až k Tetřeví chatě a od ní pak po hlavní cestě nahoru na horní nádrž a potom klasicky dolů k dolní nádrži. myslím si, že je lepší jet po trase 6155 nahoru, protože asfalt tam místy není nic moc a sjezd na silničce by byl nepříjemný. ta hlavní cesta na dolní nádrž je kvalitnější.

    ta cyklotrasa č. 6155 je docela prudká, ale když se kousneš, tak to dáš. kamarád to vylámal na singlu s převodem 42/20 :)

    0 0
   • ¨MZ  

    My to jeli před pár dny, v Loučné kousek nad školou se dáš nahoru kolem potůčku a pojedeš pořád po asfaltce až nahoru, tam ani není kde uhnout, u turistického altánu se dáš mírně vpravo, prostě pořád do kopce, vyjedeš nahoru k horní nádrži, tu obkroužíš, je tam jednosměrka, zase kousek dolů k altánu a tam ostře vpravo a sjedeš k dolní nádrži a do Koutů. Trasa

    0 0
    • Delkim  

     díky oběma, myslím že jsem to naklikal správně

     krásný 30 km kolečko a 800 m převýšení, to fakt tady kolem Labe nemáme :)))

     0 0
     • Singlespeed  

      Ještě si to doklikej až nahoru k vodě ;-)

      0 0
      • Delkim  

       jasný, tam jsem to neklikal, tam už nemám kam blbě odbočit :)))

       a nádrž je do půlky července kvůli údržbě bohužel prázdná :(((

       0 0
       • ¨MZ  

        I tak stojí za to se tam podívat

        0 0
        • vitan  

         a pak že nemáme v čr pořádnou dráhu:)

         Tady by to měla Dukla i s vysokohorským soustředěním:)

         0 0
         • JSt  

          tam se jezdi na jarni pripravu ]:-P

          0 0
          • pocestny  

           Predminuly rok taky opravovali, měli to vypustene, ze pry ten plast prosakuje. To tam delaji tu opravu znovu?!

           Mimochodem jezdili tam kluci na skatu nebo longboardu, pak na ne nekdo rval at z tama vypadnou…

           0 0
           • Martin  

            tuším na idnesu jsem četl, že oprava z předminulého roku byla odfláknutá a ČEZ se tahá se zhotovitelem o reklamaci

            0 0
  • Karlos14  

   Ahoj, o víkendu jedu do Jeseníků a v sobotu mám v plánu jet tuto trasu na MTB. Cíl je projet Praděd a Dlouhé Stráně v jeden den. Budu ale vyjíždět až po poledni. Za jak dlouho bych to mohl ujet? Stihnu to do večera? Případně dala by se trasa ještě někde zkrátit?

   Jinak běžné MTB vyjížďky kolem 50km a převýšení 800m jezdím s průměrem 23km/h a ročně najedu 4000–5000km tak bych to snad měl zvládnout. Co myslíte?

   0 0
   • Singlespeed  

    To stihneš v pohodě. Asfalt + lesní šotolinky = bude to pěkně odsýpat.

    0 0
    • Karlos14  

     ok dík

     0 0
    • Pavel  

     Přesně tak, před pár lety a mnoha kily bych napsal to stejné. A taky to tehda tak i bylo.

     Dnes už jezdím rozvážněji.. :-)

     0 0
   • Delkim  

    .

    0 0
   • ZPetr  

    Trochu zábavnější to je z Dlouhých strání na Františkovu myslivnu a pak Alfrédka. Sice kouskem přes CHKO ale je to na tobě.

    0 0
    • Pavel  

     Na mobilu vidím pikaču, takže jen tak z hlavy, ale není to něco „národního“? A není to přes morenove pole?

     0 0
     • Singlespeed  

      Kousek trasy kolem Jeleního Hřbetu je „národní“ (NPR Praděd, takže ilegal), ale jinak pěkná trasa, taky to tak jezdím.

      0 0
    • pocestny  

     Nic zábavného tam není.

     0 0
     • Le Corbusier  

      Tvoje rada mu po pěti měsících a metru sněhu jistě přijde vhod.

      0 0
      • MavasH  

       Tak možná v tom je ten problém… vše zabávné se schovalo pod tím sněhem ;)

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.