Jakou vidlici 100mm s 20mm osou?

37 nepřečtených
  • romachain

    Řeším kolo pro kamaráda, kterej má při pouhých 180cm výšky svalnatých 117kg živé váhy. Tak bych mu tam nejraději prdnul 20mm osu na přední kolo, ale narazil jsem na problém, že nic takovýho nemůžu najít. Moje představa byla něco jako Epicon (vzduch!) se 100mm zdvihu a právě tou 20mm osou. Cenově by to mělo být ideálně okolo 3 tisíc, bazaru se nebráním. 15mm osu mám v možnostech taky, ale moc se mi to nehodí…

    0 0
    • lutte1  

      http://www.frbikes.cz/…lc-2012.html

      Sice nad limit ale alternativa by to byla. :)

      0 0
      • romachain  

        No vida! Ale není to zrovna XC vidle… Tím chci říct, že jí chybí třeba lock…

        0 0
        • mr.antik  

          Za trojku si nemůže moc vyskakovat…

          0 0
        • kubad  

          tenhle sistem osy nic moc neřeší, to muzes klidně vzít 15mm

          0 0
          • rexa  

            Můžeš to prosím podrobněji vysvětlit? Tento sanťůrackej systém nemá plusy pevných os? Chybí tuhost? Proč?

            Ptám se, protože jsem teď místo klasickýho Epicona TT s RU pořídil Epicona TT TAD s 15 mm osou a HS exp. A to i kvůli vyšší tuhosti, u které se mi zdálo že při 150 mm zdvihu by tomu ta jejich 15 mm osa pomohla.

            Dík.

            0 0
            • kubad  

              nějaký přínost tam samo je, ale osa není napevno stažená

              jak u klasické 20mm osy

              a ten přínos myšleno proti 15mm ose nic moc ( samozřejmě je protože vidle celkově je tužší a taky výrazně těžší)

              0 0
              • baboon  

                To docela dává smysl, ale možná, kdyby byl ten SR upínací mechanismus trochu kónický a drop-outy také, tak by se to samo umělo stáhnout taky velmi dobře. Bahužel zatím jsem SR s tímto systémem neměl v ruce, tak nevím, jak je to tam vlastně vyřešené a jaký to má vliv na vůle a tuhost, ale z fotky tam nějaký samostahovací měchanismus zdá se je. Je však fakt, že při nedostatečném dotažení těch stahovacích šroubů osy u staršího duroluxe je úbytek tuhosti docela patrný.

                Nicméně mi tahle vidle za tenhle peníz přijde luxusní. Fungovat snad bude dobře.

                0 0
                • kubad  

                  to jo za tu cenu fajn vidle, a osa ma stejny system jak 15mm co je na Epiconu

                  0 0
                  • rexa  

                    Zase na druhou stranu, Durolux s 20 mm osou má tuším naprosto stejnej systém jako Epicon s 15 mm osu. Tudíž taky ne ideální. Ale v testech tuhosti ve zkrutu byl myslím z testovaných vidlic nejlepší. Byl to test v BIKE 4/2009. Na to se ale zřejmě podepisuje konstrukce vidle spolu s masou materiálu. Byl z nich nejtěžší.

                    0 0
              • rexa  

                Jo to je pravda. Co jsem to zkoumal, tak osa je patkách relativně volná.

                Jinak švagr má na kole Recona 120 mm s 20 mm Maxle (asi verze Lite), kde je to zas trochu jiný. v levé patce je závit. Na ose je nařízlej protizávit s vnitřním rozpěrným konusem, kterým se to roztahuje a fixuje. Pravá srana je průchozí, ale o dost těsnější než u Suntouru.

                Tuším že 15 mm Foxky mají taky na jedné straně závit a druhou průchozí, že?

                Tuší někdo, zda je systém s 15 mm osou kde se osa v obou patkých pevně stáhne?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Doplnim. Klasicka Maxle ma roztahovani na bou koncich(jak u te se zavitem, tka u te s packou). Maxle Lite ma roztahovani uz jenom v casti s packou(a jeste tam je nejaky plastovy nesmysl. Chapu snahu o setreni gramu, ale takhle om*davat pevnou osu mi rpijde zbytecne…

                  0 0
                  • rexa  

                    Tak to má asi klasickou verzi. Zdá se mi ale že je docela „light“. Myslel jsem tedy, že to je Lite :D Jinak pravda roztahovaní je i u páčky.

                    0 0
      • HELLBOY22  

        keď som to minule poradil inému ja bol som od ostatných užívateľov vysmiaty :)

        0 0
    • mr.antik  

      Reba, až na tu cenu. Možná starej Pike, ale ten limit je moc přísnej, spíš nejakou dirtovou…

      0 0
    • kali222  

      ono se nikdy moc stovek na 20mm osu nevyrabelo. par „excesu“ pro tehdejsi dh/slalomy a pozdeji 4× a konec. marzocchi a shockworks. i reba uz se nevyrabi na 20mm osku, ale po obchodech je. jen ta moc by byla 5× vyssi nez limit, ale moc tady nikoho asi netrapi. sel bych cestou 15mm osy pro xc a rozsiril si vyber. jo ted me napada… manitou delal tedka jeste nejake 26" vidle na pevne osy, tak jestli na chainu neni nejakej vyprodej? koukni. popravde bych se s tim ne… a dal tam normalni vidlu, ale i na tu je 3ka malo.

      0 0
      • romachain  

        Tak nějak jsem to pobral i já. Když bude „nejhůř“, koupím Epicona, ročník 2010 se do „limitu“ skoro vleze a něco to pod ním vydrží… Hold mu budu muset říct, že cinkající kotouč mu bude věrným společníkem :-)

        0 0
      • mr.antik  

        starej Nixon s RTWD, ale to bude problém zas s pružinou

        0 0
    • scret  

      V tyhle cene, mozna lehce nad Limit jedine snad Epicona…

      Urcite bych byt tebou nevyzadoval jen 20mm osu, to uz se dneska skoro nedela… Jedine Reba a tu zas nesezenes do 3tis.:)

      0 0
      • mr.antik  

        taky bych předpokládál, že ježděnim na kole něco shodí…

        0 0
        • romachain  

          To ani ne, on není tlustej, ale oplácanej svalama a poctivě se snaží jich ještě přidat…

          0 0
    • Kami  

      přiživím se na tomhle vlákně :D

      Je nějaká možnost udělat z normální náby nábu na pevnou osu? Nebo dat do vidle , která je na pevnou nábu nějakou redukci na normál nábu ? Jedná se o vidli PIKE.

      0 0
      • alinceb  

        Možná by pomohlo, kdybys napsal, o jakou nábu jde…;) Třeba u Shimana to asi nepůjde, u náby na průmyslech by to jít mohlo. Jednodušší ale bude koupit novou nábu a přeplést…:)

        0 0
        • kubad  

          no málo která nába má ložiska tak velké aby tam prolezla 20mm osa

          0 0
          • alinceb  

            Však právě…každopádně když si představím vydrbávání se sháněním ložisek, soustružením koncovek a podobné opičárny, tak bych to radši přepletl a fertig…:)

            0 0
      • kubad  

        ne nejde Pike má 20mm osu 110mm

        běžné náby mají 100mm šířku,

        ale některé náby se dají přestavět změnou koncovek, bez vědomosti co tam máš těžko poradit

        0 0
      • scret  

        zalezi jako mas nabu..:)

        Jinak obracene to nejde…

        0 0
      • kali222  

        kdyby si mel cestu pres pragl, prenecham za hooooodne rozumnou catku spis castecku zaplet na 20mm osku. prumysly budou chtit vymenit na konci sezony. jinak vse ok. dt 540 rafek. draty neztencene, nevim co. :)

        0 0
      • Kami  

        to je právě problém.. nevím, co to je za náby. Jedna je novatec na průmyslech a druhá je na průmyslech, ale vůbec netuším co je zač.

        0 0
      • Bysto  

        existuje redukcia z 20mm na QR, robí to tuším novatec, ale cena sa mi zdá, že je okolo 500korún a to už fakt radšej za 1500 novú nábu na priemysloch ( a aspoň neprídeš o zvýšenú tuhosť vďaka 20mm.

        Ale je možné že sa mýlim a tá redukcia je presne naopak, teraz som si neni istý, lebo kámoš má novatec náboj a mal k tomu aj takéto srandy nejaké.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.