Jakou odpruženou vidlici? Na kole v celkové hodnotě 30 000 kč

48 nepřečtených
  • zit

    Ahoj chci kupovat kolo MTB hard 29 alu rám v celkové hodnotě kolem 30 000 kč na normální jezdění 80 % silnice 20 terén lesní cesty singltrek. Měřím 180 cm váha 75. Jakou vzduchovou vidlici by mělo mít? Poměr kvalita cena, výkon, co je nejlepší nejčastěji se objevují.

    Rock Shox REBA

    Rock Shox 30 GOLD

    Rock Shox RECON silver

    SR Suntour EPICON XC

    Nebo něco jiného???????? Más smysl si za vidlici připlatit? Dík

    0 0
    • scalar  

      Nejlépe Reba nebo Axon.

      0 0
    • Tomcat  
      • chybí konkrétní verze těch vidlic.
      • chybí SR Axon a SR Auron

      Más smysl si za vidlici připlatit?… …možná tvůj klon to víc. Nemůžeme vědět za tebe tvůj žebříček priorit .

      0 0
      • zit  

        Aha, tak to jsem nevěděl a dál po tom nepátral :-))) ale např. RockShox Reba RL, Remote, 100 mm, 15 mm QR a připlatit myslím, jestli tam je rozdíl cca 2000 kč na vidlici, ale stačí co napsal kolega Reba, Axon. Nebo proč ne zbývající vidlice co jsem uvedl v čem jsou u nich nevýhody.

        0 0
        • novas752  

          Ve zkratce nepatří na kolo za 30.

          30 gold je těžká základní mrcha

          Recon silver je taky docela těžkej ale klidně by tam mohl být

          Epicon asi to samý

          Ale proč tam nemít to nejlepší, co můžeš. Neni třeba tam zbytečně rvát všude Deore XT a vidlici ošulit.

          0 0
          • Cemik  

            ja dal k tomu XT recona a spokokenost.

            0 0
          • Ice601  

            Tak teda ja nevim, ale 30 Gold zas tak těžká není, má psáno 1828g ve velikosti 29" což mi teda zrovna nepřijde moc…nebo se pletu?

            0 0
            • pajusb  

              Já mám Axon a jsem s ní spokojený…Kolo poskládané za 32 000kč. Santourky jsou jednoduché na údržbu a levné díly proti Rock Shock. A u dělají ti to všude.

              http://www.kupkolo.cz/…00mm_z98322/

              Ta hmotnost je včetně pevné osy a ovládání.

              0 0
              • zit  

                Ok dik a ten Axon ke ktere vidlici od RockShox se to da prirovnat, neplati si u RS jen znacka ?

                0 0
                • pajusb  

                  V tomhle by ti mohli poradit zkušenější borci tady na foru, ale můj osobní tip je Reba.

                  0 0
                  • tigermoth  

                    Taky bych tak řek, ale nevím kam se Axon za posledních pár roků posunul.

                    0 0
          • Evilcleaner  

            30 gold je mnohem lehčí než recon silver. recon silver má přes dvě kila, 30 gold je tady uvedena nade mnou. problém s 30 gold je, že je málo tuhá (aby ne když má 30mm nohy a nemá pevnou osu). epicon je obdobně těžký resp. lehký jako ta 30 gold.

            0 0
    • Jirka24x  

      Pokud nehonis gramy tak za me recon gold je to to samé jak Reba jen těžší: )

      0 0
      • scalar  

        Suntour XCM je taky to samé jako Reba, jen je těžší, nepruží a netlumí.

        0 0
        • Jirka24x  

          RECON gold a REBA mají podle prodejců stejný vlastnosti jen je RECON těžší. Do 100mm zdvihu bych nad tím moc nespekuloval a vzal levnějšího RECONa.

          0 0
          • scalar  

            „Prodejcem“ myslíš člověka, který potřebuje prodat to, co má zrovna skladem?

            0 0
            • Jirka24x  

              Misto blbych kecu me rekni čím jiným se od sebe liší RECON gold a REBA kromě váhy.

              0 0
              • novas752  

                Názvem voe :D Ale taky bych vzal spíš Rebu.

                0 0
              • scalar  

                Minimálně použítým materiálem, povrchovou úpravou vnitřních nohou. Už i ta nižší hmotnost vnitřních nohou má vliv na funkci.

                0 0
                • Jirka24x  

                  Však o tom mluvím ze je těžší ale material maji stejnej mozna jina slitina hliniku ktera se projevi max vahou.a povrchová úprava at uz je to elox nebo hartametal nemá vliv na chod.

                  0 0
                  • Petr L2  

                    Já tedy nejsem odborník, ale když si otevřu seznam náhradních dílů na vidle RS a porovnám si obrázek rozborky Reconu a Reby, tak tedy stejné rozhodně nejsou.....

                    0 0
                    • Jirka24x  

                      Hod to sem ;)

                      0 0
                    • ALLforBIKE  

                      Zalezi, jake verze U jednotlivych modelu porovnavas. System pruzeni je naprosto stejny. Tlumeni u Reby je MotionControl a pak dalsi jeho derivace. Recon Silver a Gold ma bud Tlumeni TurnKey a nebo MontionControl. Mezi Reconem Gold s MC a Rebou je rozdil pouze ve vaze, obe vidle maji anodizovane nohy-letosni Reba ma upravu FastBlack. Funkcne jsou nastejno. Recon Silver ma vnitrni nohy ocelove, chod je asi (minimalne dle reklamnich materialu) malinko ovlivnen rozdilnym materialem oproti Rebe a Reconu Gold, nicmene porad chodi velmi pekne. Rozdil oproti Rebe je jen minimalni. Kdyz vemu v potaz cenu Reby a Reconu, vychazi mi jako idelani volba Recon Gold.

                      0 0
      • zit  

        Ok dik urcite nejakej ten gram navic nevadi hlavne aby to vydrzelo a pokud by to bylo stejny jako ta RS Reba tim lip tu Rebu zde hodne chvalej ?

        0 0
        • matbiker  

          Jednoznacne Axona. Jednoduchoucka ale velice dobra vidla, na ktere si udelas servis sam a vydrzi ti kvanta kilaku.

          0 0
        • cube21  

          Mám goldku. Můžu klidně říct, že chodí velmi dobře. Jsem spokojený !! Netřeba se toho bát.

          0 0
    • zit  

      Jestli jsem to zde dobre pochopil :-)))) , tak nejlip vyjde RockShox Reba ( samozrejme je drazsi)

      Pokud bych netrval na ,,RockShox,, Reba a chtel neco srovnatelneho, tak v pomeru k ni dobre vyjde SR Suntour Axon.

      A dal RockShox 30 Gold, takove nejhlavnejsi rozdily co jsem vycetl, 30 mm hlinikove nohy diky nim je lehka, ale proti tomu RockShox Silver ten ma 32 mm ocelove nohy tim je o neco tezsi ( nejake gramy neresim ), ale prijde mi, ze tem RockShox Silver musi urcite vydrzet vic jak ta RockShox 30Gold pri nejakem vetsim naporu? Sytem tlumeni tam je stejny jak uz zde nekdo psal.

      Jinak tady je videt porovnani tech vidlic a popis http://www.mtb-mag.com/…aragon-gold/

      Nebo jake hlavni rozdily v nich jsou?????

      0 0
      • Dazz  

        Mrkni na https://www.sram.com/rockshox

        a nastuduj. Recon Gold i Silver mají nohy 32 mm, ale existuje i 30 Gold a 30 Silver což jsou jiné (asi horší) vidle.

        Bacha na co píšou jednotliví výrobci u kol, často to pletou a možná v tom naschvál dělají chaos !

        0 0
      • Jirka24x  

        REBA není neni zas takovej zázrak jak všichni pisou.Pokud nehonís gramy tak bych bral toho RS GOLD.

        0 0
        •  

          ale gold 32

          0 0
          • Jirka24x  

            S tím zkušenost nemám v čem je lepsi nez 30 ?

            0 0
            • Dazz  

              Je lepší v průměru vnitřních nohou 32 mm = větší tuhost, což se projeví v terénu.

              Pokud do terénu nejezdíš a vážíš jako motýl tak to pro tebe postrádá význam :-D

              Ale bacha RS Recon Gold a RS 30 Gold můžou být rozdílné i z pohledu střev.

              Na kolo za 30 tis. kulatých penízku rozhodně RS Recon Gold ;-) nebo něco jiného

              adekvátního. Třeba Suntour Epicon nebo Epixon.

              0 0
              • zit  

                Presne tak ja tomu moc nerozumim, ale tohle mi prijde jako nejhlavnejsi rozdil 30 – 32 mm ty dva milimetry to musi byt sakra znat, jak jsem jsem psal nejaky gram navic mi nevadi, vazim tak normalne 75 kg x 180 cm stejne bych bral ty silnejsi 32mm nohy.

                0 0
                • scalar  

                  V Reconech je trochu zmatek, někteří výrobci mají i upravené OEM verze. Epiconů (Epixonů) je také hodně a jsou v nich velké kvalitativní a hmotnostní rozdíly (nejlevnější má patronu z Raidonu, nejdražší z Axonu). Jak jsem psal na začátku, v této cenové relaci ber Rebu nebo Axon, když se v tom dobře nevyznáš.

                  0 0
                • novas752  

                  Hlavni rozdil bude v systemu tlumeni (vnitrek pravy nohy). Recon gold bude v tomhle smeru urcite lepsi nez 30 gold a ty 32mm nohy + lehci materialy budou jen vyhodou.

                  0 0
                  • Dazz  

                    To jsou jen dohady, stejně jako to, že Recon Gold má patronu z Reby.

                    Kdo je rozdělá a poví nám :-D

                    0 0
                    • novas752  

                      To je preci jasne napsany na strankach RS. Ted se mi tam nechce koukat.

                      0 0
                • Dazz  

                  Zkus se poradit, případně vzít vidli odsud http://www.tuning-test.cz/

                  Kolega má již několik let na 26" kole a libuje si.

                  Pozor REKLAMA :-D

                  0 0
                  • scalar  

                    Který výrobce osazuje na kola vidlice z TT?

                    0 0
                  •  

                    jetn to ne, na kole za třicítku mít houpacího koně:-)

                    0 0
                    • Dazz  

                      No to je jasné, já bych to osadil bambusovýma tyčema s QR15 :-)

                      0 0
    • zit  

      Tak jsem se tomu trochu věnoval i když o tom nevím vůbec nic :-))) a pravdu má Scalar chce to jít na jistotu a koupit rovnou kolo s RockShox Rebou nebo pokud to nemusí být RockShox tak ten Axon a není co řešit. Bohužel co hledam kola, tak se tam často objevuje Recon a Gold, ale je to často zmatené v popisu. Člověk něco objedná a ani nebude pořadně vědět s jakou vidlicí kolo přijde.

      Slušně na tom jsou i RockShox Recon Gold RL výhoda tam je jak už někdo zde psal 32 mm alu nohy sytem MotionControl, RockShox Recon Silver RL je to samé jen nohy jsou 32 mm ocelové nohy system take MotionControl, ale pochopitelně je ta vidlice těžší.

      Pak jsou jsou RockShox 30 Gold RL tam je podle mě ta nevýhoda v jen 30 mm alu nohách a RockShox 30 Silver TK take jen 30 mm nohy ocelové. Tak při výběru kola kdo je těžší nebo kolo chce nějak moc huntovat kolo v terénu to zrovna asi idealní vidlice nebude.

      Asi tak vše :)))

      Dík všem za rady

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.