Jaké MTB sedlo 2m/100kg/+-143mm

33 nepřečtených
  • 9700

    Jaké doporučujete (2m, 100kg)?

    Specialized Phenom Comp 143mm – 2199kč

    Specialized Henge Comp 143mm – 2199kč

    Specialized Henge Sport 143mm – 999Kč

    Ritchey WCS Contrail 142mm – 1980kč

    Ritchey WCS ZeroMax 145mm – 1980kč

    Otestovat je bohužel nemám kde:-(.

    0 0
    • Pain  

      Henge Sport ale v sirce 150 jsem jezdil do ted.A parada.Sedlo mi hned napoprve.Je pohodlny a na MTB ideal.Rekl bych ze je to spis takovy AM,Enduro sedlo.Je celkem kratky ale me vyhovovalo.Jezdil jsem ho kdyz jsem mel 95 kg a prima.Ted mam 85 a stale je prima :-))))ale kazdej mame tu prdel jinou no.Co sedne me,nemusi sednou tobe.Ohledne sedel je to tezky radit.

      0 0
    • novas752  

      Sedlo moc doporučit nejde – každý má jiný pozadí.

      Já vozim Henge Sport (na mtb xc) právě v 143mm verzi a nemůžu si stěžovat. Vypadá dobře, je pohodlný (na mou prdel) a má docela širokou špici – celkem v pohodě se dá poposednout dopředu v prudkých výjezdech.

      0 0
    • wego1991  

      WTB Volt Race sám ho mám (koupil sem ho po otestování). Někdo tu nedávno někde i dával odkaz, kde všude po republice se dají sedla WTB otestovat. Mám 105 kg a pro mě to je ideální sedlo – ale jak píšou výše někomu sedne to a někomu ono – je to zkrátka třeba vyzkoušet.

      0 0
    • michomin  

      Tou šířkou jsi si jistý?

      0 0
    • Ricci  

      ja osobne Contrail,paradne mi sedi ale kazdy mainu prdel…

      0 0
    • Edwin  

      Chci si pořídit nové sedlo, pač po hodině trpím bolestmi. Mám cca 2m a lehýnce nad 100 kg. Nejsem žádný závodník, takže chci hlavně pohodlí na fullu.

      Chápu, že je potřeba vyzkoušet šířku a tvar, ale obecně:

      1. je rozdíl mezi sedlem pro HT a full?
      2. koukal jsem na SQlab a ten má limit 90 kg. Jsou nějaká sedla, která jsou vyloženě pro těžší jezdce?
      0 0
      • novas752  
        1. Ne.
        0 0
      • michomin  

        Zjisti si rozteč sedacích kostí prdelních a od toho se odpíchni.

        0 0
      • Maran1  

        Mám SQlab 611 a chrochtám si. Fakt super sedlo! A to mám přes 90 kg.

        0 0
      • kandik psi zub  

        Mam sq lab na 3 kolech uz leta a jsou bezvadny. Vaha v hadrech s batohem urcite pres 110kg

        0 0
      • tomxxx  

        Doporucuju si vzdy nejaky sedlo vyhlidnout na bazaru, mesic ho jezdit a pak ho dystak prodat. Pripadne si nejaky pujcit od kamaradu atd. Vybrat sedlo je beh na dlouhou trat a jak ti neco sedne, je nejlepsi uz neresit a pak to davat na vsechny kola. Testovackou na den nepoznas nic…leda fakt blby sedlo co ti nesedi od prvni chvile sezeni…coz jsou pro me treba sedla fizik – vetsi utrpeni sem asi nezazil. Vic ti asi nikdo neporadi, protoze sedlo je snad individualnejsi nez boty. Mne sedi specialized phenom a toupe. Phenoma vozi hodne lidi, takze asi sedi na dost zadku.

        0 0
    • Radus  

      Sedlům od specialized se rovnou vyhni pohodlné chvilku pak se prosednou a do roka je K O . Zkus Wtb pure nebo volt .

      0 0
      • milan.v  

        Tak to slyším poprvé…

        0 0
        • Buggi  

          Já mám od spešla Evo comp gel. Sedlo super, ale po 500 km mi začalo nepříjemně vrzat vzadu, ve spoji s lyžinama. Asi reklamace.

          0 0
          • kadlec  

            Trocha oleje a je ticho

            0 0
          • milan.v  

            Dobře, beru, ale nemáš ho prosezené tak, že by se nedalo používat, protože změnilo své vlastnosti.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Řekl bych, že kvalita se postupně zhoršuje, Specialized Phenom Comp 2014, odraná špice, což jsem nemíval, navíc rok od roku jsou ty sedla kratší…

              0 0
            • Buggi  

              Vlastnosti nezměnilo, ale to vrzání je opravdu nepříjemné. Je to větší psycho, než ponožkova cvakající vidle :-)

              0 0
      • novas752  

        Mám sedlo od Spešlu 4 roky a je úplně stejné jako nové. Akorát se sloupl potisk. Najeto něco kolem 15 000km na hardtailu většinu terénem.

        0 0
      • tomxxx  

        Sorry, ale tvrdis fakt hovadinu.

        0 0
    • doubeq  

      WCS Zero max vozim na silnici a spokojenost.

      0 0
    • opicca  

      ja jezdim specialized henge sport a trochu litruju ze jsem nesel do te drazsi verze.. jezdim am a po hodine z toho boli prdel… wtb wigo je uplne jina liga

      0 0
    • milan.v  

      Primárně se sedlo vybírá podle úplně jiných parametrů než je výška a váha, ta s tím nemá vůbec co dělat…

      Šířka sedacích kostí, jízdní styl, pohyb po sedle, případně disciplína může částečně do výběru zasahovat, i když to není tak omezující…

      Setkal jsem se s velkými lidmi se sedacími kostmi blízko od sebe, aniž by potřebovali široké sedlo, stejně tak jako s malými a lehkými chlapy s potřebou sedla šířky jako holky…

      0 0
    • cyklista86  

      9700 musis zjistit jakej tvar a jestli s dirou nebo bez diry ti priblizne sedi. Me treba sedi rovna sedla bez diry. Jak vis tohle, tak pak uz je pravdepodobnejsi, ze si vyberes pro sebe idealni sedlo.. Jinak je potreba vedet, ze spatne nastaveny posed muze znamenat, ze ti bude sedlo pripadat nepohodlne. Treba kdyz mas to sedlo mco vysoko a/nebo riditka moc daleko, nizko.. To ti znemozni sedet na tom sedle jak bys mel a pak mas pocit, ze to je sedlo co ti nesedi pritom by treba stacilo dat jen to sedlo o 1cm niz… Sedlo moc vysoko je nejcastejsi chyba..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.